Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) edk- válasza mutyi (#13645) üzenetére


edk-
őstag

Az enyémek is lazák (cserélgetem a kétféle kifolyót attól függően, hogy szimplát vagy duplát főzök).

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#13652) mutyi válasza edk- (#13651) üzenetére


mutyi
őstag

Miután levettem, rájöttem, hogy alapvetően kár volt,mert én majd szeretnék egy nyitott szűrős kart,mert az olyan szép,ahogy folyik le a kávé, ott viszont eleve csak egyes lehet,hiszen ha két csészét tennék egymás mellé,akkor folyna a csésze szélére is nem?

Tejhab: Valaki világosítson már fel, hogy a Caffe latte és a Latte Machiato az két különböző dolog ugye?
Hogyan kell tökéletesen felgőzölni a tejet,hogy olyan krémessé váljon az állaga és ne legyen túl habos, buborékos?
Hány fokosnak kell lennie a tejnek,amikor készen van?
Egyszer olvastam,hogy nem szabad felforralni és csak olyan 70-80 dok körülinek kell lennie.
Tegnap viszont néztem egy video-t,ahol a csóka egy hőmérővel készítette és felengedte egészen 130 fokig.

(#13653) bl4ze válasza And06 (#13650) üzenetére


bl4ze
veterán

monyesznek volt nagyon (epe) keserű.
passz. lehet gép dolog, vagy nem tudta annyira finoman belőni hozzá a hőfokot.

nálam nem volt keserű, egy pici kis füstösség volt, de nem keserű.
igencsak túlárazottnak éreztem ennyiért amit tud.

.:. bl4ze .:.

(#13654) edk- válasza mutyi (#13652) üzenetére


edk-
őstag

szeretnék egy nyitott szűrős kart

Nekem van, de nem mertem még használatba venni, félek, hogy ha nem jól csinálom, fröcsögne mindenfelé.

Azzal valóban nem lehet két csészébe engedni.

Caffe Latte:

Latte Macchiato:

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#13655) paljoc válasza And06 (#13650) üzenetére


paljoc
tag

Ma reggel barna cukival fogyasztottam es fincsi volt, a tesztnel 90%-ban cukor nelkul probalgatom, ill. keves sima feher cukorral.
Barna nadcukorral /az a zselészerű nyirkos erzetű/ utana csak, mert annak van plusz ize.
Ami furcsa, hogy az utolag megkapott tajekoztato szerint etiop meg guatemala kave van benne, azokat meg nem szokas ilyen sotetre porizni...?!

(#13656) bl4ze válasza paljoc (#13655) üzenetére


bl4ze
veterán

Szardínián nem tudják aztatat pallyotz :D

.:. bl4ze .:.

(#13657) -HajTömeg- válasza jolti (#13642) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Látom a másikon megint kiszedték a hozzászólásod :D
De mondjuk mit vársz egy olyan moderátortól,akinek kv fórumon "nyomásfokozó" a neve :D

Alias: Júzer error

(#13658) And06 válasza -HajTömeg- (#13657) üzenetére


And06
aktív tag

zabadakk moderátor lett? :)

(#13659) jolti válasza -HajTömeg- (#13657) üzenetére


jolti
senior tag

:D :DD
Ki is tiltott egy hétre. :C
Mondjuk azért a Tiszának nem megyek.... :P
Idióták ott a modik! Bekaphatják az infúziós állványomat! ;]

Megyek is mérgemben kajálni, utána meg csinálom az új tamper-állványomat+tartót. :P
Meg be kéne tekerni a pid kábeleit a nagy nehezen beszerzett spirálos kábelkötegelőbe.
Te hogy állsz már vele? Vagy megvárod, hogy Adapter beszerelje neked? :DDD

(#13660) -HajTömeg- válasza jolti (#13659) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Így van,megvette, szerelje is be :D

And06 Úgy néz ki, karrierje csúcsán van. :))

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#13661) And06 válasza -HajTömeg- (#13660) üzenetére


And06
aktív tag

:C úgy látom még épp időben otthagytam azt a szemétdombot :U
azt nem értem miért olvassa még azt bárki is? :F pl Ti is?

[ Szerkesztve ]

(#13662) edk- válasza And06 (#13661) üzenetére


edk-
őstag

Az ndx frmról van itt nagyba' szó?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#13663) And06 válasza edk- (#13662) üzenetére


And06
aktív tag

index.hu megfelelő topicjáról, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#13664) tariattila válasza And06 (#13661) üzenetére


tariattila
veterán

igaz, hogy itt többen írnak már... viszont ott iszonyat mennyiségű olvasó lehet... :U
ott valószínűbb, hogy felbukkan valami érdekesség :DDD
mondjuk az hál'sten ide is átkerül...

(#13665) adpeter válasza -HajTömeg- (#13660) üzenetére


adpeter
tag

Így van. Megvettem,beszereltem. A másik szett tartalék. Szintén nekem. :DDD :DDD

Na a zndx!
"más" hangulatú hely,az biztos! :)
Pölö még azt is meg kell magyaráznod,ha élcelődsz valakivel,akivel egyébként jóban vagy! :Y

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#13666) jolti


jolti
senior tag

Az előbb kitakarítottam a vízszűrőt. ( Ahogy bejön a lakásba, fel van rakva egy szűrő. ) Hál Istennek! :R
Ilyen dzsuvás még sosem volt. 2 havonta ki szoktam puceválni. Mondjuk most kicsit több volt mint 3, mert elfelejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#13670) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Nyomásfokozó keze ide is elér... :DDD

Alias: Júzer error

(#13671) tariattila


tariattila
veterán

index vs ph
3 : 26 hsz eddig ma.... :Y

jolti! csak keményen a szennyeződés ellen! vizipisztoly a legdurvább ilyenkor :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13672) jolti válasza tariattila (#13671) üzenetére


jolti
senior tag

:P
Én is úgy gondoltam, hogy a nagyágyút' vetem be! ;)

Megyek nyomok egy Pacific monszunos balhét levezetésképpen.

Nem tudod, hogy melyikkel állítom a pidet, hogy hosszabban fűtsön csapolás közben. Most csak fel-felvillan. Auto tuningra egész jól beállította magát, csak ugye az nem csapolás közben van. Általában 3 fokot szokott esni így alapból.
Saughassy küldött mg régen beállításokat, de az annyira távol áll az én beállításaimtól, hogy nem merem arra átállítani.

(#13673) tariattila válasza jolti (#13672) üzenetére


tariattila
veterán

igaz elektronikai végzettségem van de gyűlölöm is rendesen :DDD
egyszer volt pides gépem, el is adtam nagyon gyorsan...
közöm nincs hozzá...
a mezei , manuális, ecccerű dolgok vonzanak...

remélem sokat segítettem :D

na rohanok mer odakozmál a brazilom :Y

(#13674) jolti válasza tariattila (#13673) üzenetére


jolti
senior tag

Köszi Csoki sokat segítettél! :C :D

(#13675) adpeter


adpeter
tag

Mivel nem iszom tejes cuccokat,csak az asszonynak készített capukon tudok gyakorolni. Heti 3-4 darab.
A legtöbbször füles nyuszi szerűség sikerült eddig. :D

De talán már kezd alakulni.... :)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#13676) mutyi válasza adpeter (#13675) üzenetére


mutyi
őstag

Nem is rossz egy kezdőtől :)
Grat!

(#13677) pallapet


pallapet
csendes tag

Üdvözlet Mindenkinek!
Mint lelkes kezdö, segitseget szeretnek kerni a kedves forumozo profiktol. Eddig csak automata (DeLonghi, Saeco) gepeim voltak, de ugy gondoltam beruhazok egy Gaggia -ra. Kineztem kettö tipust: Baby es Classic Melyiket ajanlanatok?

(#13678) bbuffy válasza pallapet (#13677) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mindkettő kb ugyanaz és jó is. Amelyik jobban tetszik.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#13679) pallapet válasza bbuffy (#13678) üzenetére


pallapet
csendes tag

Köszönöm a valaszt. En is ugy lattam, de gondoltam valami elkerülte a figyelmem.
Ugy latom eleg sokan vannak itt az oras forumbol :)

[ Szerkesztve ]

(#13680) GIJoe válasza jolti (#13642) üzenetére


GIJoe
addikt

:R köszönöm

(#13681) jolti válasza adpeter (#13675) üzenetére


jolti
senior tag

Igen, alakul!
Ez már fütyis nyuszi! :K :C

(#13682) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Cégnél megy a vita, ki mit szeret/nem szeret. Saeco odea giro az eszköz, és kétféle cucc szokott bele kerülni. Az egyik a kifejezetten sötétre, fényes olajosra túlpörkölt, lefőzve risztrettósan röviden is kesernyés beütésű, a határozottságot mármár túlzásba vivő tchibo sicilia. A másik pedig egy kellemes meglepetés számomra, a többség számára nem, pontosan még nem beazonosítható, újhullámos, kifejezetten citrusos, világos, matt pörkölésű friss anyag. Automata géphez képest kiadós cremával és kellemes ízzel.
Majd az admin.dir.-t megkérdezem, mert azt mondják ő szokta ezt venni és inni. Viszont ahhoz, amit a többiek isznak, a 2-3 eszpresszónyi "hosszúkávé" tejporral, cukorral, ahhoz kétségtelenül jobb a sicilia. Ilyen felhasználási móddal ez a másik nem tud mit kezdeni. Viszont a sicilia-t önmagában már én is alig bírom meginni, ez viszont simán eszpresszóképes.

Azt nem tudom, hogy a gép adagolóján mi a fenének a tömérdek mennyiségi fokozat (rövid és hosszú között)? [link]
Ugyanis a normál eszpresszó mennyiség az a bal legszélétől nem egészen egy osztásnyira jobbra állítva kapható, a második osztás már dupla mennyiség. És ha jól hallom, nincs megkerülő vezeték, vagyis a 2-8 adagot is mind a pogácsán nyomja keresztül.
Nem is értik a többiek, hogy a "hosszítottat" miért egy közepes adag eszpresszó mennyiségből, és forralt víz beleöntéséből csinálom, még a sicilia általam is tejporozott cukrozott fogyasztása esetén is. Majd lassan kiművelem őket, hogy a pogácsán áztatni hosszan nem túl tetszetős. De amíg a sicilia jobban ízlik nekik, mint a másik, addig nehéz is belekezdenem.

És mire ezt megírtam, leért az új, hát enyhén szólva is jobban felpörgetett, mint a másik bármikor. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#13683) Polarstar válasza BlacKSouL (#13682) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Érdekes, amit mondasz. Szerintem az autómata van, akinek jó. Nekem ezek még nem.
Jó autómaták árán bitang jó daráló és főző vehető kettő az egyben. Pl: Jura. 400+ árú. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13684) Xabi78 válasza BlacKSouL (#13682) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Azért, mert az amik aláraknak egy félliteres poharat, és teletöltik (ez nyilvánvaló hülyeség).
Sok tejporral meg cukorral nyilván a sz*rt is meg lehet inni ;)

Azt meg, hogy az automata árán milyen nagyon jó dolgokat lehet venni, ezért lassan illene elfelejteni. Használtan kapsz Saeco odeát (de akár Jurákat is, ha ahhoz van kedved) fél év garival 45-55 körül. És ezek már jó kávét csinálnak. Irodába szerintem hülyeség a daráló és karos kávéfőző, hacsak a titkárnőt ki nem képzed baristának is (van itt olyan szerencsés? :)) )
Nálunk otthon szintén automata van, leginkább azért, mert a feleségemnek annyi igénye volt, hogy reggel pár gombnyomással tudjon értékelhető kávét inni, ez meg így megoldható.

Szóval: 50e-ért nem fogsz kapni szerintem kitűnő kávéfőzőt kitűnő darálóval. Egy jó karos kávéfőző áráért pedig kapsz egy tűrhető automatát, ami jól beállítva ha nem is tökéletes, de egész jó presszót ad (teszem hozzá, az én ízlésem nem tud különbséget tenni a jó és a nagyon jó kávé között, mint ahogy egy 10e forintos és 2e forintos bornál se mondom meg, melyik a drágább. Szomorú, de ez van... )

Cave canem!

(#13685) bbuffy


bbuffy
senior tag

Pacifica Monszún mordekár Malabár, mennyire hőigényes?

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#13686) jolti válasza bbuffy (#13685) üzenetére


jolti
senior tag

Én ma reggel a Babyn lementem 97 fokra. Egész jó volt így. Jobb mint 99-en. Eltűnt belőle a kesernye! Meg lehet holnap rápróbálok a 96-ra kíváncsiságból.

(#13687) Toobee válasza Xabi78 (#13684) üzenetére


Toobee
veterán

QM0650, vagy TX10 egy használt Ibi/Ascaso/régi ipari darálóval. Kijön 50-ből.

https://barbieripnk.hu/

(#13688) mutyi


mutyi
őstag

Így jártam ma:
Húztam egy egyes kávét, a tegnapi beállításokkal, vagyis húztam volna, de semmi sem jött.
Gyanús volt mikor levettem a kart,mert száraz volt a teteje is.
Megnéztem a víztartályt és még volt az alján víz, de lehet hogy már kevés volt és nem ment bele víz.
Na mindegy, tettem bele,majd megcsináltam megint ugyanazzal az őrléssel, de alig tömködtem meg.
Végeredmény az lett,hogy 20 mp alatt lefolyt egy dupla ristretto mennyiség, azaz 44 ml.
Mondom ez gáz.
Elkészítettem a szokásos módon, cukor és egy minimális tejszín és azt kellett hogy mondjam, de ez lett eddig az egyik legjobb,mert nem volt olyan "aromás" erős,mint amikor jól főzöm le.
:)

(#13689) BlacKSouL válasza Xabi78 (#13684) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem biztos, hogy akarom tudni, hogy az ámerikaiak a literes kancsóból milyen folyadékot borítanak a félliteres bögrébe, ami fekete de mégis átlátszó, de azért kíváncsi lennék hogy, miből csinálják, és hogy vajon milyen íze lehet. Ugyanakkor ott is vannak eszpresszós helyek nyilván.

Itt az automata teljesen megfelelő, ahogy néztem, ez még egész barátságosan belőhető úgy, hogy jó kávéból jót főzzön, csak attól hogy automata, még nem ipari, és sajna legalább 10 ember, legalább napi 2 kávét tol le, de inkább többet, úgyhogy a napi 30+ adag már ennek a gépnek sok. Nem ismerem ezt az odea giro-t, vagyis eddig nem ismertem, de szerintem ez nem erre a mennyiségre van még tervezve. Max napi 20-at még talán elbírna. De jobb lenne valami 1-el nagyobb kategória, ami hasonló megbízható minőségűt tudna produkálni akár napi 50-60 adagra is.

Jurák azért inkább jellemzően 100 fölött vannak még használtan is szerintem, bár lehet hogy rég néztem árakat.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#13690) ronin s8 válasza BlacKSouL (#13689) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az az érdekes, hogy bár számunkra sokszor idegen dolgokat művelnek, de generálisan jó minőségű kávékból készült italokat iszogatnak. :K Hozzá tudnak jutni akár a legjobb alapanyagokhoz, mert szinte az összes cég nyomul arrafelé. Mondjuk az utóbbi években nálunk divatba jött savas vonallal nem hiszem, hogy túl sokat tudnának kezdeni a bödönkávéknál. Ott ez egyszerűen nem megy. ;)
A bödönkávénak is megvan az az előnye (amiről itt errefele nagy kegyesen kussolunk :Y ), hogy egyidejűleg kiküszöböli a vízvisszatartásból eredő mellékhatásokat. Koffeinben viszont erőseket iszogatnak. :K

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#13691) And06 válasza Xabi78 (#13684) üzenetére


And06
aktív tag

az iroda egy külön téma. otthonra 80ból kijön egy szett (használtan) ami 3 nagyságrendet ver bármelyik automatára, és nem fog széthullani a garanciaidő után.
automatából én még jó kávét nem ittam, van itt valahol a cégnél egy többszázezres jura csodagép, higfos kávét ad, ihatatlan, még nem sznob mércével is.

(#13692) mutyi


mutyi
őstag

No kérem, tegnap óta a Brasil Natural Aguas kávéját iszom és igaz hogy nem sikerült eddig sosem jóra a lefolyás,mindig sokkal gyorsabban folyik le mint ahogy kellene,de ahogy már írtam is, eddig ez volt a legfinomabb espresso itthon és az előbb meg egy cappuccinot készítettem szintén rossz lefolyással,de még mindig a szájpadlásomon van egy kellemes virágos, gyümölcsös íz.
Sosem éreztem még ilyet eddig kávénál, lehet most sem kellene,de ez most nekem egy újdonság.
Már csak azt nem tudom hogy azzal hozom ki ezt az ízt,hogy túl gyorsan folyik le, azaz nem lesz annyira aromás vagy szimplán mert két hetes pörkölés és jó kávé?

(#13693) WiZARD


WiZARD
addikt

Ma megjött a Gaggia, így végre reményeim szerint lesz esélyem normális eszpresszót alkotni. Cserébe jönnek majd a totál kezdő kérdéseim :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#13694) salapp válasza And06 (#13691) üzenetére


salapp
addikt

Kondorosi uszodában Juraból csurgatja a büfés srác. Átrohanós, savas lötyi lesz az Omniából. Brrr.
Ittam már több irodában kávét Saeco Odea Giro-ból, sajnos az ottaniak 90%-a nem foglalkozott a gép karbantartásával, kéthavonta javíttatniuk kellett, amikor épp ment, Tchibo S.-ból elfogadható valamiket főzött.
Az itthoni Saeco Xsmall egyéni beállítással kezdetben igen jó eredménnyel dolgozott az erősen robustás keverékekből, de fél év alatt egyre füstösebb lett az íz, egyre több a mellément darálék, nagyon koszolós volt a használata.

Azt viszont, amit egy korábbi hozzászólásban olvastam, hogy egy QM0650-es és egy Iberital használtban egyben kijönne 50K-ból, azt erősen kétlem. De biztos vannak ilyen misztikus ajánlatok.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#13695) radi8tor válasza WiZARD (#13693) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

115 fokra van állítva?

Nem volt még PID-em.

⭐ Stella

(#13696) WiZARD válasza radi8tor (#13695) üzenetére


WiZARD
addikt

Az alsó a beállított, a felső az aktuális érték, elsőre eléggé felfűti, és onnan hagyja visszahűlni. Bár egy kis üres shottal lehet ezen gyorsítani :)

(Nekem se volt még PID-em, sőt eddig csak Brikkám volt :D)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#13697) vendingo válasza mutyi (#13692) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem az egyik kedvencem, mindig van itthon belőle.
Rengeteget pörköltem már ebből, bolondbiztos, nehéz elrontani a pörkölését meg a főzését is.

Szerintem azért ízlik neked nagyon, mert friss a pöri, illetve jó a kávé is.
Nem nagyon kényes a lefolyásra, se a hőre.
Próbáltam már mindenféle főzési variációt belőle, de egy se végezte a csapban. :)

WiZARD: Elhappoltad előlem ezt a tuti kis főzőt, ezért ejnye bejnye... :D
Használd egészséggel, remélem beválik a brikka után :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#13698) ronin s8 válasza WiZARD (#13696) üzenetére


ronin s8
senior tag

Valami nem stimmel ezzel a PID-del. Az enyém nem fűti túl.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#13699) mutyi válasza vendingo (#13697) üzenetére


mutyi
őstag

Én ezek szerint mégis ütöm a bolond kategóriát :)))) hisz nekem eddig ez vagy besült vagy gyorsan folyt le.
Eddig két féle kávét főztem ezelőtt, azokkal könnyebb dolgom volt.
De ez is meg fogja magát adni,addig kísérletezek vele.

Más:
Ha veszek egy hőmérőt,akkor ha nem teszem fel a kart hanem csak csapolok egy kis vizet, ott elvileg annyi fokos víznek kellene kijönnie, amilyen hőfokon a kávéval is találkozik ugye?

A lefőzött kávénak mi az ideális hőmérséklete,mert akkor azt is elkezdeném kimérni.

(#13700) ronin s8 válasza mutyi (#13699) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azt vedd figyelembe, hogy a bojlerből csak a legelején jön az a víz, utána már egyre hidegebb lesz.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.