Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137751) Miklós315 válasza Mik76 (#137747) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Első körben csak arra voltam kíváncsi, hogy kinek van igaza ("trendi propaganda" vagy "komoly film kényes-fontos témáról"), de bejött :)
Könyvekben pl. mélyebbre tudnak ásni, mégis, többekhez elérhet egy-egy film, így örülök, hogy akadnak "kérdésfelvetések" e műfajban. Ezeket aztán tovább lehet gondolni, utána lehet nézni mélyebben, stb. Jó ez.

"Szerintem."

(#137752) eeXaa válasza Mik76 (#137747) üzenetére


eeXaa
addikt

Nincs nagyon mit beleképzelni abba, hogy egy elsőfilmes amatőr 30 éves muszlim bevándorlónő oktatja a nyugati világot a helyes életre.
Röhej amúgy a pedo botrány, hisz pont az ellen próbált dorgálni ez a író-rendező zseni.
Sablon sablon hátán. Borzasztóan buta film.

(#137753) Viszlát válasza Miklós315 (#137742) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy igen sajátos fórumbeli "ajánlás" következtében találtam rá...

Ezen jót nevettem, nagyon diplomatikusan fogalmaztad meg. :D

Köszi a részletes ajánlót, felírtam. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137754) eeXaa válasza lezso6 (#137748) üzenetére


eeXaa
addikt

...bezony bezony.... rengeteg példát láttam, hallottam arra, hogy a jó hang fontosabb egy filmnél, mint a hiper szuper kameramunka....egy szuperjó surround hangnál nincs jobb dolog ami behúzhatja az embert a cselekménybe...

(#137755) Miklós315 válasza eeXaa (#137752) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Sajnálom, hogy nem tetszett. Másrészről: nekem az pont tetszik, hogy ő (egy bevándorló család sarja, aki itt - Európában - született és nőtt fel) rendezte, mert végre nem azt mutatja, hogy a "gyüttmentek" képtelenek és/vagy nem akarnak beilleszkedni, sőt még szét is akarják b...ni a befogadó országot, akár többedik generációsként is, hanem - és ezért lett volna érdekes a végét is látni - a harmadik utat választva a beilleszkedés mellett dönt, és törődik a gyökereivel is, az új hazájával is (e film alapján). Ez szimpatikus.

Viszlát:
;)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#137756) Mik76 válasza eeXaa (#137754) üzenetére


Mik76
senior tag

En vizualis alkat vagyok es viszonlyag botfulu. Pont forditva nalam... :N

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137757) cyberkind válasza Mik76 (#137756) üzenetére


cyberkind
félisten

Szintén, nem beszélve arról, hogy pl az IMAX kamera minden megjelenítőn kijön.

Paranormal Cocktivity

(#137758) eeXaa válasza Mik76 (#137756) üzenetére


eeXaa
addikt

Nagyjából én is "vizuális alkat" voltam ezidáig ha filmekről volt szó, bár zenével kapcsolatban mindig is audiophile szemszögből értékeltem a dolgokat.....
Viszont az XBOX om Dolby Atmos ill. DTS X támogatása új dimenziókat nyitott előttem... köv lépésként min. egy 7.1 rendszer építését fontolgatom......

(#137759) lezso6 válasza eeXaa (#137754) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem egészen erről beszéltem. :D

Egyrészt nem fontosabb egyik a másiknál. Csak ha már van jó kép, akkor legyen jó hang is. Utóbbiból nem is feltétlenül kell sok csatorna, csak jó minőség. Nálam is csak sztereó van.

Másrészt te most a művészeti részét hoztad fel, ott azért szerintem pont, hogy fontosabbak a képi eszközök, mint a hang.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137760) Tibiajax válasza eeXaa (#137758) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

10.2-nél ne add alább!

(#137761) eeXaa válasza lezso6 (#137759) üzenetére


eeXaa
addikt

Persze van hatása a tökéletes kameramunkának, beállításoknak, de nekem mindig a mondandó, sztoryline, amire elsősorban figyelek, az esztétikai részletek csak amolyan ráadás..... a hang viszont szuperimmerszív..... komolyan, újranézve filmeket olyan mintha eddig nem is láttam volna őket....

Tibi: ...egyenlőre csak a fejhallgató lehetőségeit élvezem, van elég sok, SkullCandy, AudioTechnika, Beyerdynamic.
Nem akarok túl bonyolult, drága rendszert... lehet csak egy közepes szintű atmos bar lesz belőle...

(#137762) lezso6 válasza eeXaa (#137761) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hát van egy csomó olyan film, ami 14" CRT + sokol rádión is simán élvezhető. :D Abban egyetértünk, hogy a hang fontos, a zene nagyon meg tudja határozni egy film hangulatát. Mondjuk el is tudja tudja cseszni, pl ha nyálas lesz vagy egyszerűen csak gyenge. De nem fontosabb a képnél. Csak más.

A skullcandy mit keres a listában? :Y :DDD Soundbart amúgy ne, az nem csak rohadt drága, de még szar is. Nyilván ha nagyon nincs hely és csak a praktikum számít, akkor oké. De a jó hangminőséghez nincs sok köze.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137763) eeXaa válasza lezso6 (#137762) üzenetére


eeXaa
addikt

..van egy pár fajta... jóval áron alul jutottam hozzájuk.... mondjuk ezek képviselik a consumer audio monitorozást :DDD

mondjuk középkategórián 2-300e értettem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#137764) Grave_444 válasza fant0mi (#137737) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Alapjáraton én is szeretem a műfajt és ugyanúgy vártam, hogy történjen benne valami.
Szintén csalódás volt, nem ajánlom én se.

[ Szerkesztve ]

(#137765) emiki6 válasza lezso6 (#137762) üzenetére


emiki6
veterán

Csak közben 10 dollárért olyan fülest kapni, hogy ihaj, amilyen hangot dobozból csak 1-2 nagyságrenddel drágábban kapsz és aki mégis sokol rádiót használ az alacsony költségvetés miatt, az magára vessen.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137766) Tibiajax válasza eeXaa (#137761) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

SkullCandy?.. :DDD hibátlan.
egyébként igaza van lezsónak, soundbar csak a kőgazdagok vagy a fül nélküliek játékszere.. esetleg a kettőt együttesen birtoklóknak. ha te is oda tartozónak érzed magad, ámen. minden más esetben muszáj lesz másban gondolkodnod, viszont a nagyon-sokcsatornából nem engedsz, egyelőre számodra marad egy jó füles..

pl skullcandy. xd

(#137767) eeXaa válasza Tibiajax (#137766) üzenetére


eeXaa
addikt

...van, volt 30e alatt több féle fajta fülesem, azok a SC-k amik nekem vannak mindenképp a jobbfajta kategóriába esnek.... nemtudom van e személyes tapasztalatod velük, de én is leírtam őket, amíg nem próbáltam...

(#137768) emiki6 válasza Tibiajax (#137766) üzenetére


emiki6
veterán

Audeze mobius :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137769) Miklós315


Miklós315
aktív tag

These Final Hours

Perth, Ausztrália. A fogadásokat lezárták, a meccsnek vége, az eredmény: meteor - Föld 1:0. Néhány óra maradt hátra Nyugat-Ausztrália városának szemszögéből, és ekkor hősünk nekiiramodik, hogy semmibe vegye a végzetet. No persze, ember tervez...

Nem látványos, viszont sablonos és kiszámítható. A színészek nem rosszak, nem kiemelkedőek, a szövegkönyv sincs túlbonyolítva. Mégis, mivel a hangsúlyt az emberre helyezi és megpróbálja fogyasztható "mértékben" megragadni tárgyát, megbocsátható e jellemzője. Szóval suhanunk az utcákon, helyszínről helyszínre járva, ilyen-olyan emberi reakciókat sorra véve, hogy végül megértsük: az idő a legszűkebb keresztmetszet.
Keveset markol, egész sokat fog.

#értékelés

"Szerintem."

(#137770) negyven2


negyven2
veterán

Borat: Subsequent Moviefilm - Official Trailer

Október 23 - Prime Video

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#137771) Vikthor válasza negyven2 (#137770) üzenetére


Vikthor
nagyúr

na ez jó lesz! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#137772) Tibiajax válasza negyven2 (#137770) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:C
jól van, kb ugyanazt fogja hozni, mint az első. usa road trip, face ugyanaz, kiegészítve egy lánnyal, meg némi apróval
várjuk! csak legyen megcsinálva időben a szinkron is

(#137773) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Lorenzo's Oil (Lorenzo olaja)

Fura, elvileg még senki nem írt róla. Nekem régi pótlás volt, de szerintem sokan ismerik (tévében biztos adták sokszor, stb.), azért pár sort mindenképp megérdemel.

Végtelenül megható, roppant felemelő, és fonák módon tanulságos történet, mely az Odone-család küzdelmét követi 1992-ig. A kisfiúnál egy ritka, a tudomány számára még jóformán újnak számító, végzetes betegséget, az ALD-t diagnosztizálják és az esélytelenség hírét közlik szüleivel. Ők azonban belevetik magukat az információk tengerébe, kapcsolatokat keresnek és konokul a megoldás irányába törnek.

Azt le lehet szűrni, hogy az érdekek és személyes jellemzők rendkívüli mértékben befolyásolnak dolgokat az életben. A család tehetős és rámenős, kitartó és talpraesett, ezek elengedhetetlennek tűnnek, hiszen sok esetben csak valamely tényező adott és ami szemben áll, az a bürokratikus, anyagias és "ráérős közöny", ami néha nem tolerálható, nem elég.

Nagyszerűek a színészek, igen jól lettek kiválasztva. A történet tempója révén érezni kezdjük az idővel való versenyfutást, röpülnek a hetek, hónapok, és egyre jobban bevonódunk a harcba, melyet hőseink vívnak. A zene szentimentális, rátesz egy lapáttal az amúgy is megindító sztorira.
Ami meglepett, hogy a rendező (és író) az a George Miller, akit a Mad Max-ek és a Táncoló talpak-mesék fémjeleznek. Jó választás volt, arányosan, okosan ábrázolta a felölelt időszakot, a szülők vívódásait, az érintettek (orvosok, más családok, cégek) jelenlétét. Szerintem kihozta a maximumot.

#értékelés

"Szerintem."

(#137774) hoffman_ válasza Tibiajax (#137772) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Borat esetében eredeti nyelv párti vagyok, de ezt végtelenszer képes vagyok lejátszani egymás után :ddd

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137775) Tibiajax válasza hoffman_ (#137774) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:D
erről van szó..

(#137776) perempe válasza Tamas1982.1 (#137714) üzenetére


perempe
addikt

Ha Captain Marvel, akkor a Light as a Feather c. Return to Forever album. Ezen szerepel a Spain is, amit a Rodrigo gitárverseny 2. tételéből írt Chick Corea.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#137777) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Visszatérés Epipoba, HBO

Dokumentumfilm, nem is állíthatom, hogy jó, vagy magával ragad. Inkább tétova, keresi a szavakat, a kifejezéseket. Asszem később üt be, így szokott lenni.
Viszont mindenképpen meg kell nézni. Ha szülő vagy, pláne.
Én ugyan ismertem a sztorit teljességében és pár olyasmit is, ami nincs a filmben, de csak remélni tudom, hogy ma már talán, esetleg, bizonyos körülmények között ez így nem történhet meg következmények nélkül.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#137778) LOTR válasza RetepNyaraB (#137777) üzenetére


LOTR
addikt

a dokumentumfilmben bemutatott ügy hatására módosították a btk-t, így már az ide tartozó esetek közül nem minden bűncselekmény évül el [link]
mondhatni megdöbbentő, hogy volt idő, amikor az ilyen bűncselekményeknek volt elévülési ideje...
a dokufilmet meg sokkal inkább nevezném a készítők saját egyfajta terápiás anyagának, ahogy ez el is hangzik benne

One Ring to rule them all

(#137779) eeXaa


eeXaa
addikt

Lehet már biztosra tudni hogy Cavill lesz az új 007?

(#137780) gyuromoj válasza eeXaa (#137779) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem, de annyit mondott hogy szívesen eljátszaná.

szerk.:
Múlthéten mint ha Tom Hardyról lett volna szó, hogy elvitte a szerepet. Előtte pedig Idris Elba is szóba került.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#137781) eeXaa válasza gyuromoj (#137780) üzenetére


eeXaa
addikt

Szerintem Hardy-nak semmi esélye, ha Cavill pályázik... ez egyetlen indok amiért Hardy-t választhatják, hogy sokkal kevesebbel is beéri....
...remélem kiderül minél hamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#137782) Bad Pritt válasza eeXaa (#137781) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kivéve, ha igaz, hogy újabb Superman filmekre szerződik, mert akkor ideje nem lesz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137783) eeXaa válasza Bad Pritt (#137782) üzenetére


eeXaa
addikt

...szerintem simán megoldják... 2-3 évente jön új mindegyikből... még marad is ideje más filmekre... egy forgatást simán lezavarnak 2-3 hónap alatt... ódákat sem kell tanulni egyik szerephez sem... mindkettőben az egysorosok uralkodnak...

(#137784) Dorian


Dorian
félisten

Eddig valahogy kimaradt, tegnap megnèztem a Kramer vs. Kramer-t. Elkèpesztően jò film.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137785) Gery9112


Gery9112
őstag

2021. április 2-án kerül bemutatásra az új Bond film. :((
"MGM, Universal and Bond producers, Michael G. Wilson and Barbara Broccoli, today announced the release of NO TIME TO DIE, the 25th film in the James Bond series, will be delayed until 2 April 2021 in order to be seen by a worldwide theatrical audience. We understand the delay will be disappointing to our fans but we now look forward to sharing NO TIME TO DIE next year."

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#137786) Mik76 válasza Dorian (#137784) üzenetére


Mik76
senior tag

Felirattal vagy az eredeti szinkronnal?
Amugy tenyleg baromi jo, szerintem ezt anno (streaming kor elott) lattam vagy tizszer. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137787) Laraxior válasza Gery9112 (#137785) üzenetére


Laraxior
titán

:W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#137788) shotika válasza Gery9112 (#137785) üzenetére


shotika
őstag

Addig halatszják, hogy közben simán beleférne még egy Bond film Craig-gel :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#137789) Dorian válasza Mik76 (#137786) üzenetére


Dorian
félisten

Eredeti hanggal nèztem, ha lehet semmit nem nèzek szinkronizálva.
(Mùltkor volt egy film ami csak szinkronos volt, rettentően zavart, h nem azt látom amit hallok)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137793) Tibiajax válasza Dorian (#137784) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ezek a régebbi, komolyabb darabok nagyon jók tudnak lenni. napokig benned maradnak.. sőt. igazából akár életre szólóan is
sokkal több volt bennük a lélek, az analógia

(#137794) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Törölte a bejegyzést, de úgy tűnik, hogy tényleg Jamie Foxx lesz újra Electro a Pókember új részében.

[link]

Live-Die-Respawn

(#137795) Miklós315 válasza oriic (#137794) üzenetére


Miklós315
aktív tag

És a hálózat-semlegesség? ;]

"Szerintem."

(#137796) Dorian válasza Tibiajax (#137793) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, felismertem magam Kramerben :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137797) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Witches - MAGYAR feliratos előzetes 🎬 GameStar

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#137798) radi8tor válasza gyuromoj (#137797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyerekfilmnek tűnik.

⭐ Stella

(#137799) gbors válasza Tibiajax (#137793) üzenetére


gbors
nagyúr

Mint pl. a Nosztalgia? ;] Bocs...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137800) Tibiajax válasza gbors (#137799) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mindig vannak kivételek
de amik tényleg jók, azok úgy... nem is tudom, olyan tartósabban, tartalmasabban tudnak nagy élményt nyújtani. egy mostani jobban sikerült alkotás -mivel ugye újat már nem is igazán tudnak nyújtani- egyszeri élmény tud lenni inkább. persze, ennek is örülünk, örvendünk amikor találunk végre egy tényleg mostani jó filmet, de eltelik egy kevés idő és már alig fog eszedbe jutni
a kalapomat teszem rá, hogy Dorian-nak ez a Kramer-filmélménye meg fog maradni, nagyon sokáig
de nagyon nehéz szavakba önteni, mi a pontos oka neki, vagy hogy mire próbálok gondolni. ezt így inkább csak érzem
nálam ez nagyon szokott működni, lehet tök régi a film, nincs benne cgi, nincsenek benne lehet még nagy nevek sem, de olyan megfogó, hihető színészi játékokkal, lélekkel teli munka az egész, mint amikor tényleg a digitális hang után meghallgatsz egy csöves erősítőn zenét
egy konkrét példa pl, ami most eszembe jut [link]
na most ez a film, ha megnézed, amilyen ártatlannak tűnő egy alkotás, mai szemmel főleg, annyira garantált tartós élmény. nem találsz olyan mai thrillert/horrort, mely így magába szippant, vagy ennyire hihető módon adja neked a természetes félelmet, anélkül hogy
ijesztgetne, erőlködne, vagy hatásvadászna..
én erre gondoltam. de lehet erre még rengeteg más példát felhozni

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.