Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130001) Mik76 válasza Cyberpunk (#129996) üzenetére


Mik76
senior tag

Hegyek Pokla...

Vagy husz eve nem lattam, de akkor tajt sokszor. Valoban jo motivacios film, bar a legtobb sport film ilyen. :)
Foleg az eselytelen indulora kihegyezett verziok.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130002) erahurka


erahurka
félisten

Kelekótya Karácsony: fú basszus, rég láttam ilyen idegesítő filmet :DDD Ok hogy elutazik meg ilyenek, de attól miért fáj kihozni azt a tetves hóembert? Feltették volna a házára, ráadásul van utca szépségverseny télen, mit kell buzulnia a többiek kárára? A másik meg a többi ember amit levágott. Köteles megvenni a 90 dolláros karácsonyfát, meg partit tartani? Mi a franc?

4/10 :C

#értékelés

[ Szerkesztve ]

(#130003) emiki6 válasza emiki6 (#130000) üzenetére


emiki6
veterán

Hát nem behúztam ezzel véletlen a 130 000-edik hszt? :C
Boldod tízezredHSZfordulót és évtizedet mindenkinek! :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#130004) Mik76 válasza emiki6 (#130003) üzenetére


Mik76
senior tag

+1
Bujek mindenkinek! :R
Remelem a jovo evben is ugyanilyen szorakoztato eszmecsereknek fog otthont adni a topik.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130005) Cyberpunk válasza Mik76 (#130001) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És tudjuk már, hogy Eddie a legjobb edzőpartner. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#130006) Mik76 válasza Cyberpunk (#130005) üzenetére


Mik76
senior tag

Meg motivalja is az edzopartnereit... :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#130007) Eagle16 válasza Viszlát (#129993) üzenetére


Eagle16
addikt

Akkor úgy látszik nincs valami egyedi ízlésem, de általában a népszerű filmek közül látom a legtöbbet, ez igaz.

Ma estére befért még egy 105. film is (Malcolm X - 1992), de ha nem tudok aludni, meglesz a 106. is :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#130008) k-adi válasza madgie (#129988) üzenetére


k-adi
nagyúr

lol

A remény rabjai (1994)
The Shawshank Redemption

Az évet egy jó filmmel akartam zárni. Másodjára láttam, most is tetszett. Ez a film is majdnem 2,5órás mégse fullad unalomba mint QT legújabb szarja. :))

(#130009) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

És megjött a Retroshock féle Star Wars 9 kritika is. :D

Nyilván spoileres.

[link]

:C

Live-Die-Respawn

(#130010) Vikthor


Vikthor
nagyúr

BÚÉK minden kedves fórumtársamnak a topikban!

Keresem az Avatar 3D-s kiadását eredetiben, magyar vonatkozásban!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#130011) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ha szimpi, ha nem, QT film sz*rozással kezdeni az évet nekem erős. max legyen unalmas : )

szuper és sikeres "új" évet kívánok Minden Kedves Topiclakónak, a magam részéről, köszi az előző évet, ami szerény véleményem szerint, sokkal tartalmasabb és aktívabb volt, mint jónéhány megelőző. tartsuk/tartsátok meg eme jó szokást, éljen 2020 :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#130012) Peterhappy válasza hoffman_ (#130011) üzenetére


Peterhappy
őstag

Fogadd meg, hogy iden pozitivabb lesz a gondolkodasmodod. :)
Nem QT film sz*rozassal indult az ev - az elozo zarult azzal. :P

(#130013) S e t h válasza emiki6 (#130003) üzenetére


S e t h
nagyúr

Látod-látod, milyen egyszerű dolgok is boldoggá tehetnek ha nincs tévéd. :D

Nézhető filmekben gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#130014) atike


atike
nagyúr

BÚÉK minden fórumtársnak!

(#130015) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

(#130016) Pitterix


Pitterix
őstag

BÚÉK minden kollégának!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#130017) Miklós315


Miklós315
aktív tag

B.ú.é.k.!

"Szerintem."

(#130018) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

[link] RetroShock! Star Wars 9 | Csalódtunk a Skywalker Korában | Filmkritika

Respect, jobban én se mondhattam volna el.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#130019) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

BÚÉK!!!

Resistencia eterna

(#130020) Viszlát


Viszlát
addikt

Jó filmekben gazdag 2020-at mindenkinek! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130021) Aventador91 válasza Sir Pocok (#130018) üzenetére


Aventador91
őstag

ez egy nagyon erőltetett fikamenet akart lenni. ment a dislike. a film nem tetszett, de ez a "kritika" ugyanolyan szar

(#130022) Peterhappy


Peterhappy
őstag

(#130023) S e t h válasza Aventador91 (#130021) üzenetére


S e t h
nagyúr

Na, akkor tuti jó adás lett, érdemes lesz megnézni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#130024) Aventador91 válasza S e t h (#130023) üzenetére


Aventador91
őstag

pont neked való :B

(#130025) Viszlát


Viszlát
addikt

Nézegetem a magunk mögött hagyott évtizedről készült összeállításokat és azt kell mondjam, én egyáltalán nem érzem azt a hanyatlást, amiről egyre többen egyre többször beszélnek. A saját kis listámat is megnéztem, éppen 120 filmet jutalmaztam 8 vagy annál magasabb pontszámmal, ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy minden egyes hónapra jutott egy olyan film, ami számomra jó vagy kimagasló élményt jelentett. Azt persze készséggel elismerem, hogy futószalagon ontja magából az ipar a borzalmasabbnál borzalmasabb filmeket, de engem ez addig nem zavar, amíg mellette ekkora számban jönnek a nagyon jók is...

Soha rosszabb évtizedet! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130026) erahurka válasza Viszlát (#130025) üzenetére


erahurka
félisten

Régen minden jobb volt, mert onnan a klasszikusokat vesszük elő és ezért úgy tűnik, hogy akkoriban több jó film készült.

A blockbusterek viszont valóban hanyatlanak szerintem, talán túl sokat láttunk már és nem lehet újat mutatni ebben a témában.

(#130027) j0k3r! válasza Viszlát (#130025) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Tegyük fel, hogy nagyjából egyenesen arányosan oszlanak el ezek a filmek nálad az elmúlt 10 évben (havi 1 db). Mennyi filmet/sorozatot gyártottak évente 10 éve, és mennyit most? (nincsenek számaim, költői kérdés ez :P). Viszont gyanítom, hogy most nagyságrendekkel többet, azaz nehezebb az értéket megtalálni, mint 10 éve. Tehát a jó filmek/rossz filmek aránya csökkent, azaz a minőség is esett számtanilag. Ez persze csupán matematikai megközelítés és egyátalán nem biztos, hogy ilyen szemüveggel kell nézni a dolgokat, viszont szerintem ez állhat a dolgok hátterében, amikor azt mondják, hogy hanyatlik a filmipar.

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#130028) Viszlát válasza erahurka (#130026) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem értelek, a blockbuster az milyen téma? A kiemelkedő filmek nagyon-nagyon ritkán robbantanak kasszát, ez mindig is így volt és valószínűleg így is lesz. Már többször kifejtettem, hogy saját magát csapja be, aki csak a blockbusterekre nézve von le következtetéseket.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130029) erahurka válasza Viszlát (#130028) üzenetére


erahurka
félisten

Nem is kell hogy kiemelkedőek legyenek, de legalább legyenek jók. Na de mostanában az sem jön össze annyiszor.

(#130030) emiki6 válasza erahurka (#130029) üzenetére


emiki6
veterán

Régen is szar volt a legtöbb blockbuster, nem?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#130031) Viszlát válasza j0k3r! (#130027) üzenetére


Viszlát
addikt

Lehet, hogy ilyen is van, akinél ez áll a háttérben, de legtöbbször azért az a helyzet (nem akarván megbántani senkit), hogy azok panaszkodnak a legnagyobb hangon, akik a mainstream jéghegyének csúcsánál tovább nem látnak.

Azért megválaszolnám a költői kérdésedet is: nagyságrendekkel azért nem, de nyilván több készül (2010-ben 7600 filmet jegyeztek IMDb-n, 2019-ben 10900-at). És természetesen abban igazad van, hogy nehezebb, de ez nem csak a számok miatt van így, az élet minden területére általában véve igaz szerintem, hogy sokkal több a zaj, a sallang. Fontos azt is hozzátenni amit Bad Pritt fogalmazott meg nem olyan régen, hogy sokkal több eredeti ötlet van mint a korábbi évtizedekben, ez is együtt jár azzal, hogy több film készül.

Azért biztos az is szerepet játszik, hogy ki milyen beállítottságú. Én alapvetően optimista vagyok, és bár nem áltatom magam álomképekkel a világ vagy akár csak a filmipar helyzetét illetően, igyekszem a jót meglátni és arra összpontosítani. Azzal is tisztában vagyok, hogy trendi dolog (és könnyebb is) pesszimistának, negatívnak lenni, leszarozni mindent, de azért szerintem nem árt, ha az ember néha megáll és a hiedelmek, érzések helyett szembesíti önmagát a tényekkel is. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130032) Cyberpunk válasza emiki6 (#130030) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én ezt nem mondanám. :DDD Ben Hur (1959), Elfújta a szél stb...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#130034) Viszlát válasza emiki6 (#130030) üzenetére


Viszlát
addikt

Mondjuk úgy, hogy volt bőven közöttük középszerű: High-grossing films by year. A nosztalgiafaktorral azonban nem fogsz tudni mit kezdeni, hiszen a régi SW sokkal jobb volt mint az új SW, a Rocky II az sokkal jobb volt mint a Transformers, de a Jurassic Park is egyértelműen köröket ver az Avengers filmekre, és lehetne hosszasan sorolni őket. Pedig...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130035) perempe válasza #76027648 (#129994) üzenetére


perempe
addikt

A Főnix útja (Flight of the Phoenix, 2004), most láttam.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#130036) lezso6 válasza erahurka (#130029) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A zenéknél a mainstream kb a 1990-2000-es évektől kezdett el úgy igazán borzalom alja lenni úgy nagy átlagban. Filmeknél ez úgy tűnik a 2010-2020 időszak. És ez most nem szubjektív tetszik-nemtetszik alapon mondom. Nagyon egyszerű: meg kell nézni, hogy milyen mondanivalója, tartalma van az adott zenének, filmnek. Azaz hogy a szellemedre vagy az érzékeidre hat-e. Nekem ez a bajom, hogy előbbiről nagyon átmentünk az utóbbira, s szinte csak az van.

Nem szeretem a hiphop-ot, de ez a viccesnek szánt kis videó elég jól megmutatja a mainstream hanyatlását: the evolution of hiphop

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#130037) #75376384 válasza lezso6 (#130036) üzenetére


#75376384
törölt tag

Vagy csak változtak a mainstream igények és akik szerint a mostani szar azok szimplán visszasírjak a régit, hiszen éppen nem a ö kedvencük a legnépszerűbb. A mostani felhozatalban legyen az zene vagy film ugyanúgy meg lehet találni az adott személynek tetszőt csak keresni kell. Ugyebár nem az ömlik a radiobol vagy nem az kapja a legtöbb műsoridőt a moziban.

A mainstreamet mindig is divat volt ekézni. Különösen igaz ez az internet ilyen szintű elterjedèse ota. Lehet el kellene fogadni végre, hogy a közízlés folyamatosan változik. :)

Sry a lehetetlen szöveg összetétel miatt, de a gépem most tanulja szavakat és a párhuzamos német/magyar is nyelv kissè bekavar neki.

[ Szerkesztve ]

(#130038) bagyulajuve válasza lezso6 (#130036) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én szeret(t)em a hip-hop-ot (RUN DMC, NWA, House of Pain, Beastie boys, Cypress Hill, etc), de ez a mai "mumble rap" + "autotune" szarságokkal ki lehet kergetni a világból, lassan már csak Eminem az aki még a minőséget tartja, bár nála is vannak félresiklások

Resistencia eterna

(#130039) lezso6 válasza #75376384 (#130037) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De mint írom, ez nem ízlés kérdése, hogy valaminek van-e intellektuális tartalma vagy csak az érzékeidre próbál hatni. Utóbbi leginkább az igény hiánya. Nyilván az ilyen szupermetaművészfilm kategória se jó, az a ló túlsó oldala. És a mainstreamről van szó, nem azt mondtam, hogy minden mai film borzalom. Ahogy írod, van jó, csak keresni kell, ezzel teljesen egyetértek. De az ugye ott már kevés az esélye hogy valami mainstream lesz. Meg lásd Viszlát, aki nagyrészt nem a mainstream filmeket nézi.

Persze hogy divat ekézni a mainstreamet, s van egy csomó begyöpösödött ember, akik szerint régen mindenjobbvolt meg a már jövő sem a régi. De nem feltétlenül értek velük egyet (sőt :D), s ettől még lehet igazam. A közízlés meg olyan, amit a mainstream nem csak kiszolgál, hanem egyszerre formál is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#130040) vond válasza lezso6 (#130036) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én sem vagyok nagy hip-hop-os (ami a zenét illeti, a graffiti már más tészta ;] ), de mennyire jó már az az 80s és 90s rész. :K 00s már kezdett szaródni, 10s meg egyenesen szörnyű. De ezt úgy nagy általánosságban rá lehet húzni más stílusokra is. Persze kivételek, meg állandó minőséget szállító zenekarok, zenészek mindig vannak.

A régi klasszikusok mellett az új cuccoknál én is egyre inkább kénytelen vagyok underground-ból táplálkozni. Én talán itt érzem a legnagyobb különbséget. Régen a mainstream is vállalható (vagy akár nagyon jó is) volt. Ma meg egy fosch, kevés kivétellel. :( Persze, valakinek ez is tetszik, sőt. Elég csak ránézni a Youtube megtekintésekre. Itt van szvsz minden idők egyik legtökéletesebb dala (nem utolsó sorban brutális mondanivalóval) 11 milliós nézettséggel. És ez még egész jónak is mondható. Az óbégatós, seggrázós, csujjogatós szarokat meg százmilliók, milliárdok nézik. :((( Persze, tudom, a fiatalok sokkal többet jútyúboznak...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#130041) Viszlát válasza lezso6 (#130039) üzenetére


Viszlát
addikt

Én már ott elakadok, hogy mi a mainstream és mi nem. :) Szvsz ez sem egy objektíven körülhatárolható fogalom, még ha nem is annyira szubjektív mint mondjuk a filmízlés. Bár leggyakrabban elhatárolódás formájában találkozom vele, ami tetszik az nem mainstream, ami nem, az meg igen és fúj, bezzegrégen (bocs vond :p )...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130042) vond válasza Viszlát (#130041) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, ez mindig is kényes kérdés volt, de pl. a lemez eladások egy egész jó kiindulópont a maintstream meghatározásához. :U A 2000-es években itt is elveszítettek engem. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#130043) Tibiajax válasza vond (#130040) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mit jelent az, hogy tökéletes dal? nyilván nem zeneileg érted, inkább szöveg+hatás?..

(#130044) Peterhappy válasza vond (#130042) üzenetére


Peterhappy
őstag

Épp ezt a videót akartam linkelni én is. Nagyon jó összeállítás.

2000 után jóformán senkit sem ismerek, a '10-es évek pedig végképp kimaradtak nálam.

[ Szerkesztve ]

(#130045) vond válasza Tibiajax (#130043) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Rám gyakorolt hatás, hangulat, mondanivaló, zenei minőség, dallamvezetés, hangszerelés, ének, minden. :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#130046) Tibiajax válasza vond (#130045) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

akkor biztos nem hallottad még laci betyárt, szilveszterkor volt a sláger tévén. nna az volt a tökéletes performansz

: D

(#130047) Viszlát válasza vond (#130042) üzenetére


Viszlát
addikt

És a következő hozzászólásodban már el is jutsz a szubjektív meghatározásig. Na ezért nehéz számomra a mainstream körülírása, mert szvsz amit 11 millióan megnéztek, az simán tekinthető mainstream-nek. Vagy úgy van, hogy vannak a mainstream-ek és vannak mainstream-ebbek? :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#130048) madgie válasza Viszlát (#130047) üzenetére


madgie
titán

Talán az nevezhető undergroundnak, ami előadói oldalról folyamatosan ráfizetéses buli.

(#130049) vond válasza Viszlát (#130047) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jajjjteeee... :P :D Persze, linkelhettem volna jóval kisebb nézettségű dalt is, de ez nálam tényleg minden idők egyik legjobbja.

De akkor tessék, itt egy egymilliós. ;] Ez is sok lesz, mi? Tessék, 120 ezres. :DDD

Nagyon nem akarjátok megérteni ezt az egészet. Én erre mindig csak az szoktam mondani, hogy benyomok egy "csak mai slágerek" szlogenű rádió, vagy TV adót, és jó eséllyel az első 1-2 szám után kifutok a világból. Ezzel szemben pl. a VH1 Classic-ról van, amikor órákig nem kell elkapcsolnom (bár a 00s-t kivenném onnan is, és inkább tolnám a 70s-t helyette). Mondhatjuk, hogy mind a kettőn "mainstream" megy, az egyiken az új, a másikon a régi.

Na jól van, befejeztem az offolást.

Ennyi erővel már írhattam volna pár rövid értékelést is. Megnéztem néhány filmet, de nem tudom, mennyi értelme van írnom róluk. Meglátjuk... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#130050) Viszlát válasza madgie (#130048) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor a soha be nem futó hip-hop előadó az mainstream vagy underground? :F

(#130049) vond: ez meg nem zene, csak zaj. Zajból is van mainstream? :P

A szerkesztésedre: nem nem akarásról van szó, még csak nem is kötekedésről, egyszerűen a mainstream meghatározása sem objektív – szerintem. Én például valószínűleg kinyomnám a VH1 Classicot is (akármi is legyen az), mert bőven volt minden évtizedben olyan népszerű zeneirányzat, amitől falnak tudnék menni. :D Szóval akkor akár mondhatnám azt is, hogy a mainstream régen is meg most is ócska, bezzeg az én ízlésem szerintiek, háh!

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.