Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) #54715584 válasza gyuromoj (#35998) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az utolsó mondat mindent elmond: Ügyes, na... :)

(#36002) Bad Pritt válasza gyuromoj (#35998) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

James Cameronnak hasonló szerződése volt az Avatarnál. Képzelheted az mennyi pénz. :DD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36003) Dany007 válasza HuMarc (#35999) üzenetére


Dany007
veterán

Hát én abszolút ellentétes véleményen vagyok és nem értem hogy miért...
Nekem annyira nem jött be a film. Többnyire unalmas és felstresszelő / idegesítő* volt. Kb végig.
Látványra meg cgi-re kifogástalan persze.
A színészi játék is hát... Nem tudom. Clooney nem sokat szerepelt benne, azt is a tőle megszokott magaslovas előadásmóddal. : ) Bár neki ez jól áll szvsz. Sandrára meg annyira nem is emlékszem. Amire igen az nem volt rossz. Legalábbis úgy érzem ő megtette amit kellett meg amit ki lehetett hozni ebből.

*: Elmondom mit is értek ezalatt. SPOILER/- ugye emlékszünk a részre, mikor az ejtőernyőt rögzítő csavarokat csavarozta ki a leszállómodulról... Volt kb 4 csavar. És majdnem mindegyikkel megszenvedett... Közben megtudtuk hogy jön a törmelékzápor... már csak percek vannak hátra. Ő még mindig csavaroz. Aztán persze pont az utolsó csavar előtt elszáll a csavarozója... utána kap, de nem éri el... aztán az utolsó pillanatban persze mégiscsak eléri és sikerül meg minden... Nem tudom minek nevezik ezt, én idegölőnek. :D És 1-1 ilyen okés a filmben hogy fenntartsa a feszültséget, izgalmat stb... De mivel a Sandra volt az egyetlen túlélő, ezért úgyis tudta mindenki hogy nem lesz komolyabb baja. Másrészt meg az egész film kb végig ilyen "idegölő" részekből állt! És a végén már nem az izgalmat tartotta fent bennem hanem ideges lettem! Mérges, szó szerint! Mert már tele volt a tököm vele, hogy megint egy kicentizett, idegölő rész amikor tököl valamivel és a nyakában a halál de úgyis tudjuk hogy túléli tehát tök fölösleges az egész és nekünk mégis 5 percen át azt kell nézni ahogy a főszereplő bénázik 4 csavarral, vagy épp az űrruha levételével vagy egy gomb megnyomásával vagy akármi... :((( SPOILER/

[ Szerkesztve ]

(#36004) F34R


F34R
nagyúr

Out of the Furnance

Jo kis film volt, nekem megert egy 7/10 pontot.

(#36005) w.miki


w.miki
veterán

Ez a trailer meggyőzött, és kikölcsönöztem a
Pacific Rim-et
Azt kaptam, amit vártam, látványos CGI orgia némi fekete humorral, és fővezérrel.
6/10

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36006) HuMarc válasza Dany007 (#36003) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, ez szubjektív, mert amit írsz, az valóban jelen volt, viszont (én kétszer is láttam a filmet (moziban), másodjára azért már untam) engem nem idegesített, legalább fenntartotta az adrenalinszintemet.

(#36007) Dany007 válasza w.miki (#36005) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt megnéztem én is. Mármint előbb a filmet, aztán ezt a "trailert". :D És igen... Brutális robot orgia az egész. Eszméletlen látványos. Több nem.

Amit még érdemes megnézni ebből a honest trails-ből az a Home-Alone. :D Hihetetlen, nem tudtam de ott is ezt adják minden karácsonykor az elmúlt 20 évben... Azt hittem ez csak itthon divat, merthogy olcsó film aztán nyomatják egymás után... a szereplők meg lassan már meg is pusztulnak...

@HuMarc:

Igen, szubjektív. Ezért is csodálkoztam ennyi, hogy lehet ennyire eltérő véleményünk. Engem idegesített, mocskosul. Nem az elsőnél, nem a másodiknál. De aztán már igen. : ) Aztán a végefelé Sandra monológjánál már bele is tekertem... :S

[ Szerkesztve ]

(#36008) Pitterix


Pitterix
őstag

A Da Vinci-kód

Annak idején, elsőre nem voltam túlzottan elragadtatva tőle. A könyv mérföldekkel jobb, ezt erőltetettnek, gagyinak és még ki tudja, minek találtam. Most egy kicsit pozitívabb véleménnyel vagyok róla, de csak kicsit.

6\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#36009) feka007


feka007
nagyúr

The Monuments Men

Nem kéne annyira erőltetnie ezt a rendezősdit a Clooneynak sztem.. Bár biztos szerzett pár jó pontot ezzel a filmmel bizonyos köröknél hw-ban, jó elfogult lett..

(#36010) bigdady


bigdady
nagyúr

Remember the titans

9/10. Egyik kedvencem Denzel :K jó kis film

(#36011) LOTR


LOTR
addikt

remélem nem itt a topikban találtam a linkre, most tényleg nem tudom :D
Van Damme - Zero Gravity Split

One Ring to rule them all

(#36012) hoffman_ válasza LOTR (#36011) üzenetére


hoffman_
nagyúr

lol :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36013) Bad Pritt válasza LOTR (#36011) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez is valakiknek a tech demója gondolom, elég beszarás. :DD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36014) bobalazs válasza oriic (#35969) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Régebben néztem meg a Forward Unto Dawnt, nekem nagyon tetszett.
Magával is ragadott, egyedül az sokkolt le hogy szinte a levegőben lett hagyva az egész a film végére, és aki nem olvasott ezer oldal irodalmat annak fogalma sem volt hogy ki kicsoda ki miért háborúzik stb. Folytatást nagyon várom.

(#36015) joshua7 válasza LOTR (#36011) üzenetére


joshua7
veterán

Ez jó. :)

Semper Fi

(#36016) spammer válasza LOTR (#36011) üzenetére


spammer
veterán

Zsír, azt hiszem ezzel ki is maxolták ezt a split témát :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36017) radi8tor válasza LOTR (#36011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kár, hogy az arca olyan mű hatású, de jó ötlet. :)

⭐ Stella

(#36018) fateless válasza Pitterix (#36008) üzenetére


fateless
veterán

Nem tudom, én akárhányszor nézem meg, még a közelébe sem tud érni a könyvnek. Míg a könyv izgalmas volt, a film valahogy tök unalmasnak tűnt. (Abba most nem megyek bele, hogy összességében persze tök valótlan a könyv, mert nem az a lényege, ahogy egy James Bond film is valótlan)
Szerintem nagyon rossz feldolgozása lett egy nagyon jó könyvnek.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36019) oriic válasza bobalazs (#36014) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát igen a vége függőben maradt, de ez érthető hisz egy videójáték előzményeként szolgál.

Live-Die-Respawn

(#36020) HuMarc válasza spammer (#36016) üzenetére


HuMarc
addikt

Én azt hittem, hogy ennél már kimaxolták. Szóval nem lehet tudni, mi jön még. :DDD

(#36021) geckowize válasza horush (#35997) üzenetére


geckowize
őstag

haypro fail! Ezt azert minden magyarnak illene tudni...

(#36022) brownus válasza LOTR (#36011) üzenetére


brownus
veterán

hihi :DDD

(#36024) gyuromoj válasza Bad Pritt (#36002) üzenetére


gyuromoj
veterán

Azt hiszem hogy Cameron már az első résszel közel 300 millát keresett. Akkor a többivel mennyit fog. :Y ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36025) pohár válasza bok92 (#36023) üzenetére


pohár
félisten

meg új évad az Archerből szinkronnal :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#36026) Ijk


Ijk
nagyúr

Elkezdtem az Adéle életét, de a feléig sem jutottam szerdán, annyira nem tudott lekötni. Megpróbálom hétvégén befejezni, de nagyon nem az én műfajom.

Prestige, viszont másodszorra is 10/10-es, nagyon jó film.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36027) ígyvanferi válasza pohár (#36025) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az ám! :K Meglepő módon igen jól sikerült. Még a lefordíthatatlannak tűnő szóvicceket is korrektül megoldották szinte minden esetben. A hangok is jók.

(#36028) pohár válasza ígyvanferi (#36027) üzenetére


pohár
félisten

ez hamis, azért, hogy elhajtsam a vén luvnyákat... mint az, nézze már, hogy stíröl :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#36029) Viszlát válasza Dany007 (#36003) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyon nehezen teszed túl magad ezen a filmen, nem is értem, ha nem tetszett, hát nem tetszett, kész, most komolyan zavar, hogy a színésznő meg jól keres vele? :)

Én élveztem, szórakoztató volt pontosan a feszültség szinten tartása miatt. Számomra teljesen "átjött" a világűr élhetetlensége, mennyire apróságokon múlik az élet, kicentizett az egész, nincs túl nagy mozgástere az oda menőknek. Mondjuk engem pont nem érdekelt, hogy mennyire voltak hűek a törvényszerűségekhez, a felvázolt körülmények kitűnően szolgálták az alapot az események folyásához, ennyi azt hiszem bőven elég kell legyen a cél eléréséhez (vagyis, hogy engem szórakoztasson). Dokumentumfilmekért pedig ne moziba menjenek a népek, vannak "tudományos" csatornák, meg youtube, NASA channel és hasonlók. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36030) Huma válasza Dany007 (#36003) üzenetére


Huma
addikt

Egyetértek.

(#36029) Viszlát:
Az a baj hogy túlságosan erőltetett volt a feszültségkeltés. Nem így kellett volna csinálniuk. Ráadásul tényleg az van, hogy egy egyszereplős filmnél tök egyértelmű, hogy nem fog meghalni a karakter (max csak a végén) mivel akkor vége lenne a filmnek.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36031) madgie válasza Huma (#36030) üzenetére


madgie
titán

Jó, akkor máskor ne nézd meg.

Meg igazából ne nézz filmet se, mi is jobban járunk úgy :D

(#36032) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Marvel One-Shot: All hail the King

Rövidfilm, ami inkább vicces volt, a végén egy röpke csavarral. Hja és Hammer. :DDD

Live-Die-Respawn

(#36033) ígyvanferi válasza Huma (#36030) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondj már egy filmet, amiben a főszereplő az elején meghal! (Nem, ne olyat, amiben szellemként továbbra is a képernyőn marad...)

(#36034) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#36033) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Denzel Washington-féle Fallen (Letaszítva) 1997-ből. Ha nem láttad, nézd meg, ha láttad, akkor érted, miről beszélek, de az egyik legnagyobb átverés volt, amit filmben láttam. ;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36035) Huma válasza madgie (#36031) üzenetére


Huma
addikt

Azt lett volna a jó. Sajnos vissza nem kapom az elvesztegetett időmet. Kártérítést kellene kapnom. Úgy lenne igazságos.
Mondjuk sejtettem, hogy nem lesz túl jó film, de mindenki annyira el volt tőle ájulva, hogy gondoltam teszek egy próbát. Kár volt. Sajnos most is beigazolódott a sejtésem.

Legközelebb szerintem a Torrente 2-t fogom újranézni. Az pl egy baromi jó film.

(#36033) ígyvanferi:
Miért is?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36036) gzbotii válasza Bad Pritt (#35963) üzenetére


gzbotii
veterán

Hmm..ez igazan erdekesen hat.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36037) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

12 Years a Slave (12 év rabszolgaság) (2013)

Szerintem nagyon jó film lett, de a "rossz" időzítés miatt, Django után már nem üt akkorát. Viszont ez egy kőkemény dráma, bár itt számomra lehetett volna még kegyetlenebb, mint pszichikai, mind fizikai brutalitás terén, de azt már az átlag user nem biztos hogy befogadná. Zenei téren tettszett, képi világa is magával ejtő, észrevehető hogy figyeltek az apró részletekre, egész rendben van a movie.

Értékelése: 9,5/10

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36038) Bad Pritt válasza Tothgera30 (#36037) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azt azért zárójelben tenném hozzá, hogy a déli ültetvényesek többsége a Cumberbatch által játszott karakterhez hasonlított inkább és egyfajta közösséget tartottak együtt. Nem voltak egyenlőek a fehérek és a feketék, de igyekeztek a rabszolgáik igényeit figyelni, hisz mégiscsak a saját pénzük forgott kockán.
A másik, amit kevesen tudnak, hogy az emancipáció nem csak a rabszolgatartóknak okozott megélhetési gondokat, de a rabszolgáknak is, mert északon sem volt éppen pozitív a feketék megítélése (sőt, néha ott érte őket inkább atrocitás, hisz a délieknek kvázi a tulajdona volt az ember, míg északon jogaik sem voltak, ezt a filmben is elmondják a végén), így nehezebben találtak munkát (már ha kerestek, mert azelőtt azt sem tudják hogyan kell).

Amúgy egy nagyon erős dráma lett valóban, én olvasgattam Solomon Northup történetét korábban és meglehetősen jó adaptáció volt ez a film. Bár az is igaz, hogy Northup talán kicsit szebbnek ábrázolta a szabad éveit a rabszolgaság előtt és rosszabbnak a rabszolgaság idejét, de ez a film érdemeiből mit sem von le. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36039) Jhonny06


Jhonny06
veterán

[link]

Ez azért baromi szomorú..

(#36040) TazLeacher válasza Tothgera30 (#36037) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

12 év rabszolgaság

Szerintem meg sok minden, csak nem kőkemény. A Django az alapvetően más megközelítésétől függetlenül éreztette azt, ami ebből a filmből hiányzott: az igazságtalanságot. Egyszerűen nem tudtam "beleélni" magam a filmbe, valahogy nem kapott el az az érzés. A Django esetében valamiféle elégtételt éreztem p. amikor Django kezébe kerül a korbács...itt semmi. A drámai rész maradt ki, az egész karakter olyan tesze-tosza lett, valahogy nem jött át a tragédia. Persze, az agyammal felfogtam, hogy mennyire igazságtalan, ami vele történt, de nem hatott a film a "lelkemre", valahogy nem tudott megérinteni, ami valószínűleg a film, és nem a történet hibája. Eleve úgy gondolom nagyobb hangsúlyt kellett volna fektetni a kontrasztra: ahhoz, hogy átérezzük rendesen a tragédiát, ahhoz kellett volna egy hosszabb bevezetés, ahol megismerjük a főszereplőt, szimpatizálunk vele, látjuk a kedves kis életét, majd innen kerül a sötét mocsokba. Ezzel szemben ez a filmben mindössze annyiban nyilvánul meg, hogy egyik nap öltönyben van, 5 perc múlva meg megkötözve...és a sötét mocsok sem olyan sötét. Amikor elkapják sem szimpátia nem alakult ki bennem a főszereplő iránt, sem nem tudtam, hogy igazából mit veszített valójában...és ez sajnos az egész film alatt sem változott. Semmi olyat nem tesz a főszereplő, ami miatt kedvelni lehetne, vagy együtt érezni vele. Az asszony tragédiája (akitől elveszik a gyerekeit) is nagyobbnak hat, mint a főszereplőé. És úgy igazából nem történik vele semmi érdemi...ide megy, oda megy, kicsit hegedül, házat épít. Mindezt úgy, és olyan környezetben, mintha egy nyári táborban lenne. A másik nagy hiba, hogy ha nem tudom, hogy 12 év az a 12 év, akkor tippre azt mondom, hogy 6 hónap...semmi nem éreztette a filmben, hogy ő mennyit szenvedett, mennyi megpróbáltatáson ment keresztül. Nagyjából úgy jött le, mintha annyi történt volna, hogy fél év kényszermunkára küldik. Kb. ennyi.

Ettől függetlenül tetszett, jó film volt, de kétlem, hogy bármikor máskor megnézném, amikor van 2 órám filmet nézni, biztos, hogy mást fogok. 7/10-et adok rá.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36041) Pali1119


Pali1119
tag

Baromi nagy lesz

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#36042) gyuromoj válasza Pali1119 (#36041) üzenetére


gyuromoj
veterán

Pont most láttam én is.
Majdnem 2x akkora mint az előző. :Y

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36043) oriic válasza Pali1119 (#36041) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De remélem tüzet nem fog okádni majd. Vagy nem tudom mi volt a rajzfilmben. :DDD

Live-Die-Respawn

(#36044) Bad Pritt válasza Pali1119 (#36041) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezen a képen elég szarul néz ki, de amúgy én is néztem más képeket arról, hogy mekkora drabális állat lesz (bár máshol 150 métert említenek, volt egy épület, amihez hozzá tudták mérni a trailer alapján).

(#36043) orichalcos: az eredeti Godzilla is tudott ilyen villámtűzgömböket köpni, azért volt badass. :DDD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36045) callmeakos válasza Pali1119 (#36041) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Remélem ezúttal ölni is fog, mert a '98-as társának nem éppen akaródzott, így elég hiteltelen volt :D
Mondjuk a készítőknek is feltennék pár kérdést, mégis mivel etették ezt a dögöt, hogy így néz ki? :DDD Mint valami szumós T-Rex :DDD

All→M8

(#36046) Bad Pritt válasza callmeakos (#36045) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezzel akarják megnyerni a távol-keleti nézőket, ott a szumóbirkózásnak nagy hagyománya van ugye. :P

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36047) callmeakos válasza Bad Pritt (#36046) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk azt megnézném ahogy ez a dög, meg egy Spinosaurus egymásnak esik, egy random városi tatamin :DDD

All→M8

(#36048) Bad Pritt válasza callmeakos (#36047) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez pici hozzá. ;] Egy Spinosaurus King Kong meccs kéne, vagy egy Godzilla v.2014 vs. Kaiju a Rim végéről. Az faja lenne. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36049) aizen92 válasza oriic (#36043) üzenetére


aizen92
addikt

Mekkora lehetett a sorozatos Zilla? Imádtam amúgy anno.... :))

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#36050) Huma válasza Pali1119 (#36041) üzenetére


Huma
addikt

Elég bénán néznek ki. A Sony a legjobb.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.