Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) mutyi válasza Parci (#14300) üzenetére


mutyi
őstag

Én 100% arabicaval is produkálok crema-t, szerintem nem kellően friss a kávé.

Akit érdekel,bár elég nagy hülyeség, nem a mennyiséget kellene nézni...
http://index.hu/chart/2014/07/07/kave/

Engem sokkal jobban foglalkoztat egy PID a Gaggiamra mint egy Mazzer a Graef helyett, nem akarok én ágyúval lőni a verébre.

[ Szerkesztve ]

(#14302) ronin s8 válasza bbuffy (#14297) üzenetére


ronin s8
senior tag

Van most épp egy eladó R58-as. Második gépnek. :)) :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14303) #25954560 válasza Parci (#14300) üzenetére


#25954560
törölt tag

1. friss bizony.
2. mindket kv keveset ad, az egyik arabica.
3. friss bizony :)

ma ujitottunk be egy 'Sumatra Mandheling'-et, kivancsi leszek arra.

(#14304) Parci válasza mutyi (#14301) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van ilyen és van olyan arabica is, kávéja válogatja, hogy mennyi kremát ad az úr

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14305) mutyi válasza Parci (#14304) üzenetére


mutyi
őstag

Persze,én sem mondom, hogy 1 centi vastag crema van az enyémen,de mindig van, nem úgy mint sok vendéglátóegységnél adott kávénál,ahol néha gyak egyáltalán nincs :(

Az úr kegyes velünk kávé imádókkal, hogy minden nap többször darálás után beleszagolhatunk a frissen darált őrleménybe. Nekem az egyik kedvenc illatom.

[ Szerkesztve ]

(#14306) And06


And06
aktív tag

Kenyából sikerült egy jót húznom lm szimplával, 9g-ból. Ristretto lett, kb 10 secnél indult meg, nem szőkült ki! Izre is jo volt, nofene. :)

(#14307) Toobee válasza And06 (#14306) üzenetére


Toobee
veterán

Pasco Gold, Brikka, nem szőkült, műkrém szinte semmi, de jó volt. Semmi kesere, csak finom étcsoki. Kéne már tolnom valami újhullámost, szerintem 2 hónapja nem volt terítéken. Most is Malabar-t vettem.

https://barbieripnk.hu/

(#14308) bl4ze válasza #25954560 (#14303) üzenetére


bl4ze
veterán

Milyen gép, milyen daráló ? Mekkora az adag? Szimpla, dupla ?

Mit jelent a friss ? Mikori, és hogyan van tárolva ?

.:. bl4ze .:.

(#14309) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Dolce gusto krups géphez keresek alternatív (gyárin kivüli)kávé kpaszulát. Létezik ilyen?

(#14310) radi8tor válasza ronin s8 (#14302) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mini Coupé JCW (R58)? ;]

Szép kis gép az, de sajna átlép egy határt az ára.

⭐ Stella

(#14311) #25954560 válasza bl4ze (#14308) üzenetére


#25954560
törölt tag

a mostani konfig:
tizenpareves La Spaziale

a daralo egy keses nemtommi (Krups F203), dupla adagot fozunk, nemtom hany grambol (a kavefozo gyari nagyobbik feje).
a kv kozepesen porkolt boliviai, junius eleji porkoles, par nappal porkoles utan mar nalunk volt. szobahomersekleten sajat papirtasakban tarolva, legkondicionalt helyseg.

(#14312) fragola.6035 válasza #25954560 (#14311) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem kérdés, hogy ha rendes kávét innál, kellene egy daráló. Ahhoz a géphez illene egy ipari daráló.

https://caffe35.webnode.hu/

(#14313) #25954560 válasza fragola.6035 (#14312) üzenetére


#25954560
törölt tag

van mellette egy. csak az tele van a ceges kv-val (peet's coffee, valamelyik dark roast). viszont a cegesbol sem tudunk olyat fozni, ami ertekelheto cremat mutat fel.

(#14314) mutyi válasza #25954560 (#14313) üzenetére


mutyi
őstag

Karbantartott gép? Nem vízköves? Kellő hőfokúra melegszik benne a víz?
Videot készíts már a lefolyásról meg az eredményről, had lássuk hogyan néz ki.

(#14315) mester6 válasza bl4ze (#14284) üzenetére


mester6
tag

Üdv!
Nekem a nyitott szimpla LM szűrős videó tetszik. Gratula! Ezt próbálgatom én is, néha több, néha kevesebb sikerrel. Szeretném megkérdezni, hogy ez kb hány gr. kávéval készült? 41mm-es tampert használsz, vagy annyi a kávé, hogy az 58-as tamper is jó hozzá?
Szeretnék én is egyszer már hasonló cremás kévét csinálni, de sajna még nem tartok ott.

Még kérdezném, a Gaggia Classic PID-es tulajdonosoktól, akinek Pt100 hőelemmel van szerelve a készülék, hogy autótuning után milyen P, I és d értékekre áll be a Rex c100? Nálam ez 2, 13, 3 értékeknél állapodik meg.

[ Szerkesztve ]

(#14316) cekkk


cekkk
veterán

Itt van még egy videó a lefolyásról.
Nem a legjobb, de látszik a lényeg.

Kb 5 mp alatt folyik ki 60 ml víz. Az akkor sok lenne?

(#14317) bl4ze válasza mester6 (#14315) üzenetére


bl4ze
veterán

kb. 9.5 gramm, csak középre tömörítek, 41mm - igen.

&rew : az a Krups felejtős. nem eszpresszó daráló az.

.:. bl4ze .:.

(#14318) mester6 válasza bl4ze (#14317) üzenetére


mester6
tag

Köszönöm a választ, kipróbálom.

(#14319) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

kapucziner brazil red diamond: ez is talált, kellő mennyiségű sav, kicsit dohányos, kávé ízű kávé (a legjobb értelemben). rögtön két shotot kért nóra is ma reggel.

jani bá közepes sötétségű pörkölései nálam abszolút működnek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14320) hanolfe


hanolfe
tag

Sziasztok!

Elkészültem végre ezzel a csodás brazil hölggyel: 1996-os Brasilia Lady. Elég leharcolt állapotban jutottam hozzá, hámlott róla a gyári festés, az alsó részen már nem is volt, bevonták öntapadós fóliával.
Homokszórás után kapott egy krém fehér színű porfestést. Raktam bele OPV-t, valamint egy állítható hőmérsékletű (30-110 Celsius között) termosztátot. A kazánba szerkesztettem egy vízbe nyúló zsákot (rézből), ide került a termosztát szondája. Vadi új mágnesszelepet is kapott a gép, és természetesen a kartömítés is új.
Tegnap csapoltam vele az elsőt, és azt kell mondjam, hogy nagyon ígéretes a gép. Van mellette egy Baby Primo is, most gondban vagyok mert nem tudom melyiket tartsam meg. :-)

Képek:





(#14321) Toobee válasza hanolfe (#14320) üzenetére


Toobee
veterán

:C

https://barbieripnk.hu/

(#14322) -HajTömeg- válasza hanolfe (#14320) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Gratulálok,nagyon szép lett!!!!
Milyen OPV-t tettél bele?

Alias: Júzer error

(#14323) mutyi válasza hanolfe (#14320) üzenetére


mutyi
őstag

Hejj, de ügyes vagy, gyönyörű lett, gratulálok, szép munka!

(#14324) hanolfe válasza -HajTömeg- (#14322) üzenetére


hanolfe
tag

HajTömeg
Köszönöm szépen! Volt is dolog vele rendesen. Már kész volt, össze volt rakva mikor kiderült, hogy a mágnesszelep meg van repedve.
Egyébként Fluid-o-tech opv került bele, 10 barra van belőve.

mutyi
Köszi neked is a gratulációt! A színen sokat törtem a fejem. Tervben volt a piros is, meg valami extrém szín is esetleg, foci vb miatt zöld-sárga. :-) Biztos kapós lett volna. De inkább emellett a szín mellett döntöttem. Nem bántam meg.

Ja és a logó volt még nagy dilemma. De találtam ezt a youtube videot és így megcsináltam. Az eredetit lefotóztam a homokszórás előtt.
https://www.youtube.com/watch?v=u2eF9ZvZLfE

[ Szerkesztve ]

(#14325) fragola.6035 válasza hanolfe (#14324) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szép lett! Én is Lady-t használok, a megfelelő átalakításokkal szerintem mindent ver.
Látom a Tiédnek is a fej oldalán van a beömlője, ami eléggé instabillá teszi a fej hőmérsékletet. Érdemes ezt áttenni a bojler tetejére. Nem árt neki egy 0.4es fúvóka, ipari felső szűrő, pipacső rövidítés, pid, stb....

https://caffe35.webnode.hu/

(#14326) bl4ze válasza hanolfe (#14320) üzenetére


bl4ze
veterán

Szép munka, nagyon.
Grat !

.:. bl4ze .:.

(#14327) -HajTömeg- válasza hanolfe (#14324) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

És pontosan melyik.
A neten olvastam egy régiről és egy újról is. A műanyag csavaros vagy a fém?
A kazán hőmérsékletét hogy állítod?

Azért elég érdekes emberek vannak, öntapadós tapéta egy kávéfőzőre...

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#14328) mutyi


mutyi
őstag

Lenne egy tejhabbal kapcsolatos gondolatom/kérdésem.
Számomra akkor szép a tejhab, amikor gyakorlatilag nem látható szinte buborék benne, hanem a tej egy gyönyörű krémes,tejszínszerű állapotba kerül.
Szóval többszöri próbálkozások után a következő megállapításra jutottam.
Akkor sikerül ezt a gyönyörű krémes állapotot elérnem, ha kétszer gőzölöm fel a tejet.
Most már nem először történt meg,hogy az első gőzölés egy nagy vicc lett,szinte semmi változás nem történt a 2.8-as laktózmentes tejemmel, viszont most kivettem a kancsót a hűtőből,amit tegnap gőzöltem egyszer és ma másodjára újra.
Az eredmény egy eszméletlen szép krémes állag.Én ezt imádom rátenni az espressom tetejére.

(#14329) hanolfe válasza fragola.6035 (#14325) üzenetére


hanolfe
tag

Szia!
Köszi!
Az indexes fórumon találtam egy ilyen bejegyzést tőled, ott láttam a San Marco fúvóka tuningot is. De egyelőre ezt a lépést kihagytam. De ha már itt tartunk, menetes csatlakozással van a gyári vagy úgy kell kioperálni? SM fúvókára hol lehet szert tenni? Itt lent messze a fővárostól elég nehéz hozzájutni ilyen dolgokhoz.
Az ipari felső szűrőt sem tudtam még beszerezni. A PID pedig a jövő zenéje. Ha megmarad, akkor teszek bele egyet. :-)
Egyelőre így is nagyon ütős a gép, nekem... :-)

(#14330) salapp válasza hanolfe (#14320) üzenetére


salapp
addikt

Te egy művész vagy, gratulálok!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14331) hanolfe válasza -HajTömeg- (#14327) üzenetére


hanolfe
tag

Az expolygontól rendeltem, műanyag állító csavaros. Ez nem jó?
A kazán hőfokot egy állítható hőmérsékletű termosztáttal tudom szabályozni. Olyan mint otthon a hűtődben, csak ez 30-110 Celsius között szabályozható. Ebből a Brasiliából van olyan változat amiben gyárilag van szerelve hasonló termosztát. Ebben nem volt, így tettem bele egyet. Persze jobb lett volna a PID, de ahogy írtam lentebb, az a jövő zenéje, ha marad a gép. Egy Gaggia Baby Primo van még mellette, még nem tudom melyik marad.

Az öntapadós fóliát gondolom azért tették rá mert már kezdett azon a részen lejönni a festés. bár elképzelni sem tudom, hogy milyen helyen használhatták, szerintem ez éjjel-nappal vízben állhatott.

[ Szerkesztve ]

(#14332) fragola.6035 válasza hanolfe (#14329) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Menetes.
Jó a san marco fúvóka is, de szerintem nem elég szűk, inkább egy 0,45ös gázfúvóka.
A hideg víz beömlőt kell mindenképp áttenni felülre, az gyári állapotban rossz.

https://caffe35.webnode.hu/

(#14333) hanolfe válasza fragola.6035 (#14332) üzenetére


hanolfe
tag

Tehát ha jól értem, akkor a meglévő pipacsövet meghagyhatom, csak tegyek bele egy ilyen vagy ehhez hasonló fúvókát?
http://www.argep.hu/trend/PBFU/Pb-fuvoka.html

A hideg víz beömlőt átteszem. Gondolom a hideg-meleg víz keveredés szempontjából van jelentősége. Használtam régen az egyetemen CFD kódot, ezzel modelleztük a reaktortartályban lejátszódó keveredési folyamatokat. Elég könnyen le lehetne modellezni ezt a kis kazánt :-) Lehet megcsinálom...
De tényleg ilyen sokat számítana ez a kis átalakítás?

(#14334) fragola.6035 válasza hanolfe (#14333) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

igen, de teheted a bojleren kívül is bárhova a nyomóágba.
Nálam nincs pipacső, a helyére van betekerve a fúvóka.

https://caffe35.webnode.hu/

(#14335) -HajTömeg- válasza hanolfe (#14331) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az hajlamos elállítódni.
Én is azt tettem az Evoba, mondjuk mostegy iideje jól tartja a 10 bart :)
Itt írnak róla. [link]

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#14336) radi8tor válasza hanolfe (#14324) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól tetted a színválasztást!
Sajnos kevés ilyen színű kávéfőzőt árulnak manapság. :(

⭐ Stella

(#14337) SiD- válasza -HajTömeg- (#14335) üzenetére


SiD-
tag

A FoT OPV nem állítódik el, a fals mérési eredmény az Evo rugós fejszelepes konstrukciója miatt van.

(#14338) SiD- válasza hanolfe (#14333) üzenetére


SiD-
tag

a logókat, hogy sikerült megmenteni? öntapadós volt?

(#14339) #25954560 válasza mutyi (#14314) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem karbantartott. tuti vizkoves. gozomsincs a vizhomersekleterol. sosincs kikapcsolva (sejtem h itt sokan felszisszennek), utoljara karban tartva kb fel eve volt, mikor orran-szajan folyt a viz. (azt megelozoen ket evre visszamenoleg nincs tudomasunk leallasrol. eloszor ot eve lattuk). azota visszaallt uzembe, havi kb 2000-2500 adagot foznek vele (szamlalos a daralo).
egy bekesebb idoszakban megprobalok felvetelt kesziteni.

bl4ze:
igy van. azert ezt hasznaljuk, mert mindent kibir, nem azert, mert eszpresszora van kitalalva :) hebe-hoba nezunk orlogepeket, de elrettent az aruk. nem kizart azert, hogy egyszercsak elszanjuk magunkat.

(#14340) hanolfe válasza SiD- (#14338) üzenetére


hanolfe
tag

Szia!

Nem volt öntapadós a logó, festve volt. A biztonság kedvéért a homokszórás előtt készítettem róla jó minőségű fotót, hogy majd biztos találok valami matrica készítőt aki jó drágán megcsinálja :-)
Aztán találtam egy videot a youtubon, amin bemutatja a srác, hogy milyen rém egyszerűen készíthető öntapadós matrica.
Itt a video:
https://www.youtube.com/watch?v=u2eF9ZvZLfE

A lényeg, hogy lézer nyomtatóval legyen nyomtatva, lehetőleg valami olyan papírra ami vízben jól átázik (mert így később könnyebb ledörgölni). Miután megvan a nyomtatás, széles átlátszó celluxszal le kell ragasztani, körbevágni, majd langyos vízben áztatni 5 percig. Ezt követően a papírt ledörgölve a celluxról, ott marad rajta a lenyomat. Ha nem jön le mindenhonnan a papír, akkor lehet még áztatni.

Elég hihetetlennek tűnt, de kipróbáltam és tényleg működik. Nem a legjobb matrica ami létezik, de a semminél azért jobb.

(#14341) hanolfe válasza radi8tor (#14336) üzenetére


hanolfe
tag

Szia!
Egyszer láttam valahol egy Gaggia Baby Primot ilyen színben. Nagyon tetszett, ezért lett végül ilyen. Szerencsém is volt, mert a festő akinél csináltattam nem rendelkezett túl nagy színválasztékkal. De pont előtte rendeltek tőle egy nagy munkát ilyen színben és maradt belőle pár kiló por. :-)

(#14342) hanolfe válasza hanolfe (#14340) üzenetére


hanolfe
tag

Hátha valakinek jól jön...

(#14343) hanolfe válasza fragola.6035 (#14325) üzenetére


hanolfe
tag

Szia!
Most fogtam fel csak, hogy mit írtál. Az enyémnél igaz, hogy oldalt van a hideg víz beömlés... de nem a fejen, hanem a kazán felső részén, szinte majdnem a tetején. Ezek szerint az enyémnél már gyárilag javították ezt a tervezési hibát. :-)

(#14344) fragola.6035 válasza hanolfe (#14343) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Igen, látom. Nálam lent volt a fejen, a krómozott részen.

https://caffe35.webnode.hu/

(#14345) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#14344) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

https://caffe35.webnode.hu/

(#14346) hanolfe válasza fragola.6035 (#14345) üzenetére


hanolfe
tag

Hát ide tenni tényleg elvetemült dolog volt a tervezőtől. Nem is értem, hogy milyen megfontolásból rakták oda :F
Szuper, akkor ez a feladat kipipálva. Már csak a szűkítő van vissza, PID egyelőre nem lesz.

(#14347) paljoc válasza hanolfe (#14346) üzenetére


paljoc
tag

Amig itt gépészkedtek, addig én épp izgatottan várom hogy ebből mi sül ki!? :DD

(#14348) WiZARD válasza paljoc (#14347) üzenetére


WiZARD
addikt

megsütöd? :DDD :Y

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14349) paljoc válasza WiZARD (#14348) üzenetére


paljoc
tag

Perceken belül beleeresztem a gép bendőjébe, de nem az egészet! ;-)

(#14350) Parci válasza paljoc (#14347) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na csak ügyesen, jó lesz az :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.