Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) Kazasi válasza adp (#54895) üzenetére


Kazasi
tag

Esetleg egybialetti venus ?

(#54902) jolti válasza Csápájev (#54900) üzenetére


jolti
senior tag

Ne bassz... Hogy sikerült már megint? :O

(#54903) Csápájev válasza jolti (#54902) üzenetére


Csápájev
őstag

Eresztett, óvatosan meghúztam. Rögtön elpattant. Tudom user error, hát hogyne...

(#54904) accu válasza Csápájev (#54903) üzenetére


accu
csendes tag

Nekem is ilyen van. A megoldást nem a meghúzás, hanem a menettömítő használata jelenti. Ezt is lehet kapni az expolygonban. Nekem a Loxeal 55-03 tökéletesen bevált minden ilyen feladatra.

(#54905) Parci válasza fragola.6035 (#54893) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Shot előtt kiengedem a nyomást a gőzcsapon, hogy kezdésnél ne verje telibe a pogácsát."

ez érdekesen hangzik. túlnyomás van a bojlerben alapból? pumpa indításakor először leesik a nyomás és utána épül fel nulláról? vagy nem nulláról?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54906) zolnagy válasza Parci (#54905) üzenetére


zolnagy
őstag

Amikor a Silvanoba betettem a san marco szűkítőt a bojlerbe, a manométeren láttam, hogy csapolás után maradt ott egy kb 4 bar nyomás, ami aztán egy fél nap alatt lassan lement 0-ra.

(#54907) sz.zs. válasza Csápájev (#54903) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Vegyé' má' egy rendeset! :O :P

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54908) Csápájev válasza sz.zs. (#54907) üzenetére


Csápájev
őstag

Az lesz.
Vagy jolti gyártat nekem véget :)

(#54909) verti1 válasza zolnagy (#54906) üzenetére


verti1
tag

Erre kellene a késleltetés a háromjáratúra. Pumpa kikapcsolása után még nyitva maradna pár másodpercig. Valami időzítő relé kellene.

(#54910) Parci válasza verti1 (#54909) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ha csapolás előtt csapolsz egy rövid pillanatra üresen, az nem enged el minden túlnyomást?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54911) verti1 válasza Parci (#54910) üzenetére


verti1
tag

Ezt nem tudom, szerintem el kellene, hogy engedjen. Az én kis dugattyús kamrám most van gyártás alatt. Ha beépítem akkor beszámolok majd. Ez csak egy kis kényelmi extra lenne pluszba, de lehet semmi szükség rá.

(#54912) Bazsee71 válasza verti1 (#54909) üzenetére


Bazsee71
őstag

Megosztom ITT is a rendkívül amatőr, kissé elbénázott, mobilos home videókat. Akinek nem veszi be a gyomra, hogy az egyiken párom reggeli tejeskávéja készül, az meg se nyissa. :)

A tejes videón amúgy az látható, hogy szépen elindul felfelé a nyomás, de nem akartam hogy egyből megszaladjon, ezért visszavettem. Ez itt hiba volt, a következőnél ezt inkább nem piszkálom meg. Utána felugrik, aztán visszafelé már szépen el tudom venni.
A másikon próbáltam eltalálni a poti állását előáztatáshoz, így el is bénáztam az elejét, jó sokáig nem történt semmi. Finom ez sem lett, még a közelében sem vagyok a jónak. Már beletörődtem, csak 3 adag szenvedés maradt. :DDD
Egyébként Renekába most 16g-ot tettem, el is veszik benne, mégis megduzzad annyira a pogácsa, hogy - igaz éppen - de látszik a csavar nyoma.

Késő délután lövök egyet a TT 8020-as blendről is, hátha sikerül úgy mint tegnap, ott gyönyörűen lehetett neki adagolni felfelé is. Leírni is alig merem, de végre ittam egy jó kávét, persze ez a bénázásom bizonyítványa.

A lényeg, hogy alakulgat a történet. És ahogy fragola is írta, finomabbra kell őrölni, és nem is kicsit. Arra tippelek, hogy az előáztatással megduzzad/lazul a pogácsa, utána pedig könnyebben tolja át rajta a pumpa a vizet.

A videókat kérlek ne osszátok sehol máshol, és ne is töltsétek fel máshova, csak a leírtak egyértelműsítésére töltöttem fel.

(#54913) mester6 válasza Bazsee71 (#54912) üzenetére


mester6
tag

Nekem a technika nagyon tetszik! A kávéval meg előbb utóbb beletalálsz a tutiba. :)

(#54914) fragola.6035 válasza Parci (#54910) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Üres csapolás is jó, de hagyhat nyomást benne. De nem is kell, sőt nem is lehet elengedni az összes nyomást, mivel a bojlerben 110-120 fok van, ahhoz meg 1 bar körüli nyomás kell.

https://caffe35.webnode.hu/

(#54915) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Ha valaki rendelne a Danettitől, szívesen betársulnék egy 250 g-os TT 8020 erejéig! :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54916) Sic.Transit válasza Rush77 (#54855) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Fragolánál volt nemrég új Rancilio Silvia, asszem 160-ért, vagy akörül, de kb. annyiba áll meg, ha rendelsz angol webshopokról.

(#54917) zolnagy válasza Parci (#54910) üzenetére


zolnagy
őstag

Nálam nem engedte el akkor sem.

(#54918) adp


adp
őstag

[link]

Ha vakai akar pot k szenzort ezt vegye. Ezerszer jobb mint amit adnak hozza. Az egy f*s foszlik szet, ez kiraly meg muanyag

[ Szerkesztve ]

(#54919) rallypix


rallypix
csendes tag

Eladnám a következőket:

Reneka szűrő - 7000Ft
Fragola féle Pergtamp klón (58,6mm, a Renekához ideális) - 4000Ft
Fragola féle 41-es tamper hozzá való tölcsérrel - 5500Ft
Mahlkönig Vario V2 - 75000Ft

Képet privátban tudok küldeni mindenről, nem akarom teleszemetelni vele a topicot.

(#54920) kozsy18


kozsy18
tag

Sziasztok!

Wilfa őrlő gépezettel alkot valaki mostanság?
Milyenek vele az eddigi tapasztalatok?

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#54921) SzuMe


SzuMe
tag

Van egy eladó PID szettem, ha valakit érdekel. Teljesen új. C100+SSR+K elem.

[ Módosította: radi8tor ]

(#54922) tottijani válasza rallypix (#54919) üzenetére


tottijani
csendes tag

Szia.A 41-es tamper és tölcsér érdekel.

(#54923) kozsy18 válasza SzuMe (#54921) üzenetére


kozsy18
tag

Írtam :)

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#54924) L4D1K


L4D1K
őstag

Halihó, nem tudom mennyire fér bele a szabályzatba, de a Lurdyban egy olasz árukkal foglalkozó boltban 10e a négy személyes Brikka.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#54925) SzuMe


SzuMe
tag

Előáztatás témakörben van már esetleg valami jó összefoglaló? Mióta vízhálózaton van az E61-és gépem, játszom vele, de néha meglepő dolgokat tapasztalok.

(#54926) Toobee


Toobee
veterán

Red Baggies kávét merre lehet online beszerezni? Tetszett a Red Baggies Raja Toba teszt, megkóstolnám.

https://barbieripnk.hu/

(#54927) sz.zs. válasza Toobee (#54926) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Csatlakozom a kérdéshez.... Ő amúgy helyileg merre van? Próbáltam olvasgatni, de nem derül ki számomra.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54928) adp válasza kozsy18 (#54920) üzenetére


adp
őstag

gondolom filterezni szeretnél vele, az csak arra jó: itt elég jól elmondja a dolgokat james hoffmann:[link]

(#54929) kozsy18 válasza adp (#54928) üzenetére


kozsy18
tag

Is. Láttam már a videót korábban, bújtam is a webet, milyen tapasztalatok vannak vele espresso terén, sikertelenül. Elmondásból hallottam, hogy tud elég finomat őrölni, de ezt nem láttam személyesen, ezért keresek valakit, akit közvetlen élmény fűz hozzá.
Nyilván nem fogom megtalálni 100-200 euro között azt az őrlőt, ami filter és espresso képes is lesz, de szeretnék valamit, ami a jelenlegi után a következő lépcső lehet (némi kompromisszummal).
(És nem egyből EK).

[ Szerkesztve ]

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#54930) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#54912) üzenetére


Bazsee71
őstag

Na a Strada 17g-os szűrővel 94 °C-on sikerült egy egész jót húzni a Danny Morenoból, 18g-mal töltve a kosarat. Aztán visszamentem a Renekára, mert az mindig javulást hozott eddig, erre megint citrusos semmilyen lett. Még egy adag maradt, aztán jön a CM Gitchathaini, közben pedig megnyitom majd a Bean On guatemalait is.

Most már egyre jobban kezelem a masinát, egyedül a kezdő fokozat eltalálása jelent még sokszor gondot, az még idő lesz. Egyébként meg mint ha nulláról indulnék, teljesen újra kell értelmezni a daráló beállítását is, ezzel együtt a kávé mennyiségének belövése is előtérbe került, eddig ezt elég lezseren kezeltem.

kozsy18: Mi a jelenlegi? Kézi szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

(#54931) kozsy18 válasza Bazsee71 (#54930) üzenetére


kozsy18
tag

Egy átkozottul kinőtt, faragott Minimill... :)
Csak nem LidoE-t ajánlanál?

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#54932) sz.zs. válasza Bazsee71 (#54930) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A TT 8020 milyen?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54933) Parci válasza kozsy18 (#54929) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kinu m47 nem játszik, túl drága már?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54934) zolnagy válasza Parci (#54933) üzenetére


zolnagy
őstag

Múlt héten kérdeztem tőlük, már 249 EUR + szállítás az ára (18 v. 28 EUR sürgősségtől függően). Április végén lesz újra készletük.

(#54935) Parci válasza zolnagy (#54934) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem egy szimpatikus banda, sajnos :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54936) kozsy18 válasza Parci (#54933) üzenetére


kozsy18
tag

Lehet bennem van a hiba, de nem tudok azonosulni ilyen összegért kínált kézi kurblival (talán már a Lidoknál is drágább?).
Szívesebben váltanék motoros dologra , ha már 70-80 ezer környékén kell téblábolni és nem ragaszkodom az új berendezéshez sem.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#54937) SierraFox válasza Parci (#54935) üzenetére


SierraFox
tag

Miért nem szimpatikusak? Csak azért kérdezem, mert most gondolkozom én is valami kézidarálóban, és a Kinu M47 tűnik a befutónak. Az Orphan Espressonál már letettem arról, hogy valaha is lesz Pharosuk ami esetleg még Angliába is átjut, hogy onnan rendelhessem meg.

(#54938) rallypix válasza rallypix (#54919) üzenetére


rallypix
csendes tag

A tamperek, a tölcsér és a szűrő is elkeltek, viszont a Vario továbbra is várja új gazdáját.

(#54939) mester6 válasza kozsy18 (#54936) üzenetére


mester6
tag

Rallypix Mahlkönig Vario ajánlata szerintem nem rossz, érdemes megfontolni.

(#54940) Bazsee71 válasza kozsy18 (#54931) üzenetére


Bazsee71
őstag

Megvan már, tied a full tuning MiniMill. :)

Engem a Kinu M47 vett le a lábamról, baromi jó kávét húztunk vele a Macskakőben. Arról nem beszélve, hogy milyen igényesen összerakott szerkezet, egyszerűen lenyűgözött, végre egy becsületes mérnöki munka. Filterre való alkalmasságáról azonban még nincs információ. Daráló podcastet érdemes követni, elvileg rövid időn belül tesztelik onnan egy páran.

Motoros eszközre igazából csak tuning SJ jut eszembe, valami spéci késsel, de az megint kicsit ingoványos talaj. Illetve ha vadászol valahol egy La San Marco SM95-öst, azt fel tudod szabályoztatni fragolával, és mehet bele a ZM kés (SocraticCoffee várhatóan a napokban közöl róla mérést). Bele megy még a Majorba is, csak a 1,5x-es fordulatszámon kérdéses, hogy mit mutat.
Megértem egyébként, hogy nincs kedved tekergetni, valószínűleg nálam sem lenne hosszú életű a lelkesedés. Bár egy M47-es el tudna gondolkodtatni... :)

(#54941) Parci válasza SierraFox (#54937) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert egy éve képtelenek megcsinálni a honlapjukat, igazából nem is egyértelmű, hogy hogy kell rendelni, mert hájp az van a cuccokról, de rendes tesztek, infók alig. komolyan, ne nekem kelljen már vadul bogarásznom, hogy ha szeretnék venni tőlük valamit, akkor az egész pontosan micsoda és hol kell megrendelnem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54942) adp válasza kozsy18 (#54929) üzenetére


adp
őstag

ilyen áron újban csak a graef ami filter és presszó kompatibilis, esetleg a fent árult vario használt esetén.
kéziben meg Lido.

Én a helyedben gyorsan lecsapnék a variora

[ Szerkesztve ]

(#54943) SzuMe


SzuMe
tag

Ez még aktuális. Még alkudni is lehet :)

(#54944) meander


meander
tag

van valakinek tapasztalata, hogy kv gépet külföldről hogyan kell haza futárkodni? Konkrétan Milánóbol, ha járna valaki arra a közeljövőben :)
Arra gondolok, van-e jó tapasztalat valamelyik céggel, törékenyként kell feladni, biztosítással? Dupla dobozba, pukkanós fólia, papír galacsin, stb... tehát bármilyen tapasztalatnak örülök. A cél, hogy egy darabban hazaérjen.
Köszi

(#54945) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Adott egy Saeco HD8829/09 kávéfőző. Vízkőoldáshoz feltétlen csak ezt a vízkőoldót lehet használni? 3-9 nap kiszállítást ígérnek, meg a cucc maga is 6e FT, nem túl baráti ez a kombináció most, hogy kivillant a gépen a clean calc lámpa.
Előre is köszi a segítséget.

(#54944) meander: Én amcsiból rendeltem laptopot, UPS hozta ki, nem volt gond a géppel, ép volt benne minden, a winchester sem sérült, azóta is jól működik. Ha értékbiztosítással adod fel, törékeny cuccként, akkor nem lesz azzal gond jó eséllyel. A csomagban a gép pukkanós fóliával volt alaposan betekerve, kis galacsinokkal és bubis nylonnal kitömködve.

[ Szerkesztve ]

**********

(#54946) zolnagy válasza echterion (#54945) üzenetére


zolnagy
őstag

Citromsavas oldat elég lesz sztem oda is. Egy liter vízbe egy evőkanállal elég talán.Ebből az egy literből kiveszel 2 dlt, amiben melegítve feloldod a citromsavat, majd ezt visszaöntöd a maradék vízbe.

@meander, én több gépet vettem olasz ebayről. Mindig az eladóra bíztam a szervezést. A szállítási költség 30-60 eur között mozgott. Mo-n átadták a magyar postának. Ők hozták ki. Nálam nem volt összetörött gép, de ez nagyban függ sztem, hogy milyen a csomagolás, ez meg az eladótól függ.

(#54947) Csápájev válasza echterion (#54945) üzenetére


Csápájev
őstag

Ahogy előttem írták itt citromsavat ajánljuk vizkőoldásra, de az általad linkelt folyadékot is megkapod 3ezer körül itthon. Keress rá gugliban. Ha jól emlékszem mediamarktban is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#54948) echterion


echterion
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, meg is találtam a MedaiMarkt-ban 2400.ért. A citromsav az tul.képpen aszkorbinsav, ugye? Mert olyanunk van itthon egy bontatlan zacsival (nem mintha földhöz vágna az MM-es ár, de ha nem kell feltétlen, nem veszek fölös cuccokat).

**********

(#54949) Parci válasza echterion (#54948) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az is az. és nem érdemes több ezer forintokért előre bekevert oldatot venni, amikor párszáz forintért kapsz egy csomó tömény citromsavat, ami évekig elég.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54950) echterion válasza Parci (#54949) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. El is indult a folyamat, a fenti keverési aránnyal. :R

**********

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.