Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78951) Parci válasza Noroo (#78950) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha a varióra gondolsz, akkor ez lett az évek tapasztalata:
- a régi vario többeknél jól működik
- az újabb variókról számos negatív tapasztalat született
erre írta paljoc, hogy a viccen felül úgy amúgy ő sem venne ma már variót.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78952) Noroo válasza Parci (#78951) üzenetére


Noroo
tag

igen, köszi átjött. :)
Ettől nem ment el a kedvem, érdeklődésem töretlen, csak a vario kapott kicsit rosszabb helyezést.
Tudod van az "okos ember a más kárán is..." mondás, (és nem véletlenül idézőjeles, nehogy valaki magára vegye(!), itt leginkább azt jelenti, hogy már előttem sokan körbejárták a témát empirikus úton is), és szeretném azt hinni, hogy én tudok tanulni másén. Ezért sokat informálódom róla, megismerem a terméket, hogy mire hozzámköltözik, már tudjuk mit várhatunk egymástól :)

[ Szerkesztve ]

(#78953) mdav88 válasza Noroo (#78950) üzenetére


mdav88
senior tag

Hang szempontjabol megkozelitve a dolgot, akkor a jobb kezi orlok kozt nezelodj. A motoros verziokbol keves halk.

(#78954) sz.zs. válasza Noroo (#78950) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én használtam F4 E nanot, igaz nem sokáig… Utána volt egy Mazzer Majorom, az viszonylag hangos volt, viszont most egy Mazzer Mini E-m van és szerintem halkabb a Nanonál. Egy SJ sem lehet sokkal hangosabb.
Gyermek felől megközelítve pedig az a hangos amihez nem szokik hozzá a gyerek :D Tehát csak idő kérdése... :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78955) bluesfan válasza mdav88 (#78953) üzenetére


bluesfan
tag

Azért vannak fokozatok. A kiskúposok legtöbbje fogaskerék áttétellel van hajtva, amitől üresen is meglehetős zajjal járnak. A síktárcsások általában direkt hajtásúak, így jó esetben, üresen járatva csak a motor búgása hallható. A bab megrágása viszont zajjal jár, ennek hallható mértéke már a kés kiképzésén és az őrlőkamra akusztikáján, valamint a gépház robosztusságán múlik.
Az eddig általam próbált őrlők közül pl. az F4 Nano a kimondottan csendes típusok közé tartozik és, ha az elektronika nem adja meg benne magát, gyakorlatilag elnyűhetetlen, ezért is maradt ez már majd' 2 éve. Az Ascaso Minihez képest, ami visít, mint a malac a kés alatt, ez egy kifejezetten halk típus. A kézi őrlők sem tudják teljesen némán ropogtatni a babokat, bár kétségtelen, hogy itt a motor csendes, hacsak nem káromkodik, mert nehéz tekerni. Engem pl. a Comandante nem győzött meg arról, hogy presszóra képes lenne kiváltani akárcsak egy F4 Nano-t is, pedig volt egy ilyen elgondolásom, amikor megvettem.

[ Szerkesztve ]

(#78956) Noroo válasza sz.zs. (#78954) üzenetére


Noroo
tag

"Tehát csak idő kérdése... " nem hiszem, hogy addig kitart a butus krups-om, így záros a határidő a "starter kit" beszerzésére.

@mdav88 gondolkodtam a dolgon, de annál kényelmesebb és álmosabb vagyok reggelente. (oké, egy Hario mini mill (plus?) velem fog lakni ez már tuti, de az nem a reggeli használatú lesz)

és igen, a gyerek ha kellően álmos, akkor nem ébred fel, tehát elektromos (is) lesz. :) még böngészek, meg kipróbálok egy halommal mire meglesz, de majd megsúgom mi lett a döntés ;)

(#78957) mdav88 válasza Noroo (#78956) üzenetére


mdav88
senior tag

Volt mar itthon nehany orlo(lelit fred, obel, k6, major, sj), egyiknek sem az uresjarataval van a gond, hacsak a csapagyak nem szarok.

Most itt van egymas mellett az sj es a major is, de szerintem egyik sem roaszabb ilyen szempontbol a masiknal. A major joval gyorsabb meg az A jelu kessel is. Az sj-be meg f64evo kest tettem.

[ Szerkesztve ]

(#78958) SoundON válasza mdav88 (#78957) üzenetére


SoundON
tag

Az SJben milyen változást hoz a gyári 033M késhez képest az EVO64 kés?
Gyorsaságban, ízben, mindkettőben, egyikben sem?

(#78959) Noroo válasza SoundON (#78958) üzenetére


Noroo
tag

"ízben?... jézusom, de sokat kell még tanulnom...."

(#78960) jana86 válasza bluesfan (#78955) üzenetére


jana86
csendes tag

"Engem pl. a Comandante nem győzött meg arról, hogy presszóra képes lenne kiváltani akárcsak egy F4 Nano-t is, pedig volt egy ilyen elgondolásom, amikor megvettem."

Engem a Kinu M47 viszont meggyőzött. :) Pár hónapja elégedetten használom. Bár mostmár egy rövid idő óta van mellette egy ZM késes Mazzer Royal, még mindig szívesen használom a Kinut is. Ezt csak azért írom, mert ennél csendesebb semelyik daráló nem lesz, és ezt tényleg nem nyűg használni. 20 g-ot fél perc alatt a világosból is simán visz és mivel nincs pangó, nem kell azt söprögetni, pumpálni, nem is lassabb a használata, mint a nagy Mazzeré. Nem is azért vettem a Mazzert, mert nyűgös volt a Kinu, hanem mert így most van kúpos és síktárcsás őrlőm is, és próbálgathatom a kávékat mindkettővel.

(#78961) beleriand72 válasza Noroo (#78959) üzenetére


beleriand72
tag

Fúúúú és még akkor jönnek a titán kések, a koreai SSP-ről meg még nem is beszélvve :-)

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#78962) mdav88 válasza SoundON (#78958) üzenetére


mdav88
senior tag

33m hez nem tudom hasonlitani, de elegedett vagyok vele. Agresszivebb minta, mint az utangyartott ami benne volt, ezaltal gyorsabb is.

Meg bejaratas alatt van, majd 10kg utan visszaterunk!
Expolygonban eleg jo aron van az evo kes.

(#78963) jana86 válasza sz.zs. (#78954) üzenetére


jana86
csendes tag

Szerk: töröltem a hsz-t, mivel korábban már megjelent.

[ Szerkesztve ]

(#78964) Nibiru válasza sz.zs. (#78945) üzenetére


Nibiru
tag

Csak azt nem értem, honnan. Valaki gyárt ilyet külön? (Nem bronz, hanem sárgaréz. A bronz az vas és ón, a sárgaréz pedig réz és cink ötvözete.)
Egyébként milyen bevonatról van szó?

(#78965) convar


convar
csendes tag

Sziasztok! Először is köszönöm a legutóbbi válaszokat is. Még egy olyat kérdeznék, hogy ezek közül mégis melyiket vegyem meg?
https://www.arukereso.hu/CategorySearch.php?st=Bialetti+Brikka

A franc se gondolta volna eddig hogy ennek ennyiféle változata van, sima, Elite, New Brikka, New Brikka R, Brikka 2018 (!!!)........ vagy ezek között már igazából mindegy?

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#78966) sz.zs. válasza Nibiru (#78964) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Persze, Fragola gyár(tat)ja. [link]
A bevonat pedig a krómozás a ( tudtommal ) bronz fejen.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78967) adp válasza convar (#78965) üzenetére


adp
őstag

azt vedd figyelembe hogy a 2-es brikka igazabol 1 adag a negyes meg 2 adag, de en siman le szoktam guritani a negyest is :D :D
a többit nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#78968) Noroo válasza adp (#78967) üzenetére


Noroo
tag

az cca hány ml (vagy gramm)? egy brikka-t várok a jézuskától, de nekem kell megmondani neki, hogy 2es vagy 4es. :)

(#78969) adp válasza Noroo (#78968) üzenetére


adp
őstag

fogalmam sincs, egyszer mertem de nem emlekszem, en minden kavet kicsit maskepp keszitek azaz mas a betoltott viz mennyisege annak fuggvenyeben hogy finomabb az ital, viszont az itt a nagy tapasztalat, hogy fele adaggal kell szamolni mint ami ra van irva, igy ha 4 embernek fozok kavet akkor 2 adag negyest fozok mindig

[ Szerkesztve ]

(#78970) leslie76 válasza Nibiru (#78964) üzenetére


leslie76
újonc

A bronz meglehetősen sok anyagot tartalmazhat. Leginkább vörösréz (kb minimum 80 - 90%) és ón (kb 3 - 12%) meg még egy kis ez, az ötvözete. Lehet még benne cink, ólom, alumínium, arzén, de hogy vasat tartalmazna.... Hát azt nem. A sárgarezet sikerült eltalálnod :)

Bocs mindenkitől, utánanéztem, az öntészeti alumíniumbronz max 1-4% vasat tartalmazhat :)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/magyarlacy/ https://www.instagram.com/magyarlacyphoto/

(#78971) Nibiru válasza sz.zs. (#78966) üzenetére


Nibiru
tag

Törölve.

[ Szerkesztve ]

(#78972) paljoc


paljoc
tag

Csendélet “izmos” zacckiütő dobozzal! 😱😎/és 200-as szöggel/🤣

(#78973) Nibiru válasza sz.zs. (#78966) üzenetére


Nibiru
tag

Elírtam. Nem vas és ón,az baromság, hanem réz és ón a bronz alapból. Viszont nem tudok arról, hogy bronzot valaha is használtak volna kávégépben, aminek számos oka lehet de legfőképpen az ára. Persze ettől még könnyen lehet, hogy tévedek.

A krómozás korroziója érdekes kérdés, mivel az egy bevonat. Amíg a bevonat nem sérül, nem fordulhat elő galvánkorrózió magán a felületen. Továbbá az összes sárgaréz és réz bojleres gép karja és számos alkatrésze krómozva van és nincs olyna infó, hogy akármelyik - vagy a krómozott elem, vagy a tiszta sárgaréz bojler, csövek, stb. anódként viselkednének, magyarul rohadnának. Biztos van némi poltenciálkülönbség, de nem lehet számottevő.

[ Szerkesztve ]

(#78974) Nibiru válasza leslie76 (#78970) üzenetére


Nibiru
tag

Rájöttem. Fogalmam nincs miért írtam vasat. :DD

(#78975) Koczó93


Koczó93
őstag

Yirga :)) úgy érzem kezd bekopni a zm kés :D

(#78976) John3:16 válasza Noroo (#78952) üzenetére


John3:16
csendes tag

Sztem érdemes lenne szemügyre venned az Eureka Mignon Specialitát is:
[link]

Ez egy kifejezetten halk motoros daráló.

Épp akciós az Expoligonnál:
http://expolygon.hu/webshop/otthoni-kaveorlok

[ Szerkesztve ]

(#78977) John3:16 válasza John3:16 (#78976) üzenetére


John3:16
csendes tag

És hogy ne érjen a vád, hogy kizárólag Eureka fanatikus vagyok :) ,
halk és nagyon jó őrlőket gyárt a Ceado is:

[link]

Úgy emlékszem, hogy mester6 és hunspikey fórumtársnak ilyenje van.
Nem tudom, hogy van-e magyar képviseletük.

(#78978) sz.zs. válasza Nibiru (#78973) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez szerepel a GC leírásában: „ Professzionális szűrőtartó kar és főzőfej - krómozott bronz főzőfej, és kettős kifolyóval ellátott szűrőtartó kar tartozik ehhez az eszpresszó kávéfőző géphez. Használata nagyon egyszerű.“

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78979) yazoo1


yazoo1
tag

Hol érdemes venni desztillált vizet ?
mert én a legutóbb több alkalommal is illatosított vizet fogtam ki például a tescóban...
UI. Persze az is sima vizkent volt árulva

[ Szerkesztve ]

(#78980) sz.zs. válasza yazoo1 (#78979) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én patikában vettem, de nem olcsó, viszont tuti, hogy jó!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78981) Nibiru válasza sz.zs. (#78978) üzenetére


Nibiru
tag

A magyar leírás szerint tényleg bronz, de amennyire sikerült utánajárnom, ez csak úgy lehet, hogy egyszer valaki rosszul fordította - nyilvánvalóan hangzás alapján, angolból (brass) - és mindenki azt copy-paste-eli azóta is.

(Ez kb. ugynanaz mint a "vérfarkas" szó, ami pedig helyesen farkasember. A farkasember kivétel nélkül minden nyelven farkasember, vagy emberfarkas, a vérfarkas szó egy lusta magyar fordító fantáziadús agyából pattant ki amikor meglátta a werewolf szót. A were ugyan embert jelent, de ezt ő nem tudta, viszont mennyire hasonlít már a magyar "vér" szóra...)

A lényeg, hogy ha angolul rákerestem sehol nem írt bronzot. Erre megnéztem a Gaggia saját olasz oldalát és ott is OTTONE CROMATO-t ír azaz krómozott rezet. Szóval nem bronz.

Egyébként meg nem a fej szokott rohadni, hanem a vízterítő elem meg a bojler belseje. Vízterítő elem létezik aluból is és sárgarézből is. Ezen az oldalon két sárgaréz (az egyiken 6 furat van a 4 helyett) és egy alu van. Ami az alut illeti, nekem arról ez a kép jutott eszembe.
Hogy most gyárilag éppen miből van, nem tudom, de szerintem aluból, csak lehet kapni már sárgaréz vízterítőt is.

Én a fejhez nem nyúlnék a helyedben az biztos, csak a vízterítőt cseréltetném ki.

[ Szerkesztve ]

(#78982) sz.zs. válasza Nibiru (#78981) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem is az, hogy rohad a fej, hanem “eltűnik” róla a krómozás. Van itt 3 fej. 1., Lejött, 2., kezd lejönni, 3., nem jött le a krómozás. Kérdés az, hogy amelyiken lejön a króm, azt mi okozza? A sok gőzölés miatti magas hő, esetleg a sok vízkőoldás ( savazás )?

Ezt a gépet amibe majd a rézbojler kerül, a nulláról fogom felépíteni. Most szálcsiszoltattam fel a házat (kurv@szép lett :DDD ), vettem hozzá egy új fejet. Egyértelmű, hogy réz vízterítő megy majd bele :K

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78983) Nibiru válasza sz.zs. (#78982) üzenetére


Nibiru
tag

Ha a három fej azonos korú és ugyanolyan intenzitással, ugyanolyan vízzel használták, én a vízkőmentesítés módjára, vagy a használt anyag töménységére gyanakodnék. Annyit tudok, hogy külföldi fórumokon tejsavas vízkőoldót szoktak ajánlani az alus cucccokhoz. Vélhetően az nem tesz kárt a fémekben.

Ha viszont úgyis sárgarézre cseréled a bojlert, akkor az egyik gondtól megszabadultál. Ha pedig citromsavat használsz valaha a vízkőoldáshoz, az oldja ugyan a krómot de olyankor króm citrát keletkezik, ami nem hogy nem káros az egészségre, de táplálékkiegészítőként még szedik is az emberek. :)

Egyébként nem is tudod mennyit gondolkodtam az utóbbi időben azon, hogy neki kéne állni összeszedni az alkatrészeket és építeni egy igazán jó gépet. Eddig viszont nem tudtam Fragola sárgaréz bojleréről.
Lelki szemeim előtt megjelenik egy full tuning Gaggia egy olyan házban amibe bele van építve egy PID és egy nyomásmérő is. Igazából a ház igényes felépítése a legnehezebb feladat.

(#78984) Elekellek válasza Nibiru (#78983) üzenetére


Elekellek
csendes tag

Ha már beépített PID, akkor lehetne olyasmi, mint a MeCoffee. Az androidos változat ráadásul open source, így határ a csillagos ég.

[ Szerkesztve ]

(#78985) convar válasza convar (#78965) üzenetére


convar
csendes tag

Erre még esetleg valaki?

Amúgy úgy döntöttem hogy tulképpen nem döntöttem sehogy, mert arra jutottam végül hogy megveszem mindkettőt :) Mert akkor mindig lesz lehetőségem egy jó minőségű hosszúkávé élvezetére és egy "rövidebbre" is, mindig ahogy éppen majd kedvem lesz. (Persze tudom, a Brikka ettől még nem eszpresszo, de engem pl. a hab, ami az eszpresszo egyik sajátja egyáltalán nem hoz úgysem lázba.)

Az Aeropress-t már meg is rendeltem, mert azt könnyű volt, mert abból szerencsére csak egy fajta van. Csak a Brikkánál sajnos nem ez a helyzet :(

[ Szerkesztve ]

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#78986) gregg71 válasza yazoo1 (#78979) üzenetére


gregg71
csendes tag

Desztillált víz

[ Szerkesztve ]

(#78987) soldier2 válasza convar (#78985) üzenetére


soldier2
őstag

A végterméket tekintve a Brikkák közt nincs különbség. Az "Elite"-ként forgalmazott volt talán a legproblémásabb, nekem az van, de soha nem volt vele gond (a súlyszelep picit átereszt, de az gyakorlatilag mindeniknél ilyen). Vedd amelyik jobban tetszik.
2vs4 személyes: a legtöbben lazán letoljuk a kétszemélyes adagját egyedül, de a fórumozók többsége presszóból is duplát iszik :) A 4 személyes változatot viszont nem tudod félig töltve kétszemélyesként használni, így azt kell eldöntened, hogy mennyire gyakran kávéznál egyedül. A kétszemélyes kb 14g kávéból készíti a kávét, ha jelig töltöd vízzel akkor kb 50-60 ml-t.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#78988) PeterAgos válasza gregg71 (#78986) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Ez inkább ioncserélt víz.

(#78989) sz.zs. válasza gregg71 (#78986) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ezt nem merném meginni... :(
De írja is a honlapon, hogy nem ivóvíz.
Ha valaki úgy csinálja, mint ahogy én is, hogy csak a puffer oldathoz használok deszt vizet és Nordához keverem, akkor bőven kifizethető a gyógyszertári is.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78990) Peti...(16v) válasza sz.zs. (#78989) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Mennyibe kerül a gyógyszertári? Mindenki csak írja, hogy drága, de sosem derül ki az ára 🙂

(#78991) SoundON válasza Peti...(16v) (#78990) üzenetére


SoundON
tag

1000-1500Ft / 2liter

(#78992) 72lakiluk válasza Peti...(16v) (#78990) üzenetére


72lakiluk
tag

Jópár éve, amikor elkezdtem pálinkát főzni kicsiben, akkor gondoltam, hogy a lehető legjobbat teszem bele hígításnál. Akkor volt 2l 1000 Ft. Ezután átgondoltam a dolgot, és maradt a Szentkirályi :)

(#78993) Bazsee71 válasza SoundON (#78991) üzenetére


Bazsee71
őstag

Durva pénzeket kérnek érte, de találtam helyeb olyat is, ahol 650/2 liter.

(#78994) SoundON válasza Bazsee71 (#78993) üzenetére


SoundON
tag

Én most a DMes vizet használom 499Ft/5L.

(#78995) gregg71 válasza sz.zs. (#78989) üzenetére


gregg71
csendes tag

A feleségem szerint -- aki vegyészmérnök -- ezzel a vízzel pontosan annyi problémánk lehet, mint egy gyógyszertári vízzel. A kivont ásványi anyagok miatt nem ajánlják emberi fogyasztásra. Nyilván nagy mennyiségben nem is lenne szerencsés. Az ízére nem tudok mit mondani, gyógyszertárit még nem kóstoltam, eddig Nordán éltem kávé ügyileg.

(#78996) SoundON válasza sz.zs. (#78989) üzenetére


SoundON
tag

Szerintem teljesen jó ez a DMes víz. Én azt néztem hogy ez labor minőség, ami nem mindegyiknél van.
Én is régóta Norda+MGvel főzőm a presszókat, de most volt időm kicsit kísérletezni ezzel is :)
A Nordaval az a baj a nálam sokkal okosabbak szerint, hogy teljesen random az összetétele 30-80TDS között, ennek tartalmáról már nem is beszélve.
A PH-t mérve meg kicsit savasabb mint az ajánlott SCA ajánlott 6,5-8,5.
Én ezért tértem most át a DMes vízre, mert abba annyi puffert teszek hogy legalább 7meglegyen, mert azelőtt bizony ezeket mértem savasság-lúgosság terén.
A középső négyzetet kell nézni, az a PH.

(#78997) GAgyiXyXy válasza John3:16 (#78976) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Az Eureka Mignon Specialitá egy kiváló otthoni örlő, csak megerősíteni tudom. Nagyon örülök, hogy beruháztam rá.
Gyönyörű örleménye van (eloszlási teszt érdekelne, még nem találtam),
nem, vagy alig rögösít (kávé,pörkölés,páratartalom fügő),
alkalmas egyadagos örlésre (pangó +-0,1g, billentéssel 0), de nem egyadagos örlő mint a niche,
a fentiek miatt nem kell seperni,kotorni, piszkálni, pumpázni mint a 20 kilós batároknál,
méretei kezelhetők, mert kompakt felépítésű,
gyönyörűen néz ki, a konyha dísze,
nagyon halk,
és jóízű (akinek az íz is fontos :) )
Cserébe viszont valószínűleg nem örökélet, nem ipari kivitel (ránézésre minőségi anyaghasználat), nem ipari használatra való.
Ami nekem nem tetszik, az a digitalizálás (jól néz ki, de számomra felesleges). Csinálhattak volna olyan homebarista verziót, amiben nincs elektronika, csak egy őröl-nem őröl kapcsoló, meg nincs az a 300g-s babtartály, hanem helyette valami kicsi épphogy beöntő.
Én imádom.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#78998) 01andris


01andris
tag

Üdv.Kotyogós után szeretnék váltani.Két darab kinézett gép:
[link]
A másik:[link]

Tapasztalat valamelyikkel,vagy még gyűjtsek egy kicsit komolyabbra? :)
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#78999) farsang


farsang
újonc

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, így kérlek benneteket, hogy nézzétek el nekem ha legnagyobb igyekezetem ellenére valami olyat írok, ami hülyeség. (próbáltam informálódni mielőtt írok, de ki tudja...)

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, kávégép cseréje előtt állok. Eddig egy jura automata gépem volt, azt hiszem túl nőttek az igényeim rajta. Ez egy folyamat, az előtt egy Brikka-t használtam. Még az előtt meg a Szarvasi. Szóval minden váltás nagy lépés volt, most is szeretnék lépni egyet.

Olvasom a Rancilio Silvia és a Gaggia gépek leírásait, tapasztalatait. Előbbi 200e, utóbbi 100e körüli összegbe kerül alapból. Viszont tuningolni volna érdemes őket, legfőképpen a PID beépítése ajánlott, ha jól olvasom. Itt volna is egy kérdésem rögtön:[link] Erről vélemény? Ebben van PId és Pod is.
Legnagyobb álmom egy La Pavoni Europiccola, de azt hiszem még nem tartok ott. (illetve nem is tudom, hogy fog-e kelleni valaha, egyelőre csak iszonyatosan tetszik) Emiatt is szimpatikus a márka.

Daráló, őrlő tekintetében teljesen amatőr vagyok. Még a Brikkához vettem egy Hario Skerton-t, de szeretném elektromosra cserélni azt is, mert imádom a kávét és bzony azzal fárasztó szenvedéllyé alakulna az egész kávézás. Itt a kérdésem annyi volna, hogy kezdésnek nézelődhetek az alsóbb kategóriákban, vagy az őrlő tekintetében is az árral párosul a minőség is. Az őrlemény minőségére gondolok. Látok gépeket 40e-ért, de nagyon jókat olvasok az Euréka Mignon Specialitá-ról, de az már 130e.

Fentieket kérdezem úgy, hogy még teljesen nyitott vagyok mindenre. Igazából még azt sem tudtam eldönteni, hogy érdemes-e újat venni, vagy inkább megbízható helyről használt, bevált gépet. Nyilván ez pénztárca függő is. Részemre kb. ez a 180e a határ. A La PAvoni új megvásárlása esetén egy darabig használnám a Hariot, mert most nem tudnék még többet költeni az őrlőre is.

Kávé tekintetében is szívesen fogadom a tanácsokat. Eddig a Perte Oro-t [link] és a Mokador Gran Miscella-t [link] használtam. Utóbbi előnyére, tehát gondolatom szerint annál fogom letenni a voksomat.

Összefoglalva gyakorlatilag az volna a kérdésem, hogy max. 180e forintért mit tudnátok ajánlani, amivel nem fogok melé és egy automatához képest jobb kávét tudok készíteni.

Köszönöm!

(#79000) mdav88 válasza farsang (#78999) üzenetére


mdav88
senior tag

Pavonit hanyagold, ebben az arsavban meg a Lelit (anna, glenda) gepek jatszanak.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.