Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) koxx válasza mephi666 (#13958) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:D

(#14002) FoxiestFox válasza #54715584 (#13998) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Arra gondoltam, hogy csak azért így kezdődik, hogy végignézze az ember kíváncsiságból.
Meg voltam győzve, hogy majd jól megoldják valami teljesen lehetetlen módon :DDD

(#14003) #54715584 válasza FoxiestFox (#14002) üzenetére


#54715584
törölt tag

:D Éppen az a része tetszett a filmnek. Az általam emlegetett pár perc látványa és zenéje nagyon bejött.
Gondolom a végén a mindent elsöprő hangerejű zene is szándékos volt, jót is tett után a fekete képernyő pár másodpercig :)
Az eleje az meg nagyon-nagyon tetszett :K

(#14004) grabber


grabber
addikt

Oldboy 9/10

Hát ez durva,majdnem betegesen.Hasonló mint az I saw the devil,csak itt szerintem a jelenetek nem annyira durvák,hanem inkább maga a történet.Végig lekötött a film az biztos és nem unatkoztam alatta.

30 minutes or less 6/10

Egyszer nézős. Unaloműzőnek elment,de semmi másra nem jó.

(#14005) Jason Bourne


Jason Bourne
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam leírom a saját kedvenc filmjeim listáját :)

Elrabolva [link]
Good Will Hunting [link]
Harcosok klubja [link]
Viharsziget [link]
Egy csodálatos elme [link]
Ismeretlen férfi [link]
Blood and Bone [link]
Eredet [link]
Insidious [link]
Sweeney [link]
Sherlock Holmes 1/2 [link]
Sinister [link]
Chained [link]
Két nővér (beteg egy film) [link]
The pact [link] Ajánlom mindenkinek
Revolver [link]

ennyi jutott eszemben hirtelen...

Ami nekem a TOP5 (Insidious,Két nővér,A tetovált lány,Harcosok klubja,Viharsziget)

Megkel jegyezem én nagy thriler,horror rajongó vagyok,elő keresem a kedvenceimet :)

:R

[ Szerkesztve ]

(#14006) grabber


grabber
addikt

That's my boy (Apa ég) 8/10

Meglehetősen jóra sikerült vígjáték,tetszett.Voltak viccek is benne,szórakoztató volt :)

(#14007) dokee78 válasza Jason Bourne (#14005) üzenetére


dokee78
félisten

Nagy részét láttam, legutóbb épp a Sweeney-t és nagyon tetszett nekem is.
Szinkronosan nem is várom.

(#14008) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Seven Psychopaths

Előzetes alapján egy eszetlen vígjátékra gondoltam, de szerencsére totál más. Kellőképpen összerakott, korrekt színészi játékkal kiegészített alkotás. Nekem nagyon bejött, vége után pár másodperccel van egy kis videó, ami még hozzátesz a filmhez.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#14009) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mr.Popper Pingvinjei (2011)

Tavaly előtt ezt még moziban láttam és sajna meglehetősen középszerűnek hatott már akkor is, teljesen felejthető alkotás. Most újra megnéztem, a véleményem azonban nem változott. Jim Carrey évekig húzódó mélyrepülése szerintem itt tetőzik, semmi maradandód nem alkotott. Ráadásul a Pingvineknek sem pingvin kinézete van. Inkább egy CGI kakas.....

Na de nagyon remélem hogy Carrey bá' mélyrepülése most véget ér a The Incredible Burt Wonderstone-al

A pingvinek meg nálam: 5/10

All→M8

(#14010) Jason Bourne válasza dokee78 (#14007) üzenetére


Jason Bourne
csendes tag

Nekem az elmúlt 5-év legjobb akció filmje Sweeney :R

Ami mindig favorit számomra,az a Insidious bármennyiszer nézem meg parázós csavaros film!

Ma éppen a Revolvert néztem meg,nagyon jó film a vége kifejezetten tetszett!

noxwill: semmi maradandód nem alkotott.

+1

[ Szerkesztve ]

(#14011) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Kon-Tiki

Megtörtént eseményt dolgoz fel ("remake-el"). A téma pedig nagyon érdekfeszítő, hogy amit megcsináltak ezek az emberek 1947-ben, azt már előttük 1500 évvel előtte is megcsinálták. Minden tiszteletem ezeké az embereké. Remélem sikerül beszereznem az eredetit is.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#14012) dokee78


dokee78
félisten

Valaki tudja Bond milyen fegyvert használ mostanában?
Walther P99?
Mert korábban Walther PPK volt úgy tudom.

(#14013) baluka26 válasza dokee78 (#14012) üzenetére


baluka26
veterán

Második bekezdés vége.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14014) oriic válasza dokee78 (#14012) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Módosított PPK/S.

Live-Die-Respawn

(#14015) #54715584


#54715584
törölt tag

Unthinkable

A sztori és a trailer alapján úgy gondoltam, hogy a "szokásos" vallatós-kínzós akciófilmet kapjuk, lesz majd benne sok dráma és nagyjából kiszámítható lesz a történet és a vége happy end.
Hát nem így történt. A film nagyrészt azért hozza a papírformát: ki a jó-rossz, mi az amit meg lehet tenni, mi az, amit nem, érdekesek voltak az erőviszonyok és néhol klisések a karakterek.
Viszont olyan jól megcsinálták és annyira jól játszottak a színészek, hogy a film közepén bizony már kezdtem izgulni.
És ami nagyon meglepett: volt a filmben néhány olyan húzás, amire nem igazán számítottam, több csavart is beleraktak a forgatókönyv írók. Így viszont ezek a dolgok nagyon "kellemes" meglepetések voltak, mert nem ezt szoktam meg, eddig a témával kapcsolatban mindig "finomkodtak" a vásznon, itt viszont nem.

Jó volt ez a film, tetszett nagyon, annak ellenére hogy nem szeretem és nem is bírom nézni az erőszakot.

8/10

(#14016) dokee78 válasza #54715584 (#14015) üzenetére


dokee78
félisten

Pont tegnap néztem az Extended verziót belőle,egyébként nekem is tetszik nagyon. 9/10-et adtam rá.

más: köszi a Bondos helpet.

[ Szerkesztve ]

(#14017) spammer


spammer
veterán

Állítólag cáfolták, hogy Snyder Star Wars filmet készítene. Hogy ez jó, vagy rossz hír, azt mindenki döntse el maga :) Részemről szívesen láttam volna tőle egy ilyen filmet. Episode 1-nél rosszabbat készíteni komoly munka lenne ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14018) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#14019) #54715584


#54715584
törölt tag

Alex Cross

Az eleje nagyon pörgős volt és nagyon tetszett. A közepe kicsit leült a dráma miatt. A végét próbálták felpörgetni, de nem nagyon sikerült, a rángatózó kamerától meg hülyét kaptam.
Ennek ellenére egy tisztességes akciófilmet krimit láthattunk.
Nem volt olyan rossz, Fox bácsi meg nagyon durva volt benne. Az is tetszett, hogy mennyi ismerős színészt láttam a filmben, nem számítottam ennyire :)

7/10

(#14020) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A Walt Disney pár premierje

The Little Mermaid re-release elmarad.
The Muppets 2 – 2014. március 21.
Marvel’s Captain America: The Winter Solider – 2014. április 4.
Maleficent – 2014. július 2.
Marvel’s Guardians of the Galaxy – 2014. augusztus 1..
1952 – 2014. december 19.
Pirates of the Caribbean 5 – 2015 július 10.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#14021) HuMarc válasza gyuromoj (#14020) üzenetére


HuMarc
addikt

Star Wars megjelenéséről van hír? A Muppets 2 és a Pirates of the Caribbean 5 pedig egyáltalán nem érdekel :(

(#14022) lorcsi


lorcsi
veterán

qurva yo ez a SETup :)
bírom ezeket a laza balhés fekete filmeket :) :DD

(#14023) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Disney-SW fanoknak kötelező, komoly darab. Nagyon kész :D

lorcsi:

Na zsír, Bruce miatt már bekészítettem, de akkor így tuti meglesem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14024) atike válasza hoffman_ (#14023) üzenetére


atike
nagyúr

Ááááá.... "Kissé" drogos kinézetű ez a Luke... :D Nagyon beteg.... :D :D

(#14025) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Silver Linings Playbook

Kifejezetten tetszett, főleg a főszereplők teljesítménye. Nagyon jól hozták a pszichotikus, gátlások nélküli, felpörgetett párbeszédeket, és a bensőséges pillanatokat is. Jennifer Lawrence különösen teszett, megérdemelten vitte el a golden globe-ot (na meg dögös is volt a táncjelenetekben ;]). Csajjal nézős filmnek is tökéletes, nem túl nyálas, de kellően romantikus és vicces. 8/10

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14026) callmeakos válasza hoffman_ (#14023) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

f*szom a dalos betétekbe :DDD

All→M8

(#14027) littlelion21 válasza spammer (#14017) üzenetére


littlelion21
addikt

Igen, én is olvastam, kár már kezdtem beleélni magam.

(#14028) dokee78 válasza hoffman_ (#14023) üzenetére


dokee78
félisten

Mielőtt megnézed a Setup-ot,keress rá a topikban.
2-en sem birtuk megnézni.
Én kb a 20. perc környékén hagytam abba,mert egy nagy 0 a film.

(#14029) dokee78 válasza dokee78 (#14028) üzenetére


dokee78
félisten

előzőből kimaradt

Én 24 percig jutottam utána "shift+del".
De lehet utána beindul a film,de nem adok neki esélyt.

[ Szerkesztve ]

(#14030) lorcsi válasza dokee78 (#14028) üzenetére


lorcsi
veterán

vannak benne balfaszságok, e így a dredd meg a hobbit után egy felüdülés :D
hogy a mirror mirror-t ne is említsem..: :(

(#14031) #54715584


#54715584
törölt tag

Life in a day

Tudom, hogy nem kimondottan mozifilm, de kétségkívül a világ eddigi legnagyobb filmes projektje. Nekem nagyon tetszett, nagyon sokféle érzelmet kiváltott belőlem és néha vissza kellett tekernem vagy le kellett állítanom, mert nem gondoltam végig mindent, ami az eszembe jutott.
Szerintem ezt is látnia kell mindenkinek :K

(#14032) BITBOYS válasza HuMarc (#14021) üzenetére


BITBOYS
addikt

Gondolom karácsonyra időzítik.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#14033) Huma


Huma
addikt

Köszönöm az ajánlásokat!
A Seven Psychopaths mellett döntöttem végül.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14034) spammer


spammer
veterán

The Shining (1980) & The Shining (1997)

Újranéztem mindkét Ragyogás filmet, így könnyebb összehasonlítani őket. Szerintem mindkét film rendben van, a '80-as változatban sokkal jobb a díszlet (szebb, stílusosabb, egyedibb), Nicholson jobb "őrült", mint Weber (aki egyébként szintén jó volt), de ez a film csak a könyv átértelmezése, "remixelése" .

A 3 részes TV filmen látszik, hogy low budget (főleg a CGI, ami mai szemmel már nagyon tré), viszont mivel Stephen King írta és részt is vett a készítésében, így olyan lett, amilyennek ő elképzelte. Sokkal részletesebb a történet, nem hagytak ki - fontos - dolgokat, finomabbak az átmentek (főleg Jack karakterénél fontos), továbbá Rebecca De Mornay sem volt annyira rusnya, mint Shelley Duvall ;] A gyerek mindkettőben jó volt, de ez a karakter is kissé eltért a 2 filmben.

A régi változat thriller inkább (horrornak azt sem nevezném), a TV-s változat pedig inkább misztikus. Egyik sem tökéletes, de egyébként mindkettő jó a maga módján, szerintem érdemes mindkettőt megnézni / ismerni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14035) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A messzi dél vadjai
10/10

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14036) mondomén


mondomén
őstag

Nah végre van HD a Killing Them Softly-ból. Már nagyon kíváncsi vagyok rá. Imdb-n csak 6,7-en áll, magon is a legtöbb hsz lehúzza (bár ez annyira nem mérvadó ;] ). Inkább nem bízom a véletlenre, majd csak kipihenten állok neki.:)

(#14037) #54715584


#54715584
törölt tag

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

Még annó láttam, mikor jött moziba, most megnéztem újra és bizony még mindig tetszik. :K
Aki még nem látta de akar egy jó kis kötetlen szórakozást könnyed sci-fi beütéssel, az nézze meg mindenképpen :K

(#14038) Huma válasza Huma (#14033) üzenetére


Huma
addikt

Na, ez jó film volt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14039) HuMarc válasza #54715584 (#14037) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is akartam ma róla pár sort írni :Y Telepátia? Egyébként nálam 10/9, tetszik a film (bár szerintem rövid) és az is tetszik, hogy az öt rész történéseit összesűrítették egy filmbe (de ez benne a hiba is, mert 5 rész könyv feldolgozásához szerintem rövid)

(#14040) #54715584 válasza HuMarc (#14039) üzenetére


#54715584
törölt tag

:D dokee78-al is ez volt a helyzet az Unthinkable kapcsán ma :D

Szerintem is rövid volt egy kicsit, de amennyire emlékszem a könyvekből, azt hiszem lényegében minden benne van. Viszont nekem így volt mondhatni "pörgős", abszolúte nem unatkoztam és élveztem minden percét és jó volt újra emlékezni arra, hogy bizony ez a könyvben is így volt :)

(#14041) HuMarc válasza #54715584 (#14040) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen, ez igaz, én sem unatkoztam egy másodpercig sem :D

(#14042) rt06 válasza #54715584 (#14040) üzenetére


rt06
veterán

"...amennyire emlékszem a könyvekből, azt hiszem lényegében minden benne van."
akkor igencsak rosszul emlekszel a konyvre, mert a filmnek csak minimalis koze van hozza

aminek koze van a konyvhoz, az ez a hat reszes minisorozat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14043) HuMarc válasza rt06 (#14042) üzenetére


HuMarc
addikt

Azért valamennyi köze van a filmnek a könyvhöz. Annyi mindenesetre, hogy minden részből össze van ollózva valami és az van összegyúrva. De az első részhez (Galaxis útikalauz stopposoknak) valóban sok köze van, néhol a dialektusok 1:1-ben vannak átemelve...

(#14044) spammer


spammer
veterán

Mai hír, ami felcsigázott egy "kicsit":

"Hollywoodban ismét divatba jöttek a szandálos filmek. Habár azt nem hinném, hogy a Warner Bros. új projektjében bárki is szandált húzna, ugyanis a stúdió Homérosz Odüsszeiáját az űrbe helyezi át, és ehhez már egy újonc forgatókönyvírót (James DiLapo) is szerződtetett."

Nagyon kíváncsi leszek, tényleg megvalósul-e és hogy mit hoznak össze. Ez még akár nagyon jó is lehet :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14045) oriic válasza spammer (#14044) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Odüsszeia az űrben?

WTF???

Live-Die-Respawn

(#14046) spammer válasza oriic (#14045) üzenetére


spammer
veterán

Hát végül is volt már ilyen, 2001 néven :D De ez most 'homéroszos' lesz ;] :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14047) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
Egy filmet keresek már régóta. Sajnos nem sok mindenre emlékszem belőle, de remélem másnak is megmaradt legalább ennyi és tudni fogja, hogy miről van szó.
Tehát arra emlékszem, hogy 2 jóbarát vagy társnyomozó(ebben nem vagyok biztos) van a filmben. És van egy jelenet, hogy a faszikám feltölt a húgyhólyagjába 1 liter tiszta vizet, mert megy vizeletet adni drogtesztre mert sokat drogozik és asszem kell az állásához.. Meg van egy rész mikor drogot adnak el vagy vesznek nem emlékszem és egy nagy cadillac vagy nem is tudom mi az a fekete monstrum ami van az FBI-osoknak is, na szal azzal vannak és a csávó megszívatja a másikat,hogy elindul és ilyen tök idiótán röhög.
Valakinek rémlik valami ezzel a filmmel? : :F :D

(#14048) somasz válasza Atomgeszi (#14047) üzenetére


somasz
addikt

Entourage sorozat :U

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14049) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Eredeti nyelv őrült vagyok ugye nagyon, de a Bad Boys-okat magyarul néztem világéletemben, szeretem úgy. Viszont Reggie most elém került angolul is, hát ez valami kegyetlen jó :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14050) Integra válasza spammer (#14044) üzenetére


Integra
titán

jah, vin diesel is valamelyik szandálos huszárt akarja eljátszani a riddick meg az autós csávó szerepe után. tök hiteles lesz. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.