Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#119601) Z_A_P válasza macilaci78 (#119598) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igen, koszi. De fűtő uzemmodban akkor nem szaritja a levegot, tehat az elmeletem nem mukodik, hisz foleg telen problemas a pára, nyaron ugyis allandoan nyitva vannak az ablakok.

[ Szerkesztve ]

OK

(#119602) passatgt válasza Z_A_P (#119600) üzenetére


passatgt
aktív tag

Lehet. Elmegyek majd egy másik helyre ahol ugyanezt árulják, kíváncsi leszek, ott mennyivel mást mond és akkor a kettő között lesz az igazság :)

(#119603) Z_A_P válasza passatgt (#119602) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hát en a gyartonak hinnek elsoroban.

OK

(#119604) _q válasza Met (#119577) üzenetére


_q
addikt

Köszi, ez se rossz. Szakik hogyan csinálják, mi a szakszerű amúgy?

(#119605) Donki Hóte válasza AxBattler (#119562) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem pontosan értem a kérdést. A páraelszívó kivezetését nyilvánvalóan a páraelszívó felett kell kivezetni. A páraelszívót (hogy ne fejeld le minden főzéskor) legalább 180 cm magasan kell beépíteni. Ebből az jön, hogy 190-200 cm magasság alatt elvileg sem lehet a páraelszívó kivezetése. Ezen magasság felett saját preferenciáidra és a helyi adottságokra kell csak tekintettel lenni a kivágás elkészítésekor.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119606) AxBattler válasza Donki Hóte (#119605) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, én majd' 190 centi vagyok, de alacsonyabbra tervezem, meg a konyhaszekrény sem engedi olyan magasra.
De akkor oké, nincs más korlát ezek szerint. Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#119607) B_I_G válasza _q (#119604) üzenetére


B_I_G
tag

knipexnek van vízpumpa fogója, aminek simák a pofái és párhuzamosan szorít.
nem tesz kárt a krómozott felületben

(#119608) YAS-dude válasza AxBattler (#119606) üzenetére


YAS-dude
őstag

Olyan 55-65cm-rel a főzőlap fölé kell elhelyezni az elszívót, hogy hatékony is legyen.

(#119609) AxBattler válasza YAS-dude (#119608) üzenetére


AxBattler
félisten

Kösz, annyi azért biztosan lesz! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#119610) Ispy válasza Donki Hóte (#119605) üzenetére


Ispy
veterán

180? Kicsit sok lesz az. Ha meg magas vagy olyat kell venni, amibe nem tudod beverni a fejed. 60cm a pult magasságától, ami meg 90cm. 1 méterről az már nemnagyon fog elszívni semmit.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119611) YAS-dude válasza AxBattler (#119609) üzenetére


YAS-dude
őstag

Úgy értem nem magasabbra.

(#119612) AxBattler válasza YAS-dude (#119611) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy is jó lesz. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#119613) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Csempénél utólag lehet valami szép élvédőt csinálni?

Konyhával ma ennyit haladtam kb 4 óra alatt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119614) justmemory válasza enginev3.0 (#119613) üzenetére


justmemory
senior tag

Lehet ;]

Mire gondolsz pontosan? Nekem volt olyan, hogy utólag kellett betenni a fém élvédőt, mert nem volt a boltban annyi, után kellett rendelni, de nyilván a csempét ettől felraktuk. Pici helyet hagytunk, oda be lehetett csúsztatni, én mammut ragasztóval ragasztottam be. Ha nem férne be, le lehet vágni azt a részt flex-szel, ami a csempe mögé menne.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#119615) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Mennyezetet szeretném behálózni. Aki jártas a témában vagy esetleg festő a szakmája, tudna abban segíteni nekem hogy mennyezetre milyen hálót kell tenni? Néztem hogy létezik többfajta g/m2 tulajdonságú háló. Betontálcás a födém, érdemes a 165g/m2-t venni, vagy mi a különbség az előbbi és a 145g/m2 között? Hova kell a nagyobb tömegű és hova a kisebb? Azt tudom hogy ez elsősorban hőszigetelő rendszerekhez van kitalálva, de mennyezetre is üvegszövet hálót szoktak beágyazni. Ezért is kérdezem melyik tömegűt érdemesebb mennyezetre választani. Illetve milyen anyagba érdemes beágyazni a hálót? Vissza néztem egy több éves árajánlatot amiben hálózták is a mennyezetet, ott csak Széria mestervakolat szerepelt, nem tudom hogy ebbe ágyazták-e bele, vagy kimaradt az árajánlatból a ragasztó. DuoContact-al is mehet a háló beágyazása, jól gondolom? Elég ha csak be van ágyazva a háló, lesimítom és mehet rá a glett? Vagy át kellene húzni egy második réteg ragasztóval?

Illetve miután lekapartam a mennyezetet, utána szükséges alapozni, vagy mehet egyből a ragasztó és a háló, majd utána alapozás?

Mindenképp én szeretném csinálni, úgyhogy a hívj festőt, az most nem opció. :)

(#119616) AxBattler válasza enginev3.0 (#119613) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak így tovább!
Az milyen padló alatta? Vinyl, vagy valamilyen laminált? :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#119617) freaghill


freaghill
őstag

Tudni, hogy normalizálódtak-e már a vas- és faanyag árak?

(#119618) #31733248 válasza enginev3.0 (#119613) üzenetére


#31733248
törölt tag

4 óra alatt 6 korpusz, szerelvények nélkül? És még az ikeás konyhára mondják, hogy olcsó? Ugyenez jutott eszembe, amikor KrenAtesz arról számolt be, hogy 40 órányi munkájába került összerakni egy alap konyhát... Tényleg nem érné meg egyedileg terveztetni és gyártatni? Ordítana a különbség...

(#119619) Ispy válasza #31733248 (#119618) üzenetére


Ispy
veterán

Na én pont ezért nem vettem ikeás konyhát. Az asztalosok ketten 4 óra alatt megcsinálták gépekkel együtt. Ha meg fizetsz a szállításért meg a szerelésért, akkor majdnem ugyanott vagy. Igaz pofázok itt, mikor hónapok óta szopok az esővíz szikassztókkal, mert nem akartam érte fizetni, hogy valaki megcsinálja. :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119620) enginev3.0 válasza AxBattler (#119616) üzenetére


enginev3.0
félisten

Laminált, Diegos :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119621) enginev3.0 válasza #31733248 (#119618) üzenetére


enginev3.0
félisten

És hány hónap múlva találok olyat aki megcsinálja? :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119622) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
kene keskeny radiator, de a legkeskenyebb 40 cm szeles.
Ha fogok egy 30cm magasat, es 90 fokkal elforditva rakom be (akkor ugye az 30cm szeles lesz :) ), az ugy mukodhet?

[ Szerkesztve ]

OK

(#119623) AxBattler válasza enginev3.0 (#119620) üzenetére


AxBattler
félisten

Nálam is így lesz, de kicsit parázok a vízzárás miatt... na meg ott a pöri is. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#119624) _q válasza B_I_G (#119607) üzenetére


_q
addikt

Köszi, úgy tűnik ez a befutó eddig, bár jól megkérik az árát.

(#119625) KilgoreTrout válasza AxBattler (#119623) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ha az aljzatra rakod a konyhát, akkor később könnyen tudod cserélni a padlót a konyhabútor szétszedése nélkül. Nálunk is így van egyébként, bár még csak fél éve. Eddig jól bírja a kiképzést, pedig ömlött már rá sok minden. Egyből fel kell törölni, ennyi. Padlólapnál meg a világos fuga problémás.

(#119626) Z_A_P válasza KilgoreTrout (#119625) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na vegre hasonlo cipojuek :D
Ezen filozok mar regota: jobb lenne kihagyni a konyahubor helyet (tehat eloszor konyhabutor, utana kore fekteteni a laminaltat), DE, akkor lenne egy kb 2 cm (alatet+laminalt) "kuszob" [kép] . Ha ki/be kell huzni a pl beepitett (IKEA-s) mosogatogepet, azt hogy lehet ilyenkor megoldani?

akkor később könnyen tudod cserélni a padlót
Ez az egyik, a masik, hogy uszopadlo, nem szabadna "lefogni", marpedig a konyhabutor a falhoz van rogzitve, igy elvileg lefogja.

[ Szerkesztve ]

OK

(#119627) enginev3.0 válasza AxBattler (#119623) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vettem hozzá pasztat
De konyhában nyilván figyelni kell rá

Tesomeknal 5 éve lent van, kisgyerekek mellett
Ha valami kiömlik, úgy sem hagyod ott, hanem feltorlod, szóval én nem félek tőle

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119628) Met válasza _q (#119604) üzenetére


Met
Topikgazda

Mivel ők napi szinten használják van rá külön szerszámuk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#119629) Z_A_P válasza enginev3.0 (#119627) üzenetére


Z_A_P
addikt

Vettem hozzá pasztat

Hova, milyet, miert? :F

OK

(#119630) Donki Hóte válasza freaghill (#119617) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az árak nem normalizálódtak, ezzel szemben szombaton voltunk a tüzépen, semmilyen faanyag sem volt raktáron, 1-2 hetes szállítási határidővel vették fel a rendelést, pedig tök sima bramac lécet vettünk :U

2 hónapja 316 Ft volt a bramac léc métere, a mostani rendelés esetén 336 Ft-ra jött ki egy méter :O

Még jó, hogy a kormány harcot hirdetett a magas építőanyag árak ellen, így azóta "csak" 5-6 %-al mentek az árak felfelé :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119631) Donki Hóte válasza YAS-dude (#119608) üzenetére


Donki Hóte
veterán

85-90 cm magasan van a főzőlap általában beépítve a konyhapultba, ha 55 cm-el magasabban van beépítve az elszívó, akkor az elszívó 140-145 cm magasan lesz.

Így biztosan hatékonyan távoltartja a kellemetlen szagokat, mert teán kívül mást nem lehet főzni a főzőlapon.

Szóval szerintem inkább a főzőlap méreteinél oldalanként 10 - 10 cm-el nagyobb felületű elszívót kell venni és akkor szív hatékonyan.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119632) A Zéé válasza freaghill (#119617) üzenetére


A Zéé
addikt

2-3 hete stagnálás van jelenleg mindkettőnél, és jelenleg ennek is örülni kell. Vasasok kb. ezt is várják a következő 1-2 hónapra, minimális mozgást, hol erre, hol arra, de ez lehet, hogy csak ilyen vuduzás. Nagy esést idénre nem várnék egyiknél sem, idén januári árak meg sztem sosem jönnek már vissza.

Just a simple Lineman...

(#119633) AxBattler válasza KilgoreTrout (#119625) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha egyszer is padlót cserélnék, akkor úgyis megy az egész helyiség, szóval ezt kihagynám.
Egyébként MFP lap van alatta.

#119627 enginev3.0
Pasztát? Mármint szilóval kinyomod az illesztéseket?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#119634) enginev3.0 válasza AxBattler (#119633) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem, van diegoban ilyen vízzáró cucc, nem tudom a pontos nevét, illesztés előtt kell ranyomni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119635) AxBattler válasza enginev3.0 (#119634) üzenetére


AxBattler
félisten

Szaniter Szilikon?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#119636) Robaj válasza Donki Hóte (#119630) üzenetére


Robaj
addikt

Julius 2-an 339+afat fizettem bramac lecert. 2 honap utan lett, acs hivott h. azonnal vegyuk meg, reggel 7kor szoltak neki h. ha 8ig bemegyek es kifizetem, akkor enyem a fa, 8 utan nem garantaljak h. Lesz e es ha igen mennyiért. Ui: ez Kecskeméten volt

[ Szerkesztve ]

(#119637) #31733248 válasza Ispy (#119619) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én sok ingatlanhirdetést nézek, tele vannak ezekkel az ordítóan tescogazdaságos cuccokkal, mert sokaknak az a legkézenfekvőbb, hogy bemennek az Ikeába és mindent meg is vesznek ott, a dögunalmas fehér konyhabútortól az olyan tányérokig, amelyekről még most sem hiszem el, hogy eredetileg is embereknek tervezték őket...

#119621 enginev3.0

Miért kellenének ehhez hónapok? Bemész a számtalan konyhastúdió, vagy asztalosműhely valamelyikébe és legyártatod.

#119631 Donki Hóte

A fa is, az acél is globális szinten drágult nagyot, nem magyar specialitás. Még a tengerentúlon is sírnak miattuk. Nemzetállami szinten nehéz mit kezdeni ezzel, de minden ilyen alkalommal szinte törvényszerűen létrejönnek hazai kartellek is, amikkel azért lehet... A drágulás gazdasági okai egyértelműek, amíg ilyen jól megy a gazdaság és amíg az állam maga is élénkíti az építőipart (külföldön is, nem csak itthon), addig hasonló árakra számíthatunk.

(#119638) enginev3.0 válasza AxBattler (#119635) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez kicsi tubusos volt, mint egy fogkrém

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119639) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

125-ös 850-1000W körli flexet vásárolnék háztartási munkákhoz, csiszolás, zártszelvény vágás stb.

Olyat szeretnék, amin a lepkés csiszoló nem rezeg, tehát csillapított. Van ajánlott típus? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#119640) AxBattler válasza enginev3.0 (#119638) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor ez: Wood Guard színtelen 250gr tömítő
Kíváncsi lennék, mivel tud többet, mint a sima sziló? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#119641) KilgoreTrout válasza Z_A_P (#119626) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nálunk előbb volt bent a konyha, mint a padló, így jól hozzá lehetett passzítani a lamináltat a lábakhoz. A mosogatógép mozgatása nem gond, az első lábakat tudod állítani miután bent van, akkor lehet gond, ha a hátsó láb nem állítható elölről. De az IKEÁs gépek szerintem mind állíthatóak, az alacsonyabb mosogatógépeket pedig nem kell teljesen feltolni a pultig, plusz az IKEÁs előlapok is állíthatóak vertikálisan 1-2 centit.

Viszont a labazat miatt figyelj a lábak magassagára, nálunk nem figyeltek, vágni is kellett az ikeas takarólécekből.

(#119642) enginev3.0 válasza AxBattler (#119640) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen ilyen, vagy lehet pont ugyan ez volt
De azt hiszem az enyém zöld fehér színű volt

Nem tudom mennyire hatásos, egy tubussal vettem a konyhára

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119643) Z_A_P válasza KilgoreTrout (#119641) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igazából sokkal egyszerűbb az egész üres helységet laminálttal lerakni, és utána berakni konyhát - a kérdés, megéri-e fordítva (körbeburkolni), a plusz meló, az esetleges előnyökért.

OK

(#119644) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

[Erre ] esetleg tudna valaki....?

Köszi

(#119645) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, ilyen Mester univerzális gittel van valakinek tapasztalata? [link]

Mennyire tapad fémhez, ill. mennyire keményre szárad? Kapun kellene betömnöm egy lyukat, és szimpatikus, hogy kinyomós.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#119646) Donki Hóte válasza szatocs1981 (#119644) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A buborékfóliának önmagában is van hőszigetelő képessége, a rágőzölt aluréteg pedig a meleg visszatükrözésére szolgál, meg talán egy kicsit jobban ellenáll a mechanikai igénybevételnek is (amikor kapocsbelövővel rögzíted a tetőszerkezet léceire, akkor jól jön a vastagabb, erősebb anyag).

A bubis-alus fóliából kétféle van. Az egyik fajtának mindkét felére van aluréteg gőzölve, a másik fajtának csak az egyik oldalára. Az egyik oldalon gőzöltet a padlószigetelés alá rakják, mert a padlóban csak az egyik oldalról jön a meleg. A mindkét oldalon alusat a tetőszerkezet hőszigetelésénél használják, mert a tetőnél nyáron a kívülről jövő meleget kell szigetelni, télen meg a belülről jövő meleget kell szigetelni.

A bubis fólia általában sajnos sokkal drágább, mint a sima alugőzölt fólia, de szerintem megéri a felárat.

A szövet alapút sajna nem ismerem, arról azt tippelem, hogy az nem párazáró, hanem páraáteresztó, tetőben a cserepek alá jól jön olyan fólia ami visszaveri a hőséget, de közben páraáteresztó képessége is van. De lehet, hogy tévedek és a szövetre olyan erős aluréteg van gőzölve, ami párazáróva teszi...

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119647) Donki Hóte válasza #31733248 (#119637) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A globális áremelkedésre még rátesz, hogy nálunk nincs igazán értelmezhető mennyiségű építési fa kitermelés, vagy Szlovákiából, vagy Romániából hozzák be (elvileg lehetne Ausztriából, vagy Szlovéniából is hozni, de akkor nem 100, hanem 500 % lenne az áremelkedés).

A tetőtérbe ívelt profilú lambériát szerettünk volna felrakni, tavaly kinéztük, hogy 2990 Ft a jobb minőségűnek a négyzetméter ára. Ez 2021. elejére felment 5000 Ft/nm-re, mostanra pedig 7000 Ft/nm-re :O

Így gipszkartont rakunk fel, annak is felment az ára 600 Ft/nm-ről 1000 Ft/nm-re, de kb. 70 négyzetméter felületet kell beborítani, a gipszkarton borítás a rönkprofilú lambériához képest 400 eFt-al olcsóbban kijön, tetőtérbe jó lesz a gipszkarton is :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119648) ALgore2 válasza Z_A_P (#119601) üzenetére


ALgore2
tag

Szárít!
Mi azzal fűtünk és párásítót kell használnom, 25-40% a páratartalom nélküle....

(#119649) Morris válasza ALgore2 (#119648) üzenetére


Morris
veterán

És azt hogyan csinálja? :U

[ Szerkesztve ]

(#119650) Morris válasza ALgore2 (#119648) üzenetére


Morris
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.