Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124001) brownus válasza atike (#123987) üzenetére


brownus
veterán

nekem ő az egyik szpirit animálom, kenut szeressük :)

shazam: háát, háttérzajnak jó volt..

(#124002) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Midway Trailer

Roland Emmerich rendezi, csomó B listás színésszel, nem is néz ki rosszul.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#124003) Grave_444 válasza Vikthor (#123998) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Utána felüdülés megnézni az eredeti 1989-es változatot. :)

(#124004) Eagle16 válasza Bad Pritt (#124002) üzenetére


Eagle16
addikt

Nem néz ki rosszul, de a 2001-es Pearl Harbor még mindig valósabbnak hatott számomra, mint ez. Megnézzük azért, de így elsőre a látvány nagyon videójáték szerű. A Yamato azért tetszik 0:55-nél :)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#124005) Tibiajax válasza Grave_444 (#124003) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

[ Módosította: radi8tor ]

(#124006) Ispy válasza Tibiajax (#124005) üzenetére


Ispy
veterán

Ej de szép kislyány. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#124007) Grave_444 válasza Tibiajax (#124005) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Gyerekkoromban mennyire féltem tőle. :B

Na jó, még most is. :DDD

(#124008) Tibiajax válasza Grave_444 (#124007) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen. ez a groteszk, viaszarcú teremtmény elég durván beivódott a retinánkban annak idején.. valahogy nem tudtam hova tenni. ez, meg a kis gédzs, a szikéjével a kezében, ahogy elmetszi az öreg achilles-inát, mind emlékezetes pillanat
kiváncsi leszek, a remeake-ben lesz/van-e ilyen momentum.. meglátjuk majd, pénzt nem adunk nyilván érte

(#124009) Grave_444 válasza Tibiajax (#124008) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyszer simán nézhető az új is. :)

(#124011) oriic válasza Pearce (#124010) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok én azt hittem a régi szereplők térnek vissza. :D Ez így még akár jó folytatás is lehet. :DDD

Live-Die-Respawn

(#124012) Viszlát válasza oriic (#124011) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem is, a csavar az nagyon ötletes benne és DeVito meg Glover remek választás, mindkettő nagyon jól parodizálható arc. Breathe, breathe! :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#124013) Ispy válasza Viszlát (#124012) üzenetére


Ispy
veterán

Ok, DeVito, mint Rock, ez érdekes lesz. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#124014) Mik76 válasza Ispy (#124013) üzenetére


Mik76
senior tag

Az a gyanum hogy a majmokat Wellingtonban gyartjak a valtozatossag kedveert. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#124015) devil-k válasza Vikthor (#123998) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megnyugtattál. Én 20 p múlva kukáztam az egészet.

- mozi bolondéria -

(#124016) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Shazam végén kit/mit vezet fel a hernyó?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#124017) oriic válasza gyuromoj (#124016) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#124018) gyuromoj válasza oriic (#124017) üzenetére


gyuromoj
veterán

Óriási, köszi. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#124019) Pitterix


Pitterix
őstag

Time Freak

Kissé bugyuta, de szerethető időutazós romantikus alkotás Ender Wiggin és Jean Grey főszereplésével.
Hétfő kora esti kikapcsnak pojjó.

6\10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#124020) hoffman_ válasza erahurka (#123992) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha komplett, sok 10millio usd-s sztárgázsidat teljes egészében eljótékonykodtad, akkor sem szülsz ezek után magadnak jogalapot, hogy így pocskondiázz valakit látatlanban. mennyivel különb a neten elégedetlenkedni valamint, mint a neten rajongani ugyanazért? naugye :)

én személy szerint egy egész kupac filmjét szeretem, hiába nem kiemelkedő színész. egy filmes topicban és azon túlmenően az "aktuálfilmpolitikában" aktív résztvevő nem értem, miért lepődik meg az "aktuálpolitikai" jelenségeken.

#goodguykeanu #teamkeanu csakazértisremélemleszmégmém.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#124021) PuMbA válasza Bad Pritt (#124002) üzenetére


PuMbA
titán

Engem egyből a mi ez a gagyi CGI érzés fogott el :)

(#124022) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

megvolt a Shazam nekem is az éjjel, hát... igen.. vegyes érzések
nagyon, nagyon kis jópofa, vicces meg minden, de édes istenem. annyira de annyira klissé az egész, mint egy baszott csupa cukorszirupos rózsaszín torta
a trendi dolgok, a kis szokásos érzelmek, a szokásos iskolai dolgok, kigyúnyolás bla bla :) anyám..
egészen egyértelmű, hogy a célközönség nem feltétlen én vagy más, hát fogalmazzunk úgy, a picivel komolyabb, mélyebb hangvételű alkotásokért érdeklődő korosztály, hanem a jó kis fasza mostani 12 ---> ~20ig bezáró, kiváló réteg. azoknak ez tuti siker, ez nem kétséges

egyébként persze nézhető meg vicces, a felnőtt hőst játszó faszi szerintem jópofa, jó választás. nekem kb ennyi volt a pozitiv rész ill. Philadelphia városa. meg ahogy becsempészték a vele kapcsolatos filmkult-dolgokat. ezek jók voltak

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#124023) lemmy9 válasza Ispy (#124006) üzenetére


lemmy9
őstag

Ráadásul nem is kislyány. Egy férfi játszotta el. Úgyhogy óvatosan. :D

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#124024) Ispy válasza lemmy9 (#124023) üzenetére


Ispy
veterán

Sorry

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#124025) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Badlands (Sivár vidék)

valamelyik infantilis blogger írását végignézve, miszerint "a 10 legjobb gengszteres mozi szerinte", ez az alkotás is a listáján szerepelt én pedig kiéhezetten vadászok olyanra, amihez e témában még nem volt szerencsém. jól átkúrt a gyerek, vagy valamit nagyon benézett, mert köze nincs az említett témához, maximum egy csodás lejtmenetet láthatunk Sheen-papától, aki egy derék usa vidéki kukás gyerekből mániákus bűnözővé avanzsál át. abszolút bonnie&clyde sztori, csak itt a hölgy egy álmodozó kislány, a piszkos részeket a srác végzi. a film egyébként nem rossz és valami egészen döbbenetes, mennyire kiköpött mása a huszonéves Martin Sheen a fiának, Charlie-nak. hihetetlen, mint két tojás. de a nézése, a mozdulatai, minden.. már ezért érdemes megtekinteni az alkotást
7/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#124026) atike


atike
nagyúr

Shazam

Gyerekkel együtt néztük de a gyereknek nem volt elég "gyerek", nekem meg felnőtt fejjel túlságosan is. Komolyan hiányoltam az elejéről a Nickelodeon Movies emblémát. Gőzöm sincs ki lehet a célközönség, de a 11 éves fiam szétunta magát rajta, a középiskolás lányom meg nevetett vagy kettőt és felállt, hogy van jobb dolga. Végigszenvedtük, de utólag azt mondom, hogy kár volt. Semmi pozitívumot nem tudok a filmmel kapcsolatban mondani és ráadásnak még hosszú is.

2/10
(mert talán van még lejjebb is)

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#124027) Viszlát válasza Tibiajax (#124025) üzenetére


Viszlát
addikt

[link] :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#124028) Tibiajax válasza Viszlát (#124027) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a francba...
:DDD
:U
jó jó.. na de most végre csak megvolt nekem is, látod - bár annak idején figyelmetlenül siklottam át ajánlásodon -, a sors végül mégis csak az utamba sodorta ezt a kis gyöngyszemet
az a 9pont hát... a kategóriájában biztos hogy rendben van, nehéz rajta tulajdonképp valóban fogást találni, megfog és elrepít a hangulatában a film. de ez annyira jellemző volt sok sok '70-es évekbeli mozira. nem olyan nagy kunszt ez ezektől. ezek még filmek, mozik voltak. nagybetűvel. nem ilyen szar..shazam meg johwikkek.. mennyi példát lehetne említeni, akár a múltkori andromédát amit néztem, vagy akár egy Duel-t. nagyszerű atmoszférájú alkotások, ahol nem a látványon, hanem a bele élésen volt a hangsúly és gantáltan emlékezni fogsz rájuk a képekre évek múltán is akár
egyébként jah, egészen félelmetes volt, ahogy -ahogy írtad is-, az emberi életet mennyire úgymond értéktelennek mutatja. ha nem is szándékosan, inkább naturálisan és semlegesen. de az is fucsa volt számomra, ahogy a lány viselkedett az apja halálakor, ill közvetlen utána
érdekes mozi, na

(#124029) vond válasza Viszlát (#124027) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, ez se volt még meg. :B De most be is terveztem a hétvégére. Köszi mindkettőtöknek. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#124030) Ispy válasza Viszlát (#124027) üzenetére


Ispy
veterán

Szóval infantilis blogger vagy, mindig is sejtettem. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#124031) maajsz válasza atike (#124026) üzenetére


maajsz
senior tag

A 2-es osztályzat azért túlzás, valóban bőven vannak szerintem szándékosan gyerekesre hagyott részek, ezeket sajnos nem sikerült jól eltalálniuk. Viszont Levi meg a sánta kis gyerek elég jól hozzák a szerepet, mondhatni cipelik a filmet amennyire lehet, ill a főgonosz is hozta amit kellett csak épp sokszor olyan helyzetbe hozták, hogy az inkább idétlen mint vicces volt.
Am főleg az ilyen képregény filmek nagyon nem a gimis "én már komoly felnőtt vagyok" lányoknak vannak tálalva, azok kvázi csak randi vagy családi jelleggel kényszerítik magukat ilyenbe.

(#124032) Tibiajax válasza Ispy (#124030) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem, ő nem blogger
:P ;]

(#124033) Ispy válasza maajsz (#124031) üzenetére


Ispy
veterán

Az én 12 éves lányomnak tetszett, szóval lehet ő a célcsoport. :)

Szerintem semmivel sem volt rosszabb, mint mondjuk a marveles párja, a hangya, persze DC, szóval sosem lehet jó, de nekem nem volt vele bajom, hozta a kötelezőt (megnéz, elfelejt, jöhet a következő - aki ennél többet vár, az rosszul teszi).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#124034) Viszlát válasza Tibiajax (#124028) üzenetére


Viszlát
addikt

de ez annyira jellemző volt sok sok '70-es évekbeli mozira. nem olyan nagy kunszt ez ezektől. ezek még filmek, mozik voltak. nagybetűvel. nem ilyen szar..shazam meg johwikkek.. mennyi példát lehetne említeni, akár a múltkori andromédát amit néztem, vagy akár egy Duel-t.

Értem én, hogy nosztalgia, de azt nem gondolhatod komolyan, hogy akkoriban nem volt nagy kunszt jó filmet csinálni... Simán voltak akkor is szűken nézős akcióhős baromságok, meg szuperhősös borzalmak bőven, arányaiban semmivel sem állunk rosszabbul most sem.

Ispy: pedig sosem próbáltam titkolni. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#124035) atike válasza maajsz (#124031) üzenetére


atike
nagyúr

"A 2-es osztályzat azért túlzás, valóban bőven vannak szerintem szándékosan gyerekesre hagyott részek, ezeket sajnos nem sikerült jól eltalálniuk. Viszont Levi meg a sánta kis gyerek elég jól hozzák a szerepet, mondhatni cipelik a filmet amennyire lehet, ill a főgonosz is hozta amit kellett csak épp sokszor olyan helyzetbe hozták, hogy az inkább idétlen mint vicces volt.
Am főleg az ilyen képregény filmek nagyon nem a gimis "én már komoly felnőtt vagyok" lányoknak vannak tálalva, azok kvázi csak randi vagy családi jelleggel kényszerítik magukat ilyenbe."

Nem a szándékosan gyerekes jelenetekkel volt a baj, nem a megcélzott korcsoport hiányával, nem a képpel, nem a hanggal, nem a szereplőkkel... Az összkép volt katasztrófa.

Szerintem (és szerintünk :) ).

És szerintem/számomra 2-es, mivel kb semmi értékelhetőt nem adott számomra.

---

#Ispy: nagyon nincs baj a DC-vel, nem is értem a hasonlatot... De a Hangya hogy jött ide párnak? A poénkodós hangvétel miatt? A két filmben nem sok párhuzamot tudok felfedezni.... :F

(#124036) Tibiajax válasza Viszlát (#124034) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

félreértettél.
úgy értettem, nem csodálkozom egy '70esbeli alkotásnál azon, hogy nagyszerű hangulatot áraszt és elragad magával. és teszi mindezt úgy, hogy sehol egy cgi vagy bármi komolyabb látvány. ..már ha egy remekül fényképezett tájképet nem tekintünk persze eleve látványnak.. hiszen ez mind fontos alkotóeleme és eszköze a megteremtendő atmoszférának, jól tudjuk

(#124037) Ispy válasza Viszlát (#124034) üzenetére


Ispy
veterán

Egyet értek, minden kornak megvannak a maga zsánerei, manapság a szuperhősők, meg a feltúrbozott magányos akcióhősők (Statham, Neeson) a menők, de ez a régen minden jobvót, ááááá, dehogy volt. Max. a memóriánk már nem a régi.

Meg is nézem a 7 mersterlővészt, kiváncsi vagyok kiállja-e az idő vas fogát.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#124038) Ispy válasza atike (#124035) üzenetére


Ispy
veterán

Hát pedig a vicces, infantilis szuperhős szerintem elég markáns párhuzam.

Egyébként nekem nincs bajom a DC-vel, csak az az érzésem folyamatosan, hogy mindig mindenki megpróbálja lehúzni, akár olyan dolgokért is, amit a Marvelnek simán elnéznek.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#124039) atike válasza Ispy (#124038) üzenetére


atike
nagyúr

A Hangyában vicces, infantilis, emebben meg gyerek... :U

(#124040) Ispy válasza atike (#124039) üzenetére


Ispy
veterán

Nézőpont kérdése, amikor átváltozik, akkor felnőtt, de ezen kár rúgozni, nem kell egyetértenünk. Ráadásul a Hangya meg felnőtt, de tök gyerekes, szvsz. Nekem egyértelműen az jött le a filem után, hogy a DC is megpróbált felülni a vicces vonatra, csinálni egy saját Hangyát, a sok állítólag komor hangvételű film után.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#124041) gboszi


gboszi
senior tag

#shazam
Nálam is megvolt a Shazam! de inkább már csak azért néztem meg, mert elkezdtem :D A korcsoport kérdés szerintem is ilyen 14 év körüli (én biztos nagyon oda lettem volna érte 20 évvel ezelőtt) viszont volt egy "Segítség, felnőttem!" utalás, ami meg az én korosztályom... Akkor hogy is van ez?

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#124042) Bad Pritt válasza Ispy (#124037) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát meg ki a franc emlékszik a szar filmekre? A mostaniak 90%-a is el fog felejtődni négy évtized múlva.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#124043) Ispy válasza gboszi (#124041) üzenetére


Ispy
veterán

Hát úgy, hogy az eredeti sztori képregény formájában az internyet szerint 1940-es, szóval Tom Hanks már csak lenyúlta az egészet. ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#124044) Tibiajax válasza gboszi (#124041) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ha úgy nézzük, a Rocky-utalás se a mostani tizenéveseknek szólt..
ez egy ilyen mindent bele-cucc lett, hadd legyen mindenkinek valami jó benne
...gondolták, de hát látjuk, atike-nek még így sem elég :((( :(((
xd

(#124045) atike válasza Tibiajax (#124044) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD :DDD

Köszi... :) Telhetetlen vagyok, ez van... :DDD

(#124046) Viszlát válasza Tibiajax (#124044) üzenetére


Viszlát
addikt

Most nézem, hogy hát ez a Chuck Bartowski bakker. :D Sarah Walker nélkül azonban igencsak foghíjas a mutatvány...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#124049) Ispy válasza Tibiajax (#124044) üzenetére


Ispy
veterán

Meg volt ott egy kis kevésbé pc Philadelphia film utalás is, de lehet ezt már csak én gondoltam hozzá. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.