Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) meander válasza Bazsee71 (#54014) üzenetére


meander
tag

Nem tudom kiderült-e de ez nem az én gépem. Én is csak beálltam a sorba, hogy valamikor a közeljövőben beépítésre kerülhessen a Silviaba.
A majort átalakítóknak egy ötlet: a standard mazzer kupakot enyhén megcsiszolva éppen beleillik a cukrász tölcsérbe. Böktem rá egy lyukat, hogy ki lehessen szedni így Jelentem az ötlet külföldi weboldalról származik, a lyuk viszont abszolút az én fejem gyermeke :)

@Soldier2
A hájpot nem negatívumnak szántam, csak mindenhol szembe jön velem ez a daráló és kíváncsi vagyok rá. Egy videóban hallottam a hangját (az van neki), de ettől persze még lehet jó daráló.

A Mahlkönig ProM darálóról van valakinek tapasztalata? Kis béna fröccsöntött műanyagnak tűnik, de belemegy a k30 kése és nem 2000EUR, hanem 800.

(#54052) sz.zs. válasza soldier2 (#54040) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Pacifictól Pin Up espresso, Malabar, illetve A ház kávéja. Norda víz a jelölésig. Elektromos főzőlapon hideg vízzel indítva...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54053) soldier2 válasza sz.zs. (#54052) üzenetére


soldier2
őstag

Érdekes. Ugyanúgy csinálom, csak csapvízzel keserűnek nem mondanám, de Pacific kávékkal nem próbáltam, ennek ellenére nem hiszem, hogy ott a hiba. Vsz csak a brikka ízvilága nem az eseted.

Meander: nem is gondoltam, hogy negatív felhangal használod a hype-ot. A sok hasonló kis kúpos között az ember ha figyelmet akar, akkor kell valami, amit a többi nem tud. Csúnya szóval kell egy "selling point". Ez itt a pangó őrlemény szintje lenne. Hogy mik a hátulütői, azt igyekszem kideríteni.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#54054) Csápájev válasza soldier2 (#54053) üzenetére


Csápájev
őstag

Mikor várható a beszámolód?
Hol vetted a gépet? Vagy csak tesztre van nálad?

(#54055) Parci válasza soldier2 (#54053) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Hogy mik a hátulütői, azt igyekszem kideríteni."

kb. minden más ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54056) Csápájev


Csápájev
őstag

Bulletproof Coffee -t próbált már valaki innen? :)
Milyen? :DDD

(#54057) soldier2 válasza Csápájev (#54054) üzenetére


soldier2
őstag

Csak kipróbálásra van nálam, "tuggyukkitől" :) első benyomás van, meg pár fotó, este beteszem.

Parci: nagy baja, hogy műanyag, de nem is mazzerek ellen indul csatába. Catler/Vario sokkal inkább célkeresztben van.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#54058) Parci válasza soldier2 (#54057) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ötletessége tetszik, de mehetett volna bele eggyel komolyabb kés, illetve lehetne az egész nem direkt gagyira építve. az a baj, hogy 130e+ ft-ért már nem nézem el ugyanazt a tartósságot (sőt, a késeit elnézve még olyat sem), mint az olcsó kis kúposoknál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54059) sz.zs. válasza soldier2 (#54053) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Na most sikerélményem van :)) Kapuczíner Martinique brutál jó lett a Brikkával :) Kár, hogy fájdalomküszöb feletti az ára :U

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54060) soldier2 válasza Parci (#54058) üzenetére


soldier2
őstag

A 130+ az inkább 119+. Persze ettől még sok a műanyag. A kicsit nagyobb kés hatása az ízre vsz minimális, vagy érezhetetlen lenne. A masszívabb felépítés jó lenne, ez igaz. De ha nem mászik el a beállítás, én nem félek attól, hogy otthon elromlana pár év után. Keresek majd képeket a belsejéről, kíváncsi vagyok a részletekre.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#54061) Parci válasza soldier2 (#54060) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fiorenzato f4 nano vagy hogyishíjják a vetélytársa, ami egy tök más megközelítés. mindkettőnek vannak előnyei is. no mindegy, 47-es késekkel (valahogy ettől az egész kicsi kúpostól, ahol egy-egy pacamara szem be sem fér a kések közé :DDD kicsit idegenkedem, ha van benne ráció, ha nincs), fémből tök érdekes lenne, akkor is, ha nyilván drágább lenne.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54062) adp válasza Parci (#54061) üzenetére


adp
őstag

Fembol miert lenne jo? Feltehetoleg beleteszed a kvt megnyomod a gombot es kijon az egesz amit beleteszel. Nem kell vuduzni imatkozni hogy kiadja amit beletettel. Csak all egy helyben es teszi a dolgat

(#54063) Parci válasza adp (#54062) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy miért jobb a fém fogaskerék és egyéb, terhelés alatti eszköz? hát, nem is tudom.. :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54064) adp válasza Parci (#54063) üzenetére


adp
őstag

Azt hittem a kulsore gondolsz

(#54065) Parci válasza adp (#54064) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, az tényleg mindegy :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54066) soldier2 válasza Parci (#54065) üzenetére


soldier2
őstag

Igazából az sem mindegy, mert a műanyag öregszik, fakul, és többnyire reped is egy idő után a feszülésnek kitett helyeken (sarkok), míga fémet ha lelakod újrafényezed, és megy tovább. De az más árkategória már.
Baratza Sette 270:
Lehetőségem nyílt kipróbálni és egy darabig használni ezt a sokak által várt, a cég által "AZ" otthoni darálónak szánt őrlőt. Még nagyon az elején tartok az ismerkedésnek, de pár kezdeti benyomást azért megosztok a fórum olvasóival. A designt nem kell bemutatni, valószínűleg a legtöbbünk már találkozott vele, kicsit kilóg a szokásos daráló designból, engem leginkább egy "7"-re emlékeztet. A dobozban megtalálunk mindent ami a használatba vételhez szükséges (daráló, babtartály, edényke az őrleménynek, amire szerintem semmi szükség, annyira jól működik a karba őrlő funkció, tápkábel, 2 imbuszkulcs és 2 alátét). Mivel elég sok kritika érte a darálót a kések minősége miatt, és azt kell mondanom, nem teljesen alaptalanul, a legelső dolgom volt a kések kivétele és lefotózása, amit a szemcseméret állító gyűrű elfordításával egyszerűen megtehetünk. Mint alább a képeken is látszik főleg a kés tetején több benyomódás, élhiba is látszik, szerencsére az alsó rész ami a darálmányért felel az hibátlan, és borotvaéles. A kések elrendezéséből adódóan a pangó őrlemény gyakorlatilag "0", azaz a HG-1 és a Combat szintjén van (a Combattal ennél is több a közös vonás, de ezt később), szerintem ez ennek a darálónak az a tulajdonsága ami miatt érdemes ezt választani a hasonló árú darálók közül. A kések visszahelyezése után kb 0,5 kg döglött kávét daráltam le, legalább részben bejáratandó a késeket (a cég kizárólag otthoni használatra, max napi 1 kg kávé darálására ajánlja a gépet azt is 5-10s-os egységekben, ami a fotókon is szembetűnő tetemes mennyiségű műanyag alkatrészt látva nem csoda, így nem volt megoldható a kések gyors bejáratása, holnap folytatom). Ebből a kávéból sajnos nem sikerült espressot készíteni amit elsősorban a ki tudja mennyi ideje a szabad levegőn való döglődésének tudtam be. Sajnos a fél kg "bejáratás" után próbált közepes pörkölésű AVX Etióp Yirgát sem tudta elég finomra darálni, így előkerült az imbuszkulcs és az alátét a dobozból, és kb 3-4 perc múlva a kettőből egy alátétet behelyezve 5. fokozaton sikerült befullasztani a Creminát. Kb 100g kávé elpocsékolása árán sikerült beállítani a megfelelő szemcseméretet, és egy elég korrekt espressót elkészíteni (a lefolyási idő rendben volt, 15g:30g 30s alatt de a hőfok megtalálására már nem maradt idő). A szemcseméret állítását az elődhöz (Vario) hasonlóan 2 lépcsőben oldották meg. A középső kést magába foglaló részt forgathatjuk két gyűrű segítségével, a felső számozott a durva állítást teszi lehetővé és fokozatos (1:31) az alsó, kisebb tárcsa fokozatmentes és a finombeállításban segít (A-I-ig skálázott, a visszaállíthatóság megkönnyítése miatt). A daráló másik érdekessége, hogy a Combathoz hasonlóan a külső kés forog. Hogy ennek lesz-e hatása az ízre az jó kérdés, a későbbiek során remélhetőleg kiderül. Csatornásodásnak nyoma sem volt, ami anno a vadi új késekkel a HG-1-ről sem volt elmondható. Az első benyomás mindenképp pozitív. Kicsit sok a műanyag alkatrész, de otthoni használat mellett nem valószínű, hogy pár év alatt tönkremegy, és ha valaki szeretne több féle kávét fogyasztani párhuzamosan (ami az adagonként fagyasztás évében (Matt Perger ha nem tévedek) nem annyira abszurd ötlet mint pár éve lett volna) azoknak jó választás lehet, hiszen nem kell kidobni semennyi kávét, fokozat állítás után rögtön a megfelelő szemcseméretet produkálja (elméletileg, a gyakorlatban való kipróbálásához még sok idő kell), és erre ennél olcsóbban csak kézi darálók képesek, sőt motorosban csak az EG1, Monolith, Combat, Titus tud hasonlót, amiknek az ára többszöröse a kis Sette árának.
Amint már említettem a karba őrlés kiválóan működik, semmit nem szór mellé, ilyen szempontból köröket ver a HG-1-re is. Videó: [link]
Képek: [link]

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#54067) Parci válasza soldier2 (#54066) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én egyelőre egy fekete filctollal kiszíneztem a roburon talált pár ütésnyomot :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54068) SzuMe válasza Csápájev (#54056) üzenetére


SzuMe
tag

Én nagyon sokszor ittam már. Szerintem filter-el jobb, presszóval nem olyan jók az arányok.

(#54069) Csápájev válasza SzuMe (#54068) üzenetére


Csápájev
őstag

És mennyire érzed pörgetőnek?
Tényleg elveszi az étvágyad?

(#54070) SzuMe válasza Csápájev (#54069) üzenetére


SzuMe
tag

Nekem elvette. Mondjuk most már ott tartok, hogy csak egy flatwhite-ot iszom reggel egy kis vajjal.

(#54071) verti1 válasza fragola.6035 (#54049) üzenetére


verti1
tag

Mondjuk ez is igaz. Amint elindul a következő már ki is engedi a nyomást. Azon is agyaltam, ha leengedném belőle a nyomást lehet túlzottan fel levegősödne a kazán is, nem csak a kis kamra. Nem biztos akkor, hogy érdemes nagyon meg bonyolítani. Ezek szerint érdemes lehet simán bekötni a pumpa és az opv közé a teflon csőbe egy T-vel sima lengéscsillapítónak, hogy kisimítsa az ulka ütéseit. A vízhozamot mennyire állítottad? A szűkítő furatát nagyobbra kell venni kicsit? Vagy annyira nem nyújtja meg az előáztatást?

(#54072) Csápájev válasza SzuMe (#54070) üzenetére


Csápájev
őstag

:Y

(#54073) Corsair90


Corsair90
tag

Combos egy akció [link], kérdés megérné-e váltani CM702-ről? :)
Bár ahogy elsőre nézem az őrlőmű és a kések nem térnek el annyira tőle.

[ Szerkesztve ]

(#54074) soldier2 válasza Corsair90 (#54073) üzenetére


soldier2
őstag

Én biztosan nem váltanék delangyira graefről. Igazából semmiről se váltanék delangyira.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#54075) Csápájev válasza Corsair90 (#54073) üzenetére


Csápájev
őstag

Az a kar... :))

(#54076) sz.zs. válasza Csápájev (#54072) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem csak annyi a bajom ezzel, h sztem tökre szétb.....a az ember gyomrát a nemreggelizés és az éhgyomorra kávézás külön-külön is, hátmég együtt :U

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54077) Fixmiki


Fixmiki
tag

Sziasztok, kezdésnek érdemes egy Catler CG8030-at közel 1 évesen 60 ezerért megvenni, vagy mást ajánlanátok? Köszi

(#54078) emvy válasza Fixmiki (#54077) üzenetére


emvy
nagyúr

Az majdnem annyi, mint az uj ara.

while (!sleep) sheep++;

(#54079) krx21 válasza Fixmiki (#54077) üzenetére


krx21
nagyúr

Kb. 80-tól indul az új ára...

(#54080) handrash


handrash
őstag

[link]
Látom, hogy nem magyar hálózatra való, de ettől eltekintve vajon milyen lehet?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#54081) Fixmiki válasza krx21 (#54079) üzenetére


Fixmiki
tag

Igen az új 80 tól indul, csak vajon mennyire darál jól, mennyi a benn maradó szemcse, így értettem, hogy megéri-e mert pl egy graef 702 csak 31000Ft

(#54082) kahvesi


kahvesi
csendes tag

Bélánknak sikerült az fb Barista csoportot is elgázolnia...

»Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır«

(#54083) kaligula válasza kahvesi (#54082) üzenetére


kaligula
tag

Pártszakadás... egyik szemem sír, a másik nevet

rovidkv.reblog.hu

(#54084) Csápájev válasza kaligula (#54083) üzenetére


Csápájev
őstag

Dobtok egy linket? akár privátban

(#54085) adp válasza Fixmiki (#54077) üzenetére


adp
őstag

Sztem 60-ert talalsz boven jobbat.
La san marco, esetleg mazzer mini, 70 ert mar SJ is szokott lenni
Sot ez 60: https://www.jofogas.hu/veszprem/Mazzer_Super_Jolly_kavedaralo_62098152.htm?first=1

[ Szerkesztve ]

(#54086) dozó válasza adp (#54085) üzenetére


dozó
tag

Elég csalogató a 60 ezres Mazzer ár, de ha már Mazzer akkor inkább a fragolátol egy teljesen rendbe rakott, vagy olyan ami már járt ott mert hamar rá lehet költeni egy őrlőre 20-30 ezret

(#54087) Bazsee71 válasza adp (#54085) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem ez a réginek tűnik, amikben réz késtartó volt még, azok pedig nagyon pontatlanok fragola elmondása szerint.
Meg bele kell kalkulálni, hogy egyből új kés. Az enyémre még nem is azt írták, hogy jó, hanem hogy alig használt késekkel, ami távol állt a valóságtól.

(#54088) accu


accu
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném pidelni a gépemet én is, ezért lenne pár kérdésem...
Érdeklődnék, hogy használ-e bárki Inkbird ITC-100VH pidet?
Ránézésre olyan, mint a Sestos D1S, és árban is úgyanott van.
A másik kérdésem, hogy mennyire számít az érzékelő típusa, mert itt sincs nagy különbség árban?

(#54089) jveres válasza kahvesi (#54082) üzenetére


jveres
csendes tag

Mi történt?

[ Szerkesztve ]

(#54090) kahvesi válasza jveres (#54089) üzenetére


kahvesi
csendes tag

Besokalltak a sok önfényezéstől és önreklámtól amivel elárasztotta a csoportot.

»Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır«

(#54091) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jelentem, ennyi idő volt megszokni az elektromos roburt. ez egy penge daráló.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54092) emvy válasza Parci (#54091) üzenetére


emvy
nagyúr

Huztam ma egyet az S27-el (eloszor). Hat, nem lett jo :) (Azert a DB Catler elegge hulyebiztos, be kell latni.)

while (!sleep) sheep++;

(#54093) soldier2 válasza Parci (#54091) üzenetére


soldier2
őstag

A jót könnyű megszokni :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#54094) Parci válasza emvy (#54092) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon jó gép az s27, szóval gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54095) A761 válasza soldier2 (#54044) üzenetére


A761
újonc

+1
Tök jó ötlet a palmtamp-kosár szett! Nagyon benne lennék!

Ugye én is marhára szerettem vóna/szeretnék palmtampot, de ahogy soldier2 kollegánál, úgy nálunk is: 2 különböző duplakosaram 2 különböző átmérő, útban egy 3. természetesen egy 3. mérettel. Ééés az utóbbi remélhetőleg :P azonos lesz soldier hasonló kosarának átmérőjével :DDD vagy nem.
Hát így télleg írtó nehéz lehet!

Megoldás lehetne még egy kretén méret felár. Mit gondolsz Fragola?

(#54096) adriankoooo válasza Csápájev (#54084) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Mi ennek a barista csoportnak a címe? Már többször hivatkoztatok rá.

Ez?

(#54097) Csápájev válasza adriankoooo (#54096) üzenetére


Csápájev
őstag

Nem.
Én is nehezen találtam rá.
Így keress rá: Baristák csoportja.
Zárt csoport, míg nem csatlakozol, nem sokat fogsz látni.

(#54098) SzuMe


SzuMe
tag

Bezzera Mitica vízhálózatra kötés tapasztalatai:
Nálunk 4 bar a víz nyomása. Ezt rögtön látom is a pumpa manométerén. A gépkönyv szerint 6 bar-ig nem kell nyomáscsökkentő. Amikor tölti a bojlert, leesik 2 bar-ra.
Kicsit furcsa most a gép működése. A bojlernyomás is változatlan, szinte mindegy, hogy mennyi vizet engedek ki a forróvíz csapon. Kiengedtem 7-8 decit, de nem indult be a szivattyú és a bojlernyomás sem változott. Aztán egy pillanatra kinyitottam a gőzcsapot és teljesen leesett a bojlernyomás. Aztán mintha be se lenne kapcsolva a gép. Semmi nem jött sehonnan. 10 mp után töltötte fel a bojlert és után minden rendben volt.

A korábban 9 bar-ra beállított OPV nyomás most 10 bar lett, gondolom könnyebb a szivattyúnak dolgozni.
Mire kell még figyelni esetleg?

(#54099) adriankoooo válasza Csápájev (#54097) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Thx! :)

(#54100) SzuMe válasza sz.zs. (#54076) üzenetére


SzuMe
tag

Ebben nagyon nem értek egyet. Nem éhgyomorra kell, hanem legalább fél liter víz után. Másrészt nem eszpresszó, hanem elég sok más is van benne.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.