Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#119051) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Ha egy fürdőszobában ìgy jön le a festèk, ez mi lehet? Egyáltalán milyen módszerrel lehetett ez festve? Diszperzittel vègig lehet tolni ilyesmit? Csak mert arra kèszülök :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#119052) gordonfreemN válasza beers (#119049) üzenetére


gordonfreemN
addikt

500/m

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#119053) szaszlaci válasza mikoljan (#119031) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ne legyen igazam, de lehet, a földelést kötötte be nullának...
Ha van fi-relé, meg lehet nézni, lecsap-e egy vasalóval.

Blackmate
Attól függ, mire, de szerintem a második, egyenletesebb, és a csavarok se mennek egymásnak. Esetleg ragasztani.

Z_A_P
Erősen javasolt a dilatációs csík meghagyása.

A fűtőszőnyeg nagyon meggondolandó. Laminálttal meg még a vizes padlófűtés is, mert szigetel. Az 5 mm nikecell lefele meg nem szigetel túl sokkal többet, mint a laminált felfele.

Katana28
Nem jobb egy szárítógépet venni? A konyhát meg szellőztetni főzéskor, mint a másik nagy páracsinálót a teregetés mellett. Amíg meg nem tudod, mi a helyzet a lakással, felesleges így előre gondolkodni. Meg különben is a szelőztetés fele érdemes menni, ha nincsenek extrém gondok. (Ha meg azok vannak, akkor meg azért lesz a szellőztetés a megoldás. :D )

Hintalow
Talán a fürdés utáni pára mind benntmaradt legalább egy éven keresztül, és nem lett kiszellőztetve/kiventizve. Mi van a festék alatt? Mert furcsa, hogy penész meg nincs.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#119054) Katana28 válasza szaszlaci (#119053) üzenetére


Katana28
csendes tag

A szellőztetés eddig se volt megoldás (régi helyen), a megelőzés meg pont arról szól, hogy előre gondolkodunk.
Továbbra is várom szeretettel a segítőkész válaszadókat.

(#119055) Hintalow válasza szaszlaci (#119053) üzenetére


Hintalow
senior tag

Van penèsz is, csak az nem látszik :D
Amúgy igen, nem megy a szellőztető, alatta meg korábbi festèkrèteg van

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#119056) A Zéé válasza Katana28 (#119050) üzenetére


A Zéé
addikt

A konkrét gépet nem ismerem. Szüleimnek van páramentesítő, meg valószínű, hogy télre én is beszerzések egyet. Pár dolog: 3,5-4 liternél kisebb tartályost ne vegyél, náluk ennyit simán kiszed egy éjszaka alatt a helyiségből, ha ruhát szárítanak.
A gépeknek hangja van, egy folytonos morgás, én biztos nem tudnék mellette aludni, az elhelyezésénél erre figyelni kell.

Just a simple Lineman...

(#119057) Z_A_P válasza szaszlaci (#119053) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hmmm, lamináltra ezt találtam: 0.115 W/mK
Alátét: <0,030 W/mK

[ Szerkesztve ]

OK

(#119058) lemmy71 válasza Z_A_P (#119040) üzenetére


lemmy71
őstag

A laminált parketta kb.olyan lesz az elektromos fűtőszőnyegeden mintha 2 centis hungarocellel leszigetelnéd ;)

(#119059) lemmy71 válasza Hintalow (#119055) üzenetére


lemmy71
őstag

Az egészet le kell kaparni :K érdemes valami tapétaoldóval előtte beasztatni metylan, ha ezzel megvagy akkor egy teljes mélyalapozást (falfixel 1:4 arányban) kell csinálni és utána telibe glettelni széria glett majd egy újabb mélyalapozás és két réteg festés pl. héra.
A pára elszívó ventilátort meg csináltasd meg vagy vegyél egy új csőventilátort, ha nem akarsz sokat költeni rá akkor egy olcsó mozgásérzékelőre kösd rá ;)

(#119060) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Víz vagy áram védőcső lehet?
[kép]

Köszönöm!

(#119061) szaszyka válasza tothjozsi96 (#119060) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nálunk a WC tartályból megy ilyen cső a csészéhez. Víz.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#119062) Borisz76 válasza tothjozsi96 (#119060) üzenetére


Borisz76
veterán

Áramot MŰ csőben vezetünk és függőlegesen vagy vízszintesen illik vinni.

Ezen logika alapján a te csövedben víz kell menjen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#119063) #31733248 válasza Cece04 (#119037) üzenetére


#31733248
törölt tag

Aktuális tapasztalatom van, éppen két belvárosi airbnb-s lakást csinálunk (magunknak) egy frissen vásárolt nagyból, almérős rendszerrel, új mérőórahellyel, H-tarifás hűtő-fűtő klímákkal, teljesen új belső hálózattal. Online ügyintézéssel két hét alatt kapta meg a villanyszerelő a pozitív választ, gyorsan ment.

A másik, szintén belvárosi lakásunk új, szeptemberben lesz átadva. Ott viszont pletykaszinten azt hallottuk, hogy aki a garázsbeállóihoz nem igényelt régebben elektromos autótöltőt, az a közterületi hálózat alulméretezettsége miatt egy ideig nem is számíthat rá.

Más: Legrand Galea Life kapcsolók helyett van valami más alternatíva? Több ingatlanunkba is azt szereltettünk, jelemzően titánium színben. A design jó és műszaki gond sincs velük, de váltanánk, ha volna ami hasonlóan jól néz ki, de nem lötyögős érzetűek a kapcsolói.

(#119064) csoki46 válasza tothjozsi96 (#119060) üzenetére


csoki46
aktív tag

50-es PVC csőnek tűnik. Régebbi, 40-50 éves házakban találkoztam ilyen zöld csövekkel,

(#119065) macilaci78 válasza Z_A_P (#119040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Melyik laminált padlóra vállalnak így garanciát?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#119066) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!
120 literes villanybojler leszereléséhez milyen szakit érdemes hívjak? Illetve ilyenkor mit kell "kérnem", mire érdemes figyelni? Csak dugózza le és kész? El is szokták vinni ilyenkor a bojlert?

Panellakásban az előző tulaj felszereltette kb. 20 éve, mert pár napig nem volt meleg víz. A lakásban 2 fürdőszoba is található, 2db káddal, így többszörösen nem érezzük igényét, ha 1-2 napra el is menne a meleg víz a központi rendszer karbantartása miatt. A hely pedig kéne.

(#119067) Z_A_P válasza macilaci78 (#119065) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jó kérdés, nem hiszem hogy kizáró ok, ezek direkt laminált padló alá való fűtőszőnyegek! Csak oda jók.

OK

(#119068) A Zéé válasza Z_A_P (#119067) üzenetére


A Zéé
addikt

a rétegrend a nem jó, erre céloztam már a múltkor is.
Azt most meg nem mondom, hogy úgy a jobb, hogy a kiegyenlítő a fűtőszőnyeg alatt, vagy felett van, de a laminált alátét rétege mindenképp a laminált alá kell kerüljön nem lejjebb. Padlófűtéshez vannak a lyukacsos alátétek, azokat kell ilyenkor használni.

Just a simple Lineman...

(#119069) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

a megoldandó probléma röviden:
jysk-es vedde ágykeret szinte már lélegzetvételre is nyikorog, valószínűleg a közepén található ágyrács merevítő csatlakozásánál van a probléma (az ágy közepén erre fekszenek fel a léces ágyrácsok)

ugye a problémát valószínűsíthetően az okozza, hogy a merevítő végére fém csatlakozót kellett csavarozni, amit az ágy két végére szerelt fém csatlakozóra kellett illeszteni, tehát nem is fix, ráadásul fém a fémmel érintkezik és nyikorog
valahol adnak műanyag "kupakot" (pl lapradiátorok fém tartókonzoljához is) ezzel megakadályozva, hogy a fém a fémmel érintkezzen és nyikorogjon

mivel le van csavarozva, így most csak emiatt nem szedném szét, ezért sajnos képet nem tudok róla mutatni

valami értelmes megoldás kellene (wd40 és társai nem azok), csak ugye ezek a fém csatlakozók is eléggé pontosan illeszkednek, 1-2mm-nél nagyobb hely biztosan nincs, így az sem biztos, hogy megoldás, hogy oda kell "gyűrni" egy bőr anyagdarabot

köszi a tippeket

One Ring to rule them all

(#119070) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!
Járólap felszedése után - a megfelelő előkészítést követően - laminált padló kerülne a szobába.
Aljzatkiegyenlítő előtti alapozásra megfelelő a MAPEI Primer G vagy szükséges (mikor?) lenne az Eco Prim T?
Aljzatkiegyenlítőnek megfelelne a Mapei Novoplan Maxi (figyelembe véve, hogy nincs padlófűtés)?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#119071) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
MO-n azaz nálatok mennyibe kerül munka + anyag egy 10x10 méteres lapostető szigetelése 5cm polisztirénnel + egy oldalán esőcsatorna tiszta új!?! kb. kérdezem!
Köszönöm!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#119072) csemberlen válasza arcsin (#119066) üzenetére


csemberlen
őstag

Inkább vízszerelőt, de közöld vele, hogy a villyanyt is neki kell kikötnie. Vagy forditva.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#119073) arcsin válasza csemberlen (#119072) üzenetére


arcsin
senior tag

Köszönöm! Vizesember majd jön 2 hét múlva, nála rákérdezek.

Off: "Inkább vízszerelőt". Egyik sorozatban volt hogy "Személy és vagyonőr vagyok, de inkább vagyon."

(#119074) Veron


Veron
őstag

A műanyag kültéri nyílászárôkat szeretném kicsit állítani.
Amikor nyitott állapotból becsukom egy kis kerek fej belecuppan ebbe az alkatrészbe. [kép]
Ehhez túl nagy erőkifejtés szükséges és emiatt hangosan puffan be a helyére némely ajtó esetben.
Hogyan tudnám kicsit lazábbra venni ennek a szorítását?
Köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#119075) Morris


Morris
veterán

Na gyerekek.
Parkside fúrókalapács és 40-es sds plus koronafúró.
Gyönyörűen kivágta a lyukakat.
A koronafúrót 3000ft-ért vettem ma Gyulán a bolhapiacon. Sehol máshol nem találtam.

(#119076) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Bejárati ajtónak Spectrum 70mm beépítési mélységű 6 légkamrásat ajánlottak 170 ezer forintért. Egyedi méretű. Mire kell figyelni?

(#119077) A Zéé válasza Morris (#119075) üzenetére


A Zéé
addikt

GG!
Nem is láttam még én sem sehol 40-es koronát. Néha ezek a piacok tudnak meglepetést okozni :)

Just a simple Lineman...

(#119078) A Zéé válasza KAMELOT (#119071) üzenetére


A Zéé
addikt

1-1,2m anyag, kb 6-700k munkadíj így durva saccolásra. 2 millió szerintem betakarja :)

Just a simple Lineman...

(#119079) KAMELOT válasza A Zéé (#119078) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak azért kérdeztem, hgoy összehasonlítsam az itthoni árakkal.
Komplett tető szigetelés, 3-dik atika felhúzása, ugye mert csak az egyik felére lejt a tető, új esőcsatorna. 5000eu volt és 2 nap munka!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#119080) A Zéé válasza KAMELOT (#119079) üzenetére


A Zéé
addikt

akkor az kb. ugyanott van. Helyileg te merre vagy?

Just a simple Lineman...

(#119081) pjen válasza KAMELOT (#119079) üzenetére


pjen
félisten

Fizetések?csak azzal együtt érdemes összehasonlítani.

(#119082) KAMELOT válasza A Zéé (#119080) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja kb. Komárom a színhely!

pjen: Milyen fizetésről van szó?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#119083) pjen válasza KAMELOT (#119082) üzenetére


pjen
félisten

Ha Komárom akkor mért euró?

(#119084) KAMELOT válasza pjen (#119083) üzenetére


KAMELOT
titán

Mert van Észak és dél. Északon lakom, tehát az SK.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#119085) pjen válasza KAMELOT (#119084) üzenetére


pjen
félisten

Ezért írtam a fizut.Nem mindegy, hogy 1000 vagy 3000 eurós fizuból kell kifizetni.

(#119086) macilaci78 válasza Z_A_P (#119067) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gyártók bő 90%-ánál kizáró ok, mondhat bármit a fűtés gyártója.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#119087) Morris válasza A Zéé (#119077) üzenetére


Morris
veterán

Hát én sem.

(#119088) Because válasza Morris (#119087) üzenetére


Because
őstag

én csak google-ztam de dobálja kifelé a szetteket:
pl.: "Koronafúrók átmérője: 30; 40; 65; 80; 100 mm (1-1db)"

(#119089) KAMELOT válasza pjen (#119085) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt örülsz ha 5-600eu megadják, persze ha nem dobnak ki próbaidő alatt! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#119090) Z_A_P válasza macilaci78 (#119086) üzenetére


Z_A_P
addikt

Diegoban mindegyikhez fel van tüntetve: Padlófűtéshez alkalmazható Igen/Nem

OK

(#119091) tothjozsi96 válasza Morris (#119087) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Készletben szokott csak lenni, 30-40-65-80-100-as szettben, anno sokat keresgéltem hogy milyent vegyek, akkor csak így láttam. Mondjuk az cink ha csak a 40-esre van szükséged. :DDD Szerencsére lett akkor, ha jól olvasom.

(#119092) Morris válasza Because (#119088) üzenetére


Morris
veterán

Na ez az, nekem csak 1 db 40-esre volt szükségem.

(#119093) macilaci78 válasza Z_A_P (#119090) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Diego számlán kívül mit gyárt?
Vannak építőipari szabványok, amik többek között foglalkoznak a padlófűtéssel is. Kitér például arra, hogy mekkora lehet a padló felületén mért legmagasabb hőmérséklet padlófűtés esetén.
"Igen." - Gond, probléma esetén szélsebesen előkerül az a sűrű, apró betűkkel írott szöveg, aminek segítségével a Diego egy az egyben kifarol a gariból, de azért a honlapon nincs fent.

Engem nem kell meggyőzni, jóllehet, bajod se lesz vele, de ez nem jelenti azt automatikusan, hogy gyártói garancia van rá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#119094) b.


b.
félisten

sziasztok! szeretnék egy kis segítséget kérni,. A héten szeretném betonozni a kerítésemet, az alap már kész. Leier kerítéskövet használok ezt a típust. [link]
Elég nagy dilemmába kerületem mert rájötem, hogy az elektromos előkészítés nem csak egy kábel. Betennék ide egy neten talált képet, ilyen felépítésű lesz az én kapum/ kiskapum ezekkel az osztásokkal, befele nyíló kétszárnyú kapuval és kiskapuval.
Bocsánat laikus maszatért. A felépítés nem fix, lehetne a kiskapu másik oldalra nyíló is vagy a telefon lehetne a középső oszlopon. Mindegy lenne kiskapu nagykapu helyzete viszont fix . Ti hogy oldanátok meg?

Szeretném a kapumozgató motornak és szenzoroknak az előkészítést és szeretnék egy elektromos / mágneszárat egy videókaputelefonnal is a kiskapuval.
Azt szeretném igazából megkérdezni ti milyen kábelekkel milyen előkészítést tennétek. Kell e kötődobozt beépítenem.
Én a következőre gondoltam, de ez csak laikus elképzelés, azért is írtam ide nektek, mert biztos hibás elgondolások vannak benne.
Arra gondoltam, hogy a kiskapu és nagykapu között lévő oszlop aljába vagy a jobb oldaliba, beletennék egy süllyesztett kötődobozt ( nem tudom mennyire gyengítené a pillért , ez miatt lehetne a kiskapu mellett is éppen jobb oldalon, sőt lehet jobb is lenne.) abba beleállnék a földben védő csőben elvezetett 220V kábellel. Innen ti hova tennétek még süllyesztett kötődobozt, hogy a motorok kábelezését fogadja, a videótelefont kezelje és a mágneszárat kiskapun is meg tudjam oldani. valamint ugye a van a villogó lámpája is, de még tennék egy lámpát is valamelyik oszlop tetejére, világítási célból.
Milyen kábeleket kellene elvezetnem szerintetek és hova? vagy csak a csövezét készítsem elő és el lehet benne húzni a kábeleket? halottam sztorikat hogy nehézkes a dolog.
Köszi a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#119095) mezis válasza b. (#119094) üzenetére


mezis
nagyúr

Csövezés mindenképp. 230V-os 0,5 - 0,75-ös kábel kapu mozgatónak, világításnak. 3 eres, védőföldelésnek is.
Kapu automatika antenna: Lehet hogy elég benne egy arasznyi drót, de az oszlop tetejére vigyél ki Koax kábelt egy esetleges antennának.

mezis

(#119096) Because válasza Morris (#119092) üzenetére


Because
őstag

nálam ez úgy van, hogy bármikor jól jöhet... ezért van tele a pince kacatokkal :))

(#119097) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszönöm a korábbi válaszokat gázcső kapcsán!

Nagyon keveset hallani erről az opcióról, de a napelem+villanykazán nem jó kombináció? Szakmailag mi erről a vélekedés? Gondolom van oka, hogy nem elterjedt, pedig elsőre nem hangzik rossznak.

(#119098) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Régebben nagy divat volt, hogy minden ház alatt pince volt.
Manapság nagyon kevés ilyet látok új házaknál,
már nem divat ez vagy valami komolyabb technikai oka van ?
Ha ház alá nem is de például garázs alá lenne értelme ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#119099) pjen válasza DonThomasino (#119098) üzenetére


pjen
félisten

Mire használnád?

(#119100) DonThomasino válasza pjen (#119099) üzenetére


DonThomasino
veterán

Műhely, lomtár, konditerem.
Igazából megérteni szeretném miért tűnt el manapság.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.