Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) vikla007 válasza Keresztapper (#54799) üzenetére


vikla007
aktív tag

köszönöm :)

(#54802) Bazsee71 válasza mdav88 (#54800) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én voltam, de akkor csak barátom miatt érdeklődtem, neki meg akkor nem volt fontos. :)

(#54803) bl4ze válasza Keresztapper (#54799) üzenetére


bl4ze
veterán

Filter tudtommal bezárt....

.:. bl4ze .:.

(#54804) beleriand72


beleriand72
tag

szeretném megkérdezni: mérleget szeretnék venni melyiket javasoljátok Hario v60 vagy Brewista. Árban kb ugyanannyi mind2

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#54805) BlacKSouL válasza Wolfy999 (#54794) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nálunk a víztisztító szűrő ki van fertőtlenítve, tiszta új szűrőt teszünk bele, amikor kell cseréljük, hálózati vezetékre (átváltós csapra) van kötve, és naponta minimum 4-6 liter víz átmegy rajta, de mégis vannak pontok ahol benyálkásodik, ezt szűrőcserénél tapasztaljuk. Pedig le is van takarva, gyakorlatilag teljesen fénymentes a tartály.
(Nem lágyító, hanem ezüst+kdf)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#54806) Keresztapper válasza bl4ze (#54803) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Akkor a Pécsi Kávéban igyon kettőt. :)

(Bocs, ezt nem tudtam. Annyira szeretek otthon kávézni, hogy helyiként sem látogatom rendszeresen a kávézóinkat. Mondjuk egy Pécsi Kávés dupla guatemala után el is gondolkodtam múltkor, hogy jól van-e ez így. :) )

http://palscoffeetech.com/

(#54807) adp válasza vikla007 (#54798) üzenetére


adp
őstag

Mult heten voltam a pecsi kaveban. Ott van a kozpontban. Egy lucky cap yirgat ittam. Nem volt kiemelkedoen jo de tok oke volt. kb ilyet en is csinalok itthon a paljocebol vagy a pacificbol.

A baristak elegge kezdoknek/ nem hozzaertonek tuntek. Akartam inni egy filtert is nem tudta milyen pori, mikor megkerdeztem hogy omniroast csak pislogott h az meg mi...

Egy kavet (hala egnek nem az enyemet)mert azert szoltam volt ugy keszitett a csaj h daralt, tamperolt jol megveregette tamperolas utan a kart a tamperral aztan ugy itelte nem jo megint daralt es tomoritett aztan utogetett...

[ Szerkesztve ]

(#54808) adp válasza adp (#54807) üzenetére


adp
őstag

Marmint hogy a mar tomoritett pogira daralt es tomoritett azan meg jol megkocogtatta...
Szoval az ilyenektol falnak megyek :D

(#54809) Bazsee71 válasza adp (#54807) üzenetére


Bazsee71
őstag

Amikor én voltam, akkor Béndek Tamás is ott volt, de megmondom őszintén, nem néztem hogy készítik a kávét, a végeredmény igen jó volt. Engem inkább az bosszant, hogy sokszor nem érződik az italon a lezserség, a Kék Elefántban sem láttam annyit maszatolni a baristát, mint amennyit én játszadozok vele, a kávé mégis fenomenális volt. Megkérdeztem, és a hőfokkal sem babrál különösebben, ritkán megy el 93 °C-ról.

Amúgy a Pécsi Kávéban kaptam egy grátisz kávét, mert Tamás mondta, hogy a guatemalait már nem adná ki, mert hiába hűtőcsapol, annyira túl van melegedve a gép, hogy megég, inkább ajánl mást. Aztán mondtam hogy akkor mindegy, csak kíváncsiság volt mert most hoztam éppen a Danettitől, erre mondta hogy akkor csakazértis ad egyet, és legalább tudom milyen mikor megég. :DDD

Na meg ma is tanultam valamit, én sem tudtam mi az az omniroast. De ahogy nézem nem is nagyon használják a pörkölők a kifejezést, legalábbis azoknál a kávéknál, amikkel találkoztam.

(#54810) sz.zs. válasza Wolfy999 (#54794) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Fertőtleníteni nem, de mosogatószerrel kimosni szoktam. Így is jelentkezik... de megpróbálom!
adp: Nincs napon a tartály!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54811) meander válasza mdav88 (#54774) üzenetére


meander
tag

fragola arra a szürke textilre "esküszik". Ebben a mondatban valószínűleg több minden is pontatlan volt, de ha beszélsz vele talán meg tudja mondani mi az. Simi meg emlékeim szerint a fehér "vattát" pártolja. Vele is beszélhetsz, biztos tud segíteni.

(#54812) meander


meander
tag

Itt az új tuning ötlet. Majorba ZM kés?
Ha valaki belevágna legyen szíves tudósítani. Kés tudja valaki mennyibe fáj ebbe?
Na most kitalálhatná a következő barista világbajnok, hogy a ZM a jövő, lenne gyorsan világbajnok darálóm... :)

(#54813) Bazsee71 válasza meander (#54812) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pont délután osztottam meg a Daráló podcastben a Socratic Coffee posztját. Drukkolok én is, hogy ez legyen a befutó, és akkor már csak frekvenciaváltót kell lőni. :)

Ha már feltűnik külföldi webshopokban is, akkor majd rákérdezek a Danettinél, addigra remélhetőleg tapasztalat is lesz vele.

(#54814) Peti...(16v) válasza meander (#54812) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Itt 81 euro.

[ Szerkesztve ]

(#54815) meander válasza Bazsee71 (#54813) üzenetére


meander
tag

na tessék, nagyon egy rugóra forog a világ :) bár én nem pont ott láttam. Danetti biztosan be tudja szerezni, ezek szerint kb. 20e HUF-ért. Inkább az lenne érdekes, hogy van-e vele valakinek eszpresszora tapasztalata. Pl. külföldi fórumok. Bocs még nem volt időm utánanézni.

(#54816) Bazsee71 válasza meander (#54815) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ennél bővebb leírást nem találtam róla, talán a SC-tól lesz lassan infó, illetve tudtommal a CM-nál is vendégeskedik majd egy darab. Addig is koptatom a Major késeket. :)

(#54817) Elekellek válasza sz.zs. (#54810) üzenetére


Elekellek
csendes tag

Perszehogy jelentkezik, hiszen a csövekben is ott van az élet. Ez egy algásodási folyamat, azért lesz nyálkás, mint egy akvárium fala. A víznek is enyhén dohos szaga-íze lesz ilyenkor. Az edényt szépen kimossuk, de a szilikoncsövek belső falát nem lehet. Ha találsz olyan átmérőjű üvegmosó kefét, ami belemegy a csőbe, meglátod, milyen guszta anyagot tudsz belőle kihúzni ;]

Szóval csöveket kiszerelni, százfokos vízben kifőzni. De lehet, egyszerűbb újakat venni: http://bolthely.hu/szilikongumi/id/01671_3x9-mm-elelmiszeripari-szilikon-cso

(#54818) SzuMe válasza mdav88 (#54796) üzenetére


SzuMe
tag

Nekem is érdekes lehet.

(#54819) simi.esp.28 válasza meander (#54811) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

A szürke textil az ovf soft, a fehér vatta meg az ovf fsb.

Nekem a soft-tal az a bajom, hogy az összes helyen lebeszéltek róla, hogy a magas hőmérsékletet(>80°C) nem bírja, elkezd foszlani, meg a vizet se nagyon csípi, habár azt nem kellene kapnia ott. Viszont a szerkezete tetszik, hogy sűrű, valószínűleg el is látja a dolgát, de én nem mertem ezt beszerelni.
Az FSB határozottan bírja a hőt, habár kicsit összébb áll idővel, meg ha ráragassza az ember a kazánra , akkor elég undorító is tud lenni, ha szerelni kell a gépet később. Én ezt gyorskötözővel a ragasztós oldalával kifelé raktam fel mostanában, így jól szerelhető később a gép. Maga az anyag szálas, tényleg vattához hasonlítani, így nem annyira jól szigetel mint a soft, viszont vastagabb, összenyomható.

Szerintem az igazság valahol a kettő anyag között lenne, a soft szerkezetével és az fsb hőállóságával, habár szerintem nem kell akkora jelentőséget tulajdonítani ennek az egész hőszigetelésnek.

Ja és azzal a szivacsos hőtükör fóliával ne próbáljatok hőszigetelni, maradjon meg a helye a radiátor mögött. Nemrég kb 1 órán keresztül vakarásztam egy kazánról, és a gép burkolatáról, több-kevesebb sikerrel, faszán ráégett. (Innen is pacsi Balázs!) :D

Valakinek nincs ismerőse Milánóban? Ha igen, dobhatna egy pm-et.

(#54820) mdav88 válasza simi.esp.28 (#54819) üzenetére


mdav88
senior tag

Meander, Simi: Köszi a válaszokat.

Azért a gőzkazán ontja magából a hőt, ezzel biztosan sok energiát meg lehetne takarítani.

Az igazság felé félúton: belülre fsb, második rétegnek soft?

(#54821) verti1 válasza mdav88 (#54820) üzenetére


verti1
tag

Gőz kazánra csak szikikon szivacs szerintem.

(#54822) mdav88 válasza verti1 (#54821) üzenetére


mdav88
senior tag

Erre az ovf fsb-re azt írja hogy 170fokig jók vagyunk...
Ettől függetlenül sem ajánlott?

(#54823) mdav88


mdav88
senior tag

Pacificaffe-től rendelnék egy adag kávét, de nem látom hogy nagyjából mikori pörkölések lehetnek.
Erre vonatkozóan mik a tapasztalatok, merjek vakon berendelni egy kilónyi yirgát? (többeknek tetszett, tudom)

(#54824) Bazsee71 válasza mdav88 (#54823) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem nyugodtan hívd fel őket, továbbá a FB videójukon éppen a Yirga zacsikat zárják nitrogénnel, biztató. :)

(#54825) adp válasza mdav88 (#54823) üzenetére


adp
őstag

Facebook uzi, ha surgos telefon.
Nagyon kedvesek.
A yirga tippem szerint eleg friss kell, hogy legyen mikor rendeltem 22-en aznap porkoltek, az sztem mar tuti elfogyott ilyen jo aron

[ Szerkesztve ]

(#54826) Parci válasza meander (#54812) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez érdekes, szegény major eddig alulértékelt volt, de lehet, hogy hamarosan mindenki major után kutat majd :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54827) Bazsee71 válasza Parci (#54826) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jaja, még most kell felvásárolni a használt darabokat, illetve jó lenne egy frekvenciaváltó forrás, ahol nem 80-90k egy berendezés...

(#54828) bajnokpityu válasza Bazsee71 (#54827) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ODE-1F és a ZVF330, LG iC5 jó 1 fázisú motorhoz, jól emlékszem?
több típusról nem tudok. Ismerősök javasoltak még egy triakos trükköt, de egyelőre áll az a projekt, és állítólag nyomaték is oda lesz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54829) Bazsee71 válasza bajnokpityu (#54828) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem csak az első kettő, legalábbis az LG ezen szériájában én csak 3 fázis kimenetűt láttam. Triak pedig kiesik sajnos, azzal tényleg odavész az erő.

Kínából lehetne még rendelni, de most eltűntek aliexpressről, alibabáról pedig macerásnak tűnik, egyelőre nem rizikózok.

(#54830) fragola.6035 válasza bajnokpityu (#54828) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Azok 3 fázisú motorokhoz valók.
Most kérdeztem az ismerősömet, aki 40 körül mondta az egyfázisút, de az nagyon kis teljesítményű. A 0.75 kW-os 79e. Ft.

https://caffe35.webnode.hu/

(#54831) fragola.6035 válasza Bazsee71 (#54829) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Pár hónapja hirdettem egy SM 95-öt, amibe a Major kés pont passzol és 800-as fordulatú, akkor nem kellett senkinek, pedig akár 40-ért is odaadtam volna.
Most veszek bele egy ZM kést.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#54832) Bazsee71 válasza fragola.6035 (#54831) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem is értem arra miért nem csaptak le, de legalább lesz egy frankó darálód filterre. :)

Szerk.: most jött a levél weboxtól, itt a gép. Nem sok időm lesz nyúzni a hétvégéig, de nagy az izgalom. :)

[ Szerkesztve ]

(#54833) Parci válasza fragola.6035 (#54831) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

várjuk a beszámolót, k30-asított jolly összevetést stb. :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54834) meander válasza Parci (#54826) üzenetére


meander
tag

ha CM tényleg vesz egyet, akkor az nagy segítség lenne a tudomány oltárán. Kitesztelhetnék filterre, eszpresszóra.
Na most olvasom fragola írását. Akkor ő lesz a tudomány oltárán ezek szerint :)

[ Szerkesztve ]

(#54835) Bazsee71 válasza meander (#54834) üzenetére


Bazsee71
őstag

Elvileg tesztre lesz náluk egy nemsokára.

Más:
Mázli, hogy éppen csomagot kellett feladnom Surdának, különben ott toporoghatnék a webox automata előtt. A feladással akartam kezdeni, nem volt üres rekesz. Mondom akkor átveszem a gépet, nyílt is az ajtó, a szél pedig azzal a lendülettel visszacsukta. Persze kérdés nincs, hogy át tudtad-e venni. A feltüntetett telefonszám még csak ki sem cseng, a gépet pedig kamera figyeli, így az ajtó feltépése sem volt opció.
Így megpróbálkoztam még egyszer a csomagfeladással, elvileg egy rekesznek már üresnek kellett lennie. Szerencsére így is volt, nyílt az ajtó, ami mögött ott volt a GC. :)

(#54836) Keresztapper válasza Bazsee71 (#54835) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Vagyis, ha valaki más fel akart volna adni valamit, míg te a GC átvételét intézed, akkor akár helyetted is átvehette volna?

http://palscoffeetech.com/

(#54837) Bazsee71 válasza Keresztapper (#54836) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen, ha ott hagyom az automatát, akkor a következő ügyfélnek a GC-t tartalmazó rekesz nyílik...

(#54838) Keresztapper válasza Bazsee71 (#54837) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Eddig sem próbáltam ki ezt a szolgáltatást, de most már nem is fogom azt hiszem. :)

Örülök, hogy te vehetted át a géped.

http://palscoffeetech.com/

(#54839) vicces


vicces
addikt

új gépteszt: [link]

én még nem néztem meg, mert zenét hallgatok és az elnyomja a laptop hangszóróit ;]

:)

(#54840) mdav88 válasza vicces (#54839) üzenetére


mdav88
senior tag

Szerintem inditsunk peticiot a gaggia fele, hogy tamasszak fel a regi gc gyartasat. :P

(#54841) weinmaker válasza mdav88 (#54840) üzenetére


weinmaker
őstag

Elviccelhetjük, de azért az egy piszkosul eltalált gép volt. Feltuningolva nagyon is partiképes otthoni környezetben. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#54842) mdav88 válasza weinmaker (#54841) üzenetére


mdav88
senior tag

Nem teljesen trollkodva írtam, de azért na, volt benne az is bőven. :)

(#54843) mdav88 válasza adp (#54825) üzenetére


mdav88
senior tag

Valóban nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Elmondásuk szerint max 2 hetes, de inkább frissebb kávéik vannak, adott kávéra rábökve el tudják mondani mikori.
Rendeltem is tőlük egy adagot, jó gyorsan postára is dobták, így lesz alkalmam az ünnepek alatt jól bekávézni :) :DD

(#54844) Parci válasza weinmaker (#54841) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

korrekt gép volt, de a gyár szempontjából igazán mindegy, hogy mit tud feltuningolva. az csak "véletlen", hogy a kis és gyors reagálású, dupla külső fűtőszálas bojler milyen jól passzol a rézcső témával.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54845) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Nem bírtam ki, hogy este ne igyak kávét, ha már itt a gép. Amit két húzás után ki merek jelenteni, hogy a rézcsöves csörgés tényleg abbamaradt. Továbbá, hogy a januárban kiadagolt PY Aramoból még most is sikerült értékelhetőt húzni, igen szép cremával. Még holnap gyakorlok, aztán ünnepekre bontom a CM kávékat. :) A potmétert azért idő lesz kiismerni, de jó móka lesz ez, érzem.

Az átalakítás szokás szerint igényes, kiváló munka.

(#54846) ronin s8 válasza Bazsee71 (#54845) üzenetére


ronin s8
senior tag

A csörgést mi szűntette meg, a tágulási tartály...?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#54847) Csápájev


Csápájev
őstag

Kávé sózásáról hallottatok már? Ivott már valaki csipet sóval kávét? :)

(#54848) Bazsee71 válasza ronin s8 (#54846) üzenetére


Bazsee71
őstag

Úgy értelmezem fragola írását, hogy igen.

Csápájev: és borsozást? Nekem múltkor egy borsőrlővel hozták ki a kávét...

[ Szerkesztve ]

(#54849) Csápájev válasza Bazsee71 (#54848) üzenetére


Csápájev
őstag

Sozasrol olvastam most a nők lapja című tudományos magazinban.
http://www.nlcafe.hu/eletmod/20170411/ha-tenyleg-ugy-szereted-a-kavet-cukor-helyett-inkabb-sot-rakjal-bele/

Sok borssal a káposztás tésztát szeretem nagyon.
Lehet úgy emlékeztek, hogy azt is kértél :DD

[ Szerkesztve ]

(#54850) Bazsee71 válasza Csápájev (#54849) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hozhattak volna, szeretem. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.