Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1018) Thunder78 válasza commanDOS (#1017) üzenetére


Thunder78
senior tag

Valóságban igen ... elméletben számít az, hogy az adott gyártó hogy mérte le az erősítőjének teljesítményét.
Pl az van ráírva, hogy 420W-ot vesz fel, aztán meg 5x110W-ot ad le. Ez úgy lehetséges, hogy mondjuk lemérik 1 csatornán a max teljesítményt, aztán beszorozzák 5-tel :)
De pl amelyik THX minősítésű, ott meg van adva, hogy a max teljesítményét egyszerre 3 csatornán kell produkálnia. Meg ilyenek. Azé' nem kell a gyrátókat félteni :))

Pl én esetemben a Denon hátulján 180W van írva és hivatalosan 2x80W-ot tud. Akkorát szól, mint állat. És nincs benne semmi fölösleges ... 1db bekapcsoló, 2db potméter a bal és jobb csatornának és slussz-passz.
A Yamahámra pl 500W max felvétel van írva és 5x95W-ot tud elméletileg. Ugyan számtanilag ez is megvan benne, de itt azért sok energiát vesz el a vezérlés, akijelzős, meg mindenféle elektronika is, tehát hót ziher, hogy nem tudja leadni 5 csatornán egyszerre a 95W-ot :)
Persze hozzáteszem, hogy ezek az adatok nem olyan durvák, láttam már 200W felvételnél is 5x100W-os teljesítményt ráírva. Bevallom nevetnem kellett :D

Szerk.: Ha valamit rosszul írtam, majd kijavítanak, de szerintem nagyjából helyesek a feltevéseim :)

[Szerkesztve]

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.