Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) datRotten válasza devil-k (#50998) üzenetére


datRotten
csendes tag

A demónia pont abban a bajban van mint a Karib tenger kalózai. Ez a baj pedig nem más mint a Disney. Nem lehet túl gyerekes de túl felnőttes sem. Milyen brutális csatákat ki lehetett volna hozni pl a karib tenger kalózaiban? Kezdve ott, hogy a 3. (vagy 4.?) rész azzal kezdődik, hogy kivégeznek több tucat embert, köztük egy 10 év körüli kölyköt (aki alá hordót tesznek, hogy felérje a bitófát, ezzel is próbálták oldani és viccesebbé tenni az eseményt). Disney nélkül szvsz egy nagyon durva fekete humor - kalandfilmet lehetett volna csinálni belőle, mert nem lett volna a korhatár megkötés. Megkockáztatom, hogy az évszádat kalózos sorozata lehetett volna, mint ahogy a Keresztapa az évszádat gengszter filmje.

[ Szerkesztve ]

(#51002) student


student
őstag

Nézitek moziba Interstellart/Csillagok között? 170perc lesz most olvastam

(#51003) devil-k válasza datRotten (#51001) üzenetére


devil-k
nagyúr

Maximálisan egyetértek a leírtakkal. Ennél jobban nem is lehetett volna megfogalmazni. :K

student

Egyik Nolan film sem rövid. (Hál' Istennek!)

HáGé

Nem értek veled most egyet. A Disney tényleg megvétóz sok jó ötletet a maga "felfogásával". Bár én ezt az egész Demóna filmet nem készítettem volna el. A Harry Pottert vétek lenne egy lapon említeni a Demónával.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#51004) Bad Pritt válasza datRotten (#51001) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jesus... Először is, az Demóna, másodszor a hordós rész pont nem azért volt, hogy vicces legyen, hanem hogy méginkább szörnyűnek tűnjön az egész kivégzés, hisz még a hurkot sem éri fel a gyerek, de máris lógatják.
Disney nélkül kaptál volna feketehumort, amit a kutya nem néz meg, mert nincs olyan stúdió, ami ennyi pénzt és ilyen kiterjedt apparátust tett volna egy 16/18+-os film mögé, az egész a látvány kárára ment volna.

Mindenkinek megvan az egyéni értékrendje meg megítélése, nálam kapásból az összes young adoult filmet beelőzi a Demóna, de még a Harry Potterek többségét is (értsd: az első, harmadik és nyolcadik jobb csak nála), a két Hófehérke film meg a kanyarban sincs, ha az utóbbi időket nézzük. Idén jön az Into the Woods Rob Marshalltól, ami hasonló kategória, jövőre pedig a Cinderella Kenneth Brannagh rendezésében, ezek érdekesek lesznek szerintem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51005) Bad Pritt válasza devil-k (#51003) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem vétóz meg semmit, épp ellenkezőleg, nézd meg milyen töménytelen mennyiségű pénzt invesztál a filmjeibe és gyakorlatilag szabad kezet ad a szakembereknek, egyetlen kikötéssel: maradjon meg a stúdióra jellemző családi film jelleg, ezért lesz minden PG/PG-13. Ott a John Carter, eltapsoltak alsóhangon 300 milliót, ambíciózus projekt volt, bebukott, elkezdték a régi meséiket élőszereplősre gyúrni és úgy tűnik be is jön a dolog, Demóna egyértelmű siker, szabad kezet adtak Abramsnek a Star Warshoz, 100%, hogy nagyot kaszálnak vele.
Amúgy a Karibhoz kevés köze volt a Disney-nek, Bruckheimer produkció volt elsősorban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51006) Pitterix


Pitterix
őstag

Yang tábornok megmentése

Igazi keleti gyöngyszem. Megnézése ajánlott a keleti filmek kedvelőinek!

8\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51007) #54715584


#54715584
törölt tag

X-Men: Days of future past stáblista utáni jelenetének mi a jelentősége?

(#51008) gyuromoj válasza #54715584 (#51007) üzenetére


gyuromoj
veterán

2016-os Apokalipszis filmet vezeti fel. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#51009) genndy válasza student (#51002) üzenetére


genndy
addikt

Igen, abszolút. Idén az egyetlen mozit érő film nálam (illetve második, másik majd a Hobbit 3 lesz).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#51010) datRotten


datRotten
csendes tag

SIN CITY (2005) - 85%

SIN CITY: A DAME TO KILL FOR (2014) - 30%

[ Szerkesztve ]

(#51011) Pearce


Pearce
aktív tag

(#51012) Viszlát válasza datRotten (#51010) üzenetére


Viszlát
addikt

The Maze Runner: két filmet adtak feliratosan, senkinek nem volt hangulata az If I Stay-hez, így lett ez. Mondanám, hogy ritka bugyuta, de igazából semmivel sem rosszabb mint az utóbbi idők műfajazonos alkotásainak nagy része. Bár a végén azért sikerült egy az átlagnál is izzadtságszagúbb kényszerdrámát beletolni, miközben jó mélyről felkrákogott slejmes csulával köpték arcon az egész sztorit, na meg a nézőközönséget is. Az egyetlen pozitívum, hogy néhány mellékszerepben egész jó alakítások voltak, arról meg nem ők tehetnek, hogy alapból mennyire tré volt az egész sztori.

3/10

Tudom, hogy lerágott csont meg minden, de újfent sikerült totál leakadnom a feliraton. Rögtön azzal kezdték, hogy a runnert futárnak fordították, ami nem csak, hogy rossz fordítás, de az adott kontextusban is totálisan értelmetlen... Akárhányszor pillantottam le a film alatt a feliratra, olyan banális félrefordításokat és marhaságokat láttam, amire egyszerűen nem tudok elképzelni elfogadható magyarázatot, a totális dillettantizmuson kívül. És ez csak felirat, ahol nem kell szájmozgáshoz igazítani, ráadásul ez nem is egy olyan film volt, ahol gyors tempójú párbeszédek tömkelegét kellett volna úgy odabiggyeszteni, hogy a népnek legyen ideje elolvasni, többnyire egysoros mondatok voltak, óriási szünetekkel köztük. Szégyen és gyalázat, el kéne törni az ujjait aki ezt így ki merte adni a kezéből. Lehet sznobságnak meg lópikulának titulálni az eredeti nyelvhez való ragaszkodást, de én továbbra is azt mondom, hogy tekintve a fordítások színvonvalát (a szinkronokba bele se merek gondolni, ha a feliratok ilyenek), aki jót akar magának, az a saját érdekében rágyúr az angolra...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51013) pohár válasza Viszlát (#51012) üzenetére


pohár
félisten

talán mert a könyvben is ez a nevük?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#51014) Integra válasza Viszlát (#51012) üzenetére


Integra
titán

még jó, hogy akik a könyvet olvasták, egyöntetűen mondják, hogy a film a könyvhöz hű és nem tér el :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#51015) Viszlát válasza pohár (#51013) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor rosszabb a helyzet mint gondoltam. :(

Integra: nem mintha a film láttán erős késztetést éreznék a könyvhöz, de ha egyszer mégis így alakulna, akkor tuti azt is eredeti nyelven fogom ezekután. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51016) Integra válasza Viszlát (#51015) üzenetére


Integra
titán

most félre értek valamit, vagy tényleg szinkronizálva nézted? vagy elolvasni eredeti nyelven?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#51017) Viszlát válasza Integra (#51016) üzenetére


Viszlát
addikt

Angolul néztem, magyar felirattal (fehérvári moziban nem adnak sosem eredeti verziót, csak feliratosat). Igen, ha egyszer arra vetemednék, hogy elolvasom a könyvet, akkor angolul fogom, pohár infója alapján jobbnak tűnik így. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51018) Integra válasza Viszlát (#51017) üzenetére


Integra
titán

ja ok, akkor mégsem vagyok annyira hülye :)
a felirat a botrány, néha megakadt rajta nekem is a szemem, sajnos nem lehet mit tenni, örül az ember, hogy egyáltalán angolul hallja a filmet, ez van :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#51019) #54715584


#54715584
törölt tag

Jövő nyáron Days of Future Past bővített verzió, sok más szereplővel és Vadóccal :K

(#51020) Pearce


Pearce
aktív tag

"A feláldozhatók 3. BD-n természetesen bővített, rendezői változatban, R-besorolással jelenik meg" - Ae

A hozzászólások között megy egy ilyen:

"Movie-Censorship szerint 5 perc körüli lesz a bővítés, amibe pár újravágott jelenet, néhány véresebb akció meg pár trágár szó fog max beleférni."

(#51021) cyberkind válasza Pearce (#51020) üzenetére


cyberkind
félisten

Ami szar az szar.

Paranormal Cocktivity

(#51022) Bad Pritt válasza cyberkind (#51021) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ennyi, pár vércsepp meg fuckyou nem fogja megmenteni a filmet...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51023) callmeakos válasza Bad Pritt (#51022) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De eleve így kellett volna megjelennie.

All→M8

(#51024) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

3lrabolva poszter ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51025) aizen92 válasza Bad Pritt (#51024) üzenetére


aizen92
addikt

Akinek nem nyílna meg.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#51026) oriic válasza aizen92 (#51025) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jaj. :W

Live-Die-Respawn

(#51027) callmeakos válasza aizen92 (#51025) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Milyen eredeti.... ;]

All→M8

(#51028) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Mint ha mar tegnap lett volna :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#51029) devil-k


devil-k
nagyúr

A séf

7/10

Laza, jó zenékkel, isteni kajákkal.... Hmmm de megéheztem.

- mozi bolondéria -

(#51030) datRotten válasza Bad Pritt (#51024) üzenetére


datRotten
csendes tag

elrabolhatták volna végleg az első rész negyede környékén.

(#51031) aizen92


aizen92
addikt

Bocsika :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#51032) #54715584 válasza aizen92 (#51031) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ooooh, ezt csak így, kávé előtt? :D

(#51033) devil-k válasza aizen92 (#51031) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez 3 különböző színész. Mi ebben a poén? :DDD

Denis Leary
Willem Dafoe
Nikolaj Coster-Waldau

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#51034) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

The Maze Runner

Lehet velem van a baj nem tudom. Nekem tetszenek ezek az ifjúsági filmek. Kivéve a Twilight-ot. Éhezők viadala, Beavatott, és ez is bejött. Ahogy Viszlát is írta a felirat elég rossz. Ez nekem is feltűnt. Vannak benne apróbb logikai hibák is:

[SPOILER]
Mikor először mennek a jeladóval az ajtó felé az csipog mint egy tolatóradar. De a végén nem, ott várja őket a sirató de az a bisz-basz nem csipog. Ráadásul a sirató ott "járőrözik" az ajtó előtt, ha benne is van jeladó akkor miért nem nyílik ki az ajtó?!
[/SPOILER]

De valahogy ebben a filmben nem zavartak a hülyeségek.

Aki esetleg ismeri a könyveket az válaszoljon légyszíves erre a kérdésre:

[SPOILER]
A követkető rész valami frankó poszt-apokaliptikus sztori? Mert egy olyan folytatásnak nagyon örülnék. Sőt ha a MadMax sikeres lesz lehet még nagyobb visszhangot fog kapni a folytatás ha poszt-apokaliptikus lesz.
[/SPOILER]

3/5

3-4 pont között nem tudok dönteni, jó film, de nem akarom túlpontozni se.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#51035) Viszlát válasza .LnB (#51034) üzenetére


Viszlát
addikt

SPOILER

Szerintem annal sokkal durvabb pofancsapas volt Gally feltunese a kontrollteremben a vegen. A futok eveken keresztul terkepeztek fel a labirintust, es meg Minho sem jart soha Thomas feltunese elott ezen a reszen, O meg siman elsore odatalalt, hogy legyen egy kis drama a vegere...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51036) .LnB válasza Viszlát (#51035) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igaz, elég megmagyarázhatatlan az is. :K

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#51037) Integra válasza Viszlát (#51035) üzenetére


Integra
titán

[SPOILER]
az egy akkora fail, hogy nem lehet vele mit kezdeni...
hogy jutott be a jeladó nélkül? mert még ha követte is őket suttyomban, az alagút bezárult a társaság után.. az egy teljesen idegesítő és bosszantó jelenet, ráadásul tök felesleges, mert a videófelvétel bőven elég volt a végére, nem kellett volna a kissrácnak meghalnia. nem tudom, hogy a könyvben is gally ugyanígy tűnt e fel, vagy ott másképp van megmagyarázva.

[/SPOILER]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#51038) b.daniel válasza .LnB (#51034) üzenetére


b.daniel
senior tag

Spoiler

Elvileg a Föld nagy része elpusztult napkitörések miatt, a túlélő emberek nagy részét pedig megfertőzte egy vírus amitől megőrülnek, aztán meg is halnak talán. Szóval elég posztapokaliptikus :)

De a 2. könyv a héten jelenik meg magyarul, úgyhogy egyelőre én ennyit tudok csak, majd hét végére okosabb leszek :DD

Integra :
A könyvben is meghal Chuck, és Gally öli meg, viszont ott úgy került oda, hogy pár nappal korábban éjszaka elrabolják őt a siratók.

[ Szerkesztve ]

(#51039) .LnB válasza Integra (#51037) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[SPOILER]
Volt a kezében jeladó. Azt, hogy hogyan szerezte az rejtély :D
[/SPOILER]

(#51038) b.daniel Kíváncsi vagyok mennyire lesz más hangulata mint ennek a résznek.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#51040) datRotten válasza aizen92 (#51031) üzenetére


datRotten
csendes tag

(#51041) Integra válasza b.daniel (#51038) üzenetére


Integra
titán

[SPOILER]
na ez egy alég nagy hiba, hogy ezt a részt kihagyták a filmből......
amúgy azon gondolkodtam, hogy a gally még tégla lehet, aki szándékosan a feladat része és hátráltatja őket. ezek szerint nem is tévedtem nagyot, csak azt hittem, a kezdetek óta az volt, de ezek szerint ahogy a cselekmény változott, úgy kapták el gallyt a nagy támadásnál, hogy egy újabb akadály legyen a személyében a megoldás felé. ezt azért mindenképpen bekellett volna tegyék a filmbe, elbírta volna gond nélkül. ugyanakkor mintha a nagy támadásnál nem rabolták volna el, mert ugye bevágta magát a liftaknába és magára csukta a rácsot... szóval ez egy rejtély a film alapján és nagy hiba. nem tudom, hogy a könyv részletesen foglalkozik e gally elrablásával.

[/SPOILER]

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#51042) b.daniel válasza Integra (#51041) üzenetére


b.daniel
senior tag

Sp

Részletesen nem foglalkozik az elrablásával, de mondjuk ott az egész helyzet qrvára más :F
EEgyébként az is kiderül, hogy Gally azért olyan paraszt Thomassal, mert ő már azelőtt átment az átváltozáson, mielőtt Thomas megérkezett a tisztásra, így ugye ő felismeri Thomast, és részben emlékszik is rá, hogy mit tett korábban.

(#51043) Integra válasza b.daniel (#51042) üzenetére


Integra
titán

[SPOILER]
egy újabb fail, hogy ez is kimaradt a filmből... ezeket valahogy belekell tenni a filmbe, mert különben csak vakargatja az ember a fejét és tök kerek ezzel a gallys rész is. mert ugye én csak azt láttam, hogy egy igazi tapló, akit arcba kéne rúgni...
[/SPOILER]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#51044) .LnB válasza b.daniel (#51042) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez miből derült ki? :F Átváltozás alatt a szúrás mellékhatását érted? Ha igen akkor azt, hogy tudta titkolni? Lehet most nagyon elvesztettem a fonalat... :D Akkor bocsi a hülye kérdésekért.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#51045) brownus


brownus
veterán

The rover, 20-30 perc utan kikapcs, talan egyszer befejezem, mert szeretjuk a post-ap filmeket. Egy a the road-hoz merni lehet, de minek? Az klasszisokkal jobb!

(#51046) Integra válasza brownus (#51045) üzenetére


Integra
titán

pearce minden tekintetben veri mortensent mint főszereplő. egyébként meg a két film teljesen más történetet dolgoz fel, teljesen más cselekménnyel. szóval az összehasonlításodnak nem igazán van értelme. mindkettő szuper film. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#51047) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap este megnéztük a Coherence-t.
Nem volt rossz. Tényleg van benne izgalom bőven és a költségvetése sem egy nagy, mint írtátok. :)
Érdekes volt a történet, mondjuk a végét azt nem nagyon értettük az asszonnyal. :)

Spoiler On
Most akkor a végén hány csaj volt? :D
Mert ugye ott volt az akit mutattak. Elvileg a csávót szintén egy "ő" hívta, plusz akkor a fürdőszobában a kádban található csajjal mi lett? Nah meg akit a kocsiba rakott?
Amúgy kicsit bekattant a végére a kis szöszi mennyecske. D
De fura volt, hogy miket csináltak épp, amikor ment házról házra és benézett az ablakokon.

Spoiler Off

Szerintem egy 7-8 pontot megért.
Kíváncsian várom a Signal-t is, hogy az milyen lesz.
Remélem a héten azt is lezavarjuk majd.

[ Módosította: radi8tor ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#51048) brownus válasza Integra (#51046) üzenetére


brownus
veterán

A f.szom ebbe a k.baszott kapschfos wifibe begepelek 1000 sort ami nalam nagyon ritka es elveszik az egesz...

Na, guy kurvanagyot alakit, de ez lesz vegig? mennek a srac batyja utan?? Fellabbal a koporsoban? A heten nekiesek megegyszer.

(#51049) Integra válasza brownus (#51048) üzenetére


Integra
titán

olvasd el amit anno írtam a mozi után róla :)
hosszú és csöndes film, pont ez az egyik szépsége

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#51050) bAtt001 válasza spiky03 (#51047) üzenetére


bAtt001
addikt

spoiler

végtelen csaj volt, mint ahogy mindenkiből végtelen, keresett 1 olyan valóságot ahol nyugi volt és átvette az ottani csaj helyét, bezárta a csomiba de kimászott után elintézte a fürdőben de ott is kimászott az éjszaka alatt és utána hívta a pasiját amikor a betolakodó másik éppen beszélt vele. szerintem ez volt :D

[ Módosította: radi8tor ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.