Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#118451) Donki Hóte válasza Egon (#118449) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sajnos el kell fogadni, hogy embertelenül elszaladtak az árak :O

Az új támogatások, kedvezményes hitelek hatalmas keresletet teremtettek a piacon, most a támogatások hatására olyanok is építkezni szeretnének, akiknek amúgy eszükbe sem jutott volna, mert így tudják kp-re váltani a támogatást (építenek házat, aztán a szükséges idő kivárása után eladják, nagyon jól tejel az állam pénze).

Szakember, segédmunkás, építőanyag, fa, vas, szigetelőanyag, stb. nincs több a piacon mint 2 éve, a kereslet minderre pedig a duplája, mint két éve.

Évek óta ugyanarról a tüzépről vesszük az anyagokat, 3 évig nem volt áremelkedés náluk szigetelőanyagban, az idén kétszer emeltek árat (eddig, mert lesz még emelés, mert a gyárak is emelnek havonta).

Szakember nincs aranyárban sem, mi úgy hidaljuk át a problémát, hogy hárman dolgozunk a házon, ha eljön hozzánk mondjuk 5 munkanapra egy gáz/vízvezeték szerelő, akkor mi 6 munkanapra (ami 3 embernél 2 nap) elmegyünk egy általa vállalt munkánál segédmunkáskodni :K Ugyanez volt a szobafestőnél is.

Ezen kívül minden mást (betonozás, ablakcsere, belső villanyszerelés, padlószigetelés, padlófűtéscső lerakás, tetőhéjazat szigetelés, gipszkartonozás, ház külső szigetelés, stb. stb. stb.) mi magunk csinálunk, mert mint mondtam, szakember nincs, aranyárban sem :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118452) macilaci78 válasza Donki Hóte (#118451) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minden, de minden drágult, sok anyag 2, vagy akár 5 alkalommal is idén, de van olyan anyag, ami napi áras.
OSB, rétegelt lemez, építési faáru a legrosszabb, hogy magas az ára, a növekedés még nem állt meg és mindezek ellenére hiába szánnád rá a lóvét, még így is várólistás vagy.
Sok olyan gyártó van, ami termékkörtől függetlenül bejelentett a teljes kínálatra egy egységes áremelkedést, más gyártó áprilisi körlevélben írta, hogy májustól 10%, júliusban 15%, augusztustól további további 5-17%, ezeket ha összeszorzom, kijön egy 40%-os emelés az anyagra. Erre még rájön a szállítási költség emelkedése ha másért nem, a megemelkedett üzemanyagárak miatt.
És amitől kinyílik a bicska a zsebembe, hogy van olyan gyártó, aki a már megrendelt, kifizetett áru árát is képes megemelni, miközben a szállítási határidőt hónapokkal tolja ki. És megteheti, mert a helyettesítő terméket most megrendelve sem jutok hozzá előbb azonos minőségben, ha egyáltalán felveszik a rendelést.
2 darab radiátorra 3 hónapot vártam. Mondta a gépész, hogy alapvetően sztenderd méret, vegyem meg máshol. Nem is vártam volna, ha nem lett volna már kifizetve...

Nagyon örülök, hogy Egonnal ellentétben már minden fő dolog már meg van rendelve, heteken belül kiszállítáják, beépítik és nem most kell elkezdeni a felújítást. Ledvilágításhoz ledszalag, tápegység, mennyezeti lámpa, beépítendő bútorok mellé méretre gyártott takaróelemek, de ezek nélkül be lehet költözni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118453) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Oregemeknel van egy régi 32es TV.
A szekrény 83-85 cm széles. [kép]
Akarok vinni nekik egy másik TV-t, de annak a talpai közötti távolság 98 cm. Szóval nem ártana, ha olyan 102-105 cm széles lenne a szekrény.
Ahogy nézem a szekrény tetején van egy deszka. Elég lenne egy nagyobb deszka méretre vágva, pár csavarral lefogatva? Vagy valami más megoldás? Falra nem akarom fúrni. :R

(#118454) macilaci78 válasza #04441088 (#118453) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tippre az nem deszka, hanem bútorlapból egy polc.

Igen, egy szélesebb polc elég. Önmagában le se kell fúrni, a lényeg, hogy a TV súlypontja a szekrény fölött legyen. Gyakorlatilag a szekrény tetejét a falhot rögzíteném, egy ekkora TV-vel a tetején fejnehéz lesz, ha meglökik az ajtó melletti szekrényt, arról lebillenhet.

Ha jól látom, a szekrény fedlapja ráül a korpuszra valószínűleg átmenő csavarral. Jelöld át a szélesebb lapra és hosszabb csavarral egyben a 2 réteget fogasd a korpuszhoz. Így a szekrényen később nem lesz nyoma.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118455) #04441088 válasza macilaci78 (#118454) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszönöm szépen mester. :R
Hétvégén megcsinálom náluk aztán viszem a tv-t.

(#118456) lemmy71 válasza Exodion (#118426) üzenetére


lemmy71
őstag

Oda mehet mert ott azért van levegő mennyiség. Nálam mindenhol a szekrények háta mögött van a trafó a vezeték pedig mindenhol bevésve a falba, a konyhában meg bent a konyhaszekrényben, de ha adott a hely akkor mehet a padlásra is ;)

(#118457) macilaci78 válasza #04441088 (#118455) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olyan TV nem játszik, aminek a talpa elfér a szekrény jelenlegi tetején? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118458) #04441088 válasza macilaci78 (#118457) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ez régi 32es Philips. 43as Thomson TV-m van otthon és havonta talán 1-2 napot töltök ott, azért akarom azt nekikadni. Sokkal jobb a képe, nagyobb, jobb a fényerő. Ez a philips van vagy 10 éves, full fényerőn is elég sötét.

(#118459) Exodion válasza Egon (#118441) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nem csak az euro okozza a fejtorest szerintem hanem az "ingyen" csok, meg felujitasi tamogatas meg babavaro hitel meg minden mezes mazos madzag :).

De teljesseg igenye nelkul:

- Statikai szakvelemeny: 150eFt

- 5db ablakcsere arajanlatom: 1.35mFt volt 2019-ben. Ebben volt 3db 210x150-es meg 2db 150x150-es muanyag ablak, ketretegu uveggel + gurtnis muanyag redony + szunyoghalo. 2020-ban 910eFt-bol megvettem az 5db ablakot + 5db alu kombi motoros redonyt es beraktuk magunknak ket hetvegen.
- Ugyanekkor 240eFt volt 5db radiator cserejenek a munkadija (mert tavho ugye a draga) es tavhos muszakis ismeros csinalta. Arra egyebkent a ceg akit a tavho ajanlott 550eFt-os ajanlatot dobott. Ebben van 2db 2000x600-as, 2db 1400x600-as es 1db 1200x600-as 11K-s Vogel&Noot Vonova Kompakt radiator, ami akkor volt 130eFt.
- A villanyszereles nalam teljes cseret jelentett mert az 1984-es alu vezetekek... hat volt ahol milimeterenkent kellett kitepni a gyari csobol az osszeolvadt piros fekete 1.5mm2 -es alu vezt. Szoval full csere + a redonymotorokat bekotni (5db uj kiallas redony kapcsolonak, 3db uj kiallas dugaljnak). Lakaseloszto csere, 25A-rol 65A-re bovites. Ezt egy ceggel csinaltattam osszesen a vege a teljesitmenybovitessel 1.35mFt.

- Meglevo aljzatot 75nm-en az eredeti panelig felverni (nem volt nehez a regi misungot lapos csavarhuzoval pattintgattuk fol :D) helyere Baumit Grund (18eFt) alapozo + Nivello Quattro (187eFt). Az aljzati retegrend: 5mm Arbiton Secura Max Aquastop (45eFt), 10mm MFP lap (250eFt) majd: nappali+kozlekedo 5mm XPS (az a sarga puzzle-es... 37eFt) + 12mm laminalt padlo (352eFt), szobakban Greenstep szonyegalatet (42eFt) + szurke puha padloszonyeg 452eFt (5900/m2 volt az ara akkor akcioban).

- Falak kaparasa ugye alap a szurke falig, majd Baumit Super Pimer (24eFt) + Nivello Quattro (63eFt) + a gletteles munkadija (3reteg - 200nm, 400eFt, - ezt is ismeros csinalta).

- Minden helysegben GK almennyezet, ennek az anyagkoltsege ossz: 550eFt volt kartonokkal egyutt. Konyhaban + eloszobaban GK elotetfal Habito Hydro lapokkal 320eFt anyagkoltseg profilokkal mindennel.

Konyhabutort asztalos csinalja 730eFt-ert, AEG konyhagepek 1.1mFt. Ez ~7.4mFt + a szerszamok amiket megvettem. Ja meg vizszereles 5retegu csore, az is anyagkoltseg 45eFt, amiben van egy 20" kozponti szuro (bypassolva mert szurobetetet meg nem vettem). Furdonek, WC-nek neki se alltam, es 1db belteri ajtot nem vettem meg de a jola-nal ami mar tetszik darabja 83eFt. Ebbol kell 4 normal 90x200-as, 1tolo 90x200-as meg ketto 75x200-as - majd a furdo/wc-re.

Ha ebbol mindent csinaltatok 16-ig meg se allna :N .

(#118460) szaszlaci válasza Donki Hóte (#118416) üzenetére


szaszlaci
addikt

"napon pedig ma 13 óra körül 53 fok volt a hőmérséklet"
Ezért dolgoznak a cigók éjszaka. :DDD

zsolt008
Társasház, ugye? Hát a tartófal megbontásához biztos kell engedély. És így is van rendben, nem csak a sajátodat kockáztatod.

tepenzed
Ezt én kifejezetten normális árnak mondanám. Oké, a nejlon lerakása 57 ezerért elég meredek , de egyben kell nézni az ajánlatot. (Amúgy persze nagyon sok, de realítve kell nézni. Vagy megcsinálni magadnak.)

kicsi kecske
Miért akarsz ütvecsavarozót, miért nem simát, csak mert nagyobb szám van a nyomatéknál?
Minek akarsz ütvefúrót, mert plusz egy funkció?

Egon
"Tanulság: többet az életben nem kezdek kivitelezőkkel."
Egy nagy lépés a nyugalom fele? :DDD

Exodion
Ha már most majdnem 5 gurigánál jársz anyagköltségben, akkor ott valami nem kerek.
Át kell gondolni, hogy valóban szükség van-e az összes drága segédanyagra, amit a gyártó ajánl a rendszerében minden egyes munkálathoz. Régen is építettek egyszerű anyagokból olcsóbban és jól.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118461) kicsi kecske válasza szaszlaci (#118460) üzenetére


kicsi kecske
tag

Azert szeretnék utvecsavarozot mert azzal akár a kereket is le tudom venni nem kell a kulccsal szenvedni, vagy ha szerelem a kocsit jól jön az ütve funkció. Hosszú csavarozasnal, behajtasnal is jól jön a plusz erő.
Utve furo pedig tegla vagy beton fúráshoz kéne mert jelenleg semmi ilyennel nem rendelkezem és ha kell apámtol kell mindig elkernem a vezetékes gépet.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118462) pjen válasza szaszlaci (#118460) üzenetére


pjen
félisten

Egy jó ütvefúrónak van helye egy családi házban.

(#118463) szaszlaci válasza kicsi kecske (#118461) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha valóban szükség van a nagyobb nyomatékra, akkor oké. De ha csak ritkán, lehet, én nem erőltetném, általános dolgokhoz nem olyan jó azt használni. Barom nagy csavaroknál sem biztos, hogy kell az ütvecsavarozó plusz ereje, a sima is valószínű beviszi. Persze nyilván te mérlegelsz.

Téglafúráshoz nem igazán kell az ütvefúró, nem jó az igazából semmire, csak hogy saját magát tönkretegye. Betonhoz fúrókalapács szükséges, és az a téglához nem is jó azon a fokozaton, vagy legalábbis nem indokolt. A kinézett Makita 31500-nyi ütése biztos nem fúrókalapács, csak sima ütvefúró. Egyébként 115 Nm nyomatékot ír, tehát azzal mindent be lehet hajtani, ha egy normál csavarbehajtó kevés lenne. Az irgalmatlanul sok ám, és nem tudom, hogy a Makita ütvecsavarozó 140 Nm nyomatéka a gyakorlatban több-e érdemben.
A sima forgást viszont meg is kell tartani kézből.

Szerintem túl nagy összegeket akarsz olyasmikre költeni, amikről nem igazán gondoltad át, hogy kell-e. Akár maga a kategória, de ezt is nyilván te döntöd el.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118464) pjen válasza szaszlaci (#118463) üzenetére


pjen
félisten

Egy Bosch ütvefúróval simán átfúrtam 10 centi aljzat betont és a beton kefnit.Az ütvefúrót sima fúróként is lehet használni.Ellentétben a fúró kalapáccsal, ami normál fúrásra szinte alkalmatlan.

(#118465) Exodion válasza szaszlaci (#118460) üzenetére


Exodion
aktív tag

Erre nem kertem reakciot. Igen, regen is epitettek. Lattam, es latom is az eredmenyet. En csak ravilagitottam arra hogy megyeszekhelyen - de nem Budapesten - sem tartom elrugaszkodottnak a 10+ millas ajanlatot szakikkal.

:R

[ Szerkesztve ]

(#118466) Because válasza Exodion (#118465) üzenetére


Because
őstag

számomra ezek olyan szinten elrugaszkodott összegek (mondjuk mindig szarul kerestem, de legalább nem utálom a munkám). komolyan már lassan egy lakás árát se tudom visszafizetni mert nem élek addig és erre még rájönne egy ekkora tétel :(

(#118467) kicsi kecske válasza szaszlaci (#118463) üzenetére


kicsi kecske
tag

Értem az érvelésed és en is ezen filozoknh el kell e költenem 170ezret 2 szerszam szettre vagy megint túllövök a dolgon 😂sajnos szokásom..
Sima 10.8as csavarbehajtom van makita azzal a sima csavarokat behajtom a bútorba stb. De pl amikor a teraszra csináltam kiulot zartszelvenybol és 2 centis deszkabol akkor az onmetszo plató csavarral meggyult bajom. Kb 7 csavar után lemerült a kis gép, amugy meg belement kb 120 db 😁 ilyesmire gondolom h jobb lenne az ütve csavarbehajto. Meg a kocsi szereleshez is jol jön sztem amikor le akarom szedni a 10 éve berohadt csavarokat. Szóval ezt kb elég gyakran hasznalnam is. Ar értékben azt neztem hogy ez kb best buy. Erős, jók a funkciók es igy 40ert a géptest nem vészes.
Utve furo.. Évi 3x lenne kb használva, nrm muszáj h üssön de 10el drágább mint a nem ütve verzió. Annyit megerne nekem h nr kelljen esetleg később ütve furot venni. Pl amikor a postaládag akartam feltenni csak ütve furoval tudtam normálisabb a 80as beutos szeget vetenni. A sima furoval a vidias szár csak csikorgott. Zsalukő falba ment bele. És jövőre építenem kell 80+fm zsalukő kerítést ahol szintén jol jöhet.
Ha esetleg tudsz mutatni olcsóbb de hasonlóan jó alternatívát szívesen veszem!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118468) macilaci78 válasza Because (#118466) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ha szerencséd van, mégegyszer várhatóan kell egy nagy felújítás, meg párszor festés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118469) Exodion válasza macilaci78 (#118468) üzenetére


Exodion
aktív tag

Az se olcso :DDD . 800-900ft/m2 most nalunk egy TISZTASAGI festes amiben nincs benne a hibak javitasa. De takarofoliazas is 350-450ft/m2 lett volna tavaly.

Because:
En kb mindenre is kertem ajanlatot csak a vegen megis en csinaltam amit csak tudtam. Lehet hogy az anyagkoltsegem magasabb mint a szakiknaknak de meg igy is alatta vagyok ha a munkadijukat is nezem. A gipszkartonozasra 600, 775 es 850-es ajanlatot kaptam pl.

[ Szerkesztve ]

(#118470) zsolt008


zsolt008
tag

ezek milyen árak? (téglafal, felújítás, villanyszerelés-csőszerelés(vésés) is lesz a falban, szóval kell majd javítani rendesen)
festési javítási munkálatok, glettelés festés 3 rétegben számolva anyaggal együtt 4800ft/nm burkolási munkálatok anyaggal együtt (csemperagasztó, fuga, élvédők, szilikonok, vízszigetelés)12.500ft/nm

[ Szerkesztve ]

(#118471) zsolt008 válasza szaszlaci (#118460) üzenetére


zsolt008
tag

köszi, ettől tartottam, pedig 4 kivitelezőből 3 egyből rábólintott, hogy mehet, csak a 4. mondta, hogy statikussal meg kell nézetnie... (aztán ez nem is jelentkezett többet :( )

(#118472) zoli03 válasza kicsi kecske (#118461) üzenetére


zoli03
őstag

1/4"-os ütvecsavarozóval nem nagyon fogsz kereket levenni. Eleve a nyomaték sem sok, amit a gép tud, plusz az adatpereken is fog elveszni, hogy 1/2"-os dugókulcsot tudj használni. Kocsit szerelni sem lesz az igazi, oda is 1/2"-os gép kellene.

(#118473) szaszlaci válasza pjen (#118464) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Egy Bosch ütvefúróval simán átfúrtam 10 centi aljzat betont és a beton kefnit."
Akkor az semmilyen beton volt, mert a rendeset csak fúrókalapáccsal lehet. De gondolom ezzel te is tiszában vagy. Régebben még én is próbáltam ilyesmivel, B&D-vel, talán Bosch is volt, de semmit nem ért természetesen, csak erőlködtem én is meg a gép is. :)

Exodion
"Igen, regen is epitettek. Lattam, es latom is az eredmenyet.
Ahogy a maiak között is rengeteg a kritikán aluli. Meg a jó is. Ezt nem a csoda segédanyagok határozzák meg, hanem az igényesség és hozzáértés. Budapesten elég sok XX. század elején épült társasház van, még akár eredeti belterekkel is, és minden egyben van.

Arra szerettem volna célozni, hogy nem kötelező egy vakolást 15 lépésben csinálni, ennyi fajta segédanyaggal, mert a gyártó azt mondja. Régen zsákos mészből (1000 Ft / 25 kg) meg homokból csinálták a habarcsot. Meg zsákos cementből (1500 Ft / 25 kg) és sóderból a betont. Ezek válozatai ma is működnek a legtöbb munkálatnál. Főleg, hogy ma már van egy csoda olcsón, amit tapadóhídnak neveznek.
Aztán a kényesebb dolgokat lehet drágább alapanyagokból megcsinálni, és hanyagolni pl. a sima gipszes kínlódást.
Stb.

"Erre nem kertem reakciot."
Mégis kaptál, elvégre ez egy fórum. :)

kicsi kecske
Hát, csavarbehajtóból ez 60 Nm környéke, nem túl rég a feketét 20-ért adták. Meg ugye egy-két nagyobb akku. De ugye egykezes, ellen kell tartani. Bár ha már van egy kisebbed, és esetenként sok nagy csavart raksz be, lehet érdemesebb lehet valami kétkezes nagyot venni, de kifejezetten a csavarokhoz. Amivel fúrhatsz is.

Évi három lukhoz betonba vagy hasonlóba, lehet egyszerűbb egy vezetékes fúrókalapács, akár a legolcsóbb.
Vídiás szárat nem igazán szabad sima fúróval és sok értelme sincs, ha csak csikorog, mert megolvad a vídia forrasztása. Az alapvetően "kalapálásra" való, nem forgácsoló fúrásra, legalábbis beton esetén. De akkor megint lehet, hogy a fúrókalapács irányába érdemes gondolkozni, abból is van ugye akkus, nekem nincs velük tapasztalatom.

Igen, elvileg a berohadt csavar leszedéséhez való igazán az ütvecsavarozó, kérdés, ha tíz évente használod, kell-e, meg elég-e a rárohadt csavarokhoz a 140 Nm.
(Látom, másnak is kétségei vannak.)

Nem lebeszélni akarlak a kinézettekről, nem is tartom indokolatlannak, csak ötletet adok.
Illetve ahova teljesítmény kell, ott én mindenképp vezetékes irányba megyek, főleg fúrásnál, hiszen ott nem baj, ha utánforog még. Azért ilyen esetben az akku öregedése is fokozottabban gond lesz, mert nem lehet majd terhelni. Valószínű ezért adta meg magát 7 csavar után a mostanid akkuja, meg hát az különben se erre való.

zsolt008
Az ilyen áthidalásos ajtónyitásoknál az a veszély, hogy mi van, ha épp ott van valami olyan, ami gondot okozhat. Igen magas árat kér a statikus, de a tartófal az egyik olyan, amit én nem piszkálnék önhatalmúlag.
Illetve ha megtudja a közös képviselő, és nincs engedély, akkor igen valószínű balhézni fog, tegyük hozzá, jogosan.

Az árakhoz nem értek, de a festés nekem picit soknak tűnik, a burkolás már talán átlagos.
Én akkor is megcsinálnám magam, ha sose csináltam volna ilyet, mert a próbálkozások veszteségével is brutál pénzeket spórolok.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118474) Exodion válasza szaszlaci (#118473) üzenetére


Exodion
aktív tag

Hat igen, sebaj ;). Amugy egyet ertek veled bizonyos fokig. Nyilvan ha nem kellett volna valamilyen tapadohid akkor nem veszem meg azt is. Amikor X glettelte a GK almennyezetet a kimaradt anyagot felkente a lekapart tiszta sima hazgyari beton falra. Ket het mulva semmi nem volt a falon; nem maradt meg rajta, egyszeruen lepergett.
Szoval nem mert a gyarto azt mondta, brahibol vettem Super Primer-t a falra, hanem mert 2het alatt lepergett a korabbi glett. Y aki jott a falat glettelni, javasolta hogy kenjem le egy tapadohiddal.

Najo, a Quattro ala meg is akartam venni a Grund-ot mert azelott soha nem onteruloztem aztan mondom nehogy azert pattogjon fol mert nincs meg ez meg az ... :D. Bar inkabb az lett volna a gond, hogy az egyik paneldarab tukorsima es alig szivja a nedvesseget, a masik meg kavicsos es ugy szippantja mint alkoholista a felest.

(#118475) pjen válasza szaszlaci (#118473) üzenetére


pjen
félisten

Tudod a beton kefni az gyári, mégis simán vitte.A panal főfalat tényleg nehéz vele, de egy átlag betonba lehet vele fúrni.Ha megnézed a kék bosch ütőt a manual is ajálja betonba.Régen az Evig nagy ütvefúrójával is megoldottunk mindent, nem volt más.

[ Szerkesztve ]

(#118476) BullZeye


BullZeye
veterán

Alföldi Saval 2.0 Wc ülőkénél (8780 S5 01) elméletileg quick release van. De az előző ülökével ellentétben itt nincs középen egy gomb amit megnyomok és elengedi.

Tudja esetleg valaki, hogy mégis hogy lehet ezt leszedni?

Azt írják quick release, ahonnan rendeltem ott "kipattintható", de mivel vizesek tették fel pár hete, nem tudom hogy lehet leszedni, pedig tiszta por alatta.

[ Szerkesztve ]

(#118477) Exodion


Exodion
aktív tag

Mivel bovitenetek ki ezt a lyukat korben kb. 1-1-1-1cm-el? Betonvago flexem nincs, esetleg 4-es furoval tudom korbefurkalni (bar egy letra vagy allvany kene hozza :D).
Most ~18x28cm es a gravitacios zsalu amit kaptam hozza es se nem volt tul nagy se nem volt tul kicsi 19x29cm -es beugroval bir.
A furassal az a bajom, hogy azokon a kis hulye kavicsokon elugral...

(#118478) Met


Met
Topikgazda

Van itt valakinek (első fajta) Mofém Pro/Inka/Mambo-5 vagy (második fajta) Golf mosdó csaptelepje?
Ilyen gyűrűre lenne szükségem de nem Mofém a csaptelep.
Gyűrűből ez a két fajta van raktáron vidéki boltokban, nem tudom melyiket hozassam fel.
Anno lemértem azt ami most a csap alatt van [kép]
Melyik Mofém hasonlít hozzá?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#118479) gordonfreemN válasza Exodion (#118477) üzenetére


gordonfreemN
addikt

én lehet a grav.zsalut faragnám meg...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118480) Exodion válasza gordonfreemN (#118479) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ah azt nemtudom. Maga az a resz amiben a lamellak vannak belefogatva 190x290-es es ez nyulik be a fal sikjaba 40mm melysegben Egyebkent 2-3mm -es alu lemezbol van.
Korbefurom akkor 5-os furoval, aztan 10-essel kiutom (a sarkok ugyis konnyen tornek a panelokban, ha folkerul a zsalu meg ugyse fog latszodni ebbol semmi), kenek bele egy kis csemperagasztot es belenyomom a zsalu csonkjat :DDD .

Csak hat talajtol 4m magassagban van aztan letrat kell szereznem az akciohoz mert bal kezzel ablakbol nyujtozkodva furni nem a legjobb otlet.

(#118481) szaszlaci válasza Exodion (#118474) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát én is azt írtam, hogy a tapadóhíd egy nagyon jó találmány. :K De ha nem létezne se az, se alapozó, akkor el kell áztatni a falat/padlót. Nekem most is fennt van a plafonon a kb. öt éves gipsz, béléstesten, E gerendán, és csak vizeztem. De persze ehhez jól kell keverni meg felrakni, kis gyakorlat kell azért hozzá.

pjen
Nem vonom kétségbe a tapasztalataidat. De amikor én régen próbáltam béléstestet kilukasztani ütvefúróval, csak a vídia betét olvadt le és a sima fúró éle ment ki. Lehet, fél óra alatt végül kifúrtam, de valószínűbb, hogy öt perc alatt kivéstem kalapáccsal.
A normális beton meg még erősebb, tömörebb, próbáltam pár helyen, 1 um/nap kb...
Ja meg valamikor beton falazóblokkra is próbáltam így radiátort felfúrni, természetesen sikertelenül.
Szóval neked valami űrtechnológiás fúrószárad lehet akkor. :DDD Mivel sikerült?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118482) pjen válasza szaszlaci (#118481) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen hétköznapi.4;6mm sima kétélű widia, aztán egy négyélű nyolcas.És át is ment a koax.Pedig a négyes nem is érte át csak a monolit betont.Természetesen egy spic vésővel én is hamarabb végeztem volna.

[ Szerkesztve ]

(#118483) zsolt008


zsolt008
tag

egy jó láma kérdés: felújításnál, ha a villanyszerelő/csőszerelő megvési a falat, gondolom a kőműves vakolja vissza festés előtt, de a kérdés - ilyenkor megtisztítja valahogy a vakolás környékét, vagy nem számít, hogy festve/tapétázva, meszelve mittudomén van a fal? :R

(#118484) TeeJay


TeeJay
félisten

Valakinek van ilyen sínre sorolható mindenes mérője?
Ahogy látom át kell fűzni rajta a fázis vezetéket és lakatfogó elven mér ampert szóval elég fullos és nem is drága.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#118485) szaszlaci válasza TeeJay (#118484) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nulla is kell ezeknek mindig, és vagy át kell vezetni rajta a fázist, vagy külön ferritgyűrűvel, és vagy induktív módon, vagy söntellenállással mér. Ez valószínű úgy mér, ahogy írod.

zsolt008
Kőműves feladata szerintem simára dolgozni, és több lépés azért. Ha valahogy nincs síkban vagy kireped, látszani fog, nyilván, ha olyan a fény. Festésnek kell a legjobb, a szép meszelésnek különösen.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118486) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Trapéz lemez lefogatásához tudok venni olyan gumialátétes csavart amivel fa stafnihoz lehet rögzíteni?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118487) pjen válasza gordonfreemN (#118486) üzenetére


pjen
félisten

Persze, ha nincs egyben pont abban a boltban, akkor csavar és gumis alátét.

(#118488) Donki Hóte válasza Exodion (#118477) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk ilyesmi van felszerelve, egy ilyen nem lenne jó? Ez is gravitációs és kívülről rá tudod tenni a nyilásra, eltakarja a lyukat :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118489) gordonfreemN válasza pjen (#118487) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocsi, egy lényeges info, hogy úgy 60-80mm-es is lehetne a csavar.
0.7es lemezhez gondolom kell, hogy önfúró legyen a csavar

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118490) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Megtaláltam, pruszynski webáruházban :R

Mondjuk van ára a kiszállításnak... Ha van ötlet még az jöhet

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118491) pjen válasza gordonfreemN (#118490) üzenetére


pjen
félisten

Ki tudja merre laksz.A Fiastyúk u ban van egy csavarbolt, ott eddig kaptam mindent.

(#118492) gordonfreemN válasza pjen (#118491) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocsi, ezt nem mondtam, de rendeléssel is oké, ha nem 4k a szállítás :)

Hatvan mellett lakom, tehát Hatvan Gyöngyös körzete a személyes megközelíthetőség ésszerű határa :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118493) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy lenne nekem egy panel lakásom amit felújitunk és nagyon gondolkozom benne,hogy a plfon után a falakat is beboritanám gipszkartonnal.Viszont nem szeretnék sok helyet elvenni ragasztanám.Mennyire járható út ez,gondolok olyanra hogy nyilván nem sok derékszög van a falak találkozásánál és nem is mindenhol van síkba a fal.
Ha ragasztanám akkor azt festet falra lehet tenni( nyilván előkészités után,mint pl alapozás)?

(#118494) Donki Hóte válasza psion2101 (#118493) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha tartós ragasztást szeretnél, akkor a festést le kellene szedni a falról, aztán valami tapadóhíddal kezelni a falat, majd gipszkarton ragasztóhabbal felragasztani a táblákat.

De szerintem többet érsz, ha nem gipszkartont, hanem XPS lemezeket ragasztasz fel a falakra, legalább a külső falak esetében.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118495) psion2101 válasza Donki Hóte (#118494) üzenetére


psion2101
tag

Köszönöm válaszod!

A külső falakhoz nem nyúlnék,mert ez egy panel lakás nem ház.
Akkor hát ha lekaparom a festést valamennyire és húzok rá egy vékony glett réteget akkor már jó lenne?

(#118496) AXisBOLD válasza Because (#118418) üzenetére


AXisBOLD
addikt

"jó" ómen... remélem azért ez tartósabb konstrukció!

Aurea mediocritas

(#118497) Exodion válasza Donki Hóte (#118488) üzenetére


Exodion
aktív tag

Hat igen, kep alapjan rendeltem ezt is de mint kiderult ennek van csonkja :D. Nem rendelek mar egy harmadikat is meg mar a regi keramia racsot is kivertem onnan, most az 1cm-es bovites miatt nem veszek masikat. Jo lesz mar ez, csak korbe kell furkalnom a lyukat.

psion2101:
Nem glettre gondolt. Lekaparod a festeket a betonig alaposan letakaritod (nalam amikor lekaparom a festeket at szoktam simitani a falat nedves szivaccsal, kb annyira hogy ne maradjon feher poros a kezem ha atsimitom). Utanna lekened a falat tapadohiddal: [rikombi] vagy [super primer] - :Y atyam de folment baumit ara en meg 18eFt-ert vettem tavaly oktoberben...

Ha nem tiszta falra kened oket, lehuzod kezzel mint valami hartyat. Nalam a glett is lepergett a falrol 2het alatt amikor az egyik festo rakente alapozo nelkul. A GK lapot ragaszthatod valami ilyennel: [link] .

(#118498) psion2101 válasza Exodion (#118497) üzenetére


psion2101
tag

köszi szépen! :R

(#118499) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy van itt olyan aki csempézett már magának nulla tapasztalattal? :DDD Van egy pici WC helyiségünk, azt szeretném kicsempézni, viszont a fallal vannak problémák bőven. Rátettem egy lécet vízszintesen, van benne egy hupli ami eldobja 2 centire a síkot, mindezt 1,2 méteren. : ) Néztem a sarkokat, beállítottam oda egy 1 méteres vízmértéket, a vízmérték közepén vagy 3 centi hézag van a fal és a vízmérték között. Csak én gondolom úgy hogy erre a falra ebben a formában esélytelen bármilyen csempét esztétikusan felragasztani?

De, gondoltam arra is hogy mivel nem nagy a falfelület, oldalanként 2 vakolósínt felraknék, de úgy hogy megvésném ott a vakolatot, majd oda ragasztanám fel a vakolósíneket, abból a célból hogy a csempe alatti falsík ne emelkedjen el annyira az amúgy is görbe faltól, nem szeretném túl magasan kirakni csempével, kb 110 centi magasan, és ilyen szempontból zavaró lenne hogyha a csempe és a fal között már 2-3 centi lenne.

Nem tudom hogy rosszul lehet-e rakva a fal vagy csak ennyire szerencsésen sikerült bevakolni anno, valaki csinált már ilyent házilagosan? Gondoltam arra is hogy vakológyaluval kitisztázni azokat a részeket ahol szükséges, és majd utána egy réteg csemperagasztóval plusz tetőléccel elhúzni egyenesre, de szerintem ennél nagyobb a probléma, rosszabb az alapfelület.

Valaki csinált már ilyent? Hogy állt neki? :U

(#118500) justmemory válasza tothjozsi96 (#118499) üzenetére


justmemory
senior tag

Jelen... :))Olyan sz@r lett, hogy azt elmondani nem tudom (oké, nem tudom mit gondoltam, rég volt...). Aztán jött kőműves barátom, leszedette az egészet és megcsinálta.
Nálunk sincs a házban egyenes fal; a fürdőnél annyit csinált, hogy amennyire lehetett, a vakolatot léc alapján valamennyire szintbe hozta/leverette velem kőműves kalapáccsal, majd csemperagasztóval és 2½-es aluléccel kihúzta egyenesre, és arra rakta a csempét.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.