Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78351) adp válasza Bazsee71 (#78347) üzenetére


adp
őstag

amúgy ezek a vizek a bojlerre milyen hatással vannak? Hétfői cuppingon valaki azt mondta a FLOW víz pl a gaggiába nem az igazi mert hosszútávon megeszi a bojlert
Amúgy hoztam haza egy 5L-es kannával és filterre csúcskirály a casmo mormorával

[ Szerkesztve ]

(#78352) #25510592 válasza Nibiru (#78350) üzenetére


#25510592
törölt tag

Nem tudom, de ez nagyon hajlik nyomás alatt, még durva őrleménnyel és dupla fenekű kosárral is. Nem fogom merni használni így.

(#78353) Fixmiki


Fixmiki
tag

Sziasztok, ha valakit érdekel egy 4 hónapos BaratzaVario, fenn van az aprón. Köszi

(#78354) Nibiru válasza #25510592 (#78352) üzenetére


Nibiru
tag

Teljesen abnormális. Még a legolcsóbb kategóriában sem fordulhatna elő. Miből van az, bádoglemezből???Bevallom neked, hogy én ha ilyet tapasztalnék, a pénzemet követelném vissza, vagy a fogyasztóvédelemhez fordulnék.

(#78355) Piftuka válasza fragola.6035 (#78315) üzenetére


Piftuka
veterán

"Van itt közöttünk olyan szerencsés ember, aki vásárolt ebből a 140e. FT-os Rancilio Silviából?"

Ez annyira jó gépnek számít? Ez valami "Best Buy" volt? :F

"Aquila non captat muscas."

(#78356) horinori2 válasza Nibiru (#78334) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Szia! Tegyem bele még pl. az Oszkár150-et?

(#78357) cotagg


cotagg
tag

Nestle Vera Bosco biztosan jó? Nekem jóval magasabbnak tűnik az ásványi anyag tartalom, mint a Volvicnál vagy a Nordánál:

Ph. értéke: 8.

Ásványianyag-tartalom (mg/l)
- kálcium 36,1
- magnézium 12,8
- nátrium 2,0
- kálium 0,6
- hidrogén-karbonát 148
- szulfát 19,2
- klorid 2,6

[link]

(#78358) soldier2 válasza Piftuka (#78355) üzenetére


soldier2
őstag

Igen, jó gépnek számít. Ennyiért be lehet hozni külföldről, de Magyarországon kifejezetten alacsony árnak számít. Ennyiért kapható az új Gaggia Classic ami bár nem rossz, de ha elolvasod Fragola írását van némi hátránya.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#78359) iatti válasza John3:16 (#68848) üzenetére


iatti
aktív tag

ez a "körtepumpa"bevált dolog?m.minihez próbálnám ki.vagy van más megoldás?

(#78360) #25510592 válasza Nibiru (#78354) üzenetére


#25510592
törölt tag

[link]
Próbafőzés nyomásfokozós kosárral, durva őrleménnyel.
Legjobban akkor látszik amikor leveszem a nyomást hogy visszaáll eredeti helyzetébe a kar. Mondanám, hogy normális, de mikor lerobbant akkor is ilyesmit csinált előtte, aztán csattant és folyt a víz.

Friss pörköléssel is próbáltam normális kosárban, de befulladt, gyorsan leállítottam, kikapcsoltam, és úgy elfordítva a programkapcsolót visszafelé ki tudott egyenlítődni a nyomás.
Írtam a forgalmazónak, hogy javasoljanak valami megoldást, eddig még nem küldtek el a francba.

(#78361) Skillet válasza Nibiru (#78320) üzenetére


Skillet
addikt

Ez igen, ismét kimerítő választ kaptam.
Viszont, mivel főleg vendégek isszák majd, feleségem nagy ritkán, így valószínűleg marad a csapvíz. Aztán a vízkövet pedig megtámadom néha egy kis citromsavval.
Ha napi szinten innánk kávét (én sosem iszom), akkor megérné vizet kavarni hozzá, ezzel a felhasználással viszont... :N

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#78362) sz.zs. válasza bl4ze (#78314) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem az csak 2 fokot csalt, de állítottam rajta, így már totál pontos.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78363) Nibiru válasza #25510592 (#78360) üzenetére


Nibiru
tag

Ez csak egy GIF sorozat, de még így is bőven látszik, nem semmi. Olyan mintha nem volna a fej rögzítve vagy mi. Rákerestem néhány módon erre a Google-ban és nem találtam semmit. Könnyen meglehet, hogy ez egy hiányos vagy gyárilag defektes darab.

(#78364) TA68 válasza Nibiru (#78320) üzenetére


TA68
senior tag

Szerintem abba kis Nespresso gépbe tökéletesen megfelel a csapvíz is, én is azzal használom. Attól pedig olcsóbb és kényelmesebb megoldás nincs, mint pár havonta vízkőteleníteni egy kis citromsavval.

(#78365) bl4ze válasza sz.zs. (#78362) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam 8 fokot stabilan, ha 96 fokon van a pid akkor jön ki 88 fokos víz.
Nem tudom valami beállítás, vagy mi lehet, de ennyi. SiD szerelelte be, megnézte pár hete és minden faja : stabilan ott van, nem eresztett el semmi , minden a helyén van.... Én sajnos nem értek hozzá, de 8 fok az eltérés.... :Y

.:. bl4ze .:.

(#78366) Nibiru válasza TA68 (#78364) üzenetére


Nibiru
tag

Igaz. Egyébként meg úgy lászik nem figyeltem, mert nem tudtam, hogy konkrétan egy Nespresso-s gépről van szó. De a lefőzött kávék darabszáma sem indokolja, hogy macerázzon. Szerencsére a hazai csapvíz az ország nagyobbik részén jó összetételű a kávéfőzéshez. Akadnak azonban helyek kettőre is emlékszem, ahol nem csak a kávé, de a tea is szörnyű ízű lesz a víztől. Majd megkérdem a feleségem hol volt ez, mert arra már nem emlékszem.

Tényleg, ha már citromsav, tudja valaki, hogy ezekben a Nespresso gépekben miből van a kazán?

(#78367) #25510592 válasza Nibiru (#78366) üzenetére


#25510592
törölt tag

Acél thermoblokk, az a legolcsóbb, legmegbízhatóbb ilyen kis gépekbe.

(#78368) von toth válasza Nibiru (#78363) üzenetére


von toth
tag

Kínai cég. Mármint a kávéfőzőinek a beszállítói. Ahhoz képest hongkongi dollárban néztem az árukat és ennyi pénzért jóval értelmesebb darabokat lehet venni. Már amikor a klinikán volt 2 éve javításon egy ilyen pivalla, akkor is nagyon illúzióromboló hatása volt. Pedig amúgy ha nem spórolnák ki az anyagot belőle nem feltétlen lenne rossz. Én hat év alatt a második darálójukat használom, harminc körüli magasságot megér, de több pénzt nem adnék értük.

(#78369) Nibiru válasza #25510592 (#78367) üzenetére


Nibiru
tag

Köszi, sejtettem, csak a citromsavazás miatt akartam tudni biztosan. Az acél kazánt, vagy acélbéléses thermoblokkot nem lehet hazavágni. :)

[ Szerkesztve ]

(#78370) horinori2 válasza Nibiru (#78369) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Szia! A víz, tudod tegnap kérdeztem. Írtad,hogy attól még vízkő lesz, csak ritkábban. Kis pides Lelitem lesz.
Rakjak a víztartályba lágyítót ez a víz mellé, vagy az már rossz ízű lesz?

(#78371) sz.zs. válasza bl4ze (#78365) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én sem tudom mitől lehet, ez nagyon soktényezős dolog. Nekem pl. PT 100-zal van bekötve, nem K hőelemmel, ez is számíthat. És így, hogy ezt a 2 °C eltolást beállítottam a piden a kilépő vízhőfokhoz, így indulásnál is tized fokra pont annyit mutat, mint a szoba hőmérő ami mellette van.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78372) Nibiru válasza von toth (#78368) üzenetére


Nibiru
tag

Hát ez igencsak szomorú, mert akkor ezek szerint hazudnak a honlapjukon önmagukról,
Mondjuk nekem nincs semmi bajom a darálóval és sokan használják őket megelégedéssel, de hogy a kávégép ennyire vékony anyagból van az felvet kérdéseket. Pl, hogy ez hogy kerülhet egyáltalán forgalomba.

(#78373) FAQtyA


FAQtyA
tag

Sziasztok!
Feleségemnek szeretnék karácsonyra egy elektromos örlőt venni Bialetti Moka Induction kotyogó és egy DeLonghi Nespresso Lattissima Plus mellé. Utóbbihoz vannak rozsdamentes újratölthető kapszulák. Jelenleg egy Hario Skerton Plus van szolgálatban, de sajnos izületi problémák miatt nem túl előnyös. Átolvastam amit tudtam, de csak nagyobb lett a zavar. Tudom, hogy a Graef az ajánlott belépő, de valami csöndesebb, masszívabb (minél több fém alkatrész), nem pofozós, minimális pangó örleményű, kis méretű, garanciális készüléket szeretnék. Olyan 100 KHUF körüli áron. Az is jó lenne, ha nem kellene "tuningolni". Minél többet hasonlítgatok össze és olvasgatom róluk a véleményeket, annál nagyobb lesz a káosz. De lehet olyan készülék nincs is, amit megálmodtam... :(
Amiket pl. néztem, de érdekel más javaslat is: Eureka Mignon, Ascaso iMini, Sage BCG600/BCG820, Lelit Fred, RANCILIO Rocky S, Iberital Mini, Baratza Sette 30 AP/270, stb.
Nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(#78374) gregg71


gregg71
csendes tag

Urak! Van arra valami bevált módszer, hogyan tudom megállapítani, hogy megfelelően éles az őrlőm kése, a köröm "gyalulásán" kívül?

Kivettem az SJ-ből az utángyártott kést (semmi baja még), és megéleztem :Y a gyári kését. Mit figyeljek? Ízben, homogenitásban nem érzek/látok semmi különbséget.

(#78375) Koczó93 válasza gregg71 (#78374) üzenetére


Koczó93
őstag

Hogy élezted meg? :)

(#78376) John3:16 válasza iatti (#78359) üzenetére


John3:16
csendes tag

Nekem bevált. Napi szintem használom így azóta is. Szépnek nem szép, de bevállalom. :) Mondjuk az Eureka kihozott egy igényes, gyári pumpa megoldást, de 95 ojró + szállításért nem tolongok érte ....

[link]

Nekem nem volt sosem Mazzerem, de szerintem azzal is kiválóan működik. Majd a tulajok leírják ezirányú tapasztalataikat,

[ Szerkesztve ]

(#78377) Nibiru válasza horinori2 (#78370) üzenetére


Nibiru
tag

Ha a vízlágyítón a tartályba helyezett ioncserélős betétet érted, akkor nem lesz tóle rossz ízű.
A Lelitnek meg úgy emlékszem van is saját vízlágyító betétje is, de bármelyik jó amit a szivattyú csövére tudsz tenni. Hallottam olyat is, hogy valaki regenerálja az ilyen betéteket, vagy zacskós megoldást használ, de ezeket én nem javaslom, mert az eszköz olyan patogének táptalajává válhat idővel ami simán túléli a kazánt.

De még mielőtt nekilátsz, javaslom nézz utána, hogy lakóhelyeden milyen összetételű, mennyire kemény a víz,
Csak mert láttam én már békéscsabai kávégépben is vízlágyító betétet, pedig ott pl. teljesen felesleges.

(#78378) bl4ze válasza sz.zs. (#78371) üzenetére


bl4ze
veterán

Ah so. Oké :)
Ennyire nem vágom. Élek akkor ezzel a 8 fok eltéréssel , számolok úgy :D

.:. bl4ze .:.

(#78379) Nibiru válasza gregg71 (#78374) üzenetére


Nibiru
tag

Kivettem az SJ-ből az utángyártott kést (semmi baja még), és megéleztem...

Ilyesmit még életemben nem hallottam, de örülj neki, hogy MÉG semmi baja. :D
Ezeket speciális marógépeken készítik, nagy pontossággal, igen kemény ötvözetekből. Házilag pedig a forma, a célszerszám hiánya és az ötvözet keménysége mind lehetetlenné teszik, hogy "megélezd"a kést.
Ha mégis képes vagy rá, akkor lesz egy-két ügyfeled szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#78380) soldier2 válasza Nibiru (#78377) üzenetére


soldier2
őstag

A bacik elszaporodnak mindenfelé. A rohadékok a bőrödön is jelen vannak eszméletlen mennyiségben, hogy a mosogató szivacsot ne is említsem. Betegséget viszont a vízlágyító párnából származó bacikból nem fogsz elkapni. A baktériumok szaporodása osztódással történik, ha belegondolsz nagyon hatékony dolog (pár óránként duplázódik a számuk). Megtelepszik a gyantán és órákon (de max 1:2 napon belül) már adott a megfelelő egyedszám, hogy megbetegítsenek. A csereperiódus mégis 6 hónap....

Ez az élezés dolog érdekes lehet. Hallottam egy Szlovák cégről aki evileg ilyent vállal, de olyant nem ismerek aki ki is próbálta a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#78381) Nibiru válasza soldier2 (#78380) üzenetére


Nibiru
tag

A csereperiódus nem időre, hanem literre megy az ioncserélőknél, a betétben lévő gyanta mennyisége dönti el, hogy ez hány liter. Ha mellé a 6 hónapot is feltüntetik, az szvsz éppen a biofilm miatt van.

Nem származhatna probléma a gyantában felszaporodó bacikból, mert az gyárilag steril, és ha lecseréled ahogy kell és csapvízzel eteted a géped, minimális az esély. De mióta egy ismerősöm valami antibiotikum rezisztens, a kezelt ivóvízből származó vackot magáévá tett és örült, hogy életben maradt, inkább kihagynám a regenerálás részt. Egy olyan korsót használt bent a munkahelyén (csak víz ivására), amit lustaságból nem mosott el, hetekig. A korsó alján pedig minden nap maradt egy kis víz, ami beszáradt.

[ Szerkesztve ]

(#78382) gregg71 válasza Koczó93 (#78375) üzenetére


gregg71
csendes tag

Lassan, türelmesen. Kézi, kisméretű, nyeles gyémántlapokkal. Nyilván nem gyári minőségben. :)

(#78383) gregg71 válasza Nibiru (#78379) üzenetére


gregg71
csendes tag

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, nem azt éleztem, ami jó volt, hanem a gyárit, amit néhány éve kivettem, hogy már biztosan kopott.

Bocsánat, talán nagyképű kijelentés volt ez a megéleztem a Mazzer kést. Inkább csak sorjátlanítottam. Szerintem gyenge kopásnál -- még ha nem is gyári tökéletességgel --, de megoldható a dolog. Más kérdés, hogy megéri e. Inkább csak játék volt a részemről.

63-65 HRC-ig jó vagyok (ilyen keménységig rendszeresen élezek pl. borotvakéseket), annál ezek a kések sem hinném, hogy keményebbre vannak hőkezelve. Az anyagleválasztás a kisebb gond, a precíz szögtartás inkább a kihívás. Ezért is érdeklődtem, hogyan tudnám ellenőrizni az eredményt. :))

(#78384) #25510592 válasza Nibiru (#78372) üzenetére


#25510592
törölt tag

A daráló rendben van, darál. Engem nem zavar hogy lapogatni kell a hátát, szinte alig van maradék.
A gyártás szinte minden kommersz elektronikai cégnél kint van Kínában, ez annyira nem meglepő. Most úgy vagyok a Pivallával, hogy négy hónapig működött valahogy, elvileg bírnia kéne a hosszabb távú igénybevételt is, ha nincs túlnyomás. Szerintem egy OPV-vel ez megoldható lenne. Anyagfáradásig...
Nem nagyon reagál a magyar forgalmazó a sirámaimra, lehet hogy besértődtek, mert végső soron nagylelkűen segítettek eddig minden nyűgöm megoldásában, nem erőltetem hogy találjanak ki még valamit, ők sem konstruktőrök, én se. Tetszettem volna előbb gondolkodni. A német ügyfélszolgálat meg egy nagy trágyadomb, régebbi hibás teljesítésre azt böfögték, hogy csak az hibázik aki dolgozik. Mit akar a hülye másodrendű magyar ügyfél ugyebár.

(#78385) horinori2 válasza Nibiru (#78377) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Köszönöm! Utána nézek.

(#78386) horinori2 válasza Nibiru (#78381) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Oscar 150 vízlágyító párna?

(#78387) Nibiru válasza FAQtyA (#78373) üzenetére


Nibiru
tag

Nem akarom elvenni a kedved, de egy kotyogóshoz és egy utántöltős Nespresso-hoz egyrészt nem érdemes egy Graef 702-nél drágább őrlőt venni. Álomőrlő pedig nincs. Túl sok kritériumot állítottál fel, a felsorolt őrlők többsége pedig eleve nem felel meg azoknak.
Bármit is választasz, eleve szűrd ki az oldalt tekergetős fokozatmenteseket amin nincsenek jelzések. különben a két kávéfőző között a finomság állítása még sok bosszúságot for eredményezni.

(#78388) sz.zs. válasza FAQtyA (#78373) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Daráló ügyben nem tudok segíteni, mert szerintem nincs olyan ami az összes kritériumnak megfelelne, de azt megkérdezem, hogy mióta használod a rozsdamentes utántölthető kapszulákat? Csak azért, mert én is vettem anno, és a munkahelyi gépet kb. három-négy hónap alatt kinyírta, majd 30 000-be került a javítása, holott szerintem az egész gép nem ért annyit…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78389) azigazimoris válasza #25510592 (#78384) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Hogy , mit akar a "másodrendű" ügyfél ?
Azt, hogy rendeltetésszerűen működjön a megvásárolt termék... És nem négy hónapig.
A videod alapján ez nem így van. Annak a karnak gyakorlatilag meg sem szabadna rezdülnie, nemhogy ilyen kilengéseket tennie. Akármekkora nyomásnál is, amit a pumpa bír.
Sokan használunk itt 10-20 éves gépeket ilyen gondok nélkül.
Meg kell oldaniuk a problémádat. Én elmennék a végletekig. :(((
Főleg, mert ez így akár életveszélyes is lehet, ha szigorúan nézzük ...

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#78390) sz.zs. válasza sz.zs. (#78329) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Erre senki nem tud nekem semmit sem mondani?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78391) FAQtyA válasza Nibiru (#78387) üzenetére


FAQtyA
tag

Köszi a tanácsokat. A "kifürkészhetetlen jövő" miatt gondoltam komolyabb örlőt vásárolni, hogy ne kelljen cserélni egy esetleges "komolyabb" gép vásárlása esetén. De akkor még töröm a fejem rajta. A CM800/CM900 jobb valamiben a fémházon és a több fokozaton kívül? Gondolom a kés meg a motor ugyanaz mindegyikben.

(#78392) FAQtyA válasza sz.zs. (#78388) üzenetére


FAQtyA
tag

Még friss szerzemény, de jól megijesztettél. Lehet tudni, hogy miért/hogyan vágta tönkre a gépet?

(#78393) sz.zs. válasza FAQtyA (#78392) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azt a fej részt kellett kicserélni benne, ami a kapszulát fogadja, nem tudom pontosan mi a neve de huszonpárezer Ft volt. Pedig megnéztem a kapszulát forgalmazó oldalon, hogy milyen készülékekkel kompatibilis, és ez is köztük volt. Aztán végül annyira nem bántam, hogy meg kellett tőle szabadulni, mert elegem lett a kapszulák töltögetésével járó macerából, meg már amúgy sem tudom meginni a Nespressot (sem) mióta “komolyabban” presszózok.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78394) Nibiru válasza sz.zs. (#78390) üzenetére


Nibiru
tag

Ha ez segít, a videón látott jelenség relék nélküli, tisztán elektronikus kapcsoló szabályozás esetén simán előfordulhat.

(#78395) sz.zs. válasza Piftuka (#78355) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Egy közel kétszázezres gép jó vételnek számít-e száznegyvenért? Nem is tudom... :U

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78396) jana86 válasza FAQtyA (#78391) üzenetére


jana86
csendes tag

Léteznek olyan darálók, amelyek megfelelnek a kritériumaidnak, ha az ártól eltekintünk. Attól viszont nagyon el kell tekinteni! :) És a beszerzésük sem egyszerű.

(#78397) Nibiru válasza FAQtyA (#78391) üzenetére


Nibiru
tag

A CM800 motor és kés tekintetében ugyanaz mint a 702, csak nagyobb a babtartálya, aluból van a háza és 40 fokozat van, nem 24. A 900-ason van még egy állítható adagoló is, így nem szükséges minden egyes adagot kimérned a mérlegen. Ez akkor jöhet jól, ha sok kávét csinálsz egymás után, de normál napi használatban nincs jelentősége, mert úgysem hagysz babot a tartályban.

(#78398) jack B.


jack B.
csendes tag

ha valakit érdekel, az olaszarukboltja.hu-n kiárusítás van csészékből, kávéfőzőkből. aki Bialetti kotyogóst nézeget, most 2000-ért is talál.

(#78399) #25510592 válasza sz.zs. (#78393) üzenetére


#25510592
törölt tag

A Krupsnál se tudják mi a neve, ezért CBU-nak hívják (compact brewing unit), főzőegység, jó drágán adják, annyiért már van új gép.

(#78400) Nibiru válasza horinori2 (#78386) üzenetére


Nibiru
tag

Sokáig kitart, elég népszerű. Viszont elsősorban fenékszelepes gépekhez találták ki.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.