Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) WayneGace válasza radi8tor (#74999) üzenetére


WayneGace
őstag

Miért ne tudnának újdonságot mutatni és jó történetet írni? Igen érdekes világ az SW világa. Szerintem jó alapanyag. Az azért nem rossz, hogy nem kell mindig elmesélni az alapokat.

(#75000) cyberkind Már bocs, de mi olyan nagy szám az első trilógiában, ami szerinted nem lesz meg az új részben? A történet? Az nem túl nagy szám szerintem. Megvalósítás? Azzal nem hiszem, hogy gond lenne. Színészi játék? Mintha tapasztaltabb és jobb színészekből állna a jelenlegi stáb most.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#75002) pohár válasza WayneGace (#75001) üzenetére


pohár
félisten

meraznemvótdizni

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75003) Bicskás válasza WayneGace (#75001) üzenetére


Bicskás
tag

Azért a ,,szent trilógia" a 4-5-6. rész elég fasza lett szerintem.

(#75004) cyberkind válasza WayneGace (#75001) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem pl Han Solo karaktere, aki meglehetősen sokat szerepel mindhárom részben nagyon sokat dob az egészen, persze most is lesz, de csak nagyon mellékszereplőként(vagyis gondolom), azt meg se említem hogy a nulla cgi is kiváltság, és az hogy az a széria még nem üzleti szemmel lett alkotva, ahogy az újak, olyan mint Spielberg-nek a JP 1, azt se múlja felül soha semmilyen JW meg társai.

(#75003) Oreyus
Pontosan, nem is kellett volna több.

(#75002) pohár
Kicsi kocsi is Dízni és mégis király filmek. :D :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#75005) Dorian válasza Bicskás (#75003) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon alap mesefilm.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75006) madgie válasza radi8tor (#74999) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a SW világára még úgy kábé hatszázezer sztorit lehet építeni, anélkül, hogy az átlag Marvel/DC képregényekben megszokott túlzott kavarások és elnyújtott hülyeségek hibájába esne.

(#75007) Bicskás válasza Dorian (#75005) üzenetére


Bicskás
tag

Akkor a második és a harmadik részt minek neveznéd, hogyha a 4-5-5. Részek szerinted pusztán gagyi mesék ? :Y

(#75008) Dorian válasza Bicskás (#75007) üzenetére


Dorian
félisten

Az ugyanolyan mese, csak az megjelenése-kori fiatalság igényeire szabva.
Én játszottam SW szerepjátékot, meg olvastam a világban játszódó könyveket, és most is megvan minden rész DB50-ben, tehát nem igazán lehet mondani, hogy utálnám, sőt... de próbáljuk reálisan nézni.

(#75009) devil-k:
Szerintem nem kell politikusnak lenni, hogy a politikát értékelhesse az ember.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75009) devil-k válasza Dorian (#75005) üzenetére


devil-k
nagyúr

Bárcsak Te tudnál ilyen alap mesefilmet csinálni. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75010) Bicskás válasza madgie (#75006) üzenetére


Bicskás
tag

Ugyanúgy ahogy az Elders Scrolls lore/saga/világ úgy a Csillagok Háborújának világa is kimeríthetetlen. :K

(#75011) ígyvanferi válasza devil-k (#75009) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, bárcsak egy darab ember el tudna egy komplett filmet készíteni.

(#75012) atike


atike
nagyúr

Kapkodom a fejem... Lerágott csont, nem tudnak újat mutatni? :DDD Na ne már. Az Elrabolva az nem tud újat mutatni... Ez egy komplex világ a legapróbb részletekig kidolgozva (vagy épp direkt nem, hogy legyen még potenciál :) ), millió egy vonalon be lehet csatlakozni a történetbe... Az más kérdés, hogy a beígért dömping sem biztos, hogy jól fog elsülni, de majd meglátjuk ezt a sok SW filmet az utolsó trilógián kívül...

Nem nagy szám történet...? Hmm... Valamiről lemaradtam szerintem, de az új filmek nagy százaléka kb egy faék egyszerűségű történettel operál egy-két kötelező csavarral... Azokhoz képest azért nem mondanám nem nagy számnak...

Félek én is a Disneytől... Hogyne félnék. De attól még bízok benne, hogy nem rontják el. Hosszú idő óta az egyik legjobban várt film ami jön...

Már nem kell két hónap sem és kiderül.

Amit eddig láttam az bejön - kivéve a Jar-Jar pótló guruló billiárd golyót - de ha úgy veszem R2 és C3PO is poénosra volt véve a nagy öregben - ha ez abba az irányba megy és nem Jar-Jar irányába akkor hátha... :)

[ Szerkesztve ]

(#75013) Dilikutya válasza cyberkind (#75000) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig a látottak alapján J.J. Abrams kellőképpen rajongóként áll hozzá. Az eltelt 40 évben filmen, tévében, játékban, könyvben annyiféle folytatása, előzménye, spinoff-ja stb. készült a sztorinak már, hogy sok újat már nem nagyon lehet kitalálni. Legyen jó, lenyűgöző, szórakoztató. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75014) Dilikutya válasza atike (#75012) üzenetére


Dilikutya
félisten

Még mindig nem a Disney készíti a filmet, hanem a Lucasfilm és a Bad Robot.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75015) atike válasza Dilikutya (#75014) üzenetére


atike
nagyúr

Aham. A gyártó cég az a Lucasfilm és a Bad Robot.

De ki áll mögötte? Ki adja a pénzt...? Ki szól bele bármibe és mindenbe....? :U Eddig a 20th Century Fox (mármint az első hatnál)... Most már bizony a Disney...

(#75016) Dilikutya válasza atike (#75015) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Miramax is a Disney-é volt, amikor a Ponyvaregényt készítették.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75017) atike válasza Dilikutya (#75016) üzenetére


atike
nagyúr

...nem is mostanában csinálták... :) :DDD

(#75018) S e t h válasza ígyvanferi (#74993) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem vagyunk egyformák, ha mindenáron alkalmazkodni akarunk a topikhoz és egy irányba szeretnénk nézni attól az egyéniségünk máza kopik meg. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#75019) P00By


P00By
nagyúr

Drága asszonyság meglepett! :B

Majdnem elcsöppentem ;]

(#75020) FoxiestFox válasza P00By (#75019) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oszd meg Facebookon! :D

(#75021) marilllyo


marilllyo
veterán

Big Fish
Ez mennyire ajánlott? Tim Burton-t csípem. Ewan McGregor-t annál is jobban.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#75022) bagyulajuve válasza marilllyo (#75021) üzenetére


bagyulajuve
addikt

3x láttam eddig, nekem nagyon tetszett, "mese", de nagyon jó gondolatokkal van átszőve :K

Resistencia eterna

(#75023) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Vacsora után pont elkezdte adni az Eredetet a film+. Már az első reklámot sem vártam meg, inkább jöjjön a Zombeavers. Nem is akarom tudni, hova tart ez az álmos sztori, ez a film még a letöltést sem éri meg.

Viszont estére foglaltam Vissza a jövőbe jegyet, az bármikor megéri. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75024) pohár válasza Dilikutya (#75023) üzenetére


pohár
félisten

hátööö

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75025) Magnum_ válasza Dilikutya (#75023) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#75026) FoxiestFox válasza Dilikutya (#75023) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez így elég idétlenül hangzik, de tény, hogy nekem sem adta be az Inception... nem rossz film, elvoltam vele, de nem értem, miért kéne minden alkalommal Nolanqkit szopkodni, mikor előkerül.. bőven a kiégése után szülte meg, egy korrekt munka meg minden, de két héttel utána már nem is nagyon emlékeztem rá. :B
8.8-on áll, kemény. :D Mondjuk az Interstellar meg 8.7-en, pedig az sokkal hitványabb egy valami, mint az Inszepsün..

[ Szerkesztve ]

(#75027) Dilikutya válasza FoxiestFox (#75026) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Batman filmeken kívül más rendezését nem láttam, a Sötét lovag idején kb. azt se tudtam, ki ő, bár nem is volt sok filmje, és azok is érdektelennek tűntek akkor is számomra. Mai napig nem értem a hasraesést, jó filmek, de ennyi. Az a baj, hogy ő véresen komolyan gondolta, de nekem sok ez egy szuperhősfilmtől. 10 év alatt is csak a 89-es Batmant többször láttam, mint a Nolan trilógiát összesen, de még a Batman Forever és a Batman & Robin is szórakoztatóbb minden bárgyúságuk és ripacskodásuk ellenére. Mert tényleg nagyon ripacs filmek, Val Kilmer és George Clooney pedig elég sótlan Bruce Wayne, Bale karaktere ebből a szempontból jobb, bár Michael Keaton-t ő sem éri utol. Maga a három film pedig nekem nem volt elég, hogy érdeklődni kezdje a két korábbi, vagy épp a későbbi filmjei iránt, akkor se, ha mindet ő írja. Jobban szeretem a fantáziavilágú interaktív képregényeket, gyerekkoromban ezt egyedül Tim Burton két Batman filmje képviselte, megjegyzem, zseniálisan, így én örülök a mostani filmeknek, kivéve mondjuk a Pókembert és a F4-et, eddig azok nem jöttek össze, de az X-Men és a többi Marvel film elhozta azt, amit 1990-ben csak rajzolva láthattam. És ezt nem tudta hozni Nolan Batman trilógiája, mert kilépett a képregényből, és hús-vér film akart lenni. Ebből a szempontból többet várok a Batman v Superman-től és a Suicide Squad-tól.

Nolan többi filmje meg továbbra sem érdekel, de nem miatta, egyszerűen a téma nem izgat, az ő személye pedig kevés, hogy mint film, érdekeljenek.

Persze nem kell senkinek sem egyetértenie velem, nem feltétlenül egyszerű a világképem nekem sem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75028) FoxiestFox válasza Dilikutya (#75027) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mementot szeretem tőle, de szerintem neked nem tetszene, úgyhogy ja, ne piszkáld. ;]

(#75029) Dilikutya válasza FoxiestFox (#75028) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ellenben Carrie-Anne Moss még ma is jól néz ki. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75030) emiki6 válasza Dilikutya (#75027) üzenetére


emiki6
veterán

Juteszembe tényleg van egy olyan (azthiszem növényvédő)szer, ami hasonló hatást vált ki, mint a Burton félében amit Joker használt, pedig tök nonsense-nek tünt

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#75031) emiki6 válasza Dilikutya (#75027) üzenetére


emiki6
veterán

Én láttam szinte minden Nolan filmet. Pontosabban a Mementótól az Interstellarig. Nekem mindegyik nagyon tetszett. Nolan számomra egy igen jó rendező, a 21. századi filkészítés egyik meghatározó alakja.
Az imax interstellar életem eddigi legjobb moziélménye volt.

A Mementót azért ne hagyd ki. Még ha nem is lenne a kedvenced érdemes megnézni, szerintem alapmű. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#75032) atike


atike
nagyúr

Na egy jó kis Marvel vitacikk... :DDD

Mondjuk belehozni a 70-es 80-as években készült csodákat... Valahol érthető, mert mai szemmel nézve minimum viccesek, de azért az egy más korszak volt, más technikai lehetőségekkel...

(#75033) Apollyon válasza bAtt001 (#74997) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én meg mindig kifejezetten a leghátsó sorba ülök középre, mondjuk elsősorban azért mert utálom ha ülnek mögöttem, de még így is valamennyire feljebb van a vászon teteje.
A hangszórókról meg annyit, hogy bár nem tudom melyik moziban milyen márkájú hangberendezés van, meg mennyit foglalkoznak a hangkeveréssel, de az biztos hogy nem túl sokat, mert szinte mindig botrány a hangminőség. Hangos meg minden, de kb itt ki is merült a történet.

(#74994) cyberkind: Azért bízom benne, hogy nem egy hamupipőke szint lesz a SW csak attól mert dizni. A potenciál nagyon sok benne, és azt, hogy annyira nagyon elrontják meg nem hinném, mert erre az esetre van egy nagyon jó referenciájuk: az eredeti trilógia .)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#75034) marilllyo válasza Dilikutya (#75023) üzenetére


marilllyo
veterán

Zombeavers...hatalmas. Az a hörgés...mi megszakadtunk a röhögéstől.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#75035) cyberkind


cyberkind
félisten

Marty McFly és a jövő, kár hogy a repcsin kívül más nem repül. :DD

Paranormal Cocktivity

(#75036) Dilikutya válasza emiki6 (#75030) üzenetére


Dilikutya
félisten

A minap olvastam, hogy egy fickó egy repülőn valami kábítószertől teljesen kifordult magából, megharapott egy másik utast, majd meghalt. Afrikában létezik egy, a zombiléthez hasonló tüneteket produkáló betegség is. Szóval simán lehet ilyen vegyszer is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75037) abridabri válasza cyberkind (#75035) üzenetére


abridabri
veterán

he ?
nem-e ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#75038) spammer válasza cyberkind (#75035) üzenetére


spammer
veterán

Ma van a napja! :K

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#75039) devil-k válasza spammer (#75038) üzenetére


devil-k
nagyúr

Meg is kell néznünk. :K

- mozi bolondéria -

(#75040) spiky03 válasza spammer (#75038) üzenetére


spiky03
veterán

Csak a pontosítás végett, hogy senki se maradjon le a megérkezéséről. :D
Marty McFly ma (azaz egész pontosan holnap hajnali 1:29-kor) megérkezik a múltból!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#75041) emiki6 válasza Dilikutya (#75036) üzenetére


emiki6
veterán

Amúgy meg a veszettség jár hasonló tünetekkel, mint a zombiság.

Amit fentebb mondtam, attól elvileg halálra röhögöd magad és azthiszem az arcizmaid is beálnak. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#75042) Tibiajax válasza spammer (#75038) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de hová fog érkezni vajon?
közvetíti valami?

(#75043) br.rak


br.rak
őstag

Most néztem meg az új Ep7 trailert, és nagyon elbizonytalanodtam, egyáltalán nem biztos, hogy premier közelben megnézem, majd február körül, ha lecseng a hype. Addig is van elég bepótolandó SW

(#75044) Bad Pritt válasza br.rak (#75043) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez a trailer engem is lelombozott, nem is startoltam rá a premierre.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#75045) Dilikutya válasza Bad Pritt (#75044) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én csak azért nem vettem jegyet, mert fogalmam sincs, hogy mi lesz még decemberben, ez nem koncert, hogy csak egy nap lesz. Meg a kedvenc mozimban nincs is két hónappal előre elővétel, Cinema City-be meg nem fogok menni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75046) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na december 18.-án 00:01-től Star Wars a helyi moziban. :) (1,3k volt a jegy)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#75047) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Már most minden rekordot megdöntött Az ébredő Erő

(#75048) radi8tor1

A nagy érdeklődésre való tekintettel, s hogy a sikertelen tranzakciós esetek érintettjeinek picit kedvezni tudjunk a dec. 18. 19. 20-i napokon új IMAX előadásokat nyitunk hajnali kezdettel, hogy bár extrém időpontban, de a premier hetében és IMAX változatban tudjátok élvezni a filmet. Az előadások október 21-én 15:00 órakor kerülnek fel a rendszerbe.
A plusz IMAX előadások időpontjai:
december 18. péntek, hajnali 03:00 óra
december 19. szombat, hajnali 01:00 óra
december 20. vasárnap, hajnali 01:00 óra

Cinema City Magyarország facebook

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#75048) radi8tor válasza gyuromoj (#75047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Így az amerikai moziüzemeltetők is újabb és újabb vásznakat készítenek elő az év legjobban várt filmjére."

LOL, jó hogy nem kell új mozitermet építeni a filmnek.

Hajnali 3 asszép! Ott már lehet páran elalszanak a végére. :C

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#75049) Szilofon


Szilofon
tag

Észrevettem ezt a topikot :)

December 17,20:00-kor Star Wars :K

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#75050) Tibiajax válasza Szilofon (#75049) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

fú, de jó neked..

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.