Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137851) Ispy válasza spiky03 (#137824) üzenetére


Ispy
veterán

Áhh, csak nem egy st50? :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#137852) Ispy válasza paatrick (#137836) üzenetére


Ispy
veterán

Láttam az összes régi st filmet, de ha agyon vernek sem emlékszem már rájuk, kivéve egy jelenetet, ez beégett az agyamba. [link] :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#137853) spiky03 válasza Ispy (#137851) üzenetére


spiky03
veterán

Ön nyert. :C
Pont az.:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#137854) gbors válasza Tibiajax (#137850) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, szeretem "ezeket", bár amit a Begottenről linkeltél, az arra sarkall, hogy az "ezeket" fogalmát kicsit pontosítsuk, mert "azok" annyira nem passzolnak az ízlésvilágomba :D

Amúgy a Nosztalgia határeset volt nekem is - láthatóan Tarkovszkij igyekezet csínján bánni az öncélú szenvedés filmrevitelével, de azért itt-ott megremegett a keze. Még pont belefért - meg amúgy a végén a gyertyás jelenetért cserébe egész sok mindent meg bírok bocsátani :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137855) Bad Pritt válasza Ispy (#137852) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondom, a Voyage Home egy classic. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137856) Pearce


Pearce
aktív tag

(#137857) Ispy válasza Pearce (#137856) üzenetére


Ispy
veterán

A három csöcsű csaj. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#137858) bagyulajuve válasza Pearce (#137856) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Sharon Stone az aerobic ruhában <3

Resistencia eterna

(#137859) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

2021. október 1-re halasztották a Dűnét.

Live-Die-Respawn

(#137860) lezso6 válasza Ispy (#137857) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, rárakhatták volna.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137861) Bad Pritt válasza oriic (#137859) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Fuck. Hát ott tuti nem marad, vagy a Batmant rakják el, mert nem hiszem, hogy a Warner egy napon akarná két blockbusterét moziba küldeni...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137862) FollowTheORI válasza oriic (#137859) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Várható volt, hogy szerintem 2021 második felénél előbb nem fognak merni semmi bevételesélyes filmet bemutatni/leadni. Majd a most decemberi/tavaszi filmeket is szerintem szépen elkezdik tologatni, máramit még nem toltak el. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137863) OPiiPO válasza FollowTheORI (#137862) üzenetére


OPiiPO
addikt

Tenet után senki nem mer egy fityinget sem kockáztatni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#137864) Peterhappy válasza oriic (#137859) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kb egy oraja gondolkodtam rajta, vajon mennyi esely van ra, hogy bemutatjak iden. Sajnalatos, de logikus dontes. Remeljuk jovo ilyenkor jobb allapotok uralkodnak a Foldon...

(#137865) radi8tor válasza FollowTheORI (#137862) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Brave new world.

⭐ Stella

(#137866) Peterhappy válasza radi8tor (#137865) üzenetére


Peterhappy
őstag

A Brave new World is nagyon jo, de az Huxley. Ha mar Maiden es Dune, akkor To tame a Land :K

[ Szerkesztve ]

(#137867) Miklós315 válasza oriic (#137859) üzenetére


Miklós315
aktív tag

:O (zombiapokalipszis közben is beültem volna rá :((( )

"Szerintem."

(#137868) cyberkind válasza oriic (#137859) üzenetére


cyberkind
félisten

Jövő őszig kuka van a moziknak is, ha egyáltalán maradnak mozik addig, kár az égészért.

Paranormal Cocktivity

(#137869) oriic válasza oriic (#137859) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Es ahogy az varhato volt:

THE BATMAN has been delayed to March 4, 2022.

Live-Die-Respawn

(#137870) gyimger válasza oriic (#137869) üzenetére


gyimger
őstag

Az áprilisi Bond is reménytelen.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#137871) Viszlát


Viszlát
addikt

Nah, igaz egyelôre csak átmenetileg, de úgy tûnik eldôl(t) az elsô dominó...

Bezár Amerika második, Anglia legnagyobb mozihálózata

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137872) Bad Pritt válasza Viszlát (#137871) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

És már lassan politikai szintre emelik a témát.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137873) Ispy válasza Viszlát (#137871) üzenetére


Ispy
veterán

És elindul a negatív spirál, nincs premier, bezár a mozi, kevés mozi, nincs premier, végül nincs film se.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#137874) radi8tor válasza Bad Pritt (#137872) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ideje lenne, mert semmivel nem rosszabb moziban ülni maszkban 2 méterre egymástól, mint tömegközlekedéssel járni nap mint nap.

Ispy: szerintem inkább az lesz hogy átmennek online-ra. Persze nem mindenki, de sokan igen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#137875) Viszlát válasza Bad Pritt (#137872) üzenetére


Viszlát
addikt

Na igen, nagyot lehet most akasztani a Covidra hivatkozva...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137876) Ispy válasza radi8tor (#137874) üzenetére


Ispy
veterán

Csak a kérdés, hogy hogyan tudják majd a tervezett bevételt így tartani, mert ha az online működne már eddig is átmehettek volna. Meg biztos van egy rakás hely a világon, ahol mozi van, online meg nincs.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#137877) radi8tor válasza Ispy (#137876) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eljön az a pont amikor már elég lesz az online bevétel is.

⭐ Stella

(#137878) Viszlát válasza Ispy (#137873) üzenetére


Viszlát
addikt

Mindmeghalunk! :D

Szó sincs ilyesmiről, egyszerűen perpill nem éri meg nekik üzemeltetni a mozijaik egy részét. A cikkben említett cég milliárd dolláros profittal gazdálkodhatott évek/évtizedek óta, szóval túl sok könnyet azért ne ejtsünk értük. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137879) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

A komplett turisztikai és vendéglátóipar kb ebben van/lesz... kérdés csak hogy adnak e és meddig nekik "lélegeztető" gépet.
Kérdés csak az hogy a szállodák, éttermek, szórakozóhelyek, stb mikor dobják be a törölközőt.

A Cineworld group amúgy a tözsdén is elvesztette értékét... tizedére esett a részvényárfolyama a covid alatt/miatt. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137880) FollowTheORI válasza Viszlát (#137878) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem ilyen egyszerű azért a képlet... azt a pénzt (+ valószínűleg bazi nagy hitelek) konkurensek felvásárlására és a mozik modernizálására fordították... dollármilliárdokat. Szerintem most bazi nagy tartozásaik vannak/lesznek... plusz, a tervezett felvásárlások sem jönnek létre, hisz a vagyon is "odalett" jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137881) Viszlát válasza FollowTheORI (#137880) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, a NET income az már minden kiadás utáni összeg, esetleg nézegess meg egy-két pénzügyi jelentést mielőtt véleményt alkotsz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137882) FollowTheORI válasza Viszlát (#137881) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem akarok erről vitatkozni, felesleges, szoktam nézni amúgy... nincsennek benne a hitel/tőke tartozások, meg tökeműveletek egy része se.

De akkor olvass mekkora a baj, te is, kigugliztam neked: https://www.standard.co.uk/business/bond-cineworld-odeon-uci-avengers-a4555406.html

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137883) Viszlát válasza FollowTheORI (#137882) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem a hitelek meglétét vitattam, ha figyelmesen olvasnál, azt írtam, hogy mennyiből gazdálkodhattak. A rossz döntések és a túlzott eladósodás is a gazdálkodás részei, itt egyedül a közel 30ezer alkalmazottat lehet sajnálni, a moziláncot magát nagyon nehéz lenne.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137884) Ispy válasza Viszlát (#137878) üzenetére


Ispy
veterán

Senki nem tudja miről van szó és mi lesz a vége, vagy hogy mikor lesz vége. Ha a pandémia elhúzódik, akkor az jelentheti a mozizást jelentős átalakulását, de persze az is lehet, hogy nem lesz semmi, csak egy kis szünet. De ezt is kategorikusan kijelenteni elég merész dolog.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#137885) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#137886) ígyvanferi válasza gyuromoj (#137885) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nincs itt semmi gond, a Mátrixot előbb fogják bemutatni a tervezettnél.

(#137887) Viszlát válasza Ispy (#137884) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha a pandémia elhúzódik, akkor az jelentheti a mozizást jelentős átalakulását...

Persze, ezt én sem vonom kétségbe. Morbid dolog pozitív hozadékról beszélni egy járvány kapcsán, szóval inkább nem mondok semmit, csak legyen minél hamarabb vége.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137888) Peterhappy válasza ígyvanferi (#137886) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ami azért nem valami bizalomgerjesztő, a filmet illetően :U

Szóval a Dűne sz.rban van most december 17-én, de jövő december 22-én már minden szuper lesz? Lehet, hogy egy év múlva (vakcina és/vagy gyógyszer utáni időkben) mosolyogva fogok visszagondolni a mostani ostoba gondolkodásmódomra, de jelenleg nem feltétlen látom magam előtt, miért lesz sokkal jobb a helyzet jövő októberben és decemberben, mint most...

(#137889) Ispy válasza Viszlát (#137887) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tartom morbid dolognak, az élet számos területén mennek most végbe pozitív változások, amik egyébként nem vagy csak nagyon lassan mennének végbe. És persze rengeteg próblémára is rávilágít, amivel vagy kezdenek valamit, vagy nem. Ettől még a tény, hogy sokan meghalnak nem lesz pozitív persze

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#137890) ígyvanferi válasza Peterhappy (#137888) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De nem azért (is) tolják el a bemutatók időpontjait, mert nem úgy haladnak a munkálatokkal, mint eredetileg tervezték?

(#137891) Alexios válasza ígyvanferi (#137886) üzenetére


Alexios
veterán

Melyik tervezettnél? Eredetileg 2021 május volt, amit eltoltak egy évvel, majd most előrehoztak fél évvel :D

(#137892) Peterhappy válasza ígyvanferi (#137890) üzenetére


Peterhappy
őstag

A Covid miatt kevesebben és kevesebbet tudnak dolgozni a CGI-n? Esetleg ez lehetséges, de én inkább tartok attól, hogy itt azzal kalkulálnak, hogy egy év múlva sokkal többen néznék meg a mozikban, mint most.

Amiben egyébként az poén, hogy pl. egy DC/Marvel filmet addig tologatnak, hogy a végén simán el-elkészülhetne addig egy-egy újabb remekmű darab.

Én pont azért szisszentem fel, mert a Mátrix 4-t a másik irányba merték és tudták mozgatni. Ez szerintem nem sok jót jelent, de tévedjek.

Szerk: Még jó, hogy Avengers: Endgame-t tavaly mutatták be és nem idén. Képzeljétek, ha most azt tologatnák ide-oda. Milliókat ütne meg a guta :D

[ Szerkesztve ]

(#137893) Bad Pritt válasza Peterhappy (#137892) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jelentheti azt, hogy mivel eltoltak egy másik filmet, ezért átütemezték a teljes munkafolyamatot, felszabadult mondjuk egy effektes cég kapacitása és tudnak a Mátrixon dolgozni helyette pl.

Ez csak tipp, nem biztos, hogy ez történt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137894) Peterhappy válasza Bad Pritt (#137893) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na mondjuk tök jó, amit írsz, erre pl. soha nem gondoltam volna. Lehetséges.

(#137895) atike válasza Peterhappy (#137892) üzenetére


atike
nagyúr

Nem hiszem, hogy a tologatás amiatt lenne, hogy nem halad a cgi gyártás... :U

Szerintem inkább vagy az van, hogy maga a forgatás halad lassan a vírushelyzet miatt, de még inkább az, hogy egyszerűen nem akarják ebben a helyzetben a moziba dobni a filmet ami ugye a bevételi forrás jelentős része lenne. Egyszerűen várják, hogy véget érjen ez az egész és ismét legyen moziba járó közönség - különben elég nagy bukta lesz... :U

Szerintem.

(#137896) Peterhappy válasza atike (#137895) üzenetére


Peterhappy
őstag

Itt azért rengeteg olyan filmet toltak el, aminek a forgatása már rég befejeződött és csak az utómunka folyik (vagy talán már az sem).
Szerintem is utóbbi. És onnantól meg él a másik felvetésem, de reméljük annak nincs létjogosultsága és jövő ilyenkor már nyugodtan járhatunk moziba...

(#137897) belinho válasza Peterhappy (#137896) üzenetére


belinho
senior tag

Van aminél már az utómunka sem folyik, kópiakész állapotban van a film, csak mivel kevesen mentek a TENETRE, ezért inkább tolják. Pedig azért nem rossz bevételt termelt a vírus ellenére, de lehetne több is nyilván. Novemberre alig van valami, a Trollok lesz az egyetlen nagyobb név. Ha nem lesz film, akkor meg miért is mennének az emberek.

(#137898) Mik76 válasza atike (#137895) üzenetére


Mik76
senior tag

Ez a ketto.

Az utomunkanal konkretan alig varjak hogy a projectek eljussanak odaig. Par nagy studio mar a covid elejen utcara tette a dolgozoik nagy reszet, koltseg kimelo szempontbol.
Vagy a forgatas nem indul el, vagy a kesz filmet parkoltatjak. Az utomunkanal nincs keslekedes.
:K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137899) eeXaa


eeXaa
addikt

Nabumm... meg kell tanulni ujra kevés pénzből is jó filmeket csinâlni... mint a 70-80 as években.
a filmek új aranykorszaka következik....

(#137900) atike


atike
nagyúr

MI7 forgatás újra fut...

[link] (Instagram videó link)

[link] (Instagram kép)

...és talán a leglátványosabb:

[link] (TikTok videó link)

Jósokféle lett... :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.