Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79351) Koczó93


Koczó93
őstag

Hogy álcázzunk otthon egy mazzert :DD

(#79352) stereofan


stereofan
tag

a Tizen1 kávézó új helyszínen Veszprémben!

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#79353) OPiiPO válasza Koczó93 (#79351) üzenetére


OPiiPO
addikt

kreatív :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79354) 72lakiluk válasza Szabász (#79349) üzenetére


72lakiluk
tag

Nem tenném. Mióta itthon GC van, a melóhelyi drága automatást nem is iszom. Bár abba átlagos kilós szemest töltünk, nem pedig frissen pörköltet, annak 3-4 szeres áron. De nem hiszem, hogy akkora javulást hozna, meg nem lenne szívem beletölteni sem egy automatába. Elveszik a feeling, ahogy látod kijönni a darálóból, meg érzed az illatát.. stb.
Sőt már azon is gondolkodtam, hogy egy duplát viszek be és megiszom hidegen napközben. Az asszonynak szoktam előre főzni és amikor kihűlt még akkor is nagyon jó illata van.

Más: Eddig is tudtam - köszönhetően a fórumtársak tanácsainak - hogy a világos pörkölést finomabbra kell darálni és próbáljak meg az 1:2 arány felé közelíteni. Egy korábi világosnál már le kellett tekernem a darálómat ( espresso 0-20-ig ) 6-7 környékére, akkor adta szépen a 25-30mp alatt az 1:2-2,5 arányt. Tegnap bontottam egy Nicaraguait és nagy meglepetésemre a 6-os fokozaton szinte átszaladt a víz. 4-esen 55g, majd 3-ason adott a 18g őrlemény 25mp alatt 44g italt.

Üdv mindenkinek, kívánom, hogy jó kávéval induljon 2019 ! (meg persze a többi szokásos jókívánság )

(#79355) Bazsee71 válasza Szabász (#79349) üzenetére


Bazsee71
őstag

A karosból jóval többet lehet kihozni, persze jóval több munkával és odafigyeléssel. Ezt pedig nemrég írtam le egy másik fórumon, idézem:
"Jura Impressával van tapasztalatom (S70), helyén kezelve meglepően jó kávét lehet belőle kicsikarni. Jól be kell lőni az őrlemény és a víz mennyiségét, vízhőfokot maxra tolni, őrleményt pedig a legfinomabbra.
Az fontos, hogy minden kávé után egy öblítést kell nyomni rajta (én a biztonság kedvéért kettőt is), mert a dugattyún lévő szűrőt könnyen eltömíti. Egyébként az is könnyen orvosolható, csepptálca kihúz, és a lapát mögött felnyúlva egy papírral könnyen le lehet törölni. Ezt a macerát sajnos vállalni kell a finom őrlemény miatt."

Mondjuk száraz etióppal toltam, azt még nem nagyon sikerült elrontani.

72lakiluk: Én inkább a jól belőtt, friss automatásra szavazok, mint az állott presszóra. :U

(#79356) 72lakiluk válasza 72lakiluk (#79354) üzenetére


72lakiluk
tag

és már a kávétejszínt is száműztem a háztartásból :)

(#79357) Szabász


Szabász
csendes tag

Köszi a válaszokat!

BUÉK!

(#79358) norkov84


norkov84
tag

Ez a mosogatószer tuning tényleg faja az őrlemény-oszlatón :))

Köszi Sic.Transit és sz. zs!

[ Szerkesztve ]

(#79359) Bazsee71 válasza norkov84 (#79358) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lidoval 1 hét tisztogatás nélkül.

(#79360) Toobee


Toobee
veterán

Flair gépet használt/használ valaki? Kézi mellé érdemes beszerezni? Utazós + szegény ember karosa.

https://barbieripnk.hu/

(#79361) WiZARD válasza Bazsee71 (#79359) üzenetére


WiZARD
addikt

Én tegnap dél körül kezdtem észlelni, hogy újra tapad rá a kávé :( (előző este mostam el)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#79362) Parci válasza WiZARD (#79361) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na jó, de hány kávé készült a két időpont között?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79363) PpenoO válasza WiZARD (#79361) üzenetére


PpenoO
őstag

Nagyon újonc a presszó kávézás területén és lehet a nyersanyag + munkadíj árával sem biztos, hogy tisztában vagyok, de nem érné meg acélból legyártatni az eloszlatót és krómozni? Arra nem nagyon tapadna semmi szerintem.

U.I.: Éna brikkába Iberital örleményt úgy tudok legjobban eloszlatni, ha kis adagokban kézzel oszlatom körkörösen forgatva. Jobban működik mint a fogpiszkáló.

[ Szerkesztve ]

(#79364) jolti


jolti
senior tag

Boldog új évet kívánok minden kávészeretőnek itt a fórumon!

(#79365) Rush77


Rush77
aktív tag

Boldog újévet kívánok minden fórumtársnak.

(#79366) thomasrc


thomasrc
tag

BÚÉK mindenkinek, s egyúttal szeretném megköszönni a tagoknak az idei évben nyújtott segítségét és hogy jó tanácsaitokkal bevezettetek a kávézás birodalmába! :R Aztán tartsátok ám meg a jó szokásotokat jövőre is! :DDD Találkozunk 2019-ben!

(#79367) Noroo


Noroo
tag

BUÉK mindenkinek!

(#79368) Deer76


Deer76
aktív tag

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#79369) John3:16


John3:16
csendes tag

Boldog Új esztendőt kívánok mindenkinek! :)

(#79370) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Szüleimnek van egy Bosch Tassimo kapszulás gépe. Amikor apu rendszeresen járt Németországba kb 1300ft-ert tudta venni hozzá a csomag kapszulát.
Itthon jelentősen drágább. Utángyártott kapszulát nem találtam,létezik hozzá? Akinek van ilyen gépe hol vesz kapszulát? Esetleg valamilyen külföldi webshop ami szállit Magyarországra?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#79371) #81733120


#81733120
törölt tag

(#79372) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

BUEK urak!
Szomoru hirem van. Eladom a konyhapult fel negyzetmeteret. Es mielott berakom a hirdetesbe megkerdem hogy ne legyek nagyon elhajtva a francba hogy mennyit kerhetek ezert? Probalkozzak e egyutt vagy kulon aruljam?
Kis hatter info:
Abi tol vettem a gepet amit Temesvari ur PIDelt meg anno. Multhonapban nagyszerviz volt a Momenti nel (tomitesek csereje tortent ill gozkar tomitesek csereje) Az orlo 2 eves, en vasaroltam. Mivel minden heti 4 kv ra volt hasznalva igy bitang jo allapotban vannak a cuccok. A gepben csak Norda/Vera viz ment ezt meg is jegyeztek a Momentinel - ilyen allapotu Steel uno meg nem jart naluk ami hasznalt volt :)
Tokkal vonoval 350 a cucc ujonan (a gep 150 el volt szamolva) Kerdes hogy 150 et er e vagy esetleg tobbet/kevesebbet?
Ja es ha siet az illeto ket zacsi PallYotz is jar hozza ;) (csak az jart benne)

roviden a lista
Ascaso Steel uno professional + PID mitomen mennyi most
Catler CG 8030 - orlo - 85000ft (ez most a SAGE BCG820 net felel meg)
Clean Grind Őrlőtisztító - 3700ft (ket adag hianyzik belole)
Felso feb tisztito kefe - 1300ft
Vakszuro - 1000ft
18.5g kosar - 3000ft
7,5g kosar - 1500ft
Joe Frex - knock box - 7500ft
Latte art eszkoz - 3200ft
Tamper 58mm - 5000ft
Cafelat tamper allvany - 13500ft
+Felso szuro

Koszi
[kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#79373) mdav88 válasza Z0mbi (#79372) üzenetére


mdav88
senior tag

170ert arulom a feltuningolt Ascaso Duot, nem rohannak erte.

Szerintem a gep kb rancilio silvia/lelit gilda-glenda hasznalt arban lehet, 120-130e magassagaban realis tekintve, hogy esztetikailag is csudiszep.

(#79374) 72lakiluk válasza Z0mbi (#79372) üzenetére


72lakiluk
tag

Ha 2 hónappal hamarabb jut eszedbe, akkor már hoznám is :) ilyen darálóm van, teljesen elégedett vagyok vele. Szerintem egyben nehezebb lesz eladni. De hátha találsz olyasfajta kezdőt, mint én. Az állványra megalkudnék, ha a külön értékesítés mellett döntesz. Sok sikert! ( az árakra vonatkozóan biztos lesz itt olyan, aki konkrétat tud mondani)

(#79375) Deer76 válasza sz.zs. (#79346) üzenetére


Deer76
aktív tag

Megoldódott a rejtély. Szóval az a helyes ennél a típusnál, hogy amikor felteszem a beállítógyűrűt, arra rakom rögtön a tartályt is és helyére forgatom. Eddig azért nem jött kávé így, mert túl sok volt az alátét neki, így 2-re csökkentve a számukat már a kávé is kijön és finomra őrli.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#79376) sz.zs. válasza Deer76 (#79375) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Na szuper! :) :C

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79377) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

BÚÉK!

már akinek, a gyerek éjfélkor beleborította a gyümölcslevét a munkanotimba, meg is deglett. eléggé dráma van most, a kávé sem olyan finom. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79378) nemethsza válasza Parci (#79377) üzenetére


nemethsza
tag

Auuuú

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#79379) #81733120 válasza Parci (#79377) üzenetére


#81733120
törölt tag

:(

(#79380) Z0mbi válasza Parci (#79377) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Akkor gyorsan ctrl+z! (Vagy cmd+z)
Bocs :D

(#79381) ici169


ici169
csendes tag

Sziasztok,

Faema Family-hez keresek a képen látható jó állapotú alumínium kazánt.
Ha valakinek van elfekvőben, kérem jelezze. :)

(#79382) mdav88 válasza ici169 (#79381) üzenetére


mdav88
senior tag

Szerintem lehetetlen kuldetes, de legyen szerencsed!
En egy gaggia bojlerrel helyettesitettem, de nyilvan igy atalakitasok kelettek...

(#79383) gpbenedek válasza Toobee (#79360) üzenetére


gpbenedek
csendes tag

Tartósan nem használtam, de közepes pörivel, lido-val elég meggyőző volt. Kalmárnál szerintem ki tudod próbálni.

(#79384) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Karácsonyra sikerült beszerezni egy Jura Impressa F90-es kávégépet. Szeretnék hozzá venni vízszűrő patront és tisztító tablettát. Patronból van többféle is, sajnos nem egyértelmű, hogy melyik való a gépbe. Van esetleg valakinek ilyen gépe, vagy tudnátok segíteni a kérdésben?

Tisztító tablettából csak egy félét látok az oldalon, az gondolom jó lesz. Érdemes beszerezni vízkőoldó tablettát is? Bár gondolom előbb-utóbb úgyis kelleni fog.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#79385) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,

Biletti Mukka Express használók (vagy aki tudja), működik a cucc indukciós tűzhelyen, vagy rábírható vmi okossággal?
Előre is köszi :-)

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#79386) Noroo válasza nemethsza (#79385) üzenetére


Noroo
tag

Szia, bár nem indukciós főzőlapon használom de ha az lenne én így használnám az tuti.[link]

[ Szerkesztve ]

(#79387) soldier2 válasza nemethsza (#79385) üzenetére


soldier2
őstag

Alapból nem megy mert alumínium az alsó rész, de egy adapterrel (akár a linkelt is jó) simán megy. Egyetlen gond, hogy hajlamos túlmelegedni a tűzhely, már a második is macerás lehet.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#79388) adp válasza evilskati (#79384) üzenetére


adp
őstag

Itt legtöbben oscar párnát használnak, amellett a vízkő egyenlő a 0-ával, így a vízkőtelenítő tabletta használata szükségtelen, évente egyszer egy lájtos citromsavas átmosás max ami ajánlott.
Egyébként érdemes külön edényben/befőttesüvegben sötétebb helyen tárolni a párnás vizet, mert tud algásodni

[ Szerkesztve ]

(#79389) nemethsza válasza soldier2 (#79387) üzenetére


nemethsza
tag

Köszönöm, és noroo-nak is:-)

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#79390) WiZARD


WiZARD
addikt

Ma többek közt a Budapest Baristas-ba szaladtunk be egy kávéra. Bátran mondom hogy életem eddigi legjobb duplája volt, ilyen édes, gyümölcsös kávét még talán sose ittam.
Sajnos tényleg rohantunk, és rossz szokásomhoz híven meg se kérdeztem mit ittam... (remélem FB-on válaszolnak a kérdésre)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#79391) Parci válasza WiZARD (#79390) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ott nekem is jók a tapasztalataim. ráadásul roburjuk (is) van :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79392) WiZARD válasza Parci (#79391) üzenetére


WiZARD
addikt

A Roburból jött, de hogy CM volt vagy The Coffee Collective, és ezen belül melyik...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#79393) SoundON válasza WiZARD (#79392) üzenetére


SoundON
tag

Én úgy tudom hogy a Dávid Bence a CM mellett már jó pár hete, hónapja nem a dánoktól rendel kávét, hanem a Dobos Ádám féle AWAKEN pörköléseit tolja. Bár a héten még nem jártam ott.

(#79394) 72lakiluk válasza adp (#79388) üzenetére


72lakiluk
tag

Ezek szerint külön edényben lágyítod a vizet és öntöd a gép tartályába ? Ez eszembe sem jutott. Én alapból betettem az oscart a víztartályba és töltök rá esténként. Újonc vagyok még a témában :) de gondolom így is jó, ha kb kéthetente kiveszem és átöblítem a tartályt, meg a párnát is ? Kösz.

(#79395) zoknee válasza Z0mbi (#79372) üzenetére


zoknee
csendes tag

Szia!

Megvan már, hogy milyen árakat kérnél a darálóért? Mert most 90e az új ára itthon, és külföldről azért még olcsóbb.

Köszi,

Zoli

(#79396) Deer76


Deer76
aktív tag

Egy kis Get up! Brikkában készítve:

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#79397) troszti válasza stereofan (#79352) üzenetére


troszti
aktív tag

Köszi az infót, végre újra van normásil kávézó a városban :))

Azt hittem, sosem térnek vissza..

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#79398) Z0mbi válasza zoknee (#79395) üzenetére


Z0mbi
senior tag

kozben mar lattam a pu-t valaszoltam is

(#79399) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Megjött a NOS olasz Brikkám :)

Teljesen új, én bontottam ki a csomagolást, és mostam ki az alumínium forgácsokat (khm) a víztartályból. Kipróbálom egy kis Jingle Blenddel :K

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#79400) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

Delonghi Dedica (lehetőleg EC685) tulajdonosok segítségére lenne szükségem.
Pár hete karácsonyi ajándékként megleptük a rokonságot egy ilyen kávéfőzővel.

Olyan problémát produkál, hogy 1 vagy 2 személyes szűrővel 10 alkalomból kb. 2-3x sikerül kávét főzni, hol több, hol kevesebb sikerrel.

Legtöbbször azonban csak zúg a szivattyú (egyre halkuló hangon), de nem jön le kávé. Miután megáll a szivattyú, a szűrőtartót valamivel nehezebb letekerni (nem vészes), érezhetően nyomás alatt van.
Letekerés után a szűrőben van valamennyi víz, de ennyi. Próbáltam jobban illetve kevésbé tömöritett kávéval, nem fedeztem fel összefüggést. (Többféle bolti őrölt kávéval próbálva, szűrők tiszták.)

Kényszermegoldásként most kávépárnával és annak a szűrőjével van használva, azzal hibátlanul megy.

Mi okozza a fenti problémát?
Járt már valaki így, esetleg a gép nem üzemel 100%-osan?
(Olyan, mintha nem lenne elég nyomás...)

Vagy a kávéadagolásban van a probléma?
(Ebben az esetben eléggé vékonynak tűnik a "megfelelő" működési tartomány...)

Előre is köszönöm a segitséget!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.