Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79651) Bazsee71 válasza sz.zs. (#79644) üzenetére


Bazsee71
őstag

Tyűha, egy elég morbid házi hekkelésnek tűnik, vagy csak összeomlott a tervező program féltávon, és így került gyártásba. :DDD

A kedves szavakat pedig köszönöm mindenkinek, és igen, elég nagy terveink vannak, de továbbra sem szeretném reklám céljára használni a fórumot, egyéb csatornákon csorgatjuk majd az infókat. :R

[ Szerkesztve ]

(#79652) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Lelit Anna PL41TEM vennék használtan!

(#79653) PeterAgos válasza John3:16 (#79638) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Én Pannonhalmán élek, kicsit messze van... Számomra a nagy különbség pangó őrleményben és méretben volt, ezért választottam a Niché-t.

(#79654) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, de előbb kifejtem a dolgot. Tapasztalataim alapján 2 nagy kategóriára oszthatóak az elkészített kávék.
Van az B kategória, melynek minőségbéli szórása nagy és az ára is nagy skálát fed le. Tejeskávé / kapucsínó esetén ez 180-500+-ig terjed forintban, ide tartozik a kocsmai, pékségi, cukrászdai, mindenféle kávé (perté, julius meinl, illy stb. Talán lavazzából ittam e kategória legjobbját, bár ár/érték arányban (ne ítéljetek el) a gyroszosnál a bravos kávé a legjobb 180 forintért, ittam már annál rosszabbat 500-ért is).
És van az A kategória, amely az újhullámos kávézói minőség, kicsi szórással, azaz konzisztens minőséggel. Sajnos, nemsajnos az árán is látszik 500-700+ Ft általában, de cserébe az esetek többségében az ilyen kávé viszonylag magas élvezeti értékkel bír.

Mint csóró egyetemista kérdezném (tudom, tudom, akkor minek iszom kávét, ha csóró vagyok?), van e Budapesten, olcsó, A kategóriás kávé valahol? :D

Kicsit panaszkodnék, hogy a madalt szerettem régen, bár akkor sem volt olcsó, de azóta többször árat emelt és "minden ötödik kávé ingyen"-ből lett 8, majd 10 mostanra. A kedvenc kávézóm a Déli pályaudvarnál a Café Sam volt, mert nem volt drága annyira, de nagyon ízlett nekem a kávéjuk. Sajnos bezárt és azóta sem találtam jó alternatívát.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#79655) koxx válasza emiki6 (#79654) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A booklinet tudom ajanlani a Moricznal, simonelli gep, 2 orlo az egyikben has bean van a masikat nem tudom, de vmi sotetebb porkolesu klasszik. 590 a flat white, ennel olcsobbat sajnos nem ismerek. Nem profi baristak, de ugye nem is ez a fo profiljuk. Latte art dijnyertes kavet nem itt kapod, de egyebkent finom.

[ Szerkesztve ]

(#79656) emiki6 válasza koxx (#79655) üzenetére


emiki6
veterán

A tálalást nem tartom fontosnak, így ha valamin szívesen spórolok az a kinézet, nameg a felszolgálás, ellenben az íz egy lényeges pont, a leglényegesebb.
Köszi az ajánlást, sokat járok a móriczra, de eszembe nem jutott a booklineban kávét inni. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#79657) Noroo


Noroo
tag

Unboxing: Mini mill + Monsooned malabar (francia pörkölés dec közepe)

18gr őrlemény 47gr végtermék cca 90 fok körül, 30mp lefolyás brita szűrt víz, végtermékgyártó: sokéves krups XP5240.

talán a fentiek azért fontosak (nekem) mert több hónapnyi fórumolvasgatás után vágtam bele most a "rendes" kávézásba, azok alapján amiket itt tanultam tőletek. :) (tudatlanul téglával persze már sokéve kávéztam, deeee halottakról jót vagy semmit....)

ízek: fogalmam sincs. Éreztem valamit, ami jó, és ezt még sokkal a kávézás után is, tehát(?) a lecsengése hosszú, hogy milyen íze volt, azt nem tudom, de azt igen, hogy nem is emlékszem mikor ittam ilyen finomat, ittam-e egyáltalán! :)

Ez az első húzás volt, remélem később már az is meglesz, hogy mit érzek! :D
Így én most ezzel az eredménnyel köszönném meg a sok segítséget, amiről nem is tudtok talán, hogy volt! :K

Remélem majd én is viszonozhatom vmivel. :))

Noroo

[ Szerkesztve ]

(#79658) koxx válasza emiki6 (#79656) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Először nekem se jutott eszembe, véletlen láttam meg a has bean zacskót az örlőben ill a Simo gépet :)

(#79659) Toobee válasza emiki6 (#79654) üzenetére


Toobee
veterán

Az nem opció, hogy magadnak készítéd el?

https://barbieripnk.hu/

(#79660) shez


shez
tag

Eladó Gaggia Classic:[link]

Elnézést mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#79661) mdav88


mdav88
senior tag

Van valakinek tapasztalata síktárcsás darálóval való liszt őrlésben?

Szemmel láthatólag a lényegi különbség az erre a célra kitalált malmokkal, hogy azokban nem fém kések, hanem őrlőkövek vannak, de ugyanolyan elven működnek... (nagyjából a motor sebessége is azonos)

(#79662) emiki6 válasza Toobee (#79659) üzenetére


emiki6
veterán

Attól félek, hogy megint függő lennék, ha magamnak készíteném... :D
Jelenleg még nem állok rá készen.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#79663) jana86 válasza Noroo (#79657) üzenetére


jana86
csendes tag

Ajánlom, hogy a monsooned malabart próbáld ki ennél jóval rövidebbre húzva, a 18 g-ból 18-24 g-mal. Mivel egyáltalán nem savas, ilyen nagyon rövid ristrettonak is nagyon finom. Szerintem legalábbis. :)

(#79664) John3:16 válasza PeterAgos (#79653) üzenetére


John3:16
csendes tag

Köszönöm az infókat! :)

(#79665) emiki6


emiki6
veterán

Mégvalami.
Gondolkoztam, hogy kellene venni valamilyen kávéspoharat, amiben lehet kérni kávét elvitelre, de nem termel szemetet.
Olyan kellene, aminek a belső fala inert, tehát üveg, porcelán, rozsdamentes(?) (, de felőlem lehet valami spéci, hőálló polimer is, amiből nem oldódik ki semmi vagy teflonbevonatos stb.). Nyilván ha törékeny, akkor jó, ha külsőleg rugalmas bevonattal rendelkezik.
Nem fontos, hogy kifejezetten kávés legyen, de méretben kb akkora legyen, hogy a kávézóban ne jelentsen problémát egy kapucsínó/latte belehelyezése. :D
Ti miket próbáltatok, mit ajánlanátok?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#79666) Noroo válasza jana86 (#79663) üzenetére


Noroo
tag

köszi! hazamegyek kipróbálom! :)

(#79667) koxx válasza emiki6 (#79665) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy ilyesmi jó lehet [link]

(#79668) jana86 válasza emiki6 (#79665) üzenetére


jana86
csendes tag

Keepcup üvegpohár. A fedele persze ennek is műanyag meg gumi. Kicsit gumi íze van eleinte, de aztán lehet, hogy később ez elmúlik.

(#79669) emiki6 válasza koxx (#79667) üzenetére


emiki6
veterán

Köszi, bár azt elfelejtettem említeni, hogy nem kell, hogy hőszigetelt legyen, így költséghatékonyság szempontjából jobb lenne, ha nem lenne az. Olyanból mit tudsz ajánlani?

Jana86: :R

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#79670) koxx válasza emiki6 (#79669) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kávézónak a papírpoharát ;] :))
A keepcup is kb ugyanebben az árban van, cserébe műanyag.

(#79671) stereofan válasza koxx (#79670) üzenetére


stereofan
tag

korábban én is eldobható papírpoharat használtam, külön fedéllel, de most egy ilyet kaptam ajándékba:

Keepcup ristretto xs

létezik nagyobb méretben is.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#79672) vicces1


vicces1
aktív tag

Sziasztok,

A környezetemben (otthon és irodában) gyakorlatilag egyedül iszom a 100% arabica, a specialty kávékat és ez így is marad. Viszont a családnak, vendégeknek, ügyfeleknek kellene egy a szokásaikhoz beidegződött, de remélhetően általam finomabban elkészített "hagyományos" íz.

Ezért keresek egy blendet ami állandó maradhatna.

Melyik inkább javasolt?
- Drago Mocambo Brasilia
- Caffé Veronesi Ciok Cream
- Caffé Veronesi Super Bar
- PallYotz Get Up, (esetleg a Locavore, Choco M)

Itt Fehérváron pont nincs 1db friss szemes kávét kínáló üzlet sem. Hiánypótlónak javasolnám, mert piaca nem kicsi lenne!) Pontosabban nem rég nyitott egy kis újhullámos kávézó, ami egyébként ajánlott, mert jó! (Tele Élettel) akik a Maran Coffe-vel dolgoznak, pörköltetnek, de az ugye eleve nem a hagyományos vonal amit most keresek.

Előre is köszönöm a reakciókat!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#79673) Koczó93


Koczó93
őstag

Kapott egy kisebb fúvókát az R58, brutál finom lett a sumatra :))

(#79674) emiki6 válasza koxx (#79670) üzenetére


emiki6
veterán

:DDD jogos...
Bár a papír sem inert, pont úgy, ahogy az átlag műanyagban sem bízom. A BPA mentesben meg végképp nem, mert amivel a BPA-t helyettesítik még rosszabb, mint a BPA...
Tudom, tudom... befőttesüveg kell nekem... :D Ez nem is olyan rossz ötlet. 🤔

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#79675) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

paljoc ruanda olyan fini volt tényleg az imént, hogy bontok egy sört! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79676) #64275200 válasza Koczó93 (#79673) üzenetére


#64275200
törölt tag

Milyen furatátmérőre cserélted? És előtte milyen volt az E61-es fejben?

(#79677) vicces1


vicces1
aktív tag

Tegnap este átmostam a fejet, felső szűrőt, vízterítőt, mindent Pulyval, vakszűrőzve stb. ahogy a nagykönyvben meg van írva, meg ahogy eddig is. Le is szedtem a felső szűrőt, tartót, gumit. Külön is ázott a vegyszerben. Aztán többször átmostam, átengedtem, szóval szerintem vegyszer mentes lett.

Nagyjából feleslegesen, mert amióta aeropress papírt használok, teljesen tiszta marad a fej.

Na most, előtte még ilyen presszót adott Sidamoból, ma reggeltől gyorsabb lett a lefolyás, ugyanazon őrlő beállítás mellett,mintha a PID-hez képest hidegebb (érzésre) lenne a kifolyó víz, más lett a konzisztenciája is ugyanazon kávénak, világosabb, kevésbé összetettebb íz. Nem rossz, mert kellemes savak, de jellegtelenebb.

Na mindegy, majd helyre áll a rend, remélem!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#79678) Koczó93 válasza #64275200 (#79676) üzenetére


Koczó93
őstag

Talán 0.75ös gyárilag. Legalábbis egy fórumon ezt találtam. 0.5öt kapott.

[ Szerkesztve ]

(#79679) #64275200 válasza Koczó93 (#79678) üzenetére


#64275200
törölt tag

Köszönöm. :) Akkor keresek ilyet és is mert nekem most 0,6 van benne de már ez sem a gyári, csak amikor a nyáron cseréltem nem tudtak a gázos boltban vékonyabbat adni.

(#79680) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

:Y

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#79681) bl4ze válasza vicces1 (#79672) üzenetére


bl4ze
veterán

Mi a munkahelyen mindenki nagy megelégedésére a P&Y Locavore-t isszuk.

Az említett 3 egyéb kávét is jól ismerem, azokból elég erősen kikönyököl a robuszta.

Én a Locavore-t csak ajánlani tudom.
Most itthon is P&Y kávém van, a CM (Choco Madness) és megint (továbbra?:) is nagyon ízlik.
Egy ideje már nem ittam, most nagyon bejön megint. (előtte talján retail kávé volt : Mokambo itthon)

vicces1: színhelyes az a kép? Nem égett meg nagyon az a kávé? :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#79682) tony70


tony70
tag

Sziasztok! Biztos van itt olyan aki használ delonghi dedica ec 685 kávéfözőt! Az lenne a kérdésem, hogy mekkora szűrő kar van rajta mert láttam egy youtube videon naked kar volt rajta,,,( azt hittem ezek csak 58 as fejhez vannak) ill a szűrőhöz mekkora tamper kell alapból?
Van ebben az ár kategóriában új kávéföző ami jobb?

[ Szerkesztve ]

(#79683) BlacKSouL válasza bl4ze (#79681) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jól emlékszem, hogy a Locavore toleránsabb a hibákra és a felszerelésre nézve is, mint a CM? Vagyis automatákba is ajánlottabb?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#79684) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Eddig is próbáltam figyelni arra, hogy a lehetőségeimhez mérten a lehető legfinomabb kávét tudjam inni, így a régi Szarvasi helyett 4 éve lett egy Delongi karos (nyomásfokozós), majd 7 hónapja egy Jura Impressa Scala Vario automata kávéfőző (sajnos muszáj automata, egyedül csak én szeretek a kávéfőzés folyamatával is foglalkozni). Eddig szinte csalódott is voltam, mert soha sem volt olyan Crema, mint a nyomásfokozós Delonghival. Kávékból próbáltam a Tchibo Sicilia Style-t, kb 1 hónapja az AVX két fajta kávéját is, de nekem a legjobb ízt a Boro Coffee hozta. A főnököm egy haverjáé a cég, és feltűnt, hogy a munkahelyen mindig finom a kávé, így rákérdeztem, hogy milyen fajta és vettem én is belőle. A Boro Coffee Gold-ot próbáltam még csak, ami 30% arabica és 70% robusta keverék, de van még sok fajta. Érdekes módon ezzel a kávéval nagyon szép, vastag crema keletkezett, a presszó pedig nagyon finom, krémes. Az AVX-es valamiért nem volt ilyen, és kicsit nekem savas is volt.
Próbálta már esetleg más is? Szerintem egész jó árban vannak, kíváncsi lennék más véleményére is. Szeretném majd kipróbálni a drágább fajtákat is.

(#79685) bl4ze válasza BlacKSouL (#79683) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezt lehet paljoc jobban tudja, de nálunk egy (igen drága high end) automata gépben van a Locavore, és nagyon jó. Nálunk szépen teljesít automatában, CM szerintem nem volt, nem próbáltam csak karos géppel.

.:. bl4ze .:.

(#79686) Szabász válasza tony70 (#79682) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!

A youtube videókban szereplő nyitott szűrőtartók az eredeti gyári karból vannak készítve, valamelyikben házilag látszik a hullámos vágás! Egy esztergályossal igényesen meg lehet csináltatni! Tamper-ből 51mm kell hozzá!
Én végül a GAGGIA VIVA PRESTIGE választottam! Normál főzőkar is kapható hozzá, én azzal használom . A forgalmazónál CADY.HU ki lehet próbálni!

(#79687) vicces1 válasza bl4ze (#79681) üzenetére


vicces1
aktív tag

Köszönöm az ajánlást.

Nem, nem színhelyes. (Látom figyelsz, nem lehet becsapni! ;) ennyire nem volt sötét, csak mögötte volt egy lámpa és nem oda korrigált a fókusz, (gondolom) meg valami automata javítást csinált a teló mikor mentettem.
De NEM Photoshop a kávé, hanem igazi! :K
Nem égett meg abszolút, sőt inkább szirupos édes volt.
És 84-85 fokon csapoltam, igaz lassú lefolyással, de nekem ez eleve így jön be.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#79688) bl4ze válasza vicces1 (#79687) üzenetére


bl4ze
veterán

Sejtettem, hogy ennyire nem éghetett meg, mint a kép mutatta :)
Azt tuti nem ittad volna meg, vagy max az első kortyot ha annyira atomra égeted :) :) :)

.:. bl4ze .:.

(#79689) tony70 válasza Szabász (#79686) üzenetére


tony70
tag

Ez komolyabb mint a delonghi ? Ugyanakkora a szűrőkar? Hogy vagy vele megelégedve?
Igy néz ki a saeco poemia is!

[ Szerkesztve ]

(#79690) paljoc válasza bl4ze (#79685) üzenetére


paljoc
tag

Paljoc nem tudja jobban, mert rendes karos gépe van.
Viszont megkértek nemrég, hogy automatás ismeretségi körben érdeklődjek tuning lehetőségről, mert nem az igazi a kofi a Saeco valamivel. Készségesen eleget tettem a kérésnek és megkérdeztem mi a teendő. Azt mondták a szervízben hogy: "paljoc, ne haragudj, de mondd meg nekik, hogy ne a gépet tuningoltassák, hanem a te 100% arabika kofidat cseréljék le egy normál, bolti, magasabb robuszta tartalmú kávéra, mert az inkább való automatába!" Mondtam hogy rendben, már futok is az irodához, hogy ne az én kávémat használják! :DD :DD :DD /egyébként tényleg mondtam nekik, de nem talált nyitott fülekre az üzenet :P /

(#79691) Bazsee71 válasza tibi970307 (#79684) üzenetére


Bazsee71
őstag

A leírtak alapján úgy tűnik, hogy inkább a hagyományos olasz blendek ízvilágát kedveled, a 70%-os robuszta tartalom elég magas.
Egy hasonló Jurát tesztelgetek egy ideje, és jól beállítva világosabb pörkölésű kávékkal várakozásaimon felül teljesít, nem is kicsit. Korábbi hozzászólásomat idézném:
"Jura Impressával van tapasztalatom (S70), helyén kezelve meglepően jó kávét lehet belőle kicsikarni. Jól be kell lőni az őrlemény és a víz mennyiségét, vízhőfokot maxra tolni, őrleményt pedig a legfinomabbra.
Az fontos, hogy minden kávé után egy öblítést kell nyomni rajta (én a biztonság kedvéért kettőt is), mert a dugattyún lévő szűrőt könnyen eltömíti. Egyébként az is könnyen orvosolható, csepptálca kihúz, és a lapát mögött felnyúlva egy papírral könnyen le lehet törölni. Ezt a macerát sajnos vállalni kell a finom őrlemény miatt."

A crema mennyisége egyébként nem mércéje a jó kávénak. Sok hibára rá tud világítani az állaga, színe, de a szélsőséges esetektől eltekintve messzemenő következtetést nem lehet levonni belőle. Ha ízlik, ami a csészében landol, akkor célba értél. :)

vicces1: székesfehérvári barátaim is régóta panaszkodnak erre, dolgozunk rajta. :U

[ Szerkesztve ]

(#79692) meander válasza PeterAgos (#79578) üzenetére


meander
tag

Rég nem olvastam a fórumot... van ezeknek az egyengetőknek pozitív hatása a kávéra, vagy inkább a szertartás miatt esik jól használni?

(#79693) meander válasza mdav88 (#79661) üzenetére


meander
tag

Casmo Lali tud valószínűleg legnagyobb eséllyel válaszolni erre. Bár neki van malma is.

(#79694) mdav88 válasza meander (#79693) üzenetére


mdav88
senior tag

Esetleg valami kontakt hozzá?
Köszi!

(#79695) Szabász válasza tony70 (#79689) üzenetére


Szabász
csendes tag

A szűrőkar 53mm, az eladó szerint a belső felépítésében több alkatrészt használnak a Gaggia Classic-ban is!
Gyakorlással sok tököléssel jó kávét lehet vele készíteni! A hőstabilitása nem a legjobb így a világosabb pörkölésű kávéknál nagyon kell játszani a jó végeredmény elérése érdekében! Robustát tartalmazó kávéknál
nincs vele gond! Szerintem próbáld ki mind a kettőt!
Itt tudod őket kipróbálni, meg tudod kóstolni a végeredményt!

Gaggia cady-trade Kft
1046 Budapest, Kiss Ernő utca 3/a. (P+P irodaház - OBI udvar)

DELONGHI Kávétársaság
1051 Budapest, Nádor u. 14.

(#79696) tony70 válasza Szabász (#79695) üzenetére


tony70
tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#79697) Rush77


Rush77
aktív tag

Szerintetek az F83 E kését bele lehetne e tenni a Majorba.

Csak azért kezdtem el ezen agyalni mert ugye az F64 EVO kés beépíthető a Super Jollyba (mondjuk azt nem tudom, hogy ez igényel e bármilyen egyéb átalakítást)

(#79698) paljoc válasza mdav88 (#79694) üzenetére


paljoc
tag

FB-on rá tudsz írni!

(#79699) vicces1 válasza Bazsee71 (#79691) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez jó hír, az említett kávézóban kaptam olyan infót, hogy lesz saját blendjük, és szemest is lehet majd beszerezni tőlük.

De akkor ezt most nem kérdezem meg, hogy tudsz e róla! :)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#79700) jana86 válasza tibi970307 (#79684) üzenetére


jana86
csendes tag

A munkahelyen én is automatával vagyok kénytelen bűvészkedni. A méregdrága Jura automatába töltött, ahhoz a szerelő által ajánlott ( :D !!!! ) Cafferino nevű csoda helyett a saját maradék kávéim szoktam bevinni. Az utazó szettem része egy Hario mini mill, azzal őrlök, és a kávégép előre őrölt funkciójával ezt készítem el. Persze az eredmény köszönőviszonyban sincs egy normális karos géphez képest. Ami viszonylag élvezhető, azok valóban a klasszikus kávék inkább. A gyümölcsösből nem igazán jön ki, aminek kellene. Persze a klasszikusból sem, de ez kicsit közelebb van hozzá. AVX brazil fazenda (vagy bármelyik brazil), India monsooned malabar, ezek amik viszonylag jók ezen az automatán is. Nem kimondottan a márka ajánlása miatt írom, mert vlaszínűleg más pörkölők hasonló kávéi is hasonlóan jók lennének, de ezeket próbáltam. Malabarból nekem pl. a Csészényi kávézó pörkölése ízlik még nagyon.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.