Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80601) mdav88 válasza szuszinho (#80600) üzenetére


mdav88
senior tag

Ez az anya talan peremezett rezcsohoz valo. Ami a csoveghez kell az nem ilyen kupos vegu.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#80602) petfoto


petfoto
tag

Sziasztok!
Egy hete vettem sz.zs. fórumtárs (ezúton is köszönöm a segítségét :R ) tanácsára egy: "Felújított Gaggia Classic+Graef CM702" kombinációt.
Kérem további segítségeteket (sok láma kérdés jön, vigyázat):
Mit cseréljek le egy gyári felszereltségű 2013-as gyártású gépen? szűrőtartó kar, szűrő, felső szűrő? Vagy mindezeket együtt? :D
Ill. a karhoz van egy kis fekete "izé", talán nyomásnövelő, azt érdemes/kell használni?
Eddigi tapasztalatok, javítsatok, ha nem jó gondolom:
Minél apróbb szemcseméretűre darálok, annál lassabban jön le a kávé? Ideális kb. 25-28 mp lenne...ehhez kellene az őrlést állítani?
Néha 20 mp alatt lejön (kicsap oldalra a lefolyónál) a 30-40 ml, van hogy besül, azaz nem jön szinte semmi 30 mp alatt.
Van fél kg Lavazza tesztelésre :DD
Pár jótanácsot szívesen vennék.
Köszi előre is!

(#80603) 72lakiluk válasza petfoto (#80602) üzenetére


72lakiluk
tag

Mindig ugyanannyit darálj, ha be akarod lőni az őrlemény finomságát, és ugyanakkora erővel tömöríts. Ezután már csak a stopper nézd és, hogy hány gr jött le a 25-30 sec alatt. Kis tekerés fel vagy le és kész is :) ezt kb. minden kávéváltásnál meg kell tenni.

(#80604) fragola.6035 válasza szuszinho (#80600) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez az anya kúpos, roppantógyűrűhöz való. A csővéghez egyenes kell.

https://caffe35.webnode.hu/

(#80605) petfoto válasza 72lakiluk (#80603) üzenetére


petfoto
tag

Köszi!
Akkor jegyzetelés lesz... :K

(#80606) sz.zs. válasza petfoto (#80602) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem tőlem vetted ugye? Bocsi ha igen, csak nickről nem mindenkit tudok beazonosítani. Bár én mindenkit aki tőlem vásárol ellátok legalább alap ismeretekkel, így ezeket a kérdéseket ebben az esetben nem tennéd fel... :N
Szóval! Javasolt egy IMS duplaszűrő beszerzése, de enélkül azért meg lehet lenni. Felsőszűrőből viszont nem az IMS a jó, hanem az expolygonos ~500 Ft-os. Később aztán majd vehetsz esetleg nyitott kart, réz vízterítőt, stb...
A nyomásfokozó dugó csak a nyomásfokozós szűrőkkel használandó, aminek csak egy pici luk van az alján. Ilyened van?
Igen, a Graeffel minél kisebb a fokozat, annál finomabb az őrlemény és ezzel egyenesen arányosan nő a lefolyási idő.
Van pl. tized grammos mérleged?
Szerk.: közben megnéztem, nem tőlem vetted :N

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#80607) nemethsza válasza SteelCowboy (#80595) üzenetére


nemethsza
tag

Én kettőre beneveznék 🙂

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#80608) petfoto válasza sz.zs. (#80606) üzenetére


petfoto
tag

Valóban nem Tőled van.
Köszönöm a tippeket, beszerzés indul.
Az eladó szerint ez a gyári szűrő, pár apró lyuk van a közepén, akkor elvileg ez nyomásfokozós lehet. De veszek inkább IMS duplát.
Ha esetleg valami más ötlet eszedbe jut, írd meg kérlek, erre kérném a többi hozzáértő kávétársat is.
Grammos van, de tizedet nem tud. Hamarosan lesz. 😁
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#80609) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Hát ezen a pidelésen besz@rtok! :DD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#80610) paljoc válasza nemethsza (#80607) üzenetére


paljoc
tag

Vedd meg mind, en kettot majd atveszek! Igen ritka, ertekes, kulonleges cseszek ezek!🤣🤣

[ Szerkesztve ]

(#80611) Rush77 válasza sz.zs. (#80609) üzenetére


Rush77
aktív tag

:DDD
De mi a fakkom az az odacsavarozott lemez az oldalán? :F

(#80612) sz.zs. válasza Rush77 (#80611) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azt nem is láttam :Y
Ahogy nézem a belső képet, először kivágta a pidnek a helyét ott oldalt, majd amikor rájött, hogy ott nem jó, befoltozta :)) :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#80613) Tomi_Sci válasza sz.zs. (#80609) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Elölnézetből kicsit R2D2 feelingem van :DDD Egyedi azt meg kell hagyni.

Legalább tett fel képet a bojlerről.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#80614) sz.zs. válasza sz.zs. (#80612) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azért arra még kiváncsi lennék, hogy a hőelem hová van téve, mert a termosztát a helyén van! :D

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#80615) mdav88 válasza sz.zs. (#80614) üzenetére


mdav88
senior tag

Lehet csak homero!🤣

(#80616) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Tudtok ajánlani garat sepréshez olyan ecsetet, aminek a szőreit nem kell az őrleményből halászgatni?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#80617) 72lakiluk válasza sz.zs. (#80616) üzenetére


72lakiluk
tag

na ez engem is érdekel, mióta megvan a Mazzer :) / ez a szőrszálhalászgatás rég letűnt fiatalságomra emlékeztet :) /

(#80618) Rush77 válasza sz.zs. (#80616) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én a danettinél vettem Joe frex ecsetet. Kb 2000 forint. És jól bírja. Az elmúlt kb 3 hónapban max 10 szálat kellet ki szednem.
A 200 forintos az kb másfél hétig bírta nálam.
Ez. (bocs csak mobilról írok)
http://danetti.hu/products/10945/DAR%C3%81L--TISZT%C3%8DT--ECSET--JoeFrex-?return_path=%2Fsearch%2Findex

[ Szerkesztve ]

(#80619) prandris válasza sz.zs. (#80616) üzenetére


prandris
tag

Én a [bejegyzésem] óta ezt használom. Kb ugyanígy néz ki még ma is. Nem hullik.

(#80620) SlayerSub


SlayerSub
tag

Karácsonyra kapott avx-es mérleg ha néha összevissza kalkulál, (nem tudja fixen megmondani mennyi az annyi, hanem jobbra balra számol) az lehet amiatt, hogy a hozzáadott elemeket merülnek?
Ill. az káros szerintetek ha kikapcsolt állapotban rajta tárolom a pressos poharakat? :)

(#80621) koxx válasza SlayerSub (#80620) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Biztos, hogy semmit nem tárolnék mérlegen.

(#80622) bluesfan válasza koxx (#80621) üzenetére


bluesfan
tag

+1. Sokat nem használ egy tized gramm pontosságú mérlegnek, az biztos.

(#80623) SteelCowboy válasza SlayerSub (#80620) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Nekem is produkál ilyen tüneteket. Leginkább a tizedekben nem biztos, azért grammokat nem ugrál. Mondjuk elemcserét nem próbáltam. De ennek okán tervezem beszerezni század pontos mérleget, az ha néhány század a tévedése, a tizedeket talán pontosan tartja. Az egyetlen bajom, hogy a százados mérlegek 99%-a csak 500g-ig mér, én meg az üres GC gyári karral még épp nem, de őrleménnyel együtt már túllépem. Ha valaki tud olyat, aminek a méréshatára legalább 600g, megkérem, privátban küldjön linket! Előre is köszönöm! :)

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#80624) koxx válasza SteelCowboy (#80623) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Századgrammos mérleg sztem tök felesleges kávéméregetésre. Leginkább ékszerészek használják. Vagy veszel pl egy Hariot.

(#80625) zoknee válasza simi.esp.28 (#80569) üzenetére


zoknee
csendes tag

Azért ne adjunk ilyen tanácsot, hogy húzza le a földelést, és kapcsolja be, és kiszárítja magát.
Elég egy véletlen, bejön valaki a konyhába, és véletlen hozzáér, előbb mint hogy mondanád, hogy NE! és kész a baj. Inkább kapcsolja ki, és várja meg míg kiszárad, vagy dobja be az egészet a sütőbe 50-70 fokra, vagy hajszárítózza meg, annyi mód van rá ami biztonságosabb.

Szóval a Védőföld nem játék. Főleg egy fémházas gépnél.

[ Szerkesztve ]

(#80626) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék beépíteni egy nyomásmérőt. Van valakinek ezzel tapasztalata? Hova szoktátok beépíteni? Olvasgattam kicsit a témában, és a lehetségesnek tűnő megoldások a következők:
1: Az OPV elé
2: Az OPV és a bojler közé
3: A gőzcsőbe

A Silvia "Mega-Mod"-ban a srác a 3. lehetőséget válaszotta. Szerinte ott a legpontosabb.

Ti mit gondoltok?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#80627) soldier2 válasza koxx (#80621) üzenetére


soldier2
őstag

Egy mechanikus mérlegnél még érteném, de egy digitálisnak nem látom hol ártana 1 presszós csésze. Ellenben a merülő elem csökkenő feszültsége megzavarhatja.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#80628) fragola.6035 válasza troszti (#80626) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Én a gőzcsőbe szoktam. Biztosan ugyanolyan pontos máshova építve is, de a gőzcsőbe építve rezeg a legkevésbé.

https://caffe35.webnode.hu/

(#80629) SlayerSub válasza soldier2 (#80627) üzenetére


SlayerSub
tag

Akkor próbálok egy elemcserét. :)

(#80630) Noroo válasza sz.zs. (#80616) üzenetére


Noroo
tag

https://pindurpalota.hu/iroszerek-iskolaszerek/festekek-kretak/kreativ-jatek-jumbo-ecsetek-melissa-doug

Én ezt használom, amíg a 3,5 éves fiam "vissza nem veszi"

Őszintén nem is gondoltam ilyen szőrözésre, ez nem hullajt semmit..
Aztán lehet én csinálok vmit rosszul? :)

[ Szerkesztve ]

(#80631) troszti válasza fragola.6035 (#80628) üzenetére


troszti
aktív tag

Rendben, köszi, akkor én is oda fogom. Az hogy milyet választok, leszámítva persze hogy a 0-16 baros méréstartományban benne legyen, az mindegy ugye? Vagy érdemes itt is figyelni valamire?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#80632) BlacKSouL válasza soldier2 (#80627) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A digitális mérlegnek csak a kijelzője digitális, a mérés elméletileg nyúlásmérő bélyeggel történik, aminek az esetében nem feltétlenül jó, ha a bélyeg folyamatos húzásnak van kitéve, akár egy csésze tömegétől is. Vagyis az is mechanikus mérést, nyúlást alakít át elektromos ellenállássá.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#80633) fragola.6035 válasza troszti (#80631) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Az mindegy. Célszerű olyat, amin van kapilláris.

https://caffe35.webnode.hu/

(#80634) mdav88 válasza fragola.6035 (#80633) üzenetére


mdav88
senior tag

És ez eléggé le is szűkíti a lehetőségeket :)

(#80635) Nibiru válasza soldier2 (#80627) üzenetére


Nibiru
tag

Ha egy digitális mérleg folyamatosan terhelés alatt van, akkor egy idő után az alatt a terhelés alatt elveszíti a pontosságát, azaz mindig meg kell terhelni legalább annyi súllyal pluszban.
Az öregedő nyúlásmérők (10-15 év) esetében egyébként szintén előforduló jelenség, hogy ha pontosan akarsz vele mérni, akkor valamennyi plusz terhelést kell neki adni.

(#80636) Nibiru válasza sz.zs. (#80609) üzenetére


Nibiru
tag

:D

(#80637) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

A Fragola-féle vízütés csökkentő, ami ugye levegős, hogy nem telik meg vízzel egy idő után? Honnan kerül levegő a rendszerbe ami pótolja a szépen lassan eltűnőt? Vagy csak túl sok Sioux Chief dokumentációt olvastam? :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#80638) mdav88 válasza Tomi_Sci (#80637) üzenetére


mdav88
senior tag

Sose megy ki belőle :D
Megtelni elvileg nem tud, mert az összenyomódó levegő légrugóként funkcionál.

(#80639) SlayerSub


SlayerSub
tag

Megjöttek a méhészeti kelléket, egy 250g-s get up! kimérve. :DDD

(#80640) Tomi_Sci válasza mdav88 (#80638) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Akkor azt mondod ez kamu? :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#80641) Zotmund001 válasza Tomi_Sci (#80640) üzenetére


Zotmund001
újonc

Nem ismerem a Fragola féle folyadékütés csökkentőt, de ha a rendszert feszteleníted, vagy kaphat levegőt (1 irányú szelep), vagy rendelkezik gumiballonnal (mogzó gumitömítéssel) akkor ez a probléma nem jelent veszélyt.
Amit itt leírnak, az a víz levegőelnyelő képességéről szól (nyomás alatt a levegő elegyedik a vízzel), ami problémát a fűtési rendszerek tágulási tartályaiban gumiballonokkal akadályozzák meg.
A másik megoldás, hogy a rendszer fesztelenítése esetén (légköri nyomás, a folyadékütés csökkentőben vízoszlop), a vízoszlop alacsony nyomást állít elő, amit egy 1 irányú szelep kiegyenlít.
Nem megyek bele abba, hogy az ilyen jellegű védő- vakcsöveket hol használják, mert az már megint röpdolgozat téma lenne... :) :) :)

Solus cum sola non cogitabuntur orare Pater Noster.

(#80642) CB válasza Tomi_Sci (#80637) üzenetére


CB
senior tag

Fragola felhívta a figyelmet, hogy időnként eltűnik belőle a levegő.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#80643) KVfun válasza CB (#80642) üzenetére


KVfun
csendes tag

És akkor mi a teendő?

(#80644) mdav88 válasza KVfun (#80643) üzenetére


mdav88
senior tag

Lecsavarod és vissza.

Most szedtem szét a gépem egy kisebb rezgéscsillapítás miatt, és bár van benne nyomásszabályzó, de leürített nyomás után egy csepp sem folyt vissza...(már pár hónapja használom).

[ Szerkesztve ]

(#80645) Tomi_Sci válasza mdav88 (#80644) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

És milyen gyakran kell ezt megejteni? A pdf alapján amiből a korábbi képet loptam, néhány hét (?)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#80646) mdav88 válasza Tomi_Sci (#80645) üzenetére


mdav88
senior tag

Úgy értem, amióta összetettem nálam még nem volt szétszedve....
Azt se felejtsd ki a képletből, hogy itt nincs állandó nyomás alatt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#80647) soldier2 válasza BlacKSouL (#80632) üzenetére


soldier2
őstag

Valamiért más működési elvre emlékeztem, ezek szerint rosszul. Köszönöm a helyreigazítást mindkettőtöknek. Tárolni nem szoktam rajta, de azért előfordul(t) hogy rajta maradt. Majd jobban figyelek ezután.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#80648) fragola.6035 válasza Tomi_Sci (#80645) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A levegős tágulási 2-3 hónap után megtelhet vízzel, de nem szükséges letekerni az ürítéshez. Elég pár másodpercig víz nélkül járatni a pumpát, és a tágulási kiürül. De le- és visszatekerni is csak egy percig tart.

https://caffe35.webnode.hu/

(#80649) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#80648) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A tágulási egyébként könnyen letekerhető. Beszereléskor egy alap gyűrűt kell menetragasztóval feltenni, erre megy a tágulási, ami o-gyűrűvel tömít.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#80650) Szabász válasza SlayerSub (#80639) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!

Én is beraktároztam! Most próbálom először ezt a módszert, engem is megfertőztek a fórumtársak. :)

Mondjuk én üvegenként 180g mértem ki! Így 5 napra van kiporciózva.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.