Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147001) shotika válasza KISDUCK (#146975) üzenetére


shotika
őstag

Vagy úgy lett vége, mint a Maffiózóknak?? :DD

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#147002) Frod


Frod
addikt

Halloween Kills (2021)

Amennyire tetszett a legutóbbi reboot, (ami ugye folytatás, de kizárólag az első filmé, a többi nem létezik) ez annyira ment félre. A tréler elég durva bodycount-ot ígért, amiből sajnos az ott első 50mp-en bemutatott tűzoltós csörte a legjobb, bár lehetett volna kevésbé agyonvágva az akció, értve ezt képileg és időtartamban is.
Jamie Lee Curtis teljesen a kispadra van tolva, (szerintem egy forgatási napon letudta az összes jelenetét), míg olyan alakok kerülnek előtérbe akikre csak az emlékszik, aki a közelmúltban újrázta a régi filmet vagy a wiki oldallal kel és fekszik. A forgatókönyv butaságain már nem ingok meg, elvégre ne egy slashertől várjunk nagy megfejtéseket, de míg az előző szerintem önmagában is megállta magát, ezen nagyon érezni hogy a zárás első fele.
Épp ennek okán akit érdekel a széria nem mondom, hogy kihagyható darab, de a 2018-ashoz képest mindenképpen csalódás.

#értékelés

Do you see the white shadow?

(#147003) KISDUCK válasza eeXaa (#146976) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hú hát ez is sajnos nem hangzik valami jól, akkor gondolom ez ígykicsit hasonló szájízt hagyhat magaután mint az Igazság ligája Snyder változata.

#146981 paatrick

Láttam az új Szárnyas fejvadászt, nem volt rossz, de nem nyűgözött le. A régi változat a Dűnévől tetszett, a könyvet nem olvastam, de a film úgyérzem hogy korrekt befejezést kapott, ez a mostani hasonló vagy ahhoz képest befejezetlen?

#147001 shotika:

Sajnos a Maffiózókat nem láttam úgyhogy nem tudom hogy most itt mire gondolsz, de gondolom akkor ott se voltak elégedettek a nézők.

[ Szerkesztve ]

(#147004) belinho válasza Pro Koryak (#147000) üzenetére


belinho
senior tag

"Nálam egy bő 10éves felső kat. Sim2 dlp vetít és ez is megeszi az itthoni mozik képét"

Ezen jót nevettem, majd vidd be a projektorodat az egyik nagyobb moziba, aztán meglátjuk milyen lesz a kép 25méterről egy 40 négyzetméteres vásznon.

(#147006) paatrick válasza KISDUCK (#147003) üzenetére


paatrick
őstag

Ez még nincs befejezve, kb mintha a régit 2 óránál befejeznék. De Imdb-n már van Dune 2 (pre-roduction) év nélkül :D

Mivel nemrég indították az Alapítvány sorozatot AppleTV-n ami hasonlóan nagy scifi klasszikus és ami szerintem baromi gáz lett, mindenképp az előnyére írom hogy itt nincs feleslegesen beleírva néger karakter, vagy meleg vagy biszex vagy szerelmi, szex szál stb. Tehát a film mindenféle propagandától mentes.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#147007) Miklós315 válasza belinho (#147004) üzenetére


Miklós315
aktív tag

És ha nem egyezik a 25 méter/40 nm2 vászon paraméter...? :F

"Szerintem."

(#147008) Dorian válasza belinho (#147004) üzenetére


Dorian
félisten

És az kit érdekel, ha otthon sokkal jobb képet ad a mozikénál? Vagy te otthon is 25 m-ről nézel filmet?
Mintha az lenne az érv egy csúcskategóriás hangfal ellen, h "de stadiont nem tud behangosítani"...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#147009) erahurka válasza KISDUCK (#147003) üzenetére


erahurka
félisten

A Maffiózók befejezését nagyjából így lehetne leírni, ho

(#147010) Mik76 válasza eeXaa (#146996) üzenetére


Mik76
senior tag

"fogalmuk sincs hogy fog kinézni nagyban az elsõ teszt screenengs-ekig."

Tevedes.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#147011) KISDUCK válasza paatrick (#147006) üzenetére


KISDUCK
addikt

Na az már valami hogy nincs benne "propaganda", az ilyenekkel annyira el tudják szúrni a történetvezetést hogy az hihetetlen. Erre jó kis fricska volt az [SNL robot presentation]
Félre értés ne essék, nincs bajom senkivel, de ha valakit csak azért tesznek bele egy filmbe vagy sorozatba, hogy twitteren a SJW-ok ne ugorjanak a stúdiónak az kissé idegesít.

(#147012) Kergeboci válasza paatrick (#147006) üzenetére


Kergeboci
tag

Mondjuk a szoke szakalas Liet-Kynesbol azert csak sikerult egy fekete csajt csinalni ;)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#147013) paatrick válasza Kergeboci (#147012) üzenetére


paatrick
őstag

Nagy szerepe nem volt, plusz a helyiek közt volt másik fekete is ami mondjuk egy sivatagbolygón szerintem elfogadható.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#147014) Kergeboci válasza paatrick (#147013) üzenetére


Kergeboci
tag

Zavarni nem zavar, az elozmenyekben volt csak lenyeges a neme, azt meg ugye ugysem latjuk. A borszin meg meg ott sem volt reszletezve

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#147015) belinho válasza Miklós315 (#147007) üzenetére


belinho
senior tag

Csak példa volt az otthoni méretekhez képest, hogy honnan, hova vetítünk.

Dorian!

Az otthoni egérmozit ne hasonlítgassuk már egy jobb mozihoz, nem ugyanazok a méretek.
Ennyi erővel minek az IMAX is, otthon megnézem kicsiben.
Bírom mikor jönnek ezzel a nagy térhanggal is a kis szobában, hogy mekkorát szól.
Az meg nettó baromság, hogy egy több milliós Fuji optikás 3D-s Barco vagy Christie Cinema projektort leszaroztok, mert az otthoni sokkal jobb képet ad kisebb méretben.

(#147016) Pro Koryak válasza belinho (#147004) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Ezen jót nevettem ... "
Ez csak a te szegénységi bizonyítványod. :C
Majd ha akkora szobád lesz otthon, hogy befér egy mozitermi vászon + annyi szék és férőhely, átviszem és megnézzük.
:W
Arányaiban az itthoni vetített kép/nézési táv és a moziban vetített kép mérete/nézési táv kb. megegyezik. Sőt. ;)

"Christie Cinema projektort leszaroztok"
Itt is Chrisite Vive rendszer van és elég tré a képe. A fekete az kb IPS panel szintű, még a kis teremben is. Azért majd nézz utána mit tud egy felső kat. Sim2 projektor meg hol kezdődik az ára, mielőtt leszaroznád az otthoni vetítést.
Majd a Sony vagy a Samsung féle cinema led fal ütős lesz moziban, annak valószínű komoly képe van.

[ Szerkesztve ]

(#147017) Dorian válasza belinho (#147015) üzenetére


Dorian
félisten

De, csak hasonlítsuk! Nem a képméretet kell hasonlítani hanem a látószöget, hiszen otthon a 3m-es kép előtt sokkal közelebb ülök, mint egy moziban a nagyobb előtt.
A képminőség meg képminőség. Moziban távolról, nagy méretben kell produkálni, ez van.
A projektorom meg Nikon optikás, szintén több milliós (Sim2 c3x), szted itthon nem lehet ilyen?
Neked otthon van valami problémád a térhanggal? Az a te problémád. Nekem a 30 m2-es, akusztikailag kezelt szobában nincs. Fejlett bemérő rendszert és minőségi hangfalakat (Monitor Audio Gold) használok, lehet azért.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#147018) belinho válasza Pro Koryak (#147016) üzenetére


belinho
senior tag

Azzal a géppel nem fogsz akkora fényerőt kipréselni, mint egy ipari mozis projektorral.
Kicsiben működik a dolog, de nagyban nem. Hiába ugyanaz az arány, ha nagyobb a méret.
Nem mindegy, hogy egy almának vagy egy dinnyének veszed a két-harmadát.
Sehol nem szaroztam le az otthoni vetítést, csak a méretekbe kötöttem bele, hogy mi-miért van, otthon vs moziban.
Szólni kell Berkes Zoliéknak a Cinemanextnél, ők szervizelik és végzik a Christie gépek karbantartását, állítják be a gépeket a terem adottságainak megfelelően.

Dorian!
Pont ezt magyarázom, hogy ne hasonlítsd a kettőt. A moziban távolról, jó nagy méretben kéne ugyanazt a képet produkálni. Ha egy kisebb terembe beteszel egy nagy gépet, az megoldja ezt, viszont oda meg kevesebben férnek be, így nem lesz gazdaságos, így marad a nagy terem a sok nézővel, és a "gyengébb" képpel. Nincs otthon problémám a térhanggal, mert nincs akkora a nappali, hogy térhangról kelljen beszélni.
Én a mozi oldalán vagyok,szeretem a nagy képet, ennyi. Ti meg házi mozisok vagytok nektek meg ez tetszik. Nálam az élmény 30-40 négyzetméteres képnél kezdődik, amit otthon nem igazán tudok megvalósítani. Az IMAX élményt meg nem tudja visszaadni a házi mozi.
Részemről ennyi, már így is túlragoztam.

(#147019) eeXaa válasza Mik76 (#147010) üzenetére


eeXaa
addikt

...na jó. Max fogalmuk van csak hogy fog kinézni nagyban.. Viszont csak a teszt screenengseken látják elöször nagyban, vagy ebben is tévednék?

(#147020) Mik76 válasza eeXaa (#147019) üzenetére


Mik76
senior tag

Sajnos ebben is.
Ma mar egy magara valamit is ado studionak van tobb vetito terme is ahol a nyersanyagot nezik, vagy akar egyes jeleneteket. A producereket is egyszerubb meggyozni rola hogy adjanak meg penzt. A teszt vetitesek mar boven a gyartas utolso harmadaban kezdodnek. Addigra a fontos emberek mar sokszor vegigneztek az aktualis vagast, az elso par elkeszult vfx jelenetet ha van ilyen, vagy meghallgattak a zenet, hang effekteket.

Ami a mozizast illeti.
Abban igazad van hogy ha megeszel egy remek belszint az utpadkan vagy egy kellemes kornyezetben egy etteremben, attol meg ugyanaz az etel lesz benned.
De az elmeny nem ugyanaz.
A rendezok nem csak a penzert dolgoznak. Az a producer meg a penzugyi befekteto. A rendezo olyan mint egy festo. A nagy terveit nem mobiltelefonra vagy az otthoni harom meteres vaszonra tervezi.
Vivaldit is lehet hallgatni az earpods-on, de azert koncerten mas.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#147021) vond válasza eeXaa (#147019) üzenetére


vond
MODERÁTOR

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#147022) PuMbA válasza vond (#147021) üzenetére


PuMbA
titán

És hangot is ilyen helyen mixelnek :)

[ Szerkesztve ]

(#147023) eeXaa válasza Mik76 (#147020) üzenetére


eeXaa
addikt

Mondjuk épp töled várom a mozi ellen való monológom támogatását. :DDD
....Viszont abban igazam van hogy a felvételkor nincs módjuk nagyban visszanézni... csak kissebb monitorokon....
...persze idővel, és a digitális tech uralmával lehetőseg van az aznapi visszanézésre nagyban is... de ezek a rendszek és amit a többiek is linkeltek max egy jobbfajta házimozi méreteivel egyezők... hol van ez egy imax vagy egy nagyobb mozi méreteihez....?
...Amit mondtam igaz volt kb 10 évvel ezelőttig, ill. ha filmre veszik az anyagot.
A példáidat erős túlzásnak érzem. Sztem nem vonható párhuzam a filmek megtekintésével, max. annyiban, hogy mind fogyasztás.....
...Ennyi erővel viszont ne nézzetek egy filmet se otthon, mivel minden filmet a moziba "álmodtak" :DDD meg, tehát eleve nem adod meg az esélyt a legtöbb filmnek amikor minőségi szintet hasonlítasz....

vond: sajna nem jeleníti meg a képeid a telóm... tudod máshogy linkelni?

[ Szerkesztve ]

(#147024) Mik76 válasza eeXaa (#147023) üzenetére


Mik76
senior tag

Ugy huszonegy evvel ezelott dolgoztunk a "hatalmas sikeru" Hidember c film trukkjein. Mar akkor tobbszor elofordult hogy elmentunk a film laborba csekkolni a munkankat a nagy vasznon.
Es mi nagyon a sor vegen kullogtunk a hierarchiaban... :)
Az egy korrekt mozi terem ugy 20-25 szeksorral ha jol emlekszem.
Erre lehet mondani hogy de hat az nem imax, de ez mar csak kotozkodes lenne.

A Wetanal rendszeresen Peter Jackson mozitermet hasznaltuk az anyagok megtekintesere napi szinten.
Az nyilvan lehetetlen lenne hogy a forgatason valaki a zsebebol elorantson egy mozitermet, de az a gyanum hogy ez kesobb is igy marad... :D

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#147025) Dorian válasza belinho (#147018) üzenetére


Dorian
félisten

Szalmabábbal vitatkozol. Azt írtam, h az itthoni hang és kép a magyar mozik 90%-ánál jobb, te meg egyfolytában az imax-szel jössz.
Analógia:
Én: Az autóm jobb a magyarországi autók 90%-ánál
Te: Nem értek egyet, egy Ferrari sokkal jobb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#147026) eeXaa válasza Mik76 (#147024) üzenetére


eeXaa
addikt

...Ha filmről van, volt szó akkor gondolom nem napi szintről beszélünk... a lényegen nem változtat... amikor felveszik az anyagot, nem látják nagyban, a filmes időszakban meg még vissza se tudták nézni...
A hídembernél sem napi szinten néztétek vissza az aznap felvett anyagot ha jól sejtem...
....költői kérdés: szerinted amúgy van valami, extra mágikus tartalom hatalmas mérerben nézni egy filmet?

[ Szerkesztve ]

(#147027) Mik76 válasza eeXaa (#147026) üzenetére


Mik76
senior tag

A lenyeg az volt hogy szerinted a keszitok sem latjak nagy vasznon a teszt vetitesekig. Szerintem ezt csak szimplan engedd el.

Amugy en elvagyok itthon a 110"el.. Nem hianyzik a tomeg, se a multiplex mozik. Volt szerencsem megfordulni viszont nehany moziban amik mind stilusban es epiteszetileg tobbet nyujtottak mint azok. Azt a hangulatot valoban nem adja vissza a home cinema. :N

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#147028) eeXaa válasza Mik76 (#147027) üzenetére


eeXaa
addikt

...nos.. a tesztvetítésekig, értelemszerűen amit maguknak tartanak.... :D szal nem álítottam valótlant...idő kell míg vissza tudják nézni a jelenteket... szal nem beszélhetünk instant korrekcióról....
..szerintem a kicsi és a nagy képernyő közti különbség egy szint felett csak marketing humbug.

(#147029) eeXaa válasza eeXaa (#147028) üzenetére


eeXaa
addikt

...amúgy ha jobban belegondolok, épp ezért nézik vissza menetközben is a jeleneteket, mert nem tudják hogy milyen lett.... Ha úgy lenne minden rögzítve ahogy a rendező "megálmodta" (kac kac), nem kéne mindig mindent visszanézegetni, hogy pontosan tudják, hogy mi van felvéve... szal ebben is igazam van....

(#147030) eeXaa válasza Mik76 (#147027) üzenetére


eeXaa
addikt

...de lenne egy példám is ami jobban a témába vág... szerinted egy fotós azon gondolkozik munka közben hogy amit csinál csak hatalmas printeken lesz az igazi, mert másképp nem jön át? Sztem az egész csak megalománia, meg techb..ulás...

[ Szerkesztve ]

(#147031) erahurka válasza Mik76 (#147024) üzenetére


erahurka
félisten

VR headsettel simán lehet hozni a zsebből mozitermet, bár ahhoz még kéne az a technika, ami 5 centiről se pixeles.

(#147032) spiky03


spiky03
veterán

Én is elvagyok itthon a 110"on.
Én nagy moziba járó voltam a Covid előttig.
De szerencsére pont a Covid közben sikerült végre itthon is kivitelezni a vetítést és már valahogy nem vágyom vissza a mozikba. Nekem sem hianyzik6a tömeg meg a sok k@csög, aki pofázik meg a telefonját nyomogatja film közben.

Itthon meg nyugodtan tudom nézni a filmeket, hasonló vagy jobb minőségben mint a moziban. Nálam egy Barco gép szolgáltatja a képet.
Ami esetleges kicsit hiányzik az a mellbevágó mélyek, ami pl. a Sugár moziban a Spielberg termeben van.
De ez vsz azért is mert jelenleg este 8 után filemzünk, amikor a gyerekek elaludtak.:D
Amikor nincsennek itthon akkor tudok rendes hangerőn filemzni, akkor van érzés is.:D

De, hogy legyen filmről is szó.:D
Pl vasárnap megnéztem a Senki-t, az jó volt, tetszett. Szegény ember John Wickje.:D
Fasza volt benne a zenen is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#147033) Vikthor válasza spiky03 (#147032) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az jó film és jön lemezen magyar vonatkozással is!

Több infó itt.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#147034) Pro Koryak válasza belinho (#147018) üzenetére


Pro Koryak
addikt

De, majd akkor kivetíti, ha "akkora szobád lesz otthon, hogy befér egy mozitermi vászon + annyi szék és férőhely" :C

Éppen emiatt jobb otthon a vetített kép, mert nem kell fényágyú hozzá, van fekete és így sokkal jobb a kontraszt, mint moziban. ;)
+ Nem kell a "sok paraszthoz" alkalmazkodni, eltűrni a f.szságukat.
:W

(#147035) PuMbA válasza Pro Koryak (#147034) üzenetére


PuMbA
titán

Én mozi és időpont választással kerülöm el a zavaró embereket. Hétvégén délelőtt az első feliratos vetítésre szokta menni az Allee-ba. Erre az időpontra csak akkor jönnek, ha valaki nyugodtan akar filmet nézni :) Utóbbi nagyjából 6 film alatt észre se vettem, hogy lennének körülöttem emberek, mert mindenki csöndben figyel. Nekem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#147036) Kergeboci válasza PuMbA (#147035) üzenetére


Kergeboci
tag

ez lett volna az én taktikám is.. csak úgy döntöttem hogy a Dűnét először normális képpel és felirattal nézem meg, így a hétvégére maradt az IMAX 3lóf.. Na, ott a délelőttiek is telítődnek.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#147037) Methox91 válasza Kergeboci (#147036) üzenetére


Methox91
junior tag

imaxba csak 3d vetitik a dűnét?

(#147038) erahurka válasza Methox91 (#147037) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem igen.

(#147039) shotika válasza erahurka (#147009) üzenetére


shotika
őstag

:DD

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#147040) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Megvan az Uncharted film magyar címe : Felfedezetlen földeken. "

:W

Live-Die-Respawn

(#147041) Vikthor válasza oriic (#147040) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Mit vártál? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#147042) paatrick válasza oriic (#147040) üzenetére


paatrick
őstag

Végülis azt jelenti :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#147043) cyberkind válasza oriic (#147040) üzenetére


cyberkind
félisten

Vaáó, ezzel még azokat se érik el, akik megszeretnék nézni a játék miatt, ez ismét jól sikerült. :DD

Paranormal Cocktivity

(#147044) Methox91 válasza oriic (#147040) üzenetére


Methox91
junior tag

csoda lenne a szotyitol ha normális filmet csinálnának belőle , 5-6 pontos retek lesz

(#147045) oriic válasza oriic (#147040) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ennyit az IGN-es Zalaba infóiról a témában. Kiderült, hogy csak trollkodott és maradt Uncharted a film címe. :W [link]

Live-Die-Respawn

(#147046) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Uncharted (2022) - MAGYAR feliratos első előzetes 🎬 GameStar

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#147047) erahurka válasza gyuromoj (#147046) üzenetére


erahurka
félisten

Teljesen jó.

(#147048) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Különösen veszélyes bűnözők | Hivatalos előzetes | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#147049) dellfanboy válasza erahurka (#147047) üzenetére


dellfanboy
senior tag

irto gyenge lett... vartam de igy elso latasra semmit nem mozgatott meg bennem
n+1 tucatfilmnek tunik

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#147050) Pro Koryak válasza dellfanboy (#147049) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+1
Az is lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.