Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136901) Viszlát válasza hoffman_ (#136898) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, de ez nyilván bele van kalkulálva, eszköztől függően*, átlagos háztartásra kiszámolva, kis hibaszázalékkal belövik ők azt. Túl sok pénz a tét ahhoz, hogy csak úgy hasraütésszerűen csinálják a bulit. :)

*Laptopon, telefonon nyilván más számokkal dolgoznak mint TV-k esetén.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136902) hoffman_ válasza Viszlát (#136901) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ugyanez igaz a mozis vetítésekre is szerintem (azt elfogadom, hogy a streaming vonalon még jelentékenyebb). pont ezért nem tartom annyira pontatlannak a mozis számokat sem.

aztán persze lehet, hogy nagyon mellélövök.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#136903) Viszlát válasza hoffman_ (#136902) üzenetére


Viszlát
addikt

A sokkal több információt nem a nézőszámra értettem, az ugye mozi esetén 99%-ban pontos. Hanem magukra a nézési szokásokra, módjára.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136904) hoffman_ válasza Viszlát (#136903) üzenetére


hoffman_
nagyúr

aaa, félrevittem a témát kicsit, bocs, így kerek teljesen.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#136905) Mik76 válasza hoffman_ (#136904) üzenetére


Mik76
senior tag

En spec pont arra gondoltam amit irtal, nem vitted felre. :K
Persze a nagy szamok valoszinuleg azert eleg pontosak lehetnek, de a 99%-kal amit Viszlat is emlitett, szerintem azert nem lehet osszekeverni. En 5-15 szazalek pontatlansagot siman bele kalkulalnek, ami azert egy 500 millio dollaros mozi bevetelt tekintve nem keves penz.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136906) hoffman_ válasza Mik76 (#136905) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akartam írni én is Viszlátnak, hogy a 99% szerintem is túl jó, de aztán utánagondoltam. ekkora szórás szerintem nincs benne. nyilván nem a foglalt jegyek számítanak, hanem a megvásároltak. utóbbi esetben viszont, legalábbis a magyar referenciák alapján, nem nagyon van kiesés, szerintem 1-3% között lehet diffi a realitáshoz képest. anno a mozis éveimben egy kezemen meg tudtam számolni, hány vetítésen nem voltak ott a megvásárolt jegyesek.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#136907) Mik76 válasza hoffman_ (#136906) üzenetére


Mik76
senior tag

Oooo... Lehet hogy felre ertheto voltam. A 99% szerintem kb realis a mozis jegy/latogato osszeveteshez. Ahol szerintem siman lehet 5-15% elteres az a streaming fizetos mozizas.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136908) hoffman_ válasza Mik76 (#136907) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha nem is voltál az, én félreértettem :D így gondolom én is, mármint a számokat. szerintem amit V írt, a PC és mobil felhasználás nagyon pontosan becsülhető, de arányaiban ezt jóval kisebbre tenném, mint a TV-t. elvégre nem hiába nyomják az arcunkba a legnagyobb gombbal a távon.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#136909) Viszlát válasza hoffman_ (#136908) üzenetére


Viszlát
addikt

Tavalyi felmérés eszközhasználatról:

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136910) k-adi


k-adi
nagyúr

mozi, nem mozi

tavaly is ez volt a téma, most megint idetévedtek az anti szocok? most pluszba még a covid is ad egy kis hátszelet nekik, juhú.
aztán majd megy a sírás mikor tényleg bezár mind.

amúgy leszámítva itt 1-2 tényleg fanatikus anti szoc-ot, lefogadom a többségnek qvára nincs mozi szobája, a látvány filmeket kb megerőszakolják a camrippel stb. de a sírás az megy ha esetleg 1 hónapot kell várni.

mondjuk marvel és SW előtt szar mikor szarrá spoilerezik a netet.

(#136911) hoffman_ válasza Viszlát (#136909) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hm. ezek erősebb számok, mint gondoltam :D azt hittem a TV átlagosan 50-60% lenne minimum.

azt nem vetted bele, hogy a mi hülye szokásaink biztos elütnek a világátlagtól ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#136912) Viszlát


Viszlát
addikt

Rudy (1993) - 6/10
Mindent a győzelemért!
#értékelés

Anno a Newsroom-os említés miatt került fel a listámra (Sorkin és az ő referenciái ugye), de az ilyen filmek ritkán öregszenek jól, úgyhogy azért túl sokra nem számítottam. Meglepetésemre teljesen kellemes szűk két óra volt, semmi extra igazából, csak egy ezerszer látott sztori korrekt tálalásban, úgy, hogy nem untatott. Vicces volt látni egy-két arcot taknyosként, főleg Jon Favreau-t látva kapott el majdnem a röhögés, de Vince Vaughn is feltűnt egy rövidke jelenet erejéig. A mezes jelenet pedig valóban ütős. :)

Viszont bár ott a sport besorolás is a műfajok között, azért jelezném azoknak akik esetleg emiatt néznék meg, hogy tényleges amerikai focit körülbelül 3-4 percig látni a filmben és akkor sem az a lényeg igazából.

(#136911) hoffman_: szoktam mondani, hogy az egyetlen tipikus magyar dolog a tipikus magyarozás, de igazából még az sem ;]

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136913) Miklós315 válasza Viszlát (#136912) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Szerintem a legjobban sikerült amcsifocis film a Remember The Titans, illetve egy nagyon jó "dráma", amiben nincs játék, de e körül zajlik, a Draft Day. Ez a Rudy valahogy nem jött be (akkor inkább az Invincible).

"Szerintem."

(#136914) eeXaa


eeXaa
addikt

Szerintem pedig tökéletes ha a filmipar megdöglik úgy ahogy van.
Sajnos pénzel van átitatva az egész. csak jót tesz neki, ha kivonja magát a masszív tőke, és a kóklerek. Végre az olyanoknak lesz majd lehetősége, akiket nem a pénz motivál. igazi mondandó médiumává válhat a film.
100% igaza volt szkorzézének amikor felfestette a szitut tavaly, v tavalyelőtt.
A filmiparra is ráfér egy természetes szelektáció, mint ami a zeneiparban történt.
Nincs többé szükség a masszív hype promókra. Giga frencsájzokra stb. Mindenki szemez majd magának a kicsi igényes produkciókból.

(#136915) erahurka


erahurka
félisten

Mondjatok már jó zombifilmeket. Ami nem Romero és nem a Zack Snyder féle Holtak Hajnala :R

(#136916) k-adi válasza erahurka (#136915) üzenetére


k-adi
nagyúr

covid19

(#136917) erahurka válasza k-adi (#136916) üzenetére


erahurka
félisten

😒

(#136918) gyuromoj válasza erahurka (#136915) üzenetére


gyuromoj
veterán

Train to Busan-ra azt mondják hogy jó.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136919) gbors válasza erahurka (#136915) üzenetére


gbors
nagyúr

Shaun of the Dead, paródiás megközelítés, a Hot Fuzz-os bagázstól.

Meg végső soron a 28 Days Later is zombifilm, csak nem klasszikus zombikkal.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136920) erahurka válasza gbors (#136919) üzenetére


erahurka
félisten

Ezeket se, láttam már őket csak elfelejtettem :D

(#136918) gyuromoj: Busant még moziban is láttam néhány éve :Y Tényleg jó, de semmi extra szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#136921) Viszlát válasza erahurka (#136915) üzenetére


Viszlát
addikt

Yummy ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136922) Peterhappy válasza gbors (#136919) üzenetére


Peterhappy
őstag

Shaun of the dead nagyon jo :K

Zombieland gondolom megvolt, az elso resze annak is jo volt.
Busan Felesegemnek nagyon tetszett, en nem lattam.

+ van valamilyen kosztumos japan(?) sorozat is most, ami allitolag kivalo, de fogalmam sincs, mi az.

(#136923) OPiiPO válasza Narxis (#136859) üzenetére


OPiiPO
addikt

Arról beszéltem hogy _általánosságban véve_ mennyivel jobb élmény moziban nézni egy filmet mint egy pl. 55" TV-n.
Légyszives ne keverd ide az adott film által benned kialakult szubjektív véleményt, ami nyilvánvalóan teljesen más dolog. Ha nem tetszik neked egy film akkor mobilon nézve és a IMAX-ban sem fog tetszeni, ez teljesen triviális.

"Ezt én mind otthon néztem meg." - remélem ha már moziba nem jársz, legalább arra ügyeltél hogy mindet teljesen legális forrásból származóan nézzed meg, hogy az alkotó hozzá jussanak a megfelelő jogdíjakhoz, amit nem sápolnak le immár a mozisok neked köszönhetően :P :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#136924) Bad Pritt válasza Peterhappy (#136922) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kingdom. Koreai, top kategória.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#136925) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sputnik

Na ez szerintem simán jó volt, bár a gyerek mutogatása jó kis átverés volt, viszont így volt értelme legalább a zuhanyzós résznek. Lassú volt, kicsit vontatott, de talán pont ezért tetszett.

Live-Die-Respawn

(#136926) Peterhappy válasza Bad Pritt (#136924) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom, felirtam!

(#136927) belinho válasza Viszlát (#136893) üzenetére


belinho
senior tag

Hát erre én csak a személyes tapasztalatomat tudom felhozni. A 90-es években még sokan voltak, a vhs és a dvd elterjedésével egyre csökkent a nézőszám, 2000-től folyamatosan de azért még elég sokan jöttek. 2007-ben álltunk le, mert akkor már az internet és a dvdrip miatt szinte alig jöttek, mindenki számítógépen másolt cd-dvd-vel nyomult, meg ott volt a DC++ HUB vagy minek hívták.2012-ben újra nyitottunk, 2013-ban digitálisak lettünk. Jött a 3D, sikerült visszacsalogatni az embereket, de még mindig nem jönnek annyian mint anno. A Streaming számai számomra nem mérvadóak, sokan csak kipróbálják, aztán vagy hosszabbítanak vagy nem. A disney+ ra is rengetegen csak a Mandalorian miatt fizettek elő, aztán ahogy véget ért mondták is vissza. Rengetegen meg csak letöltötték és meg sem fordult a fejükben hogy előfizessenek, vagy mondhatnám a Trónok harca torrent rekordját.

(#136928) mephi666


mephi666
nagyúr

rogue

megan fox, mint elitzsoldoskatonanő... afrika, béna alapkonfliktus, béna cgi-nőstényoroszlán, sok fröccsenős fejlövés... abszolút nem ajánlott

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136929) brownus válasza Viszlát (#136909) üzenetére


brownus
veterán

én pl. úgy mert az én okos tévém már nem elég okos, meg lassu is szegénykém. mobilon és küldöm ki a képet a google cc-ra. végül is tévén nézzük.... nagy ritkán tableten, de ott inkább Zsu szokta elalvás előtt

(#136930) brownus válasza eeXaa (#136914) üzenetére


brownus
veterán

mert scorsese filmjeinek igazi mondani valója van? amiből tanulni is lehet?
sorolj fel párat kérlek, köszi. ilyenekre gondolok, hogy; ne kokózz, vagy ha már szereted a kólát meg a lovakat, akkor legalább tiszta legyen a cucc?? scorsese filmjei sem útravalót adnak a nagy betűs élethez...
ne érts félre, imádom a filmjeit, egy zseni az öreg. de nem éppen lélekemelő témákat dolgoz fel.

és nem döglik meg, remélem, mert pl. a technikai fejlődés ezeknek a filmeknek köszönhető! (cgi, 3d, hang, virt., stb, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#136931) lezso6 válasza brownus (#136930) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Némaság?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#136932) brownus válasza lezso6 (#136931) üzenetére


brownus
veterán

azt nem láttam, nem is érdekel. olvastam eleget régen a témában
de igazad van, az más, keresztényi, bibliai témákat boncolgat. önfeláldozás, stb... szegény japók

[ Szerkesztve ]

(#136933) Viszlát válasza belinho (#136927) üzenetére


Viszlát
addikt

Abszolút megértem, hogy nehéz objektíven látni ezt, főleg ha személyes érintettség van, netalántán a megélhetés is ezen múlik, de sajnos az egyéni elgondolásokból így általánosítani ilyen dezinformációkhoz vezet. Főleg ha meggyőződésből kell egy bűnbak és akkor már nem számít semmi, le lehet söpörni minden számot és tényt az asztalról, mert hát a te saját szubjektív és pöttöm mintavételed nyilván felülírja azt. Nehéz dolgok ezek...

Mindenesetre sok sikert kívánok a mozidnak, akármilyen felállást is jelentsen a királyi többes! :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136934) brownus válasza belinho (#136927) üzenetére


brownus
veterán

A disney+ ra is rengetegen csak a Mandalorian miatt fizettek elő, - ezek szerint nem magyarországon élsz!?

(#136935) belinho válasza brownus (#136934) üzenetére


belinho
senior tag

De Magyarországon élek, ez most hogy jön ide.
Több hír is volt róla anno, hogy mennyire sikeres a Disney stream szolgáltatása a Mandalorian miatt. Aztán ahogy véget ért tömeges lemondás indult. Ahogy jön majd a 2. évad, megint megugrik, aztán vissza. Így van ez a mozik esetén is, amikor nagy film van, akkor az is eljön, aki máskor nem.

(#136936) brownus válasza belinho (#136935) üzenetére


brownus
veterán

úgy, hogy itthon még nem lehet előfizetni a disney+ szolgáltatására, ebből gondoltam, hogy külföldön élsz/éltek.
a mozit hol csinálod? ha pesten akkor elmennék :) megnézni
ha cuki kis művészmozi és nem a világ végén van akkor lesz egy törzsvendéged :)

[ Szerkesztve ]

(#136938) brownus


brownus
veterán

ááá, nekem nincs már ilyenekhez kedvem, időm...
most számoltam össze, baszics: spoty, hbo go, netflix, yt premium + net= sok ezer...
és már alig nézek valamit, ha csak miattam lennének, csak a spoty maradna.
annyira nem fog meg semmi mostanában, hogy hihetetlen, sok film és sorozat van félbehagyva. inkább olvasok. persze nem bánom, most ilyen időszakom van!?

közben "eltűnt" a hozzászólásod, külföldön élők között valaki előfizet a dizni pluszra? jó a tartlaom?

[ Szerkesztve ]

(#136939) fant0mi válasza gyuromoj (#136918) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem szeretem a zombis filmeket, de a Train to Busan-t siman vegigneztem, jo volt.

(#136940) atike


atike
nagyúr

Chadwick Boseman Tribute [link] (Marvel) :R

(#136941) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Netflix: ingyen nézhető három film és több sorozatepizód
regisztrálni sem kell

⭐ Stella

(#136942) Miklós315 válasza radi8tor (#136941) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Hamarabb csődbe megy, mint a mozik? ;]
Az Attenboroughnak még értelme is lenne...

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#136943) RetepNyaraB válasza mephi666 (#136928) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Yézus. Minek kínzod magad ilyesmivel? Már alapból szegény Megan Fox :(

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#136944) mephi666 válasza RetepNyaraB (#136943) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ezért inkább kitüntetést kaphatnék, hogy bevállaltam ezt a f*stengert és másnak már nem kell :D emlékszik még valaki a medvés-csernobilos hulladékra? Na, az a medvés jelenet meg az egész film is mérföldekkel jobb volt ennél

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136945) Yodamest válasza mephi666 (#136944) üzenetére


Yodamest
addikt

Az Expedícióra gondolsz, de az tényleg egy jó film volt, a mutáns medvés jelenet best ever. :)

(#136946) bagyulajuve válasza mephi666 (#136944) üzenetére


bagyulajuve
addikt

valld be, hogy Megan Fox miatt nézted meg :DDD

Resistencia eterna

(#136947) mephi666 válasza Yodamest (#136945) üzenetére


mephi666
nagyúr

erre gondoltam :)

#136946: én annyira nem vagyok tőle elájulva... :) a film plakátja alapján azt hittem, hogy valami "sablon, de egynek jó" afrikai katonás-akciós valami lesz

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136948) Laraxior


Laraxior
titán

Csütörtökön új James Bond trailer... :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#136949) gyuromoj


gyuromoj
veterán

POSSESSOR UNCUT Official Trailer

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136950) perempe


perempe
addikt

Újra megnéztem a Véresen egyszerűt (Blood Simple, 1984); lehet, hogy ~10 éve fel se fogtam a végét, pedig valami hatalmas.

* Brahms: 4. szimfónia *

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.