Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137101) Tibiajax válasza Mik76 (#137097) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

oké. vegyük le a sokcsatornás hangsávot és tekintsük meg együtt a filmet egy 55cm-es akai tévén. akkor is rohadt jó film lesz, úgy állunk fel majd a stáblistánál?
...mert -csak egy példa- a ponyvaregény akkor is jó lesz

(#137102) Mik76 válasza Tibiajax (#137101) üzenetére


Mik76
senior tag

A ket film egyetlen dologban egyezik, hogy mindketto film. Nem igazan erzem hogy lehet realisan osszehasonlitani a kettot.
Amugy en is szeretem a Ponyvaregenyt, de ennyi erovel meg lehet probalni osszehasonlitani a szaz meteres sprintet is a sakkal. Mindketto sport.

Valoban erossege a filmnek a hang es latvany, de ez eppen azert fontos hogy az egyen perspektivajabol minnel inkabb at lehessen elni milyen is benne lenni egy ilyen szituacionak a kozepeben. Vannak olyan haborus filmek ahol meg tul sok szerepet kap a politikusok, tabornokok dontesei es maganelete. Ez is egy perspektiva. A hetkoznapi baka szemszogebol igy nez ki, a tabornokebol ugy. Mindkettonek megvan a letjogosultsaga, a hangsuly azon van hogy mennyire sikerul megvalositani. A Dunkirk szerintem remek lett.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137103) Miklós315 válasza Mik76 (#137102) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nekem pont ez nem jött át, sem a Dunkirk, sem az 1917 esetében sem, bár értem, hogy ezt célozták meg, de valamiért mégis csak egy "tech demo" és nem "a baka szemszögének maximalizálása" lett számomra mindkettő...

"Szerintem."

(#137104) Tibiajax válasza Mik76 (#137102) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Nem igazan erzem hogy lehet realisan osszehasonlitani a kettot.
hát úgy, hogy ez egy filmvilág beszélgetős topik, és mind a kettő film. :D sőt továbbmegyek, amerikai mozifilm.. a kérdés pedig -alapvetően- úgy szólt, javíts ki ha tévedek, jó film-e?
a ponyva csak egy ellenpélda akart lenni e kérdésben
szóval akkor az van, hogy jó film mind a kettő, csak más más szemszögből kell őket nézni.
értem

(#137105) Viszlát válasza Mik76 (#137100) üzenetére


Viszlát
addikt

A Midway-jel majd azért óvatosan, erősen B kategóriás (helyenként ZS), amit egy kedves barátom úgy foglalt össze tömören és röviden, hogy történelemhamisító fos (az illető igen komolyan képben van a II. Világháborút illetően, különösen a légierő és a hadihajózás tekintetében). :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137106) Bad Pritt válasza Viszlát (#137105) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Midway komolyságához: nem volt igény a Navy részéről tiszteletbeli vetítésre, ahol az összes ellentengernagy elmondhatta volna, milyen fasza és menő lett és gyertek tengerésznek.
Ez csak azért mókás és leírja a film komolyságát, mert a Battleshipnek volt anno sajtós promo vetítése. :D
Röviden egy hulladék film.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137107) Viszlát válasza Bad Pritt (#137106) üzenetére


Viszlát
addikt

A történelmi részéhez nem nagyon értek, de mint film, valóban nehéz lenne a hulladéknál pozitívabb jelzőt találni rá...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137108) PuMbA válasza eeXaa (#137099) üzenetére


PuMbA
titán

A Midway-ben én egy repülős jelenetet sem látok, mert az egész CGI :) Nagyon lerí róla a mű-ség.

[ Szerkesztve ]

(#137109) Mik76 válasza Viszlát (#137107) üzenetére


Mik76
senior tag

Valami remlik hogy a trailer konkretan elriasztott... Eloszor azt csekkolom ujra, koszi! :DDD

Miklos315
Azt is tervezem megnezni, meg nem volt hozza szerencsem. Mindenesetre a trailer meg a kritikak alapjan azt hiszem a tech demo inkabb jellemzi az 1917-et. Proji meg a hang megvan vegre, lehet zuzni a latvany filmekkel otthon. Ilyen is kell neha. :B

Tibi
Pontosan. Szerintem mindketto jo film, mas es mas erenyekkel. A Ponyvat mondjuk tobbszor lattam, de ez azert is van mert vagy huszonegynehany eve van alkalmam ujra nezni, meg viccesebb is. Haborus filmekhez jobban meg kell aceloznom az idegeimet.
:K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137110) Miklós315 válasza Mik76 (#137109) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Kíváncsi leszek a véleményedre, pláne a Dunkirkhez képest (jobb, ugyanolyan, rosszabb). A cucchoz meg grat, hajrá Bliss! :)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#137111) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Életemben szerintem kb huszadszorra nézem végig az Armageddont és még mindig élvezem minden percét.

Kíváncsi vagyok, a mai filmek közül melyik lesz ilyen időtállóan szórakoztató.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#137112) Mik76 válasza Miklós315 (#137110) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi! :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137114) SQX_Barto válasza Narxis (#137041) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Ha lattad volna a rajzfilmet, csak fognad a fejed, mi ez a baromsag :)
Ez kb valami eltevedt Marvel szuperhos movie, aminek rossz cimet adtak :D

Mulan (2020)

aki ezt a forgatokonyvet irta, el kene kuldeni havat lapatolni az eszaki sarkra....
sok koze nincs az eredetihez, a sztori egy baromsag
a csaj kb egy jedi 😀

Ez a video eleg talalo :)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#137115) Viszlát válasza Rigormortiis (#137111) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagy eséllyel fogsz a mostaniak között is ilyet, nincs túl magasan az a bizonyos léc az Armageddonból ítélve. ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137116) Peterhappy válasza SQX_Barto (#137114) üzenetére


Peterhappy
őstag

köszi a videót, nekem épp ennyi épp elég volt belőle - és így még legalább szórakoztató is volt.

(#137117) Peterhappy válasza Viszlát (#137115) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gonosz. Bezzeg ha ezt Ő írja neked, most egy napra ki lenne tiltva innen ;]

(#137118) Viszlát válasza Peterhappy (#137117) üzenetére


Viszlát
addikt

Ad 1, én nem néztem meg 20x az Armageddont, ad 2, ha feladatom lenne bárkit is kitiltani innen, akkor tuti nem vele kezdeném. ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137119) OPiiPO válasza Viszlát (#137115) üzenetére


OPiiPO
addikt

Azért mondhatnál pár konkrét címet is a mostaniak közül amit elővesz 20x is az ember ( biztos roppant könnyű feladat lesz ez számodra, hisz nincs túl magasan az a bizonyos léc az Armageddonból ítélve ;] )
:R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#137120) Bad Pritt válasza OPiiPO (#137119) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem engem kérdeztél, de mikor olvastam a kommentet eskü a Pacific Rim ugrott be ösztönösen. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137121) SQX_Barto válasza OPiiPO (#137119) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Doctor Sleep talan a legutolso nekem, amit erdemes volt megvennem blu-rayen.
Meg a Knifes Out volt jo talan tobbszori nezesre.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#137122) Viszlát válasza OPiiPO (#137119) üzenetére


Viszlát
addikt

Mégis honnan tudnám én, hogy miért vesz elő hullamerev barátunk vagy akárki egy filmet ennyiszer? Teljesen szubjektív a dolog, nem csak az ízlés része, hanem például számomra a valamit ennyiszer megnézni tény önmagában felfoghatatlan. A legkedvesebb filmjeimet sem láttam 4-5 alkalomnál többször, de ezek nagy része barátnővel, barátokkal, családdal történt újranézés miatt volt, nem használom háttérzajnak sem a filmezést, szóval tőlem ez a mennyiség nagyon-nagyon távol áll.

No meg őszintén szólva, túl sok kedvem sincs egy újabb körre a #régenmindenjobbvót biciklin, hogy aztán kiderüljön, hogy a mainstream-jéghegy csúcsát karcolgatva folyik a panaszkodás, hogy mennyit zuhant a színvonal, meg hálivúd milyen gáz, miközben - az én szemszögemből nézve - 20-30 éves blockbusterekért és totál átlagos filmekért megy a rajongás.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137123) OPiiPO válasza Bad Pritt (#137120) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

(#137121) SQX_Bart : ezek már kiestek, de felirom őket a listára, köszi :K

(#137122) Viszlát : jogos :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#137124) proci985 válasza OPiiPO (#137119) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem en sose lattam filmet 20szor. 10szer se.

nagyon keves film ad barmit is kettonel tobb megnezesre, utana meg mar uncsi.

jo, mondjuk nagyobb kepernyo neha mas, Paprikan igy negyedszerre feltunt par reszlet par hete projektoron amik TVn nem nagyon voltak kivehetoek. de ez se mindig igaz, pl Descent es Rec nem tud mit kezdeni az extra kepi informacioval egy TVhez kepest.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#137125) Rigormortiis válasza Viszlát (#137122) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A 20-at nem úgy kell érteni, hogy hússzor bekészülök rá, és popcornnal az ölemben végignézem, hanem ebben nyilván benne van, hogy megjelenésekor is többször végignéztem, azóta meg kb évente egyszer tuti belefutok a tv-ben, akkor pedig ott ragadok előtte. Plusz tegnap is végignéztem :D

Ez a film (és sok másik) egyszerűen szórakoztató. Nincsenek mesteri alakítások benne, egyszerűen számomra kellemes arányban vegyít akciót humorral és a karaktereket is bírom.
És simán megnézek egy jó filmet sokszor, akár moziban is, legutóbb talán a Mad Max Fury Road volt, amire egymás után háromszor beültem.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#137126) pető bá' válasza Rigormortiis (#137125) üzenetére


pető bá'
őstag

van egy ismerősöm, aki 30+ alkalommal látta a Forrest Gump-ot, én azóta nem lepődök meg semmin :)

"... and I hope you have a great day!"

(#137127) gyimger válasza pető bá' (#137126) üzenetére


gyimger
őstag

Kb. 10 éve láttam anno és idén tavasszal akkorát ütött, mint egy lórúgás. Sajnálnám ledegradálni háttérzajnak. Persze olyan film is van, pl. a Tremors, amit talán önként még sosem láttam, de a tévében mindig megnézem és imádom :D

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#137128) Ispy válasza Viszlát (#137122) üzenetére


Ispy
veterán

Látod, ezért jó a romló memória 40 felett, sorra jönnek ki a 20 éves új filmek. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#137129) OPiiPO válasza Ispy (#137128) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#137130) Tibiajax válasza Rigormortiis (#137125) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hogy lehet nemhogy kétszer, háromszor beülni moziba egy filmre?... :o
én életemben egyszer volt -és nem hinném hogy valaha lesz még ilyen-, hogy kétszer befizettem és megnéztem egy filmet moziba, az a Maléna volt
de, egyébként...

(#137131) atike válasza Tibiajax (#137130) üzenetére


atike
nagyúr

....töredelmesen bevallom, hogy ifjú titán koromban a Csillagok Háborúját (mert akkor még nem Star Wars IV-ként ment, hanem csak Csillagok Háborújaként) azt két egymást követő héten összesen háromszor néztük meg a haverokkal. Akkor még volt helyi mozi (vidéki kisváros), nem volt Cinema City egyeduralom... :)

Szóval ebben az egy esetben fordult elő ilyen... Jó régen volt. :D

(#137132) Tibiajax válasza atike (#137131) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jó, az érthető.
..de egy 'mai' filmre, az otthoni mozik világában ráadásul

(nem a dedikált szobára gondolok, mielőtt nekem esik valaki..nagytévé, normálisabb hang, két egy hónap és már kint a hd varez..etcetc)

[ Szerkesztve ]

(#137133) #45619968 válasza atike (#137131) üzenetére


#45619968
törölt tag

Gyerekkorom hobbija volt a mozizás.
Ebben nagy segítségem volt, hogy minden belvárosi mozinál tudtuk, hogyan kell "jóljárni", azaz belógni, egy film árán kettőt vagy hármat megnézni, ilyenek. Ma már nem vagyok rá valami büszke.
Aztán az egyik ismerősöm elkezdett a Kossuth moziban dolgozni, na az volt az aranykor.
De azért ilyen húzások nélkül is gyakran moziztunk.

A Terminator 2-t 4x, a Hollót 6x, az előbb említett Csillagok háborúját meg a folytatásait is legalább 3-4x, A Vissza a jövőbéket is 3x, és még rengeteg filmet 2x láttunk moziban.
Nagy divat volt egy időben a matiné, amikor kisebb külvárosi mozikban hétvégén délelőtt állati olcsón lehetett nézni nem is olyan régi filmeket, néha korbesorolástól függetlenül.

Húú, rengeteg sztorim lenne :))

(#137134) lezso6 válasza proci985 (#137124) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálad kimaradtak azok a bizonyos mese-videokazetták, amiket kisgyerekként ronggyánéztél? ;] Ennél fogva pl az Oroszlánkirály meg Vuk című meséket vagy 50x láthattam. S legjobb az, hogy gyerekként az a másfél óra mai időben mérve kb egy napnak tűnt. :D

Én ezek szerint relatíve sokszor nézek meg filmeket. Legalább 2x, de általában többször, főleg ha kifejezetten jó. Vagy kifejezetten rossz, mármint a szórakoztató trash-értelemben, lásd Roland Emmerich.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137136) LOTR válasza #20749568 (#137113) üzenetére


LOTR
addikt

Tucker and Dale vs Evil - Trancsírák (2010)

Sleepaway Camp - A halál angyala (1983)

így hirtelen, ezek talán kevésbé ismertek
sorozatban pedig: Ash vs Evil Dead

mod
Tropic Thunder - Trópusi vihar (2008)
volt egy ~fél év, amikor minden hétvégén megnéztük, hogy jó lesz ez "háttérzajnak"

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#137138) proci985 válasza lezso6 (#137134) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azt hiszem :DDD

jo, persze a Terminator2ot, az Alienst, a Predatort, az SW4-6ot lattam vagy 5-8 alkalommal amikor eppen adtak, de mostanaban egy par film van amit ujranezek par evente.

erdekes modon a Ghost in the Shell az egyik, de az talan a leggyonyorubb sci-fi embodied emergent cognitive system teruleten, es minden alkalommal picit masrol szol, amikor nezem.

meg persze a Jay es Nema Bob Visszavagot egy idoben parhavonta megneztuk koliban, bar a vegere mindig bealudtunk :DDD.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#137139) #45619968 válasza lezso6 (#137134) üzenetére


#45619968
törölt tag

Nálunk ilyen ronggyá nézősök voltak az
- Idétlen időkig
- Hegylakó
- Csendőr és a földönkívüliek :R
- Mortal Kombat, ezt ilyen moziban felvett volt
- Ace Ventura
- Bruce Lee filmek, mind :C

(#137140) Viszlát válasza Rigormortiis (#137125) üzenetére


Viszlát
addikt

Tény és való, hogy ennek a stílusnak a hőskorszaka a 90-es években és környékén volt, (egyik) koronázatlan királya pedig Bruce Willis, a kedvenced mellett olyan filmekkel mint a Die Hard-ok, a Last Boy Scout, a Fifth Element, a Whole Nine Yards. De szerintem most is készülnek hasonló filmek, legalábbis nálam nagyjából ugyanez a kategória a két Guardians of the Galaxy, a RED-ek, The Man From U.N.C.L.E., The Hitman's Bodyguard, stb, laza kikapcsolódásnak jó (egyszer). :)

(#137128) Ispy: még másfél hétig nem leszek 40 feletti, úgyhogy fogalmam sincs miről beszélsz. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137141) spiky03


spiky03
veterán

Az Új mutánsokat senki sem nézte még meg?
Elvileg már megy a mozikban.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#137142) erahurka válasza spiky03 (#137141) üzenetére


erahurka
félisten

Ilyen járványhelyzetben szar filmre beülni, na az felelőtlenség, nem Tenetet nézni :DDD

(#137143) k-adi válasza spiky03 (#137141) üzenetére


k-adi
nagyúr

már az előzetesből látszik hogy fos lesz az :DDD :DDD

ha bünteti kell magam inkább tenet újra.. visszafelé hátha úgy kell nézni?

[ Szerkesztve ]

(#137144) Pearce


Pearce
aktív tag

DUNE Announcement Trailer - nem trailer, az majd holnap jön, minimál teaser inkább

(#137145) Rigormortiis válasza Tibiajax (#137132) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ugyan már...én sem szégyenkezem az otthoni tecnikát illetően, de a mozi az teljesen más. A vászon mérete, és az a rengeteg hangfal körülöttünk...a Mad Maxet pont azért néztem meg 3szor egy héten belül, mert a moziimádatom találkozott az autóimádatommal :D Ez a film sem ugyanaz otthon, mint moziban, és ami jó, abból nekem nem elég egyszer.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#137146) erahurka válasza Pearce (#137144) üzenetére


erahurka
félisten

Trailer trailerének a trailere :DDD

(#137147) sixpak


sixpak
nagyúr

Alien film készülőben.
Sajnálom, hogy nem viszi tovább a Prometheus vonalat, nekem manapság már sokkal jobban bejön (jópárszor láttam), mint a premier idején.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#137148) FollowTheORI válasza Pearce (#137144) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Már tűkön ülök... :DD megnézem vagy 100x egymás után az tuti. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137149) FollowTheORI válasza sixpak (#137147) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah, nagyon nagy kár szerintem is, hogy nem kezdett semmit azzal a vonallal... vagyishát igen... összecsapta egy Covenantba. :(((

Nekem elsős mozi nézés után is nagyon bejött és megmozgatta a fantáziám, alig vártam a folytatást...

Ettől független, ha valaki írna neki egy jó kis horroros igazi Alien forgatókönyvet és nem a saját fasságait valósítaná meg, szerintem még mindig képes lenne valami megdöbbentően jóra a fószer, mert a produkciós kvalitásai számomra a toppot jelentik még mindig. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137150) marilllyo


marilllyo
veterán

The Dead Don't Die
A mátrapócsi tüzelő korcsmacska májinkolására.... De rossz vót.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.