Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) handrash válasza ronin s8 (#54690) üzenetére


handrash
őstag

Ez már szinte olyan mint a virtuális szex.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#54702) mester6 válasza mézespálinka (#54699) üzenetére


mester6
tag

Akkor a hallásod biztos jobb mint az enyém! :DD
Én a színeződés figyelem nagyon!😎

[ Szerkesztve ]

(#54703) Csápájev


Csápájev
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy ez pontosan milyen gép illetve daráló? :U

(#54704) simi.esp.28 válasza Csápájev (#54703) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

la marzocco linea és vulcano.

[ Szerkesztve ]

(#54705) Csápájev válasza simi.esp.28 (#54704) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi!

(#54706) And06 válasza Csápájev (#54703) üzenetére


And06
aktív tag

erről jut eszembe, múltkor jártunk egy helyen, ahol a kantinban egy nagy lacimbali gép meg mellette 2 ipari őrlő feszitett. épp áltam sorban a teáért, és azon gondolkoztam, hogy lehet átpártolok a kávéhoz, csak nem lehet olyan rossz. szerencsére valaki előttem kávét kért, igy láttam, ahogy a felszolgáló elővesz a pult alól egy nagy müanyag dobozt tele őrölt kávéval, és abból szépen átkanalazza az őrleményt a szűrőtartóba :)) maradtam a teánál...

(#54707) radi8tor válasza ronin s8 (#54690) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A croissaint összetétele is érdekes lehet. Bár gyanítom már ebben a szakmában is egyre inkább a spórolás a divat. Egyre olcsóbban akarják előállítani ugyanazt (ami persze nem lehetséges egy bizonyos szint alatt).

⭐ Stella

(#54708) Csápájev válasza And06 (#54706) üzenetére


Csápájev
őstag

Klasszikus...

(#54709) weinmaker


weinmaker
őstag

Rancilio elkelt! Köszi mindenkinek az érdeklődést!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#54710) verti1


verti1
tag

Nincsen valakinek elfekvőben 1 soros PID szabályzója? Ez a jó Auber feladta a küzdelmet...meg se mukkan. Jó lenne valami amíg megjön az új.

(#54711) hatillah


hatillah
újonc

Faema Emblema-val van mar valakinek tapasztalata ? Véleménye ?
Ez is oldalanként változtatható hőmérsékletű Smartbojleres.

(#54712) L4D1K válasza soldier2 (#54684) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi! Akkor marad egy új gép. Ehhez a géphez, tudásának megfelelő, merre nézelődjek?

# ANTAL Tuning #

(#54713) zolnagy válasza verti1 (#54710) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem van egy XMT7100, [lilyen] Tartaléknak volt itthon, nem használtam (de kipróbáltam, müxik), de már nem is kell, mert az új gépbe másfajta pidet építek majd.
Ára: 6e Ft
Átvétel Győrben, vagy +posta

[ Szerkesztve ]

(#54714) mdav88 válasza Csápájev (#54703) üzenetére


mdav88
senior tag

Hattyu utca vegen Pekmuhely, ha jol tevedek...?

@zolnagy: jo az a pid erdemes vele foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#54715) zolnagy válasza mdav88 (#54714) üzenetére


zolnagy
őstag

Nálam bevált. Előnye a méret. és jól tartja a hőmérsékletet, illetve könnyen beállítható. Hátránya, hogy bemelegedésnél is szakaszosan kapcsol, ezért kicsit több idő, míg a bekapcsolás után eléri a kívánt hőfokot.

(#54716) verti1 válasza zolnagy (#54713) üzenetére


verti1
tag

Ezer köszönet!

Szuper, jó lesz nekem is tartaléknak. Kezeli a PT100- as szenzort? BP-i vagyok, szóval csak posta. Esetleg gls vagy dpd aki szombatra elhozná? Nem vagyok képben velük, hogy kijönnek egyáltalán szombaton?

(#54717) accu


accu
csendes tag

Sziasztok!
Beépítettem a PID-et. Sestos D1S maradt. Tud valaki segíteni, hogyan kell beállítani, mert akár manuálisan, akár automatán probáltam +-0,5c-nál közelbb nem jutottam a beállított értékhez.
A kiinduló alapot innen szedtem: http://sestosd1s.blogspot.hu/

Az egyik használható beállítás:
m50: 1116
P: 46
t: 29
ctl: 7
oPH: 50
Ezzel 97c-ra beállítva 96,7-97,5 között van.

A másik:
m50: 78
P: 156
t: 4
oPH: 5
ctl:7
ezzel: 97c-ra beállítva 96,3-97,3 között van.

Még két kérdésem van:
1. Bár a pumpához (ez még a gyári Eaton CP2) nem nyúltam, de mióta összeraktam zakatoló hangja van. Működik, de hangosabb, mint volt. Lehet közel a vége?
2. Szétszedtem a solenoidot is, mert csepegett kicsit. Megáztattam vizkőoldóban és érezhetően jobban átenged a visszaöblítésnél,de a csepegést nem oldotta meg. Lehet a benne lévő záró gumi adta meg magát?

[ Szerkesztve ]

(#54718) zolnagy válasza verti1 (#54716) üzenetére


zolnagy
őstag

Persze, PT100 simán megy vele. Webox esetleg? Akkor még most fel tudnám adni.

(#54719) verti1 válasza mdav88 (#54714) üzenetére


verti1
tag

Ezek a kína vackok még lehet jobban bírják, mint a "márkás" társai. Én is megvettem az Aubert és eddig bírta. Ismerősömnek pont ilyen van mint amit zolnagy linkelt. Ugyan akkor rakta bele a gépébe mint amikor én az aubert, az övé még mindig megy....Egyébként meghekkeltem a gépet amíg nincs PID. Beraktam a gőz helyére a 107-es termosztátot, gőz bekapcs és indul a temp-surfing...van egy kontroll hőmérőm, azon tudom követni...a semminél sokkal jobb..nehogy már ne igyak kávét....

(#54720) verti1 válasza zolnagy (#54718) üzenetére


verti1
tag

weboxot nem ismerem, de mindenre nyitott vagyok ami itt van szombatra...írok pü-t

[ Szerkesztve ]

(#54721) mdav88 válasza verti1 (#54719) üzenetére


mdav88
senior tag

Azert nezegettem mert a gozt is pidre akarom kotni, es igy a ket pid elferne egy rexc100 helyen....
Jelenleg uton van meg egy rex, de idovel lehet benevezek majd ket xmtre elobb utobb....

(#54722) zolnagy válasza mdav88 (#54721) üzenetére


zolnagy
őstag

Ahhoz nem kell két pid. A gőzhöz lehet használni a pid alarm kimenetét. Persze plusz alkatrész kell hozzá. Vagy egy Ac-AC SSR, vagy egy 12V adapter. Utóbbihoz a kapcsolás: [link]

(#54723) accu


accu
csendes tag

Én is így csináltam meg és hibátlan lett. Egyedül az igért 1 tizeden belüli beállítás nem sikerült még.
Az ssr, amit én kaptam 3V-tól müködik, így én egy leselejtezet USB töltővel oldottam meg, elvégre csak a kapcsoláshoz kell, amihez bőven elég az 5V és 1A, és legalább kis helyet foglal.

(#54724) zolnagy válasza accu (#54723) üzenetére


zolnagy
őstag

Ja, a 12V-t csak biztos, ami biztos alapon mondtam. :)

(#54725) mdav88 válasza zolnagy (#54722) üzenetére


mdav88
senior tag

Koszi. Bar ez a rajz nekem kisse kinai.
Nem vagyok nagy elektro szaki, egy egyszeru pidelest megoldottam, de itt nem igazan ertem milyen homersekletet vesz alapul...

Vagy itt ez most single bojleres gephez van? (Nekem dual bojler van)

(#54726) accu


accu
csendes tag

Igen ez single bojlerhez van. Ennek figyeled a hőmérsékletét a piddel, illetve vezérled a fűtését a relén keresztül. Egy külső táppal kivátod a pid vezérlést, így az alarm-nál beálított hőmérsékletig fűt majd megszakítja az áramkört.
A másik bojlerhez külön szenzor kell, és gondolom külön pid is. Ennél mélyebben nem mentem még bele, mert nekem nincs is rá szükségem.

(#54727) mdav88 válasza accu (#54726) üzenetére


mdav88
senior tag

Ok akkor ezzel en nem vagyok kint a vizbol😄
De egy komplett pid sem egy eszetlen kiadas....

(#54728) zolnagy válasza mdav88 (#54725) üzenetére


zolnagy
őstag

Ja, vagy úgy. Dualhoz nem jó. Ott akkor tényleg két pid kell. De a gőzt miért akarod olyan pontosan szabályozni? Ott sztem elég a gyári megoldás. De majd kijavít olyan, akinek DB gépe van, ha nem így van.

(#54729) mdav88 válasza zolnagy (#54728) üzenetére


mdav88
senior tag

Nyomaskapcsolo szabalyoz jelenleg nagy kilengessel. Ez egy fixebb beallitas lesz.

(#54730) Parci válasza zolnagy (#54728) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bőven elég a nyomáskapcsoló (nekem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54731) mdav88 válasza Parci (#54730) üzenetére


mdav88
senior tag

Ha mar lehet kicsi penzbol flancolni, mert ne?😁

(#54732) Parci válasza mdav88 (#54731) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fair enough :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54733) Bazsee71 válasza Parci (#54732) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jártam ma a Danettinél, hoztam is egy TT 8020-ast, illetve egy guatemalait. Volt szerencsém éppen pörkölés közben érkezni, kaptam is egyből egy 1 órás adagból kóstolót. Egy új etióp kávé, a nevét meg sem jegyeztem, de meglepő módon még így frissen is egy testes, gyümölcsös ital lett a végeredmény, még biztosan visszatérek rá. Sefcsik Tamással (Block Coffee Room) egyből sikerült elbeszélgetni, nagyon lelkes, mutatott egy burundit, ami még zölden is gyümölcsös illatot árasztott (persze a többi zöldhöz mérten).
Elmondta, hogy a 8020-as egy igazán olaszos blend, míg a 7030-ast kicsit világosabbra vették, illetve a későbbiekben tendálnak majd a világosabb pörkölés irányába.

Remélem hétvégére megérkezik a GC, és akkor beszámolok majd az első tapasztalatokról. Az viszont biztos, hogy PY Aricha kell még. :) A napokban Aramoval etettem a Brikkát, és még így elkészítve is ott van az a jellegzetes íz.

[ Szerkesztve ]

(#54734) L4D1K


L4D1K
őstag

Beigazolódott a félelmem, nagy falat nekem brikka után a GC. Szűrők karok...finomabbra őrölni, hőfok állítás stb.... És még kávét sem kapok a végén... Lehet utána kellett volna olvasnom :) .

# ANTAL Tuning #

(#54735) Bazsee71 válasza L4D1K (#54734) üzenetére


Bazsee71
őstag

Adj neki pár hetet, kérdezz itt sokat, aztán lesz jó kávé. ;)

(#54736) L4D1K válasza Bazsee71 (#54735) üzenetére


L4D1K
őstag

Több évre terveztem, türelmes vagyok ;)

Nagy igényeim nincsenek, reggel dupla presszó, napközben cortado.

# ANTAL Tuning #

(#54737) sturmanek


sturmanek
újonc

Tudnátok mondani valakit , elérést aki csinál Gaggia Baby ba PID et ?
Köszönöm!

(#54738) John3:16 válasza sturmanek (#54737) üzenetére


John3:16
csendes tag

A fórumról Fragola és simi.esp.28. Írj nekik PM-et.

(#54739) simi.esp.28 válasza John3:16 (#54738) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Köszi az ajánlást, de mostanában kifogytam a pid szettből, időből és motivációm se sok van a dologhoz. :( Fragolát tudnám ajánlani a pid beépítéshez.

Viszont ma én is fotóztam egy gépet, megvan valakinek? :)

(#54740) fragola.6035 válasza simi.esp.28 (#54739) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Slayer? Hol találtad?

https://caffe35.webnode.hu/

(#54741) simi.esp.28 válasza fragola.6035 (#54740) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Bizony az, még nem láttam itthon sehol ilyen gépet. V. kerületben nyílt tegnap egy kávézó Dose Espresso néven.
Elfelejtettem a nevét bécsi pörkölő kávéi vannak az őrlőkbe kenya meg el salvador meg egy square mile blend. Én kenyát kóstoltam, valószínűleg mosott volt. Jól volt elkészítve, habár egy kicsit üresnek éreztem, lehet később jobban belövik a receptet.

(#54742) Csápájev válasza simi.esp.28 (#54741) üzenetére


Csápájev
őstag

A Slayer nyitott egy kávézót Pesten?

(#54743) Parci válasza Csápájev (#54742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(szívből, egészen mélyről jövő, fájdalmas, lemondó sóhaj :U)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54744) Csápájev válasza Parci (#54743) üzenetére


Csápájev
őstag

:DDD

(#54745) bajnokpityu válasza simi.esp.28 (#54741) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyságrendileg mibe fáj egy ilyen gép?

12.000AUD a szimpla, és dupla ennyi a dupla :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54746) And06 válasza bajnokpityu (#54745) üzenetére


And06
aktív tag

szinte ingyen van :D
:(

(#54747) Rendo84


Rendo84
senior tag

Érdeklődni szeretnék, hogy vannak-e tapasztalataitok, illetve szoktatok-e alkalmazni kávéfőzéshez desztillált vizet? Ha csak napi 1-2 kávét iszom, akkor tisztán iható egy az egyben szerintetek?
Olyan helyen dolgozom, ahol RO víztisztítóval PW vizet állítunk elő, illetve ezt a tisztított vizet WFI desztillálóval tovább kezeljük. Ezt a vizet használják fel az injekcióba. Szóval tökéletesen tiszta desztillált vízről van szó, melyben zéró ásványi anyag, szennyeződés, baktérium és vírus mentes, stb...
Szóval tisztán iható kis mértékben, vagy pedig akár vegyíthetem boltban kapható 300-400 mg/l ásványi anyag tartalmú vízzel? Ha igen, akkor milyen arányban, koncentrátumban?
Én nekem laikusként az utóbbi lehetőség a szimpatikus, csak az a nagy kérdés, hogy mi az ideális arány, hogy ízre is és egészségügyileg is megfelelő eredményt kapjak+ a kávéfőző rendszer se vízkövesedjen?
Szóval ha már van ilyen lehetőségem, hogy ingyen hozzájuthatok, akkor szeretném is kihasználni, csak okosan. :)
Minden véleményt és segítséget szívesen fogadok, köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#54748) fragola.6035 válasza Rendo84 (#54747) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Deszt.víz a legjobb. Itt a recept:

500 ml desztillált víz + 8.6g szódabikarbóna + 25g keserű só.
Ebből a koncentrátumból kell 2.5 g-ot adni 500 ml desztillált vízhez.

https://caffe35.webnode.hu/

(#54749) Rendo84 válasza fragola.6035 (#54748) üzenetére


Rendo84
senior tag

25g keserű só nem sok egy kicsit?
Illetve ha bekeverek egy ilyen 500 ml-es koncentrátumot és 2,5 g-onként mindig öntözgetem a tiszta 500ml-es deszt vízhez, akkor igen lassan fog elkopni, nem lesz baja a bekevertnek idővel, nem fog romlani az állaga, stb...?

(#54750) fragola.6035 válasza Rendo84 (#54749) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez most a legjobb alaprecept, amit a spec. kávésok használnak. Hogy mi sok benne, mi kevés, én nem tudom, elhiszem nekik.
Ha úgy érzed, hogy lassan fogyna el, akkor vagy kiborítod, vagy eleve keveset csinálsz.

https://caffe35.webnode.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.