Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79851) szuszinho válasza Sic.Transit (#79850) üzenetére


szuszinho
őstag

Pedig eléggé pufik :)

(#79852) verti1


verti1
tag

Találtam a fiókban egy elég egyszerű tamper állványt. Egyik oldalába a gyári Gaggia kar illik a másikba az Expolygonos utángyártott Gaggia kar illik. Illetve van még a képen látható nyitott Gaggi kar. Ingyen elvihető ha valaki lát benne fantáziát. Csak személyes átvétel. 18 vagy 23 ker.

(#79853) GAgyiXyXy válasza koxx (#79848) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Én láttam.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#79854) krupiz válasza verti1 (#79852) üzenetére


krupiz
csendes tag

Szia,
Szeretnék élni a felajánlásoddal.
Köszönöm!

Üdv.
Zoli

(#79855) GAgyiXyXy válasza SlayerSub (#79840) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Ennek örülök. Honan szerezted?

@Szabász: Szerintem az esetben a graef nem ugrás, legfeljebb másképpen lesz hangosabb :) A baratza-t nem ismerem, de az már lehet alternatíva, de ha van helyed és nem sietsz, akkor inkább várj míg felbukkan egy felújított mazzer itt a fórumon.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#79856) SlayerSub válasza GAgyiXyXy (#79855) üzenetére


SlayerSub
tag

expolygon-ról rendeltem. De elmentem érte személyesen, nem volt vészes kitérő.

(#79857) Kávé Kálmán válasza fragola.6035 (#79816) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Az az EK nem tuningmentes, és még további szabályzásra is szorul. Az ország talán legrosszabb EK-ja íz szempontjából."

Az egyik tulajdonos mondta a másik jelenlétében. Nem kérdőjelezem meg az állításukat. Biztos nem értettem félre, mert ez felvetett még néhány kérdést. Gondolom, ittak már filtert esetleg más EK-ból is. Feltételezhetően elégedettek a sajátjuk teljesítményével ízügyileg (végtére az egyikőjük a nemzeti, a másik meg világbajnok kávékóstolásban). Az utóbbi két mondat feltételezés, abból kiindulva, h mindkettejüket ismerem 7 éve és tudom, hogy a középszerrel nem érik be. Nemcsak kávéban.

Ezzel együtt is izgalmas lenne, sőt most izgalmas csak igazán egy centrírozott és egy gyári EK lentihez hasonló összemérése. Bár őszintén szólva meglepne, ha még nem csinálta volna meg senki. De ne feledkezzünk meg arról, h néhány kávészem a lapaj nagy kések között, akkora "rumli"-t csinál, hogy ahhoz képest az eredeti kitérés is csak mérési hibának minősül.

Alább a lemaradt a tábla szitálásunkról. A kávé egységesen a mi világos yirgánk volt.

(#79858) mutyi


mutyi
őstag

Valaki próbálta már a vákumos tároló dobozokat, pl. amit az Avx-nél lehet kapni?
Hétvégén bontottam ki a Belardi kávéját,ami nagyon szép lefolyással bírt az első két napban, most sem rossz, de látszik,hogy már nem olyan,mint a kinyitást követően, ebből kifolyólag arra következtetek,hogy a levegő hatása miatt lejátszód kémiai folyamatok befolyásolják.
Amúgy egy üres Illy dobozba tettem bele ami belefért, a másik felét meg egy szelepes zacskóba.
Azt még nem néztem.
Szóval most azon vagyok,hogy veszek ebből a vákumos tárolóból 20g-os változatból pár darabot,mert akkor gyakorlatilag minden napra 1-et bontanék ki.

(#79859) soldier2 válasza DG790401 (#79847) üzenetére


soldier2
őstag

Thermoblokkos gépért nem adnék 100k körüli összeget. Minimális robuszta tartalmú kávéval egy jó darálóval nyomásfokozó nélkül ok amit tud, de már egy Choco Madness is megfekteti néha. Cserébe egyszerű konstrukció, nehezebben romlik el, gyorsan üzemkész. 50-60000 ft-nál többet nem adnék egy új gépért sem. Sokkal inkább egy használt Gaggia Baby, v Classic.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#79860) Szabász válasza GAgyiXyXy (#79855) üzenetére


Szabász
csendes tag

Köszi!
Baratza tetszik de nem jókat olvastam róla itt a fórumon! Egy Mazzer mini talán az iberital mérete az még kényelmesen el férne!

(#79861) sz.zs. válasza Sic.Transit (#79850) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Valaki írta itt a fórumon régebben, én utána felhívtam és megkérdeztem őket és megerősítettek benne.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79862) Zotmund001 válasza mutyi (#79858) üzenetére


Zotmund001
újonc

Most keztem egy tesztet ezzel kapcsolatban. 100-100 g kávét szétdobtam 6 felé. 2 Vákumban, 2 nitrogénöblített légmentesen záró dobozban, 2 fagyasztva. 3 hét múlva nyitom őket, és összehasonlítom. Az egyik 100 g-s adag mindig vissza lesz zárva vákum/nitrogén/fagyasztás állapotában, a másik marad levegőn 2 napig, csak hogy lássam nyitás után van-e amelyik gyorsabban romlik a tárolás módja miatt.
Tehát kb. 1 hónap múlva már használható infókkal tudok szolgálni. :)
De van olyan vélemény, ami szerint a vákum kiszívja a kávészemekből a CO2-ot és emiatt felgyorsítja a romlást.

Solus cum sola non cogitabuntur orare Pater Noster.

(#79863) sz.zs. válasza verti1 (#79852) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Basszuuuus, ha tudom, hogy ez még meg van Neked?! :((

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79864) Parci válasza koxx (#79848) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vajon mik azok az elvi okok? :U

a különbség a régi és a 2015-ös között meg messze nem csak az opv.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79865) Xabi78 válasza Parci (#79864) üzenetére


Xabi78
aktív tag

FogAlmam sincs...

;]

Cave canem!

(#79866) koxx válasza Parci (#79864) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt ti tudjatok jobban, hogy mi lehet :)

(#79867) John3:16 válasza koxx (#79866) üzenetére


John3:16
csendes tag

A mint Alamínium? :DDD

(#79868) Kávé Kálmán válasza mutyi (#79858) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

A bácsikávé (Belardi) sajnos nem simítózáras. Ráadásul 500g-os. Ez a generáció ezen már nem is fog változtatni. Az, hogy mi jön meg majd kiderül. A lánya újságot ír, az unoka meg elméleti fizikát tanul London-ban. De ugye a remény hal meg utoljára, Benvenuto is egyetemet végzett közgazdász eredendően... Az ő kávéjuk egyik felét bontás után egy cimborának passzolom, a másikat meg becsűröm egy zárható, szelepes tasakba.

Én még (lehet persze, h túl friss kávékkal kínzom magam mindig) a szelepes tasaknál jobbat (értsd racionálisabb megoldást) nem találtam. A levegő kisajtolható belőle faszán, ami fontos (a kávé mondjuk) meg bent marad. Shotonként vákuumozgatni persze szintén óriási elhivatottságra vall, csak a kiérezhető ízkülönbséget kérdőjelezem meg normál kávéfogyasztást és modern csomagolást feltételezve.

(#79869) Kávé Kálmán válasza Zotmund001 (#79862) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"De van olyan vélemény, ami szerint a vákum kiszívja a kávészemekből a CO2-ot és emiatt felgyorsítja a romlást."

Amennyiben frissen pörkölt kávét vákuumozol, akkor ez nemcsak egy vélemény, hanem tény, ami totál logikus is a pörkölés után magban lejátszódó folyamatok (legfőképp gázképződés) ismeretében. Amikor kinyitod a vákuumdobozt a mag legbelsőbb pórusaiba is levegő (vele oxigén) jut. Ha nem shotnyi dobozkád van, akkor ennek a sokknak teszed ki a frissnek hitt kávédat nap mint nap (rapidoxidáció).

(#79870) mutyi válasza Kávé Kálmán (#79868) üzenetére


mutyi
őstag

Nos igen, sajnos nem a legmodernebb csomagolásban van a bácsi kávéja, de én is ezen agyaltam,hogy a következő alkalommal a felét eleve oda fogom adni egy havernak, hogy csak 250gramm maradjon belőle,mert az egy hét alatt elfogy. Továbbá ha azt is szétporciózom több részletbe, akkor annyira nem lehet rossz.

Lehet hülye kérdés de azért megkérdezem tőletek,hogy ti szoktátok-e felhasználni a zárható szelepes zacskókat más-más kávéhoz többször?
Kimosni nyilván nem akarom ezeket a jó minőségű zacskókat, viszont szépen kiöntöm belőle az alját és kicsit szellőztetem is. Szerintetek ront a friss kávé minőségén, ha beletesszük egy ilyen használt zacskóba?

(#79871) vicces1


vicces1
aktív tag

A jófogáson felbukkant pár napja (szószerint) egy raklap Mazzer Super Jolly
Engem érdekelne egy, esetleg valakit még?
Vagy a felújító mestereknek mi a véleménye, én pl. szívesebben venném Fragolától drágábban, de szervizelve! :K

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#79872) Parci válasza vicces1 (#79871) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

leásett a kámijonró. én passzolnám, ha boldogan megveszi az ember az ilyesmit, akkor legközelebb is leesik minden a kamionról, az meg rossz világ.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79873) Kávé Kálmán válasza mutyi (#79870) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

:-). Nem teszem (tehetem) közszemlére, milyen zacsikban futkoznak az üzemben/műhelyben/itthon a kávék. Ott "tartós tesztnek" vannak ezek a csomagolások kitéve. Szigorúan a tudomány oltárán áldozva illetve a lelkiismeretfurdalásomat csökkentetendő (még a lebomló csomagolásaink túl sokat bírnak). Ezen tesztek alatt fény derült pl arra, hogy egy széria simítózára nem bírt többet 5 nyitás/zárás ciklusnál. Nyugodtan használható 2-3, akár még több körben is, ha nem olajtól síkos magokat tárolsz benne.

(#79874) iatti válasza vicces1 (#79871) üzenetére


iatti
aktív tag

én úgy tudom,egyben elvitték az összeset.

(#79875) szuszinho


szuszinho
őstag

Pepcoban kapható french press vállalható? Megakadt ma rajta a szemem és csak 1200, ezért nem vettem meg :DDD

(#79876) xemelon válasza paljoc (#79537) üzenetére


xemelon
tag

Apósom is nemrég jött haza Kubából, szerintem ugyanott jártak. :)
Nekik nagyon ízlett!


(#79877) vicces1 válasza iatti (#79874) üzenetére


vicces1
aktív tag

Kösz, akkor holnap nem hívom fel.

Ez hamar elment, csak úgy röpködnek a milliók.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#79878) soldier2 válasza Kávé Kálmán (#79873) üzenetére


soldier2
őstag

A lebomló zacskódról már akartam kérdezni de elfelejtettem, kösz, hogy felhoztad.
1. Az "oxydegradable" ebben az esetben is azt takarja, hogy oxidatív úton szétesik milliárd apró darabra, de valójában nem bomlik le? Mert ha igen akkor rosszabb mint a sima műanyag.
2. Én mindig szétporciózom és fagyasztom a kávékat bontás után, de adódik a másik kérdés, hogy mennyire engedi át ez a zacsi a "zoxigént"? Nálam közel 3 hetet álltak fagyasztás előtt, semennyire nem tűnt döglöttnek, ami bíztató.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#79879) paljoc válasza xemelon (#79876) üzenetére


paljoc
tag

Köszi a képeket, így már világos miért olyan sötét!😂🙈 /én is bírtam inni belőle végül, ami baromi érdekes: a baboknak amúgy nincs extra rossz szaga, a lefőtt ital viszont penetráns büdös, ízre viszont megintcsak jobb egy fokkal az ihatatlantól...na jó, határeset🌚/

(#79880) Kávé Kálmán válasza soldier2 (#79878) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

1. Énnél pöttyet komplexebb a képlet. Az előző csomagolásunk egy nyerspapír külsőbe bújt örökélet+1év többrétegű belsőt rejtett. Össz súlya kb. 16,5g volt. De legalább a külső réteg echte papír. A jelenlegi (kb. egy éve használjuk) ugyanazt a nyers papír külsőt viseli, belül pedig egy oxo-degradable réteg van. Az össz súlya 13g. 3,5g-mal kevesebb szemét. Ez a 3,5g a gonosz műa alapú belső súlycsökkenése. Az, hogy mennyire (válhat) veszélyes(é) a szemét, az attól is függ, hogyan kezelik/gyűjtik/tárolják azt. Hogyan kezelik az országon belül, hogyan kezelik globálisan?
Léteznek a természetazonos anyagokra lebomló csomagolások is. Ha elfogyott a kávém és ÚRI kedvem úgy diktálja, kisétálhatok vele kiskertbe és becsűrhetem a komposztba vagy éppenséggel rögvest be is beforgathatom a sarjadó kukorica sorok közt. Merthogy lehet, hogy pont abból gyártották, meg egyéb növényi alapanyagokból. Nem véletlen bomlik természetazonos összetevőkre. Máshol éheznek, vagy éppen éhenhalnak? Van ilyen a kávétermelő országok közt is? Jaajj! Mikor vagyok jobb fej?! Egyértelmű, hogy akkor, ha cekkerrel/esetleg szelepes többszörhasználatos tasakkal érkezel és én abba porciózok. Hát ebbe meg a Nébih lenne az első, aki belekötne, ha Te lennél olyan rugalmas, hogy az ingázást ezért bevállald.

Ezen a mikro szinten esélytelenek vagyunk, jó lelkiismerettel tuti döntéseket hozni. Ehhez szerintem messzebbről kell(ene) szemlélni a dolgokat. Mérlegeled a korlátos infokat, amik rendelkezésre állnak és tépelődsz. Az ilyen döntéseknél ráncolódik igazán az ember homloka, nem attól kire adja a voksát négyévente vagy hogy melyik legyen a következő upgrade-nél a kávégép/őrlő duó.

Itt is jó lenne egy alapos, független, iparági érdekektől mentes vizsgálat és egy szabályozás határidőkkel, és jól meghatározott road map-pel. És akkor nem kéne túl sokat mérlegelnem/tájékozódnom, hogy melyik döntésemmel okozok vajon kisebb kárt.

De ennél sokkal fontosabb témákban sincs előrelépés. Lásd tengeri hajózás vs gépjárművek légszennyezése. Ha a tengeri hajózás károsanyagkibocsátásának csökkentésére fordították volna annak a pénznek a töredékét, amit a gépjárműgyártók az elmúlt 30 évben ebbe a témakörbe invesztáltak, akkor most klasszisokkal tisztább levegőt szívhatnánk globálisan.

Bocs az elkalandozásért! Messzire vezet. Még nincs itt a világvége.

2. A tasak tökéletesen zár.

Kösz, ha elolvastad!

(#79881) verti1 válasza sz.zs. (#79863) üzenetére


verti1
tag

Ez nem az amire gondolsz, ez a próba darab volt. A másikat a géppel együtt elvitték...

(#79882) Parci válasza Kávé Kálmán (#79880) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezen mi is gondolkodtunk itthon sokat. kőbaltás első gondolat, hogy a papír-alu vagy papír-műanyag cuccoknál sokkal jobb lenne, ha akár full műanyag, full alu vagy full papír lenne, mert azok szelektíven gyűjthetők. mondjuk a szelep és a simítózár miatt mindenképpen jó eséllyel lesz benne műanyag, szóval akkor legyen inkább az egész zacsi az :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79883) SoundON


SoundON
tag

VÍZ otthoni mixelés

Köszönöm szépen Bazsee71, Szabász, jana86, gregg71, Nibiru Topiktársaknak,
hogy vették a fáradtságot és leírták milyen vizeket csinálnak otthon a presszókhoz.
Az elmúlt hónapok, évek hozzászólásaiból nekem úgy tűnt hogy sokkal többen kísérleteznek, vegyészkednek az otthoni vizekkel. Persze lehet hogy így van, csak éppen a receptek maradtak szupertitkosak :)

Zárásként egy ezzel kapcsolatos friss személyes tapasztalat:

Tegnap rákóstoltam a Budapest Barristasban a CM Muchagara kenya presszóra, mert aktuálisan nálam is ez van most. Meglepetésemre teljesen ugyan azt a külsőt, ízt és aromát kaptam, amit itthon is kihoztam belőle :)
Nem vagyok egy mindennel megelégedő típus, főleg nem magammal, de ilyenkor azért jó érzés tölt el tudva hogy az eszközpark nem éppen azonos sem méretben sem árban:
Budapest Barristas: La Marzocco GB5, Mithos One, BWT bestmax, ha jól tudom
Itthon: Gaggia Classic FRF (Fragola Rezes Fullos:), Lido ET, BWT mg2 kancsó friss betéttel

Ma viszont ugyan ezt a Muchagara kenyát Norda + 20g/L BH DIY magnézium oldattal, majd Norda + 60g/L magnéziumos oldattal is elkészítettem, hogy gyűljenek a vizes tapasztalatok.
Sajnos mindkettőt sokkal rosszabbnak éreztem mint a tegnapi BWT Mg2 kancsós itthoni verziót.
A Norda+20g/L magnéziumoldatos darabokra verte szét a kávét, karcosabbak lettek a savak, eltűnt az enyhe édesség is és kortyérzetre sem volt selymes, de a korábban érzett aromákat azért 70-80%ban hozta, míg a Norda+60g/L magnéziumoldatos ugyan egyben tartotta a kávét, de teljesen lefedte az aromákat, a gyümölcsös savakat sem nagyon találtam már benne, mintha döglött kávéból készítettem volna és az édesség is mattabb, olaszos burokban jött, ami egy CM kenyánál elég fura :)
Azt tudom hogy a Nordás keverékek valamivel savasabbak mint a BWT Mg2 kancsós itthoni csapvizem. Talán ez is magyarázhatja mindezt, nem tudom.

Ennél a kávénál nálam egyértelműen a már majdnem elfelejtett és polc mélyére eltett BWT kancsó nyert!

köszi a kitartó figyelmet :)

[ Szerkesztve ]

(#79884) SoundON válasza Parci (#79882) üzenetére


SoundON
tag

Igen, amúgy a Flows Holistik bemutatkozáson nyitotta fel az én szememet is Kis Zoli, aki szerint is a környezetre talán kevésbé ártalmas, ha nem egy lebomló, hangzatosan öko csomagolást használ, hanem rendes műanyagot, amit tudatosan kezelve, újra felhasznált állapotban tudunk megtartani, míg a hangzatosan lebomló, szuperzöld csomi szétbomlott állapotban szennyezi a környezete.
Ez utóbbi olyan, mintha a terminátor szétfolyt állapotban felszívódna a szántásban :)

[ Szerkesztve ]

(#79885) Parci válasza SoundON (#79884) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(vízre én például azért sem feleltem, mert = vera)

mi jóideje szelektíven gyűjtjük a szemetet, ezen felül, mivel kert is van, komposztálunk. a sima háztartási hulladékba két kisgyerekkel együtt sem kerül szinte semmi, a 120 literes kuka helyett egy 60 literes is elég lenne.

ilyen körülmények között a szemeskávé zacsikat extrán fáj bedobni a mezei vegyesbe és totál öngól, hogy nem lehet szelektíven gyűjteni. ha full műanyag, bedobod oda, feldolgozzák, újra legyártják (ami indokolt is, mert akkor dobod ki, ha már szétment a simítózár stb.), de szerintem ez jobb, mintha a papír része ökoturbó, de ott rohad valahol egy szeméttelepen a maradék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79886) soldier2 válasza SoundON (#79884) üzenetére


soldier2
őstag

Az oxidációval széteső (lebomlásról itt nem lehet beszélni) műanyagok semennyire nem zöldek, nem hogy szuperzöldek. Ahogy Kálmán is írta a komposztálható csomagolóanyag lenne az igazi, de az sajnos átengedi az O2-t. Az újrahasznosítható dobozokat meg valóban a Nébih végezné ki rövid úton, és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy miben tartaná a pörkölő a kávét amíg a kliens elmegy érte az újrahasználható zacskójával (jó esetben nem egy benzintemető V8-as motorral szerelt autóval). Környezetbarát kávés csomagolóanyag nincs egyelőre sajnos, az egészre azért kaptam fel a fejem, mert úgy tudtam, az oxidációval széteső műanyag zacskókat betiltották már az EU-ban, de úgy tűnik, hogy folyamatban van még az ügy. Ha valakit nagyon zavar az okozott "kár" és megnyugtatná a lelkiismeretét, látogasson el az alábbi linkre [link]. Nem ez fogja megmenteni a világot, de az ötlet egész érdekes.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#79887) emvy válasza Parci (#79885) üzenetére


emvy
nagyúr

> háztartási hulladékba két kisgyerekkel együtt sem kerül szinte semmi

Ennyire meguntatok oket?

while (!sleep) sheep++;

(#79888) zolko74 válasza Parci (#79885) üzenetére


zolko74
tag

A tetra pack doboz (tartós tej) is papír-alu-műanyag amit lehet szelektíven gyűjteni.

(#79889) Noroo válasza zolko74 (#79888) üzenetére


Noroo
tag

tény: lehet szelektíven gyűjteni

valóban, de sajnos elég megosztó, mert az ország nagy részében a papír gyűjtőbe kell dobni, de van néhány város ahol meg a műanyagba, szal az sem egyértelmű. :/ (ergo még a hulladékkezelők álláspontja sem egyértelmű a gyűjtést illetően).

(#79887) emvy :D :D

(#79890) Parci válasza zolko74 (#79888) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem iszunk tartós tejet. :DDD és hogy lehet szelektíven gyűjteni?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79891) Parci válasza emvy (#79887) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha őszinte akarok lenni, akkor így a vírusszezon közepén... igen. :DDD :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79893) jana86 válasza mutyi (#79858) üzenetére


jana86
csendes tag

Én használok ilyeneket. A 20 g-osba adagonként eltéve tényleg tovább friss marad a kávé. De elég pepecs munka kiméregetni egyszerre 10-12 adagot. Csak a legféltettebb kávémmal teszem meg. :) Amúgy meg megy 80 g-osba vagy marad a szelepes zacskóban. A 80 g-os doboz hátránya a zacskóhoz képest, hogy a levegőt nem tudod kipréselni belőle, előnye meg az egyszerűbb használat - nem mintha a zacskó bonyolult lenne.

(#79894) mutyi válasza jana86 (#79893) üzenetére


mutyi
őstag

Akkor nézzünk egy valós példát, hogy ki hogyan oldaná meg az adott helyzetben, hogy szerinte hogyan marad a kávé a legfrissebb.

250 gramm kávé, amelyet 1 hét alatt fogyaszt el az ember.
Hétköznap általában 2 alkalommal fogyasztok 8 grammból kávét.
Hétvégén pedig 3 alkalommal 16 grammból.

Ha zacskóba porciózom ki, akkor mi lehet a jobb megoldás? Ha 125 grammos zacskókba teszek pl. 25-25 grammokat, így 1-1 zacskót, max. két alkalommal nyitok ki pluszban, miután az eredeti zacskót kibontottam és áthelyeztem.
Ebben az esetben sok levegő marad benne, amit ki kell préselni belőle lezárás előtt.

Vagy a 125 grammos zacskót félig teszem, így 4-6 alkalommal fogok kinyitni egy ilyen zacskót, viszont kevesebb levegő van benne alapból,hiszen több a töltőanyag.

(#79895) jana86 válasza Parci (#79885) üzenetére


jana86
csendes tag

Sajnos a szelektíven gyűjtött hulladéknak is csak töredékét forgatják vissza és azt sem úgy, ahogy azt remélnénk. :( De mást nem tehetünk, mint hogy szelektíven gyűjtünk és minimalizáljuk a hulladékternelést. (Minket még arra tanítottak gyerekkorunkban, hogy ne doblájuk szét a szemetet. Ma ez már kevés, a szeméttermelés elkerülése lenne a cél.)
Az mindenesetre örvendetes számomra, hogy a kávéfogyasztó társadalom ezt felismeri, és pl. egy ilyen fórumon is szerepel a témák közt.

(#79896) jana86 válasza mutyi (#79894) üzenetére


jana86
csendes tag

Szerintem kicsit túlaggódod ezt a kérdést. Én biztosan nem éreznék különbséget, nem olyan fejlett az ízérzékelésem. Azon kellene még sokat csiszolni, ha lehet, nem a tárolási szokásaimon.... :)

(#79897) mutyi válasza jana86 (#79896) üzenetére


mutyi
őstag

Én sem ízben érzek különbséget, hanem a lefolyás milyenségében.
Ezért szeretném, ha a lefolyásom egy frissen pörkölt kávé esetében olyan lenne a hét vége felé is,mint amikor frissen kibontottam.

(#79898) jana86 válasza mutyi (#79897) üzenetére


jana86
csendes tag

Ha az ízben nem érzel különbséget, mit számít a lefolyás?! :)

Egyébként régebben én is agyaltam valami megoldáson, amivel magukat a kávé szemeket lehetne valamilyen egyirányú szelepszerűségen keresztül kiszedni a zacskóból, hogy közben nem kerül bele levegő. De nem találtam ki semmilyen okos megoldást. :)

(#79899) Parci válasza jana86 (#79895) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Sajnos a szelektíven gyűjtött hulladéknak is csak töredékét forgatják vissza és azt sem úgy, ahogy azt remélnénk."

mire gondolsz?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79900) jana86 válasza Parci (#79899) üzenetére


jana86
csendes tag

Egyrészt csak kis részük kerül tényleg újrafelhasználásra. És ami arra kerül sem úgy, hogy pl. egy kávés zacskóból új kávés zacskó lesz, vagy egy PET palackból újabb PET palack. A PET palackból mondjuk műszálas ruha készül. Ezzel futott egy újabb kört, de aztán az is a szemétben végzi.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.