Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187401) Dorian válasza persil (#187398) üzenetére


Dorian
félisten

Jó, hát mindenkinek megvan a maga szórakozasa amire meg mas sajnálja az időt:))
En a frissen daralt kavet merem ki tizedgramm pontosan, h tökéletes legyen az eredmény

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187402) tisn válasza Dorian (#187401) üzenetére


tisn
addikt

meregetes nelkul eleg nehez kaloriaminusz alapon dietazni :)
nekem egy jo modszerem van meg, ha este iszonyat ehes vagyok, akkor megfelelo volt a kaloriabevitel. amugy meg tul sok :)

(#187403) tchriss


tchriss
tag

Nem olyan rég végeztem 10napig pipa😁

[ Szerkesztve ]

(#187404) tisn válasza tchriss (#187403) üzenetére


tisn
addikt

TEK riasztva...
milyen pofatlanok mar ezek a dealerek. ;]

(#187405) Dorian válasza tisn (#187402) üzenetére


Dorian
félisten

"kaloriaminusz alapon dietazni"
De ez kit érdekel? ;]

Nem lehet, hogy a méregetés és kalóriaszámolás helyett arra kellene törekedni, hogy egyszerűen kevésbé legyél éhes? Pl. tápanyagdús (és nem kalóriadús!) ételek fogyasztásával, szénhidrátok csökkentésével, egyszerű cukrok minimalizálásával, hogy nőjön az inzulinérzékenység, stb

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187406) tisn válasza Dorian (#187405) üzenetére


tisn
addikt

nem megy, akkor is ehes vagyok :)
mar alig eszem szenhidratot, kcalbazis kalkulatoran mindig felenel all a ch meroke, es igy is.

csodak nincsenek, ha 4000-et egetsz es 2500kcalt eszel, ehes leszel

(#187407) Woodslave válasza tisn (#187406) üzenetére


Woodslave
nagyúr

4000-et :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187408) aelod válasza Woodslave (#187400) üzenetére


aelod
veterán

Azokat nem is szoktam megmondom őszintén. ...és ami nincs logolva az meg sem történt ugyebár ;]
Viccet félretéve ezen nem görcsölök, hogy egy pilos túrórudiban vagy egy tál húslevesben mennyi kcal és milyen makrók vannak. Az alap legyen meg (és az megvan mindig) a többi csak ráadás.

#187405Dorian

Nem lehet, hogy a méregetés és kalóriaszámolás helyett arra kellene törekedni, hogy egyszerűen kevésbé legyél éhes?

Sok embernek ez sikerül is. Persze jóval többet is esznek mint kéne és jön az arany mondat:
- alig eszem diétázom és nem fogyok.

Viccet félretéve ha mínuszban vagy és legyen szó a legtökéletesebb diétáról is (már ha van ilyen) éhes leszel. Nyilván ennek mértéke is változó de maga az állapot fennmarad.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187409) Woodslave válasza aelod (#187408) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó nyilván nem mindegy mi a cél, milyen szakaszban vagy mit engedhetsz meg magadnak :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187410) aelod válasza Woodslave (#187409) üzenetére


aelod
veterán

Persze. Verseny felkészülésben nincs félrezabálás. Zéró tolerancia megy.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187411) tisn válasza Woodslave (#187407) üzenetére


tisn
addikt

sport a titok :)
reggel terem, delutan futas, de meg lehet csinalok valamit ezeken kivul is.

(#187412) Dorian válasza aelod (#187408) üzenetére


Dorian
félisten

Azt írtam: "kevésbé"
Csak ez sokat segít abban, hogy ne induljon el vki a hűtő felé.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187413) Woodslave válasza tisn (#187411) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lehet de akkor sincs 4000 mert akkor egy szálkás sportos alkatod lenne és amúgy se hiszem hogy napi 1500 kcal deficitet tudnál csinálni. De persze te tudod

tdee kalkulátor szerint 100kg-san 20% tzs napi két edzés (atléta kategórai) lenne nekem 46 évesen 4000 kcal

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187414) tisn válasza Dorian (#187412) üzenetére


tisn
addikt

nem tartok benne olyat (sem a spajzban) amit gyorsan megzabalnek. edesseg, chips, ilyenek...

(#187415) tisn válasza Woodslave (#187413) üzenetére


tisn
addikt

garmin + kcal bazis nem hazudik. de persze nem mindig tudom tartani, es a napi atlag inkabb csak 1000kcal sport. (febr 32k kcal, marc 30k kcal)

mar halott lennek, ha egesz eletemben ezt csinalnam (nem szalkas), nem pedig csak ritkan , mikor epp fogyni akarok.

sportos alkatom van kis uszogumival ;]

(#187416) Woodslave válasza tisn (#187415) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hogy ne hazudna :C :D jó ezen nem fogunk összeveszni mondom te tudod

nekem 2000-2100 kcalon (kalóriabázis szerinti mivel 80%-ban ugyanazt eszem tök mindegy ténylegesen ennyi lenne-e a kalóriameterben vagy sem ezt használom) hétfőtől így nézett ki a napi reggeli súlyváltozásom

78.5 - 78.4 - 78.2 - 77.7 Vannak órák amikor mondjuk éhesnek érzem magam, de olyan farkas éhes soha nem vagyok hogy kiegyem a hűtőt vagy egyek akármit pluszba.

Mondjuk 177-180 gramm fehérje mindig megvan 60 alatt zsírral.

Utóbbi hetekben első kajám 9:30kor volt, alacsony ch (csak ami a csicseriborsóban, tejtermékben meg zöldségekben van) De ma kipróbáltam megint a reggeli zabot. Így is kalória keretben vagyok hátha jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187417) tisn válasza Woodslave (#187416) üzenetére


tisn
addikt

oke, hazudjon, igy mar eccer ledobtam 20-at, most ledobok 10-et meg es soha tobbet a kozelebe se megyek dietanak :D

(#187418) Dorian válasza tisn (#187417) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nem változtatsz az életmódodon, akkor bizony újra felszeded azokat a kilókat.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187419) Woodslave válasza tisn (#187417) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó nem számít ha hazudik ha konkekvens és azt követed :K (de persze a hazugság nem jó kifejezés erre mondjuk azt hogy nem lehet mérni ilyen eszközökkel se az inputot és az outputot de nem is kell) De a célnak megfelelt nálad is. :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187420) tisn válasza Dorian (#187418) üzenetére


tisn
addikt

5 eve dobtam le a 20-at, azota tartottam dieta nelkul nagyjabol (az etkezesem valtozott azert valamennyit, reggeli peksutizes pl. majdnem teljesen eltunt) telen par kg felugrott, nyaron lement. szoval menni fog, ha a porhuvely birja.

(#187421) Fred23 válasza tisn (#187406) üzenetére


Fred23
nagyúr

Stabil alacsony inzulinszint elérése (kevés gyors ch, kicsit több jó zsír, elég fehérje, sok élelmi rost) után ha még borzasztóan éhes valaki, akkor túl nagy a napi kcal-deficit.

A napi kcal-deficit maximumának kiszámításához van egy saját módszerem: kiszámolom először, hány kiló zsír van rajtam, például most úgy 15 kg. Levonok ebből annyit, amennyi 5%-os testzsíron lenne rajtam (perpill úgy 3,8 kg), aztán a kapott eredményt (11,2) megszorzom 60-nal; ennyi lehet a napi deficitem kcal-ban maximum, vagyis perpill 672 kcal. Egyszerűsítés, de van mögötte elmélet. :)

[ Szerkesztve ]

(#187422) Dorian válasza Fred23 (#187421) üzenetére


Dorian
félisten

"Stabil alacsony inzulinszint elérése (kevés gyors ch, kicsit több jó zsír, elég fehérje, sok élelmi rost) után ha még borzasztóan éhes valaki, akkor túl nagy a napi kcal-deficit."

Pontosan.
Pl rám világ életemben jellemző volt a farkaséhség. Ha éhes voltam kb. ölni tudtam volna. Úgy egy éve erősen visszavettem az egyszerű szénhidrátokból, megemeltem a fehérjét, jóval a halfogyasztást, nagyban megemeltem a zöldségfogyasztást. És manapság sokkal később jön az éhség és nem rámtör, hanem "érzékelem".

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187423) Woodslave válasza Fred23 (#187421) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is láttam már számítást arra hogy egy nap a zsír mennyi kalóriadeficitet tud fedezni.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187424) Fred23 válasza Dorian (#187422) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nálam is ugyanez, viszont engem a chia mag húzott ki a szarból leginkább. Sok jó zsír + sok rost is.

Perpill hagyom kicsit stagnálni a súlyom szűk keretek között, de ahogy mérem, lassan elindultam fölfelé megint. Mozgásból napi 800 kcal körül égetek, és így gyarapszik a tömeg. :D :W

Tényleg egy érdekes kérdés, mozgásból mennyi kalóriát lehet elégetni maximum tönkremenés nélkül, kipihenhetően. Mikor több volt rajtam a zsír, a napi 750 kcal-t mozgásból már kifejezetten megterhelőnek éreztem, de persze a kondim se volt elég jó. Tippre nagy eltérések lehetnek az egyes emberek között.

Woodslave: Érdekes téma ez, és sokat kell keresgélni, amíg talál az ember hozzá jó anyagokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#187425) Dorian válasza Fred23 (#187424) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, h vannak jelentős eltérések. Nem mindegy a VO2 max, vagy az, h a pihenes mennyire pihenés pl alvásminőség, stressz-szint, stb

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187426) tisn válasza Fred23 (#187424) üzenetére


tisn
addikt

egy 2-4 oras kerekparozast pl. tulsullyal atlagos kondival is lehet csinalni.

(#187427) Fred23 válasza Dorian (#187425) üzenetére


Fred23
nagyúr

Májustól indítom a szigorú diétát, és hozzá igyekszem elérni az átlag napi 900 kcal elégetését mozgással. Tippre nekem ez már kifejezetten nehéz lesz.

tisn: Tán valami szuper nyereggel. Nélküle 2 óra kerékpározás után nekem már nagyon fáj. És sajna ennyi idő után a derekam is kezdi a maga bajával, bár lehet, mostanra ott már meggyógyult teljesen, csak idén még nem teszteltem 2+ órás tekeréssel. Mondjuk egy a mostaninál jobb váz -új bringa- is sokat segíthetne a helyzeten. Nagyon nem mindegy, milyen pozíciót vesz fel a test tekerés közben.

[ Szerkesztve ]

(#187428) Dorian válasza Fred23 (#187427) üzenetére


Dorian
félisten

Valahol olvastam, hogy a kalóriafogyasztás túlnyomó része, 70%-a nem is edzéskor történik, hanem a napközbeni izgésmozgástól.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187429) Fred23 válasza Dorian (#187428) üzenetére


Fred23
nagyúr

Rezisztencia edzésből nekem maximum 8-9% jön, több soha. Szóval elhanyagolható. Mozogni kell a fogyáshoz, vagy keveset enni. Én inkább többet mozgok, mert szeretek enni. :)

(#187430) tisn válasza Fred23 (#187427) üzenetére


tisn
addikt

Nekem mar minden bajom van, de azért jo idoben heti 3* letolok 40kmt (az nekem 2h) gond nélkül. (Többi nap 20km körüli varosban szaladgalals + regen tekerés)

Azért fiatalon egészségesen illene többet birni :)

(#187431) aelod válasza Dorian (#187428) üzenetére


aelod
veterán

Így van. NEAT. Sokszor amúgy túlbecsülik az edzéssel elégetett mennyiséget. Az órák/band-ek által megadott értékek is eléggé véleményesek. Valahol volt egy cikk (amit most nem találok) erről mennyire lehet "hinni" ezeknek és mekkora szórással is dolgozhatnak.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187432) Qtya123 válasza Dorian (#187428) üzenetére


Qtya123
őstag

Egyébként egy odavágós edzés, relatíve nagyobb súlyokkal kb mennyi kalóriát éget el? Gondolom erre is van egy kb tól-ig érték.
Olyan nagyon sokat nem, hiszen egy 1-1,5 órás edzés nem végig folyamatos tevékenység, hanem pihenő is van benne.

[ Szerkesztve ]

(#187433) Dorian válasza Qtya123 (#187432) üzenetére


Dorian
félisten

Ellenben az edzéssel növeled az izmaid, amiknek aztán 0-24-ben több energia kell, növeled a VO2 maxot, tehát napközben sem úgy fogsz mozogni mint egy lajhár, stb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187434) tisn válasza Dorian (#187428) üzenetére


tisn
addikt

azt barmely fittness ora eleg jol megmutatja neked.

(#187435) Fred23 válasza tisn (#187430) üzenetére


Fred23
nagyúr

Régen Fehérvárról tekertem a Balatonhoz és vissza rendszeresen, csak aztán megsérült a derekam alsó részénél a gerincem. Idén próbálhatnám meg újból rendesen terhelni, mert a guggolást, felhúzást már bírja. Csak ugye más dolog egy outin tartani a felsőtestet előre dőlt állapotban sokáig, mint felhúzni vagy guggolni.

Qtya123: Nálam 200 kcal körül éget egy edzés, de én minimalista módon tolom; egy átlagos gyúrós egy szokványosabb edzésen szerintem elégethet 500-800 kcal-t is, testsúlytól, edzéstől függően. Nagyon nagy emberek meg tán többet is.

(#187436) m3ss válasza Dorian (#187422) üzenetére


m3ss
veterán

amugy igazad van abban, hogy fogyo utan sanszos, hogy ugy is visszajon...azt mondjak az okosok, hogy az a jo dieta, etrend amit hosszu tavon is tartani tudsz. hiaba ketozol vagy probalsz vmi mas radikalis etrendet tartani, fogysz le vele bizonyos szintig, hosszu tavon valszeg nem fog mukodni.

ja, ezek a rostos dolgok brutal telitenek. en a reggeli zab utan orakig nem vagyok ehes egyaltalan. de egy nagy tanyer tonhalsalataval (50-100 g salata, paradicsom, dio, tonhalkonzerv, borecet, olivaolaj, so, bors) is full televagyok, es ez kaloriaban se sok.
nem is kivanom az edes dolgokat egyaltalan amiota keves cukros dolgot eszek. ra kell szokni az egezseges, rostban gazdag cuccokra, minden szempontbol elonyos.
amikor toltam a cukros dolgokat, meg se allsz, addig eszed amig van..nem veletlen van minden tele kukoricasziruppal meg cukorral, eteti magat. azota amiota nem eszek sok edeset, konkretan bekressel a szervezetem fel oraval kaja utan ha cukrosat eszek, le kell dolnom.
sztem a durumos tesztabol is kevesebbet eszek amugy, mint a simabol. mondjuk nem kizart, hogy azert mert az ize is szarabb :DDD

en meg eleg szarul aludtam elmult 1-2 hetben, kb. a napok feleben 6 h korul volt csak...azonnal elkezdtem stagnalni mind3 ppl napomon, sot volt ahol gyengultem is (kar).
egyedul huzodzkodasban volt progresszio. amiota atalltam neutral fogasra minimal forgatassal, mert azert vmit mozog a csuklom, alkarom a gyurun, azota edzesenkent +1kg-t tudok rapakolni. igaz meg csak +19 kg-nal tartok 7 repre. de lesz ez meg jobb is idovel. korabban amugy pronatedbol indultam lent, es supinatedben fejeztem be fent a huzodzkodast.

szoval aludjatok sokat, sztem errol nem beszel senki eleget. egezseg miatt is nagyon fontos. persze nehez ezt megoldani, amikor az elet egyeb teruleteit is menedzselni kell. amugy amikor elkezdtem par honapja kemenyen labazni es nottem is tole szepen, voltak olyan napok labedzes utan amikor 10.5 orakat aludtam...soha eletemben nem aludtam ennyit korabban.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187437) Vitee válasza Qtya123 (#187432) üzenetére


Vitee
aktív tag

En ilyen 3-500 kornyeket olvastam, annyi korul lehet!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#187438) m3ss


m3ss
veterán

vki volt mar tesztoszteron vizsgalaton amugy? ezt csak maganban lehet? nem akarok atallni a sotet oldalra amugy, csodalkoznek ha keves lenne csak kivancsi vagyok. :DDD vervetel ez is? labor eredmenyek kozott nem lattam.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187439) Dorian


Dorian
félisten

Na bakker, szétszakadt a karomon az ingem :DDD
Az irodában megy a röhögés, h minek edzel annyit :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187440) scdlsc válasza m3ss (#187438) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Én megkérdeztem a körzeti orvost, nekem azt mondta, hogy az urológus tud adni beutalót. 2-3 hónap alatt megjártam azt a kört és így azt is nézték a laborban. De úgy rémlik, hogy itt írta valaki, hogy lehet kérni is simán, csak akkor fizetni kell érte.

szerk.: a bőrgyógyászat volt 2-3 hónap, ez csak 4-6 hét :DDD

[ Szerkesztve ]

(#187441) Dorian válasza m3ss (#187436) üzenetére


Dorian
félisten

Persze. A tested ugyanúgy adaptálódik. Ha edzel, akkor az izmaidat növeli, mert azt látja szükség van erre, ha ilyesmit csinálsz, ha pedig koplalsz, akkor a zsírtartalékot próbálja növelni ha hozzájut megint elég tápanyaghoz. Ugyanaz a kettő.

A zöldségek is elég jól telítenek. A kertben most nő a saláta dögivel, pusztítani kell mielőtt felmagzik, szóval napi 2x eszem salátát, mindig vmilyen hallal.

Igen, átáll a bélflóra és más bacik lesznek túlsúlyban. Mióta kevés édességet, de sok zöldséget eszek, szabályosan rosszul érzem magam nagy adag édességtől, ellenben a sok zöldségtől meg nem puffadok fel mint sokkal kevesebbtől korábban.
Ha a tésztát al dente készíted el, akkor (finomabb is ) kicsit rágni kell, kevesebbet eszel belőle.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187442) Tyler Durden válasza m3ss (#187438) üzenetére

Vérvétel, nekem magánban volt, de lehet ha elbattyogsz vmi SZTK-ban lévő urológushoz, akkor az fel tudja írni TB alapon is.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#187443) tisn válasza m3ss (#187436) üzenetére


tisn
addikt

en a reggeli zab utan orakig nem vagyok ehes

ugyes vagy. nekem van 30g zab 35g proteinpor 1.5dl tej (hazi zabkasa) gyumolccsel, ha hetkor eszem akkor mar 9kor ehes vagyok. de 10kor biztosan. amig tobb volt a zab kevesebb a protein (vagy 0) addig meg rosszabb volt.

(#187444) m3ss válasza Dorian (#187441) üzenetére


m3ss
veterán

mar no? basszus en meg el se ultettem semmit :DDD
vagy azt nem is vetetted, hanem tavalyrol jon ujra?

#187443 tisn 30g zab az mondjuk semmi. en kb 3 dl tejbe rakok nem tudom mennyit, telerakom. majd megmerem vmelyik nap. de sztem 2-3x ennyi biztosan van. en amugy nem szeretem amikor megszivja magat, ahogy belerakom elkezdem enni, vegen mar nem jon be amikor azott :N

ruhakkal en is szenvedek amugy. ami jo ram meretben pl. zako torzsnel, az karban szuk. csomo nadrag detto. sok 34-es nadrag/terdgatya ami pont jo csipoben es derekban combban szuk..pedig nem tunok aranytalannak.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187445) aelod válasza m3ss (#187444) üzenetére


aelod
veterán

Most vettem aldiban farmert. 5e volt és f@sza stretch anyagú.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#187446) m3ss válasza Dorian (#187441) üzenetére


m3ss
veterán

aldente szeretem a tesztat. ahogy az olaszok is eszik. amikor szet van fozve azt en sem szeretem.

ellenben a sok zöldségtől meg nem puffadok fel mint sokkal kevesebbtől korábban.
hmm jaja, ugyanez. korabban gyumolcsokkel is igy voltam, most tudom tolni azt is mennyisegre, nem vagyok fullon veluk. ellenben a zsiros kajakat kevesbe birom, nem ugy mint korabban. tenyleg belflora adaptalodhat..

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187447) m3ss válasza aelod (#187445) üzenetére


m3ss
veterán

mondjuk azt nem csodalom, hogy a te combod nem fer bele a nadragokba :DDD hany cm a combod?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#187448) Dorian válasza m3ss (#187444) üzenetére


Dorian
félisten

A salátát már februárban elültettem, az most terem, nem bírja a meleget.
De közben kinőtt legalább ugyanannyi gerillasaláta is a tavalyi felmagzottak szétszórt magvaiból.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#187449) Gainka válasza m3ss (#187444) üzenetére


Gainka
őstag

Tavalyi pesze, nálunk is volt kellbimbo karalábé is egész télen.

(#187450) m3ss válasza Gainka (#187449) üzenetére


m3ss
veterán

telen? az durva. mondjuk tel elejet leszamitva nem volt tul hideg..
itt csak a metelohagyma meg a soska szokott attelelni. meg a menta, ami kiirthatatlan kb. veletlen se ultessetek :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.