Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149001) q13579 válasza cattus (#149000) üzenetére


q13579
senior tag

:)) Köszi!

Bár nem tudom milyen színvonalú ez a mozi, de az lenne igazán klassz, ha korszerű moziban lehetne ezt megtenni.... De azért a semmitől ez is több!

[ Szerkesztve ]

(#149002) KISDUCK válasza q13579 (#149001) üzenetére


KISDUCK
addikt

Leírás alapján a terem pici, gondolom emiatt a vászon se nagy és 35mm-es szalagot írnak forrásnak a filmekhez.

(#149003) erahurka válasza cattus (#149000) üzenetére


erahurka
félisten

Mondjuk ott minden van csak moziélmény nem. Kapni nagyobb tévét mint az a vászon...

Időnként behoznak régebbi filmeket a multiplexekbe is, meg a Pannónia szokott ilyesmiket csinálni a MOM-ban és a Pólusban.

(#149004) erahurka válasza KISDUCK (#149002) üzenetére


erahurka
félisten

A film még előny is lehetne, de szerintem ritkán használják azt a vetítőt.

(#149005) janos666 válasza diablo1984 (#148987) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én még ezen kívül csak a Mike & Molly-ban láttam. Bár nem szeretem a sorozatot (csak főzés/szerelgetés közben megy néha háttérzajnak TV-ben a ComedyCentral), de ott szerintem nem játszik rosszul, és a karaktere sem annyira rossz. Engem itt sem zavart. A szőke se volt normális, és nekem inkább a feka volt kicsit irritáló (túlzottan csak a sztereotipikus gyúnyra játszott).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#149006) gabe_ válasza paatrick (#148985) üzenetére


gabe_
őstag

Nekem is kicsit olyan kívülállónak tűnik az Örökkévalók film a Marvel univerzumban. Azon a pár utaláson kívül, nem érzem a kötődést, illetve több szempontból sem igazán tudom beilleszteni az eddig megismert marvel féle multiverzumba. (Lásd pl. idegen fajok a földön, Krullok, Űrlord apja is elég nagy hatalmú lény volt, ő hogy viszonyulhatna az örökkévalók főnökéhez, vagy a Loki sorozatban megismert időhatóság)

Maga a film amúgy egész korrekt volt, ha kivennék a bosszúállós, Thanosos utalásokat, szerintem önálló filmként is futhatna...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#149007) mephi666 válasza paatrick (#148985) üzenetére


mephi666
nagyúr

megnéztem én is tegnap :)

szerintem a "Miért nem segítettek Thanos ellen??" kérdésre a leghülyébb választ adták :)

gondolj bele: ezek a földet óriásgigarobotkeltetőnek használták, amihez az kellett hogy a populáció elérjen egy bizonyos szintet... ha Thanos elcsettinti a lakosság felét, ez visszaveti erősen az ő előrehaladásukat :) Thanos nem csupán az emberek problémája volt, annál inkább az Eternal-oké, ha a teljes univerzumot megfelezi miközben n+1 bolygón el van ültetve az óriásgigarobotmag... másik oldalról meg nézhetjük úgy, hogy mivel a gigarobot születésekor elpusztul a bolygó, meghal több milliárd lakos, ez Thanos ügyét segíti :) ...igazából tárgyalniuk kellett volna, hogy ne erőlködjön a kavicsokkal, inkább küldenek neki meghívót minden alkalommal, ha felrobbanni készül egy bolygó :DDD ...ezt a blődséget leszámítva szerintem se volt rossz film... persze benne volt a "jó mindig győz" felépítés, de ezen kívül erősen elütött a megszokott marvel filmektől... nekem kellemes csalódás volt...
ui: a b*zismacit ki kellett volna hagyni a francba, mert sztori szempontjából 0 hozzáadott értéke volt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149008) gabe_ válasza mephi666 (#149007) üzenetére


gabe_
őstag

Nekem egy kicsit olyannak tűnik, hogy a Marvel megpróbált az eddigieknél is nagyobbat fingani, de besz@rt... :)

A végén az milyen már, hogy megjelent a nagy góré, és "Majd később visszajövök itélkezni", és elmegy. What?

Meg azért mekkora odaszúrások a DC-nek, a Supermanre hajazó Eternal, meg a másik villámgyors tag :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#149009) erahurka


erahurka
félisten

Az IGN kritikája szerint az új Sikoly "aktuális". Úgyhogy fel lehet készülni egy újabb túltolt BLM-MeToo propagandára...

(#149010) eeXaa válasza mephi666 (#149007) üzenetére


eeXaa
addikt

....én a feléig se jutottam :) a sztorit olyanok írták akiknek a nevéhez eddig konkrétan semmi sem kötődik, ....fiatal nőkből álló action group formálja a karaktereket...... harmnincas éveiben levő kínai nő rendezte.... mit várhat az ember? :) szerintem az alkonyat sikerét próbálták ujrázni...

[ Szerkesztve ]

(#149011) mephi666 válasza eeXaa (#149010) üzenetére


mephi666
nagyúr

Azt én is néztem, hogy ez mi? :D meg azért jól összehozták, hogy 1-1 fehér nő+férfi volt csak, akik közül a nő mentális problémákkal küzdött, a férfi meg gonosz szerepet kapott :C

Megnéztem előbb ezt a Spiral-t: kezd kicsit csömöröm lenni attól, hogy pusztán a nyers brutalitásra akarnak fűrész-filmet építeni... a régi első 2-3 rész még nem erről szólt (bszki, a fűrész1 is kb "nagykorú" lett? Rohadtul telik az idő) ...egyszer nézhető volt, de nem kéne már erőltetni ezt a vonalat, mert semmi újat nem tudnak mutatni

ez a film annyira adta magát, hogy amikor a gyerek tetovált karját megtalálták, akkor koppra összeállt az egész:
-őt miért is nyírták volna ki, amikor teljesen újonc és semmi nincs a rovásán?
-a drogos hullája nem került elő, valószínű ő lett megnyúzva
-valószínű nincs is családja és figyelemelterelés a háttérsztori
-szabadon jár-kel a rendőrségen, így könnyű dolga volt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149012) paatrick válasza mephi666 (#149007) üzenetére


paatrick
senior tag

Most miért, ha megnézed 1960-as években volt kb 3-4 milliárd ember a Földön. Akkor Thanos nagy visszaesést nem generált itt, mondjuk 200 év alatt újra lesz 7-8 milliárd. Az örökkévalók meg itt hesszelnek 7000 éve, szóval tök mindegy volt nekik hogy most vagy 200 év múlva. Főleg ha eddig se avatkoztak be egy népirtásba se.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#149013) erahurka válasza mephi666 (#149011) üzenetére


erahurka
félisten

Nyers és brutális a Spirál? Akkor szerintem megnézem.

(#149014) fant0mi válasza erahurka (#149013) üzenetére


fant0mi
addikt

Meg szar is. :(

(#149015) gbors válasza Yodamest (#148569) üzenetére


gbors
nagyúr

ぼくは明日, 昨日のきみとデートする (Tomorrow I will date with yesterday's you / My tomorrow, your yesterday) (2016)
Köszi az ajánlást, megnéztem, tetszett. Ügyesek voltak a készítők - amivel nagyon el lehetett volna rontani (az ellenkező irányba haladó idővonalak részletezése, ill. bármilyen tudományos magyarázat), azt teljesen elkerülték, ehelyett az ellenkező irányba haladó élmények és a helyzet által kiváltott érzelmek voltak a fókuszban, azt pedig nagyon mértéktartóan, mégis átélhetően ábrázolták. A két főszereplő szuper volt, mint kémia, mind alakítás terén. Helyenként kicsit átbillent túlzottan romantikusba, ill. a végét túlmagyarázottnak éreztem, de összességében teljesen jó volt. 8/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#149016) erahurka válasza mephi666 (#149007) üzenetére


erahurka
félisten

A főcsajon kívül nem tudta senki, hogy csak egy keltetőről van szó. A főcsaj meg bele volt buzulva a Földbe, úgyhogy valszeg nem akarta segíteni a keltetést.

Inkább azért ostoba kicsit a válasz, mert nem segítenek egy gyilkológép megállításában, hogy ne szóljanak bele az élet fejlődésébe, de ekét, gőzgépet, stb. azért csak dobáltak az embereknek. Most akkor mi van?

Amúgy mekkora blöff volt Jolie és Kit Harington? Az egyik végig szerepel de alig szólal meg, a másik meg nettó 10 percet van a képernyőn és csak egy földi senki :C

Nekem amúgy nagyjából tetszett, kicsit hosszabb a kelleténél, amúgy full ki kellett volna dobni a sima Marveles hülyeségeket belőle és akkor egy tök érdekes, tök különleges darabja lehetne az MCU-nak. De kell a nagy bada bumm és a bunyó ezerrel, meg az erőltetett poénok az indiai csávótól.

(Eternals)

[ Szerkesztve ]

(#149017) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Megéztem A boszorkány című filmet. A sáblista alatt azon gondolkoztam hogy ez most tetszett nekem vagy sem. Kicsit hasonló élményeket váltott ki az Anyám is, ez is folyamatosan zaklatta a nézőt, de alapvetően más eszközökkel érte el a hatást. Semmiképp nem nézném újra, és igazából nem is ajánlom, max azoknak, akik vevők arra, ha egy film lehúzza őket az életről :DDD Nem rossz film, csak olyan fura ;]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#149018) mephi666 válasza Rigormortiis (#149017) üzenetére


mephi666
nagyúr

Én ezt néztem ma: A Dark Place

Furcsa, hogy senki nem írt róla, mert annyira szerintem nem rossz film... olyan "Motherless Brooklyn", de kb ismeretlen színészekkel... ez is elég lehúzós...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#149019) radi8tor válasza Rigormortiis (#149017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a Jancsi és Juliska remake? Az valóban egy elég depis horror volt.

⭐ Stella

(#149020) Rigormortiis válasza radi8tor (#149019) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem, ez a 2015-ös Robert Eggers féle Boszorkány. Igazából csak találomra böktem rá a HBO-n. Nem rossz film, nagyon egyedi hangulata van és a fura, bigott nyelvezete kifejezetten érdekesnek hatott számomra.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#149021) Golyo69 válasza gbors (#149015) üzenetére


Golyo69
senior tag

Felirat van valahol ehhez? Vagy vhol elérhető streamingen?

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#149022) KISDUCK válasza radi8tor (#149019) üzenetére


KISDUCK
addikt

Látom már válaszolt a fórumtárs, de azért belinkelem: A boszorkány / The VVitch: A New-England Folktale, emlékszem hogy amikor kijött volt egy kisebb hájp körülötte, de én nem tudtam végig nézni, valahogy nem fogott meg.

(#149023) KISDUCK válasza Golyo69 (#149021) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az anime sekai oldalán van hozzá felirat, de csak regisztráció ellenében tölthető, nem tudom mennyire számít streamingnek, de indavideóra nekem hozott találatot google.

(#149024) Golyo69 válasza KISDUCK (#149023) üzenetére


Golyo69
senior tag

Igen az indavideot megtalaltam. Azóta már sikerült szereznem feliratot. Köszönöm
:R

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#149025) Pitterix


Pitterix
őstag

Huit Rue de l'Humanite

Valósághű képet fest a vírushelyzetről, karanténról, bezártságról, a pánikoló és vírustagadó emberről.
Szerintem megéri megnézni.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#149026) #48613632 válasza Pitterix (#149025) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt merre találom? Köszi.

(#149027) Miklós315


Miklós315
aktív tag

(#149028) Pitterix válasza #48613632 (#149026) üzenetére


Pitterix
őstag

Netflixen néztük.
Amolyan enyhén vígjáték köntösbe öltöztetett mű.
Nem véresen komoly film!

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#149029) #48613632 válasza Pitterix (#149028) üzenetére


#48613632
törölt tag

Napokban ránézek, köszi

(#149030) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az Eternals nagyon jóra sikerült.
Visszaadta a Gézengúzok, akarom mondani Bosszúállók hangulatát. :C

⭐ Stella

(#149031) PuMbA


PuMbA
titán

eeXaa a Matrix Resurrected "HFR-es lehet" megfigyelésedről kiderült, hogy épp az ellenkezője az igazság. 24 helyett akár 12 fps is előfordul, a használt záridő pedig alacsonyabb az általánosnál, de a legfőbb gond, hogy a háttér és az előtér "zárideje" nem egyezik meg, szóval összességében a béna CGI miatt lett ilyen: [link] :DDD Ezt még a Szirmai is megemlítette a kritikájában, bár ő 15 fps-t mondott.

[ Szerkesztve ]

(#149032) Golyo69 válasza gbors (#149015) üzenetére


Golyo69
senior tag

Köszi az ajánlast neked is.
Ma megneztuk a feleségemmel, és nagyon tetszett nekünk.

Érdekes volt nagyon, jo az alap story. Szeretem az ilyen filmeket, ebbe pont kellett ez a romantikus szál. Persze kicsit néha sok volt de a story miatt elviselheteto.
Abszolut meglepődtem a filmen. 8/10 nálam is.

My tomorrow, your yesterday (2016) :R :R

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#149033) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Keresek egy filmet.. Horror scifi robot..
a fél netet feltúrtam de még mindig nincs meg
1992-94 közt láthattam VHS kazettán volt (vendégségben gyerekként) már nem emlékszem pontosan minden részére.
Fogalmam sincs mikori film, akár a 1970-80-as évekbeli is lehet

Story:
Feltalálók megépítenek egy robotot..mesterséges intelligenciát.
A robot formája teste: mint egy nagy méretű lefordított kémcső, tehát a teteje gömbölyű.
Üveg vagy átlátszó. Az üvegben a robot értelmét, agyát a folyadék adja.
Kinézetre mint valami R2D2 de üvegbúrából és jó hosszú magas. Magasabb mint egy ember.

Eleinte csodájára járnak, minden jól alakul, aztán elkezdenek félni tőle a megalkotók(valami baleset vagy ilyesmi...vagy nem bizonyíthatóan a robot megölt valakit).
Így elővigyázatosságból a folyadékot vagyis a robot agyát leeresztik egy másik tartályba és talán szét is szerelik. Ezt a robot úgy értelmezi, hogy megakarják ölni.
Volt neki valamiféle külön állvány ahol éjszakázott.
De az éjszaka folyamán visszatölti magát és a leszerelt alkatrészek is visszaépülnek. ...Aztán elszabadul a pokol. Elkezd gyilkolni

Mivel már megtanult menni (talán lánctalpas kerekek) így elkezdi üldözni az embereket...
Fontos momentum, hogy a filmben ekkor egymás feletti járdák, emeletek vannak átlátszó acélrácsból és onnan jön a fény a sötét környezetben...és közben el el kapja az egyes áldozatokat a robot...valahogy.

Végül azt hiszem legyőzik.

Remélem valaki ráismer...köszi a segítséget előre is.

(#149034) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Elkezdtem nézni az örökkévalókat, de nem voltak magasak az elvárásaim a filmmel kapcsolatban, de hogy egy "flesbekben" Babilóniában x ezer évvel ezelőtt kukoricát termesztenek az komoly. A nyalivúdban a történelmet nem igazán ismerik, de ezt a kukoricás hibát még a Vikingek sorozatban is eljátszották. Tudom fantasy meg marvel meg multiverzum, de azért nah...

(#149035) Major Lion


Major Lion
senior tag

Eternals
Azt hiszem ez még a shang chi-nal is hitvanyabbra sikerult, nagyon alacsonyan van mar a Marvel-nel a lec, megint behoznak egy tucat uj arcot, de minek, a kepessegeiket mar mind lattuk mashol, a vegere mar azt is elfelejtettem ki az “ellenseg”, es ugy latom lassan mar elfogytak a hollywood-i sztarok is…
4/10

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#149036) eeXaa válasza PuMbA (#149031) üzenetére


eeXaa
addikt

Egyes jekenetek persze.... viszont ugyanúgy tele a film hfr-el is.... szerintem ez is direkt a koncepció része.....
...amúgy nem csak én mondom a hfr es dolgot... külföldi "szakmai" fórumokon is látom hogy gyakran feljön..

[ Szerkesztve ]

(#149037) janos666 válasza eeXaa (#149036) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor lehetne látni, hogy HFR néhány jelenet, ha >24fps lenne az anyag, amit a mozikban vetítenek, de akkor arról szerintem tudnánk (tudnák, és elfecseghetnék a mozi technikusok).
Én csak a steaming verziót láttam, ami 24fps anyag. Te moziban nézted?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#149038) eeXaa válasza janos666 (#149037) üzenetére


eeXaa
addikt

...elég sokat kommenteltem ezügyben.... ha jobban érdekel keress vissza...

(#149039) madgie válasza PuMbA (#149031) üzenetére


madgie
titán

Hihetetlen béna az egész film, de a kibeszélt The Analyst jelenet is teljesen érthetően lett úgy csinálva, ahogy: ott Neo szemszögéből látjuk a dolgot és tök jól hangsúlyozza Neil Patrick Harris "sebességét" a radikálisan lassú, framerate alatti shutter.

(#149040) Bad Pritt válasza eeXaa (#149036) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nincs tele a film hfr-rel, sehol nem erősítették ezt meg és egyáltalán nem egyértelmű megnézve a filmet.
Ne vezesd már félre az embereket pls... :U

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#149041) erahurka válasza Bad Pritt (#149040) üzenetére


erahurka
félisten

Nem is értem honnan jött. Mi az hogy HFR jelenet? Szerintem nincs olyan lejátszó vagy videó formátum amiben megoldható hogy össze-vissza variálja a képfrissítést. Vagy végig HFR vagy sehol.

[ Szerkesztve ]

(#149042) eeXaa válasza Bad Pritt (#149040) üzenetére


eeXaa
addikt

De tele van. Majd megerősítik utólag. :K

(#149043) Bad Pritt válasza eeXaa (#149042) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nincs tele, már megerősítették és reklámozták volna hivatalosan, vagy észrevették volna a hobbi elemzők. Minden tény (bár ez a kifejezés a te világodban relatív) arra mutat, hogy 24 fps a film néhány kivételtől eltekintve, ahol 12. Ha ez másként lenne, arról már tudnánk így egy hónappal a premiet után.
Annyi a kérés, hogy ne állítsd be tényként a saját megalapozatlan véleményed. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#149044) eeXaa válasza Bad Pritt (#149043) üzenetére


eeXaa
addikt

De tele van....
itt a [link] cikk a film editorával.
"So when I’m cutting I always have the ability to speed things up, slow things down, without losing quality, because everything’s shot at such high speeds. Usually everything’s shot at at least 24- and 48fps."

azért, mert nem találsz róla semmit, meg nem úgy van reklámozva, nem jelent semmit.... szem kell hozzá.... aki ért hozzá, látja.... ennyi. :U

nincsmit ;)

(#149045) erahurka válasza eeXaa (#149044) üzenetére


erahurka
félisten

De a render végül 24 fps-ben készül! Azért vették fel többel, hogy tudjon rajta mókolni a vágó. Ne legyél már gyökér komolyan!

(#149046) erahurka válasza Bad Pritt (#149043) üzenetére


erahurka
félisten

12 fps sincs benne! Honnan veszitek ezeket a hülyeségeket? Fix fps-sel megy végig a film. Az hogy lassítanak vagy gyorsítanak benne az nem befolyásolja a képkockák számát amit levetít eléd a mozi vagy a tévé!

(#149047) eeXaa válasza erahurka (#149045) üzenetére


eeXaa
addikt

"Ne legyél már gyökér komolyan!" ezt hagyd már otthon legközelebb lécci....
..de itt ezt befejeztem... nem fogom tovább ragozni olyanoknak akiknek halvány fogalmuk sincs miről beszélek...
Elég ennyit tudnotok: A film tele van HFR jelenetekkel.......

(#149048) erahurka válasza eeXaa (#149047) üzenetére


erahurka
félisten

Mi az hogy HFR jelenet???????? Nem létező fogalomról beszélsz! Ilyen nem létezik!!!

(#149049) eeXaa válasza erahurka (#149048) üzenetére


eeXaa
addikt

ok, neked van igazad. ugorjunk. :)

(#149050) Bad Pritt válasza eeXaa (#149047) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nincs tele továbbra sem. De akkor jó szórakozást a hfr Mátrixhoz, míg mindenki más nézi 24 fps-sel, amilyen a valóságban is. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.