Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78751) azigazimoris válasza dethroner (#78750) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

A legolcsóbb. Vagy ami a legjobban tetszik.
Tényleg ugyanazt kapod mindegyikkel gyárilag.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#78752) CB válasza omgfx (#78748) üzenetére


CB
senior tag

Nekem úgy tűnik, mintha a tengely össze-vissza kolbászolna, tehát valami gond van a csapágyakkal.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#78753) azigazimoris válasza Koczó93 (#78743) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Ez tényleg üt-vág :)
És utána megnézem, hogy maradt-e víz a pogácsán...
Aztán elgondolkodok, hogy mit rontottam el vagy miromlott el a gépben.

Pedig a kofi brutál finom volt és sokat kellett hozzá tanulni.
Jó picit hülyének lenni veletek :D

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#78754) omgfx válasza CB (#78752) üzenetére


omgfx
tag

Igen, nekem is úgy tűnik. Mindjárt szétkapom.

(#78755) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Nem ertek a kavegepekhez, igy segitseget szeretnek kerni. Parom ezt a kavegepet nezte ki, amit a kolleganoi ajanlottak, de tartok tole, hogy csak azert szeretne, mert ajanlottak neki. Nem hajlando utana olvasni, hogy mik az elonyei, mik a hatranyai mas gepekhez merten. Nem vagyunk nagy kavesok, de alkalomadtán szívesen innank.

Mi a velemenyetek errol a geprol? 40 ezer korul esetleg van jobb valasztas is?

(#78756) soldier2 válasza paljoc (#78746) üzenetére


soldier2
őstag

De csak részben bukik meg. Idővel az egyes varázsmozdulatok már tudat alatt, félálomban is működnek, így remek kávék készülhetnek (most épp) Paljoc Yirgából feneketlen karral is. :D

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#78757) dethroner válasza azigazimoris (#78751) üzenetére


dethroner
veterán

Tényleg ugyanazt, vagyis egy kalap sz@rt? :B Nincs más ebben az árban ami jobb? Esetleg az előbb kérdezett Tchibo?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78758) Rush77 válasza dethroner (#78757) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én is egy Poemian kezdtem. Szerintem kezdésnek ha valaki nem szeretne sokat költeni (és ragaszkodik az új géphez) elég lehet de tisztában kell lenni a korlátaival (ki kell ismerni, hogy mikor jó a hőmérséklet, nyomásfokozós a kar, etc...).

A kapszulás pedig elég korlátozott dolog a Tchibo esetében. Ha jól tudom nincs utángyártott kapszula hozzá így ha végig kóstolás után nem ízlenek a gyáriak akkor meg vagy lőve.
A Nespressoval más a helyzet mert boldog boldogtalan gyárt hozzá kapszulát (van ihatatlan és vannak jók is de soha nem lesz közel egy normális presszóhoz.
A kapszulás téma már ki lett tárgyalva sokszor, hogy milyen előnyei, hátrányai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#78759) dethroner válasza Rush77 (#78758) üzenetére


dethroner
veterán

Oké, meggyőztél, akkor valamelyik Gaggia lesz :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78760) Bazsee71 válasza Nibiru (#78736) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem inkább a dózistól függ, hogy marad-e víz a pogácsán vagy sem. Legalábbis soem változott még a helyzet tisztítástól.

(#78761) gregg71 válasza imak2 (#78726) üzenetére


gregg71
csendes tag

Szia,

nekem 51.2 mm-es tamperrel szépen működött.

(#78762) gregg71 válasza Nibiru (#78728) üzenetére


gregg71
csendes tag

Pl. egy LM szimpla kosár, 10 g kávéval tömörítve. Sok a hely a felső szűrőig, gondolom, ezért.

[ Szerkesztve ]

(#78763) Szabász válasza dethroner (#78759) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!

A hőmérséklet beállítására filléres megoldás 2000Ft ! Nálam működik 80-100C között tudok csapolást indítani igaz ott kell állni figyelni! A hőmérséklet emelésére forró vizet engedek át a főzőfejen és nézem a hőfok emelkedést a szalagon ! Tökéletesen működik, és a kávé ízén érezni a különbséget, lehet tesztelgetni!
https://frissen-porkolt-kave.hu/valasztekunk/kaves%20kiegeszitok/homero-szalag/

Pl: Gépnek!
https://www.arukereso.hu/kavefozo-c3174/gaggia/ri8433-11-viva-style-p396577693/

A nyomásfokozós kar tökéletes választás előre darált kávénál! Említetted, hogy nem lesz daráló egyenlőre!
A nyomásfokozós kar használatára nekem ez vált be:

A kart jobbra elhúzás után egy rugó visszahúzza középre, és indítás után a leírás szerint 9 bár nyomásnál nyit ki! így a lefolyási idő kb 8-10 másodperc a klasszikus 25-28 másodperc helyett!
Amivel tudjuk javítani a lefolyást, hogy indítás előtt a kart ütközésig jobbra húzom és ott tartom a lefolyás elindulásáig, ez késlelteti a szelep nyitását, így több aroma és olaj tud kioldódni. Ezt 5-6 másodperc után meg lehet ismételni, és a lefolyási idő 17-22 másodperc lesz dupla esetén, egyszemélyes 10-12 másodperc körül!

Mennyiség 7-8g dupla esetén 14-16g

Mennyiség 55-60 ml

Tömörítés kb 12-15kg (szobamérlegen begyakorolható) tömörítéssel a lefolyás finomítható!

(#78764) sz.zs. válasza mdav88 (#78703) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ő bevette.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78765) mdav88 válasza sz.zs. (#78764) üzenetére


mdav88
senior tag

Gondolom nem egy a forras. Fragola a Cadytol veheti(akar darabra, sot meg tan keszleten sem kell tartsa, vagyis 0 riziko), szeged meg valoszinuleg direktben, nagyobb tetelben(minek nezegessen egy raklapnyi arut?). Ez csak feltetelezes, lehet rajta vitatkozni, csak nem erdemes.

(#78766) sz.zs. válasza mdav88 (#78765) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Távol álljon tőlem, hogy vitatkozzak :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78767) Keresztapper válasza Nibiru (#78732) üzenetére


Keresztapper
senior tag

"Nem értem egyébként mitől sérülhetne egy tömörített kapszula szállítás közben"

Rázkódástól mondjuk? Egy teherautó platóján, amely a magyar közutakon halad, szerinted mennyire maradna intakt egy tömörített pogácsa?

http://palscoffeetech.com/

(#78768) fragola.6035 válasza mdav88 (#78765) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

De van készleten nálam. Minden terméket ki kell fizetnem, mielőtt eladom. Ebben az országban senki nem ad halasztott fizetést, teljesen jogosan.
Pl. megvettem tavasszal 6 karton Cupping Brewert. Hónapokig egy darabot nem adtam el, pedig úgy ítéltem meg, hogy van rá igény. Aztán szépen elkelt mind. Mérlegelni kell, hogy megéri-e készleten tartani valamit fél évig 20%-os árrésért.
Ha valaki nulla rizikóval akar pénzt keresni, akkor el kell menni közmunkásnak.
Biztos vagyok benne, hogy lehetne haszonnal árulni GC-t 120-ért, de ma Magyarországon ennyiért nincs.
Olyan nincs, hogy nálam 120 ezer lenne, ha lenne.
Remélem, hogy nem fog fogyni 150-ért, és majd leviszik az árát. 130-ért már elég jó vétel lenne.
A román Emagon van 110-ért, de azt tudni kell hozzá, hogy az nem az Emag saját készlete, hanem az Emag Marketplace-en van, ahová szinte bárki feltehet bármit.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#78769) Nibiru válasza Bazsee71 (#78760) üzenetére


Nibiru
tag

Alapból a dózistól függ, de ebben az esetben kínosan ki vannak mérve az adagok mindkét alkalommal. Elsőre jó neki, másodjára meg nem. Mint kiderült, visszaöblítést is szokott csinálni, úgyhogy én kifogytam az ötletekből. Pontosabban itt már csak valami a körülmények abszurd összejátszása lehetséges, pl. hogy az adagolás hajszálnyira pont a határán van az optimálisnak és első alkalommal mindig kisebb erővel tömörít, mint a második alkalommal. De mi ennek az esélye? :)

(#78770) Nibiru válasza gregg71 (#78762) üzenetére


Nibiru
tag

Az úgy természetes, hogy mindig mocsaras marad. De ez a konkrét eset másról szól. Az első pontosan kimért adag száraz, a második meg pocsolyás.

(#78771) Nibiru válasza Keresztapper (#78767) üzenetére


Nibiru
tag

Szerintem teljesen, tekintve, hogy a kávé be van zárva egy formatartó kapszulába, így a rázkódás nem árthat neki csak az ha fizikailag deformálod a kapszulát. Ez pedig még akkor sem lehetséges, ha végig fekvőrendőrökön halad a teherautó. :D

[ Szerkesztve ]

(#78772) Nibiru válasza Szabász (#78763) üzenetére


Nibiru
tag

Ez elég fura ami leírtál. Az általam ismert nyomásfokozó az egy rugós szelep a kar, vagy a kosár aljában, vagy egy apró lyuk,a duplafalú kosár alján. És nincs rugó ami középre visszahúzza a kart. Milyen gépről is van szó?
Mert amelyikben netán van rugó, az a kar túlhúzása ellen lehet ott és nem befolyásolja a nyomásfokozó működését.

Ha a nyomásfokozó tényleg 9 Bar-nál nyit ki, ahogy kell és a lefolyás 8-10 másodperc, akkor az lehet adagolási, tömörítési és szemcseméret hiba is. Nálad úgy tűnik az adagolási hiba játszik főleg, Szerintem esetedben az történik, hogy túl kevés kávét teszel a szűrőbe és a kart a normálisnál jobban meghúzva, a pogácsa közelebb kerül a felső szűrőhöz, ezzel mintegy "pótolod" némileg a hiányzó mennyiséget.

[ Szerkesztve ]

(#78773) horinori2 válasza Rush77 (#78737) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Szia! "Visszaöblítés." Mit jelent, mit és miért kell csinálni? Írd meg nekem (kezdőnek) . Előre is köszönöm!

(#78774) mdav88 válasza fragola.6035 (#78768) üzenetére


mdav88
senior tag

Oke, rendben, ezert irtam, hogy reszemrol feltetelezes.
A kereslet kinalat viszonya majd beallitja az arat.

Sajnos/nem sajnos azert a mai magyar kerskedelmet nezve a likvid toke hianya affele tereli a dolgokat, hogy akar hosszabb tavu halasztott fizeteseket is adnak cegek(bringas vonal), azert hogy mukodjon egyaltalan valahogy...

Persze eleg konnyu sz@rba tenyerelni...

[ Szerkesztve ]

(#78775) OImi. válasza imak2 (#78726) üzenetére


OImi.
csendes tag

Szia!
Megnéztem,én 51,4mm-est használtam.

(#78776) sz.zs. válasza horinori2 (#78773) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Minden olyan kávéfőzőt ami rendelkezik 3 járatú ( solenoid ) szeleppel, visszaöblítéssel kell tisztán tartani / tisztítani vakszűrő és bizonyos időközönként kávézsír oldó ( Tersonet, Tersoclean, Puly Caff )használatával.
[link]

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78777) gregg71 válasza Nibiru (#78770) üzenetére


gregg71
csendes tag

Jaaa, odáig nem olvastam vissza a történetben. :)

(#78778) Rush77 válasza Nibiru (#78772) üzenetére


Rush77
aktív tag

A Poemianál így működik a nyomásfoozó.

A karban magaban van egy muanyag szelepfeleseg es az allitja elo a nyomast, es ebbe a karba teszed be a kosarat.
A gyári karnál az a szerepe a mozgásnak, hogy amikor felteszed a kart és meghúzod (utána a rugó visszarántja egy picit), azzal gyakorlatilag a kis szelepet emeled fel ami a nyomás hatására megy le csapolás közben. Kvázi manuálisan zárod rá a szelepet amit a nyomás nyit.
Ezt leszedett karnál nagyon jól lehet érzékelni azzal, hogy benyomod a szelep végét körömmel és utána ha elfordítod magát a kart miközben fogod a kosártartó alu részt akkor kiemelkedik annyira, hogy újjal kitapintható legyen

(#78779) dethroner válasza Szabász (#78763) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Köszi a sok tippet :R Azt írják a Gaggia Viva Style hozzászólásoknál, hogy nem tartalmaz a csomagolás valamiféle fém csepegtető tálcát. Ez pontosan mi is? Esetleg ha ez benne van a Gran Style csomagban, nem érdemesebb azt választani?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78780) CB válasza fragola.6035 (#78768) üzenetére


CB
senior tag

Miért olyan jó ár az új GC-ért a 120e, ha a 2015 előtti használtat jó állapotban felújítva, tuningolva, PID-esítve ugyan ennyiből ki lehet hozni?
Nekem még csak nem is szebb az új, mint a régi.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#78781) Nibiru válasza Rush77 (#78778) üzenetére


Nibiru
tag

És a szelep zárási erősségén (a rugóerőn) nem lehet állítani? Mert ha nem, akkor az elég idióta konstrukció szvsz. Mondjuk még ettől igaz lehet amit írtam a töltési és egyéb hibákról, de akkor is.
Egy ilyen gép esetében én gondolkodás nélkül kiherélném a nyomásfokozót, és normál módon használnám, tamperrel, őrlővel.

[ Szerkesztve ]

(#78782) mdav88 válasza CB (#78780) üzenetére


mdav88
senior tag

Van, aki ragaszkodik az ujhoz.

(#78783) Rush77 válasza Nibiru (#78781) üzenetére


Rush77
aktív tag

Nem lehet állítani.
Én nyomásfokozó nélküli kart vettem hozzá de igen én is kiherélném ha most vennék ilyet.
Kell hozzá egy 53mm-es tamper és kész.

(#78784) imak2 válasza OImi. (#78775) üzenetére


imak2
újonc

Köszi mindkettőtöknek!
Kihívás lesz ilyen méretben találni karácsony előtt.

(#78785) dethroner


dethroner
veterán

Eldöntöttem az eldöntendőt. Végülis a Gran Style-ra esett a választásom, mert igaz hogy 3K-val drágább mint a Viva Style, de ha jól olvastam előbbi acél kazános, míg utóbbi alumínium. És lehet túlgondolom, de az alumínium már gyerekkoromban is idegesítő volt az kanál és villa esetében. Remélem elindulni, tapasztalatot szerezni jó lesz. Köszi mindenkinek a segítséget, és ha bármi kérdésem lesz a használat közben, újra jövök :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78786) adp válasza jolti (#78661) üzenetére


adp
őstag

na mára helyreállt a rend, túl friss volt még nekem, hétfőn bontottam, mára szelídültek meg az ízek, most 90 fokon nem rossz, ár/érték arányban tényleg nagyon jó annak aki a közepes kofikat szereti

[ Szerkesztve ]

(#78787) fragola.6035 válasza CB (#78780) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ezt én is így gondolom. De van, aki ragaszkodik az újhoz, jó lenne, ha emberi árom lehetne jó minőségű új gépet venni.
Másrészt pedig azért, hogy 15 év múlva is legyenek jó jasznált gépek. Most azért vannak jó használt gépeink, mert sok éven keresztül meg lehetett venni az új GC-ket jó áron.

https://caffe35.webnode.hu/

(#78788) stereofan válasza imak2 (#78784) üzenetére


stereofan
tag

51.5mm-t láttam itt, szép karácsonyi ajándék lehet, ha belefér...

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#78789) OImi. válasza imak2 (#78784) üzenetére


OImi.
csendes tag

Én meg ezt találtam: http://expolygon.hu/webshop/tamperek/620444-tomorito-51-mm
Szerintem ez is jó.Az enyém "házi" készítésű,azért akkora. Egyébként most vettem megint hadrendbe a kis Turmix-ot,mert elvitték a másikat és nagyon jó!

(#78790) xemelon


xemelon
tag

Én nem bántottam a Poemia karját, inkább vadásztam jobbfajta, őrölt, viszonylag friss kávékat, főleg fémdobozosakat. Nem voltak azok olyan rosszak. Most a Lelithez is vettem szemesből olyanokat mint amiket a Poemiából ittunk, hát félre is lettek téve egy kóstoló után.

(#78791) jolti válasza adp (#78786) üzenetére


jolti
senior tag

Örülök neki!
És annak is jó választás, aki szereti a jó kávékat , de csak közepesre' futja? ;)

(#78792) ronin s8 válasza fragola.6035 (#78787) üzenetére


ronin s8
senior tag

Múltkor láttam, hogy akciózzák a GC-okat a MediaMarkt-ban, 78 ezerért.
Csak egy info, nem tudom, hogy azok most jók-e...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#78793) sz.zs. válasza sz.zs. (#78658) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A lefolyási idő “margójára”:
~20 mp 2 baron, utána ~50 mp 7 baron= 70 mp és egy butál édes, gyümölcsbomba a pohárban!
Ja és az első csepp akkor landolt a csésze alján amikor elkezdtem 2 barról lassan felvinni a nyomást, tehát kb. 25 mp-nél...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78794) OImi. válasza sz.zs. (#78793) üzenetére


OImi.
csendes tag

Milyen kávéval?

(#78795) mutyi válasza sz.zs. (#78793) üzenetére


mutyi
őstag

Én azt vettem észre,ha nagyon lassú a lefolyás,akkor "hideg"lesz a kávé.
Ebből hogy lett végül iható hőfokú?

(#78796) sz.zs. válasza OImi. (#78794) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha én azt itt leírnám, akkor mindenkit meg kéne, hogy öljek :DDD
Annyit elárulhatok, hogy egy száraz feldolgozású etióp.

mutyi: pont jó lett, ugyanis forró volt a csésze is és 93 fokon készült a kávé.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#78797) mdav88


mdav88
senior tag

Pacificaffe CostaRica tarazzu-hoz van valakinek bevalt receptje? Most viszonylag magas hon sikerult belole elfogadhatot huzni, de tobbet varnek tole.

(#78798) OImi. válasza sz.zs. (#78796) üzenetére


OImi.
csendes tag

Ok. Már tudom melyik,kipróbálom majd én is.

(#78799) yazoo1 válasza sz.zs. (#78793) üzenetére


yazoo1
tag

Ebben a csészeében hány ml kávé van? Ez dupla? Nekem kevésnek bizonyul

(#78800) Nibiru válasza sz.zs. (#78796) üzenetére


Nibiru
tag

Ezt milyen géppel csináltad?
(Az, hogy ezt az a kávé túlélte, sőt jó lett 93 fokon, adott nekem is egy ötletet, köszi. :) )

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.