Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Tibiajax válasza BITBOYS (#6000) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Filmek, melyeket csak moziban szabad megnézni:
............., Prometheus, ........

(#6002) Sotho válasza BITBOYS (#6000) üzenetére


Sotho
őstag

Én is kb ennél sokkal komolyabb filmre számítottam, Noomi Rapace meg pff mikor megláttam elment a kedvem az egésztől :D . Fassbender nagyon jó volt. :K

(#6003) BITBOYS válasza Tibiajax (#6001) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igazad lehet, bár az Aliens még most is jó tv-n.

Tegnapi posztjainkon most is röhögök, mármint a linkeken :D

(#6002) Sotho: Igazából Fassbenderre gyártották a sztorit :D ilyen gondolat is megfordult a fejemben.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6004) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Shutter Island
1080p, dts, eng

Most néztem meg először a mozi óta. Ez egy nagyon durva film, elég kemény hangulatot nyom az emberre. A játék zseniális, a sztori jó, képi világ eszméletlen. DiCaprio, ennyi.

9/10

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6005) spammer


spammer
veterán

A Dangerous Method (Veszélyes vágy): ebből szerintem többet is ki lehetett volna hozni. Keira kisasszony azért elég jól alakított, Fassbender is hozta a kötelezőt, Viggo Mortensent meg sem ismertem Freudként, de ő is jó volt. Csak valahogy néhol kicsit lapos volt az egész, sok dolgot be lehetett volna még (érdekesebben) mutatni. Egyszer azért nem rossz. 6/10

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6006) #54715584


#54715584
törölt tag

Lindsay Lohan: what I see...

(#6007) Integra válasza BITBOYS (#6000) üzenetére


Integra
titán

szóval csak megnézted, nem bírtad kivárni a bd25-öt.
puhapöcs :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6008) BITBOYS válasza Integra (#6007) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ennyi :D
Végre visszaolvashatok, hogy miket írtatok a filmről :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6009) Integra válasza #54715584 (#6006) üzenetére


Integra
titán

pedig a macsétában látott lohant sunáztam volna.. az anyjával együtt... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6010) hoffman_ válasza Integra (#6007) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Félve kérdezem meg - van lényegi különbség egy jó 1080p rls(15+ giga) és egy BD25 között? Amit észrevesz a hétköznapi ember egy 42-es plazmán? Szerintem én nem igazán venném észre :U Bár még sose szedtem BD25-öt, BD50-et, túl sokat foglalnak :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6011) BITBOYS válasza Integra (#6009) üzenetére


BITBOYS
addikt

:DDD

(#6010) hoffman_: Erről megoszlanak a vélemények. Integra szerint van, szerintem nincs :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6012) bagyulajuve válasza hoffman_ (#6010) üzenetére


bagyulajuve
addikt

van szerintem, bár nekem 32" lcd-m van, de látszik (pl legutóbb Avengers esetében), BD50-nél pedig még egyértelműbb a különbség

Resistencia eterna

(#6013) gyuromoj válasza hoffman_ (#6010) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mivel az mkv tömörítve van és a BD50 pedig nem, ezért van köztük különbség, nem is kicsi. Ez csak saját vélemény és tapasztalat.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#6014) mondomén válasza hoffman_ (#6010) üzenetére


mondomén
őstag

Én is 42"-on filmezek. Szerintem nem sok, mármint nem sokat fogsz észre venni, max közelről. Attól is függ milyen a rilíz. Különbség biztos van, csak kérdés te észreveszed-e...

[ Szerkesztve ]

(#6015) Jhonny06 válasza Integra (#6007) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is gondolkoztam rajta, hogy megnézem, már ezer éve kint van a dvdrip (meg nézhető web-dl is), a blu-ray meg csak nem jön, faszom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6017) Integra válasza hoffman_ (#6010) üzenetére


Integra
titán

jó kérdés...
nem tudom megmondani mert a 42-es plazmámon sosem nézek a filmeket, csak a projektoron, ott meg a plazma nem rúg labdába. viszont projektoron azonnal meglátom a különbséget. :U égbekiáltó a különbség. és bd50-et még nem próbáltam, de majd fogom.
megkockáztatom, hogy plazmán is észrevenni a diffit, de ez erősen függ a személytől is, hogy kinek milyen a szeme.
persze megkell tanulni a jót megtalálni, de ált. a bd25-ök nagyon jó minőségűek.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6018) #54715584


#54715584
törölt tag

A hollandok nagyon rákattantak a Prometheusra...
Viszont már van belőle 1080p ~8800 kbps és DTS + 640-es hang...
Úgy tűnik lassan jönnek a különböző releasek a tékákba... :K

[ Szerkesztve ]

(#6019) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Köszi a válaszokat, Viszlátnak és Integrának meg a részleteket. Azért megoszlanak a vélemények :) Az lesz szerintem, hogy lekapok egyszer egy BD25-öt és összehasonlítom, oszt meglátom, hogy meglátom-e :) A rlz minőséggel általában nincs baj, többnyire jó csapatok munkáiba futok bele, ha filmet keresek. A távolsággal megint nincs baj, durván 170-180 centiről nézem a 42"-t. Bár hozzáteszem elöljáróban, hogy sokszor a 720p-t is kifogástalannak érzem(aztán néha meg nagyon ganyé), és nem vesz el az élményből - animációs filmre, mesére általában igaz.

Integrának +1, ha már úgysem nézed a plazmát, nem adod nekem? :DDD Adok cserébe S30-at :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6020) Tibiajax válasza Viszlát (#6016) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:R
jó esir, iLL-ék után sírok, mai napig

(#6021) #54715584


#54715584
törölt tag

Én azt nem értem igazából, hogy DTS Core hangsáv miért 1510 kbps? Miért nem 1536? Annyi ilyen szar release van...

A SEPTIC is jó volt :)

[ Szerkesztve ]

(#6022) madgie válasza hoffman_ (#6019) üzenetére


madgie
titán

Én eladtam a PS3-at (meg a BD-ket), nem is játszottam vele, meg szépen eligénytelenedtem, nem kő a blúré'. 1080p rip elég, sőt, nekem nagyon sokszor a 720p is. Mondjuk a téve eleve hödöredi, de beza 50".

(#6023) oriic válasza #54715584 (#6018) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, magon persze nincs...

Live-Die-Respawn

(#6024) Viszlát válasza Tibiajax (#6020) üzenetére


Viszlát
addikt

Ma is vannak azért jók, DON, EbP, CtrlHD. Időről-időre eltűnnek és feltűnnek csoportok, nagyon időigényes munka ez, hosszú távon nem lehet csinálni, főleg, hogy csak egy igen drága hobbiról van szó, egy árva petákot nem látnak ezek soha. De szerencsére az újak közül is mindig van aki igényes, plusz közzéteszi a profilt amit a kódoláshoz használt. :)

Az ilyeneknek szívügyük a minőség, rám is rámszólt a saját csoportom (még a moderátorok, meg a nagyokosok előtt), amikor sok-sok 720p50 után csináltam egy 1080p60-at rossz reference frame paraméterrel, hogy akkor ezt most nagyon sürgősen le kéne venni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6025) #54715584


#54715584
törölt tag

Nem lesz itthon Dredd? :F

(#6026) oriic válasza #54715584 (#6025) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem. Valaki pletykált róla hogy jövőre mégis jön, de ez hülyeség valszeg. Lehet hogy előbb kapunk BD-t belőle.

Live-Die-Respawn

(#6027) Viszlát válasza #54715584 (#6025) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért megnézném ezeket a kritikusokat, akik méltatták a filmet. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6028) #54715584


#54715584
törölt tag

Azért azt nagyon utálom, hogy egy filmet már hónapokkal előre lehúznak, és persze szépen meg is bukik, majd verik a mellüket, hogy ők már megmondták hónapokkal előre...
Vagy kurvára nagy hype van még a szar filmeknek is, vagy nagyon lehúznak valamit, és persze úgy is teljesít, mert a sok birka barom embert lehet befolyásolni...
Szóval én majd megnézem a BD-t és eldöntöm, hogy tényleg szar vagy tényleg jó...
Annyira tudom utálni az ilyen hozzáállást...(sorry, tudom, hogy ismétlem önmagam és nem először...)

Persze simán benne van a pakliban, hogy tényleg nem jó és nekem sem fog tetszeni, de nem úgy ülök le filmet nézni, hogy nem lesz jó, mert akkor inkább nem nézem meg vagy elnapolom, mert tudom, hogy akkor éppen nincsen elég türelmem az adott alkotáshoz... Másrészt meg az utóbbi időben amilyen szar a felhozatal, és sci-fi meg főleg nincsen, nagyon nehéz lesz elkápráztatnia egy filmnek, mert már nagyon kevés éri el az ingerküszöbömet...

Hetek (sőt lehet már hónapok óta) nem kötött le egy film se nagyon, vagy mondjuk inkább úgy, hogy ebben az évben (is) csak nagyon kevés. Ma megnéztem a You should meet my son-t, és halálosan jól szórakoztam. Régen láttam hasonló filmet, amiben ennyire jól egyensúlyoztak a humorral, folyton megnevettetett és olyan jól szórakoztam rajta, hogy észre sem vettem, hogy eltelt másfél óra. Ez is jó példa arra, hogy egyszerűen is lehet jó filmet csinálni sokak számára "nem normális" témában is...

Irgum-burgum...

(#6029) leslieke


leslieke
Jómunkásember

The Bourne Legacy akciófilmnek nem volt rossz, bár olyan jó se, mint a trilógia. 7,5/10

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6030) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Orvlövész a TV2-n. Korrekt kis film, nekem tetszik.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#6031) Integra válasza gyuromoj (#6030) üzenetére


Integra
titán

igen, meglepően jó film. moziban láttam anno. érdemes egyszer megnézni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6032) #54715584


#54715584
törölt tag

Van valakinek legalább 60 colos 21:9-es TV-je? Kölcsönkérném a Prometheushoz...
1920*800 + 1280*535...jézusom, megint légypiszkot fogunk nézni...
Hát mi a picsára találták ki a 16:9-es szabványt...?

(#6033) Viszlát válasza #54715584 (#6032) üzenetére


Viszlát
addikt

Rossz napod van macsek? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6034) Integra válasza #54715584 (#6032) üzenetére


Integra
titán

erősen gondolkodom, hogy a következő házimozi projekthez beszerzek egy 21:9-es vásznat is... csak megfelelő nappali kell hozzá majd :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6035) #54715584 válasza Viszlát (#6033) üzenetére


#54715584
törölt tag

A napom tök jó volt, csak vannak apróságok, amik ma különösen bosszantanak... :DDD

Integra: hajrá, majd szeretném megnézni és kipróbálni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6036) Integra válasza #54715584 (#6035) üzenetére


Integra
titán

óóó, messze van az még nagyon... pár év biztos lesz, addig megelégszem a 16:9-cel is :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6037) Tibiajax válasza Integra (#6034) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

akkor kezdheted a gyűjtést az anamorf lencséhez is

(#6038) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Mondjatok már egy jó kis filmet. Jobb lenne, ha most szinkronos.
A haywire jó volt, csak a zene nagyon langyos volt. Valami ilyesmi kellene.
Vagy valami akció, ami jóra sikerült, esetleg nem annyira jó, de híres színész játszik benne.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6039) Viszlát válasza gordonfreemN (#6038) üzenetére


Viszlát
addikt

Taken megvolt már? Nem olyan jó, híres színésszel.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6040) Integra válasza Tibiajax (#6037) üzenetére


Integra
titán

az a legkisebb tétel egy házban :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6041) gordonfreemN válasza Viszlát (#6039) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Lattam, na ez is egy nagyon bejovos film.
mar telorol vagyok ezert nincs ekezet
3 Bourne filmek megvoltak. 007 mostanaig megvolt.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6042) Viszlát válasza gordonfreemN (#6041) üzenetére


Viszlát
addikt

A RED is megvolt (második link)? Igazából nehéz belőni, hogy mit tetszene neked, így, hogy a Haywire-t hoztad fel referenciának. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6043) gordonfreemN válasza Viszlát (#6042) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, a red is megvolt. Igaziból bármilyen akciófilm jó lenne, csak iránymutatás ez az ügynökös verekedős izé.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6044) horush válasza gordonfreemN (#6043) üzenetére


horush
addikt

Heat?

(#6045) pohár válasza gyuromoj (#6030) üzenetére


pohár
félisten

Wahlberg? az jóféle :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6046) gordonfreemN válasza horush (#6044) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jaja, múltkor itt kaptam a tippet.

Most ezt a cold-ot megpróbálom megnézni

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6047) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#6046) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na, egész jó volt, bár amikor bepörög a film, azért elég bugyuta lesz egy két jelenet.
Mikor motorral elcsúsznak. A csaj lábán sehol egy horzsolás :B

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#6048) koxx


koxx
MODERÁTOR

Tegnap láttam a MM-ban egy 60"-os sharp led tv-t, egész jó kis ára volt 400k, azt hittem ezek még sokkal drágábbak. Egy kicsit más élmény ekkora képen nézni a filmeket. Igaz, hogy nagyobb tér kell neki, de én találnék neki helyet :)

[ Szerkesztve ]

(#6049) Devid_81 válasza koxx (#6048) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elviselnem,de a legkozelebbi project nekem a projector...konnyu vele koltozni,kis helyen elfer,nem tapizza ossze senki,nem karcolja meg senki. :)

...

(#6050) Integra válasza koxx (#6048) üzenetére


Integra
titán

lehet akármekkora, csak egy lcd marad :DDD
viszont 400k jó ár, és lassan már a panel elér egy szintet a budget kategóriában is amiért érdemes ott keresni, mert a jóval drágábbak is csak az idióta smart-nak csúfolt funkciókkal tudnak többet néha

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.