Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79251) mdav88


mdav88
senior tag

Engedjétek meg, hogy figyelmetekbe ajánljam az itthon felgyülemlett gépeket, menniük kell! Szóval, ha nem a várt meglepi volt a fa alatt, simán megvígasztalhatod magad valemelyikkel :) :))

Kattints a képre, ami a hirdetéshez visz!

1. Mazzer Major:
(L:/dl/upc/2018-12/28/195303_zn7k2pydcain4khu_pc280464.jpg)(/L)

2. Faema Family:
(L:/dl/upc/2018-12/28/195303_msuxjblxzixufvom_pc280432.jpg)(/L)

3. Solis BES820 / Catler ES 8011 / Breville BES820:
(L:/dl/upc/2018-12/28/195303_mdiwm4ganhmjkqds_pc280459.jpg)(/L)

4. Ascaso Duo Prof:
(L:/dl/upc/2018-12/28/195303_kjkjtutntqlycedq_img_20181202_132636_4.jpg)(/L)

Köszönöm a figyelmet :)

(#79252) Parci válasza sz.zs. (#79250) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kipróbálom

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79253) jana86 válasza vTamas35 (#79247) üzenetére


jana86
csendes tag

A frekvenciaváltót én is kipróbálnám. Tudtok ajánalni bevált, megbízható típust, esetleg beszerzési forrást? Mazzer Royal-om van ZM késsel. Ha konkrét forrást illetve típust nem is, de intelmeket, hogy mire figyeljek kaphatok? Gondolom, a teljesítménye elég legyen, egyfázisú be/kimenete legyen, még valami?

(#79254) sz.zs. válasza Parci (#79252) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem is egy fórumtársunk ajánlotta itt, amikor elpanaszoltam hogy magára szedi, és valóban jó ez a megoldás.

Bazsee71: Én is benne vagyok, ha nem olyan hétvégére esik amikor dolgoznom kell. Ja és viszem a rejtélyes Dosata-t is! :K

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79255) bl4ze válasza mdav88 (#79251) üzenetére


bl4ze
veterán

Kávégép, őrlő díler lettél ?

.:. bl4ze .:.

(#79256) mdav88 válasza bl4ze (#79255) üzenetére


mdav88
senior tag

Sok mindent szeretek kipróbálni, van amikor a család kér meg, ha már ilyen körökben mozgok, meg a saját technokrata igényeim kielégítése céljából jobb vételek mellett nem megyek el...

(#79257) Rush77 válasza Bazsee71 (#79245) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én is mennék tanulni egy picit az expertek közé :B
Feltéve ha nem akkor dönt úgy a fiam, hogy megszületik :D

[ Szerkesztve ]

(#79258) Bazsee71 válasza zolnagy (#79246) üzenetére


Bazsee71
őstag

Egy PID-es LM Linea Classic van az üzemben.

Az itthoni GC-t ki tudom még vinni. Értelme tényleg úgy lenne, ha minimálra vennénk a figurát pár darálóval, és a végén lenne egy kis szabad kísérletezés. Ilyenkor nem is az idő korlátos szerintem, hanem ennyi kávét kóstolni.

Parci: Természetesen nincs a Lidoban csodakés (nálam még mindig a K30 a favorit), csak a folyamatban van eltérés, ami pont kiküszöböli a hibát.
Keresztapper egyengetőjével eddig úgy csináltam, hogy jobbra-balra pörgetés, majd egy koccintás a pulton, és még egy pörgetés balra. Így lehullott róla a feltapadt őrlemény, és el is igazgatta. A Lido óta még nem tapadt fel őrlemény, ezért is terelődött a gyanúm a feltöltődésre.

jana86: Sajnos az alkalmas frekvenciaváltóknak megkérik az árát, nálam is csak próbára járt egy, mikor még a Majort használtam. Használtan tudtommal még senki nem találkozott ilyennel. Ha jól emlékszem, akkor ennek a 0,75 kW-os változata volt, de a Royalhoz az már kevés lenne. Ez még jó lehet, de nem böngésztem át az adatlapját, hogy a ki- és bemenet is egyfázisú-e.
Amúgy a ZM kés a Royalban a méretezési fordulatszámon pörög, lehet érdemi változást nem is hozna.

sz.zs. és Rush77: Szuper, akkor szervezzük olyan időpontra, ami mindenkinek alkalmas lehet. Február eleje?

[ Szerkesztve ]

(#79259) Rush77 válasza Bazsee71 (#79258) üzenetére


Rush77
aktív tag

Jónak tűnik a február eleje.

(#79260) Parci válasza Rush77 (#79259) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem nem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79261) Bazsee71 válasza Parci (#79260) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lehet közepe és vége is, ha előre kitaláljuk. :)

(#79262) Koczó93


Koczó93
őstag

E61-be cserélt már valaki fúvókát? 0.75mm-ös van a Rocketben gyárilag, de kíváncsi lennék 0.50-0.60 körülire.

(#79263) Rush77


Rush77
aktív tag

@Parci, Bazsee71

Az időpont nekem Március 10-ig jó (elvileg).
Utána már nagyon a célegyenesben leszünk és bármikor kezdődhet a kiszabadulóshow :DDD

Persze itt nyilván nem én vagyok a mérvadó, én csak alkalmazkodok és bízom benne, hogy szerencsém lesz :DDD

(#79264) mdav88 válasza Koczó93 (#79262) üzenetére


mdav88
senior tag

Igen. Szerintem segit egy kicsit.

(#79265) Koczó93 válasza mdav88 (#79264) üzenetére


Koczó93
őstag

Kicsit soknak tűnik szemre a vízhozam.

(#79266) mdav88 válasza Koczó93 (#79265) üzenetére


mdav88
senior tag

Raktam be valakinek emlekeim szerint 0.5ot, elismeroen nyilatkozott.

(#79267) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Géppark alá használtok valamilyen cseppfogó tálcát? Valami olyasmi érdekelne mint ami a bárpultokon szokott lenni, csak kisebb profillal és nagyobb területen. Extra pont, ha jól néz ki :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#79268) gregg71 válasza Bazsee71 (#79258) üzenetére


gregg71
csendes tag

Nem tudom, ez segíti e a frekvenciaváltós témát, de én egy ilyet használok 230V-ost táplálással egy 3 fázisúra tekercselt motor fordulatszám szabályozására. Nem itt vettem, de az a cég már nem forgalmazza. Vannak nagyobb teljesítmény igényre valók is náluk.

[ Szerkesztve ]

(#79269) bl4ze válasza mdav88 (#79256) üzenetére


bl4ze
veterán

OK,értem. Fair enough :)

.:. bl4ze .:.

(#79270) Kávé Kálmán válasza SoundON (#79242) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Véleményes, véleményem szerinti (szubjektív) vélemény:

Miért van az az érzése az embernek (lehet, hogy csak nekem), hogy sok esteben olyanok moderálnak fórumokat, akiket ver otthon a barátnő, asszony, urambocsá az anyukájuk, a gyermekük vagy esetlegesen más komoly traumáknak vannak feltételezhetően folytonosan kitéve a munkahelyükön, esetlegesen baráti körben?

Nem állítottam semmit. A példa szereplői nem konkrét emberek, mindennemű egyezésük a valósággal csupán a véletlen műve.

(#79271) sz.zs. válasza Bazsee71 (#79261) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ami nekem elvileg jó:
Jan. 26., feb. 9., 23., márc. 9.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79272) SoundON válasza Kávé Kálmán (#79270) üzenetére


SoundON
tag

:)))))

Én is azt látom hogy hol az a baj hogy sapkában van az ember hol az hogy miért nem.
Vannak eberek aki nem nagyon szeretnek előremutató dolgokat csinálni, meg megosztani, de annál jobban szeretnek mindenbe, tényleg mindenbe belekötni. Sokszor a helysírásról több komment íródik mert azon lovagol néhány ember, de amikor annyit kérdezek hogy ki milyen kávés irodalmat javasol, na erre a kérdésre konkrétan senki nem írt semmit. Szerintem ez mindent elmond...

(#79273) jana86


jana86
csendes tag

Köszi a válaszokat a frekvenciaváltóra! Hm.... 100 ezer körüli áron már nem biztos, hogy annyira akarom próbálgatni. Ha valakinek van hosszabb távú tapasztalata, szívesen veszem a további információt....

(#79274) SoundON válasza Parci (#79244) üzenetére


SoundON
tag

Nem a védekezés agresszív hanem a kérdés az!

Lehet én fogalmazok nagyon rosszul:
Általában a 18as VST szűrőt használom, amibe általában 20-21gramm megy bele.
Amikor úgy ítélem meg hogy egészen finomra kell őrölnöm a babokat akkor veszem elő a 15ős VST-t amibe meg általában 18gramm megy bele, de volt már hogy nehéz baboknál 19et is elnyelt ez a 15ős VST.
Ezért írtam hogy extrém kevés 17gramm, mert a 21hez képest exrém kevés, ráadásul egy nehéz kenyai babnál a 15ös VSTben is inkább lötyögős kevés volt az a 17gramm Holistik Kenya.

Ahogy írtam a végeredmény felől közelítettem meg a EK-ET párhuzamot, nem az általam birtokolt őrlők arzenálja felől és azért írtam hogy szegény ember EKja mert szerintem nincs olcsóbb megoldás hasonlóan jó minőségű őrleményre. Ráadásul nem is saját őrlőparkból és tapasztalatokból indultam ki, hanem abból hogy van szerencsém rendszeresen látogatni Budapest top 10 eszpresszós helyeit. Heti szinten kb 10 kávét iszom jobbnál jobb helyeken. Mindenhol figyelem mi mivel készül. Ugyan azt a babot viszem haza is, amit ezeken a helyeken meg is kóstoltam brutál őrlőkön, brutál gépeken. Nekem ez a kiindulási pont, nem az otthoni gép otthoni őrlő.

De mivel bevállaltad hogy kihívsz az őrlő szkanderra, így vállalom tudva a végeredmény kimenetelt és elkezdem felsorolni:
Hario Skerton (saját dupla tunningggal), Graef 702, Graef 800, Lelit Fred, Lelit PL72, Mazzer SJ E és most a LIDO ET.

BIZTOS VAGYOK BENNE HOGY NEKED TÖBB ŐRLŐD VOLT MÁR!

TE NYERTÉL!

És tényleg pííííísz van a részemről! :)

De nagyon jó lenne ha a rendszeresen fellángoló szájkarate helyett az ízek meg a tapasztalatok megosztásába fektetnénk több energiát itt a fórumon és nem abba hogy miként tudjuk megcáfolni más szubjektív tapasztalatát.

Ha ebben tudsz segíteni akkor többet lehetne itt tanulni, köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#79275) pacuha69 válasza jana86 (#79273) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Szia!

Én a korábbi Mazzer Majoromon kezdtem el (talán úttörőként) ezzel a fordulatszám szabályozással foglalkozni.
Egy a Bazsee által is linkelt Invertek frekiváltóval szabályozgattam a darálót. Sokat írogattam itt-ott a tapasztalataimról, mert akkoriban még ilyennel ízteszt gyanánt (szerintem) nem foglalkozott senki, így elég izgalmasak voltak az eredmények. Sokat kísérleteztem vele. Röviden annyi, hogy a gyári 1400-as fordulatról emlékeim szerint egészen 170-es fordulatig le tudtam vinni. A nagyon alacsony fordulat sok jót nem hozott, legalábbis az akkori tudásomnak és eszközparkomnak megfelelően. Pláne, hogy a kicsi centrifugális erő miatt úgy kellett beerőszakolni a szemeket a kések közé. Most már azt mondom, hogy a Kruve szitasorral ki lehetne mérni a szemmegoszlás változást, illetve filterre lehet, hogy még akár jó is lenne. Nagyon eltérő szemmegoszlást produkáltak a különböző fordulatszámok, ebből eredően sok lehetőség van benne. A Royal tudtommal 900-at forog. A major már 900-on is sokkal jobb volt mint 1400-on, de a legjobb ízeket 600 fordulat körül hozta. Ez a legjobb eredmény nem tudom hol lenne a Royalnál.
Ha kísérletező kedvű vagy és van ehhez elegendő türelmed, illetve többféle eszközzel is készítesz kávét, akkor egy ilyen plusz eszköz jó lehet a darálód mellé. Ha a Royal mostani ízképével nincs olyan nagy gondod, akkor lehet, hogy nem is kell bajlódni vele. Ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

(#79276) jana86 válasza pacuha69 (#79275) üzenetére


jana86
csendes tag

Köszi szépen! Bajom nincs a mostani ízképpel, csak a kísérletező kedvem nagy. :)

(#79277) SoundON válasza pacuha69 (#79275) üzenetére


SoundON
tag

Nagyon klassz hogy ennyi konkrét és hasznos infót írsz!
Ha nem gáz le is mentem magamnak, mert sosem tudhatom milyen őrlő lesz nálam a következő :)

(#79278) Sic.Transit válasza Bazsee71 (#79245) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Ki ne hagyjatok!

(#79279) Sic.Transit válasza sz.zs. (#79254) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Én voltam! :)

Azóta is mosogatom minden hét végén.

(#79280) sz.zs. válasza Sic.Transit (#79279) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jaja :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79281) Parci válasza SoundON (#79274) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"BIZTOS VAGYOK BENNE HOGY NEKED TÖBB ŐRLŐD VOLT MÁR!

TE NYERTÉL!

És tényleg pííííísz van a részemről! :)"

komolyan, erre mi a f.sz szükség van? :(
és minden "písz van" előtt odarúgsz egy öblöset? akkor milyen, amikor nincs písz?

egyébként, bár teljesen értelmetlen így bármiről beszélgetni, de: rossi rr45, rancilio rocky, mazzer mini-e, compak k10, mazzer robur-e

a szegény ember ek-ja meg egy elég erős kijelentés, ami félrevezető is szerintem és pont nem annyira szubjektív állítás. az már sokkal pontosabb valószínűleg, hogy ennyiért ilyen őrlemény nincs máshol (persze motor sincs benne, tehát el is várható, hogy olcsóbb legyen). de nem is ezt vitattam, ahogy a szubjektív tapasztalataid sem, én tökre elhiszem, és örülök, hogy ízlik a lidós kávé. és lám, így már a helyére is került jobban a kérdés, az egyszeri user nem feltétlen rohan majd ek helyett lidót venni, hanem érteni fogja a kontextusát is.

milyen ízekben "segítsek neked"? és miért rajtam múlik, hogy mennyit tanulsz?

az elmúlt tíz évben elég sok tapasztalatot megosztottam. :U pont abban látok kevesebb értelmet, hogy leírjam, hogy az erősödő savasság mellett a barackosság a háttérbe húzódik, mert ugyanez a kávé másnál "b.szom savanyú" vagy "már túl füstös". ráadásul, mivel saját pörikről van szó, konkrétan senki más számára nem szolgál túl sok infóval...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79282) Parci válasza Kávé Kálmán (#79270) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy én mekkora barom vagyok, hogy újra engedélyeztem, hogy lássam a hozzászólásaid!

egyébként, ha nem állítasz semmit, minek írsz? de akkor gondosan bekapva a csalit a gyengébbek kedvedért elárulom, hogy szuper házasságban élek, két tündér kisgyerekkel, nincs főnököm és sehol nem zaklat senki. ja, anyám sem vert soha. egyáltalán milyen agyban fogalmazódik meg egy ennyire elborult komment? :U

a nagyképű, okoskodó, fontoskodó, erősen túlzó dumáktól viszont kiver a víz és hát igen, szóvá is szoktam tenni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79283) Nibiru válasza Szabász (#79248) üzenetére


Nibiru
tag

Akkor szoktam átkapcsolni gőzre 5-10 másodpercig, ha a gép teljesen belemegedve sem ad elég forró vizet egy adott kávéhoz. Szimpla szörfölésről van szó tehát, hogy eljussak abba a tartományba ahová a termosztát már nem enged föl. Mivel ezek a kazánok nem hőstabilak, ezzel az induló hőmérsékletet lehet csak beállítani.
A youtube-on egyébként találtam PID-elt kis Delonghit ami PID-del meglepően jól tartotta a beállított hőmérsékletet, de nem értek hozzá, és egy ilyen olcsó kis gépnél nem akartam idót szánni arra, hogy kiguglizzam, hogy mit és hogyan kéne csinálni. Az biztos, hogy néhány alkatrész beszerelésével (már ha befér egyáltalán) és egy PID-del, ebből az alap gépből is sokkal jobb kávékat lehetne húzni, legfőképp pedig egyszerűbben.

A hűtőcsapolással ugyanazt csinálom, csak lefelé. Volt már olyan kávém ami akkor volt igazán finom amikor kb. a fél kazánt leengedtem. Olyankor felraktam a kart és azonnal csapoltam. Közben persze már megy a fűtés, így a végére már megint kigyullad a zöld LED, de legalább az induló hőmérséklet sokkal alapcsonyabb.

Csak egy egyszerű IKEÁ-s húshőmérőm van. Saját referenciának jó, de arra nem, hogy pontos hőmérsékleti adatokkal szolgáljon ha valaki megkérdi, hogy hány fokon érdemes főzni ezt vagy azt a kávét.

(#79284) SoundON válasza Parci (#79281) üzenetére


SoundON
tag

És csak leírtad :) de én nem is kérdeztem, hogy milyen őrlőid voltak.
És veled ellentétben nem kérek számon senkitől semmit. Nem gondolom hogy minden kijelentés mellé szkennelni kellene mindenkinek a Mennyi Presszót Főztem Le, a Milyen Őrlőim Voltak vagy a Mennyit Pörköltem igazolványát.
Nem egy könyvet írunk itt aminek minden egyes szavába vagy kijelentésébe bele kell kötni. Senki nem kőbe vésett 1x1nek tekinti az itt leírtakat.
Házigazdaként én biztos a nyelvészkedést és a felesleges kötözködést moderálnám és nem a tapasztalatok élmények megosztását, főleg úgy, hogy egy topiktársnak írtam mindezt, de hát különbözünk.

De szerencsére találni itt bőven hasznos hozzászólásokat is ezért járok ide.

Részemről itt befejezve.

Nálam béke van! Píííísz :)

(#79285) Csápájev válasza SoundON (#79277) üzenetére


Csápájev
őstag

Szerintem te most itt valamit nagyon félre vittél.
Írtál egy hozzászólást, amiben tényleg volt egy rosszul fogalmazott mondatod "extrém kevés 17grammal, 15ös VSTben" és egy elég szubjektív állításod "Lido ET a szegény ember EKja".
Erre szerintem Parci tök normálisan reagált,hogy mégis hogy érted,hogy kevés a 17gramm a 15ös szűrőbe, illetve, hogy minden általánosítással csínnyán bánjunk.
Ennyi.
Se több,se kevesebb.
Ezt te támadásnak , kötözködésnek vetted és itt mentetek el egy rossz irányba, egészen addig,hogy Parcit biztosan veri otthon a felesége... :DDD
Úgyhogy akárhogy is nézem, itt most te vitted félre ezt a beszélgetést.

(#79286) norkov84 válasza Bazsee71 (#79258) üzenetére


norkov84
tag

A második linken lévő freki váltó sajna 3 fázisú kimenettel van :(

Engem is borzasztóan izgat a téma kíváncsiságból, de 1-1 fázisúból csak újat találtam eddig, 80-100e körül :(

(#79287) norkov84 válasza Parci (#79249) üzenetére


norkov84
tag

Én ecsettel seprem le a feltapadt örleményt róla.
De akkor megnézem én is a mosogatószer tuningot :D

(#79288) bl4ze válasza Parci (#79282) üzenetére


bl4ze
veterán

Kösz, hogy leírtad ezt előttem : engem is kiver a víz ettől az embertől, és a műmájerkedő stílustól....Jajj.

.:. bl4ze .:.

(#79289) Szabász válasza Nibiru (#79283) üzenetére


Szabász
csendes tag

Köszi!

(#79290) Peti...(16v) válasza norkov84 (#79287) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Most próbáltam, bevált! Kösz a hasznos tippet mindenkinek akinek benne volt a keze 😉

A másik tippet is kipróbáltam: nem a szűrőbe, hanem egy mércés üvegpohárba daráltam a szegény ember Roburjával 😅. Háát, így egy csapolás után inkább nem mondok véleményt, mert pont ugyanolyan jó volt az etióp Guji, mint az előzőnél, ahol csak wdt volt. Szerencsére van még a kávéból és időm is van tesztelgetni, megnézem majd nyitott karral is, hátha úgy látható különbséget találok.

[ Szerkesztve ]

(#79291) Peti...(16v) válasza Csápájev (#79285) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Nagyon jól megfogalmaztad, tökéletesen egyetértek.

Blaze: különösen a szóba hozott eszköz forgalmazójaként gáz az egyik oldal mellé állni...

(#79292) Parci válasza SoundON (#79284) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

maradjunk annyiban, hogy nehéz neked megfelelni egyrészről (sosem írtam még le, hogy milyen őrlőim voltak, szóval olyan roppant igényem nem lehet rá, nem is ez volt az egész lényege, hanem az eredeti, elég erős állításod kontextusba tétele. tényleg nem mindegy, hogy milyen háttérrel írja le valaki ezt a lidóról), másrészről bárki megkérdőjelezi, amit írsz, jellemzően ilyen stílusban válaszolsz. a megfejtés nem az, hogy engem (vagy más kételkedőt) elhallgattatunk, hanem az, hogy egy fórumban tolerálod, ha árnyalnod kell az álláspontodat. mindezt normális stílusban. ad abszurdum elnézést kérsz, ha túltoltad.

a nyelvészkedéssel sincs feltétlenül gond, nyilván lehet túlzásba vinni, de azért ott is az van, hogy furán veszi ki magát, ha azt kellene elhallgattatni, aki szólni merészel, hogy így nyolcvanhetedszer ne írjunk már le rosszul valamit.

szóval igen, különbözőek vagyunk, de ettől még tudnunk kell normálisan együtt fórumozni. ami szerintem árnyaltabb dolog, mint hogy hülyének nézzük a másikat, de melléírjuk, hogy písz.

.

a többieknek köszi, hogy szót emeltek (ketten privátban, publikusan is többen), így talán-talán a két érintett egy picit elgondolkodik és legközelebb háromig számol, mielőtt ír. vagy nem, mindegy, de ezt most végre lezárhatjuk. úgy is mennem kell az esti pofonomért az asszonyhoz, utána meg a két gyerekhez.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79293) Parci válasza norkov84 (#79287) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jelentem, a mosogatószeres hakk tényleg működik, ma két kofit csináltam, nem tapadt fel az oszlatóra!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79294) bl4ze válasza Peti...(16v) (#79291) üzenetére


bl4ze
veterán

Na igen, ezt már meg sem említettem....

.:. bl4ze .:.

(#79295) WiZARD válasza Parci (#79293) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez hol volt leirva? Ezzel én is küzdök. Első körben felpoliroztam a felületet, ez segített valamennyit, de így is tapad... Bár kocogtatva a nagy része lejön.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#79296) Kávé Kálmán válasza Parci (#79282) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Áááh, túltoltam a cinizmust. Bocs! Tényleg. Ezzel nem segítem az “ügyet”. Az “ügy” nem a Lido, mint azt néhányan tudni vélik. Részben azért, mert majdnem mindegy, hogy 20 vagy 40 fogy belole, mert ezek az eszkozok meglehetosen szereny ressel forognak. Masreszt azert, mert az, hogy egy eszkoz joje, azt tokeletesen eldonti (vagy mar eldontotte) a piac. Azt, hogy ki mit/mihez orol benne azt szinten a userre bizom. En privat kizarolag eszpresszozom vele (filterre nem ezt favorizalom), de sokak nem riadnak vissza a vilagos porkolesektol sem. Van aki szitalja, masnak meg sem fordul a fejeben.

Az “ugy” celzas- es cinizmusmentesen mindossze az itthon gyakorolt es a kulfoldi forumok moderalasa kozti kulonbsegre valo figyelemfelhivas lett volna. Mas. Maradjunk ennyiben. De igazad van, ha azt talalnad erre valaszolni, hogy lubickoljak mas forumokon. Es meg sem fogsz serteni ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#79297) Parci válasza Kávé Kálmán (#79296) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudom, hogy a lido jó őrlő, fel sem merült bennem, hogy nem az. a szegény ember ek-jára reagáltam, de az egész nem ért ennyit.

viszont örülök, hogy korrigáltad magad. a magas labdát azért lecsapom: pápá! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79298) Parci válasza WiZARD (#79295) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most volt róla szó nemrég. egy polír tényleg javíthat rajta, ezen én is gondolkodtam már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79299) WiZARD válasza Parci (#79298) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah megvan. Az a baj, hogy nem háztartási minőségben használom, így közel se tart ki 1 hétig 1 mosás eredménye nálam...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#79300) Parci válasza WiZARD (#79299) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a nap végén elmosni sem elég?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.