Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) ígyvanferi válasza fateless (#50000) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Lol, elsőre fel sem tűnt a szójáték!

(#50002) gyuromoj válasza cyberkind (#49999) üzenetére


gyuromoj
veterán

Sinister Six :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#50003) Devid_81


Devid_81
nagyúr

How to Train Your Dragon 2

Sajnos eleg keson sikerult megnezzem, lassan mar a holdon is lement a mozikban.
Nem bantam meg, ambar elegge ketesen fogadtam azt, hogy jo lett a folytatas, illetve egyaltalan letezik-e meg olyan, hogy jo folytatas?
Valaszom, igen letezik, nem is akarhogy, ez bizony egy eros jeles a folytasok kozott.
Csak ajanlani tudom, volt benne minden ami kell, latvany, sztori, drama, fordulatok.

8.5/10

Nem annyira szeretem a folytatasokat, mert szinte mindig csalodast okoznak a romlo minoseggel, de jelenleg azt kell, hogy mondjam, jojjon az a harmadik resz, ha jol megy majd akkor ott leszek az elsok kozott, aki megnezheti a mozikban, nem kesek vele mint most tettem. :N

...

(#50004) pohár


pohár
félisten

tyű, a Now You See Me 2. része majd' 2 év múlva jön csak :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50005) aizen92 válasza pohár (#50004) üzenetére


aizen92
addikt

csodálom, hogy kapott folytatást. Szerintem többet a témából nem lehet kihozni, persze élvezetes volt, mert a témában szinte nincs is más film, de még egy??? .... Azért kíváncsi vagyok.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50006) Ace owner válasza pohár (#50004) üzenetére


Ace owner
addikt

Ha olyan jó lesz mint az első felőlem lehet 3 év is, csak el ne rontsák.

Galaxy Fold 4

(#50009) Pali1119


Pali1119
tag

A holnap határa / Edge of Tomorrow

Baromi jó lett, végre nem egy elhasznált történet, a harcok faszán néztek ki, az újra-újra átélések egy idő után rohadt viccesek voltak, az exoskeleton meg tényleg jól nézett ki és jól is használták. Cruise meg Blunt nyilván jó volt, Paxton viszont hatalmas volt az állandó vigyori arcával.Ennyi. Kérem, kapcsolja ki.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#50010) devil-k


devil-k
nagyúr

Az üldözött

9/10

Siratom a percet, hogy ez a h*lye Philip Seymour Hoffman öngyilkos lett. Briliáns színész, most ért meg leginkább mindenre, amit el tudott volna érni az életben még. Csúcs ez a film. Senki ne készüljön hatalmas akciókra és ilyen-olyan hollywoodi "mócsingra", de nem is kell ide.

- mozi bolondéria -

(#50011) spiky03


spiky03
veterán

Nah megvolt a Galaxis őrzői szinkronosan is. :)
Nem volt annyira rossz, mint amennyire gondoltam.
Groot, Ronan hangja jó volt. Még Mordály hangja sem volt olyan rossz, de azért neki az eredetije jobban átjött. Drax hangja is jó volt, Űrlord-é kicsit fura volt, szerintem neki is eredetiben jobban átjött az a kis pimaszság a hangjában. :)

Maradok azért az eredeti nyelvnél, amikor majd újra nézem BD-n.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50012) callmeakos válasza devil-k (#50010) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Senki ne készüljön hatalmas akciókra és ilyen-olyan hollywoodi "mócsingra"

Most őszintén, ki készült ilyesmire ennél a filmnél? :U

All→M8

(#50013) aizen92 válasza callmeakos (#50012) üzenetére


aizen92
addikt

Azért nézd meg a magyar forgalmazó trailerjét. Elég félrevezető

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50014) Bad Pritt válasza aizen92 (#50013) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mint a Drive-nál. Valaki még a jegyét is vissza akarta kérni, mert átcseszték a palánkon. Hehe. :D

Edge of Tomorrow

Az idegeninvázió a Függetlenség Napja óta érdekes téma Hollywoodban, pedig az is egy elég ócska film, elvonatkoztatva a korszakváltó látványától. Azóta születtek érdekes próbálkozások is a témában, Cruise előző filmjét, a Feledést is ide lehet akár sorolni, voltak középszerű produkciók (Battle LA) és nagyon gyenge próbálkozások (Skyline).
A Feleés és a Holnap határa két közös ponttal rendelkezik igazából: mindkettőben Tom Cruise magabiztos játéka a film alapja és mindkettő híján van eredeti gondolatnak, ám az innen-onnan összeollózott ötletek csodás kvintesszenciája mégis működésbe tudja hozni a gépezetet és ha nem is lebilincselő, de mindenképpen szórakoztató filmélménnyel gazdagítja a nézőt. Az idei Cruise scifinél a nyilvánvaló Idétlen időkigtől kezdve a Mátrix Forradalmakon át a Nextig vagy féltucat film eszünkbe juthat, de az intenzív akciószcénák és sokszor látott, ám érdekes történet mellett nincs ok szégyenkeznie Doug Limannak: egy korrekt filmet tett le az asztalra, amit tényleg csak a bántóan együgyű befejezés rontott el valamennyire. A Narniánál oké volt egy hasonló befejezés, hisz gyerekmese, de ide nagyon nem illett, ettől függetlenül bőven ott van a legjobb inváziós scifik között.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#50015) aizen92 válasza Bad Pritt (#50014) üzenetére


aizen92
addikt

Nem személyes!

Miért??!!, könyörgöm, megélnék egy olyan elemzést, ahol a Holnap határán - ban nincs megemlítve sehol az Oblivion. :O bocs. Ez a halálom valamiért ennél a filmnél.
kb mintha Galaxis őrzőit a Star Wars- szal.....

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50016) Bad Pritt válasza aizen92 (#50015) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Scifi
Tom Cruise
Idegeninvázió
Világmegmentés
Tavalyvoltúgyhogyfrissazélményéstetszettmindenkinek

Ennyi bőven elég ahhoz, hogy megemlítse az ember. Viszont összehasonlítani a kettőt... hát ahhoz már nagyon merésznek kell lenni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#50017) aizen92 válasza Bad Pritt (#50016) üzenetére


aizen92
addikt

Inkább a "friss" élmény :U
Vagy emlékeztél, hogy pár hónapja kiakadtam és most direkt hergelsz :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50018) Bad Pritt válasza aizen92 (#50017) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hogyne emlékeznék. ;] Bár nem tudom, miért zavar ennyire, amíg nem jön a "melyik a jobb?" közvéleménykutatás, addig simán elférnek egy mondatban. Főleg mert én azért is néztem ezt meg anno, mert jó volt az Oblivion, Cruise is jó volt benne végre, Doug Liman pedig egy megbízható rendező, be is jött.
De ez kb. olyan, mint az, hogy a szandálos filmeknél a mai napig megemlítik a 300-at, pedig semmi közük hozzá (na jó, az idei 300-nak azért van :D).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#50019) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

X-Men: Days of Future Past

Na ez tényleg jó film volt. Szeretem az ilyen komplex történeteket. A szereplőgáda zseniális, és a karakterek is. Nem tudom megérteni egy ilyen jó film után, hogy a Wolverine filmek miért annyira írtó gagyik? Ennek fényében bűn a hárim Wolverine film. Itt annyira jól használják azt a karaktert. Jól szórakoztam messze a legjobb Marvel film a Kick-Ass szériával karöltve. Bár én eddig is külön dolognak kezeltem az X-men filmeket. Sose tartottam annyira gagyinak mint az Avengers vonalat.

4/5

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#50020) pzstm


pzstm
titán

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#50021) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

AZ új Batmobil (hivatalos kép)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#50022) devil-k válasza aizen92 (#50013) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem kifejezés! Csak óvva intek mindenkit. :)

- mozi bolondéria -

(#50023) devil-k


devil-k
nagyúr

Elhunyt Richard Kiel, James Bond főgonosz.

"Csupán" 217 cm volt. :Y

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#50024) brownus válasza Bad Pritt (#50014) üzenetére


brownus
veterán

mindkettő híján van eredeti gondolatnak, ám az innen-onnan összeollózott ötletek csodás kvintesszenciája mégis működésbe tudja hozni a gépezetet - mondj kérlek az utóbbi pár évből eredet-i filmet. amit soha nem láttál még a filmvásznon részleteiben. a lényeg, hogy minőségi, és fogyasztható legyen a késztermék! lásd tarantino filmjei, azok is aztán kurva eredetiek. de a körítés, a párbeszédek, az operatőri munka, színek, zenék, stb, stb... tarantino esszenciája...

és mielőtt mondanád, hogy az eredet az, pont, hogy nem :D csak a végeredmény iszonyú jó lett! nolan.

(#50025) Anonymus X válasza genndy (#49816) üzenetére


Anonymus X
tag

Ki kell, hogy javítsalak.

Doki a harmadik részben ki is emeli Martynak éppen a benzin kérdésnél, hogy a kocsi végig benzinnel ment, a plutónium, illetve később a különböző hulladékok a fluxuskondi működéséhez kellenek, vagyis az időutazáshoz. A kocsi meg akkor sérül meg jobban, mikor a benzint valami töménnyel próbálják helyettesíteni és ennek a problémának (azt hiszem valamilyen elosztó) javítása venne igénybe jelentős időt.

Az én véleményem az, hogy simán lecsapolhatták volna a benzint a bányában elrejtett kocsiból, hiszen ha fizikailag a bányában marad, akkor 55-ben gond nélkül megtalálja Marty és akkor már nem probléma a benzin sem. Viszont talán mégis jobb nem kockáztatni, és érintetlenül hagyni a kocsit, mert a következmények beláthatatlanok lehetnek ;)

[ Szerkesztve ]

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#50026) callmeakos válasza .LnB (#50019) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Kick-Ass filmes jogai nem a Marvelnél (Disney), hanem az Universalnál van. Éppen ezért is lett olyan brutális, amilyen. Ebben a formában a Disney a büdös életben nem jelentette volna meg. :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#50027) .LnB válasza callmeakos (#50026) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hallod noxi hagyál! jó?! :)
Marvel film az is, nekem az a Marvel film ami Marvel képregény alapján készül. A Pók-ot pedig a Sony csinálja, és még is Marvel.
Érted? Mert én értem. ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#50028) genndy válasza .LnB (#50021) üzenetére


genndy
addikt

Badass. Jóleszez.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#50029) callmeakos válasza .LnB (#50027) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Most már én se nagyon, de sejtem mire akarsz kilyukadni :D

All→M8

(#50030) .LnB válasza callmeakos (#50029) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mondom, hogy én értem.
Ami DC képregény alapján készül, az DC film. (ugye kétségtelenül ezek a legjobb képregényfilmek ;] )
Ami Marvel képregény alapján készül, az Marvel film.

Stúdióktól függetlenül!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#50031) Hintalow válasza Bad Pritt (#50014) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az edge of tomorrownál nem nagyon ollózgattak semmit, egy-az-egyben az All you need is kill című 2004-es japán light novel feldolgozása, kb megváltoztatták a neveket meg a címet :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#50032) .LnB válasza Hintalow (#50031) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Később nevezték át Egde of Tomorrow-ra

Szerk: Egész pontosan ekkor: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#50033) fateless válasza .LnB (#50032) üzenetére


fateless
veterán

Lehet, azért Tom Cruise kapta a főszerepet, mert ő csak 1,70, jobban illett a japán háttérbe ;]
(A férfi 190-nél és 100 kilónál kezdődik - szokták mondani az ostobaságot)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#50034) Integra válasza devil-k (#50023) üzenetére


Integra
titán

néhány mondat róla

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50036) dokee78


dokee78
félisten

The Rover 80%
Nagyon vártam már és megkaptam amire számítottam.
Nem hiányzott az akció sem.
Ez így lett jó,ahogy van.

(#50037) Mika1227


Mika1227
őstag

Donkey Punch
Régebbi film.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#50038) Pali1119 válasza Hintalow (#50031) üzenetére


Pali1119
tag

Azért nem csak copy-paste lett, mert a könyvben ahogy én olvastam róla véleményeket nem volt ekkora tétje a dolognak, a lényeg se voltak még ennyire se kidolgozva, a vége meg megint más lett egy kis szomorúsággal.
A nő neve lett ugyanaz meg kb. az alapprobléma.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#50039) dokee78


dokee78
félisten

Edge of Tomorrow 90%
Emberek az g*** jó volt.
A harcok,a sztori.
Azt gondoltam unalmas lesz ez az újraéledés dolog,de még szórakoztató is lett.
Ez idei év TOP10 filmjében benne van nálam.

(#50040) Pali1119 válasza dokee78 (#50039) üzenetére


Pali1119
tag

Na és a vége hogy volt? :)) Miért pont oda került vissza?

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#50041) #54715584 válasza Pali1119 (#50040) üzenetére


#54715584
törölt tag

spoooiiileeeeeer veszély :)

(#50042) Pali1119 válasza #54715584 (#50041) üzenetére


Pali1119
tag

Itt kérlek alássan semmi spoiler nem volt. Semmi konkrét helyszínt vagy bármit nem említettem. ;)

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#50043) dokee78 válasza Pali1119 (#50040) üzenetére


dokee78
félisten

Újra fogom nézni szinkronosan is akkor kiderül.
Lehet nem figyeltem eléggé.
Ha tudod áruld el.

(#50044) madgie válasza Pali1119 (#50040) üzenetére


madgie
titán

Mert valamivel el kellett b@szni a végét.

(#50045) .LnB válasza dokee78 (#50043) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Olvasd el amit én írtam róla és gondold át azt a két dolgot.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#50046) #54715584 válasza Pali1119 (#50042) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, még nem volt, ezért írtam be, hogy ne is legyen ;)

(#50047) dokee78 válasza .LnB (#50045) üzenetére


dokee78
félisten

A Ritás dolog fel sem tűnt a film alatt.
A végén én arra számítottam,amit írtál Cruiseról én ott le is zártam,számomra ott lett vége.

(#50048) negyven2


negyven2
veterán

:C :DDD :C

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#50049) pohár válasza negyven2 (#50048) üzenetére


pohár
félisten

ez nem a Meglógtam a Ferrarival makettje? :D
jó régen láttam már azt a filmet, kb semmire nem emlékszek belőle, de a ház ismerős :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50050) negyven2 válasza pohár (#50049) üzenetére


negyven2
veterán

De-de. Az egyik legjobb John Hughes film a The Breakfast Club mellet.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.