Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80351) Tomi_Sci válasza mdav88 (#80350) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ha valami alap Arduino akkor nincs rendes connectivity, se wifi se bluetooth. Ha meg valami Ardunio GTX+ Intel vagy Atmel SoC-vel akkor fel kell tennem a kérdést, hogy minek? :D 3 USD egy ESP12-es NodeMCU. Arra is tölthetsz Ardunio "kódot" csak hát az erőteljesen korlátozott.

Szerk: Feltételeztem hogy kínai Arduinokról beszélünk, nem valami ötvenszeresen túlárazott eredetiről :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#80352) mdav88 válasza Tomi_Sci (#80351) üzenetére


mdav88
senior tag

Nyilvan :DDD

(#80353) vicces1


vicces1
aktív tag

Beleolvastam az uccsó 8-10 kommentbe és azt hittem, hogy eltévedtem!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#80354) Tomi_Sci válasza vicces1 (#80353) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Csak várj míg mindenkinek wifis rézcsöves gc-je lesz :))

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#80355) szuszinho válasza Tomi_Sci (#80354) üzenetére


szuszinho
őstag

Van olyan, akinek még nincs?! :P

(#80356) weinmaker válasza Tomi_Sci (#80354) üzenetére


weinmaker
őstag

Emlékszem amikor mondhatni az elsők között szétistenítettem a tuning gaggiát, és sokan hülyének néztek, hogy mi van. Ráadásul mellette használtam kvázi dual bojleresként a kis quickmillt gőzólni, aztán ez is elterjedt. :D

Szőval, simán lehet, hogy ezután mindenkinek wifis gaggiája lesz. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#80357) troszti válasza szuszinho (#80348) üzenetére


troszti
aktív tag

Én is pont ezen agyalok mostanában, tök sok mindent ki lehetne hozni még belőle. Első körben mondjuk csak egy PID-et szeretnék. Te miket szereztél be hozzá? Milyen arduino-t választottál?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#80358) sz.zs. válasza mdav88 (#80349) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azt nem mondtam, hogy a világ végére is elmennék érte :P

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#80359) Pufokaboka válasza sz.zs. (#80345) üzenetére


Pufokaboka
tag

Oh, most látom csak, köszönöm még a Danetti is árul ilyesmit ha jól látom. Na így már könnyű lesz összerakni a rézcsüvezést!

(#80360) szuszinho válasza troszti (#80357) üzenetére


szuszinho
őstag

Van pár boardom, egyelőre unoval demoztam. K hőelem + MAX6675 , illetve SSR. Valószínű, be fogok még szerezni egy kis érintős kijelzőt.

(#80361) mdav88 válasza szuszinho (#80360) üzenetére


mdav88
senior tag

Nekem a kaveporkolo van hasonlo elven egy uno+2db max6675+ssr rol mukodtetve. Innentol mar csak program kerdese mit csinal, lehet ra pwm szabalyzast csinalni nyomasprofilozashoz, karoltve persze egy digit nyomasmerovel. Igazabol van is konkret kesz cucc, ott a mecoffee, vagy az espressuino...

(#80362) freaghill


freaghill
őstag

Olvastam, hogy itt többen használtok Oscar vízlágyító párnát, méghozzá úgy, hogy befőttes üvegben lágyítjátok, és azt öntitek bele a gépbe, hogy ne algásodjon a víz a tartályban.

Amiben történik a beöntés előtti tárolás, azt az edényt nem is szoktátok lezárni, nyitva rakjátok el?
Van jelentősége, hogy hűtőbe rakom, vagy elég ha csak sötét helyen van?

(#80363) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

olcsón jót rovatban automatát keresek. nem kell semmi extra, maximum olyan luxus dolgok, mint őrlemény finomság állító. mi az alja ami ebből még okés? neten 40+áfa körül találtam belépő gépeket.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80364) koxx válasza Mr.Csizmás (#80363) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Automata gépek itt nem annyira mennek, kávékorzó fórumon lehet, hogy nagyobb sikerrel jársz [link]

[ Szerkesztve ]

(#80365) Mr.Csizmás válasza koxx (#80364) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mivel főztök? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80366) koxx válasza Mr.Csizmás (#80365) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Karos gépekkel, pl [link]

[ Szerkesztve ]

(#80367) mdav88 válasza Mr.Csizmás (#80365) üzenetére


mdav88
senior tag

Mi vízzel, szegények vagyunk :DDD

(#80368) Bazsee71 válasza Mr.Csizmás (#80363) üzenetére


Bazsee71
őstag

Annyiért már lehet garis használt Jurát kapni, szerintem azok jók, csak este tudok bővebben írni.

(#80369) Mr.Csizmás válasza koxx (#80366) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, mondjuk így hule kérdés volt, bocs :B :R

(#80368) Bazsee71 ezek szerint opció lehetne egy jó daráló+karos?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80370) troszti


troszti
aktív tag

#80360 szuszinho
Köszi, egyedül ezt a MAX6675-öt nem tudtam, illetve tudtam hogy kell valami a hőelem és az arduino közé, de nem tudtam hogy pontosan mi. El is kezdek bevásárolni :D Ez az érintős kijelző egész jó ötlet, ha nem túl drága egy ilyen panel, azt is beszerzek, amúgy meg maradok a sima oled-es panel+gomboknál...

#80362 freaghill
Én egy ilyen 1,5 literes kulacsba tartom a vízlágyító párnát és töltöm fel mindig vízzel. A kulacsot a hűtőbe tárolom. Jelenleg fél éves a párna, és semmi baja.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#80371) koxx válasza Mr.Csizmás (#80369) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sokkal jobb opció, már ha fontos a minőség. De az automatával ellentétben itt nem árt némi szakértelem. Árban is húzósabb egy örlő+karos gép kombó.

(#80372) troszti válasza Mr.Csizmás (#80369) üzenetére


troszti
aktív tag

Kollégám egy Gaggia Velasca automata kávéfőzőt használ, és nagyon meg van elégedve vele. Azt mondta hamar elérte a gép határait, bár elég sok mindent lehet rajta állítani, de nagyon jó kávékat készít vele. A jurákra annyit mondott hogy elég macerás a rendszeres karbantartásuk. Nekem egyikkel sincs tapaszatalatom, így csak az ő véleményét írom le.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#80373) Mr.Csizmás válasza troszti (#80372) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

lényeg hogy ne instantot, vagy szarvasis lábmosót igyak. ezért írtam hogy a normális minőség aljáról elég lenne.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80374) zoknee válasza troszti (#80357) üzenetére


zoknee
csendes tag

Én 3-4 éve egy Arduino Nano (made in China) -val csináltam, akkor még kevésbé volt elterjedve az ESP.
Viszont ehhez a feladathoz kb bármi elég, amíg a szabályozás és valami megjelenítés a cél, a Wifi, BT és egyebekhez kellhetnek jobb controllerek, ha mondjuk akar az ember touchscreent, szines ábrákkal :)
Magához a pid-hez elég egy fixpontos proci is, ami párszáz miliszekundumonként beolvassa a hőmérsékletet, lefuttatja a szabályozót, és ez alapján ki/be kapcsolja az SSR-t.
A komolyabb rész nem is a kód összerakása volt, hanem egy jóféle analóg áramkör a Pt100 fogadásához.

(#80375) Noroo válasza Mr.Csizmás (#80373) üzenetére


Noroo
tag

törölve, prv ment...

[ Szerkesztve ]

(#80376) mdav88 válasza Mr.Csizmás (#80373) üzenetére


mdav88
senior tag

Esetleg még az ese podos megoldás lehet érdekes, hogy témánál maradjak, gépeket 20-50 közt kapsz használtan, nem kell őrlő, sem különösebb tudás hozzá...

(#80377) 72lakiluk válasza troszti (#80370) üzenetére


72lakiluk
tag

Ok., hogy fél éves, de rámérsz időnként, hogy lágyít-még megfelelően? Én most vettem próbából 2 karton Nordát, meglátom meddig elég, aztán kiszámolom, melyikkel tovább. Oscar persze olcsóbb biztosan.

(#80378) troszti válasza zoknee (#80374) üzenetére


troszti
aktív tag

Nincs szükségem WIFI-re meg BT-ra se, egyedül pid ami fontos, meg szeretnék majd később egy időmérőt.
Ahogy néztem, a K hőelemet a MAX6675-tel egész egyszerű életre kelteni, szóval szerintem nekem inkább a program összerakása lesz a nehezebb feladat.. :F De csak rájövök majd mindenre :)

#80377 72lakiluk
Nem mérem, akkor cserélem, ha a víztartály fala elkezd csíkosodni a vízkőtől. Ilyenkor kap a gép egy citromsavas tisztítást és megy bele az új párna.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#80379) Nibiru


Nibiru
tag

Ezt a végtelen baromságot:
[link]

(#80380) stereofan válasza Nibiru (#80379) üzenetére


stereofan
tag

"az űr a legvégső határ" ...

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#80381) prandris válasza mdav88 (#80361) üzenetére


prandris
tag

Nekem is alakul a hottophoz az artisanos dolog. Még az ssr relé helye üres, ha valakinek lenne felesleges és eladná nekem kérem írjon privátot :)

(#80382) thomasrc válasza Nibiru (#80379) üzenetére


thomasrc
tag

A pörköléssel kapcsolatos technikai részéhez nem tudok hozzászólni, de ha azt nézzük, hogy előbb-utóbb már az űrutazás is elérhető lesz a (vagyonos) civilek számára, akkor mégsem hangzik annyira őrültségnek kivinni az ipart az űrbe. :U Ha jól értem, akkor az egyik alapító UAE-beli vállalkozó, szóval feltételezem, hogy elsődlegesen arra a piacra szánják majd, ott el is tudom képzelni, hogy az emberek képesek lesznek kisebb vagyonokat kiadni ezért a kávéért. A weboldalukon egyébként 4 hét múlvára hirdetik a pre-sale kampányt, kíváncsi leszek rá, hogy mennyibe fog kerülni grammja. :DDD

(#80383) Zotmund001


Zotmund001
újonc

Hamár a végtelen baromságoknál tartunk. A múltkori tárolási kísérletem a tárolóedények tömítetlensége miatt kudarcba fulladt, ezért újrakezdtem.
Paljóc mestertől származó kávé 5 részre lett osztva: Vákum, Nitrogén, Levegő(zárt doboz), Mélyhűtő és (Paljóc kérésére) bontatlan csomag.
Első teszt egy hónap múlva, kíváncsi vagyok, hogy melyik tárolás őrzi meg legjobban az ízeket.
Technikai adatok:
Vákum: Refco kétlépcsős vákumszivattyú
Nitrogén: Messer 4,5-ös száraznitrogén
Fagyasztás: -15 Celsius fagyasztókamra
Minden kávé napfénytől védve kerül eltárolásra, vákum és nitrogéntartalom ellenőrzés 2 naponta.
Egy kép a folyamatról:

Solus cum sola non cogitabuntur orare Pater Noster.

(#80384) mdav88 válasza prandris (#80381) üzenetére


mdav88
senior tag

Tegyél be egy második hoelemet a környezeti hőmérséklet mérésére.

Ssr nekem is érkezőben van... De az itthoni elektronikai boltokban is beszerezhető épeszű áron 10amperes.

[ Szerkesztve ]

(#80385) yazoo1


yazoo1
tag

Ma kaptam meg a Pacific café Salvadorját
Ennek a pörkölesnek ilyennek kell lennie? Egyik szén, másik szinte nyers... jó Nem sok szén van benne,de van...

[ Szerkesztve ]

(#80386) Parci válasza yazoo1 (#80385) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én egy darab szenet látok, annyi belefér :)
csak az íze kedvéért :DDD
(viccet félretéve, szedd ki azt az egyet, a nyers szemet is, aztán ennyi)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80387) prandris válasza mdav88 (#80384) üzenetére


prandris
tag

Köszi a tippet, de egyelőre azzal is bajban vagyok, hogy összehozzam artisannal :( Tudnál esetleg küldeni leírást? Egy olyat találtam, ahol egy srác a popcorn készítőjével használta az artisant, modbus beállításokkal, de nekem communication error-t ír. De amúgy segg hülye vagyok az egészhez az még hozzátartozik

(#80388) yazoo1 válasza Parci (#80386) üzenetére


yazoo1
tag

Van benne több is, inkább a nyers ből...a kép nem adja vissza, elég egyenetlen a porkolés.
Persze kiveszem,nem lenne gond az a pár szem...csak nem homogén,mint pl.a pyatz..!! Az nagyon szép porkolesű.es szerintem a pacificafe sem akkora hatalmas cég, hogy ilyesmire ne tudjon oda figyelni. Ízre nekem elég egyszerű , többet vártam tőle- a teszteket olvasva...de még nem akarok pálcát törni, próbálni kell több beállítással. Bízok benne hogy tetszeni fog!

(#80389) mdav88 válasza prandris (#80387) üzenetére


mdav88
senior tag

Akkor udv a klubban.... Artisant sajnos nekem nem sikerult behergelnem, valamiert a kod egyaltalan nem mukodott, amit kompletten szedtem.... Viszont a roastlogger tok jol mukodik, manualis modban hasznalom.

Keress ra a behmor arduino vagy frankenbehmor kifelyezesekre es meglesz szerintem.

(#80390) Nibiru válasza Zotmund001 (#80383) üzenetére


Nibiru
tag

Nagyon sirály. Van egy barátom aki kb egy éve beszélt nekem arról, hogy ugyanezt ki akarja próbálni. Ő még a CO2-t is bele akarta venni a kísérletbe, de végül nem került sor a dologra. Igen kíváncsi vagyok mi jön ki eredményként.

(#80391) Nibiru válasza thomasrc (#80382) üzenetére


Nibiru
tag

Az aranyvécés hülye arabok meg fogják venni, nem vitás, de én ezt az erőforrások idióta módon való elpazarlásának tartom.

(#80392) prandris válasza mdav88 (#80389) üzenetére


prandris
tag

Ok köszi holnap rá is nézek.

(#80393) vicces1 válasza yazoo1 (#80388) üzenetére


vicces1
aktív tag

Decemberben fogyasztottam el egy zacsival, remek sűrű krémes csöpögős édes nedűket nyertem ki belőle. Érdemes bontás után pihentetni, mert elsőre nekem sem volt annyira finom, aztán pár napig másikat toltam, majd visszatérve napról napra jobb lett, sajnáltam, hogy elfogyott!
Én lassú lefolyással eresztettem, 45-55mp 89fokon, (lehet hülyén hangzik, de így volt nekem a legfinomabb, ha tudnék normálisan előáztatni, ennek adnék biztos, mert volt, hogy úgy indult el a csöpögő lefolyás, hogy azt hittem már besül, de aztán nem)
Mondjuk miután adagonként őrlök, feltűnt volna, ha ennyire szélsőséges színek lettek volna benne, tény hogy nem volt egységes, de ez szerintem sem baj.

Ez csak egy saját tapasztalat, és vélemény, nem vállalok rá garanciát, mindenki saját felelősségre játsszon! :)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#80394) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Parci figyelmébe ;]
Boccsss ...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#80395) Zotmund001 válasza Nibiru (#80390) üzenetére


Zotmund001
újonc

A kísérlet szempontjából a co2 és a n2 csereszabatos. Csak a levegő kiszorítása és az oxidáció megakadályozása a célja. Ha olyan eredmények jönnek ki, akkor megpróbálok egy háztartásban is könnyen használható co2 adagolós tartályt csinálni.

Solus cum sola non cogitabuntur orare Pater Noster.

(#80396) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Ha valakit érdekel utángyártott csészemelegítő fedlap Gaggia Classic-hoz, keressen meg privátban. A gyárinál 0,2 mm-rel vastagabb rozsdamentes lemezből, a látszó felület elektropolírozott.
A műanyag alkatrészek nem képezik eladás tárgyát, csak a lemez! :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#80397) soldier2 válasza sz.zs. (#80394) üzenetére


soldier2
őstag

Jár így az ember, ha sokat ír és keveset olvas ;]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#80398) Parci válasza sz.zs. (#80394) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vannak jó dolgok abban a blogban, de a két csókától hideglelésem van. és hát nem egy nyelvtani kolosszus egyik sem... (megyek, lederiválok és kiintegrálok valamit gyorsan)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80399) Tomi_Sci válasza mdav88 (#80384) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerintem hőelemmel nem érdemes környezeti hőmérsékletet mérni, mert ahhoz ismerni kell a környezeti hőmérsékletet ;]

Amúgy többen írtátok a MAX6675-öt, én inkább a 31856-ot javasolnám mert sokkal pontosabb, még a kínai hőelemekkel is.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#80400) #64275200 válasza prandris (#80381) üzenetére


#64275200
törölt tag

Ez nagyon tetszik. Melyik Hottop-hoz készíted?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.