Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#118551) pjen válasza freaghill (#118550) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem, de ez merre van? Én pesten is tudok föld utat ahol építkeznek és laknak is az útcában

(#118552) freaghill válasza pjen (#118551) üzenetére


freaghill
őstag

Nem is tudom, hogy hol olvastam már, viszont erről meg szeretnék bizonyosodni, írok a helyi építészi kamarának és megkérdezem tőlük.

(#118553) A Zéé válasza freaghill (#118552) üzenetére


A Zéé
addikt

Az nem fogja tudni. Önkorminak az építési osztálya előbb ad választ.

Just a simple Lineman...

(#118554) freaghill válasza A Zéé (#118553) üzenetére


freaghill
őstag

Oh, nem tudtam, köszi, írtam is nekik egy e-mailt.

(#118555) Donki Hóte válasza KrAt (#118544) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mit fog tartani a tipli?

Ha könnyű dolgot, akkor egyszerű MontageFix, vagy StukkoFix ragasztóval be tudod ragasztani a tiplit a falba.

Ha nehéz dolgot kell biztonságosan rögzíteni, akkor javaslom a kétkomponensű vegyi dűbel alkalmazását, ez erősebb lesz mint a fal :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118556) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez így mennyire gáz? A falaknál a vízs6igetelés miatt kicsit magasabban van a szint. Ennyi belefér, lenyomja a beton, vagy faragjak belőle, esetleg tegyem a faltól messzebb, és a purhab megoldja? 2x10cm eps lesz úgy is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#118557) Donki Hóte válasza Victoryus (#118556) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Illene a lapok alját kicsit megfaragni, hogy egyenletes legyen a szint.

A faltól ne tedd messzebb táblákat, sőt, még ennél is jobban told rá a falra őket, mert ha betonozáskor valami résen lefolyik a híg beton a lapok és a fal közé, akkor nagyon lerontod (az amúgy dícséretes vastagságú) padlószigetelés jóságát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118558) macilaci78 válasza Victoryus (#118556) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen vastag lesz a beton a felálló saroknál? Vasalást teszel-e bele?
Amúgy én mondjuk 8 cm vastag táblából raknék körbe egy csíkot...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118559) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

A ház oldalán van a kültéri megszakító doboz. Sajnos a dobozba már nem fér el egy szabvány konnektor, ezért a doboz alá kéne tennem egy IPx4es kültéri konnektort.
A kérdés, hogy hogy tudom ezt igényesen és a lehető legkevesebb roncsolással rögzíteni a 15centis vakolt homlokzati szigetelésre? Tudom, hogy vannak olyan dobozok amit a szigetelés felhelyezése előtt be kellene építeni, de anno ez elmaradt és csak a megszakító doboz lett feltéve. A doboz alján/tetején vannak kábelátvezető dugó helyek ahol ki tudom vinni a kábelt. A kérdés csak az, hogy a kültéri konnektort hogy szereljem fel a falra?!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118560) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ok, akkor faragok belőle. 6-7cm beton lesz, meg betonháló a padlófűtésnek. Sajnos így alakult, egy téglával feljebb kellett volna vágni a falat, akkor elég lenne 10cm is... Azt elszurtuk. Akkor nem is aggódtam, csak azóta nagyon megdrágult az lépésálló.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#118561) macilaci78 válasza kicsi kecske (#118559) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fischer FID 50 dübel, jó nagy: 5 cm hosszú.
Nálam a gipszrost mennyezeti hőszigetelésben tartja a lámpákat a garázsban. Egy kisebb pénzérményi feje van, amit a konnektor szerintem nem takar el.

A konnektort stabilan megtartja, de a dugvillát kihúzni belőle körültekintően kell, illetve a hosszabbítóval nem érdemes lasszózni, amíg be van dugva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118562) Donki Hóte válasza macilaci78 (#118561) üzenetére


Donki Hóte
veterán

4 db 1700 Ft :Y

Újpesten a Szögkerben tized áron kapható ilyen spirál dübel...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118563) Donki Hóte válasza Victoryus (#118560) üzenetére


Donki Hóte
veterán

6-7cm beton lesz, meg betonháló a padlófűtésnek.

Ha lesz padlófűtés, akkor a helyedben tennék valami fóliát a bitumenlemez és a polisztirol lapok közé. A padlófűtés miatt tágul/szűkül a betonlemez, ez mozgatja az alatta lévő polisztirol táblákat is. Ha a beton súlya belenyomja a polisztirol táblákat a bitumenlemezbe, akkor a mozgás hatására elkezd morzsolódni a polisztirol lemez alja.

Szóval jobb, ha egy fólia réteg elválasztja az EPS lapokat a bitumentől.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118564) csoki46


csoki46
aktív tag

Sziasztok,
Átalakítjuk kicsit a konyhát, ahol az ablak alatt van egy konvektor. Ezt szeretnénk levenni, az utóbbi években egyszer sem használtuk. Továbbá a gázcsövet is megrövidítenénk 1 méterrel. Ehhez ha jól tudom gázterv módosítás szükséges. Ennek mi a folyamata, illetve kb milyen költséggel jár?
Köszönöm szépen, ha tudtok segíteni.

(#118565) pjen válasza csoki46 (#118564) üzenetére


pjen
félisten

Ha családi ház senki nem fogja keresni egyiket se.

(#118566) csoki46 válasza pjen (#118565) üzenetére


csoki46
aktív tag

6 lakásos tégla társasház, gázóra a lépcsőházban van ;]

(#118567) macilaci78 válasza Donki Hóte (#118562) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én sem az OBI-ban veszem, viszont nem tudom, a kérdező újpesti-e. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118568) macilaci78 válasza csoki46 (#118566) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gázterv, érintésvédelmi nyilatkozat, gázmeo miatti mérő le- és visszaszerelés, gázmeo.
Gáztervre 120k-t kaptunk, az érintésvédelmi nyilatkozat 26k, a mérő le- és felszerelése nem tudom, mennyi, a meo 46k rémlik.

Erre rájön még a szerelés, illetve a mérőt csak a hatályos szabályok szerint fogják visszaszerelni elvileg. Tehát ha például gáztűzhelyed van, akkor elszívó, mágnesszelep, légbeömlő... Többek között ezért adtuk le a gázórát a jelenlegi lakásban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118569) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Megérkezett a zuhanykabinom, épített tálcára lesz felrakva. Az lenne a kérdésem hogy szilikon-sziloplaszt -ból mi az ami jó és érdemes használni? Van millió féle, valami olyat szeretnék ami jól ragaszt és sokáig meg is marad.

(#118570) Donki Hóte válasza macilaci78 (#118567) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én sem újpesti vagyok ;]

Az tény, hogy OBI/Praktiker/Bauhaus/Stavmat áruház jobban megtalálható mindenkihez közel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118571) macilaci78 válasza mexel (#118569) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mester, Soudal bevált. A kabint oldalanként 2-3 csavarral szokás rögzíteni a falhoz, a sziló csak tömít.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118572) Donki Hóte válasza mexel (#118569) üzenetére


Donki Hóte
veterán

FBS ragasztó :R

Ez annyira ragad, hogy nekem most kellene pár üvegcsík közül kiszedni ilyen ragasztót, de semmilyen oldószer sem oldja :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118573) macilaci78 válasza Donki Hóte (#118570) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Fischer Hungary székhelye itt van a lépcsőházban. ;] :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118574) pjen válasza mexel (#118569) üzenetére


pjen
félisten

Én próbálkoztam több félével, valahogy nem jött be egyik se hosszú távon.Vettem egy komplett kabint.

(#118575) Donki Hóte válasza macilaci78 (#118573) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Te nyertél :R :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118576) Real_Necro válasza pjen (#118565) üzenetére


Real_Necro
veterán

Amíg nincsen bumm vagy erős szivárgás.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#118577) kicsi kecske válasza macilaci78 (#118561) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi rálesek.
Székesfehérvári vagyok amúgy :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118578) macilaci78 válasza kicsi kecske (#118577) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A homlikzati vakolatnál érdemes odafigyelni. Képes és behúzza magát falsíkba, minek okán a vakolat elrepedhet és csúnya lesz.
Fenékfúróval, vagy forstner fúróval érdemes lehet előfúrni pár miliméter méllyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118579) pjen válasza Real_Necro (#118576) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni csőelzárot, llyan mint egy tömszelence.Még dugó is van a végén, ha mégis tovább kell menni.Gondolom hív szakembert, de ha társasház akkor tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#118580) kicsi kecske válasza macilaci78 (#118578) üzenetére


kicsi kecske
tag

Kozbe megjott az ihlet h a bizti doboz aljára átmenő csavarral felfogatom. Az örökös élet meg egy nap es nem kell szetcseszni a szigetelést sem 😂

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118581) fjudors válasza macilaci78 (#118578) üzenetére


fjudors
aktív tag

nekem van egy bejáratott csillagcsavarhúzom, azzal ütöm a lukat neki,asszem 5-ös
bár a dupla fupszkartonba tényleg kell fúrni, simába/vakolatba(szigetelés) pont jó
:D

(#118582) mexel


mexel
veterán

Köszönöm az infókat! Sajnos a kabin online rendelé, de olyan gagyi minőség hogy megy vissza ha megoldható. :(

(#118583) Real_Necro válasza pjen (#118579) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tisztában vagyok vele, csak kicsit közelebb áll a szakma. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#118584) csoki46 válasza pjen (#118579) üzenetére


csoki46
aktív tag

Persze, szakember fogja csinálni, csak kb mire számítsak. Az más kérdés, hogy az előző tulaj lecserélte a fürdőben a gázbojlert villanyra, gondolom az se volt papírozva. De akkor egy füst alatt megterveztetek minden változást.

(#118585) pjen válasza Real_Necro (#118583) üzenetére


pjen
félisten

Nekem igaz családi, mikor levettük a cirkot a gázszerelő tette rá azt a zárót.mindenféle papír nélkül.

(#118586) szaszlaci válasza zserrbo (#118545) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hallod, sz@ard már le. Használati dörzsöléstől és zsíroktól jóval kevésbé fog látszani, meg úgyis lesz még karc.

Donki Hóte
"A padlófűtés miatt tágul/szűkül a betonlemez, ez mozgatja az alatta lévő polisztirol táblákat is. Ha a beton súlya belenyomja a polisztirol táblákat a bitumenlemezbe, akkor a mozgás hatására elkezd morzsolódni a polisztirol lemez alja."
Azért ez elég vadul hangzik. :)

csoki46
A konvektort (vagy vízmelegítőt) leveheted, le kell dugózni a csövet. Az órát cserélő gázszerelő a művektől ezt mondta.
A csövet nem szabad levágni gázterv nélkül. Ha mégis levágatod illegálisan, nem tömszelencés megoldás, mert életveszélyes, hanem le kell hegeszteni jól, olyannal, akinek van ebben gyakorlata.
Az új gázterv drága és macera. Valamint újra engedélyt kellene kapnod a többi konvektorra, ami esélytelen. Ahogy az összes többi gázkészülékre se lesz engedély, ami nem a legkorszerűbb.
Nem egy példa volt rá, hogy az ilyen okos munkákat megtudták, és leszerelték a gázórát! Mert van nekik nyilvánartásuk, hogy milyen fogyasztók lettek engedélyezve. Néha előszedik razziához.

De még olyat is mesélt nekem valaki, hogy a seggluk okostojás "szakember" lezáratta a gázt, mert szerinte engedély nélkül lett felszerelve nála a családi ház ablaka alá a konvektor. Aztán a tulaj nagy szerencséjére meg tudta szerezni a gázszerelőtől a több évtizedes számlákat, amivel bement a gázművekhez, és ott nagy kegyesen visszakapcsolátk neki a gázt.

macilaci78
Az a mágnesszelepes baromság már nem aktuális. Ha nem nagyon pici a konyha az adott gázfogyasztóhoz, és van elég méretes szabadba nyíló ablak, akkor mehet.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118587) macilaci78 válasza szaszlaci (#118586) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2015-ben elengedtük a gáztűzhelyet...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118588) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Van olyannal tapasztalat, hogy egy – kimondani is fáj – ablak nélküli konyhát hogyan lehet szagtalanítani? Vagyis hogy a lakásban ne legyen több szag, mint ha lenne ablak. Érdemi főzésről beszélünk, nem vajaskenyérről meg egy light teáról.
Mondjuk ha van hova vezetni az elszívót, és akkor is, ha nincs.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118589) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Szerintetek ezt a ledszalagot fel szabad ragasztanom egy műanyag kábelcsatorna fedelére? Vajon mennyire melegszik működés közben? :F

Holnap (ma) fogom installálni a gazdagréti (vasbeton) előszobába, a fali lámpa fölé (helyett), annak betápjáról, a fölötte látható falécre:
(Oda kéri a Tulaj, a fali lámpát le kell vennem.)


+


+

A kábelcsati a lécre csavarozva lefelé nézne, és a fedelére mehetne (???) a ledszalag. Mit gondoltok az elképzelésről?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#118590) #90088192 válasza Eastman (#118589) üzenetére


#90088192
törölt tag

En vennek hozza jo minosegu ketoldalu ragasztot.
Amit eddig felraktam, az nem jott le magatol, semmliyen feleuletrol.
Semmikeppen nem problema a muanyag kabelcsatornara felrakni.
Persze feluelet elokeszites ami nagyon fontos a ragasztas elott. :R

(#118591) dewil666 válasza Donki Hóte (#118562) üzenetére


dewil666
őstag

Én 9cm hosszút vette 63ft/db áron villanyos boltból.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#118592) Real_Necro válasza Eastman (#118589) üzenetére


Real_Necro
veterán

3528-as rgbt raktunk kb 5 éve folyosóra gipsz stukkó tetejére ragasztópisztollyal. 7,5 méter, 5 méterenként repeater és táp. Kezdetben minden éjszaka folyamatosan ment, ma már csak ritkán használjuk, de mozgásérzékelővel és kapcsolóval is működtethető, valamint időkapcsolós. A kis fogyasztás miatt lett ez és nem az 5050.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#118593) macilaci78 válasza Eastman (#118589) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem fog elolvasni a kábelcsatorna, ha ettől tartanál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118594) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,

Festéshez kellene segítség.
Nappalit festenék, fűrészporos tapéta van és tégla fal, kb 40 m2 falfelület, (nem tudom ez fontos adat-e).
Polifarbe platinum-mal festünk most is, de most vettem mélyalapozótis, nem úgy mint tavaly.
Ez is Polifarbe platinum. Erre azt írja, hogy 12 óra száradási időt ír? Ennyi kell neki tényleg, akkor ha reggel ezzel kezdek, este 8kor állhatok neki festeni :Y
Illetve hígítani, hogy lenne érdemes? Mert elvileg kellene, meg max 4x-t ír, gondoltam 1:1 be kevernék vízzel.

(#118595) Morris válasza Eastman (#118589) üzenetére


Morris
veterán

Ultra kókány parti 2021

(#118596) Real_Necro válasza Morris (#118595) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tény, hogy direktbe világítva minden lesz, csak szép nem. Nálam rejtve van és mennyezetet világít meg.
Hamarosan szomszédomban telepítünk 7 méter "dekort" nappaliba, ott 5050-es rgbww lesz alu sínbe szerelve, csak sajnos a sinek görbén érkeztek...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#118597) Viperator válasza Real_Necro (#118596) üzenetére


Viperator
őstag

Nagy a választék (cég), kitől érdemes venni ledszalagokat? Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#118598) Real_Necro válasza Viperator (#118597) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én a szalagokat ebay-ről, banggoodról, aliexpressről vásároltam, csak a tápot vettem meg itthon (pl Anro-tól). Kábelt, dobozt, stb meg villanyszerelős boltból...

Más:

Vízlágyítással foglalkozó céget/cégeket tudtok nekem ajánlani? Konkrétan teljes kivitelezést szeretnék, szakszervizzel, aki felméri a helyszínt és árajánlatot ad.
Még a készüléket sem tudom, ajánlottak BWT-t, EcoWatert...

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#118599) Blackmate válasza Viperator (#118597) üzenetére


Blackmate
senior tag

LEDdiszkont Eddig minden 5050-es termékükkel meg vagyok elégedve. Rendeltem már más cégtől is, de az onnan érkezett szalag nagyon nem jött be.

(#118600) Viperator válasza Real_Necro (#118598) üzenetére


Viperator
őstag

Köszi! (@Blackmate-nek is!)

Melyik díszléccel jobb a hangulat? (oldali vagy mennyezeti)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.