Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24548) gombi01 válasza joysefke (#24540) üzenetére


gombi01
tag

(#24540) joysefke:
Nekem SPD a montim és SDP-SL az országúti pedálom.
Nem értem pontosan a kérdésed ezért lehet, hogy nem ezt a választ várod.
Szóval a tekerésből szerzett izmoknak nem sok köze van a futáshoz inkább az állóképessséget javítja.
A két sport egymást segíti, de nem ugyanazokat az izmokat használja, milyen szar is lenne egy ironman-en ha bringán kinyírod a futó izmaid utána meg állj neki egy maratonnak...
A bringán nagyon jó álloképességet lehet szerezni 3-4órás edzésekkel, javul a keringési rendszer, jobb lesz az oxigén felvétel az izmoknál.
Ennyit futni nem lenne könnyű. Én pl taposópedálnál hiányolom, hogy húzni nem tudok a pedállal többek között ezért is használok SPD-t.

Szóval a lényeg, hogy jó hatással vannak egymásra ezek a sportok, ez vitathatatlan tény!

cikk

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.