Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) Parci válasza ronin s8 (#14100) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, case closed ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14102) #25954560 válasza jolti (#14099) üzenetére


#25954560
törölt tag

"ha délelőtt-délután nincs 2-2, akkor már reklamál!"
ehhh, oreg vagyok en mar ehhez :DDD

(#14103) jolti válasza #25954560 (#14102) üzenetére


jolti
senior tag

:-)

(#14104) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Tegnap délben megrendeltem a Brikkát.

Este meg is jött. Giga lájk! :R
Ma este ki is fogom próbálni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14105) ronin s8 válasza Polarstar (#14104) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez gyors volt! :DD
Pár napig, hétig még nem lesz az igazi, mert túl steril. Egy idő után oxidálódik az aluminium, és akkortól lesz majd az igazi! :K

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14106) And06 válasza Polarstar (#14104) üzenetére


And06
aktív tag

irja a használati is, hogy az első 3-5 főzetet ki kéne önteni a csapba :)
lassan nálunk is előkerül újra a brikka.

(#14107) ronin s8 válasza And06 (#14106) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én úgy csináltam párszor, hogy tisztítás után nem mostam el, csak hidegvízzel kiöblítettem. A hideg víz nem mosta le a kávéolajat, így valami rajta maradt. Miután nagyon ritkán használom, előfordul, hogy hetekig se veszem elő, ezalatt bőven be tud oxidálódni.
Rendesen elmosva két hét is eltelik, mire bevonódik az alu felülete.

Az a gond, hogy az aluminium oldódik vízben, ezért kicsit fémes ízű a vele érintkező kávé (és minden folyadék). Egy idő után a felületén kialakul egy aluminium-hidroxid réteg, ami viszont már nem oldódik.

A szelepet viszont gyakran szét kell tekerni, mert különben összeragad.

Az "igazi", bekoszolódott Brikka borzalmasan rondán tud kinézni, szinte mint azok a régi kotyogósok, amiket kiutáltunk, de így jó! :Y :D

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14108) bbuffy


bbuffy
senior tag

Nálam egy hete Brikka plusz Hario megy csak sajna. De a kotyesz egész jó kávékat produkál. Malabárból is sikerült lúgot előállítanom már:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#14109) bl4ze


bl4ze
veterán

Tegnap valahol hazánkban ittam egy nagyon ígéretes decaf kávét, szemes.
Hamarosan kapható lesz, nekem nagyon ízlett.
Részletek később.... :K

.:. bl4ze .:.

(#14110) cekkk


cekkk
veterán

Ma én is úgy jártam mint mutyi kolléga.

Kitisztítottam a CM800-t össze rakom és olyan rosszul darál, nagyon szemcsés lesz.
Bár mint csinálok vele, nem akar vissza állni olyanra mint amilyen előtte volt.

Mi lehet a baja?
A felső daráló rész is a helyén van :(
Bár azt kitudom úgy is venni ha felső rész még a darálón van.

(#14111) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ahogy említettem. Megjött a Brikka. Reggel már teszteltem.

Ma este vettem koffein menteset. Ittam egyből kettőt. :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14112) cekkk válasza cekkk (#14110) üzenetére


cekkk
veterán

Össze raktam aztán megint szét, ezt párszor újra aztán most működik :)

(#14113) cekkk válasza cekkk (#14112) üzenetére


cekkk
veterán

Akarom írni, hogy összeraktam. Nem megy ez nekem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14114) 5381


5381
aktív tag

Elérhető árban, új állapotban melyik darálók ajánlottak? Itt és itt találtam párat, meg a Graef név is gyakran előkerül a fórumokon. Tetszene a Gaggia mdf is, csak azt nem igazán dicsérik.
Az Iberital Challenge és a Graef darálókat sokan használják, gondolom ezek jók. Kinézetre viszont nekem nem tetszenek. Az Ascasco és a Lux darálók képesek espresso finomságot produkálni?

(#14115) mutyi válasza cekkk (#14113) üzenetére


mutyi
őstag

No,én tegnap szedtem szét másodjára és elsőre jól raktam össze.
A nyitja hogy mikor rakod össze akkor előbb tedd bele azt a belső részt és azzal együtt tedd a helyére a csavargatós elemet és azt meg ugyebár úgy kell visszatenni,hogy a gombot nyomod és közben a helyére pattan a felső elem és elcsavarod.
Akkor jó lesz.

(#14116) ronin s8


ronin s8
senior tag

SOS segítség kellene!
Gaggia Classic vízterítő rá van gyógyulva. Nem akar lejönni. Mivel tudnám jobb belátásra bírni?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14117) -HajTömeg- válasza ronin s8 (#14116) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az új zsolimanó 2000 oldattal,mely nem csak a szennyeződéseket oldja, önerőből lophatatlanná is teszi a kávéfőzőjét!
Rendelje meg most!

Alias: Júzer error

(#14118) ronin s8 válasza -HajTömeg- (#14117) üzenetére


ronin s8
senior tag

Köszi Surda!
Ez az oldat annyira jó, hogy már használtam is, pedig csak ezután fogom megrendelni. :P :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14119) And06 válasza ronin s8 (#14116) üzenetére


And06
aktív tag


:DD

(#14120) ronin s8


ronin s8
senior tag

Köszi, Srácok! Megható ez az igyekezet, ahogy próbáltok segíteni! :DDD

Időközben segítséget kaptam egy régi kedves fórumtárstól a bajuszkapcsolós fórumról. :R Köszi!

Egyelőre célszerszám és tartalék kartönítés híjján félre teszem...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14121) WiZARD válasza ronin s8 (#14120) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem is rá volt gyógyulva, ezért is kezdtem el szétszedni a gépet. Végül nagy feszegetés árán nagy nehezen lejött. (csavarhúzóval és kisebb villáskulccsal feszegetettem körbe) Lehet hogy pár órás tersonetes majd citromsavas áztatás megkönnyítette volna, de nem vagyok róla meggyőződve.
Miután sikerült leszedni utána 1-1 órát áztattam, egy része lejött a rákövült cuccnak, de maradt még bőven, végül bronzkefés dremellel szedtem le a maradékot.

Kartömítést is cseréltem, bár nem volt baja a réginek, de nem tudtam mennyi idős, stb. Az új azért jelentősen rugalmasabb, és így legalább egy darabig nem lesz gondom vele reményeim szerint.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14122) ronin s8 válasza WiZARD (#14121) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ja ja. Pár órás hideg zsíroldós áztatás után, melegen fogom legközelebb megpróbálni.
Az a gond, hogy legalább egy éve nem szedtem le. :U

A kartömítés meg csak puhán jó, ezért (is) kell időnként cserélni. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14123) WiZARD válasza ronin s8 (#14122) üzenetére


WiZARD
addikt

igen, de ez a "puha" is relatív, mert az új is jóval keményebb, mint amire számítottam :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14124) ronin s8 válasza WiZARD (#14123) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez olyan, mint a téli/nyári gumi. :D Leginkább az E61 fej mutat sokkal puhább érzést, ha új kartömítés van fenn, de mindegyik gép meghálálja. Utána érzi az ember a különbséget.
A hőtől bekeményedik.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14125) paljoc válasza ronin s8 (#14124) üzenetére


paljoc
tag

Na en is szerelessel kezdtem a napot, az E61 gep nem kopte megint vissza a tulnyomast a talcaba. Elkopott egy rez tusko, amit a kar nyomkod. Ugyesen raforrasztottam egy par mm-es toldalekot, szepen negyzet alakura koszorultem, majd mikor osszetekertem, kicsit tulhuztam es mar tort is bele a menetes szár!:-) Irany tesom, megfur, uj menet ide-oda, 3-as csavar szarat felhasznalva osszeraktuk es tokeletes lett a ketyere!:-)

(#14126) Parci válasza 5381 (#14114) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ascaso i-mini 2 = iberital challenge = imat lux, ami az őrlőművet illeti. az első kettő fokozatmentes, viszont nincs rajta skála, ergo nem látod, hogy épp mi a beállítás (akkor gond, ha váltogatod a kávékat, vagy épp filterezel is és könnyen vissza kéne találni az előző beállításhoz). az imat lux fokozatos, skálával, itt viszont az a gond, hogy sokszor két beállítás közé kéne belőni, és jobb híján csak a mennyiséggel tudod szabályozni a lefolyást.

az őrleménye mindegyiknek tök jó eszpresszóhoz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14127) ronin s8 válasza Parci (#14126) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nekem volt lyenem. Ezeken a fokozatok jóval többen vannak, mint pl. egy Mazzeren, ezért jobb is. Fokozatmentesen nem nagyon látsz semmit, mert rengeteget kell tekerni, így utólag szokták rájelölni egy papír tárcsával.. ;]

A három típus közül (ill. 4 az a három, mert van Imat Lux néven is), én a Luxot venném, esetleg az Ascaso-t, ha nagyon muszáj. Iberitalt hanyagolnám, még kívülről is műanyag. :Y

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14128) Parci válasza ronin s8 (#14127) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt mondjuk nehéz elképzelnem, hogy a mazzer fokozatmentes és jelölt tárcsájánál hogyan tud jobb lenni egy fokozatos megoldás :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14129) ronin s8 válasza Parci (#14128) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én a Lux fokozatait hasonlítottam a Mazzeréihez, nem a fokozatost a fokozatmenteshez. ;)
És még mielőtt elkezdenénk magukat a darálókat összehasonlítani, gyorsan leszögezem, hogy igazából mindegyik asztali vinnyogó gagyi egy Mazzerhez képest. ;]

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14130) mutyi válasza ronin s8 (#14129) üzenetére


mutyi
őstag

Én teljesen meg vagyok elégedve a Graef cm800-al, bár összehasonlítási alapom nincs, de eddig tökéletesen elég volt a tudása.

Azt viszont most vettem észre, hogy be volt rakodva az egyes szűröm lyukacskáinak nagy része, amiket főzés előtt tűvel kinyomkodtam.
Ez mennyire befolyásolja a kávé szép lefolyását?
Ti szoktátok időnként a szűrők lyukait kitisztogatni?

(#14131) Parci válasza ronin s8 (#14129) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de miért jobbak a lux fokozatai a mazzerénél, ami fokozatmentes? tényleg nem értem :B

vagy arra gondolsz, hogy a luxnál nagyobb távolság esik ugyanakkora finom-durva szemcseméret-állításra a tárcsán, mint a mazzernél?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14132) ronin s8 válasza Parci (#14131) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igen, arra. Hidd el, nem rossz az a fokozatos Lux. Különben soha nem találsz vissza egy másik kávéhoz. :Y

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14133) ronin s8 válasza mutyi (#14130) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, de a szűrőket, a kifolyókat és a kart is hetente szét kell szedni, és hideg zsíroldóval megtisztítani. :Y
Ez a valóságban csak néhány perc, nem kell tőle megijedni. Gyilkos szer az! :D

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14134) mutyi válasza ronin s8 (#14133) üzenetére


mutyi
őstag

Nem keserítesz el, hisz minden nap így is szorgalmasan karbantartom a gépet. Visszaöblítés, felső szűrő áttörölgetése főzés után. Gőzölő megtisztítása.
Ok,akkor megy a kar, szűrő is a hideg zsíroldóba.
A Tersonet az annak számít?

(#14135) fragola.6035 válasza Parci (#14128) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem szeretnék most kezdő kávés lenni, elég sok rossz információ, baromság megy itt mostanság.

https://caffe35.webnode.hu/

(#14136) ronin s8 válasza mutyi (#14134) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az is, de a szűrőkhöz hatásosabb a HZs. Egy pillanat az egész, mire ráfújod, már készen is van, csak el kell öblíteni. :K Az nem fordulhat így elő, hogy eldugulnak a lyukak. :O

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14137) ronin s8 válasza fragola.6035 (#14135) üzenetére


ronin s8
senior tag

Megint rám gondolsz...?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14138) And06 válasza ronin s8 (#14132) üzenetére


And06
aktív tag

iberitalra kb 10 perc ráhekkelni a fokozatkijelző skálát, utána igen nagy pontossággal állitható. tekerni sokat kell, az igaz. korzón van fent egyből 2 módszer is rá.

én ezek közül talán az ascasot választanám most. iberitalom volt, azt mondják itt többen hogy az ascaso jobb, elhiszem. kezdőknek szerintem jó az ibi, főleg használtan féláron! graef-t csak az itt leirtak alapján tudom értékelni, de a leirások alapján valszeg az ascaso pontosabb/jobb, igaz drágább is. lux-ot még képen sem láttam :B

[ Szerkesztve ]

(#14139) fragola.6035 válasza ronin s8 (#14137) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Az szerintem is rendben van, hogy a fokozatossága ellenére a Lux jobb választás, mint egy Ascaso, csak hogy jön ide a Mazzer, ami fokozatmentes! Vagy valamit félreértek?

https://caffe35.webnode.hu/

(#14140) ronin s8 válasza fragola.6035 (#14139) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem igen...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14141) fragola.6035 válasza ronin s8 (#14140) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Én a Lux fokozatait hasonlítottam a Mazzeréihez

A Mazzernek nincsenek fokozatai.

https://caffe35.webnode.hu/

(#14142) ronin s8 válasza And06 (#14138) üzenetére


ronin s8
senior tag

Kb. egy évig használtan a fokozatos Lux-ot, és nem emlékszem rá, hogy valamikor is az lett volna vele a probléma, hogy két fokozat közé kellene állítani. Azt viszont hallottam már, hogy egy asztali vinnyogó ezek közül a rázkódástól elállítódott. ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14143) ronin s8 válasza fragola.6035 (#14141) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nincs beskálázva se...? Régebben állandóan arról ment a vita, hogy túl nagyok a fokozatai...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14144) 5381


5381
aktív tag

Látom nagy az egyet értés a darálók terén :))
Köszönöm a gondolatokat, véleményeket. A Lux és az Asasco tetszik kinézetre, a Classic mellett jól mutatnának. A másik kettő nagy is, meg csúnya is. Még gyűjtögető üzemmódban vagyok, a vásárlás előtt azért lehet rákérdezek megint, hogy melyik, miért... :)

(#14145) bbuffy válasza ronin s8 (#14143) üzenetére


bbuffy
senior tag

Beskálázott a Mazzer. És persze fokozatmentes is. Ahogy köll.:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#14146) Parci válasza ronin s8 (#14143) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Fokozatmentes. Skála van. Úgy állítod be, ahogy akarod. Lehet, hogy pici korcikkely már sokat állít, de a luxnal azért vegtelenszer finomabban állítható így is. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14147) Parci válasza 5381 (#14144) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Jó a lux. Ha mégis két fokozat között kell neha, hát játszol a mennyiseggel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14148) Toobee


Toobee
veterán

Először is: köszi a Brikkát Ronin! :R

Neki is ugrottam, hogy bebatikoljam egy kicsit a nyaralásra, de a kávéimból kifogytam, így Bellarom 100%A lett az áldozat.Forraltam vizet, átmelegítettem vele az egész kütyüt, illetve a vizet is ebből vételeztem. Szinte semmi kotyogós íz, csak a végén bújuk meg egy kicsit. Egyébként savbomba ez a kávé, vagy gyümölcs...még nem tudtam eldönteni, de játszadozom vele a hétvégén, jobb híján :D

Jó kis cucc ez! Nehogy be kelljen szereznem egyet az ősökhöz, valami kézivel (HG-One ;] ), hogy otthon is ihassak normális kávét.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#14149) tariattila válasza Toobee (#14148) üzenetére


tariattila
veterán

inkább hidegen kellene tartani a kütyüt... nem felmelegíteni :DDD
melegszik az majd a lángon túlságosan is
nem?

(#14150) Toobee válasza tariattila (#14149) üzenetére


Toobee
veterán

Így marha gyorsan elkészült, alig töltött időt a lángon. Brikkás szakember felhomályosíthatna!

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.