Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122001) atike válasza woros (#121999) üzenetére


atike
nagyúr

Eddig még inkább ez mint a Pikachu... :DDD

(#122002) OPiiPO válasza #48613632 (#121997) üzenetére


OPiiPO
addikt

"csinálok egy KV-t így délutáni szunyó után" - mit dolgozol? :-)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#122003) emiki6 válasza lezso6 (#122000) üzenetére


emiki6
veterán

Ajánlom figyelmedbe az Angry Birds filmet!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#122004) Mik76


Mik76
senior tag

Primer

Tul optimista voltam. A youtube-on fent van es meg angol felirat is van hozza. Gondoltam nem jelenthet problemat. De. Nagyjabol asszem ertem mi tortent, de tuti hogy at kell neznem a magyarazo videot a youtubeon. Ha jol lattam van fent egy a rendezotol.
Amugy igazabol nem vett le a labamrol a film. Ertem hogy az erossege az hogy hollywood-i mercevel merve a semmibol raktak ossze anyagilag, de sajnos az is erezheto volt hogy ez a rendezo meg nagyon sokat kell hogy tanuljon a nagyoktol. Hianyoltam azt az atmoszferat ami miatt erdekel hogy mi tortenik a szereplokkel. Sehol egy fel perces nyugi, vagy meghittseg, vagy barmi. Folyamatos daralo.
A sztori amugy jopofa, mar amennyit megertettem belole. Kis lepteku, de ez nem kellene hogy problemat jelentsen. Ha mar ilyen volumenu "sci-fi" filmrol van szo akkor a Pi mar inkabb ugy otszor jobb film nalam. Kicsit elvette a kedvem attol hogy folytassam a rendezo tovabbi filmjeinek a megnezeset.
Vagy a tobbi jobb?

Inkabb nem pontozom mert nagy igazsagtalansagnak ereznem ha le kene huznom a sokmillios produkciokkal szemben. :(

#értékelés

[ Módosította: vond ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122005) erahurka válasza woros (#121999) üzenetére


erahurka
félisten

Én várom :DDD Nagyobb trash lesz mint a Hellboy :DDD

(#122006) oriic válasza woros (#121999) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Még akár jó is lehet a maga idióta módján. :DDD

Live-Die-Respawn

(#122007) oriic válasza woros (#121999) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#122008) Ispy válasza KaitouP (#121972) üzenetére


Ispy
veterán

Erre csak egy klasszikussal tudok felelni:
A brittek 83%-a jobban fél a spoilerektől, mint a haláltól.
;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#122009) #48613632 válasza OPiiPO (#122002) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát van pár melóhelyem. Ma délután megyek kaját taxizok az éhenkórászoknak. Úgy hívják, hogy Deliveroo, és éttermekből viszem a rendelést a customernek. De dolgozok az Amazonnak, és a DPD-nek is, saját járművel, vállalkozóként. Ezek un. multi drop delivery cégek, de voltaképp csomagkihordás.
40/5 melóhelyem viszont nincs, és nem is akarok ilyesmit. Elég volt a korán kelésből.

(#122010) callmeakos válasza woros (#121999) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát ERRE az Eggmanre nem számítottam :D

All→M8

(#122011) lezso6 válasza emiki6 (#122003) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Láttam már. Beteg. :D Egyébként én meg fogom ezeket nézni, helyükön kezelik magukat. Az szokott lenni a gond, amikor a film komolyabbnak hazudja magát, mint ami valójában.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122012) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mai nappal a Wandering Earth megérkezett Netflixre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122013) gbors válasza lezso6 (#122012) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem jó a kép :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122014) lezso6 válasza gbors (#122013) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, hát még nem néztem meg. Sokat amúgy nem várok tőle. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122015) oriic válasza lezso6 (#122014) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egynek bőven jó amúgy. :D

Live-Die-Respawn

(#122016) OPiiPO válasza #48613632 (#122009) üzenetére


OPiiPO
addikt

teljesen megértem :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#122017) warcat válasza lezso6 (#122014) üzenetére


warcat
veterán

Meglepően jó lett, bár lehet,hogy ebben segített, hogy nem volt még rendes felirat amikor néztem ;]

Egy próbát megér, az alapszitu hajmeresztő tudomány szempontjából, agyat kéretik letenni a bejáratnál
(a Földet el lehet költöztetni a helyéről, igen akár más csillag köré is) csak nem rakétahajtóművekkel a felszínen (fagyhalál helyett felforrnának az óceánok, majd a légkör is) de a cselekmény működik, nincs üresjárat, pártpropaganda sem özönlött, üzenet inkább csak annyi, hogy együtt, összefogással jobb mint nélküle, amivel nem akarok vitatkozni.
A nagy apa-fiú pillanat nálam inkább picit kínos lett mint epikus.

Ja és legalább a hintamanőver és a Roche-határ koncepció behozása azért pluszpont, bár az előbbi azért eljutott a tömegekhez már.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#122018) BITBOYS válasza Mik76 (#122004) üzenetére


BITBOYS
addikt

Valahogy eszembe jutott a következő film, I Origins
Esetleg ezt láttad már? Eléggé megosztó alkotás, szerintem egész jó. Nem tudom miért a Primerrel kapcsolatban ugrott be, de igazából mindegy is :)

Viszlát: Zeneileg és úgy összességében tetszett a film, de úgy érzem nem tudtam teljesen ráhangolódni. A végén az jutott az eszembe, hogy ezt a filmet lekéstem, sokkal korábban kellett volna látnom. De az biztos, hogy az ilyen jellegű elmesélések nagyon bejönnek.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#122019) emiki6 válasza woros (#121999) üzenetére


emiki6
veterán

Valahogy nagyon megtetszett, bár valószínű a sztori miatt gyenge lesz.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#122020) Tajték


Tajték
senior tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani Hét élet -hez hasonló filmeket, nekem nagyon átjött.
A szintén Will Smith "Boldogság nyomában" megvolt.
:R

(#122021) batai15


batai15
félisten

4dxben néztük meg az endgamet.
Nálam 10/10 végén mindenki könnyezett.
Tényleg nem értem sok embernek mi a probléma vele,pedig én is volt hogy bele kötöttem Marvel filmbe.

(#122022) lionshamlet válasza Tajték (#122020) üzenetére


lionshamlet
senior tag

pl:
[link]

Ésmég:
- tolvajok varosa
- titokzatos folyo
- hideg nyomon
- Felettünk a föld
- A bíró
1. Brothers
[link]

[ Szerkesztve ]

(#122023) lezso6 válasza batai15 (#122021) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Például az a baj vele, hogy megerőszakolja a szemed, hogy sírj. Aki mást állít az Stockholm-szindrómás. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122024) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

A kék-narancs vonalhoz:
[link]

(#122025) batai15 válasza lezso6 (#122023) üzenetére


batai15
félisten

Vagy szimplán sikerült végre elég érzelmet is bele vinni . méltó zárása volt .

(#122026) Tajték válasza lionshamlet (#122022) üzenetére


Tajték
senior tag

Köszönöm! Így van miből csemegéznem :R :R

(#122027) lezso6 válasza batai15 (#122025) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lezárásnak jó volt. Volt benne érzelem is. S ezzel nincs is baj. Csak amikor a vonósok eszeveszett sírásával meg a közel végtelenségig elnyújtott snittekkel kompenzálják az átérezhető dráma hiányát, akkor megtörténik a nyál. Nem kompenzálni kell, hanem kiegészíteni, ez a nagyon nem mindegy. Nekem a végén ott volt a torkomban a gombóc, majdnem könnyeztem; de nem azért mert olyan drámai volt, hanem mert audiovizuális hatásvadászattal megerőszakolta az érzelmeimet a film.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122028) lezso6 válasza lionshamlet (#122024) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A nagy kék-narancs összesküvés része amúgy a PH! lapcsalád is, lásd IT café. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122029) batai15 válasza lezso6 (#122027) üzenetére


batai15
félisten

Nem mindegy ? Hatott az érzelmekre hatott ,aza baj hogy egyre inkább úgy viselkedtek itt mint valami sznob ...
Szórakoztató ipar , miről beszélünk ?

(#122030) #75376384 válasza lezso6 (#122027) üzenetére


#75376384
törölt tag

Vagy csak te nem érezted át a drámát, mert nem úgy állsz az egész univerzumhoz, mint az, aki igen.
Miért nem lehet ezt elfogadni? :)
Hatásvadász is volt ez vitathatatlan, de szinte csak erre kenni az egészet szerintem helytelen.

spoilert tartalmazó Endgame utáni rendezői interjú. mert muszáj megkérdezni, hogy eldőlt e a bugócsiga.

[ Szerkesztve ]

(#122031) gbors válasza batai15 (#122029) üzenetére


gbors
nagyúr

Állatira nem mindegy. Nem láttam a filmet, így nem tudom megítélni, hogy itt ez-e a helyzet, de az a jelenség, amit lezso6 leír, nagyon is létezik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122032) batai15 válasza gbors (#122031) üzenetére


batai15
félisten

Nézzétek akkor barátok köztöt .
Általában egyet értek a filmekkel kapcsolatban a topikkal ,de most nem ,nem tudok bele kötni a filmbe .

[ Szerkesztve ]

(#122033) TomMusic válasza oriic (#122007) üzenetére


TomMusic
őstag

Nekem nagyon tetszik, főleg hogy teljesen kimaradt az életemből ez a Sonic cucc (igen, és? :D ), szóval új ez nekem. De imádom a pörgést. :))

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#122034) Mik76 válasza BITBOYS (#122018) üzenetére


Mik76
senior tag

Meg nem lattam de erdekesnek tunik, koszi.
Ami meg ilyen hasonloan nem tul nagy lepteku sci fi de azert elegge erdekes az az Otherlife a netflixen.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122035) lezso6 válasza #75376384 (#122030) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Megnéztem előtte az összes MCU filmet, hogy friss legyen. És át is éreztem a drámát. Csak nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Láttam én már sokszor jóval több drámát, ennél sokkal kisebb körítéssel. Még az MCU-n belül is, pl a GoG első részének végén Groot vagy a második végén Yondu.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122036) gbors válasza batai15 (#122032) üzenetére


gbors
nagyúr

Elolvastad, amit írtam, vagy csak ész nélkül kötekszel? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122037) BITBOYS válasza Mik76 (#122034) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nekem az upside down jutott estére, minnyá ránézek az ajánlatodra.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#122038) batai15 válasza gbors (#122036) üzenetére


batai15
félisten

Ha ezt annak veszed tedd azt.

(#122039) madgie válasza Mik76 (#121979) üzenetére


madgie
titán

Pont ezt a linket kerestem, de jó :) Rengeteg LUT-tal dolgozok én is, borzasztó kemény munka a color grading, aki csak a teal/orange-et látja az egészből, az nem lát semmit :D

(#122040) paatrick válasza Viszlát (#121987) üzenetére


paatrick
senior tag

"Ha ezek közül bármelyiket újra vetítenék moziban, elmennél megnézni?"

Donnie Darko - szerintem egyedül nézős kategória
2001 űrodüsszeia - szintén
Interstellart moziban láttam, de újra nem mennék el

Indiana Jones - simán mindháromra beülnék
Utazás a Föld középpontjába - erre is elmennék

Plusz még a Jurassic Park 1. részét is megnézném szívesen. Ezt elvileg adták pár éve Cinema City-kben is de itt nálunk vidéken szerintem csak 1 hétig lehetett a vásznon mert mire hallottam róla és akartam menni már nem vetítették. :(

----------
Közben megjöttem az Endgame-ről. A feliratos változat bejött, szinte csak külföldi diákok voltak rajtam kívül és a terem is csak 1/3-ad telítettséggel volt. Nem csámcsogtak, nem vihogtak, de egyszer a film közben elkezdtek tapsolni mondom WTF :P amikor Kapitány kezébe veszi a Mjönlirt és villámlik meg a végén is tapsoltak. Hát ez fura volt.
Egyébként elégedett vagyok a filmmel, összességében méltó lezárása ennek a ~10 évnek. Bár némi hiányérzetem van az utolsó csatánál. Az nagyon epikus ahogy begyűlnek a "jók" is egy helyre. De aztán ott volt annyi ilyen kutyaszörny meg minden és pl Hulkot egyszer sem mutatják hogy szétcsap közöttük (bár talán ráfoghatjuk hogy 5 év alatt lenyugodott és már nincs meg a Hulk énje sem), és ugyanez Thor esetében is. Pár ilyen tereptisztító villámmal odabaszok és mindenki szétrepül lehetett volna, mint amikor megérkezik az Infinity War végén.
Nagyjából ugye lehetett tudni hogy ez lesz majd a történet megoldása, és addig minden rendben is érthető (amennyire ez érthető lehet) ameddig
el nem rontják a Tessaract ellopását. Onnantól nekem egy kicsit szétesett hogy mi is történik az idővel. Mert a Mester azt mondja Hulknak hogy minden követ vissza kell rakni és akkor nem esik szét az idő és nem lesznek mellékuniverzumok. De végül meg olyan kuszára csinálják, hogy a múltbeli Thanost ölik meg aki még az első Avengers mozi előtt van. Szóval ez az időutazós téma mindig macerás és csak még több kérdést vet fel.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#122041) brownus válasza mephi666 (#121993) üzenetére


brownus
veterán

csak vicceltem, nem vok kotsog paraszt :D

(#122042) pulffy


pulffy
őstag

Endgame Fekete Özvegynek lesz különálló filmje, de most hogy meghalt akkor előzmény film lesz, vagy feltámasztják valahogy? :U

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#122043) emiki6 válasza pulffy (#122042) üzenetére


emiki6
veterán

(#122030)-ba linkelve lett egy interjú. Nem lehet senkit feltámasztani. Ami amúgy logikus, mert hogy is lehetne, hisz a becsapódásba halt meg, nem közvetlenül lett cserélve a kőre.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#122044) Mik76 válasza madgie (#122039) üzenetére


Mik76
senior tag

Aztan jon amikor mar a csaladi fotokat is jol meghuzza az ember utomunkaban. :K
Jo moka, szeretem en is.

Az utobbi idok egyik legkiemelkedo latvanyat ami beleegett a retinamba az uj Blade Runnerben lattam. Az a ket tonusu arany(vagy sarga) es fekete abban az impozans kis irodaban az nagyon ott volt. Biztos hogy meloztak eleget azon is mire ilyen harmonikus lett.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122045) WayneGace válasza emiki6 (#122043) üzenetére


WayneGace
őstag

Szóval őt nem lehet hozni egy párhuzamos világból, idősíkból, ha már olyan sok van?

Ha valakik Thanos csettintésekor nem haltak meg, de a repülőt vezető pilótája igen és emiatt becsapódott a gép, majd meghaltak az ott lévők, akkor Stark csettintésekor csak az jön vissza, aki csettintés miatt tűnt el? És hol térnek vissza? Több ezer méter magasban valahol?

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#122046) paatrick válasza WayneGace (#122045) üzenetére


paatrick
senior tag

Szerintem ennyire ne akarj logikát keresni benne.

A lényeg hogy amíg Németországban 1 db ember is életben marad az 100% hogy kocsit fog tervezni :P

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#122047) #75376384 válasza lezso6 (#122035) üzenetére


#75376384
törölt tag

Abban egyetértünk, hogy az egész MCU-t nézve szerintem sem ez volt a legmegindítóbb jelenet. Nekem a legjobban a vasember második részében az ült, amikor az apukája videóját nézte. Tartalmilag nem volt egy nagy valami, de úgy az a jelenet nagyon adta. Ugyanez igaz a civil war BARF részére is. illetve az Endgame-ben, amikor a múltban beszélgetnek. Most akkor jöhet egy önjelölt, mesefigura avararos lelkiturkász és visszavezetheti az egészet a saját szülőmmel való viszonyra. :D

Ami Tony halálát illeti. Az IW-ben sokkal jobban elkapták ezt a dolgot és ott tényleg volt egy hatalmas WTF, amikor Thanos leszúrta. Gondolom ezt akarták felülmúlni. Lássuk be, azért nehéz lett volna és szerintem nem is sikerült olyan jól. Viszont nem vitatom el attól, aki szerint igen.

Zárásnak azért leírnám, hogy most MCU és nem eddig összesen látott filmes viszonylatban beszéltem megkapó jelenetekről.

szerk.: az utolsó mondat szép magyaros lett. :D

[ Szerkesztve ]

(#122048) Viszlát válasza BITBOYS (#122018) üzenetére


Viszlát
addikt

Az biztos, hogy rá kell hangolódni, túl sok a zaj körülöttünk minden téren. Én is megnéztem újra, semmit sem csorbult a fénye az évek alatt. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#122049) Mik76 válasza madgie (#122039) üzenetére


Mik76
senior tag

Szia,

Te mivel foglalkozol pontosan? Ha jol vettem ki korabbi hozzaszolasaidbol valami vago/fenyelo munkakorben, ugye?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#122050) Komplikato válasza Mik76 (#122004) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha nagyon érteni akarod, akkor van diagram, ami a filmben szereplő idősíkokat mutatja, hiszen az egész sztori fő kavarása az, hogy ... Melyik srác mikor ment vissza, amiről a másik (szerinte) nem tud. Ha jól emlékszem valami 8 idősík van összesen?

Egyébként a film szinkronos változata Találmány néven fut.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.