Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#118201) mezis válasza Morris (#118199) üzenetére


mezis
nagyúr

Esetleg fordítva dugd be.

Nem kell ezzel a szivárgó árammal sokat foglalkozni. Eddig is szivárgott az, legfeljebb a hagyományos izzó nem világított annyi árammal, csak elfűtötte.

mezis

(#118202) Morris válasza mezis (#118201) üzenetére


Morris
veterán

Végülis, ja.
Hagyom a picsbe. :DDD
Egyáltalán nem zavar. Legalább nem fél a garázs a sötétben :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118203) lemmy71 válasza Morris (#118199) üzenetére


lemmy71
őstag

Irányfényes kapcsolónál nekem is halványan világított a ledes izzó, én egyszerűen megoldottam bekötöttem a lámpába egy ellenállást azóta nincs gond. De lehet zavarszűrő kondit is bekötni, az elektrotanyán vannak okosságok.

(#118204) macilaci78 válasza Morris (#118199) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fordítsd meg a polaritást: dugd be fordítva a led dugvilláját.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118205) Morris válasza lemmy71 (#118203) üzenetére


Morris
veterán

Wago-val van jelen pillanatban összekötve. Akkor elég ha egy ellenállást rakok a fázis és a nulla közé?
A földelést nem kötöttem be. Csak próba képpen kötöttem össze. Számítana valamint e tekintetben?
Mekkora ellenállást raktál be?

Macilaci78: Próbáltam, nincs változás.

[ Szerkesztve ]

(#118206) mezis válasza lemmy71 (#118203) üzenetére


mezis
nagyúr

33kΩ, kb 7mA, 1,6W. Nem pazarlás ez? :F

mezis

(#118207) szaszlaci válasza mezis (#118206) üzenetére


szaszlaci
addikt

Épp ezt néztem, nem is csak a pazarlás, mert csak üzem közben terhel, de elfüstölhet idővel. Elég lehet egy-két nagyságrenddel nagyobb is. Vagy kezdésnek egy 100 nanos kerámiakondi.
Vagy a fázist kellene megszakítani a kapcsolóval, akkor valószínű nem világítana. Ha az van, akkor a nullát. Vagy mind a kettőt. (Áramszivárgástól is, de inkább a vezeték parazitakapacitásától és induktív hatástól van ez a jelenség.)

alcsa
Tudom igények, de érdekes, hogy kevés nektek ez a víznyomás. Itt a kerti csapnál 1.5 Bart mértem, nem tűnik fel, hogy kevés lenne. Az, hogy máshol kinyitva egy picit csökken valamennyit, az szerintem csak akkor nem lenne így, ha egy jóval nagyobb alapnyomást a vízórához rakott nyomáscsökkentő mindig szinten tartana. De lehet, akkor se, mert túl vastagok a leágazó csövek, és túl sokat vesz el a házi fővezetéktől. De csak tipp.

A hálózatot megszívni nem szabad, nyilván nem véletlenül, mert nem erre lett tervezve. Ki tudja, mit csinál a vákuum, elvégre az maximum 10 métert tud emelni, mert 1 Bar a légköri nyomás, azon túl megszakad a vízoszlop. Plusz a többiektől szívná el, akik ilyesmi szinten vannak, de főleg a magasabbaktól. Gondolom én.
A viszonylag nagy tartályos házi vízmű lesz a megoldás, ahogy írták, ami nem ürül ki akkor sem, ha több fogyasztó megy egyszerre.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118208) Motion_Blur válasza szaszlaci (#118207) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Próbálj 1.5 bar (vagy alatta) kertet öntözni vagy akár autót mosni. Kínszenvedés.

Nálunk lesz öntözőrendszer aminél alapfeltétel hogy a locsolófejeken meglegyen a 3 bar.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#118209) Morris válasza mezis (#118206) üzenetére


Morris
veterán

Jobban utána olvasva ennek a "problémának" , jobb lehet egy 450V-os 1mikros kondit berakni az ellenállás helyett.

(#118210) alcsa válasza szaszlaci (#118207) üzenetére


alcsa
senior tag

Nekem nincsenek nagy igenyeim, de ha a zuhanyfejet felfele iranyitom, akkor a viz csak lefolyik rola, felfele egyaltalan nem spriccel :DDD. Szoval ez igy hasznalhatatlan.

(#118211) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Kapu automatika hatótávját okosba lehet növelni gyári antennák nélkül?  

(#118212) szaszlaci válasza Motion_Blur (#118208) üzenetére


szaszlaci
addikt

Eleve nem ivóvízből kellene locsolni, hanem összegyűjteni az esővizet, és/vagy kútból. De ha mégis, akkor a tartály kifogyhat, főleg, ha közben más is használ, és ott vagy, mint nélküle. Itt a nagy tartály/medence lehet a megoldás, és egy házi vízmű, ami a saját kisebb hidrofora számára korlátlan sebességgel tud az előbbiből vételezni.

Talán érdemesebb külön rendszer a nagyobb nyomást igénylő dolgokhoz, amibe a ház nincs bekötve. Így nem gond az eső/kút belevezetése, legalább pluszban. Mechanikailag nyilván meg kell szűrni.
Itt a 10 m3 elég könnyen megtelik a tetőről, az ingyen van, és nincs ivóvíz pazarlás.

alcsa
Na itt ilyen nincs, teljesen jól jön, egy szinttel az utca fölött, ahol 1.5 Bar van. Gázos, átfolyós vízmelegítő, és picit változik csak a vízhőfok, ha valahol kinyitnak valamit. Ezért csodálkoztam, hogy kevés nálatok az 1.2 Bar. De hát az úgy nyilván nem vállalható. Lehet, rozsdás, horganyzott csövek vannak? Az sokat lefog. Vagy a kis szűrők ha eltömődnek, megint alig jön.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118213) alcsa válasza szaszlaci (#118212) üzenetére


alcsa
senior tag

Az egesz rendszer uj, frissen epult haz, vadonatuj Grohe csapteleppel egy zuhany szettel. De mas zuhanyfejjel is hasonlo a tapasztalat. Ha nem tudjuk megszokni, akkor majd be kell epitsunk egy hazi vizmut valahogy.

Amugy nem volt eleg nyomas, hogy felnyomja 1.5 barra a futesrendszerbe a nyomast, ezert ideiglenesen rakotottem egy hidrofort arra a rovid idore es sikerult, de nem hasznalnam igy furdeshez is, az ismert okok miatt. Majd meglatjuk hogy alakul a helyzet.

(#118214) Atomgeszi válasza szaszlaci (#118212) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Amilyen aszály van ismételten, hamar elfogy az az esővíz. Vagy épp meg se telik.. nálunk 10 mm hullot kb összvissz 1 hónap alatt.

(#118215) Motion_Blur válasza szaszlaci (#118212) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Olyan mikroklímánk van hogy itt szinte soha nem esik az eső. A mostani pár nagy zuhé előtt május 17-én esett utoljára :(

egyedül a 23 m2-es garázsépületem tetejéről tudnék esővizet gyűjteni, az meg nagyon kevéske

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#118216) erh75


erh75
tag

Jupol gold-al fehér színnel már 3x is átfestettük a nappalink gipszkarton plafonját de még mindig "fény" foltos. Milyen másik festékkel lehetne még megpróbálni átfesteni ami lehetőleg nem nagyon büdös.

[ Szerkesztve ]

(#118217) Stylewars_kp válasza erh75 (#118216) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Héra Gold nálam bevált.

(#118218) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Szintén Héra Golddal lett kifestve a lakás pár napja, két rétegben sötétlila színt is teljesen befedett.

(#118219) erh75 válasza Stylewars_kp (#118217) üzenetére


erh75
tag

Köszönöm

(#118220) lemmy71 válasza Morris (#118205) üzenetére


lemmy71
őstag

33k ohm -s ellenállást raktam, de tehetsz 51k ohm -t is. A kapcsoló után az izzó be tápjánál kötöd a fázis és a nulla közé. Már vagy 4 éve. köszöni jól van ;)
Kondit inkább a régi energiatakarékos izzókhoz tettek hogy ne vibráljon, legalábbis ilyesmit olvastam anno.

(#118221) csemberlen válasza lemmy71 (#118220) üzenetére


csemberlen
őstag

Legalább 1W-os ellenállás kell viszont.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#118222) szaszlaci válasza lemmy71 (#118220) üzenetére


szaszlaci
addikt

A vibrálás ellen pufferkondi kell az egyenirányítás után a LED lámpákba, és a mostaniakhoz is kellhet, ha épp olyan és nincs. Itt viszont a szabad vezetékben indukálódott vagy kapacitív úton létrejött feszültséget kell lecsökkenteni, amire a kondi jobb, mint az ellenállás, mert nem melegszik. 100 nF-os kerámiától lehet elkezdeni próbálkozni. Ellenállásból meg valahol 200 k-tól lehet menni lefele, hol lesz épp jó.

alcsa
A szűrőknél arra gondoltam, hogy általában a csaptelep hollanderénél is szokott lenni, ami eltömődhet. Ez vagy fémháló, vagy egy fémlap apró lukakkal. Utóbbi már önmagában sokat levesz, én ki is szedtem. Vagy esetleg cserélni lehet fémhálóra. Hátha megoldja a problémát...

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118223) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Térkő fugába alapesetben leszivárog a víz?

(#118224) pjen válasza Atomgeszi (#118223) üzenetére


pjen
félisten

Igen, mért ne szivárogna.

(#118225) lemmy71 válasza szaszlaci (#118222) üzenetére


lemmy71
őstag

Én a vibrálásnál nem led lámpáról beszéltem ha nem energiatakarékos kompakt fénycsőről.
A led lekapcsolás utáni "parázslására" ajánlottam az ellenállást, nekem bevált az összes irányfényes kapcsolónál a 33k ohm ellenállás. Mivel ez egy filléres tétel, gondolom egy próbát megér vezérelt kapcsolónál is :U

#118221 csemberlen
A 33k ohm több mint 1,5W, még az 51k ohm -t ajánlották az elektrotanyán, vettem abból is de azt még nem próbáltam, ez már 4 éve jól működik ;)

[ Szerkesztve ]

(#118226) Atomgeszi válasza pjen (#118224) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Csak, hogy mennyire képes összetömörödni a közé szórt homok, mert ugyebár térkő területen is megáll a víz, de hogy abból mennyi folyhat le alá. :)

(#118227) pjen válasza Atomgeszi (#118226) üzenetére


pjen
félisten

Valahova lesz a víz, ha megáll rajta.Elpárolog, lesöpröd, leszivárog.Alatta gondolom rostált sóder van.

(#118228) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy apró kérdésben szeretnék segítséget kérni tőletek. Gyakorlatilag drénlemezt csak nagy kiszerelésben lehet venni nem (ilyen 1.5mx20m-eket láttam sajnos)? Tehát ha nekem mondjuk 20cmx8m kell, akkor azt max kunyerálni tudok maradékot valami építkezésről kb?

(#118229) lemmy71 válasza csubuka (#118228) üzenetére


lemmy71
őstag

Én kereskedésben láttam már 1x10m tekercsben is drénlemezt is (cirka 5 - 6k /tekercs). Esetleg ha ketté vágod úgy nem lenne jó.
0.2X8métert nehézkes lesz kunyerálni, max ha valami állami építkezésen leesik egy tekercs a kamion platójáról :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118230) csubuka válasza lemmy71 (#118229) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ!

Értem, végülis az anyagilag teljesen bevállalható volna, ha találok ilyen kisebb adagot. Csak sajnos elég sok szemetet termelnék így... no megnézegetem. Jófogáson sem nagyon láttam maradékot hirdetve, meg marketplace-en sem. Node végülis valami kimaradt féláras kisebb adagra lehet lecsapok majd akkor :)

(#118231) A Zéé válasza csubuka (#118230) üzenetére


A Zéé
addikt

Hova kellene ennyi? Lehet, hogy ki lehetne váltani/hagyni. Esetleg kertészeti boltokban nézd meg, hátha adnak méterben.
Zalaegerszegen tudnék én is adni ennyit, ha errefelé vagy :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#118232) csubuka válasza A Zéé (#118231) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ neked is!

Jogos, ilyen kertészeti boltokra nem is gondoltam, ott is bepróbálkozhatok végülis, hátha vannak kimérős helyek.

Utólagos hibaelhárításhoz kellene, nem ideális persze, de jobb ötletem nincs.

Az alábbi helyen, hogyha meggátolnám, hogy az ágyazó homok a falnak menjen, akkor lehet, hogy nem tudna az XPS előtti vakolatban (elvileg lábazati...) felkúszni a víz. Telibe van betonozva a térkő alatt, nem lett átgondolva ez anno teljesen sajnos. Ki tudom kapargatni és egy drénlemez be tudok tuszkolni oda. Nem lesz csodaszép, de nem nagyon látszó dolog talán és nem lenne baja a vakolatnak ezután fentebb remélhetőleg.

Gyakorlatilag a dudoraival befele fordítva sem lenne gond, mert nem lenne mi belenyomja az XPS-be. Szóval úgy talán ki tudna szellőzni az a rész.

[ Szerkesztve ]

(#118233) A Zéé válasza csubuka (#118232) üzenetére


A Zéé
addikt

Esetleg ez helyette? [link]
Könnyebben berakható, kevésbé látványos.

Just a simple Lineman...

(#118234) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Esti talalos kerdes: az 5P csati 16 vagy 32A? :) (en az elobbire tippelek)

[ Szerkesztve ]

(#118235) csemberlen válasza KrAt (#118234) üzenetére


csemberlen
őstag

A piros fedélen rajta van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#118236) pjen válasza KrAt (#118234) üzenetére


pjen
félisten

Elsősorban rá van írva.Egyébként a 32A os nagyobb, nem csere szabatos.Ha megméred egy sublerrel és megnézed katalógusban egyértelmű lesz.

(#118237) szaszlaci válasza A Zéé (#118231) üzenetére


szaszlaci
addikt

Csak úgy kérdem, ér ez a drénlemez bármit is a gyakorlatban?

KrenAtesz
MY316 -> 3 pólus, 16 A. Ahogy a többi is 3 darab 16-os. Gondolom.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118238) A Zéé válasza szaszlaci (#118237) üzenetére


A Zéé
addikt

Egy jól felépített talajvíz elleni rétegrendben van értelme, igen. Önmagában kevésbé. Egy "utolsó védvonal" a vízszigetelés előtt, ami elvezeti a vizet a felületről, csökkentve a víznyomást.
Az ilyen kasírozás nélküli sima dombornyomott lemezeket szerelőbeton helyett szoktuk rakni vasalt aljzat alá. :K

Just a simple Lineman...

(#118239) szaszlaci válasza lemmy71 (#118225) üzenetére


szaszlaci
addikt

Megmondom őszintén, nem is tudom, mitől vibrálhat egy ETK fénycső, ha nem hibás. Úgy emlékszem, abban pufferelt kapcsolóüzemű tápegység volt, még anno azokban a háromszáz forintos gagyikban is tizenéve. Meg nálam eleve kimaradt ez a fénycsöves korszak.
Persze, vezérelt kapcsolónál is működnie kellene az ellenállásnak, ott is ugyan úgy a vezeték okozza a parázslást. Illetve okozhatja az elektronika is, de igazából tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118240) csubuka válasza A Zéé (#118233) üzenetére


csubuka
addikt

Hú, köszönöm, ez is jó lehet végülis, sőt, még a méret is okés. Úgyis a gyakorlatban dől el majd a dolog, hogy javít-e a helyzeten... :R

(#118241) KrAt válasza csemberlen (#118235) üzenetére


KrAt
veterán

Tudom, csak holnap megyek ki, es addigra szeretnek venni egy csatit hozza, es elfelejtettem megnezni, mekkora :) A kismegszakitok alapjan gondolom, h 16A, bar a bejovo is csak 3x20A (asszem)

(#118242) lemmy71 válasza csubuka (#118240) üzenetére


lemmy71
őstag

Ja hogy te utólag akarod letenni a lábazathoz a drén lemezt egy függőleges csíkban. Szerintem ne rágódj vele, mert azt normál esetben szépen a térkő alá kellene hajtani és úgy feljönni a lábazathoz. Hacsak egy függőleges csíkot akarsz, akkor azt GV45 nehézlemez csíkokból is megtudod csinálni :K

(#118243) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Dupla profilvazra szerelt GK almennyzet kapcsan lenne egy kerdesem. Mennyire lenne ganyolas ez:



A kekek a tartoprofilok 80cm-kent CD biztonsagi gyorsrogzitovel a mennyezetrol logatva. Ebbol fut ketto az eloszobaban. Majd innen jon egy L fordulo (folyoso) a konyha fele. Mennyire ganyolas ha a folyoso tartoprofilja meroleges az eloszobaera? Ez is gyorsfuggesztovel van rogzitve a fodemhez, plusz a ket oldalan CD60 egysiku keresztosszekotovel az eloszoba es konyha tartoprofiljahoz (A piros negyzet).

Blue Acustic lappal lesz boritva (12.2Kg/m2) es lesz rajta egy lepcsoztetes spot vilagitasnak (mpregnalt knauf karton). Ez igy vallalhato vagy nagyon legbolkapott? Annyira szerencsetlenek a meretek hogy mashogy duplaznom kell a profilokat a folyoson a lepcsoztetes rogzitese miatt.

(#118244) Because


Because
őstag

segítenék abban, hogy simító vakolat elég lehet glettelés helyett ha utána tapéta kerül a falra?

(#118245) lemmy71 válasza Because (#118244) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem. A tapétázáshoz egyenletes sima glettelt falfelület kel :K

(#118246) Because válasza lemmy71 (#118245) üzenetére


Because
őstag

köszi :R
még mindig arról a bizonyos falról van szó amit itt korábban bemutattam.. végül majd rákerül egy fűrészporos tapéta

[ Szerkesztve ]

(#118247) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

szeretnék itthon kis egyszerű betonkaspókat és ilyen-olyan kreatív tárgyakat alkotni, ahogy azt megannyi youtube video-n látni. Pár dísztárgyat.

Azt viszont szinte sehol nem mondják, milyen cementet használnak, vagy milyen összetételű betont.

Kérlek segítsetek tisztázni pár dolgot a fejemben:

Beton = cement + sóder + szilikát (valaki ilyet is tett bele kicsit) + víz.
- mi a jó arány egy nem járdabeton, hanem ilyen otthoni, kb. öklömnyi-kétöklömnyi dekortárgyhoz ? Kisebb virágcserép, stb.
- Ha megköt, felülete rücskös lesz, így van ?
- Ez kell nekem, vagy a natúr cement + víz ? (És semmi más).

Cement: vettem egy kisebb doboz fehér cementet. 1 rész cementhez kb. mennyi vizet érdemes tenni ? Mi az ideális arány ?

Csináltam egy első próbát, egy kicsit direkt hígabbra vett keverékkel, mozgattam is egy pár percig finoman az üveg kehelyt, amibe fóliában tettem bele a fehér cement masszát. Buborékok nagyja így feljött, klassz lett...

... volna, csak 4 óra múlva is még le-le töredezik, meg a végén szanaszét tudtam szedni kézzel. Ennyire lassú ennek a száradási ideje ? (Most látom youtube-on, hogy 48 órát illik a betonnak adni, a sima cement+víz elegynek is kb. ez az ideális ?)

Szóval fehércementem van, Ti hogyan kevernétek és mennyit kell száradnia ?
A cél egyébként, hogy a második menetet lufiba teszem bele, csepp alakú formát szeretnék... léggömbbe kötne bele. Teljesen sima, rusztikusság- és rücskösség-mentes felületre van szükségem (ezért sem beton irányba mentem).

Köszi minden építő jellegű tanácsot :R :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118248) csubuka válasza lemmy71 (#118242) üzenetére


csubuka
addikt

Sajnos értem én, hogy ez kendácsolás, de nagyon nincs mit tenni utólag, ezt 10 éve rontották el valamikor...

A drénlemez opcióban az tetszik, hogy van egy "kiszellőző rés", míg ilyen nincs ha csak berakok oda egy GV lemezt és az ágyazó kavics meg homok odanyomja a falhoz. Persze lehet, az is elég lenne, nem tudom...

Ilyen a helyzet:

(#118249) lemmy71 válasza csubuka (#118248) üzenetére


lemmy71
őstag

Oda te bármit teszel függőlegesen akkor is visszafog vizesedni :K A normális műgyantás lábazati anyag nem szívja a vizet, az alatti lévő ragasztó szokta felhúzni a vizet. Szerintem az a baj hogy szigetelés nélkül a batonágyon van az xps. Ha aránylag normálisan megakarod csinálni akkor így rakd a szigetelést ahogy kékkel bejelöltem ;)

(#118250) csemberlen válasza lemmy71 (#118225) üzenetére


csemberlen
őstag

Az 51Kohm-ra irtam.....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.