Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161001) Bad Pritt válasza stellaz (#161000) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja, csak már nem a filmről beszéltek, hanem fizikáról és full off az egész téma. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#161002) eeXaa válasza Tibiajax (#160998) üzenetére


eeXaa
addikt

Inkább az oppenhejmert, nézd mert az valós eseményeken alapul, szinte mindenki szerint jobb film, sokak szerint egyenesen masterpìsz. :)

...de szerintem, nem ......
...azzal kapcsolatban hoztam fel a tenetet, ami kiváló film a műfajában, akció/scifi/fantasy.
Ezért indult a tenet ekézése, hogy bizonyitsák valahogy, hogy semmit sem ér a véleményem....
...ellenben kiváncsi vagyok te hova raknád az opit a tenethez vagy az interstellarhoz viszonyítva...

(#161003) Ispy válasza eeXaa (#161002) üzenetére


Ispy
veterán

Szóval a te hibád az egész, sejtettem. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#161004) Ispy válasza Bad Pritt (#161001) üzenetére


Ispy
veterán

Pláne, hogy továbbra is próbálják a valóságot ráhúzni egy akciófilmre, mert...miért is? Továbbra is rejtély számomra.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#161005) Ispy


Ispy
veterán

Egyébként azt gondolom, hogy Nolan nem is akarja, hogy az emberek értsék, nem véletlen az érezd kifejezés, úgyanis a filmben van pár info morzsa az alapokról, aztán egyből bevág a mélyvízbe, ahol esélyed sincs követni az eseményeket, mert szerintem nem is akarja a film, hogy követni tudd, érezni kell. :P

Pont ezért van az utálat a film íránt, mert aki nem érezni, akarja hanem érteni, nos az itt filozofálgathat napestig...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#161006) devil-k válasza Ispy (#161004) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sokan unatkoznak…

- mozi bolondéria -

(#161007) stellaz válasza Bad Pritt (#161001) üzenetére


stellaz
addikt

A film fizikája adja a cselekmény alapját, amit egyrészt nem árt, ha megért az ember, vagy megérti, hogy hülyeség az egész és semmi értelme az egésznek.

Persze lehet full agyatlanul is filmet nézni, csak akkor kár is beszélni bármelyikről, meg hogy mit miért csinál adott szereplő. Vagy hogy milyen gondolatokat ébresztett a film.
Könyörgöm, ne legyen már érték, ha valaki nem gondolkodi egy film kapcsán.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161008) Tibiajax válasza stellaz (#161000) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ok ok. nem is ezzel van a bajom. csak..
ez a tenet már lassan egy hete fut itt. kicsit már uncsi ennyi belőle

[ Szerkesztve ]

(#161009) stellaz válasza Tibiajax (#161008) üzenetére


stellaz
addikt

Sok idő kibeszélni ezt a témát :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161010) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Black Bear - megérdemli az IMDB-s 6.5-öt, de többet azért nem igazán.
Nem nevezném túl eredetinek sem. Bár pont ugyan ilyet még nem hiszem, hogy láttam, de az alapkoncepció nem totálisan idegen számomra, és szerintem a konkrét film sem hoz ki magából mindent, ami beleférne. De egynek bőven jó. Messze nem tucat-hulladék, avagy "láttam már százszor ugyan ezt más köntösben".

#161008Tibiajax - A panaszleveled továbbítsa valaki Nolan-nek. :DDD
Ha jól emlékszem, az Interstellar-ról sem mondtam sok rosszat, pedig szerintem talán a LEG túlhypeoltabb film, ami gyakran szóba szokott kerülni a mai napig. Nem tehetek róla, hogy túl tett saját magán. :P Az Oppenheimer-t meg sem fogom nézni, mert még elveszi a kedvem attól, hogy 3, 4...? alkalommal újranézzem valamikor az Inception-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#161011) Bad Pritt válasza stellaz (#161007) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Gondolkodjál, ha nagyon akarsz, csak az a problem, hogy már nem a filmről beszélsz. Nem kell full agyatlanul nézni, de túltolni sem, ha érted, mire célzok. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#161012) Bad Pritt válasza stellaz (#161009) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Aham, a valóság meg az, hogy egy 4 perces yt klip elmagyarázza a témát, utána meg csak el kell fogadni, hogy úgy zajlik a film, ahogy. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#161013) stellaz válasza Bad Pritt (#161012) üzenetére


stellaz
addikt

elmagyarázza az elmagyarázhatatlant :) ha nem lenne hülyeség az egész, akkor valóban elég volna rá 4 perc :D

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161014) Bad Pritt válasza stellaz (#161013) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem, a töltényes jelenet tökéletesen lefekteti az ötlet alapjait, amit utána a maradék játékidőben néhány hibával ugyan, de végig is követ a film. Ezt vagy elfogadod és megpróbálod élvezni az amúgy középszerűnél is gyengébb, generic akcióbutaságot, vagy görcsösen ragaszkodsz a való világ szabályaihoz, amik nyilvánvalóan nem értelmezhetőek a film eseményeinél és tolod a rizsát feleslegesen. :)

De részemről ennyi a téma, így is szekunder szégyen már az is, hogy egyáltalán végigkövettem ezt a bullshitcunamit. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#161015) Ispy válasza Bad Pritt (#161014) üzenetére


Ispy
veterán

De akkor ész nélkül nézed a filmet? ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#161016) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

A Tenetes hozzászólásokat légyszives kezdjétek már a "Tenet" szóval, akkor azok, akik kurvára leszarják egy hollywoodi blockbuster mögött rejlő kamufilozófiát, gyorsan továbbgörgethetünk.

De komolyan nem tudom elhinni, hogy több száz/ezer filmmel a hátatok mögött ennyire komolyan bírtok venni egy Nolan filmet.

Egy simán jó akcióscifi, se több, se kevesebb. Én jól szórakoztam rajta.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#161017) janos666 válasza Bad Pritt (#161012) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én is épp egy HollyWood-i forgatókönyvírás elején járok, ami egy novellám alapul majd, amit egy youtube skit után hozok ki, ami egy fórumhozzászólásra épít majd, amit épp egy másik böngészőfülön kezdek mindjárt gépelni, ami a tervek szerint egy tweet-en nyugszik, amit nemsoká elkezdek szerkeszteni, ami arról fog szólni, hogy az előbb valami fura zajt hallottam a ház előtt, csak már elfelejtettem a dallamát, de talán még beugrik, és akkor $$

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#161018) stellaz válasza Bad Pritt (#161014) üzenetére


stellaz
addikt

Hát ez az :D A töltényes rész már önmagában hülyeség, nem lefeketi az alapokat, hanem összzavar mindent.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161019) lezso6 válasza stellaz (#161018) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a baj, hogy retTENETesen rosszul közelíted meg a témát. Úgy lenne helyes, hogy először értelmezed, megérted a koncepciót, és utána döntöd el, hogy tetszik-e. Te viszont inverz módon már előre eldöntötted hogy nem tetszik, innentől kezdve eleve úgy "értelmezed", hogy a koncepció hemzsegjen a hibáktól, mert ez támasztja alá a prekoncepciód.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#161020) Pitterix


Pitterix
őstag

Fast X

Teljesen hihető, simán CGI nélkül kivitelezhető, valós történetet alapuló autós, verekedős, lövöldés, enyhén vicces baromság.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#161021) Ispy válasza Pitterix (#161020) üzenetére


Ispy
veterán

Az enyhén viccessel nem értek egyet. :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#161022) Bad Pritt válasza Ispy (#161021) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nagyon vicces? :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#161023) Ispy válasza Bad Pritt (#161022) üzenetére


Ispy
veterán

Igaz, izlés kérdése, de inkább nézem meg a tenetet minden nap életem végéig, mint ezt mégegyszer. Mondjuk legalább azt kaptam amit vártam, azaz semmit.

Igazából próbálom felidézni miről is szólt, vagy mi is történt benne, de nem igazán találok emlékeket. :B

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#161024) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tenet témához:

Tenet, but in reverse (komplett film! :D)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#161025) Ispy válasza lezso6 (#161024) üzenetére


Ispy
veterán

De miért beszélnek benne skandinávul? :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#161026) Major Lion válasza stellaz (#161000) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ja, de mar tobb mint egy hete a Tenet a tema es nem latom hogy a velmenyek kozelednenek egymashoz :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#161027) Tibiajax válasza Major Lion (#161026) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

épp ezért kéne még most melegében, egy hét után abbahagyni, lehet

(#161028) radi8tor válasza Tibiajax (#161027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja mielőtt bezár a bazár.

⭐ Stella

(#161029) stellaz válasza lezso6 (#161019) üzenetére


stellaz
addikt

Tévedés, vártam ezt a filmet és Nolan filmjeit alapvetően kedvelem, sőt, az ötlet sem volt rossz elsőre, bár nem tudtam róla, mikor beültem a filmre.

Egyszerűen nem tudtam nyomon követni a szereplőket, hogy most akkor ki mit miért és az eseményeket mozgató fő fizikai állításokkal sem került szinkronba a cselekmény, ami már a moziban is rettenetesen zavart.

Ennyi, nem kell többet mögé látni.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161030) Mr K válasza Ispy (#161004) üzenetére


Mr K
senior tag

Ha a képen látható történések ellentmondásban vannak a néző tapasztalatával vagy tudásával, akkor az kizökkent a műélvezetből, és a továbbiakban egy baromságnak fog tűnni. A filmesek mázlija, hogy a nézők többségének nincs a látottakkal kapcsolatban tapasztalata vagy tudása.

Példa. A Fall c. mű egyeseknek tetszik, másoknak kevésbé, de az IMDB kommentek szerint hegymászóknak egyenesen nézhetetlen, mert egy hegymászó nem viselkedik úgy, mint a csajok a filmben. Klasszikusabb példa a Cápa c. film, ami átlagembernek thriller, de a karibi mozilátogatók szerint inkább vígjáték - állítólag. (Mert magára valamit is adó cápa nem viselkedik úgy, mint a filmben.)

Ha valaki rendelkezik bizonyos természettudományos ismeretekkel, akkor az ezeknek az érvényesülését el fogja várni, akár egy sci-fi-ben is. Például zavarni fogja, hogy az űrcsatában miért úgy mozognak a vadászgépek, mintha vadászrepülők lennének a légkörben. Vagy ha "elmegy az áram" az űrhajón, akkor miért áll le a forgása? Minek az űrhajóra a hajtómű, ha az űrhajó a hajtóműre merőlegesen mozog? Hogy lehet elhagyni egy földszerű bolygó légkörét fél perc alatt úgy, hogy se hangrobbanás, se súrlódástól felizzó hajótest vagy gázok?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#161031) stellaz válasza lezso6 (#161024) üzenetére


stellaz
addikt

2:14:15-tól látszik, hogy kissé fura a mozdulat visszafelé, valami nem stimmel, pedig ugye kéne :)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161032) lezso6 válasza stellaz (#161029) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt fel lehet róni a filmnek, hogy sokak számára követhetetlen, legalábbis első nézésre. Ez alapján minden joggal lehet mondani, hogy egy szar film.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#161033) stellaz válasza Mr K (#161030) üzenetére


stellaz
addikt

jaja, ebben van igazság, főleg ha olyan logikai ellentmondások vannak benne, amit nem lehet megmagyarázni azzal, hogy ez egy soha nem látott technológia és fogadjuk el, hogy ez így működik. A Star Warsban elég sok mindent el tud fogadni az ember, hisz ki tudja mi volt réges régen abban a messzi messzi galaxisban, de amikor bombáznak a világűrben és kentaurok lovagolnak a csillagromboló felszínén, hogy egy darab antennát kiiktatva földre tegyék a flottát... hát azért szerintem ott 12 év és IQ80 felett bárki megremeg :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161034) Bad Pritt válasza Mr K (#161030) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondjuk az is jó nagy világtalan hülye, aki így áll fikciós filmekhez.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#161035) stellaz válasza lezso6 (#161032) üzenetére


stellaz
addikt

Nálam még a főszereplő volt egy borzalmas választás, egyszerűen nem hittem el róla, hogy kompetens a csávó.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161036) lezso6 válasza Mr K (#161030) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Legtöbb filmben a számítógépek pittyegnek, hogy bip-bop. Hülyeség? Persze. Zavar? Nem, mert ez egy film, ilyeneken kár fennakadni. Ahol meg normálisan van megcsinálva az nálam plusz pontot kap. A Tenet is ilyesmi, mert habár nem tökéletes, de sokkal-sokkal koherensebben van összedobva mint a legtöbb ilyen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#161037) lezso6 válasza stellaz (#161035) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mert rasszista vagy. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#161038) stellaz válasza Bad Pritt (#161034) üzenetére


stellaz
addikt

A fikció nem egyenlő a logikátlan f@szsággal.

A dokufilmen kívül kb minden fikció, ilyen erővel egy a romantikus filmbe is belefér, hogy a háttérben a befőtt teszi el a nagymamát, mert ugye ilyesmit fikciós filmen nem szabad számon kérni.

#161037 lezso6
gyanús, mert a Django elszabadul-ban is ezt éreztem, amikor a tökös box promótert adta a fazon :D

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161039) Bad Pritt válasza stellaz (#161038) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A fikció azzal egyenlő, amivel a készítő egyenlővé teszi.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#161040) stellaz válasza Bad Pritt (#161039) üzenetére


stellaz
addikt

Hát izé.... akkor Nolen ezt egy logikátlan f@szsággal tette egyenlővé :DDD

Kár, mert ha egy kicsit ezt a részét jobban kitalálják, akkor jó kis koncepció lett volna.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161041) Bad Pritt válasza stellaz (#161040) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Fuh ember... szakadj már le a Tenetről, rég nem ez a téma, kolléga is teljesen más példákat hozott.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#161042) lezso6 válasza stellaz (#161038) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"ilyen erővel egy a romantikus filmbe is belefér, hogy a háttérben a befőtt teszi el a nagymamát"

Nézd meg Az időutazó feleségét. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#161043) Pitterix válasza Bad Pritt (#161022) üzenetére


Pitterix
őstag

Kínosan....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#161044) KISDUCK válasza Bad Pritt (#161041) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ne már, pedig lenne nekem még kérdésem. Ha a fordított emberek kilélegzik a fordított széndioxidot akkor az csökkenti az üvegházhatást? :F

;]

(#161045) mephi666 válasza Mr K (#161030) üzenetére


mephi666
nagyúr

a Fall érdekes egy jószág volt... kapartam azért itt-ott a falat a főszereplő(k) hülyesége miatt :DDD a hatalmas csavart meg elég korán kezdtem érezni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#161046) Ispy válasza Mr K (#161030) üzenetére


Ispy
veterán

Az ilyen ember ne járjon moziba. ;]

A kedvencem, amikor ilyen hekkerek megnyomnak pár gombot és látod a képernyőn ahogy "feltöri" a rendszert. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#161047) Mr K válasza lezso6 (#161036) üzenetére


Mr K
senior tag

Megvallom, a számítógépes baromságok nagyon zavarnak. :B Pl. az ízlésesen elhelyezett ablakokban futó forráskód listázások. Vagy amikor a SWAT főhadiszálláson a kapitány(nő), csak úgy felpattan a számítógép elől, és elrohan - se a gépet nem zárja le (ott virítanak a top secret doksik), se az irodát nem zárja be, de még a villanyt sem kapcsolja le. Stb.

Ennek valószínűleg az az oka, hogy számítógépet azért már láttam. Mondjuk egy szépen megkoreografált verekedés meg nem zavar, mert verekedni meg nem szoktam. :) De azért gyanítom, hogy a harcművészeti edző vagy önvédelmi oktató nem javasolná, hogy ötven kilós hölgyként másszak fel egy kilencven kilós, csupa izom férfi nyakába, és úgy próbáljam ledönteni a lábáról. :D

#161034 Bad Pritt Vegyünk egy fikciós alkotást. Főhősünk a hekker haverjával call centeresként dolgozik. Munkaidőben (körülöttük headsetes kollégák és kolleginák) hekkelgetnek, majd kapnak egy rejtélyes üzenetet, amikor is felállnak, úgy hagyják a gépeiket, ahogy van, és kisétálnak a helyiségből, hogy utánajárjanak. Szóval neked ezen a ponton a szemöldököd sem rebben? ;)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#161048) stellaz válasza Ispy (#161046) üzenetére


stellaz
addikt

azért azt is lehet jól, meg rosszul

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#161049) Miklós315 válasza Ispy (#161046) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Csúsztatás.
1. A hekkereknél sokszor (rengeteg filmben) elég utalásszerűen ábrázolni, hogy "ő most hekkel". Egy adott jelenetben, amikor éppen igény van rá. Tehát pillanatnyi szükséges képesség, hogy a történet haladhasson. (Ha a film kimondottan hekkerek hekkerkedéséről szól, akkor gáz, ha nem megy mélyebbre, kevésbé hiteles az ábrázolás... de pl. a Nirvana c. filmben jelentősebb hangsúlyt kap a hekkerkedés, mégsem mondható hitelesnek az ábrázolása, és mégis: nem zavaró a történet/tanulság szempontjából, elég az utalás-jelleg, tud működni).
2. Ott az Idétlen időkig c. film. A búbánat sem kezd el azon agyalni, hogy "mégis hogyan lehetséges?". Ott ugyanis egy "fikciós mágiaként" kezeled a szitut, ami csak segédeszköz egy karakter karakterfejlődéséhez, mely fejlődés szórakoztatóan van ábrázolva (tele vicces hülyeségekkel). Élvezed.
3. Van viszont az a film-kategória, ami qrvakomoly arccal eléd tolja magyarázatként (kifejti, megmagyarázza, indokolja, tanítja - egy mondattal vagy fél órás kiselőadással), hogy mi az egész bonyodalom/konfliktus (a történet tétjének, lényegének) "tudományos alapja". És abból építkezik, arra építkezik, azt használja. Nélkülözhetetlen az egészhez.
Namost, ha ez a tutorial-tartalom kuka, akkor az egész film kuka. Vagy ha a tutorial-tartalom meg is áll(hat)na, de a rá épülő film telibesz... azt, akkor is az egész film kuka lesz...
4. ...kivéve, ha arra büszke a "nagyérdemű közönség", hogy idézem: "nem is akar gondolkodni, mert "kóla-popcorn-agykikapcs"=szórakozás"...

"Szerintem."

(#161050) mephi666 válasza Mr K (#161047) üzenetére


mephi666
nagyúr

...NCIS-ben keresd meg akkor azt a részt, amikor ketten hekkelnek úgy, hogy 4kézzel verik a billentyűt :DDD

megkerestem inkább

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.