Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) eeXaa válasza marilllyo (#99999) üzenetére


eeXaa
addikt

(#100002) #48613632 válasza eeXaa (#100000) üzenetére


#48613632
törölt tag

És a 100000. hozzászólás, igazi gyöngyszem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#100003) Bad Pritt válasza oriic (#99993) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most már szerintem is. :D

Isolation-ről nem most nemrég írták, hogy nem lesz folytatás? Lehet keverem valamivel amúgy, csak az rémlik, hogy nem lett nagy siker sajna.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#100004) marilllyo válasza oriic (#99993) üzenetére


marilllyo
veterán

Ebben a pillanatban fejeztem be. Nevetségesnek találom, hogy 13éve!!! Paul WS. Anderson egy összehasonlíthatatlanul "élethűbb" szörnyet rakott a filmjébe (még a cgi jelenetekben is) mint egy Ridley Scott.

(#100003) Bad Pritt : A Isolation jó lett egyedül egy idióta a PCGurunál húzta le kb. A gond az volt vele, hogy rettentő rétegjáték így sosem lehetett anyagilag sikeres.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#100005) Fitzgerald válasza sixpak (#99997) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem is a színészekkel volt gond. Hanem azzal, hogy ez a film volt az első a sorozatban, amiből hiányzott az az igazi klausztrofobikus Alien-hangulat, ami az első kettőben még megvolt. Legutóbb az Alien: Isolation c. játéknak sikerült tökéletesen elkapnia ezt a hangulatot. Ugye ez általában addig szokott kitartani, amíg a Xenomorph/ok jelenléte nem lesz mindenki számára teljesen egyértelmű, és el nem kezdődik a menekülés/hajsza/vadászat, filmtől függően. Viszont van egy óriási különbség abban, hogy hogyan történik ez mondjuk az Aliensben, és hogyan történik ez az Alien 3-ban. Míg az Aliensben a tetőpontot követő jelenetek is jól meg lettek írva, és izgalmasak (menekülés a szellőzőrendszerben, vagy a királynő elől való menekülés, ami gyakorlatilag egy throwback az első film végére), addig a harmadik filmben a teljesen érdektelen tetőpontot követő rész egyenesen röhejes, ahogy ott kergetőznek a lénnyel, és az ő nézőpontjára váltogat a kamera. Van egy olyan felütése az egésznek, mintha egy kóbor kutyát akarnának befogni. Persze amikor először láttam a filmet 10 éves koromban (akkoriban szartak a korhatárra a mozik), akkor még nem volt véleményem az egészről, sőt, még emlékszem, hogy (újabb fun fact) végig rosszul voltam a boncolós jelenet miatt (Newt), és vagy 10 percet a Kossuth mozi rötyijében öklendeztem film közben. De amikor sok évvel később újra megnéztem a filmet, már csak röhögni tudtam rajta, hogy ez mi. Az egyetlen, igazi mellényúlása Finchernek véleményem szerint.

@marilllyo

Ha a teljes idővonalat nézed, és a Prometheus-t is a Covenant-ban történtek tükrében vizsgálod, akkor már nem. De végül is értem mit mondasz, csak nem vagyok benne biztos, hogy igazad van. Utána kell néznem a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#100006) Bad Pritt válasza marilllyo (#100004) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most vettem meg PS4-re is, PC-n elég sok para pillanatot okozott. Valami hasonló old school filmet el tudnék viselni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#100007) FollowTheORI válasza marilllyo (#99982) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem mindent meg lehetne valahogy magyarázni, csak akkor túl hosszú filmek készülnének... :D

Ez most a fantáziára van bízva, aztán a következő filmekben vagy megmagyarázzák vagy marad így.

Nekem lenne rá magyarázatom/ötletem még ezen film alapján is, de igazából felesleges, hiszen nem tudjuk tényleg úgy lenne/történt e... :)

A tojásokra szvsz egészen Shaw hullájáig visszamehetnénk, lehet hogy az ő "tojásait" használta fel, ne feledd egyszer már szült egy facehuggert... csak nagyot :D. pl. Ha David a kísérletei során talált módot, hogy az embiró ne keljen ki csak nőjön meg majd legyen alvó állapotban és valahogy kiszedte a gazdatestekből... stb. Na mindegy... lenne ötletem. 10 évig kísérletezhetett, és nem hiszem mindenki azonnal meghalt. Pl lehetett az állatvilágban is számos forrása kísérletezni. Pl volt ott számos rovar, lehet hogy valami lepke-báb szerű genetikai kódot talált amit beleötvözött pl Shaw emberi "tojásaiba" + egy kis fekete goo... és voila, tojások. Vagy mivel nagyok voltak a tojások és a képeken voltak Engineer rajzok is, lehet Engineer embriókat is használhatott.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#100008) marilllyo válasza FollowTheORI (#100007) üzenetére


marilllyo
veterán

Igen ezen magyarázatok bármelyike helytállna. Csak sajna semmi ilyen nem volt benne, helyette Faszbendör huncutkodik saját magával. :DDD

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#100009) FollowTheORI válasza marilllyo (#100008) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én már csak ezért is remélem lesz folytatás és tovább tudják görgetni a dolgokat, esetleg visszamenőleg pár oltári nagy lyukat megint betömni a sztoriban... hát részemről "fingers crossed". :D

Még egy esélyt kapjon Scott... :P

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#100010) emiki6 válasza FollowTheORI (#100009) üzenetére


emiki6
veterán

"I do the cross while you do the fingering"... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#100011) marilllyo válasza FollowTheORI (#100009) üzenetére


marilllyo
veterán

Igazából nem sok kérdés van ami nincs megmagyarázva...legalábbis szerintem.
Miért akartak kiírtani minket a tervezőink?
Alien királynő (bár ez gondolom a fantáziánkra lesz bízva)
Lv426
Na jó meg ez a virág spórás téma érdekelne ami a Covenantben volt.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#100012) Gery9112 válasza marilllyo (#100011) üzenetére


Gery9112
őstag

Jó de két előzményfilmnél, amiket nyiltan azért forgattak le, hogy most aztán mindent megmagyaráznak nem feltétlenül jó érv, hogy a képzeletedre bízzuk. Öngól és ennyi erővel okafogyottá vált leforgatni a filmeket....

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#100013) marilllyo válasza Gery9112 (#100012) üzenetére


marilllyo
veterán

Ha úgy tekintünk rá mint Alien előzményfilmek (a promira is) akkor megmagyaráztak nagyjából mindent.
De az, hogy elindította a Prometheust majd most gyakorlatilag sutba dobta azt a vonalat a Covenant-tal. Ez így nem oké. Pláne úgy, hogy a teremtéstörténet egy sokkal nagyobb volumenű dolog mint egy szörny eredete. Nyilván lehet folytatni a Promit is...de az most kb felmelegítés lenne.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#100014) FollowTheORI válasza marilllyo (#100011) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az elsőhöz még talán az is hozzá tartozna, hogy mennyire ismerték ezt a cuccot/Xeno fajt/, mert ugye Promi "templom helység" igencsak érdekes volt... tehát az Engineer-ek is ismerték és talán kísérleteztek is ezzel a cuccal... vagy volt valami vallásuk körülötte... amellett, hogy ugye egy fajtájával életet is teremtettek, nem csak puszítást... legalábbis a Promi eleje ezt sugallta. Szvsz azért elég sokmindent fed még homály. :D

Ráadásul ez a bolyó ahol most vannak szvsz számomra nem az idegen főbolygó... simán csak egy kolonizált valami... eléggé minimalista volt ez a bolygó, azokhoz tartozhatott akik a Promi elején vannak, sima csadorba vannak, semmi high tech építmény vagy kütyü... ez nem lehet az Engineer központ. Még egy másik űrhajót sem láttunk, pedig a Promi elején mekkora volt már. Meg egy kis település volt az egész csak.

Más kérdés, hogy kimondottan Alien franchise vonalon, tényleg már nem sok lényegi megválaszolatlan kérdés van. Nyilván millióegy apróság van, de az nem annyira fontos már.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#100015) Bad Pritt válasza marilllyo (#100013) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont hogy szerintem semmit nem magyaráztak meg normálisan és a saját lore-t sikerült szembeköpni ezzel a résszel. Olyan gigantikus plothole-okkal van tele ez a film, ami egyszerűen nem értem, hogy maradhatott benne ilyen formában...

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#100016) cyberkind válasza eeXaa (#99990) üzenetére


cyberkind
félisten

Az AvP akkor lett volna jó ha pont olyan mint az első 2 játék, tehát király és félelmetes, ehelyett inkább csak olyan valami "muszájból" kiadott hulladékok mint a 2010-es játék vagy a Colonial Marines ami még legalább csúnya is és indokolatlanul nehéz normal fokozattól. :D

Hétfőn majd lerendezem én is az Alien-t és leírom egyszerűen a véleményemet, tetszeni fog mindenkinek. :DD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#100017) KaitouP válasza oriic (#99993) üzenetére


KaitouP
veterán

Ühüm, nekem is tetszett, nemrég néztem újra. :K Nem ér fel az önálló Alien illetve Predator filmekhez, meg talán lehetett volna az unrated verziónál is brutálisabb kicsit, de önmagában tényleg egész jó alkotás, technikai minőségében meg egyenesen fantasztikus. (Akkori szemmel meg pláne.)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#100018) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Videodrome 1983

Par eve egyszer mar nekialltam, akkor tul intenzivnek tunt. Ujranezve nem igazan oregedett jol. A mondanivalo megvan es generalizalhato, ugyanakkor mint film nagyon nem tart sehonnan sehova, nincs feszes forgatokonyv.

A rendezotol peldaul az eXistenZ sokkal de sokkal jobb transzhumanista vonalon belul, illetve filozofiai strukturaban ott a zsenialis (amde sokkal nehezebben befogadhato) Crash.

6/10, beleertve hogy azert boven volt popkulturalis hatasa, ld pl a Come To Daddy klippje.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#100019) pohár válasza emiki6 (#100010) üzenetére


pohár
félisten

fuh, ezt a faszságot szerencsére jól ültették át a szinkronba, ott az van, hogy te most csak fújsz, és ennyi, semmi ujjazás szerencsére :D

a mellettem ülő nő viszont minden izgisebb, hangosabb, váratlan, hirtelen jelenetnél a kezeibé temette arcát, úgy fosott... lényegében ötpercenként, kurvára unalmas volt már, ha nem bírja, minek ül be ilyesmire? :DDD

a Thor előzetese bitangul szólt az IMAX-es rendszeren, kegyetlen volt :C

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#100020) Pitterix


Pitterix
őstag

Logan - Farkas

A fene essen bele, hogy nem volt alkalmam moziban megnézni. :(
Nagyon jó farkasos film. A 3 közül tényleg a legjobban sikerült. Azért hihetetlen, hogy mennyire legyengült öreg korára. Viszont nekem fogalmam se nincsen, mire gondoltak, ami rosszul sikerült Westcherben. Azzal azért nem igazán vagyok kibékülve, hogy a világ legnagyobb elméjét így elintézik, meg hogy ilyen mostoha sorsra jutott. Logan megcsömörlése az élettől még érthető, de Charles professzoré....Arra rettentően kíváncsi leszek, hogy hogyan hozzák majd össze a jövendőbeli X-Men filmekkel.

8\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#100021) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Bocs az off miatt,de sok emberke van itt így hát ha tud segíteni valaki?! Az Alien Covenant kapcsán keresnék Alien e-könyveket ha lehet magyarul!....link megfelelne ,priviben persze....
Elnézést meg egyszer ! :R

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#100022) spiky03


spiky03
veterán

Most értem haza az Alien: Covenant

Még nem olvastam a kritikákat, de ezek után elolvasom, meg amiket Ti is irkáltatok.

Hát érdekes egy film volt az biztos.
Amik tetszettek benne:
- Alien :D
- a kis eredet történet
- fassbenderes részek kivéve a furulyázás :D ezt leszámítva jól játszott
- véres részek

Ami meg nem
- azok a részek, amikor nem volt benne Alien. :DDD
- az egysorosok, mert azok nem nagyon találtak be szerintem
- a főszereplő Ripley utánzat csaj.

Kíváncsian várom mi lesz a következő részben, ami elvileg ez a rész meg a Promi között játszódik.

Nekem a sorrendem:
1, 2, 4, Promi, Alien: Covenant, 3

Egy szó mint száz: David egy jó nagy g*eci. :DDD
Kicsit bekattant a fiú, hogy ő hozta létre a lényeket.

5/10

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#100023) nubreed


nubreed
veterán

Már eddig is láttam, hogy fel van robbanva az internet attól, hogy mekkora szar az Alien Covenant, de itt elolvasva a topic legutolsó 2-3 oldalát ez csak megerősödött bennem. Szóval spóroltatok nekem 3600 Ft -ot. Vagy nem is tudom mennyi mostanában 2 jegy, de ilyesmi. :) Ezt biztos nem nézem meg moziban.

Egyéb film van amit érdemes megnézni mostanában? Arhtur király milyen?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#100024) emiki6 válasza nubreed (#100023) üzenetére


emiki6
veterán

Az Artthur király is megosztó. Mindenhol lehúzták, viszont itt többen is pozitívan vélekedtek (én is). Ha helyén kezeli az ember, akkor nem fog csalódni vagy ilyesmi, szerintem jó mozifilm.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#100025) gerii


gerii
addikt

Én is megnéztem az Alient, a sok negatív vélemény után ültem be rá, és így egész tetszett. Nem ilyen sztorira számítottam, ez valóban egy David film volt, a megkattanását viszont baromi jól adták el szerintem, a Giger rajzok, a gyűjteménye, a monológjai mind szépen bemutatták, hogy a Weyland-től származó ötlete, megszállottsága hova fokozódott.
A film első fele nekem qrvára bejött, az valahogy nagyon profin betalált, már-már Marsi szinten, egészen a fertőződésekig. Utána átváltott egy kaland-horrorba, így igazi Alien filmnek csak a háttérsztori miatt nevezném.

Amitől tartottam, és itt sokan emlegették, hogy kínosan vicces, és bugyuta szereplőkkel van teli, mint a Promi (amit emiatt gyűlölök), azok itt nem voltak.
Persze a kinyíló tojásba belekukkolok, nem engedem ki a másik csajt a szobából érdekes volt, de másra nem mondanám, hogy ajjaj. Lehet ehhez hozzájött a már eleve szkafander nélkül mászkálunk effektus is, de itt legalább nem babusgatták a földönkívülit.
Ami fájt, az a teherhordó hajó kicsinyke daruja miatti súlypontváltozásból eredő összevissza cikázás volt.

Szóval én bírom Davidet, és kíváncsian várom, hogy kerül az LV426-ra a cucc, illetve ki fogja vezetni.
Van abban valami érdekes, hogy az Ember gyermeke az Ember apjának fegyverével akarja kinyírni azt.

(#100026) mayday00


mayday00
őstag

Split/Széttörve.

Végén Bruce Willis vajon ki lehetett?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#100027) oriic válasza mayday00 (#100026) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

David Dunn, a Sebezhetetlenből. Ez a csavar, hogy egy világban játszódik a két film.

Live-Die-Respawn

(#100028) k-adi


k-adi
nagyúr

A szépség és a szörnyeteg (2017)
Beauty and the Beast

Az elvárt szintet hozza, Emma Watson szép benne. Az énekek fele jó, fele szar, a táncok sem győztek meg mindig. A gyertya és az óra párbeszédei viszont jók voltak, kevés poén van de azok általában jók. Mivel eléggé copy-paste a rajzfilmből az egész, ezért a storyt mindenki tudja, a csavart is, stb, így nincs igazán nagy meglepetés. A kosztümök jók, Bella-t szépen fel tudták öltöztetni, ezt viszont el kell ismerni.

(#100029) eeXaa válasza k-adi (#100028) üzenetére


eeXaa
addikt

Jóvótaz!

(#100030) KaitouP


KaitouP
veterán

Most másodszor megnézve a Covenant-ot, felmerült még bennem némi kérdés na meg bugyutaság:

Kezdjük a bugyutasággal: most komolyan, a legénység 80% -a ki lett írtva. Daniels ezután a hajón elkezd közbe-közbe mosolyogva rántottát sütni, eközben az édes szerelmespár a két idióta JÓ ZENÉRE nekiáll fürdés közbe KEFÉLNI. Ez normális?

A kérdés: most akkor Scott azt mondta, hogy három előzményfilm lesz, és a harmadik az Prom. és Cov. között játszódik. Hogy a fenébe tudjuk meg a Covenant utolsó jelenetének következményeit, ha nem azt folytatják? És mégis hogy a fenébe jutunk így el az első Alien film történéseihez? Nagyon nincs ez átgondolva. :U

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#100031) FollowTheORI válasza KaitouP (#100030) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valahogy le kell vezetni a feszkót... meg enni is kell néha... főleg hogy úgy érzik biztonságban vannak, miért ne csinálnák? :F

Szerintem a Promi nincs benne a háromban... szóval szerintem még folytatják ezt, az összeköti majd az Alien bolygójával a dolgokat az első részig. És egy másik ami meg elmagyarázza jobban mi volt a Promi és a Covenant között. Legalábbis én így gondolom hogy ez Scott terve. Meg így lenne logikus.

Persze ehhez nagyon kell hogy sikeres legyen pénzügyileg is a Covenant... úgy néz ki azért a nullszaldó talán meglesz már, de nem ártana dobbantani egy nagyot neki most első hétvégén.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#100032) KaitouP válasza FollowTheORI (#100031) üzenetére


KaitouP
veterán

Hát nem tudom, nekem ez így nem reális. (Még ha jelentősebb idő telt volna el az események között, de így...)

Lehet igazad lesz... majd kiderül. De Scott-tól vegyél el a rendezést. Cameron megkaphatná.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#100033) S e t h


S e t h
nagyúr

A kritikákat olvasva lemondtam az új alienről, ebből nem lesz mozi.
De legalább mostanában végeztem a The expanse sorozattal, szóval a sci-fi rajongásom egyelőre ki van elégítve.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#100034) emiki6 válasza KaitouP (#100032) üzenetére


emiki6
veterán

Cameron még egy darabig el lesz az avatarral... :DDD

Biztos vagy benne, hogy a rendezővel van baj? :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#100035) KaitouP válasza emiki6 (#100034) üzenetére


KaitouP
veterán

Elsősorban a "rajongók" bal**sz kéréseivel van a baj, meg a rendező azon hozzáállásával, hogy alávetjük magunkat 100% -ig a "rajongók" akaratának. Oké hogy egy üzletág a filmipar is, de egy rendező nehogymár feladja az elképzeléseit teljesen azért, mert a nagy többség úgy vélte hogy a Prometheus szar - mert nem az, csak több ész kellett a megértéséhez. Szerintem.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#100036) #48613632 válasza KaitouP (#100035) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igazából nem kell hozzá nagy ész, csak rendesen fejben kell lenni a történéseknek.
Na, ez nem megy az első mozi után, és ott nem is ugorhatsz vissza részekre. Így könnyen elképzelhető, hogy a néző éhesen távozik a teremből.
Ebből meg aztán jönnek a megfejthetetlen rejtély, meg egyéb "unanswered" videók, amik a premier után már el is terjednek.
Sokan meg, egyébként számomra teljesen érthetetlenül, ez miatt lemondják a mozit. Pedig lehet, hogy nekik teljesen mást adott volna.

(#100037) marilllyo válasza KaitouP (#100035) üzenetére


marilllyo
veterán

Én sem értem egyébként ezt az egészet. Alapvetően nem hinném, hogy Ridley Scott-tal lenne a gond hisz nemrég letett az asztalra egy Martian-t is amibe szerintem nem nagyon volt hiba. Itt inkább a forgatókönyvön bukhatott a dolog illetve én szerintem leforgatták a jeleneteket egy teljes kerek filmhez csak a végső vágásban bukott el a balansz.

Én ezeket a logikátlanságokat nem értem benne és sajna az ilyenekből bőven volt a prometheusban is. Mikor egy faék egyszerű dolgot túlbonyolítanak.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#100038) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Alien Covenant: kitűnő első film lehetett volna az új szériában, szerintem ez után jöhetett volna valami Prometheus-szerű, mélyebben boncolgató film.

Alapvetően jó volt, nézhető film, magasan a sorozat 3. és 4. része feletti színvonallal (mondjuk főleg a negyediket nem nehéz . . . ).

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100039) WayneGace válasza KaitouP (#100035) üzenetére


WayneGace
őstag

Honnan veszed, hogy mit ad fel? Honnan lehet tudni, hogy egyáltalán érdekli őt még ez az egész alienesdi és nem csak a pénzért bevállal még néhány részt?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#100040) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Privátban értekeztünk az Alien Covevant-ról egy kollégával, szeretném azt leszögezni, hogy szigorúan lore szinten nem akkora hülyeség a film, mint amit először hinne az ember. Ha a korábbi 5 film alapján vizsgáljuk, akkor két lényeges dolgot ki tudnék emelni, egy nagyon negatívat, ami végül romba döntötte a filmet a szememben és egy pozitívat, ami például arra sarkallna, hogy elolvassam az Alan Dean Foster-féle regényt.

A negatívval kezdem, mert ez az egyszerűbb: Scott teljesen elvesztette a realitásérzékét, mikor a szereplőkről van szó. Az egy dolog, hogy a 4 perces Last Supper adja a legtöbb karaktert mindenkinek, a film meg csak a vágóhídra küldi őket sorban, de úgy próbálja meg majmolni a saját filmjét, hogy még ebben is elvérzik. Mondok két példát, Kane és Oram, illetve Brett és Rosenthal esete.
Míg Kane egy látszólag elzárt, teljesen elhagyatottnak tűnő helyen, a kíváncsiságától vezérelve nézi meg a tojásokat, addig Oram mit csinál? Miután látja, hogy a neomorph lefejezte az egyik emberét, David pedig bábozik a lénnyel és kiakad, mikor Oram lelövi, sőt, még fegyvert is szegez a rohadék androidra, és mégis képes utánamenni a creepy bonctermébe és belenézni a tojásba, mert David azt mondja, hogy biztonságos. Most komolyan, miért? Miért kell ennyire hülyére venni a figurát? Ha nem lett volna Faris korábbi Darwin-díjas szerencsétlenkedése, amivel sikerült még a kompot is felrobbantania, azt mondanám, hogy ez volt a film "csúcspontja".
A másik példa szintén elég látványos: míg Brett úgy vált el a csapattól az eredeti Alienben, hogy ugyan a lény kinyírta Kane-t, mikor megszületett, de kisebb mint egy macska és alapvetően ártalmatlannak tűnt, el is menekült inkább. Nem számított arra, hogy egy 2,5 méteres szörnyeteg fogja elcipelni pár órával később, nem mellesleg csak egy ostoba melós volt. Rosenthal meg mit csinál? Miután a szeme láttára csúszik ki egy társa szájából a lény, majd alig egy órával később ugyanez a lény már ötször akkora, többedmagával megtámadja a társaságot, kinyír még egy embert, lelőni is alig lehet, pedig voltak vagy öten ekkor még, képes egy szál pisztollyal különválni a többiektől. *taps*
Azt már említeni sem érdemes amúgy szerintem, hogy a cgi néhol nevetségesen ócska volt (mármint tényleg, felnevetett rajta a közönség), meg Shaw éneklésétől kezdve David kísérletezéséig olyan gigantikus plothole-okkal van tele a sztori, amit még félórányi plusz jelenettel sem tudnak befoltozni. A karakterek is gyengék, nincs is rendesen kidolgozva köztük a kapcsolat, pedig pl Daniels és Oram között feszülhetett volna egy olyan ellentét, mint Ripley és Ash között az első filmben. Azon is nagyvonalúan átsiklik a film, hogy a tervezők korábban már gyártottak xenomorph jellegű lényeket, ott volt a Prometheusban a kép, Scott most mégis ilyeneket mond, hogy David csinálta az idegent. Azt meg szerintem firtatni is felesleges, hogy mégis mitől gyulladt ki James Franco, el kell fogadni, hogy a krioálom veszélyes üzem. :D

Viszont nézzük a pozitívat, ugyanis lore szintjén igenis illik a világba és megmagyarázható nagyrészt, ami a filmben történik. Ugye az eddigi filmek is mind megmutattak a xenomorphokról egy-egy új fejezetet. Az első bemutatta, mi is ez a lény, milyen szörnyű a teljes életútja, a második a szociológiáját bővítette, a harmadik hozzáadta a gazdatest tulajdonságait átvevő lény koncepcióját, míg a negyedik a klónozás során megváltozott fiziológiát boncolgatta.
Ebbe beleillik a Prometheus is, ami a trilobitával és a deaconnel egyfajta távoli előzményt szolgáltat a későbbi xenomorph-hoz, a Covenant két lénye (a fehér neomorph és a szinte alien protomorph) pedig sokkal érdekesebben fűzi tovább a lény evolúciójának történetét. Az számomra nagyon furcsa volt, hogy már kifejlett lényként bújik elő mindegyik a gazdatestből, ezt baromságnak is érzem, mert túl nagyok voltak ahhoz, hogy az ember még éljen, mikor kikel, ráadásul felvet egy érdekes kérdést is: hogy lehet, hogy az Alienben látott lény az evolúció csúcsa, mikor ezek nagyságrendekkel gyorsabban kikelnek, ráadásul már harcrakész állapotban, míg egy chestburster-nek még bujkálnia kell órákig, mire megnő.
Az is baromság volt amúgy, hogy agyrém módon filmen belül sincs egységes módja a születésnek, hisz Oramból baromi gyorsan kikelt a protomorph, míg Lope-nál minimum órák teltek el az impregnálás és a születés között. A spórás rész meg végképp érthetetlen számomra, ennél már annyira az volt az érzésem, hogy Scott mindenáron nagyot akart mondani, hogy csak egy kis mosolyra futotta tőlem.
Ami viszont érdekes volt, hogy az itteni két lény nagyságrendekkel agresszívebb és ostobább, mint a későbbiek. Talán itt a magyarázat arra, hogy ugyan ezek már kész lényként, gyorsan kelnek ki a gazdatestből, de kifejlett állapotukban nem veszik fel a versenyt a xenomorph-fal, ezért kell Davidnek kísérleteznie, hogy a kész produktum még jobb legyen. Viszont amit nem tudtam hova tenni, az maga David: egyrészt a nevetséges furulyázás, másrészt a bábozása. Mindkettő annyira kizökkentő és hihetetlen volt, ráadásul a bábjáték még lore-idegen is, hogy nem tudok rájuk rendes magyarázatot találni, hogy Scott hogy gondolhatta ezt komolyan. :D

Amúgy szerintem bármennyire is érdekes akar lenni, összességében magasan a legrosszabb filmje a sorozatnak és még a Prometheust is sztornózza sok szempontból, ami abszolút érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#100041) #48613632 válasza WayneGace (#100039) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azért ezt nem lehet ennyire különválasztani. Mármint, a szeretem, vagy csak pénzért teszem dolgot.
Persze magamból indulok ki, és ugye filmrendező sem vagyok, de amiből jól tudok szakítani, azt valahogy szeretni is tudom.
Főleg, ha még értek is hozzá.

(#100042) emiki6 válasza WayneGace (#100039) üzenetére


emiki6
veterán

Aszonta Scott, hogy a Prométeusszal egy új irányvonalat akart. Gondolta az élien már lerágott csont és elkezdi megmagyarázni, megindokolni az Alien filmek történéseit, stb a prométeusszal. Erre jött a felháborodás, hogy holazélijen?mijez?hogyképzeliezt?stb. Ezt látta scott és megértette, hogy az emberek leszarják, amit csinálni akart, nekik az a fontos, hogy legyen benne élijen, ezért csinált egy filmet, amiben van. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#100043) marilllyo válasza Bad Pritt (#100040) üzenetére


marilllyo
veterán

Azt hittem nem egy rugóra jár az agyunk de végül is ahogy olvasom még is. Pláne tényleg amit írtál is, hogy állítólag az a tökélyre fejlesztett idegen amit a későbbiekben látunk....de szerintem szaporodás terén a Neomorph sokkal előrébb jár ugyebár. Bár erre most ahogy leírtam végül is lett egy magyarázat a fejemben. Ugye a tömpusz fegyó két féle képpen ölhet. Vagy instant halál vagy pedig a gazdatestet felhasználva hybridet hoz létre. (ezt Dávid mondja ugyebár). Lehet, hogy David el akarta vetni az első variációt, hogy mindenképpen minden esetben új lény szülessen és ne haljon meg egyből a gazdatest. Ezért kell a facehugger fázis bele. Igen erőltetett és vérszegény de jobbat nem tudtam kitalálni. :D

Alan D. Foster Alien regényére gondoltál? Nekem megvan elolvastam. Sokat nem tesz hozzá a storyhoz. Hozzáteszem a sztorit nem ő találta ki. Eleve egy időben adták ki a filmmel. '79. Ha jól tudom ő csak utólag megírja könyvben is őket...plusz hozzátesz picit. Így volt ez a Dologgal is.
Ami az Alien 1-ben rendezői változatában van annyit. Meg még az alien hajkurászásánál egy jelenet rémlik.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#100044) KaitouP válasza #48613632 (#100036) üzenetére


KaitouP
veterán

Nagy ész persze nem, de azért több, mint amivel beülnek egy F&F filmre mondjuk.
Aztán meg a hőbörgés hogy "mi vót ez, jajdeszarvolt", meg a videók, ahogy mondtad, és akkor ezek a "kritikák" határozzák (részben) meg a következő rész milyenségét - Scottnál.
Persze nem akarom én ekézni a hőbörgőket, mert nem ők a közvetlen okai a Covenant bénaságainak.

(#100037) marilllyo

Hm, a Martian nekem kimaradt, de köszi hogy mondod, meg fogom nézni mindenképp azt a Scott művet is.
A forgatókönyv nyilván ludas, persze, csak nem tudom hogy amikor elolvasták, ezt miért hagyták jóvá. Gondolták hogy ez így jó lesz? Kiváncsi leszek egyébként, hogy lesz -e valami rendezői változat BD -n, és milyen extra jelenetek kerülnek be, ha igen. (Bár a lényegi részét a filmnek úgy sem változtatja meg. :D)

(#100039) WayneGace

Jogos a felvetés. Hát a fene tudja, sajnos nem látunk bele, de aztán lehet igazad van, és igazából magasról tojik már rá - ugyanakkor ezt én valószerűtlennek tartom.

Közben hogy legyen más is: Schwarzi jó hírekkel szolgált a Terminátorral kapcsolatban.

Odébb van még az a 2019, de az talán jó hír hogy Cameron visszakapja a jogokat.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#100045) Bad Pritt válasza marilllyo (#100043) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A neomorph-nál nekem is valami hasonló elméletem lenne.
Foster írta az első három film regényét, azok nekem is megvannak és most ő írta meg a Covenant regényt is, hátha az jobb, mint a film...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#100046) FollowTheORI válasza emiki6 (#100034) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem alapvetően Ridley ötleteit írják meg az írók... de persze nyilván az írókkal van a baj, mert a konkrét cselekményt, a párbeszédeket, forgatókönyvet nem Ridley írja.

Én mondjuk 50%-50% tartanám a hibákért felelősnek Ridley-t meg az írókat.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#100047) marilllyo válasza KaitouP (#100044) üzenetére


marilllyo
veterán

Igen jó lenne egy rendezői változat. Szeretném látni ahogy Walter megtanul harmonikázni is. :DDD ;]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#100048) KaitouP válasza marilllyo (#100047) üzenetére


KaitouP
veterán

Pont valami ilyesmire gondoltam én is. :DDD Még több andorid muzsikálást a népnek! ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#100049) FollowTheORI válasza emiki6 (#100042) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem inkább a stúdió. :)

Először a cím Paradise Lost volt... szvsz, az Alienesdit a studió erőltette rá, mégpedig ezen okok miatt, de nem Scott. Szerintem nem ő miatt lett ilyen. Biztos vagyok benne ő máshogy folytatta volna magától.

Valószínűleg az egész történet nagyot változott.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#100050) FollowTheORI válasza Bad Pritt (#100040) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

No igen, ezt írtam énis...

Oram tojásos viselkedése tényleg egy fasság volt, de én ezen túllendültem ahogy írtam is. Rám ez nincs ekkora negatív hatással. Szinte az összes ilyen filmben hasonló megoldásokkal léptetik tovább a cselekményt. (valaki csinál valami oltári hülyeséget) hogy a megfelelő irányba menjen tovább a film.

A kompos rész szerintem rendben van, egy pánikoló nőtől én nem is várnék többet. Szerintem ez reálisan is megtörténhet így. Számos való világbeli példát lehetne hozni, mekkora hülyeségeket képes csinálni egy pánikoló nő. Ilyenkor észérveket és döntéseket várni felesleges... :D

Alapvetően bíztak Davidben, hisz azt mondta nekik az a hely tökéletesen biztonságos.
Szeritem te is simán el mennél vécére, cigizni, akármi egyedül, ha úgy tudod biztonságos a hely, meg addig tényleg nincs is okod rá hogy ebben kételkedj (annak tűnik).

Lesz még ideje tökéletesíteni a dolgokat... innen még sokféle úton eljuthatunk az első film Alien-jéig. Lehet hogy más genetikai kódokhoz fér csak hozzá később David, és sokkal emberibb fokozatok épülnek be így a szörnyekben, ezért kell egy hosszabb lassabb "inkubációs fázis"... ezen a bolygón, az ottani fekete cucc segítségével, meg ennyire agresszív és gyorsan fejlődő lények lehetségesek még.

Még van másik cca 20 év az első film történéséig. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.