Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Huma válasza dokee78 (#34996) üzenetére


Huma
addikt

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35002) Armahun válasza devil-k (#34999) üzenetére


Armahun
addikt

Nem mondod :U , de az előzővel mér kettő. :D

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#35003) dokee78 válasza Huma (#35001) üzenetére


dokee78
félisten

:DDD

(#35004) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Tegnap volt szerencsém látni a Megdönteni Hajnal Tímeát című magyar remekművet!

Bátran ajánlom mindenkinek, egy kiváló magyar vígjáték, a best of-ban benne van!!! Nézzétek meg, ha tehetitek!!!

:C :C :C KÜLÖNÖSEN AJÁNLOTT :C :C :C

(#35005) LOTR


LOTR
addikt

én simán kezdeném a sort, de sajnos idő hiányában nem tudtam megnézni, tehát valaki vállalja már fel, hogy látta és írjon a lego movie-ról, csak látta valaki, azért imdb-n 15k emberből 8,6 pont az nem éppen rossz, rottenes értékelése meg még jobb
tehát rossz kritikát még nem olvastam, csak véleményeket, azokat is csak itt a topikban, de mire fel?

One Ring to rule them all

(#35006) bok92 válasza LOTR (#35005) üzenetére


bok92
addikt

Már anno felvetettem ezt a témát, de nem volt lelkes a társaság.. :DDD Én egyébként megakartam nézni, de a haverok azt mondták, hogy pfejj, 6+, erre pénzt kiadni, inkább robotzsaru.. Na én meg arra mondtam, hogy nein, szóval, nincs lego :(( Egyedül meg nem megyek moziba, mert az olyan izé... :DDD

(#35007) HuMarc válasza LOTR (#35005) üzenetére


HuMarc
addikt

Holnap 2-kor nézem, szóval 4 óra fele szerintem megírom, hogy milyen volt. Amit előre tudok, hogy nem tetszik, az a 'Minden szipi-szuper' dal, az Everything is awesome jobb.

(#35008) spammer válasza CoolBoy323 (#35004) üzenetére


spammer
veterán

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35009) CoolBoy323 válasza spammer (#35008) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem!!! Abszolut nem!!!

(#35010) Pitterix


Pitterix
őstag

Skyfall

Annak idején azt mondtam, soha többet és 7 pöttyöt adtam rá, de újranézve:

8\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#35011) hoffman_ válasza Viszlát (#34865) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Dániában élő jóbarátom nem panaszkodott ilyenekre, sőt. ennyire változó lenne a történet? az nem hangzik túl jól...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35012) LOTR válasza hoffman_ (#35011) üzenetére


LOTR
addikt

úgy tudom itthon az internetes, meg kábeltévés hálózati infrastruktúra bőven az élmezőnybe tartozik világviszonylatban nézve is, ezt sok nálunk "fejlettebb" (gazdaságilag...) ország nem mondhatja el magáról, így előfordulhat akár a briteknél is az említett eset
ausztria egyes részein is állítólag botrányos az internet

One Ring to rule them all

(#35013) hoffman_


hoffman_
nagyúr

lejárt a szerk.

#34969 Kidus: ez egy jó film ám, csak úgy zárójelben :) érdekes, de jó.

Hajnal Tímea témához: a trélertől hánytam, ma jött be, és meg kell mondjam, annyira nem tűnik sz*rnak, mint vártam. annyira nem, hogy lehet, hogy meg fogom nézni. csak nagyon nem veszi komolyan magát, de ez totál direkt, pont emiatt, nem biztos, hogy érdemtelen a megnézésre.

LEGO témához: aki a LEGO-t fikázza, annak nem volt gyerekkora. marad volna inkább csöndben... persze a szinkron még ettől gányadék sajnos. nem Fluor Tomi miatt.

spoiler - azért a stáblista alatti Batman saját számot nem fordították le, hálaajóégnek, na az valami földön-fetrengős-kegyetlen-nagy-poén :D hatalmas spoiler: ha valaki nem akarja megvárni/megnézni - [link]

LOTR:

nem néztem utána a netflix technológiájának, pláne globálisan, elképzelhetőnek tartom simán, amit mondasz. azért én várom szeretettel továbbra is, hátha.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35014) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Február 18. Guardiand of the Galaxy Trailer :C (2m 23s)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35015) Integra válasza hoffman_ (#35011) üzenetére


Integra
titán

ez nem jelent semmit, csak annyit, hogy angliában nem az igazi a szolgáltatásuk.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35016) bAtt001


bAtt001
addikt

Spirited away

tegnap sikerült megnéznem végre ezt a remekművet is. iszonyat jó volt minden benne, az egész képi világ, amikor azt hittem ennél abszurdabb karaktereket már nem tudnak mutatni megint hoztak valami újat. nem akarok róla novellát írni mert ez tényleg kötelező darab mindenkinek :B

8/10

(#35017) Armahun válasza bAtt001 (#35016) üzenetére


Armahun
addikt

Folytasd a vándorló palotával, ha még nem láttad.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#35018) Viszlát válasza hoffman_ (#35011) üzenetére


Viszlát
addikt

Valószínűleg, hogy sok minden közrejátszhat, de leginkább az adott ország jogszabályrendszere. Legalábbis más logikus okot nem tudok elképzelni, a 60 mbites netem biztosan nem volt semmi jó elrontója...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#35019) bAtt001 válasza Armahun (#35017) üzenetére


bAtt001
addikt

köszi a tippet, most rákapok ezekre a munkákra :) előbb a Totoro - A varázserdő titkát nézem mindjárt erről sem olvastam rosszat :)

(#35020) atike válasza bAtt001 (#35019) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem szinte az összes Miyazakit szépen végig, sorban... :) Ritka az olyan ami nem jött be... :) Szerintem amúgy a Chihiro a csúcs... :U

(#35021) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

no, belenéztem -vagyis belehallgattam- a gravity-hez készült csodálatos szinkronba, elég is volt..
hála a jó istennek, h imaxban eredeti hanggal tudtuk anno megnézni. Für Anikó még csak-csak, a többi istenem, a jó szokásos mai szinkronhangok itt is, tulajdonképpen ha ma rákapcsolsz bármelyik tematikus csatornára, ugyanezeket hallod mint itt. epres attila innnen sem hiányozhat, a zálogházas Rick hangja sem, természetesen, gondolom forgács gábor ismegjelenik majd valamikor. köszönöm, ezt már meg sem várom..
szánalom a köbön. hányinger.
nem elég, hogy bzmeg röhögök már napok óta, h mindegy h a diszkoverin nézek egy napkitöréses filmet vagy az axnblekken egy amerika rejtett titkait, vagy az animalon tigrises dokut, ugyanúgy epres a narrátor mindenhol. gondolom az ember ezt csinálja egész nap, egyikről ül át a másikba, aztán mehet a futószalagra mind. hopp, volt közben egy gravity is, nem baj, ugyanazzal a hanggal felolvasta azt is, aztán ült tovább a soron következő spectrumos epizódra
undorom az egésztől

le a mai magyar szinkronnal

(#35022) Maximum1 válasza Tibiajax (#35021) üzenetére


Maximum1
őstag

Gondolom Neked sokkal jobb hangod van, és szebben is olvasol fel.
A neveket illett volna nagy betűvel írnod.

Nálam szinte mindig megy a Tv még ha nem is nézem, így örülök a szinkronnak.

[ Szerkesztve ]

(#35023) gyuromoj


gyuromoj
veterán

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35024) callmeakos válasza gyuromoj (#35023) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

na ez már DDD :D

All→M8

(#35025) oriic válasza gyuromoj (#35023) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nesze nektek mobillal böngészők. :DDD

AMúgy hja tegnapelőtt láttam én is, királyak. Két vonal mi mindenre képes. :)

Live-Die-Respawn

(#35026) Tibiajax válasza Maximum1 (#35022) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én nem lennék jó szinkronszínésznek, mert nem vagyok se művész, sem olyan orgánum tulajdonosa. véleményemnek nem ez lett volna a mondanivalója
hanem az, hogy mennyire hányingerem van attól, hogy bárhová kapcsolok -a kercsatornákon kívül, mert ugye azokat nem nézzük-, mindenhol ugyanazt a hangot hallom. nyilvánvalóan a műsorgyártók ill. a hazai műsorátvevők és szinkronkészítettők úgy gondolják, hogy hazánkban úgyis túlnyomórészben olyanoknak van televíziójuk, mint Te, akiknél megy úgyis egész nap, de igazából mindegy mi, úgysem figyelnek oda, hadd menjen a háttérben. éppen erre jó a sok reklámbetét is pontosan, kutyát nem érdekel, de te szépen hallgatod majd ha akarod, ha nem úgyis, és bizony beléivódnak majd a spár, meg a lidli, meg a rájfájzen szavak az agyadba, és máris elérték a céljukat. a műsorok meg beszéljenek magyarul aztán jóvan, más nem érdekes, lehet eladni a csatornát, 100% magyarul beszél!

(#35027) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Bocs srácok, de nem akartam csak egy linket címmel, mert akkor lehet nem nézték volna meg. Inkább kiszedtem a képeket. :B

(#35028) aizen92
Akkor mindenki menjen Wifi közelbe. :DDD
Amúgy is 1GB net 1k... :P

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35028) aizen92 válasza gyuromoj (#35023) üzenetére


aizen92
addikt

7x2 mb. ha most mobilnetről lennék akkor nem szeretnélek túlzottan. :DDD :DDD

(#35029) Viszlát: ez a feliratsznob úgy érzem itt mindennapos kifejezés lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#35029) Viszlát válasza Tibiajax (#35021) üzenetére


Viszlát
addikt

Te feliratsznob senkiházi te.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#35030) #54715584 válasza gyuromoj (#35027) üzenetére


#54715584
törölt tag

jöhet a link is :K

(#35029) Viszlát

[ Szerkesztve ]

(#35031) ígyvanferi válasza Maximum1 (#35022) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Manapság nagy divat kisbetűvel írni a neveket. Ahogy mondatot kezdeni is. Gondolom ez a menő bizonyos körökben, ettől érzi úgy, hogy nem áll be a birkák közé, azok hadd nyomkodják csak a shiftet, neki ennél drágább az ideje. Esetleg trehányság, vagy csak szimplán sokaknál elromlott ez a két billentyű.

Viszont amit írt, azzal egyetértek. Hihetetlen, hogy ugyanazt a néhány, unottan felolvasó hangot kell hallgassuk (persze nem kell, na) mindenhol. Főleg a dokumentumfilmek, ismeretterjesztő műsorok és sorozatok szinkronizálásához szeretik ugyanazt a néhány arcot (hangot) alkalmazni.

(#35032) horush válasza ígyvanferi (#35031) üzenetére


horush
addikt

Gépeltél te már telefonon? Én általában próbálok rendesen írni, de a képernyőt tapizva örülök, ha összejön egy viszonylag értelmes szöveg, nem hogy még a nagybetűket is nyomkodjam.

(#35033) gyuromoj válasza #54715584 (#35030) üzenetére


gyuromoj
veterán

Cool 3D optical illusion GIFs make things pop out of the screen :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35034) Tibiajax válasza Viszlát (#35029) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Kihaltak, elhaltak a régi művészek....
elmúltak azok a szép idők

ígyvanferi nem, nem, nem erről van szó, legalábbis nálam.. bár így tűnhet valóban.. Megpróbálok innenstől odafigyelni erre.

[ Szerkesztve ]

(#35035) ígyvanferi válasza horush (#35032) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gépeltem. Egy mozdulat, és minden mondatvégi írásjel után nagy betűvel kezd automatán. Hja, hogy mondatvégi írásjelet sem használnak? Na igen. Egyébként te legalább próbálsz, most is sikerült, másnak miért nem (persze ha nem telefonról írtál, akkor sztornó)?

(#35036) devil-k válasza Tibiajax (#35026) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1
Teljesen egyetértek.

95 %-ban csak feliratok filmeket nézek. ;]

A moziban is amikor jegyet veszek, mindig felhívják a figyelmemet arra, hogy a film feliratos, biztos, hogy úgyis meg akarom nézni... :Y :Y :F Meg.... bz+! ;]

Sokan azért nem szeretik a feliratok filmeket, mert nem tudnak olvasni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35037) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, talán elfér ide is:

Tud valaki olyan oline videótékát, ahol már meg lehetne nézni a Frozen (Jégvarász) című mesét? UPC videótárban van egy "mozival egyidőben" kategória, de ott sajnos nincsen fent, illetve a T-Home moziarénában sincs :U Tud esetleg valaki olyan szolgáltatót, ahol ennyire új filmeket is meg lehet nézni?

MZ/X

(#35038) Huma válasza bAtt001 (#35016) üzenetére


Huma
addikt

Nekem eredetiben van meg. Miyazaki mester megérdemli a gyári dvd-t.

Az összes műve mestermunka.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35039) devil-k válasza DopeBob (#35037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mivel még a Cinema City most is játssza, így szerintem csekély az esélye, hogy bármelyik -legális- videótárban/kölcsönzőben megtalálod. Ha mégis, akkor az nagy valószínűséggel... khm... nem a szolgáltatóktól van. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35040) DopeBob válasza devil-k (#35039) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem warez érdekel, szinkronosan jó minőségben keresném, fizetnék is érte gyakorlatilag bármennyit :) A UPC videótár miatt gondoltam, hogy hátha máshol van, mert egészen új filmeket is lehet ott kölcsönözni. Pici baba van otthon, mozi kilőve

MZ/X

(#35041) devil-k válasza DopeBob (#35040) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez a "mozival egyidőben kategória" kamu egyébként.

Kíváncsiság kedvéért átfutottam a UPC videótárnak ezt a szekcióját, s semmi olyan film nem volt ott, ami akkor ment volna a moziban párhuzamosan... :(

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35042) Huma válasza gyuromoj (#35027) üzenetére


Huma
addikt

Pedig jobb lett volna a link. Én is mobilról szoktam netezni és nem szeressük az ilyet.

(#35035) ígyvanferi:
Egyetértek veled. Sokszor írok telefonról és mindig használok nagybetűt ill írásjelet. Ez kb 1-2 másodperccel hosszabbítja meg az írásidőt. Ha csak pontra végződik és nincs a mondatban tulajdonnév akkor meg 0 sec, mivel automatán nagybetűvel kezdődik az összes mondat és ha nem egyszer hanem kétszer nyomok space-t akkor automatán pontot rak a mondat végére.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35043) DopeBob válasza devil-k (#35041) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát akkor ez bukta, köszi azért :K

MZ/X

(#35044) devil-k válasza DopeBob (#35043) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem is beszélve arról, hogy nagy bevételkiesés lenne ez a CC-nek, ha valóban így lenne.

De van egy olyan érzésem, hogy hamar ki fogják nyomni BD-n/DVD-n.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35045) spammer válasza DopeBob (#35040) üzenetére


spammer
veterán

Március 18-án lesz megjelenés, kb. akkor lesz magyar kiadás is, szóval előbb szerintem ne nagyon számíts rá legális forrásból. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35046) Integra válasza devil-k (#35036) üzenetére


Integra
titán

igen, vicces, mikor magyarként ott állsz a mom-ban és a feliratosra, de még inkább, mikor az eredeti verzióra váltasz jegyet.. néz rád nagy boci szemekkel és jó hangosan felhívja a figyelmed, hogy te figyelj már, ugye tudod, hogy ez nem magyarul lesz meg nem lesz hozzá felirat sem.. mindig megjegyzem, hogy minél több filmet kellene szinkron nélkül, akkor már oda se figyel.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35047) Huma válasza devil-k (#35036) üzenetére


Huma
addikt

Azért szerintem tökéletesen érthető a dolog. Az olvasás elvonja a figyelmet a filmről.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35048) devil-k válasza Huma (#35047) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez egy ismételt nagy butaság. :DD Gondolom tudsz két dologra összpontosítani, mint egy felnőtt, nem? ;]

Integra
Sajnos, minél több filmet adnak szinkronosan.... A Wall Street farkasát csak egy időpontban adták feliratosan -Debrecenben- kb. 14:30-kor.... De ki az, aki olyankor el tud menni moziba?! :((

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35049) Huma válasza devil-k (#35048) üzenetére


Huma
addikt

Jó poén. Csak sajnos az ember nem tud egyszerre normálisan két dologra összpontosítani. És ezt nem csak én mondom hanem tudományos tény. Persze te lehet hogy valami szuperlény vagy. Ez esetben nem szóltam.
Mondom ezt úgy, hogy nagyon jól tudok olvasni. Van egy tippem hogy nálad is jobban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35050) Integra válasza devil-k (#35048) üzenetére


Integra
titán

jó kérdés. nagyon sok filmet pontosan ezért nem láttam moziban, mert lehetetlen időpontokban adták. majd jön bluray-en, nem sietek sehova :) 2-3 hónapja nem voltam moziban, nem hiányzik. ha kijön időben és adják eredeti nyelven a filmet amit akarok nézni, akkor megnézem. de látod, nem akarják, most éppen a lone survivor c. film esetén nem szeretné a forgalmazó, hogy fizessek a jegyért...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.