Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#118401) tothjozsi96 válasza tepenzed (#118400) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, viszont ahogy írtad is hogy van tető, akkor én ránéznék erre is, [link]
Nálam olyan is van amit Te linkeltél, és most beltérbe vásároltam a fentebb linkelt csapfedelesből, én jobbnak ítélem meg ezt, mint amit az előbb te linkeltél.

Amit te linkeltél az azért jó mert van benne egy szilikon tömítés ami felfekszik a szerelvénydobozra, de mondom, én már most újként érzem hogy el fog törni a fedele, recseg-ropog és én majdnem 3 ezer forintért vettem..

Hogyha nincs a dugalj felett semmilyen fedés-tető, akkor értelemszerűen az a jobb választás amit te linkeltél.

(#118402) lemmy71 válasza Eastman (#118378) üzenetére


lemmy71
őstag

Ezt a fajtát nem szabad bedobozolni, max felteszed a szekrény mögé a falra és a vezeték helyét bevésed a falba ;)

(#118403) macilaci78 válasza lemmy71 (#118402) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Beteheti dobozba, csak szellőzzön az a doboz...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118404) Eastman válasza lemmy71 (#118402) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Nincs szekrény, és a fal vasbeton. Gazdagrét. Az előszobafogas fölött egy dekor-deszka van lapjával felcsavarozva. Felette egy leszerelendő régi lámpa és süllyesztett kötődoboz. Onnan kell lejönnöm a deszkáig, a deszka alján fut majd végig a ledszalag. Nem tudom, hogy ez a táp és a festett fa mennyire haverok.

Maradjon nyitva, szabadon a táp?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#118405) Met válasza szabonagyur (#118375) üzenetére


Met
Topikgazda

Sajnos a redőnyös szúnyogháló ilyen.
Szépen felgyalogol a szúnyogháló külső oldalán, át a tekercsen és már bent is van.
Viszont már rájöttek hogy ez így nem az igazi védelem [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#118406) B_I_G válasza KilgoreTrout (#118398) üzenetére


B_I_G
tag

electrolux-nál perfect fit
bosch-nál vario hinge
teka-nál slidingdoor

de talán a legegyszerűbb megvenni az ikeaban :DD

(#118407) Veron


Veron
őstag

Korábban meséltem, hogy beázik a frissen épített előtető a polikarbonát és a fal találkozásánál.
Ma visszjött a szaki és az egyik oldalhoz (két oldalt találkozik a tető a fallal) bádoglemezt rögzített, a másikra viszont ezt nem tette meg, mert szerinte nem lehetne hézagmentesen, szépen megoldani.
Ezért kikente valamivel és kisdobos becsszóra esküszik, hogy nem ázik majd be. Íme az utóbbi: [kép]
Szerintetek jó lehet ez nekem és várjam meg az első záport vagy már most verjem a blattot?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#118408) Met válasza Veron (#118407) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintetek jó lehet ez nekem és várjam meg az első záport vagy már most verjem a blattot?
És még is mire föl? Szerinted be fog ázni vagy a fórumon azt mondták hogy be fog ázni? :DDD
Várd meg míg beázik, aztán verheted a tamtam-ot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#118409) Eastman válasza Veron (#118407) üzenetére


Eastman
őstag

Láttál rajta kék nyakkendőt? :U :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#118410) Because válasza Veron (#118407) üzenetére


Because
őstag

nálunk a szomszéd kapott tavaly valami gányolást a két redőny fölé rakott párkányból :F ott szilóztak, de ahogy nézem az meg letépte a vakolatot

(#118411) AXisBOLD válasza macilaci78 (#118384) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hernyócsavar nincs benne.

inkább készítettem 2 képet, így talán nem magyarázom félre:
[kép1] [kép2]
ezek a külső kilincsről készültek, a belső kilincs a 2 állás között nem mozdul. szerintem ez túl sok holtjáték.

#118383 pjen: igen csak a külső. ki-be csak egy nagyon minimálisat (~1mm) lötyög. de egyelőre nem nyúlok hozzá a gari miatt, csak felkészülök, hogy ha jönnek a takarókat feltenni, akkor kész tények elé állítsam őket.

lehet akkor a túl rövidre vágott kilincstengely miatt? vagy más lehet a gond?

Aurea mediocritas

(#118412) szaszlaci válasza Eastman (#118378) üzenetére


szaszlaci
addikt

Háát, elvileg kibírhatja a zárt dobozt, de nem túl egészséges. Elko biztosan jóval hamarabb kiszárad, ha a félvezető nem is megy tönkre. Teszteld le az adott terhelésnél, mennyire melegszik dobozban, nyáron.
De inkább gondolkoznék valami másik helyen, ahol szabadon maradhat. Kicsit lukas doboz alig jobb, mint a zárt.

tepenzed
Világ nem dől össze, ha kap pár csepp esőt a konnektor külseje. De ha ázik az egész, vagy nagyobb esőnél jobban megy rá, akkor illene az ajtót megldani. Meg körülötte is megnézni, nem ázik-e szét az egész, a kötődoboz, mert az lecsapkodhatja a fi relét, meg oxidos lesz a kötésnél. Esetleg téged is megcsíphet. :)

A hülye gyerekzárakat meg jobb kiszedni. Persze csak ha nincs gyerek. Bár ha elég okos, azon is benyomja a szöget. :DDD

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118413) szabonagyur válasza Met (#118405) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm ilyesmink van kb, mint a videós. Tavaly októberi beépítés, illetve nem biztos, hogy ilyen.

Nem a redőny tokba van építve a szúnyogháló hanem úgymond külön van. Van egy lehúzható szúnyogháló meg egy kiemelővel vagy mivel a redőny rajta, pont amiatt, hogy ne tudja megkerülni a bogár.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#118414) macilaci78 válasza AXisBOLD (#118411) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy a kilincs belseje van kikopva és laza a tengely. Gondolom, a kilincset fel kell húzni bezárás előtt.
Nem biztos, hogy olyan baja van annak, amivel foglalkozni kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118415) Eastman válasza szaszlaci (#118412) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#118416) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nem nagyon írtam még ide, gondolom, hogy beköszönök :)

A házfelújító projektünkben a régi melléképületek elbontott falai alatti alapok és beton aljazatok eltávolítása van mostanban soron.

Az volt a cél, hogy ma befejezzük a bontott beton és sitt berakását a konténerbe.

Hát, nem ment :(

A konténer körül nincs árnyék, napon pedig ma 13 óra körül 53 fok volt a hőmérséklet :W

A kezemet nem tudtam felemelni, nemhogy a lapátot :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118417) AXisBOLD válasza macilaci78 (#118414) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen fel kell húzni. ha biztosan tudom, hogy marad ilyen 10.000 felhúzás után is, akkor nem foglalkoznék vele, ez viszont kiszámíthatatlan.

mindenesetre tegnap szerelték be, nem lehet kikopva, legalábbis nem volt mitől! : D

Aurea mediocritas

(#118418) Because válasza AXisBOLD (#118417) üzenetére


Because
őstag

a lépiben is van 2 ilyen mechanikás ajtó, de a kilincseik már lefelé lógnak :(

(#118419) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Üdv,

A betonozás és térkő közt (mindkettőnél betartva a technológiai előírásokat, beton vasalva is pl) mennyi különbség lenne m² árban? Térkő mondjuk a legolcsóbb sima szürke, a beton mondjuk C30/37.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118420) szaszyka válasza Veron (#118407) üzenetére


szaszyka
senior tag

Van locsolótömlőd, esetleg vödör a ház környékén? Holnap akár le is tesztelheted a beázást...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#118421) zsolt008


zsolt008
tag

Főfalon (áthidaló beépítésével persze) ajtóvágáshoz kell engedély?
Vagy statikus megmondja mekkora/milyen áthidaló kell és mehet?

(#118422) Veron válasza Met (#118408) üzenetére


Veron
őstag

sir, yes sir :)
arra gondoltam, hogy látszik-e valami eredendő gányolás, vagy akár jó is lehet. de akkor próba cseresznye!
btw. nincs bajom az áccsal, nem néz ki fogalmatlannak, csak én úgy készültem, hogy oda is bádogot hoz.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#118423) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Volt valakinél mostanában tisztasági festés, javítás?
Megkaptuk a szakembertől az ajánlatot, csupa jót hallottam róla, elég precíz is volt, sokáig méricskélt, megjött a részletes ajánlat. (Budapesti agglomeráció)
Ez reális ár? Őszintén szólva kicsit meglepődtünk, gondoltam festékkel együtt 400 körül megvan.
[kép]

(#118424) lemmy71 válasza Eastman (#118404) üzenetére


lemmy71
őstag

"Maradjon nyitva, szabadon a táp?" Igen, főleg ha hosszabb ideig használod a ledszalagot ;)
Ellehet rejteni egy gipsz stukkó mögé is, lényeg hogy szellős helyen legyen.

(#118425) Eastman válasza tepenzed (#118423) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Igaz, hogy nem írtál mennyiséget, de a linkre kattintás előtt én többre tippeltem. Esetleg írd meg privátban azt, hogy melyik településen laksz...

lemmy71 Köszi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#118426) Exodion válasza lemmy71 (#118424) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nalam zart gipszkarton almennyezet folott van a 24V-os tap kicsit kevesebb mint 1.5eve. Eleg sokat megy de jol van :D . Mondjuk az nem kis doboz, 2.5m x 1.6m x 18cm.

(#118427) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Segítsetek pls, akkus gép vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni. Akkus ütvecsavarozó és akkus ütve fúró csavarozót szeretnék venni. Ár érték arányban Makita és Milwaukee termékek maradtak fent a rostán. Mivel nincs még semmilyen 18Vos akkus termékem ezért próbálok majd 1 brandből bevásárolgatni, hogy kompatibilis legyen az akku pakk a többi termékkel.
Makitából ezt a 2 terméket néztem:

https://csavarbehajto.arukereso.hu/makita/dtd155z-p383737589/
https://utvecsavarozo.arukereso.hu/makita/dhp481z-p279059781/
Ehhez tudnék venni 2 slotos akku gyorstöltőt és 2db 5AH-s akkut kb 75ér. Összesen nagyjából 175e lenne a szett. Pro oldal a Makitánál, hogy pl akkus körfűrész már kapható ilyen 50ezer körül. (kérdés az mennyire jó választás)

Milwaukeeből most szerszamdobozban akcióban 175eér van hasonló szett 2db 5Ah akkuval + töltő + 2 szerszám.

https://szerszamdoboz.hu/milwaukee-m18-fpp2a2-502x-erocsomag-m18-fpd2-m18-fueltm-utvefuro-csavarozo-m18-fid2-m18-fueltm-1-4-hex-utvecsavarozo-4933464268.html

Ház körüli barkácsra kéne hosszútávra.. valamit most csinálunk egy könnyűszerkezetes garázst annál is jól fog jönni az extra szerszám.
Amit láttam hogy a milwaukee eszközök talán kicsivel jobbak mint a Makita és erősebbek is. Ellenben minden más eszköz kb 10-15%al drágább mint a Makita. PL kézi akkus körfűrész 90eft kb.

Van esetleg tapasztalatotok ezekkel a termékekkel kapcsolatban ami segíthet a választásban? :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118428) macilaci78 válasza kicsi kecske (#118427) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milwaukee-val nincs személyes tapasztalatom, de a negatív kritikája hangosabb, mint a Makitáé.
Makitát használok, sőt, a cégnél (asztalos ipar) is sok a Makita, van néhány DeWalt és Festool is. Festool a király, de árban is a többiek fölé magasodik.

Makitának több kirendeltsége van, ha garit, vagy szervizt kell intézni, több az utángyártott dolgokkal foglalkozó vállalkozás is, például akkupakkok felújítása.

Nem tudom, hogy akarod használni, tárolni, hurcolni, egy szerszámkoffer nagyon hasznos kiegészítő. Ahogy akku, úgy a koffer is legyen egyen, lehetőleg rakásolható.

A dupla akkutöltő szerintem ne legyen szempont otthoni barkácsoláshoz, elvégre ha mindkét akkut egyszerre töltöd, akkor a munka nem halad. Azért az 5Ah akku lehet, tovább bírja, mint te.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118429) fjudors válasza kicsi kecske (#118427) üzenetére


fjudors
aktív tag

makitát ne, hulladék.nagyüzemben használjuk, esik szét a tokmányuk, oda-vissza járnak a szervizbe...rosszbbak, mint az aldi-lidl gépek, és még drágábbak is.

miki vagy dewalt

[ Szerkesztve ]

(#118430) szaszyka válasza kicsi kecske (#118427) üzenetére


szaszyka
senior tag

[link] itt is megkérdezheted, amolyan "szaktopik".

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#118431) kicsi kecske válasza macilaci78 (#118428) üzenetére


kicsi kecske
tag

Igen mondjuk ez is jó szempont, hogy Makitához van egy valag custom utángyártott cucc. Sajna ezt a 2 Makita terméket nem találtam sehol sem pakkban ahol akku + koffer + csak ez a 2 termék lenne.
Milwaukee-ről 0 tapasztalatom van nekem is, cégnél kb csak Makitát haszálnak és az asztalosom is azt használ, azt javasol. Ami megingatott az a sok netes Milwaukee vs Makita vs Dewalt vs China brand összehasonlító video ahol kb mindenhol a MW nyer :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118432) kicsi kecske válasza szaszyka (#118430) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118433) Exodion válasza kicsi kecske (#118427) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nalam a DeWalt jott be, de van egy par 12V-os Bosch Prof. cuccom.

Villanyszerelokkel "versenyeztunk", igaz furokalapacsokkal. Az DeWalt-om gyorsabb/halkabb mint o Milwaukee-juk :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#118434) macilaci78 válasza kicsi kecske (#118431) üzenetére


macilaci78
nagyúr

USA nagy piac és ott a MW a favorit, gondolom, a videók többsége is ott készült. :U
Azt írtad, hotthon a ház körüli feladatok leküzdésére kell. Bőven jó a Makita.

fjudors: tönkre menő gépek nálunk is vannak, de napi 10-12 órában nyúzva, "gazdátlanul" ha 3-5 év alatt beadja a kulcsot egy termelő gép, az szerintem belefér.
A fórumtárs otthoni felhasználásra keres. Gondolom, az elején lenne intenzívebben igénybe véve, csak nem épít a telken évente valamilyen könnyű szerkezetes épületet. ;)
A Parkside, Workzone gépek esetében nagyobb a szórás a minőséget tekintve és az adatlapok is kozmetikázzák a számokat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118435) kk831228 válasza kicsi kecske (#118427) üzenetére


kk831228
addikt

MW nem rossz, de azért van ott is probléma, főleg a nagy nehéz aksiknál, sajnos nagyon lógnak a gépen és egy idő után szétkoptatják magukat, főleg ütvecsavarozók. Megkérdeztem hogy mért van ez a lógás egy 130-150ft-os gépen, azt mondta az eladó a hőtágulás miatt van ráhagyva annyi, hát nem tudom, nekem akkor se tetszik... :N A többi része elég masszív, de hát annyiért elvarható... :B Egy aksis racsnis hajtóra nagyon fáj a fogam de azért 100 ft a vége annak is kb... :O

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#118436) fjudors válasza macilaci78 (#118434) üzenetére


fjudors
aktív tag

amikor kint vagyok ügyfélnél telepíteni, és beáll a gép, akkor megy a fejvakarás...vagy, amikor úgy üt a tokmány, hogy kiesik a behajtóból a csavar a létra tetején..mert nincs lehetőség két kézzel behajtani, jó ha eggyel elérhető

és nem kell 3-5 év a tokmánynak, jellemzően max 1,5 év.
napi 50-200 likkal...
otthon Aldi van, cégnél makiták voltak, az akkusat mikire cseréltük, a vezetékes makita helyett, ahol lehet (no vasbeton) lidl ütőset használok, nem kell kábelezni.a miki is üt, de az nem sds, bár amíg nem volt a markaira, akkus makitával toltam tipliket.

[ Szerkesztve ]

(#118437) Egon


Egon
nagyúr

Tudtok ajánlani megbízható, nem rabló kőművest, kisebb (közepes?) munkára XVI. kerületi családi ház felújításához?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#118438) Egon válasza Egon (#118437) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként tanulságul beírom a kálváriámat.
Ugyebár fentebb írtam, hogy lelépett a kivitelező, így elkezdtünk új kivitelezőt keresni. Nem csak úgy random, hanem ajánlások alapján. Összesen 5 kivitelezőt kerestünk meg (pontosabban volt még pár, akik nem vállalták, mert tele vannak munkával), akik (egy kivételével) felmérték a terepet, a következő eredménnyel (fontos tudnivaló, hogy tételesen össze vannak szedve az elvégzendő melók egy Excelben, amire összesen 5M Ft-os árajánlatot kaptunk a korábbi lelépett kivitelezőtől):
- Első csapat: kijött két, nagyon kevéssé bizalomgerjesztő kinézetű ember. Tapétázni nem tudnak, csak festeni. Adtak egy nagyon olcsó ajánlatot (4M), de nem mertük bevállalni őket.
- Második csapat (burkolom.hu): elsőre azt mondták, csak októberben érnek rá. Miután említettem, hogy sürgős lenne, azt mondták mégis megnézik, másnap dél körül. Erre 9 óra után ezerrel hívogattak (megbeszélésen voltam, nem tudtam felvenni), majd írták hogy most végeztek egy előző helyszín felmérésével, és jönnének 20-30 perc múlva. Visszaírtam nekik, hogy elnézést, de 12 órás időpontot beszéltünk meg, én csak olyan egy-másfél óra múlva tudnék kimenni. Erre visszaírtak, hogy semmi gond, megbeszélték a kollégával, hogy csak októberben tudják vállalni, oszt jónapot. LOL, besértődtek? Ignore on.
- Harmadik csapat: kétszer kijöttek, bruttó 10M árajánlat a felújításra (LOL). Leszavazva.
- Negyedik csapat: kétszer jöttek ők is, részletes felmérésre, bruttó 12M ajánlat villanyszerelés nélkül (ROTFL). Visszautasítva.
- Ötödik csapat: még nem adtak ajánlatot, de kísértetiesen hasonlóan jártak el az előző két bandához, a főnök folyamatosan sír hogy mennyire drága a munkaerő stb., a villanyszerelőjük nem vállalta a melót amit kértünk (csak komplett újravezetékezéssel, ami nem indokolt), úgyhogy itt is 10 misi körüli árra tippelek, amit adni fognak, amit nyilván nem fogunk elfogadni.

Mindenesetre kihívtam külön egy villanyszerelőt a jövő hétre, úgy tűnik kőműves is lesz akkorra, így már csak (csak?) burkolót kell találnom (meg festőt, ha a burkoló nem fest), ami talán egyszerűbb lesz.
Tanulság: többet az életben nem kezdek kivitelezőkkel.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#118439) Exodion válasza Egon (#118438) üzenetére


Exodion
aktív tag

Szerintem - kovezzetek meg nyugodtan - de egyaltalan nem hajmereszto egy komplett felujitasra szakikkal 10milla. Mi magunknak csinalunk egy 83nm-es panellakast (csak a villanyszerelest csinaltattam szakival - 1.3mFt-ba kerult kompletten; meg a glettelest) es eddig 6millanal jarok. A furdo meg WC-hez meg hozza sem fogtam. Kvazi csak anyagkoltseg, es a munkadijat meg leirom a munkaidombol :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#118440) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Ha már megtaláltam a topicot egy szakmai kérdésem is lenne a hozzáértőkhöz.
Könnyűszerkezetes garázs, kívül OSB 10mmes fedés. Arra teszek 10cmes vakolható kőzetgyapotot. Ilyen esetben milyen tányéros dübellel kéne megfogadni a kőzetgyapotot? Tudtok dobni akár egy linket, hogy hogy néz ki az amit nekem használnom kellene majd?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118441) Egon válasza Exodion (#118439) üzenetére


Egon
nagyúr

Ebben nincs benne a gépészet, arra már kifizettem egy kisebb vagyont (nyilászárók is korábban cserélve lettek, csak a belső ajtók maradtak ki). Ergo nem szerencsés a részletek ismerete nélkül nyilatkozni.
Még egyszer: ezt egy másik kivitelező már elvállalta 5M-ért. Lehet hogy némileg alálőtt, ezt nem vitatom (bár szerintem sokat nem tévedett), de 10 misi az több mint nevetséges ajánlat.
Más megközelítésben: kb. 4 ember max. másfél havi melójáról beszélünk. Ki lehet számolni munkabérben (átlag 600K-t (ami azért elég jó fizetés ezen a szinten) zsebbe feltételezve 3.6M, anyagköltség alig (természetesen a csempét, tapétát stb. nekünk kell külön megvennünk, az nincs az árban csak ragasztó stb.), úgyhogy 5M esetén is marad zsebben kb. egy misi a vállalkozónak.
Egyébként 2015-ben újítottunk fel egy 68 nm-es panelt. Ablakok és bejárati ajtók korábban cserélve lettek, és villanyt sem szereltünk. A felújítás 3 szoba és az előszoba tapétázásából, 2 szoba laminált padlózásából, a fürdőszoba, wc és a konyha padlótól plafonig történő csempézéséből, és ezen helyiségek (plusz az előszoba) hidegburkolásából állt (plusz mindenhol festve lett a mennyezet); valamint csináltattunk konyhaszekrényt és 3 beépített szekrényt is (jah, és a régi beltéri ajtókat és a fűtéscsöveket mázolták is). Ez volt anno cakk-pakk 2.5 milla...

Ha közel 5 milla csak anyagköltség a panelban, akkor aranyból csinálod. Nem tudom mi van benne neked, de mi pl. most nem tervezünk légkondit (csak a kiállásokat - majd jövőre), és konyhabútor cserét sem.
Nekem a felújítás (a jelenlegi állapotban) a következőt jelenti:
- villanyszerelés: vezetékek jók, kötéseknél kell cserélni a szigszalagot wago-ra, 2-3 konnektor odébbrakás, 3 helyen elvágott vezeték javítása-cseréje;
- kőműves: födém áttörések, fali vésések javítása, 2 db 4 nm-es és 2 db 1 nm-es helyiség vakolása, kb. 7-8 nm aljzatbetonozás;
- burkolás: az előző pontban szereplő helyiségek csempézése és lapozása, plusz a konyha és az előszoba lapozása (ez utóbbi kettő összesen kb. 24 nm);
- festés, tapétázás: az összes mennyezet (cca. 180 nm) festése, 2-3 helyiség (előszoba, szobák) falainak festése, kb. ugyanennyi tapétázása.
Ezek a nagyobb munkák, pár aprót (tényleg elhanyagolható mértékűt) nem soroltam fel (és persze a fentiekhez kell pl. glettelés is).
Erre szerintem reális az 5 milla.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#118442) szaszyka válasza Egon (#118441) üzenetére


szaszyka
senior tag

2015-ben mennyi volt az euró? Mennyi szaki volt elérhető? Mennyibe kerültek az anyagok5? Ne 6 évvel ezelőtti árakhoz hasonlítsd a maiakat, amikor még a neresek is kénytelenek Romániából hozott munkásokkal építtetni a kulipintyóikat.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#118443) Egon válasza szaszyka (#118442) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem hasonlítottam, csak példaként volt megemlítve. Egyébként 20%-kal volt olcsóbb az euró, nem fele annyi volt mint most...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#118444) macilaci78 válasza Egon (#118441) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2015-ben csináltuk a jelenlegi lakásunk felújítását, a fűtést leszámítva azonos feladatok: új elektromos hálózat, nyílászárók, fürdő, WC. Ezek költségei a duplájára nőttek munkadíjban, segédanyagban kb 1,5×, hidegburkolatból kb azonos árszinten találtunk nekünk tetszőt.

Azóta kb 15%-kal magasabb az euró-árfolyam, kevesebb a szakember, a kijárási korlátozás a kivitelezés megkezdését követő 4. hétben kezdődött.

Nekem is van korábbról ismert, bevált, ajánlott mester, aki a maga részét a kezdés másnapján mondta vissza. Szóval teljesen mindegy, hogy nekem 5 millióért már valaki elvállalta, ha nálad nem jelenik meg, helyette elmegy máshoz dolgozni akármennyiért.
De csak hogy érezd a jó szándékom: én elvállalom neked 10 helyett 6-ért. Ne riasszon el, hogy se képesítésem, se szakértelmem, se időm, se szerszámom, se hajlandóságom csinálni. Afene, már megint ideje korán lőttem le a poént. ;]

szaszyka: Budapesten 1,5-2 mFt/m2 áron hirdetett társasházi lakásokat úgy építtették ukránokkal, hogy csak a brigádvezető és a műszaki ellenér tudott magyarul. FMH Ház 2. ütem. A VABA-ra meg max 2000 Ft/m2 bruttó áron keresett laminált padlót a generálkivitelező, mert többet nem bír el az 1,2-1,5 mFt/m2 eladási ár...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118445) Egon válasza macilaci78 (#118444) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó, hát végülis megpróbálhattok meggyőzni róla, hogy 5M helyett 10M a reális egy olyan melóért, aminek a részleteit nem ismeritek (négyzetmétereket pl. csak elvétve írogattam), és amit szerintem jó eséllyel max. 6 misiért meg fogunk csináltatni, csak nem értem a szándékot... :U Esetleg kivitelező vagy, azért a lobbizás a magas ár mellett? :U

Jah, egyébként vállald el, írjunk szerződést. Legyen mondjuk (szerény leszek) napi 5K kötbér, ha nem végzel 2 hónap múlva (ez a töredéke a megszokottnak). Mikor írjuk alá a szerződést? :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#118446) tothjozsi96 válasza Veron (#118407) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És akkor mi van ha beázik? Kültéri terasz, nem? Akkor meg?
A fal nem ázik hogyha esik az eső, vagy mi?

(#118447) AxBattler válasza macilaci78 (#118444) üzenetére


AxBattler
félisten

A VABA-ra meg max 2000 Ft/m2 bruttó áron keresett laminált padlót a generálkivitelező, mert többet nem bír el az 1,2-1,5 mFt/m2 eladási ár...
:Y Azigen. Pedig itt épül, velem szemben, szépen haladgatnak, nemzetkormányzatilag kiemelt projekt, satöbbi. Mondjuk a VABA-val az a gond, hogy háromféle kilátásod lehet:
- délre az Etele útra + a kereskedelmi létesítményekre;
- északra a parkra + parkolóra + piacra;
- kelet/nyugatra a szemközti tömbre.
Ennyiért én ezeket nem szeretném bámulni, bár maga az épület koncepiója tetszi az alsó két kereskedelmi szinttel, mélygarázzsal.

Nem akarom megtudni, hogy a Bikás park helyére mit lapátoltak volna össze, ha a közfelháborodás miatt nem álltak volna el a tervtől.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#118448) csemberlen válasza Egon (#118441) üzenetére


csemberlen
őstag

Még egyszer: ezt egy másik kivitelező már elvállalta 5M-ért.

Elmondom mint kivitelező, hogy néhány cég úgy csinálja, hogy legyen melója alávállalja a munkát, csak legyen az embereknek mit csinálni.
Közben kajtatja a munkákat, és hopp bejön egy másik az bátran beárazza, akár gölé lővi, mert a tuti 5 milliós már megvan. A másik meló bejön, és mársajnos a megrendelő búsulhat, és kereshet mást. Nem érti mért jönnek nagyobb ajánlatok....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#118449) Egon válasza csemberlen (#118448) üzenetére


Egon
nagyúr

Oké, ezzel egy a probléma: a szóban forgó szerződésben kivitelező 30K-s napi kötbért vállalt... Szóval ha nagyon akarnám, szeptember 1-től hanyatt dőlhetnék... :U Más kérdés, hogy nyilván nem lenne egyszerű behajtani, de hogy ebből ilyen feltételekkel sportot űznének (ráadásul tömegesen), azt kétlem.
Másrészt dupla árat ez sem indokol. A többit lásd fentebb.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#118450) macilaci78 válasza Egon (#118445) üzenetére


macilaci78
nagyúr

5 mFt az az összeg, amiért nem csinálja most senki. Ha csinálná, nem írtál volna ide.
10 mFt az az összeg, amit nem akarsz megfizetni olyannak, aki legalább állítja, hogy csinálná.
4 mFt az az összeg, amiért nem hiszed el, hogy meg lehet csinálni.

Bármilyen megállapodást aláírok, amiből kifarolok. A munkaterület átadásán már meg sem jelenek, de persze addig többször beszélek veled, egyeztetünk akár személyesen a munkaterületen, korrigálom az ajánmlatot. Végeredményben én nem dolgozok neked, neked nem lesz kész időben a munka, kereshetsz mestert, ahol, ahogy akarsz, a határidődet és a költségvetésedet pedig feldughatod, ahová a nap se süt be.
Velem ez történt tavasszal, én is kerestem a mestereket. Mikor a szalagparkettát bontottam, mentem a fülem után, hol dolgoznak még a társasházban, épp a teraszon cserélték a burkolatot például. Megnézték, de ajánlatot már nem adtak. A másik adott ajánlatot, kb egy hónap múlva tudott is volna kezdeni. A harmadik olyan árat mondott a hidegburkolásra, amennyiért a garázst és a tárolót vettem. Satöbbi.
Barátkozz a gondolattal, hogy ebben a szezonban már nem lesz az általad elképzelt árszínvonalon megcsinálva. Vagy az idő, vagy a költség, vagy a minőség tengelyén kell elmozdulnod.

csemberlen: a másik lehetőség, ha bejön a zsírosabb munka is, akkor megpróbál alvállalkozót bevonva kapacitást bővíteni és egy seggel több lovat is megülni.

Egon: számodra nem mindegy, hogy egyáltalán meg tudja-e indokolni a magasabb árat? Az adott vállalkozó által kiadott ár még mindig egy olyan körülmény, amire nincs ráhatásod.
Ez ugyanolyan, mint akár az autóalkatrész kereskedések. Bárdinál például általában véve minden drágább, mint a Kaufernél, de ha a Kaufernél nem tudom megvenni azt a kikúrt rizsszemizzót a műszerfalba, akkor megyek a Bárdiba, kerül, amibe kerül. Már amennyire szeretném, hogy világítson a robogó műszerfalán a sebességmérő.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.