Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125001) Viszlát válasza Ispy (#125000) üzenetére


Viszlát
addikt

Tényleg nem rossz film, bár nekem még mindig az El secreto de sus ojos az egyik legjobb ebben a kategóriában.

(#124998) emiki6: azt hiszem én meg ezt nem láttam. Az előzetes nem túl megnyerő...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#125002) Ispy válasza Viszlát (#125001) üzenetére


Ispy
veterán

Na, akkor betárazom azt is, aztán majd jól megmondom, hogy melyik a jobb. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#125003) shotika


shotika
őstag

Na akkor kezdem én:D

Végjáték: Szórakoztató volt - nem is nagyon mennék most bele, amit ti már a mozibemutatónál kiveséztetek spoiler tagekkel -, de nekem a Marvel kapitány jobban ült, vagy akár a Végtelen háború. Utóbbinál jobban játszottak az arányokkal, itt pedig irtózatosan tömény lett az egész. A végén amikor visszatért szinte mindenki, a teljes első részben történtek valahogy elvesztették a fontosságukat - az ilyen filmeket mindig azzal basszák el, hogy ugyan bárki meghalhat, de ha állandóan visszahozogatják a szereplőket, súlytalanná válik.

Ha nagyon osztályoznom kéne, akkor egy jó közepes, és hát most nagyon érzem azt, hogy parkolópályára kéne küldeni a brandet egy jó pár évre - bár nyílván nem fogják. Mindenesetre részemről itt ezzel végetért a Marvel korszak, ha meg is nézek még párat unalomból, már nem fogom követni úgy mint régen.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#125004) Viszlát válasza Ispy (#125002) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak vigyázz, hogy nehogy az amerikai remake-t "tárazd be". :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#125005) Ispy válasza Viszlát (#125004) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, nem, imádom amikor spanyolul karatyolnak benne. :D

De azért lecsekkoltam, ez az origin.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#125006) salesman válasza Viszlát (#125001) üzenetére


salesman
őstag

Az tényleg egy szenzációs film.

Türűűűdrááá!

(#125007) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr


like, ha szerinted is annyira király lesz a mozi, mint az egyre dagadó hájpja

(#125008) Ispy válasza Tibiajax (#125007) üzenetére


Ispy
veterán

Én ennek a hájp trükknek nem dölök be, mennyi pofáraesés volt már emiatt, ajjaj.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#125009) bagyulajuve válasza Tibiajax (#125007) üzenetére


bagyulajuve
addikt

az egyetlen film amit várok ebben az évben

Resistencia eterna

(#125010) vond válasza Viszlát (#125001) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vááá, az az argetin Szemekbe zárt titkok. :Y Pár jelenete még mindig élénken él bennem. Nagy élmény volt elsőre. Lehet, hogy valamikor újra is kéne néznem.

Egyébként az amerikait is meg lehetett nézni, de amíg az "eredeti" simán 9-es, addig az kb. egy 6-os.

(#125000) Ispy: Na, ezt viszont én sem láttam még. Ha kb. TDS1, és még meg is fejelik egy kis spanyolsággal, akkor rossz nem lehet. :N

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#125011) k-adi válasza Tibiajax (#125007) üzenetére


k-adi
nagyúr

te kelted a hájpot már sokadjára.. :D

(#125012) Tibiajax válasza k-adi (#125011) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

bármekkora is a hájp prézli, ezt is vip-be fogjuk nèzni!

:DDD
...jól beszélek, brónusz?

(#125013) erahurka válasza Ispy (#125008) üzenetére


erahurka
félisten

Én rettegek hogy nem fog tetszeni. Tarantino új filmjei eleve nehezen csúsznak nekem, a Basterds csak harmadik nézés óta az egyik kedvencem, a Django még mindig nem az igazi, az Aljas Nyolcas jó, csak mocskos hosszú. Attól félek leginkább, hogy fájni fog a hossza, túlságosan ellaposodik majd pár helyen, ami végül agyon fogja ütni az egész élményt. De reménykedem, remélem imádni fogom.

(#125014) hoffman_ válasza erahurka (#125013) üzenetére


hoffman_
nagyúr

csak harmadik nézés óta az egyik kedvencem

akkor nem lesz itt gond :ddd

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#125015) madgie válasza Viszlát (#124996) üzenetére


madgie
titán

Conellyt a Dark Cityben láttam először, amikor megszólalt a füstös, sötét bárban... a low key felvételek a kólásüveg alakjáról, mellette kíséretnek a klasszikus kalapos jazzenészek, zongora, nagybőgő, brutálisan "élő" hangzás, zseniális... az a jelenet örökbe beleégett az agyamba.

Hú de Tibis lett ez a mondat :D

(#125016) emiki6 válasza paatrick (#124986) üzenetére


emiki6
veterán

Nem nagy kunszt amúgy. Ajánlom ezt az írást: [link]

csics82: :Y

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#125017) Cs1csó válasza gboszi (#124976) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most néztem meg az Endgame-et!

(#125018) Tibiajax válasza madgie (#125015) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..igen, de azért azokat a cickókat se felejtsük el megemlíteni

(#125019) hoffman_ válasza emiki6 (#125016) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Lakatos Peti nagyon jó! az edzőm edzője, hehe.
csak ajánlani tudom az írásait én is :K

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#125020) Narxis


Narxis
nagyúr

Avengers: Endgame

Adok rá 5 pontot a 10-ből, majdnem azt mondtam a végéig, hogy tipikus egyszernézős marvel film de aztán jött a harc. Igazából súlytalan volt az egész, ezért szerettem DC-t jobban, főleg rajzfilmeket ahol sokkal komolyabb drámát tudtak összehozni. Egy olyan vég kellett volna ami kicsit keserédesebb, hogy igenis Thanos mély nyomott hagyott maga után.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

Thanos was right.

(#125021) Cs1csó válasza Tibiajax (#125018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az semmi ha Connelly bájait akarod csodálni akkor erre a Fogd a nőt és ne ereszd! (1991) c. filmben lévő jelenettel készült videóklippet érdemes megnézni: YouTube

(#125022) LendvaiFeri1 válasza Narxis (#125020) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

komolyabb drámát tudtak összehozni

Miben? :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#125023) salesman válasza Cs1csó (#125021) üzenetére


salesman
őstag

Jó kis New Romantic zone...

Türűűűdrááá!

(#125024) emiki6 válasza hoffman_ (#125019) üzenetére


emiki6
veterán

Jaja, Péter az elsőszámú fb információforrásom, az életmód a hobbim. Gál-Szabó Bence (ő a GAL), Szendi Gábor (ő a tények és tévhitek), Árvay Bálint (ő pedig a jódpótlás tudományos alapokon csoport) azok akik még elég komolyak a témában.
Edzés témában meg ugye Galba Zsolt meg Samu.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#125025) Cs1csó válasza salesman (#125023) üzenetére


Cs1csó
félisten

Több mint elképesztő teste van.

(#125026) salesman válasza Cs1csó (#125025) üzenetére


salesman
őstag

Jaj, mindíg csak az a bűnös testiség...
Tényleg nagyon csinos!

Türűűűdrááá!

(#125027) Narxis válasza LendvaiFeri1 (#125022) üzenetére


Narxis
nagyúr

Justice League: The Flashpoint Paradox,
Batman: The Killing Joke,
Watchmen (2009)

Ezért szeretem a Titans és a Doom Patrol sorozatokat is. A DC érzelmileg sokkol, de úgy hogy még másnap is eszembe jut, esetleg agyalok rajta, a Marvel szimplán szórakoztat addig amíg nézem aztán másnapra már azt is elfelejtem, hogy létezett. Most nem akarok én itt DC-Marvel háborút mert rohadtul nem érdekel de akkora volt a hype az endgame-nél, hogy masszív csalódás lett volna számomra ha nem láttam volna a korábbi marvel filmeket így tudtam, hogy kb. mire számíthatok. Mondjuk én nem képregényeken nőttem fel, nekem nem természetes, hogy a jók mindig győznek ezért örültem volna ha többen hullanak a végén. Egyébként az egész problémára jól rávilágított youtube-on a How It Should Have Ended csatorna.

Thanos was right.

(#125028) Cs1csó válasza salesman (#125026) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amikor csukott szemmel táncol, meg amikor abban a fehér felsőben görkorizik, hoppácska. :K

[ Szerkesztve ]

(#125029) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Midsommar, azaz Fehér éjszakák.

Összességében szerintem nem volt egy jó film, de vannak benne olyan jelenetek, amik miatt simán kultfilm lehet belőle. Azaz úgy fogalmaznék, hogy horrornak átlagos, vígjátéknak kiemelkedő, de nem elsősorban azok miatt a részek miatt, amit láthatólag szándékosan csináltak viccesre. Volt 1-2 olyan jelenet, amikor tíz percig mindenki a lábát csapkodta és sírt röhögés közben a moziban. De azért teljes egészében elég unalmas a film. Viszont ezek miatt a jelenetek miatt megérte bőven.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

I am having fun staying poor.

(#125030) shotika válasza Drizzt (#125029) üzenetére


shotika
őstag

Szerintem téves horrorfilmnek hívni a Midsommert - én legalábbis úgy gondolom, a horror lényege a félelemkeltés, ez a film pedig minden, csak nem félelmetes. Vígjátéknak pedig végképp nem, a viccesebb részek inkább még sokkolóbbá teszik az egészet a végére. Inkább megbotránkoztató és elgondolkodtató. Hogy mi a műfaja? Őszintén szólva fogalmam sincs, de én elmerültem a filmben arra a 2-és fél órára. nagyon masszív film, az idei év egyik legjobbja nálam.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#125031) Tibiajax válasza Cs1csó (#125021) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ja ja.. de igazából már a Labirintusban is látszott, hogy tehetséges a lány. pedig ott még szinte gyerek volt

(#125032) LendvaiFeri1 válasza Narxis (#125027) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Jogos, de a filmekre gondoltam. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#125033) Viszlát válasza bagyulajuve (#125009) üzenetére


Viszlát
addikt

Pedig vége az ubiszezonnak, legalábbis jönnek ígéretes filmek augusztusban:

- a Luce például az előzetesből ítélve jó kis thriller lesz
- Linklater új filmjét szerintem már linkeltem korábban, de azóta van új trailer is
- The Art of Racing in the Rain, kutyabolondként kifejezetten várós, Costner első voice over filmje tudomásom szerint
- a Monos-ból gőzöm sincs mi fog kisülni, de engem már a nyitóképpel megvett

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#125034) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon offba teszem, mert rohadtul felb...és egész héten ezen fogok agyalni

Látta már valaki a Miután / After című filmet?

Haverom megnézte moziba egy lánnyal, aztán elmondta hogy miről szól
Tegnap bele pörgettem itthon, és ez valami undorító, hányingerem lett tőle

Arról szól hogy leszakadt qrvák hogy vegyenek rá normális lányokat bármire, és hogyan csaljuk meg a pasinkat másfél óra alatt.

És pont ennek az egyébként is elcseszett korosztálynak persze amik nagyrésze alapból nem életképes (15+-)

Hogy lehet ilyen filmeket gyártani?

"A normális tini lány beleszeret a sötét múltú fiúba"
Lopta a kakaót az óvodában vagy mi történt ? Tényleg ilyen példát kell felállítani, és még csak véletlenül sem egy normálisat, mindenképp a rossz kell ugye hogy jó legyen
Hát min csodálkozunk?

Senki ne nézze meg, mindenesetre ha lányod van vagy fiatal barátnőd akkor mindenképp tiltsd el tőle, vagy ellenkezőleg, pont nézesd meg vele, és ha azt mondja hogy tetszett akkor hagyd el, vagy neveld meg, mert akinek ez tetszik, azt messziről érdemes elkerülni

Mintha nem lenne így is pont elég "szerelmi bánatos" tíz éves
Gratulálok a filmiparnak, és a könyv írójának (ha jól tudom könyv alapján készült)

Bocs, ez jól esett :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#125035) Narxis válasza LendvaiFeri1 (#125032) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az már az Aquamen-nél és Shazam-nál is látszott, hogy DC is ezt a családias hangulatú vonalat követi mert ez hozza a több pénzt. :(

Thanos was right.

(#125036) Ispy válasza Viszlát (#125033) üzenetére


Ispy
veterán

Az a Luce igéretes, már csak Tim Roth miatt is.

Octavia Spencert eddig nem nagyon ismertem névről, csak látásból, de most már megjegyzem a nevét.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#125037) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Kill The Irishman
hd,ov

de mocskos jó kis film volt ez most.. mi tartott ennyi ideig nekem, hogy még csak most néztem meg?
nem tökéletes alkotás persze, kiszámítható részek bőven akadnak, bár az is lehet, én vagyok már túl rutinos. de a cleveland '70s hangulat visszaadása hibátlan, a robbantások koreográfiája szintén, a bátor ír gyerek alakítójának játéka úgyszintén, egy remekül összerakott film. nem scorsese-i szint, de ezzel nincs baj, nem lehet minden olyan... ez más
kötelezően ajánlott film!
9/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#125038) Viszlát válasza enginev3.0 (#125034) üzenetére


Viszlát
addikt

Kicsit túlpörögted ezt a kérdést szerintem, ezeréves felállást dolgoztak fel milliomodjára. Dirty Dancing megvan vagy a Love Story, a Grease? Ezeken legalább így dúltak-fúltak anno. Vagy menjünk még visszább az időben, Rómeó és Júlia? :) Még csak nem is korlátózodik a téma adott műfajra, Leia és Han Solo? :)

Szerintem agyalj ennél hasznosabb dolgokon a héten.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#125039) enginev3.0 válasza Viszlát (#125038) üzenetére


enginev3.0
félisten

Rómeó és Júlia hogy jön ide?
Ott egyik sem volt kapcsolatban és közel sem erről szólt a film, hogy egy normális lányból hogy kell tiniq... Csinálni, mindezt persze a mai tiniknek tálcán kínálva

Teljesen más amit írsz mint amiről ez a film szól
-Iskola elhanyagolás
-ivaszat a nagyobbak / menőbb emberek toszogatására, hogy ne tagadjanak ki
- fű / drog kipróbálása ugyan ezért (bár nem tudom hogy a filmben ezt kipróbálta e a főhős nő)
- Normális barátunkat megcsalni egy "rosszfiuert"

Tökéletes elferdítés a mai fiatal lányoknak, és rásegítés arra hogy mindezt tegyük meg amit a filmben is látunk

Ami ilyen kategóriában normális és tényleg jó film, az az endless love, na ott is megvolt a rosszfiú, de csak kellően rossz, és ott a begyöpösödött lány életébe vitt némi változást, persze enyhe szülői tiltás ellenére is

De az nem az ivászatra és a megcsalásra sarkall

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#125040) Viszlát válasza enginev3.0 (#125039) üzenetére


Viszlát
addikt

Az alapkoncepció mindegyiknél a tiltott gyümölcs, avagy rosszfiú, mindegy minek nevezzük, a körítés max abban más, hogy korhoz igazodik. Értem én, hogy ki vagy akadva, de vagy buborékban éltél eddig ha ez számodra újdonság, vagy csak rossz napod/heted/éved van. No mindegy, mindenki azon pörög amin akar.

na ott is megvolt a rosszfiú, de csak kellően rossz

:)) No comment.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#125041) #48613632


#48613632
törölt tag

Talán az egyetlen olyan romantikus film volt a P.S. I Love You, amit képes vagyok egy seggel végigülni, és még élvezem is.
Na, jön a folytatás. Vegyesek az érzelmeim.

Októberben megjelenik az Utóirat: Szeretlek! folytatása by HVG Kult

szerk:
Jah, bocs. Ez könyv lesz. Mindegy, most már itt hagyom, de offba teszem.

[ Szerkesztve ]

(#125042) erahurka válasza Narxis (#125035) üzenetére


erahurka
félisten

Volt amúgy aki kritizálta a komolyságát a BvS-nek? Valahogy a Warner okosan mindig rájön arra, hogy nem egészen jó amit csinál, és akkor megpróbál változtatni az egyetlen dolgon, ami működött.

(#125043) Ispy válasza enginev3.0 (#125039) üzenetére


Ispy
veterán

Minden generációnál felmerülnek ezek a kérdések, nincs új a nap alatt, az hogy ebből a filmből milyen következtetésre jut egy 15 éves lány az meg a szűlő felelőssége, nem a filmé, szvsz.A világ nagy és tele van veszéllyel, ettől semmi sem védi meg a gyerekeket.

Egyébként attól mert a film bemutat egy kitalál helyzetet, még nem jelenti azt, hogy buzdítja is rá a nézőit.

Persze nem védeni akarom a filmet, de a leírása alapján ez egy tini szerelmes történet, semmi extra.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#125044) enginev3.0 válasza Viszlát (#125040) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem éltem lufiban, pont ezért bosszant fel egy ilyen film, és mert a környezetemben is van személy aki fogékony erre, természetesen a film tetszett is neki nagyon, mert fel sem fogja ésszel

De a pasis témától elszakadva is, az iskola kerülés, a szülő kizárása az életünkből, mert mi vagyunk az okosabbak, és az alkohol stb... Szerek használatát nem hiszem hogy filmbe illő dolgok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#125045) enginev3.0 válasza Ispy (#125043) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tele van veszéllyel, de nem kell reklámozni

Nem hallotok ti elég tinédzser öngyilkosságot? Na az ilyen filmek pont rá segítenek erre, mert néhány önbizalom hiányos tini azt hiszi hogy ha nem él így vagy nem csinálja meg ezeket akkor már bele sem illik a világba

Am.
Egyébként csak egy film, kitomboltam magam, jól esett :R

Örüljetek ha nincs körülöttetek olyan személy aki erre fogékony és akit ez hátrányosan érint, nekem van, rohantam már megvagdosott kezű, begyogyszerezett fiatal lánnyal pszichiátriára, nem jó élmény, látogatni sem :N

És pontosan tudom hogy az ilyen filmek milyen hatással vannak rá

99%ban a szülő hibája, és ez szomorú és vitathatatlan

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#125046) Cs1csó válasza Tibiajax (#125037) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a kép nem valamelyik Marvel filmből van: a nő Sólyomszem felesége a férfi pedig Volstagg Thor egyik cimborája, egy asgardi.

Áh, Jennifer már 12 éve kora óta színészkedik, 14 évesen a Volt egyszer egy Amerika c. filmben is szerepelt.

(#125047) ígyvanferi válasza Viszlát (#125033) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Úh, egy új Linklater film Cate Blanchett-tel. A Boyhoodot azóta sem láttam, valamiért nem vonz a téma, Linklater ide vagy oda. De ezt az újat szeretettel várom, érdekesnek tűnik. A rendezésen, forgatókönyvön, színészeken nem fog múlni, úgy érzem.

(#125048) lezso6 válasza Viszlát (#125033) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na erre a Luce-ra nagyon kíváncsi leszek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#125049) bagyulajuve válasza Viszlát (#125033) üzenetére


bagyulajuve
addikt

1. és 4. jónak tűnik - de nem megyek szerintem moziba értük

Hachiko óta nem nézek kutyás filmet

Resistencia eterna

(#125050) ColdMan válasza bagyulajuve (#125049) üzenetére


ColdMan
tag

A Hachiko után én sem voltam feldobva...
Megrázó film, föleg az olyan kutyabolondoknak, mint pl. én.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.