Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79051) soldier2 válasza convar (#79047) üzenetére


soldier2
őstag

Volt időszak, amikor voltak minőségbiztosítási gondok, de végül változtattak pár apróságon és azóta kevesebb a panasz. Nekem elvileg a legrosszabb sorozatból van, de sikerült kifognom egy jó darabot.

mdav88: lakik ott más Balázs is biztos vagyok benne ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#79052) Bazsee71 válasza mdav88 (#79048) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lebuktam, többed magammal vágtunk bele egy éve, és nem csak a dizájnba fektettünk temérdek időt és energiát. :) Itt azért nem említettem, mert nem akartam önreklámra használni a fórumot.

és cotagg:
Hivatalosan még nem indultunk el, a weboldal is még erősen fejlesztés alatt áll, januárra tűztük ki az élesítést. Kávé fronton már összeállt a projekt, egyéb teendők vannak még hátra addig.

soldier2: Köszönöm a bíztató szavakat. Csanád az etiópot vitte?

[ Szerkesztve ]

(#79053) soldier2 válasza Bazsee71 (#79052) üzenetére


soldier2
őstag

Igen. Még a termoblokkos csodamasinán is egész jól muzsikált. Meg is beszéltük, kár, hogy nem egy héttel előbb jött mikor nálunk volt a kölcsön Silvia. Ha majd indul a bolt azért jelezd valahogy itt is :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#79054) prandris válasza Bazsee71 (#79052) üzenetére


prandris
tag

Nagyon szimpatikus az oldal! Hajrá! :)

[ Szerkesztve ]

(#79055) PeterAgos válasza Bazsee71 (#79052) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Szerintem egy jó kezdeményezés bemutatását ne "önreklám"-nak tekintsd. Lehet bővebbet tudni a projektről? (Akár privátban, de inkább a fórumon.)

(#79056) mentic18


mentic18
tag

Sziasztok! Nem tudom mennyire vagytok jártasak barista munkakörökben, (azt tudom viszont, hogy nem ideillő a kérdés, de sajnos hasonló csoportot nem találtam) de tud valaki barista munkakör hirdetésről ami Budapesten van? Váltanék lassan mert elmondhatatlanul rosszak a munkakörülmények a CF-ben.
Köszönöm előre is a segítséget!

Samsung Galaxy A53 5G

(#79057) koxx válasza mentic18 (#79056) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nezd vegig a kavezok FB oldalat, az utobbi par heten 2-3-nal is lattam barista wanted hirdetest.

(#79058) sz.zs. válasza mentic18 (#79056) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Fb baristák csoportja

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79059) 72lakiluk


72lakiluk
tag

GC-hoz melyik single kosarat ajánlanátok ? Az olvasottak és saját tapasztalat alapján a gyári dupla valóban megfelel ( 18 grammal ) még így zöldfülűként is. Viszont innék többször keveset, de az asszonynak napi egy elég :) így nem kifizetődő ( meg lehet kiütöm magam is hosszú távon ) a duplákkal. Hozzászólások és videók alapján LM vagy IMS The single ? LM-nél kellene a 41-es keret+tamper :( Kösz előre is.

(#79060) mdav88 válasza Bazsee71 (#79052) üzenetére


mdav88
senior tag

Bar szemelyesen nem ismerjuk egymast,de az oldalon talalhato bemutatkozas elolvasasa utan sejtheto volt eme Balazs kilete!

Sok sikert kivanok hozza, remelhetoleg mihamarabb gorcso ala vehetoek lesznek a termekek es az aruk is publikus lesz.

Soldier: szemelyesen is ismerek mas Balazst Kaposvarrol😁

[ Szerkesztve ]

(#79061) OPiiPO válasza Csápájev (#79031) üzenetére


OPiiPO
addikt

Most voltam munkaügyileg - hepatitisz A/B, hastifusz, kolera ami a kötelező kör, szóval csókoltatom az oltáselleneseket ;] De ez még csak arra elegendő hogy életben maradj a repülőtér-szálloda-iroda bermuda háromszögben, ha ez elhagyod (pl. dzsungeltúra) akkor még hozzájön a veszettség és a merevgörcs elleni is.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79062) sz.zs. válasza mdav88 (#79060) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kisebb minták erejéig volt részem megkóstolni a Roastopus jelenlegi termékpalettájának a javát és azt kell mondanom, hogy az eddig kóstolt kávék közül mind Mo.-i, mind külföldi szinten számomra egyértelműen a top kategóriát képviselik :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79063) bl4ze válasza sz.zs. (#79062) üzenetére


bl4ze
veterán

Szétesik a weboldal stb.
Kár, profibb kéne legyen ha olyan jó a termék....

.:. bl4ze .:.

(#79064) sz.zs. válasza bl4ze (#79063) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Idézem Bazsee-t:
“Hivatalosan még nem indultunk el, a weboldal is még erősen fejlesztés alatt áll, januárra tűztük ki az élesítést. Kávé fronton már összeállt a projekt, egyéb teendők vannak még hátra addig.”

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79065) cotagg válasza Bazsee71 (#79052) üzenetére


cotagg
tag

Köszi a választ. Tovább klikkelgetve aztán rájöttem, hogy valószínűleg ez még nem az éles verzió. Sok sikert az induláshoz!

(#79066) gregg71 válasza 72lakiluk (#79059) üzenetére


gregg71
csendes tag

LM szimpla (sajnos nem tudom, manapság hol lehet beszerezni a nem kipattanós, eredetit) + 41-es tamper. A keret segíti a tömörítést, de nem feltétlenül szükséges.

(#79067) #32577792


#32577792
törölt tag

Egy kis tanács kellene: főztem az új géppel kétszer kávét, de ami nekem kicsit fura, az, hogy elég langyos lesz a kávé. Jura Impressa C5 a gép. Lehet állítani valamit rajta, vagy melegítsem elő a csészéket? :F

(#79068) Lefty válasza 72lakiluk (#79059) üzenetére


Lefty
addikt

Igyal duplat akkor is, majd megszokod :) Ezzel a single szurovel nem lehet normalis kavet huzni, ilyet vegyel: [link]

(#79069) 72lakiluk válasza Lefty (#79068) üzenetére


72lakiluk
tag

A 12/18 azt jelenti, hogy van két méret ebből a fajtából ? Gondolom a mélységben van a különbség. Akkor pl. a 12g pont jó lenne egy kövérebb szimplára. Persze csak ha jól értem.

(#79070) Lefty válasza 72lakiluk (#79069) üzenetére


Lefty
addikt

Az az ajanlott toltesi minimum es maximum, de 12-re olasznal sem mennek le. Tenyleg erdemesebb duplat huzni. Daralot is allithatod minden huzas kozott.

(#79071) Csápájev válasza #32577792 (#79067) üzenetére


Csápájev
őstag

Itt elég kevesen használnak automatát. Kavekorzo automatas topckjára keress rá. Hátha ott tudnak tanácsot adni.

(#79072) *Mukeey* válasza #32577792 (#79067) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Lehet állítani a víz hőmérsékletén a menüben. Állítsd a legmagasabbra, az őrleményt is a legtöbbre, a víz mennyiségét meg 40ml alá. Akkor egész elfogadható végeredményt tudnak a Jurák (automata szinten persze🙂).
[link] Innen le tudsz tölteni használatit hozzá.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#79073) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!

Egy Brikkához szeretnék venni kézi őrlőt. Mit javasoltok budget (gondolom itt a 10-20k az) kategóriában? Nem kell ha foglalkozni kell vele, láttam itt valaki tengelyt stabilizált és hasonlók, állok elébe. Használt is jöhet, nem meghirdetett is privátban, minden :DDD

Későbbiekben majd egy Gaggia Classicot szeretnék, használtan, régi szériából, pepecselős, tuningolós gépnek. Tehát ehhez is tervezem az őrlőt, nem csak a kotyogóshoz.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#79074) Lefty válasza Tomi_Sci (#79073) üzenetére


Lefty
addikt

Brikkahoz CM702, utana kezdesnek meg a GC-hez is jo lesz.

(#79075) Bazsee71 válasza PeterAgos (#79055) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igyekeztünk minden lényeges infót megosztani a honlapon is, de talán úgy tudnám összefoglalni, hogy nem akartunk kompromisszumot kötni, illetve gyenge láncszemet hagyni a folyamatban. Volt ami komolyabb beruházást igényelt, de volt olyan, ami inkább "csak" időt, energiát és több figyelmet. Egyedül nem is ment volna, de szerencsére nagyon jó csapat állt össze, így mindenki azzal foglalkozhat, amihez a legjobban ért. Ezáltal abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy pár egyéb teendő mellett a kávéra koncentrálhatok. A kezdő hibákat is igyekeztünk minimalizálni, ezért a kezdetektől fogva igénybe vettük Kis Zoli (ex-CasMo, holistik coffee) tudását is, egyik legjobb döntésünk volt.
Izgalmas év van mögöttem, így hirtelen nem is tudom mit emelhetnék ki belőle, de további kérdésekre nagyon szívesen válaszolok.

mdav88, cotagg, soldier2: Köszönöm, majd akkor egy halvány off erejéig jelzem az indulást.

bl4ze: Én is csak magamat tudnám idézni, de ha a felület mögé nézel, akkor az már most látszik, hogy nem egy wordpress sablont alakítgatunk, hanem egy rendkívül melós, korszerű megoldáson dolgozunk. Nem az én munkám, így most nem magamat veregetem vállon. :) Annyit ígérhetek, hogy ha nem is egyből az indulásnál, de az azt követő hetekben már integrálva lesz rengeteg olyan funkció, ami ma elvárható egy igényes webshoptól. Mobilról még nem érdemes ránézni, de kezdésre azzal is megleszünk.

(#79076) sz.zs. válasza Tomi_Sci (#79073) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az a kézi őrlő ami majdan a Classicot is kiszolgálja, nem 10-20 k... a Hariok egyike sem tudja a megfelelő finomságot, konzisztenciát. Én is a Graef CM702-t tudom ajánlani, de ha a hangja miatt mégis fontos a kézi, akkor sajnos jobban (eléggé ) zsebbe kell nyúlni. Igencsak 60 k felett kezdődnek! Nem vagyok annyira jártas a kézi témában, de amik tudtommal jók lehetnek: Commandante, Lido E / ET, Kinu M47.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79077) stereofan válasza Tomi_Sci (#79073) üzenetére


stereofan
tag

ha mindenképpen budget és kézi darálóra van szükség, és csak a brikkához akkor egy hario skerton jó választás lehet.

később viszont majd nézned kell valamit a classichoz, ahogy előttem is írták.

[ Szerkesztve ]

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#79078) mdav88 válasza stereofan (#79077) üzenetére


mdav88
senior tag

Szegedre erkezett 25k forintert 37es kupos keses kezi orlo, esetleg az is jo menekulo utvonal, ha mindenkepp kezi kell es meg GChez is hasznalna.

(#79079) pacuha69 válasza Bazsee71 (#79075) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Gratulálok a csapatnak a pörkölő beindítàsàhoz, és természetesen kívàncsian vàrom a végeredményt. 👍

(#79080) Nibiru


Nibiru
tag

Feladom. Nem azért, mintha igazatok volna, hanem mert semmi értelme folytatni. Nem arra reagáltatok amiket írtam, helyette az érvelési hibák tipikus és különös, remekbe szabott eseteit vonultattátok fel. Egy élmény volt. :)
Békés karácsonyt és boldog újévet mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#79081) WiZARD válasza sz.zs. (#79076) üzenetére


WiZARD
addikt

Továbbra is keresek otthonra, filterhez jó darálót.
Tud annyival többet a többi, a Commandante-hoz képest, amennyivel többe kerül?
(na meg ott van féláron a szegedi...)

Asszonynak megint fontos volt valami új kávé, vett egy csomag Per Nordby karácsonyi kávét - Julkaffe.
Eddig nem tudtam mire mondják sokan, hogy fás. De azt hiszem most rájöttem. Beleszagolva olyan mintha kávéval illatosított faforgácsot szagolnék. Ugyan fából még nem főztem teát, de úgy képzelem hogy annak lehet hasonló íze, ahhoz ami ebből lett akár presszóként, akár filterként próbálva. Ilyen még nem volt, de erre még asszony is azt mondta, hogy nem ízlik neki :D
(pár hete kaptam mintát a Clevercoffee-tól, azok is hasonló - fa - ízvilágúak voltak, legalábbis a 4 zacskóból 2 amit kóstoltam, másik kettő ment anyósnak az automatába kóstolás nélkül)

ezt most osztotta meg ismerősöm :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#79082) Csápájev válasza Nibiru (#79080) üzenetére


Csápájev
őstag

Így - így! mindenki hlye csak te vagy helikopter.

(#79083) Atesz 666 válasza WiZARD (#79081) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Beszarás mik vannak. :Y
-Akkor biztos van már ételfőző,virsli főző stb stb víz is valahol? :D

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#79084) horinori2


horinori2
csendes újonc

Békés, boldog karácsonyt és jó kávézást kívánok mindenkinek!

(#79085) Lefty válasza Atesz 666 (#79083) üzenetére


Lefty
addikt

Maga a kivitel nem sok jot sejtet, de amugy virslifozeshez barmilyen viz jo, kavekesziteshez viszont nem.

[ Szerkesztve ]

(#79086) bl4ze válasza sz.zs. (#79064) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, ezt nem láttam.

.:. bl4ze .:.

(#79087) Bazsee71 válasza WiZARD (#79081) üzenetére


Bazsee71
őstag

Filterre most két ünnep között kezdek tesztelni egy Lido-t, motorosban pedig a K30 késes HeyCafé volt a nagy ugrás. Ha filterre kellene motoros, biztos egy K30 késes SJ-t rakatnék össze fragolával, utána már csak kb. az EK.

A SZE-SZÓ víz nevétől vonatkoztassunk el, és akkor egy bestbuy alap dizájn víz készítéséhez, nincs kellemetlen mellékíze. Sajnos a 2 literes fajlagosan sokkal olcsóbb, mint az 5 literes (több szemét...), illetve a szállítás elég húzós.

pacuha69: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#79088) paljoc válasza WiZARD (#79081) üzenetére


paljoc
tag

Teljesen igaza van az asszonynak, főleg így ünnepek idején simán belefér egy kis kalandozás, kikacsintás a megszokott világból. Én is múltkor SZE-SZÓ, SZE beszéd vettem a MM-ban egy újdonságot, egyszer egy évben belefér. Szegedi kofi, esztergomi csészében, na?!?!😱🙈🙈🤣🤣🤣

/most pedig megszaggatom a ruhámat, kotrok egy kis hamut a kandallóból és már szórom is a fejemre😬😬😬🙃/

[ Szerkesztve ]

(#79089) Csápájev válasza paljoc (#79088) üzenetére


Csápájev
őstag

[ Szerkesztve ]

(#79090) Tomi_Sci válasza sz.zs. (#79076) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ezt sajnálattal hallom, egyszerűen nem látom mögötte a technológiát ami indokolná ezt az árat, de hát ez van.
Akkor zsebbe nyúlok ha meglesz a GC, addig meg veszek valami olcsóbbat.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#79091) bl4ze válasza paljoc (#79088) üzenetére


bl4ze
veterán

Melyik AVX kávé, és milyennek találod?
MM-ben vetted Budaörsön ? Friss ?
Véleményt kérünk, őszinte, elfogulatlan véleményt.

Ár, kiszerelés?

.:. bl4ze .:.

(#79092) GAgyiXyXy válasza bl4ze (#79091) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Ott van a cimkéjén: Gold Blend.
Az árat tekintve, az MM-ben kb. ~1,5x annyiba kerül a kávé mint a webshopban.

[ Szerkesztve ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#79093) mutyi válasza Bazsee71 (#79075) üzenetére


mutyi
őstag

Milyen rendszerre épül? Magento 2?

(#79094) Kávé Kálmán válasza soldier2 (#78164) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Az Apex lehet, hogy érdekel majd, de látatlanban nem mertem belevágni. Persze ha kipróbáltad majd sokan várjuk a véleményt róla."

Véleményt mondani még korai, de végre lehúzhattuk a rolót és kicsomagolhattam. Egy tank. Csak az fogja szeretni, akit nem ráz a hideg a manuális őrléstől. Téliszünetben nyúzzuk és krúvézzuk. Folytköv.

https://www.instagram.com/p/BruKvc4B5sf/

(#79095) Bazsee71 válasza mutyi (#79093) üzenetére


Bazsee71
őstag

Laravel alapú egyedi.

(#79096) bl4ze válasza GAgyiXyXy (#79092) üzenetére


bl4ze
veterán

Kösz, nem láttam a cimkén elsőre, most jobban megnézve tényleg.
MM-ben 1,5x drágább ? Az igen.

Paljoc: Mennyiért vetted, mennyire friss, és mennyire ízlik ?

.:. bl4ze .:.

(#79097) mutyi válasza Bazsee71 (#79095) üzenetére


mutyi
őstag

Jól hangzik, bár sokszor felesleges az egyedi fejlesztés, futottam már sajnos én is bele,hogy mindent mi akartunk 0-ról, miközben lett volna legalább olyan jó megoldás "készen".
A lényeg hogy hajrá előre, az oldal jól néz ki és várjuk hogy mielőbb elinduljon teljes funkcionalitásával.

(#79098) paljoc válasza bl4ze (#79096) üzenetére


paljoc
tag

Érdeklődés esetén el tetszik battyogni a MM-ba, meg tetszik venni és meg tetszik tudni hogy tetszik-e. :D
/egyáltalán nem tartanám etikusnak ha én itt elemezgetni kezdeném bárki termékét, akár ízlik, akár nem, egy poénos kép úgy érzem belefér, de részemről ennyi, nem érzem tisztemnek a tesztet :N /
Csak azért vettem mert oda kellett menni valami kütyüért, aztán megláttam, nem tervezett vásárlás volt, van itthon kávé bőven!! ;] /nem drágább amúgy mint a webshop, talán egy százassal, 1600ft volt/

De egy pár kérdésre magad is rájöhetsz, ha gondolkodsz picit! /frissesség, kiszerelés....vajon megveszi a paljoc ha nem friss, vajon kell a paljocnak kilós....stb...stb... :Y :Y /

[ Szerkesztve ]

(#79099) WiZARD válasza paljoc (#79098) üzenetére


WiZARD
addikt

Az őszinte vélemény/tapasztalat leírása szerintem nem etikátlan, akkor se ha konkurenciáról van szó.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#79100) Parci válasza Bazsee71 (#79075) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bár ki sem látszunk az influenzából :(, és az elmúlt napokban azért is hálás lettem volna, ha valaki csak szimplán lelő, de most véletlenül betévedtem a topikba, és.. hajrá! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.