Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) haypro válasza DrDobos (#85998) üzenetére


haypro
senior tag

Írok párat, mind kiemelkedő a műfajban. Mind alapmű, ha valamelyiket nem láttad akkor érdemes pótolni! :)

- Hetedik [1995]
- Játsz/ma [1997]
- Harcosok klubja [1999]
- Holtodiglan [2014]
- Éjjeli féreg [2014]
- Fogságban [2013]
- Viharsziget [2010]
- Kutyaszorítóban [1992]
- A tégla [2006]
- Szemtől szemben [1995]
- Leon, a profi [1994]
- Összeomlás [1993]
- Boogie Nights [1997]
- Nem vénnek való vidék [2007]
- A tökéletes trükk [2006]
- Elemi ösztön [1992]
- Insomnia [2002]
- Collateral [2004]
- Enemy [2013]
- Sicario [2015]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#86002) DrDobos válasza DrDobos (#85998) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi:)
És esetleg más, ami nektek kedvencetek?

Oh, most látom felettem a kollégát, köszönöm! :C :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#86003) cyberkind válasza Pearce (#86000) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezt nem értem, nem tavaly mutatták be?

Paranormal Cocktivity

(#86004) Pearce válasza cyberkind (#86003) üzenetére


Pearce
aktív tag

Én erről beszélek: [link]
És ebből nálunk nem volt országos vetítés.

[ Szerkesztve ]

(#86005) cyberkind válasza Pearce (#86004) üzenetére


cyberkind
félisten

Én is erről, de én úgy tudtam hogy már tavaly bemutatták, azóta kerestem is.

Paranormal Cocktivity

(#86006) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Bazi nagy görög lagzi 2:

Nagyon kellemeset csalódtam a filmben, úgy mentünk be a moziba, hogy röhögünk egy jót azt csókolom.
Viszont a film a jó poénok mellett tele van érzelemmel és ez nagyon tetszett.
Férfiasan bevallom, hogy volt pár könnycsepp a szememben és nagyon jó volt nézni ezt az összetartó családot :K
Az 1. részt nem láttam, de holnap mindenképpen pótolom!

Ha tehetitek akkor a párotokkal nézzétek meg a filmet :K

Nálam ez 10/10 végig lekötött, vicces volt, az érzelmi drámák nagyon jól meglettek csinálva, talán negatívaként a végét emelném ki, amikor már vége a történetnek, de utána 10 percig végigkell nézni ahol mulatoznak és csak a zene szól.

[ Szerkesztve ]

(#86007) Tibiajax válasza oriic (#85986) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

öö, jogos a kérdés:D.. ahogyan a vége lett, abból gondolom egyértelműen, h érkezni fog még folytatás, tétre helyre befutóra..
nna de nem spojlerezek

(#86008) Pearce válasza cyberkind (#86005) üzenetére


Pearce
aktív tag

Tévedtem, már van angol felirat.

És hopp, a John Wick 2 trailer-t már bemutatták az újságíróknak és eléggé tetszett nekik. [link]

(#86009) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Két film címét keresném, nem sokra emlékszem, de talán így is megy nektek :D
Az egyik: A férfi/fiú valahogy tud teleportálni, egy kis motel szobába lakik, majd elteleportál egy bankba ahonnan elhozza a pénzt. Nagyjából ennyi rémlik a filmből. :DDD
A másik: Valami akció film volt, úgy lőttek a pisztollyal, hogy a golyó egy másik pályát írt le, teszem azt kikerült egy oszlopot.
:R

(#86010) JSaN válasza Atomgeszi (#86009) üzenetére


JSaN
addikt

Hipervándor
Wanted

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#86011) oriic válasza Atomgeszi (#86009) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

1. Jumper
2. Wanted

Live-Die-Respawn

(#86012) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszi! Ide mindig érdemes benéznem! :R

(#86013) S e t h válasza Viszlát (#85869) üzenetére


S e t h
nagyúr

mi ment a Saul fia kapcsán (bár ez internetes betegség szarjankó taknyosok mindenféle kontroll nélkül ontják magukból az ostobaságot

Szomorú, hogy szinte már mindenhol feltűnnek, abban a hiszemben voltam, hogy ez tisztább környezet és nem járnak fel patkányok a csatornából.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#86014) pohár válasza Pearce (#86008) üzenetére


pohár
félisten

jöjjön csak, jöjjön :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#86015) dokee78


dokee78
félisten

Hogyan éljünk túl egy medve támadást!
A Visszatérőről szakszerűen!

Jól sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#86016) diablo1984 válasza dokee78 (#86015) üzenetére


diablo1984
veterán

(#86017) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap kerítettem sort a SW7-re. Biztos vmi tévedés, ez nem 7. rész, hanem remake....

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#86018) callmeakos válasza dokee78 (#86015) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Tegyük hozzá gyorsan hogy Dancsó. Nehogy véletlenül valaki rákattintson, aki nem akar. ;]

Bocs, túl magas labda. :D

All→M8

(#86019) diablo1984 válasza callmeakos (#86018) üzenetére


diablo1984
veterán

tegyük hozzá, hogy Dancsó, aki szakszerűen paródiázza a filmeket, paródiákat, ha esetleg valakinek nem ugrik be a munkássága, de nem szereti.

(#86020) #54715584 válasza callmeakos (#86018) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azért álljunk meg itt 2 szóra:

1, Ha én most belinkelek valami filmes dolgot forrásmegjelölés nélkül, ami nemtetszést váltana ki a topiklakók többségéből, akkor az az ő hibájuk lenne ugye? Rajtuk is ilyen jól szórakoznál, mert kattintottak és nem tetszik nekik, amit látnak?

2, Ha most nagyon gonosz lennék, akkor jelezném, hogy megsértetted a szabályzat III/10/1,7,8,9-es pontjai közül legalább egyet. Ugye tisztában vagy azzal, hogy Topikgazdaként ezt a viselkedést nem engedheted meg magadnak itt?
Sőt, továbbmegyek: ebbe a topikba szerintem 2 Tg kellene, mert az eddigi itteni "munkád" nem éppen közösségépítő. Ekkora és ilyen aktív topikban bőven elfér 2 Tg még akkor is, ha ez nem szakmai topik.
Ha valami rossz filmben lennénk, akkor bizalmatlansági szavazást indítanék ellened, annak meg te is tudod mi a vége a filmekben. :)

[ Szerkesztve ]

(#86021) callmeakos válasza #54715584 (#86020) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyrészt, azért voltam gonosz, mert még mindig tartom magam hogy az túl lett lihegve. Ha nem érted a poént, azzal nem tudok mit kezdeni. Dancsó olyan mint Szirmai. Híres, ezért pont ugyanannyi ember utálja, mint aki szereti. Az, hogy egy ilyen kis csípős megjegyzésre így kelljen reagálni,

De akkor vezessünk be egy szabályt: Ha valaki olyan videót linkel, aminek a címe nem utal a szerzőre, és köztudottan olyan személy (Szirmai Gergő, Dancsó Péter) az kéretik hozzátenni, elkerülvén a bajt.

Igen, topikgazdaként nem engedhetem meg magamnak ezt a viselkedést, de mit is? Az hogy nem vagyok olyan mint egy bannhammer, hogy minden apróbb rossz dologra azonnal ugrok? Ez nem az a topic. Itt szerencsére olyan a közösség, ahol mindenki ismeri a szabályokat, ha nem, akkor felismeri hogy hibázott, és illetékeshez fordul. Ha ilyen kellett volna hogy legyek, akkor azt a múltkori Szirmais hisztivasutat már a felénél abbahagyattam volna, mert az egész holt felesleges volt. Mármint a vége. A probléma forrása érthető volt, és azért sem lett szólva, mert egy ideig normálisan tudtatok róla beszélni. Pont.

Szóval inkább Mea Culpa, és lépjünk tovább.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#86022) Viszlát


Viszlát
addikt

Brooklyn - Nincs magyar cím - IMDb: kis túlzással lehetne azt mondani, hogy egy nagyívű, komoly jelentőségű, grandiózus történetből nem nehéz jó filmet csinálni, de rögtön eszembe jut néhány pocsék munka ami ezt megcáfolja, elég ha csak a Monuments Men-t említem meg a közelmúltból. Mindenesetre nehezebbnek tűnik egy hétköznapi történetből olyan filmet készíteni, ami kiemelkedik a szürke átlagból, és a Brooklyn egy ilyen film. Egyszerű történet, brilliánsan megírva, mert bár rengeteg érzelmet, drámát és humort is hordoz magában, végig fegyelmezett marad és hihetetlenül finoman vezeti végig a nézőt a beleszőtt karakterfejlődésen, tanulságokon. Nem mellékes, hogy eközben profin megfestett képet kapunk az 50-es évek Írországáról és Amerikájáról (amerikai kultúra fanoknak éppen ezért különösen ajánlott), jól megkomponált ellentétek és párhuzamok szövevényéhez használva a két helyszínt.

Nem lehet elmenni szó nélkül Saoirse Ronan játéka mellett, nagyívű jelzők helyett csak annyit mondanék: le a kalappal. Nem volt egyszerű dolga pedig, alig van egy-két jelenet a filmben amiben nem szerepel, az összes mellékszereplő aládolgozik csak, így egymagának kellett elvinnie a hátán az egész filmet és szuperül csinálta. Egészen durva, hogy 22 évesen ilyen alakításra képes, nyilván eddig is voltak jó szerepei, de most igazán megvillantotta a tehetségét. A castingos is megérdemel egy pacsit egyébként, mert nem csak ő, hanem az összes mellékszereplő remekül lett megválasztva, az olasz és angol sráctól kezdve (Domhnall Gleeson szintén nagy kedvenc) Julie Walters Mrs. Kehoe-jáig.

Nem tudok belekötni semmilyen szempontból, megérdemli a 10/10-et, gyönyörű, kifejezetten felnőtteknek szóló tartalmú film.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#86023) aizen92


aizen92
addikt

100 Years/100 Shots:
OFFICIAL SELECTION: 2016 Tribeca Film Festival
A journey through the past 100 years of cinema--the most memorable shot from each year (in my opinion). While many of these shots are the most recognizable in film history, others are equally iconic in their own right. For example, some shots pioneered a style or defined a genre, while others tested the boundaries of censorship and filmgoer expectations. If anything, I want this video to be a reminder as to why we all love cinema so much.

Filmek listája a descriptionben.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#86024) radi8tor válasza aizen92 (#86023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elejét nézve azt hittem csak horror lesz benne.

⭐ Stella

(#86025) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Atike figyelmébe elsősorban: itt az új Guardians trailer, csak beszélni kellett róla. :D
Nyilván orosz, nyilván nem 250 milliós hollywoodi futószalag blockbuster minőségű, de még mindig érdekes.
Viszont eddig 2016 volt premierhez írva, itt meg már 2017 van...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86026) spammer válasza aizen92 (#86023) üzenetére


spammer
veterán

Jó kis videó, de kár, hogy kimaradtak olyan nagy címek, mint pl. az Alien, Blade Runner, Terminator, Full Metal Jacket, Forrest Gump, American Beauty, Eyes Wide Shut, Basic Instinct, The Fountain, Watchmen, Requiem for a Dream és még lehetne sorolni. Kevés ez a 100 shot a 100 évre. :)

Avengers és hasonlók helyett inkább raktam volna be valamit a fentiek közül. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#86027) james001


james001
veterán

Egy jó kis 10 Cloverfield Lane kiveséző videó :Y Csak az nézze meg aki már látta a filmet!
Amúgy sok helyen olvastam hogy a Super 8-at a Cloverfield-hez "hasonlítgatják",van valami kapocs a két film között? Mondjuk még nem láttam a Super 8-at,lehet itt lenne az ideje megnézni :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#86028) Dilikutya válasza james001 (#86027) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig én a Super 8-at meg akartam nézni, de ha van hasonlóság a Cloverfield-del, nem is érdekel. Elég semmilyen az a film, na az volt a hype vonat, nem a 40 éves franchise-t továbbvivő új Star Wars, amire akkor is elmentünk volna, ha épp csak megemlítik, hogy lesz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86029) Viszlát válasza aizen92 (#86023) üzenetére


Viszlát
addikt

Én is valami hasonlón dolgozom, de nagyon-nagyon nehéz, vannak évek amiből 20-30 filmet is be lehetne tenni (illetve nem tudom őket hogyan kihagyni). Amúgy nem rossz összeállítás, bár kissé blockbuster terhelt. Igaz a leírás alapján végülis lehetett ez is az egyik szempontja a készítőnek (ami gáz, de hát az ő videoja).

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#86030) callmeakos válasza Bad Pritt (#86025) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Medvedisznófarkasember :DDD

All→M8

(#86031) eeXaa


eeXaa
addikt

Hail, Caesar! 2016
6/10

(#86032) FoxiestFox válasza eeXaa (#86031) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az ilyeneket sem kell moderálni, vagy legalább figyelmeztetni itt, ugye?

(#86033) callmeakos válasza FoxiestFox (#86032) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

És mi alapján kelljen figyelmeztetni, mi a "vád"? :D
Ez az ő "véleménye", ezzel nem lehet semmit kezdeni. Ahhoz hogy büntit kapjon, Huma mélységbe kellene ereszkedni.

All→M8

(#86034) FoxiestFox válasza callmeakos (#86033) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem lehetne kezdeni, csak akarni kell. :)
Első körben szépen megkérni, hogy értékelés gyanánt legalább néhány sor erejéig írjon az adott filmről, minek tükrében jutalmazta adott pontszámmal, mit tart benne kiemelkedőnek, vagy kivetnivalónak, megnézné-e újra, ajánlaná-e megtekintésre másoknak, stb.
Vagy minimum offba tenni, mert hogy nem on, az 100%. Erre amit a srác csinál, ott az IMDb.

Notórius hírezőket, bulvárbúvárokat szintúgy offolnám innen, vagy kiszervezném egy "Hírek a filmvilágból"-topikba, de ez nyilván soha nem fog megvalósulni, és mindig a 80% off topikja leszünk. :D

Azért jó látni, hogy monstre és Viszlát viszi azt a vonalat, amit én szeretnék. :B

[ Szerkesztve ]

(#86035) callmeakos válasza FoxiestFox (#86034) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Alkotni nem én alkotom a szabályokat, én csak felügyelek. Ha lenne beleszólása ilyen szinten a Topicgazdáknak, hidd el én sem tolerálnám ezt. Tudom nagyon jól hogy ez csak színtiszta trollkodás, és ez nem most kezdődött, ráadásul sokszor rá is játszik a dolgokra, de nincs mit tenni, Itt van rendszeresen radi8tor1, ha ő nem kezd vele semmit Moderátor lévén, én még annyit sem tudok. Megnéztem most, 1 kitiltása van, azt se itteni dolga miatt van. Szóval érted. Tudja ő nagyon jól mi a stájsz, és pontosan tudja hol a határ, amiért nem lehet irányelvek megsértése végett nyakon csípni.

All→M8

(#86036) FoxiestFox válasza callmeakos (#86035) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Naja, én is csak annyit tehetek, hogy leírom, mi zavar, ha többen is így teszünk, talán lesz valami foganatja fentebb a szőrösszívű moderátoroknál-házigazdáknál.

(#86037) eeXaa


eeXaa
addikt

...na rendben... legyetek boldogok mindannyian...
...hogy nektek tényleg semmi sem jó...
Adios!

(#86038) cyberkind válasza FoxiestFox (#86036) üzenetére


cyberkind
félisten

Előfizetsz és tiltod? ;]

(#86037) eeaa
Te meg ne viccelj. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#86039) pohár válasza FoxiestFox (#86036) üzenetére


pohár
félisten

szerintem a topikot olvasók 95%-át nem érdekli, szóval felesleges ezen pörögni, úgy érzem... a fél monitort beterítő kisesszét meg pláne nem olvassa szerintem az emberek nagy százaléka

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#86040) atike válasza Bad Pritt (#86025) üzenetére


atike
nagyúr

Alakul... Akkor csak nem kamu a film... :DDD És köszi!

(#86041) oriic válasza FoxiestFox (#86034) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kezd a téma egy kicsit átesni a ló túloldalára. :U

"Notórius hírezőket, bulvárbúvárokat szintúgy offolnám innen, vagy kiszervezném egy "Hírek a filmvilágból"-topikba, de ez nyilván soha nem fog megvalósulni, és mindig a 80% off topikja leszünk. :D"

Nem fog ilyen történni elhiheted, mert ez ontopic itt, filmes téma.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#86042) emiki6 válasza pohár (#86039) üzenetére


emiki6
veterán

A kisesszékkel nincsen baj. Inkább írjon valamit, mint egy szimpla pontozást. Utóbbinak értelme semmi.

Amúgy szerintem (ha már eredeti meg magyar cím, meg imdb link meg minden) érdemes lenne, ha mást nem a megjelenés évét is odaírni az értékelések előtt.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#86043) FoxiestFox válasza oriic (#86041) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt tudom hogy szerinted már átesett, de szerintem meg akkor is túl sok a szemét itt, és úgy gondoltam, hogy adok egy kis feedbacket. :P Utolsó, ígérem! :D

Hmmm, filmes topik, vajon milyen formában lenne élvezhető? Talán így? Vagy így?
Hmhm, nehéz dilemma ez számomra is. :DDD

(#86044) Pearce


Pearce
aktív tag

The Witch

Az utóbbi évek egyik legjobb horror drámája. 1600-as évek, nyomasztó, szinte fojtogató hangulat. A szereplők szuperek, a gyerekek is, a zene baljós, nyugtalanító, néha zavaróan hangossá válik. A rém maga hiába szerepel keveset, hatásos. A korrajz brutális, hogy egy apa és egy anya a saját lányát boszorkánynak nézze, és hogy ez a valóságban megtörténhetett /gondolva a boszorkányperekre, amelyek valósak voltak/ - félelmetes. A szöveg régies, úgyhogy azzal volt küzdés. Az utolsó 5 percet én mondjuk kivágtam volna.

Ja és elméletileg ez a faszi fogja remakelni a Nosferatu-t. Nulla stúdiói nyomással /álmodik a nyomor/ azért elég ütős dolgokat hozhat ki belőle.

A pankrátor

Újranézés után még mindig egy: emberien őszinte film a pankrációról és árnyoldalairól, a lecsúszásról Mickey Rourke nagyszerű alakításával.

Az mondjuk vicces, hogy eredetileg Nicolas Cage-nek ajánlották fel a szerepet.

(#86045) pohár válasza emiki6 (#86042) üzenetére


pohár
félisten

nincs, de hányan olvassák? bár engem nem érint, mert a nagy részét nem olvasom el amúgy se, mert vagy olyan filmről szól, ami totál hidegen hagy, vagy már láttam (akkor meg minek)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#86046) Pitterix válasza FoxiestFox (#86043) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem akarok belefolyni a vitába, csak kérdezném.
Miért baj az, ha valaki, mondjuk ő csak pontokat ír a filmről? Ha neki ennyi elég, ám legyen. Lehet, hogy valaki pont az ő véleményére ad.
Am igaz, fizess elő és ignoráld.
Kisregényt énsenem tudok írni egy filmről, van úgy hogy csak pár mondatot. Akit érdekel az írásom, olvassa, akit meg nem, az átsiklik felette. :K

Peace & Love :R

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#86047) #54715584


#54715584
törölt tag

Point Break 2015
akció, krimi, sport

Sok negatív kritikát olvastam róla, bár nem tudnám teljesen jellemezni, hogy mitől jó egy akciófilm. Főleg egy remake. A sztori adott, bár az eleje nem nagyon tetszett, a főszereplő sem volt szimpatikus, sőt. Viszont gyönyörű helyeken forgattak, a motoros, base jumping és snowboardos részek eszméletlen jók voltak. Nem azért, mert ennyire szeretem az extrém sportokat, hanem azért, mert eszméletlenül dinamikusra sikerültek azok a vágóképek, a környezet fantasztikus volt és a filmzene is nagyon jól sikerült. Ez a 3 dolog már önmagában elvinné az egész filmet a hátán, annyira hangulatos és intenzív. Én is csak a jelenetek végén eszméltem fel és vettem levegőt, nem azért mert annyira izgultam, hanem azért, mert annyira magával ragadott. Egyik helyszín után jött a másik, voltunk sziklákon, hegyek között, havas hegyek között, sziklás hegyek között, vízesésnél és még más helyeken is. Ezeket látni kell, nagyon szép felvételek, több országban is forgattak.

A sztori nem tudom mennyire követi az eredeti filmét, ebből a szempontból egy normál akciófilmet kapunk, de azért volt benne akció rendesen. A fő sztorival biztosan sokan tudnak majd azonosulni. Legalábbis néha a képünkbe dobnak egy kis társadalomkritikát / társadalmi problémát, ami már meg is indokolta / alapozta azt, amire a rosszfiúk(?) éppen készülnek.

Viszont még a rosszfiúk is szimpatikusak voltak, mert nem voltak az agyatlan akciófilmekben megszokott nehézfiúk, hanem más karaktereket kaptunk, próbáltak egy kicsit intelligensebb (és gazdagabb) embereket bemutatni. Viszont ők nagyon jól együttműködtek, még a főszereplővel is. Bár egy akciófilmben nincsen kémia férfi szereplők között (állítólag), mégis olajozottan működött ez az egész. Az pedig nagyon tetszett, ahogy egymást hajszolták bele a veszélyes dolgokba.

Egy másik dolog, ami tetszett, azok az extrém sportos és szabadtéri jelenetek. Nem tudom, hogy a színészek saját maguk csinálták ezeket vagy volt kaszkadőr. Ami viszont azt is jelentené, hogy az operatőr is elég kemény munkát végzett. Aztán lehet ezeknél a jeleneteknél mindent helikopterről vettek fel (nem csak bizonyos részeket) és utólag tették rá a színészeket, de az meg rontaná a filmélményemet. Szóval én elhiszem, hogy valaki tényleg megcsinálta ezeket a jeleneteket az operatőr pedig nagyon jó munkát végzett. Nem tipikus természetfilmes beállításokat kaptunk, hanem tényleg olyan volt, mintha ott lettem volna. A base jumping jelenet különösen megmozgatott.

(#86048) FoxiestFox válasza Pitterix (#86046) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pár mondat pont elég, nem várok én kisregényt senkitől (Viszlát kivétel :D ), csak ne Twitterként funkcionáljunk már.. :P

(#86049) Dilikutya válasza Pearce (#86044) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nosferatu remake? Mi a tökömnek? Ott van az eredeti. Némán is utánozhatatlan, zseniális alkotás. Akinek színes, hangosfilm kell, annak Warner Herzog rendezett Klaus Kinskivel egyet 1979-ben, szintén remek film. Látvány? Nem egy mozgalmas, látványos film, túl sokat nem lehetne hozzátenni, a történet pedig eleve rengeteg feldolgozást ért meg, hisz a Nosferatu nem egyéb, mint a Drakula egyik korai adaptációja, aminek jogi okok miatt kellett a címét megváltoztatni. És igazából A vámpír árnyékát is ide lehet sorolni, ami egy érdekes megközelítésből meséli el újra a történetet.

A hazai DVD kiadás zseniális, nekem is megvan:

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86050) Viszlát


Viszlát
addikt

Sorry, hogy itt kérdezek, de ahhoz mi kell, hogy az összefoglalót tudja szerkeszteni valaki? Modi közbenjárása vagy van rá más mód?

Szerk: off.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.