Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137401) Cartevo


Cartevo
őstag

Ezen a színpadon lehet, hogy mindenki jól játssza a szerepét.

(#137402) lemmy9 válasza eeXaa (#137267) üzenetére


lemmy9
őstag

Rég láttam, de úgy rémlik a Boratban volt az a birkózós, zacsi az arcra jelenet? Ott azért kijött belőlem egy ijedt arcú, "jaj ne már!" szösszenet. :DD

Szerintem!

(#137403) shotika válasza Miklós315 (#137397) üzenetére


shotika
őstag

Csak a studio logo legyen az elején, azt imádom :) Főleg amikor sok milliós projekteknél meglepően kreatívak tudnak lenni, lsd Alien 3:

[link]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#137404) RetepNyaraB válasza lemmy9 (#137402) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azaz! :))
Én ilyen ótvar trash akciót még nem láttam filmvásznon bevállalni, szerintem korszakos zseni a csávó. Nem mintha ilyen jeleneteket szeretnék nézni dögivel, de ütött, vagy sem? :D

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#137405) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

aki az új Grudge (Átok háza) filmet meg akarná nézni az túl sok jóra ne számítson, tiszta káosz a történet, se füle se farka, kb 2-3 ijesztő jelenet van, a zene 1-2 helyen jó; 4/10

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#137406) Miklós315 válasza shotika (#137403) üzenetére


Miklós315
aktív tag

pl. a Harry Potteres, Transformerses, stb. filmbez illeszkedo logók tetszenek, annyi bőven elég, sőt hangulatba hoz. Amit aztán elvesz a két perc felirat adott filmeknél :D

"Szerintem."

(#137407) Mik76 válasza bagyulajuve (#137405) üzenetére


Mik76
senior tag

En mar az elsot is egy Ring koppintasnak ereztem. Nem igazan jott be. :N

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137408) bagyulajuve válasza Mik76 (#137407) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem pedig jobban bejött, főleg a japán változat, azon nagyon féltem/izgultam :D

Resistencia eterna

(#137409) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Avanpost (The Blackout)

Úgy tudnám összefoglalni, hogy "hollywoodi" orosz sci-fi, melyben az USA helyett Oroszország néz szembe egy világméretű kihívással.
A kezdés jó, nem tököl és hangulatos. A film zenéje nagyon jó - kár, hogy az sem "eredeti" (fogalmazzunk úgy, hogy "ihletett"). A forgatókönyv, a dialógusok, a színészek, az egész koncepció B-kategóriás, a történet maga pedig minimum fél tucat filmből van összefércelve (lopva-turmixolva). Néha azért felmutat egy-egy kósza, lenyűgöző képet, de általában jellemzőbb, hogy többnek akar tűnni, mint amennyi. A film vége meg nem kicsit wtf...
Egyszer nézős, bűnös élvezetnek elmegy, de nem tartom jó iránynak ezt a "kommersz nyugatmajmolást", ha ennyire alsó-középkategóriás eredményt hoz.

#értékelés

"Szerintem."

(#137410) Pitterix


Pitterix
őstag

The Babysitter, The Babysitter: Killer Queen:

Az első gagyi volt, de szerethető, a második ultragagyi felejthető.
Vér van benn doszt, hülye-mókás jelenetek szintúgy. Sok az erőltetett poén, de azért néha jókat derültem rajta.
A főgané kiscsaj szinkronja viszont botrány. Egy néma 70éves bácsi jobban hangsúlyoz, mint az őt szinkronizáló nő.

6/10, 4/10,

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#137412) Mik76 válasza #20749568 (#137411) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem a legacelosabb alkotas szerintem se. Szinten egyszer lattam, bar mar egy ideje ott van a hosszu listamon az ujranezes.
Nekem egesz addig amugy bejott amig az ominozus nagy karambol meg nem tortenik. Ott mintha valami elgurult volna, es egyaltalan nem a labra gondolok...
:DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137413) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Shi (Poetry / Poézis)

Valami bűzlik Koreában...
Őrült hosszúnak ható, mélyen megindító mű, mellyel sokat tudnék veszekedni a részletek miatt, de mégse teszem. Évek múlva újra kell majd néznem, mert több dologba is belekap, és mind a fő témát, mind a mellékszálakat annyira szőrmentén, közvetve tárgyalja, hogy nem lehet nem észrevenni a szándékoltságot. Ez viszont valóban olyanná teszi, mint egy vers, amit évek alatt kell bontogatni. Nem tekintem hibátlannak, de nem rossz értelemben írom ezt. Távoli alkotás, és furcsa megközelítést alkalmaz, ez váratlanul tetszik is.
Tartalmilag inkább jaj-kiáltásnak vélem e filmet, mintsem elemzést, okkeresést, vagy más grandiózus célt megvalósítani szándékozó értekezésnek. Az ország botrányai, a rendező - és mások - filmtémái súlyos búvópatakokra vetítenek némi sápadt fényt. Nekik is megvannak a maguk bajai - és egész jó filmekben, bátran nyúlnak ezekhez.

#értékelés

"Szerintem."

(#137414) brownus


brownus
veterán

Egy dokumentum hibrid film, érdekes, gondolatébresztő. Két lehetőséged van :)
[link]
The social dilemma

Amrican pickle, nagyon jó film, aktuális témákról (is) szól.
[link]

(#137416) bagyulajuve válasza brownus (#137414) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a social dilemma-ba belekezdtem, de sajnos csak az első 15 percet láttam, de mindenképp meg akarom nézni rendesen, mert tanulságosnak tűnik

Resistencia eterna

(#137417) #45619968 válasza proci985 (#137296) üzenetére


#45619968
törölt tag

Szép munka!
Én személy szerint nem értem, miért töröltél tizenvalahány kommentet.
Persze, majd politikai topikba megyünk egy Oscar-gáláról szóló hírről beszélgetni. Főleg, hogy a kommentek a studiók és a producerek hozzáállásáról szólt.
Nem is ez az ok van a törlés mögött, ugye?
Így vagy úgy, azt szeretném csak hozzáfűzni, hogy szánalmas a hozzáállásod és nem akarok ilyen fórumra járni, ahol pofára vagy bármiféle légbőlkapott dolog miatt törlik a kommentemet.

(#137418) atike


atike
nagyúr

Scare Me - trailer - [link]

[ Szerkesztve ]

(#137419) erahurka válasza atike (#137418) üzenetére


erahurka
félisten

Hát ez elég gagyinak tűnik. Mióta mehetnek ilyen vackok fesztiválokra? Ennyire nem lehet mást bevenni a programba?

(#137420) Peterhappy válasza atike (#137418) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én arra szavaztam, hogy a PH!NUCCI 2021-n csak az idei filmek induljanak.
Nem lep meg, hogy nem az az opció nyert végül és napról-napra egyre jobban örülök is ennek...

(#137421) atike


atike
nagyúr

Dune (2020) vs Dune (1984) [link]

Shot for Shot Comparsion

Érdekes. Szerintem. :)

(#137422) FollowTheORI válasza atike (#137421) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah, van pár megoldás ami a Lynch verzióban sokkal jobb. :)

Lesz ami meg a másikban.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137423) lemmy9 válasza RetepNyaraB (#137404) üzenetére


lemmy9
őstag

Valószínű visított a stáb a röhögéstől. :))

Szerintem!

(#137424) atike válasza lemmy9 (#137423) üzenetére


atike
nagyúr

:K

[link]

(Naked fight scene Borat inside stories very funny from Ken Davitian Azamat Bagatov)

Youtube videó :)

(#137425) atike


atike
nagyúr

The Father - trailer - [link]

Anthony Hopkins.

(#137426) Mik76 válasza atike (#137421) üzenetére


Mik76
senior tag

Ezt a lemerevedett sandworm dolgot nem ertem. Ez valami megall az ido tipusu rendezoi huzas akar lenni, vagy a konyvben van valami amirol nem tudok?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137427) FollowTheORI válasza Mik76 (#137426) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Van... egy másik thumper-t indítottak a fremenek, ezért nem támadja őket tovább... Legalábbis ez a sztori. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137428) Miklós315


Miklós315
aktív tag

The Professor and the Madman

Színészi játék, látvány tekintetében nagyon jó volt, és külön tetszett, ahogy itt-ott élvezkedtek a szavakon.
Viszont irdatlan rohamtempót diktált - érzésre "eltűnt" az idő, csak jelenetből jelenetbe váltottunk, egyre nyomtatták az oldalakat, pikk-pakk összebarátkoztak/szerelembe estek a hősök... utóbbit "nem is értem".
Kicsit olyan érzésem is volt, hogy sokféle szálból fűzték egybe a kész történetet: adott egy sztori a szótárról, ami önmagában nem elég, ott egy másik sztori az alkotó munkájáról (a magánéleti és szakmai próbatételek árnyékában), amott egy sztori két különös egyén véletlen barátságáról, aztán ott egy sztori a bűnről és megbocsátásról, és még egy az őrületről, és ebből a sokmindenből gyúrtak össze egy rohanós, felületes masszát, ami hagyott némi hiányérzetet épp a fentiek miatt.
Érdekesség a végére: Sean Penn ránézésre végig Ben Kingsley-re hajazott :DDD

#értékelés

"Szerintem."

(#137429) gbors válasza Tibiajax (#134572) üzenetére


gbors
nagyúr

Too Late (2015)
Utána kellett keresnem, hogy honnan vettem ezt a filmet :D Köszi az ajánlást, jó volt, bár nekem nem volt igazán kerek. Voltak benne remek dialógusok, volt pár nagyon beszippantós jelenet, és a hosszú snittek remekül működtek, viszont az egész film hátterét adó drámai szál, valamint a csavar a végén nem igazán hatott, és így sokkal inkább 5 lazán kötődő szkeccs lett a dologból, mint egy komplett film. Egy 7/10-et így is megér.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137430) erahurka válasza gbors (#137429) üzenetére


erahurka
félisten

Itt ajánlotta valaki, de már nem tudom mikor. Legalábbis én innen vettem :DDD

(#137431) brownus válasza bagyulajuve (#137416) üzenetére


brownus
veterán

az is (megdöbbentő, hogy odaát már az fb megjelenése után 4-5 évvel mi lett..)

(#137432) Tibiajax válasza erahurka (#137430) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

azt a valakit úgy hívják, hogy
...

gbors örülök h megnézted. nagyon kellemes meglepetés ez az alkotás, kuriózum a mai rohanó, egykaptafa, értéktelen szutykokkal teli filmmocsárban

(#137433) bagyulajuve válasza brownus (#137431) üzenetére


bagyulajuve
addikt

tegnap este be is fejeztem, nagyon durva...

Resistencia eterna

(#137434) brownus válasza bagyulajuve (#137433) üzenetére


brownus
veterán

igen, és tegyük fel, hogy minden igaz amit mondtak (az most lényegtelen, hogy ember keze műve). arra gondolok, hogy van(nak) egy(az) AI(-ák), amire ráeresztenek egy kicsit butább AI-t, hogy szűrje meg ezt és azt a témát. döntse el, hogy valós tartalom-e.
a következő lépcső, hogy egy egyszerűbb? AI-t is létrehoznak, aminek az lesz a feladata, hogy döntse el függetlenül attól, hogy igaz-e azt, hogy kihez jusson el, ki lássa, stb... ő lenne az érző intelligencia. ő döntene arról, hogy milyen erkölcsi problémákat vetne fel az adott tartalom vagy nem tudom mi....

éééés, mi van a robotika 3 törvényével? sztem ide is kapcsolódik, hogy ne írjanak be plusz sorokat maguknak az AI-k :) a tanulás képessége milyen mértékű lehet? megölhet, elfojthat egy másik AI-t?

pár gondolat, most ezeken pörgök:
- ugye elon musk már lassan ott tart, hogy képesek lesznek idegi kapcsolatokat létrehozni
- robotok, még nincs önálló energia forrásuk (ha van is, elég két backflipre oszt annyi)
- a szingularitás berobbanását, kezdetét ha jól emlékszem 2050 körülire saccolják a nagyon okos emberek. akkor leszek 73, Marci 34. lehet a legizgalmasabb korba születtünk!?
- a gyereknek nem adok okos eszközt még sok évig, lásd mi történt. de, megtanítom, hogy mire lesz neki is, mire és hogyan használja. (ez nehéz, mert én is sok időt baszok el rajtuk, de ezen már dolgozok erőteljesen) azaz a javára fordítsa, a hasznára, a fejlődésére váljon az eszköz, a felhőben tárolt információ, stb...
- könyv (ebook), szeressen olvasni a gyerek, és maradjon kíváncsi!! és őszinte!

[ Szerkesztve ]

(#137435) bagyulajuve válasza brownus (#137434) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Ha nem is a facebook és tsai, de egyéb okok miatt nagyon félelmetes az MI és főleg, hogy milyen ütemben fejlődik. Az elkövetkező 5-10 évben olyan változások mennek majd végbe, ami alapjaiban fogja megváltoztatni a világ működését.

Van egy könyvem a témáról még csak az elején járok, de talán egyszer befejezem, elég érdekes kérdéseket boncolgat MI területén

Utolsó két gondolatjeledre reagálva, pedig nagyon jól teszed szerintem :K

Resistencia eterna

(#137436) fant0mi válasza Miklós315 (#137366) üzenetére


fant0mi
addikt

Egyetertek. Lapozhatunk.

(#137437) Tibiajax válasza Miklós315 (#137366) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ezt nézd meg inkább, ha magyar filmre vágysz kicsit.. ha esetleg még nem láttad

vagy a Gothár Megáll az idő-jét. :D most tolta le retusált, felújított kópiáját az m5, valamék este.. ez a film, 50x-re is óriási. imádom, mindig is imádni fogom.. Pieeeeerre
persze, biztos láttad már

(#137438) Miklós315 válasza fant0mi (#137436) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Viszont annál a jelenetnél, amikor az igazgatónő közli a suliban a tanárral, hogy van felvétel, ott Neked a tanár reakciója nem gyanús? Szerintem ez a legárulkodóbb mozzanat (illetve, lehet, hogy csak arra gondolt, hogy ez a "photoshop/stb. jól megsz.patott"...)

(#137437) Tibiajax:
Köszi ;)
(Még listán van: Foglyok, Fényes szelek is magyar filmekként, meg sok egyéb is, úgyhogy majd sorra kerül :D )

"Szerintem."

(#137439) fant0mi válasza Miklós315 (#137438) üzenetére


fant0mi
addikt

De igen! ott nala lefott a kave. De a vacsoraasztalnal a vegen is megsemmisult.

(#137440) fant0mi válasza Tibiajax (#137437) üzenetére


fant0mi
addikt

:K A Tiszta szivvel nagyon jo!

(#137441) fant0mi


fant0mi
addikt

Az rtl most pluszon most van egy feltucat uj magyar rovidfilm. Egyet tudok ajanlani csak kozuluk, a Liga cimu alkotast. A tobbire mar kb most nem emlekszem, pedig delutan neztem oket.

(#137442) emiki6 válasza Tibiajax (#137437) üzenetére


emiki6
veterán

Én meg az #103437-es hsz alapján azt gondoltam szar lett a Tiszta szívvel. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137443) Mik76


Mik76
senior tag

Ford vs. Ferrari

Nagyon vegyes erzeseim vannak ezzel a filmmel kapcsolatban. Jo a hangulat es a kepi vilag, jok a szineszek is, es maga az alap tortenet is eppen elegge izgalmas ahhoz hogy erdekeljen. Par dolog sajnos bearnyekolja az osszkepet. A rendezes elegge felemas. Mintha a rendezo nem tudta volna hogy most eppen milyen filmet is akar csinalni. A nagy felkeszules es versenyzes emelkedett hangulata utan egy harom perces jelenettel kinyirni az egyik foszereplot elegge fura dramaturgiai huzas. Utana meg nem tud semmit felmutatni, csak egy kinosan semmilyen parbeszedet Shelby es a fiu kozott, es ezzel lett vege. Ertem en hogy ha ez a valosag akkor ezt kell bemutatni, de egyreszt teljesen agyonuti a hangulatot, masreszt nincs neki semmi ive. Mintha valamit osszevagdaltak volna a vegere csak hogy meglegyen egy bizonyos jatekido.
Nekem ezzel igencsak belebarmoltak az estembe, szoval ami olyan 8/10 lett volna alapbol, igy sajnos lesullyedt ket pontot.

6/10

#értékelés

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137444) Miklós315 válasza fant0mi (#137439) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A végét amiatt nem tartom relevánsnak, mert az kétértelműbb: az szólhat a szégyenről, arról, hogy visszavonhatatlanul megtörik, csorbul a bizalom a családtagok közt (ld. A vadászat Mikkelsennel), ezért sunnyog, retteg, megtörik. A gondom, hogy nincs jól megírva az egész (így a karaktere sem), hiába nagyon hosszú a film, így a sulis jelenetnél sem tudtam eldönteni, hogy ennyire előre gondolkodik, ettől "ült le", vagy mert lebukott, "vége van"... Ezért is kérdeztem, mert igazából teljesen homályban hagy a film. :) :R

"Szerintem."

(#137445) fant0mi válasza Miklós315 (#137444) üzenetére


fant0mi
addikt

Hat vegulis mindketto lehet, de en alapbol arra gondoltam, hogy a buntudat dolgozik benne, lebukott. De valoban nem lett ez jol elvarrva, de meg csak fercelve sem.

(#137446) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#137447) erahurka válasza radi8tor (#137446) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy írtál ilyen betűket? :Y

(#137448) radi8tor válasza erahurka (#137447) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

YT vidi alatti kommentből másoltam be. :D

These particular symbols are from the font Gadugi, and are letters from Canadian syllabics.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#137449) Mik76


Mik76
senior tag

Allitolag lesz uj WoW film...

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137450) Mik76 válasza FollowTheORI (#137427) üzenetére


Mik76
senior tag

Ertem, illetve annyit ertettem belole hogy sztori beli oka van... :D
Koszi

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.