Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79601) wolfman válasza wolfman (#79584) üzenetére


wolfman
veterán

Erre valaki?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#79602) WiZARD válasza PeterAgos (#79578) üzenetére


WiZARD
addikt

Thx

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#79603) 72lakiluk válasza wolfman (#79601) üzenetére


72lakiluk
tag

Ez egy Catler is lehetne akár :) Nem értem pontosan, a gyári szettet akarod beszerezni ? Szerintem tök felesleges, mivel általában a gyári kosarak leváltásán szorgoskodik mindenki :) Amúgy nem tudok neked javasolni, mivel újonc vagyok, de olvasva a dolgokat IMS, Reneka ... stb.

(#79604) Nibiru válasza wolfman (#79601) üzenetére


Nibiru
tag

Ha a gyári kosarakat akarod, akkor a Gastroback = Breville = Catler = Sage. Itthon épp Sage név alatt fut. Az importőrnél tudod beszerezni, gondolom.

(#79605) koxx


koxx
MODERÁTOR

Szereztem egy nespresso kompatibilis saválló acél kapszulát, gondoltam hozok be az otthoni PY etióp gujiból, otthon rohadt jó duplákat húzok, de kapszulásként szinte lehetetlen iható kávét varázsolni belőle. Szinte semmi crema, teljesen vizes és/vagy égett végeredmény. Azt hiszem, hogy ehhez a kapszulás megoldáshoz tényleg valamilyen sötétebb pörkölésű kávé passzolna. 5grammot is alig lehet beletömni, nagyon letömöríteni sem szabad mert akkor meg nem folyik át rajta a víz. :o

[ Szerkesztve ]

(#79606) Nibiru válasza #64275200 (#79600) üzenetére


Nibiru
tag

Köszi a tippet, én is valami afrikaira gondoltam, de még olvasgatok a témában.
Viszont az 1:10-14 nem lehet "koncentrátum". Még az 1:4-et is simán meg lehet inni az eddigi olvasataim szerint, de van aki hígítja, vagy jégre önti, ami pont hígít rajta annyit amennyit kell. De majd meglátom.
Szerintem te a Hario Mazudashi receptre, vagy valami hasonlóra gondolsz, de az biztos hogy direktben fogyasztható. (80g/600ml v. 1000ml) Ezt a 80g-ot vannak akik 120-ig emelik, de annak a szűrő űrtartalmát nézve nem sok értelme van.

(#79607) Nibiru válasza koxx (#79605) üzenetére


Nibiru
tag

Egy barátommal kísérleteztünk mi is ezzel, a készleteinkből pedig egyedül valamilyen dél-amerikai kávé (már nem emlékszem mi volt az) és egy Lavazza (talán a Crema e gusto) volt vele elfogadható, a többi az totál felejtős. A vizesség az disztribúciós hiba, ha az őrleményt egy külön dobozban erősen megrázod és úgy töltöd és tömöríted, akkor a lehetőségekhez képes jó lesz. Olyan cremát sose várj amit a karos gépen kapsz, viszont normál hosszúsággal mindig híg lesz a kávé. 5 g, az biza édeskevés.
Képzeld azt a rémálmot, hogy egy duplát kell lefőznöd otthon 10g-ból. XD
Nem akarok itt elméleteket gyártani, de azt azért érdekes volna tudni, hogy a gyári kapszulák miért produkáltak mégis jobb eredményt úgy általában véve minden próbálkozásunk ellenére. Nyilván hozzá vannak lőve a géphez azok a kapszulák hőmérséklet és más tekintetben, de akkor is.

(#79608) Noroo válasza wolfman (#79601) üzenetére


Noroo
tag

Garanciális szervize a Fast Hungary Kft.
Ha teljes a kompatibilitás a Sage BES875-el akkor 54-es szűrőkre lesz szükséged.

Szerintem egy kérdést megér hozzájuk.

(#79609) neducsinm válasza Nibiru (#79607) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Ha csak kivágod az eredeti kapszula "tetejét" és ráragasztod azt a fóliát amit az utántöltőshöz kapsz már elromlik.
A többször használható fém/műanyagkapszulák felejtősek, az egyszer használatos műanyaghoz lehet találni olyan kávét amivel jó. Nekem pl a paljoc yirga vált be annak idején amikor kisérletezgettem ezzel.

(#79610) wolfman válasza 72lakiluk (#79603) üzenetére


wolfman
veterán

Nem a gyárit, jó nekem egy másik típus is, csak meglegyen a 4-es szett. :)

Amúgy egy jó szűrő mit befolyásol egy kávénál?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#79611) SoundON válasza beleriand72 (#79556) üzenetére


SoundON
tag

A ROK egyrészt nagyobb, nem lehet szétszedi, és nem igazán szeretem a műanyag alkatrészes dolgokat, márpedig a ROK az az. Ezen kívül mind a youtubeon, mind pedig élőben azt láttam, tapasztaltam, hogy a nyomás kifejtése közben mindenféle random helyről csöpög belőle a víz. Szerintem ez szuper gáz. Nálam ez is kizáró ok volt. Lötyög mindenhol, kicsit gagyi. Ezen kívül saját bevallásuk szerint sem tudnak 5-6barnál többet (ha jól emlékszem) ami persze még akár jó is lehetne, de mégsem az...
Én a brutál sűrű, szirupos, csöpögős, savas, gyümölcsös, édes presszókat szeretem.
Nekem ízre és kortyérzetre is sokkal inkább a FLAIR hozta azt amit elvárok egy jó speciality eszpresszótól :) és fogásra is precíziós eszköz érzetet ad.

De Te vedd a ROKot, biztos van olyan akinek az a jobb :)

(#79612) Ranbo válasza tacsk0 (#79515) üzenetére


Ranbo
tag

La Pavoni Domus Bar DMB, ha e mellett döntenél

(#79613) beleriand72 válasza SoundON (#79611) üzenetére


beleriand72
tag

Egy szóval sem említettem, hogy ismerem bármelyiket is. Képról, videóról úgy tűnt a ROK-ban inkább van anyag. Többen is az ellenkezőjét írtátok, köszönöm. Ha tényleg vásárlásra kerülne a sor, biztosan körbejárom (szó szerint is) mindkettőt.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#79614) TA68 válasza neducsinm (#79609) üzenetére


TA68
senior tag

"Ha csak kivágod az eredeti kapszula "tetejét" és ráragasztod azt a fóliát amit az utántöltőshöz kapsz már elromlik."

Igen, mert alacsonyabb nyomásnál szakad át.

(#79615) John3:16 válasza PeterAgos (#79597) üzenetére


John3:16
csendes tag

Utóbbi kettőhöz képest csészeminőségben hol helyezkedik el a Niche Zero véleményed szerint?

(#79616) Nibiru válasza neducsinm (#79609) üzenetére


Nibiru
tag

Kétféle fém kapszulát próbáltunk ki anno. Egyikbe sem fért bele még a névleges 5 g kávé sem, és akárhogy igyekezett a srác a lefolyás is túl gyors volt.

[ Szerkesztve ]

(#79617) Nibiru válasza norby_42 (#79599) üzenetére


Nibiru
tag

A nagy hozzászólás-áradatban csak most vettem észre a válaszodat, köszönöm!
És te milyen arányokat használtál a meg szabad kérdezni?

[ Szerkesztve ]

(#79618) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#79075) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor kérésre, és csak halkan írom, hogy elindultunk. Folyamatosan reszelgetjük, bővítjük, illetve már most látjuk, hogy pár dolgon változtatni kell, de funkcionál. :)

(#79619) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Uj lapavoni eropiccolaval kapcsolatban mik a velemenyek - tapasztalatok? Hasznalja valaki? Minosegi presszot lehet belole elocsalni?

(#79620) Parci válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég igényes lett az oldal, gratula! a kávékat kipróbálom, amint kiürül az aktuális magtár :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79621) *Mukeey* válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Gartula, nagyon minőségi hatást kelt az oldalatok. Mindenképp megkóstolom a kávéitokat!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#79622) Lefty válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


Lefty
addikt

Sok sikert kivanok nektek! Szep letisztult az oldal es jo ez a design, annyi, hogy nalam iPad-en elegge szet van esve a kep, a porkoles resztol igazabol olvasni is nehez, mert a kepekbe log a szoveg. Illetve rendelni sem nagyon tudok, mert a kave kepere kattintva majd plusszal lenyitva kezelhetetlenne valik, biztos nem komoly, majd nezzetek ra. Holnap ranezek notebook-rol is es rendelek, a starfish szimpatikus :)

[ Szerkesztve ]

(#79623) Bazsee71 válasza Lefty (#79622) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi a visszajelzést, éppen a tablet az egyik formátum, ahova még szükségeltetik egy kis varázslat, hogy megfelelően jelenjen meg, de rajta vagyunk. :)

*Mukeey* és Parci: Köszi!

(#79624) norkov84 válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


norkov84
tag

Juhúú... Holnap meg is próbálom a rendelést :)

(#79625) gregg71 válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


gregg71
csendes tag

Erős kezdés. Hajrá! :C

(#79626) PeterAgos válasza John3:16 (#79615) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

A Niche szinte HG-1, csak olcsóbb, kevés helyet foglal, kényelmesebb. Ajánlott kategória :-)

(#79627) Keresztapper válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Gratulálok én is, igényes az oldal és az etióp is az volt, míg volt belőle! :) Biztos, hogy más termékeiteket is ki fogom próbálni, mert a beetetés sikeres volt. :)

http://palscoffeetech.com/

(#79628) yazoo1 válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


yazoo1
tag

Szuper! Igényes!

(#79629) sz.zs. válasza Keresztapper (#79627) üzenetére


sz.zs.
senior tag

+1
Magas minőség, bárhol a világon megállná a helyét!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79630) Nibiru válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


Nibiru
tag

Bazsi, a domainre és a honlapra nézve arra következtetek, hogy nagyra törő terveid vannak. :)

(#79631) pacuha69 válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Gratulálok! Természetesen a próba nàlam sem marad el.

(#79632) koxx válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Cool :C
Az én szememnek egy kissé aprók a betűk, de nagyon jó lett a design.

(#79633) Nibiru


Nibiru
tag

Kézi őrlő mániások figyelem! Találtam valami nagyon izgalmasat. 1ZPresso Z-Pro. Az eddigi termékeik is jók voltak olvasataim szerint, de ez...
Három csapágyas a tengelye és csupa minőségi anyagból van. Átszámítva kb 41000 Ft-ba kerülne, ha valaki megrendeli Taiwanból. Esetleg látott már valaki ilyet vagy más, korábbi 1zpresso terméket közelről?

(#79634) neducsinm válasza TA68 (#79614) üzenetére


neducsinm
csendes tag

hát igen, és a többször használatosnál, pedig nincs is minek átszakadnia, ezért írtam, hogy az teljesen felejtős...

(#79635) prandris


prandris
tag

Ha esetleg van valakinek eladó kis otthoni pörkölőgépe, kérem keressen privátban. Szívesen kipróbálnám hobbi szinten, hogy milyen.

(#79636) TA68 válasza neducsinm (#79634) üzenetére


TA68
senior tag

Ráadásul a töltögetéssel pont értelmét is veszti egy kapszulás rendszer.

Nekem olyan ismerős mondta, hogy drága a kapszula, aki minden nap elfüstöl egy doboz cigit. :)

[ Szerkesztve ]

(#79637) KVfun válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


KVfun
csendes tag

Igényes. Kipróbáljuk.
Látom már a külföldi terjeszkedés is el van indítva...

[link]

(#79638) John3:16 válasza PeterAgos (#79626) üzenetére


John3:16
csendes tag

Köszi az infót! :)

Kíváncsi lennék rá milyen az Eureka Atom-mal összevetve.
XV ker-ben lakom Pesten. Egyszer össze tudnánk hozni egy kóstolást esetleg?

(#79639) OImi.


OImi.
csendes tag

Sziasztok!
Van olyan egycsészés szűrő Gaggiához amihez jó az 58-as tamper? (a single-n kívül)

(#79640) stereofan válasza OImi. (#79639) üzenetére


stereofan
tag

IMS-nek van 10,5g-os kivitel, illetve még esetleg erre is érdemes lenne ránézni. utóbbi sima "henger" alakú, az IMS viszont "csúcsosodik".

[ Szerkesztve ]

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#79641) soldier2 válasza OImi. (#79639) üzenetére


soldier2
őstag

Sok van, de használhatót nem ismerek.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#79642) stereofan válasza stereofan (#79640) üzenetére


stereofan
tag

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#79643) leslie76 válasza Bazsee71 (#79618) üzenetére


leslie76
újonc

Gratulálok! Továbbá gratulálok a grafikus - designer csapatnak is a csodaszép munkáért! Hamarosan kóstolok, csak fogyjon a készlet :)

https://www.facebook.com/magyarlacy/ https://www.instagram.com/magyarlacyphoto/

(#79644) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Csak én vagyok vele úgy, hogy ez az új Graef igen csúnyára sikerült? jujjj

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79645) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, mazzer kony 191C :B kést hol lehet a legolcsóbban vételezni?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79646) CB válasza sz.zs. (#79644) üzenetére


CB
senior tag

Nekem kimondottan tetszik, csak nem praktikus.
A 702-t megfogom, és egy kézzel megrázom, hogy az összes örlemény kijöjjön.
Ezt hogy fognám meg egy kézzel? :D

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#79647) sz.zs. válasza CB (#79646) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem egyik kocka daráló sem jön be :N Olyan, mintha Lelit koppintás lenne, vagy nemtom...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#79648) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Ide is.. Ha valaki szeretne egy CG8030 at itt talal ;)

(#79649) Nibiru válasza sz.zs. (#79644) üzenetére


Nibiru
tag

Borzalom. Ha kocka, akkor legyen kocka, ha meg kerek, akkor kerek. De ez olyan mintha egy orosz gyártó a különféle gyártási maradékból "designolta" volna össze. :D De a 850-es is csúnya, ha lehet, még csúnyább.

[ Szerkesztve ]

(#79650) Peti...(16v) válasza Parci (#79645) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Összement a Robur??

Amúgy sajnos mordorból... Mindenhol sokkal drágább, és ami még nagyobb baj, hogy nem is tartják készleten.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.