Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136601) Grave_444 válasza Miklós315 (#136599) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez egy minősíthetetlen szar, senkinek se ajánlom.
Az ilyenektől megutálom a filmnézést.

(#136602) devil-k válasza RetepNyaraB (#136580) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erre úgy sem tud/fog választ adni. :(

- mozi bolondéria -

(#136603) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Tenet - végső előzetes

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136604) devil-k


devil-k
nagyúr

Állj mellém!
Stand by Me
2/10
#értékelés

"X" év után is újranézve is értékelhetetlen szinte ez a film. Sajnos, ezt az SK könyvet nem olvastam, így ahhoz mérten nem tudok véleményt alkotni, de maga a történetvezetés, a karakterek, a "rosszfiú" is gyengédre sikeredett. Értem én, hogy a barátságról szól, de szerintem ennél jobb "gyerekes" filmek is vannak erről a témáról. Attól meg nem fogok elájulni, mert River Phoenix játszott benne.

Karácsony Artúr
Arthur Christmas
7/10

Majdnem 10 éves, de így is meglepően szuper, szórakoztató animációs mese volt.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#136605) 0519


0519
senior tag

Sziasztok!

Esetleg tudja vki, hogy Pozsony IMAX milyen nyelven vetíti majd a TENET c filmet?
IMAX-ben és eredeti nyelven szeretném megnézni és úgy látom erre Budapesten nem lesz lehetőségem.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#136606) Viszlát válasza 0519 (#136605) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia, a weboldaluk szerint a Bory plázában lévő Cinemax IMAX moziban feliratosan (titulky) fogják vetíteni: [link].

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136607) 0519 válasza Viszlát (#136606) üzenetére


0519
senior tag

Köszönöm!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#136608) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Tékasztorik 2
https://prohardver.hu/dl/upc/2020-08/22/25750_qcpxes39hcygcql8_tekasztorik2_1080p_mkv_snapshot_00_40_07_2020_08_2.jpg
az első részt én nagyon szerettem. semmi különleges dolog nem volt benne az égvilágon csak egy Viki, aki dundi, de legalább átlagnál eszesebb meg irónikusabb csaj mint jópárszor elő szokott ez fordulni ugye, amikor egy nő a külsejével annyira nem, de az agyával ki tud tűnni a tömegből
önironikus, flegma, vicces, szerethető jópofa kis nullköltséges alkotás volt Viki első filmje, ellentétben szinte az összes mai magyar alkotással, amik hát egyrészt ma már default hányingerek nekem, másrészt eleve annyira érdektelenek szegénykéim, mint hujber ferenc cipője
sikeres is lehetett az első film alapvetően, gondolom ezért is döntöttek a folytatás mellett. én is áldásom adtam rá, vártam hogy megjelenjen. ha jól tudom, moziba került is volna de végül nem került -#köszicovideztis-, maradt a stream
azt gondolom, sok szégyenkeznivalója nincs a filmnek. kissé fura egyveleg lett, másabb, nem annyira natúr, mint az első volt, létfenntartó reklám is jóval több a scriptben, de még így is bőven nézhető.. a partnerlány Czupi Kála hangja még mindig bódítóan cuki, és jó sokat is szerepel, szerencsére. :) a film legjobb jelenete egyértelműen a testcserés szkeccs, amikor is Viki és Kála agyat és hangot cserélnek - szerintem marha jó. Kála végre itt nem cukibaba, hanem a megtestesült flegma attitűd. jaj, nagyon jól ez is neki, nna :)
jó vót.
7/10

(#136609) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Befutottak az első Tenet kritikák

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136610) Miklós315


Miklós315
aktív tag

L'incroyable histoire du facteur Cheval (The Ideal Palace)

Fura egy film, mert nak nem mondanám a vázlatossága miatt, de az alaptörténete megható és lenyűgöző.
Ferdinand Cheval, postás 33 éven át a hátsókertjében építgette az 1969-től már műemléknek minősülő álompalotát, kislányának, Alice-nek szánva azt. Nappal kb. 30 km-t gyalogolt a körzetében, hogy kézbesítse a küldeményeket, munka után pedig egyedül dolgozgatott az elképzelt építményen.
Olyan érzésem volt, nézve a filmet, hogy volt az elképesztő produktum, amit filmre szántak, meg pár konkrét életrajzi adat, ami köré már nem igazán tudtak összekötő jeleneteket írni, így aztán rohanunk az időben és akad némi hiányérzet is, továbbá a főhős antiszociális csodabogár karaktere is tartotta a két lépés távolságot. Mégis, emelem kalapom az "öreg" előtt, egyszerű, magának való, jó embernek tűnik, aki elég makacs ahhoz, hogy büszke tulajdonosa legyen egy ilyesfajta szívmelengető teljesítménynek. Miatta érdemes lehet egyszer megnézni. Amúgy a színészi játék nem rossz, a zene nagyon szép, és gyönyörűek a tájképek.

#értékelés

"Szerintem."

(#136611) oriic válasza gyuromoj (#136609) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"azonban a történettől már nem mindenki volt elragadtatva."

Szóval nem értették meg. ;]

Live-Die-Respawn

(#136612) PuMbA válasza oriic (#136611) üzenetére


PuMbA
titán

:DDD

Simán benne van, hiszen a kritikusok agytekervényeit teljesen más indíthatja be. Interstellar 72% Rotten-en és amikor kijöttem a moziból 15 percig meg se bírtam szólalni. Dunkirk ellenben 92% Rotten-en és negyed annyira se gondolkodtatott el vagy lepett meg, mint az Interstellar, pedig szintén jó filmnek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#136613) Tibiajax válasza PuMbA (#136612) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hehe..hát igen

én is be akartam írni - csak végül nem -, hogy tényleg köszi ezeket gyuromoj, de majd találkozzunk inkább a moziban szerintem... ezeket meg hagyjuk

(#136614) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#136615) erahurka válasza oriic (#136614) üzenetére


erahurka
félisten

Ha ez legit akkor nem mutat sokat, bár még így is jobb mint a teljes Whedon cut :C

(#136616) mephi666 válasza Miklós315 (#136599) üzenetére


mephi666
nagyúr

én azt hittem, hogy a hansel&gretel-ről van szó, amiben hawkeye is benne van... csodálkoztam is, hogy 7éves film és most nézi mindenki :) az se volt nagy eresztés, viszont a film zenéje elég jóra sikeredett... most látom, hogy ez már "gretel&hansel"... valami újragondolás... ejj

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136617) Viszlát válasza oriic (#136614) üzenetére


Viszlát
addikt

This video is no longer available due to a copyright claim by Warner Bros. Entertainment.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136618) erahurka válasza Viszlát (#136617) üzenetére


erahurka
félisten

Skubizzátok Redditen. Bár nem sokról maradtok le szerintem ha kihagyjátok :D

(#136619) Miklós315 válasza mephi666 (#136616) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem, az egész szórakoztató volt (ilyen egynekjóvót szintű kikapcsolódás), ettől is kb. ennyit reméltem, de ez inkább csak jól felhúzott :)

"Szerintem."

(#136620) gyimger


gyimger
őstag

James Gunn egy elég elborult Suicide Squad filmet hozhatott össze, ez a karakterlista már önmagában káosz :D
Vidinyó

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136621) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Wonder Woman 1984 - MAGYAR feliratos DC FanDome előzetes | GameStar

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136622) Pearce válasza gyimger (#136620) üzenetére


Pearce
aktív tag

The Suicide Squad – DC FanDome Exclusive Sneak peek

This is a gritty 1970's war movie combined with the brilliance of James Gunn's characters and comedy"

Flash concept art Keatonnel:

[ Szerkesztve ]

(#136623) pohár válasza gyuromoj (#136621) üzenetére


pohár
félisten

háááááát nem tudom...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#136624) OPiiPO válasza erahurka (#136618) üzenetére


OPiiPO
addikt

Sorry, this post was removed by Reddit's Legal Operations team.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#136625) gyimger válasza OPiiPO (#136624) üzenetére


gyimger
őstag

Innen még letölthető.

De úgy fél óra a Snyder panelig, utána a csapból is az fog folyni.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136626) gyimger


gyimger
őstag

Itt a Justice Leage HD trailer

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136627) cyberkind


cyberkind
félisten

The Batman trailer

BW-ként kicsit fura RP, de amikor rajta van a ruha és akciózik az kemény, abszolút várós! :))
(a zene meg brutál jó, semmi extra vagy különlegesség)

Paranormal Cocktivity

(#136628) erahurka


erahurka
félisten

Batman trailer: [link]

Fura kicsit, olyan eredet sztoris hangulata van pedig elvileg nem az.

(#136629) mephi666 válasza cyberkind (#136627) üzenetére


mephi666
nagyúr

...gordon viszont nem tudott megmaradni fehérnek :) túlzás kicsit, hogy mindig hozzá kell nyúlni 1-1 karakterhez, hogy a polkorrektség jegyében legyen valaki néger/kínai... hiába volt az összes filmben/képregényben más

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136630) cyberkind válasza mephi666 (#136629) üzenetére


cyberkind
félisten

Engem az nem zavar ebben az esetben, mert az illető brutál jó színész, de igazad van, talán csak BW nem fog megváltozni a jövőre nézve, bár ha mondjuk JB elkezdi...

Paranormal Cocktivity

(#136631) gyuromoj válasza gyimger (#136626) üzenetére


gyuromoj
veterán

4x1 órás mini sorozatként jelenik majd meg.
Tetszetős, igaz nem is nagyon emlékszem már a filmre. :DDD

(#136627) cyberkind
Hangulat nem rossz, viszont kíváncsi vagyok, ki lehet a maszkos gonosz.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136632) gyuromoj válasza gyuromoj (#136631) üzenetére


gyuromoj
veterán

Közben olvasom hogy Rébusz van a traillerben.

A Black Adam cuccok

Apróság a DCFanDomeról: Static Shock, Shazam és Aquaman 2

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136633) belinho válasza gyimger (#136626) üzenetére


belinho
senior tag

Előzetes alapján már jobb mint a Wheldon féle verzió. Remélem nagy siker lesz, és Snyder visszakapja a gyeplőt és elgondolkoznak a fejesek is a DC-nél.
Ha már moziba nem lesz akkor remélem kijönnek legalább egy Blu-ray verzióval.

(#136634) erahurka válasza belinho (#136633) üzenetére


erahurka
félisten

A Flash filmmel fognak minden eddigi DC filmet egy univerzumba - multiverzumba - tenni. Ha az jó lesz és sikeres, onnan érdekes lesz merre halad majd a DC filmek terén.

[ Szerkesztve ]

(#136635) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Madam Rosa / Előttem az élet
filmklub, 480p, hun

érdekes, kicsit lassan zajló film, egy alapjaiban szép történetről, kissé groteszk körítéssel néha. utóbbi nem negatívum. nagyon érdekes, ahogy végig kíséri a bevándorolt nációk kérdése, illetve történelmi ellentéteik, mégis inkább humorosan, érdektelenül van jelen az életük hétköznapjainak szempontjából. rendben volt, nem az a tipikus szombat esti vidám film, viszont érdemes megnézni.

#értékelés

[ Módosította: Intruder2k5 ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#136636) gyimger válasza belinho (#136633) üzenetére


gyimger
őstag

Snyder azt mondta, hogy mindenhová megpróbálják eljuttatni a filmet, vagyis ha enem Blu-ray, akkor nálunk Netflix vagy HBO Go.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136637) Pearce válasza cyberkind (#136627) üzenetére


Pearce
aktív tag

Farrelt kiszúrtad? kép

[ Szerkesztve ]

(#136638) radi8tor válasza gyuromoj (#136621) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért kellett kivenni belőle azt a 80-as évek zenét?

⭐ Stella

(#136639) cyberkind válasza Pearce (#136637) üzenetére


cyberkind
félisten

Dehogy szúrtam, és örök rejtély is marad ha te nem hozod ezt. :D Gyakorlatilag ha Farrel fan lennék se találtam volna meg, nemhogy így, durván elmaszkírozták a csókát, jó Pingvin lesz ő. (elvileg ő lesz, igaz? :B )

Paranormal Cocktivity

(#136640) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tenet Final trailerről vélemények?
Mintha egy másik filmről szólna a trailer. :C

⭐ Stella

(#136641) erahurka válasza gyimger (#136636) üzenetére


erahurka
félisten

Olyan nagy vagy nincs, nyilván HBO GO lesz.

Meg persze a tudjuk melyik mag.

[ Szerkesztve ]

(#136642) Pearce válasza cyberkind (#136639) üzenetére


Pearce
aktív tag

Aha, Pingvin. Amit olvastam, hogy full makeup meg prosthetics. Totál felismerhetetlen. Bár ahogy Rébusz meg Macskanő, Pingvin se lesz még teljesen az a karakter, akit a képregényrajongók ismernek - ezt maga Reeves mondta. Amúgy brutális előzetes, nagyon Hetedik utánérzéssel. Imádtam.

Más:

Wonder Woman 1984 Official Soundtrack | Themyscira - Hans Zimmer | WaterTower - kiadták a WW84 egyik hivatalos zenéjét is

(#136643) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Aki bújt: Őszintén mondom, én nagyon jól elvoltam vele. Sokat nem kell tőle várni, de ha kell egy kis laza, nem túl kemény gore szombat délutánra, akkor ajánlom megnézésre :DD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#136644) -secret- válasza radi8tor (#136640) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Bízom benne, hogy jó lesz ha már azt érzem mint a Jokernél, hogy ez biza moziban nézős...

(#136645) radi8tor válasza -secret- (#136644) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ez nem kétség. Talán majd októberben beülök rá ha már nem klímáznak a mozikban sem.

⭐ Stella

(#136646) erahurka válasza radi8tor (#136645) üzenetére


erahurka
félisten

Mindig klímáznak a mozikban :U

(#136647) radi8tor válasza erahurka (#136646) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valóban - ritka látogató vagyok ott, de arra emlékszem hogy sokkal rosszabb volt végig vacogni nyáron a filmet rövidnadrágban/pólóban mint télen hosszúnadrágban/vékony pulóverben.

⭐ Stella

(#136648) belinho válasza erahurka (#136646) üzenetére


belinho
senior tag

Nem mindig, van hogy csak a légkezelő és a környezetszabályzó megy. Mondjuk telt ház esetén ha megy, akkor is meleg van a teremben.
Azt nem tudom régen hogy oldották meg, hogy pl nyári 35 fokban beült 120 ember egy filmre klíma nélkül. Az tényleg szauna lehetett a film végére.

(#136649) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Megvettem a Szárnyas Fejvadász 2049-et BR-en. Így, szinte közvetlenül a '82-es előd után újranézve még többet ad, zseniális alkotás.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#136650) erahurka válasza Rigormortiis (#136649) üzenetére


erahurka
félisten

Én 2018-at kezdtem ha jól emlékszem azzal, hogy az Urániában beültem a double feature vetítésre :K

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.