Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128001) #48613632 válasza fateless (#127997) üzenetére


#48613632
törölt tag

Newm tudom, nem számoltam utána. Elvileg vicc akart lenni, csak lemaradt a smiley. :B A 149-es IQ-dhoz gratula, biztos sokad edzettél ;]

[ Szerkesztve ]

(#128002) #48613632


#48613632
törölt tag

(#128003) lezso6 válasza #48613632 (#128002) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Emlékszem az egyik nagybátyámra, akinek a Star Warsról áradoztam. Erre ő azt felelte: »Én már láttam ezt, csak akkor 2001: Űrodüsszeiának hívták, és kölyök, marha unalmas volt!«"

Ez valami végtelenül primitív hozzáállás. :DD Egyébként abban egyetértek, hogy a Star Wars az valóban a szuperhősfilmek kategóriában van, habár sztoriban sokkal jobb, és kész csoda a megvalósítása ahhoz képest, hogy a 70-es években készült.

A szuperhősfilmek nagy gyerekek számára készülnek, kb 10-14 éves értelmi színvonal a megcélzott. Hisz amíg egy random Marvel filmet egy 10-14 éves is ért, s imádni fogja, de ha eléraksz egy Keresztapát vagy Viharszigetet, akkor azokat nem fogja érteni, s nem fog neki tetszeni.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy akik felnőtt koruk ellenére szeretik a szuperhősfilmeket, azok gyerekesek (habár egy jó részük biztos az :D) , hanem hogy szeretik azt az érzést, ahogy a film nézése közben gyerekké válhatnak arra a pár órára.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#128004) koncsik válasza erahurka (#127994) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ráadásul sajnos a Magyarországon hivatalosan megjelent Star Wars BD lemezeken nincsen HD hang, az angol sem az. :W

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#128005) erahurka válasza koncsik (#128004) üzenetére


erahurka
félisten

LOOOL :DDD

És akkor ne torrentezzen az ember :C

(#128006) mephi666 válasza atike (#127940) üzenetére


mephi666
nagyúr

pár soron megnéztük ezeket és tényleg nagyon jók :K

ami durva: 3 rész után lelőtték ezt a minisorozatot, pedig annyi karakter van, hogy mindegyik köré simán lehetne rakni 1 tucat ilyen 5perces részt minimális fantáziával és simán élvezhetők lennének... disney+pixar, minőségre abszolút nem lehet panasz... komolyan nem értem, hogy mérték fel, hogy erre nincs szükség, közben meg ott van (többek közt disney-től) az ultrabóvli mickey mouse playhouse, vagy mi a retek, aminek van több évadja és olyan minőséget képvisel, amitől behány az ember 10 perc után :( ...örülnék, ha leporolnák a címet és legyártanának ebből 100-150 ilyen 5perces részt :DDD

ui: csak pár példa... krumpli/rex/bo peep/guba/buzz/jessie lazán érdemelne 1 tucat részt, de ott van a 2. részben emlegetett woody-s minisorozat, amit néznek a tévében: abból is lehetne komplett évad :K rengeteg potenciál van ebben

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#128007) paatrick


paatrick
senior tag

Na micsoda hírek:
30 év után lelepleződött Dél-Korea sorozatgyilkos fantomja

2000-es évek elején készítettek belőle filmet is, akkor még Dél-Korea első és megoldatlan sorozatgyilkosságainak rejtélyéről.

A halál jele (2003)
Jó pár éve láttam már, az utolsó 2 perc az ami igazán emlékezetes marad tudva azt hogy igaz történet és megoldatlan.
Amúgy szerintem nem sikerült túl jól, a nyomozás nagyságát egyáltalán nem sikerült átadnia, a rendőrök is kissé töketlennek tűnnek, persze lehet ez direkt volt.
Van hozzá szinkron, olyan amilyen, koreai filmeknél nem erőltetik meg magukat az biztos :DDD

Egyszer érdemes megnézni.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#128008) brownus


brownus
veterán

Fractured , teccet, egynek jó volt.
El camino, biztos én vagyok az értetlen hülye de ez mi a f.szom volt? Egyáltalán minek kellett erre pénzt elb.szni? Ebben a filmben minden felesleges volt, a szereplők is...

(#128009) #75376384 válasza lezso6 (#128003) üzenetére


#75376384
törölt tag

Hajaj. Ilyen magas lovat rég láttam...

(#128010) #48613632 válasza lezso6 (#128003) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az első bekezdéssel nagyjából egyetértek. Egyébként is, az Űrodüsszeia és az SW eléggé eltérő jelenség, habár mindkét mű sci fi, és kora kiemelkedő alakítása volt, az Űrodüsszeia még eléggé uncsi is volt. Főleg, hogy gyerekfejjel láttam először.

Azzal nem értek egyet, hogy a szuperhősfilmek gyerekeknek készülnek, azzal értek egyet, hogy már gyermekkortól emészthető.
Fejből fel tudnék sorolni legalább 10 olyan társasjátékot, ami 10 éven felülieknek van kitalálva, mégis felnőttek számára is nyújthat jó szórakozást. Vagy főleg felnőttek játszák.

Én a Csodálatos Pókember füzeteket a 20-as éveim elején vásároltam, a 90-es évek elején. Gyermekként szerettem, meg úgy ánblokk az összes képregényt, de akkor eléggé nehezen voltak elérhetőek, később meg megmaradt a szeretet.
Garfield: Utálom a hétfő reggelt szlogenje, vajon iskolába járás, vagy munkakezdés amire utal?

Kijelentheted persze, hogy ezek gyerekeknek vannak, de hülyeség. Bőven felnőtteknek is, akiknek megmozgat valamit gyerekkorukból. Arról nem is beszélve, hogy az itt jelenlévő fikázók között egy sincs, aki valóban gyűlöli ezeket a filmeket, és pont ezért nem is nézte meg.
Nos, amennyiben Te láttad, végignézted ezeket a filmeket, úgy a Tőleg érkező fikázás, ugyanolyan hiteltelen, mintha bárki más mondaná ebből a topikból. Nem ismerek ugyanis innen olyan személyt, aki ezeket a filmeket valóban nem szereti, és ez miatt be sem ült volna rá.
Megkockáztatom a kijelentést, de nem a Marvel és hasonló látványfilmek váltak divattá, hanem ezen filmek fikázása. Valami olyasmi ez, mintha ez lenne az elvárás, hogy belépj az Elit klubba. Itt persze mindenki bőszen bólogat hozzá, de a következő megjelenést meg ugyanúgy tűkön űlve várja.

(#128011) gbors válasza #48613632 (#128010) üzenetére


gbors
nagyúr

Gyerekfejjel lehet, hogy unalmas a 2001, ellenben nekem az egyik legnagyobb filmes élményem.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#128012) brownus válasza #48613632 (#128010) üzenetére


brownus
veterán

Két érdekes cikk:
Comiccon1, [link]
Cc2, [link]
Nycc, [link] , érdekes a férfi női látogatói arányok, annak változása

[ Szerkesztve ]

(#128013) hoffman_ válasza lezso6 (#127996) üzenetére


hoffman_
nagyúr

erről én annyit tudok még a régi hősidőmből, hogy pl. a Sony 4K-s vetítők, amik elsőként az Eurocenterbe kerültek már vagy 10 éve, sem 4K-ban nyomták a filmeket. felkonvertált anyag volt minden, a 2K anyag is ritka volt, a 4K pedig fehérholló.

a technikai hátteret viszont nem ismerem, laikus mivoltomból adódóan sem: én úgy tudtam eddig, hogy már évtizedek óta nagyfelbontású kamerákkal készülnek a filmek, tehát az utómunka során faragják le az anyagot. gondolom amíg 100-ból csak 1db nagyfelbontású vetítésre alkalmas vetítőgép volt, addig nem érte meg több kópiát készíteni, hiába lett volna jó a forrás. ma viszont már illene natív 4K-ban forgalmazni - aztán lehet el vagyok tévedve és továbbra is kevés az alkalmas eszköz.

ha valaki képben van, kijavíthatna :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#128014) sixpak válasza #48613632 (#128010) üzenetére


sixpak
nagyúr

"Nem ismerek ugyanis innen olyan személyt, aki ezeket a filmeket valóban nem szereti, és ez miatt be sem ült volna rá."

Jelen....nem, hogy nem ülök be rájuk, de még a sávszélességet is sajnálnám, ha le kellene tölteni. :D

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én hűű de komoly arc vagyok, ennek az ellenkezője az igaz, ez a kedvenc játékom, napi minimum 2 órát növények testébe bújva töltök. :D
Nekem az a bajom ezekkel a filmekkel (szinte látatlanban, annyit tudok róluk, amiket itt látok, minden spoilert elolvasok :D ), hogy komolytalan az összes, de nagyon komolynak akar tűnni.
Persze nem akarom, hogy én legyek az antikrisztus, elismerem, hogy megkerülhetetlen a dolog manapság....ja, és a két öregnek igaza van, a maguk szemszögéből (is). :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#128015) lezso6 válasza #48613632 (#128010) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én nem fikáztam ezen filmeket, hanem próbáltam leírni, hogy miért ilyen sikeresek, miért szeretik az emberek és miben különböznek az úgymond "hagyományosabb" filmekből. Én is szeretem ezeket a filmeket, meg szoktam nézni mind. Jó, van néhány, ami szerintem borzalom, de legtöbb jól elszórakoztat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#128016) #48613632 válasza brownus (#128012) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na ugye? Tisztán látszik, hogy a látogatók nem gyerekek. Szerintem, az én korosztályom, az első generáció, akik középkoruakként akár lehetnek képregény rajongók, vagy akár gamerek is, többszáz játékból álló gyűjteménnyel.

sixpak
Plants vs Zombiest csípom én is. Igaz, én csak mobilon toltam, reggeli trónolás közben, de cool a cucc. Lehet előveszem megint.
+ Téged azért annyira nem is láttalak még a képregényfilmek ellen ágálni.

lezso6
Eddig is szerették, csak nem volt ilyen minőségben kidolgozva. Talán már említettem, hogy gyermekkorom óta erre vártam, hogy ezek a hősök, elfogadható minőségben vászonra kerüljenek.
Azzal egyetértek, hogy kicsit túltolták, már ami a megjelenések számát illeti, de legalább van választék.
Az azonban tuti, hogy a mozi egyre inkább ebbe az irányba tolódik el. A multiplexek, a sokpontegyes hangzás, vagy a Dolby Vision (HDR), de a 3D-t is említhetném, nem a Kersztapa stílusú filmekre vannak kihegyezve. Azokra továbbra is elég a sima 16:9 stereoban. Persze nem baj, ha IMAX, csak sokat nem fog hozzáadni.
Én kb így látom.

[ Szerkesztve ]

(#128017) Mik76 válasza sixpak (#128014) üzenetére


Mik76
senior tag

+1

Kb otot ha lattam moziban, de ebbe bele tartoznak a legelsok kozul is egy par.
Nincs mar annyi szabadidom mint huszevesen, ugyhogy megvalogatom mit nezek meg moziban. Ja es tukon ulve se varom egyiket sem.

Ezek nem filmek....................................................................................................................... ;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#128018) #48613632 válasza Mik76 (#128017) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem csak arról van szó, hogy mennyit néztél meg moziban, hanem arról is, hogy mennyit néztél meg bárhol. 5 Marvel film moziban egyébként elég jó, mert én láttam kettőt ;] Pedig én nem ítélem el ezeket a filmeket.
Látni viszont az összeset láttam. (azt hiszem)
Másfelől, tudom, hogy Neked is van otthon projid, ami azért egy opció az otthoni, minőségi filmnézéshez. Ez magában hordozza, hogy bizonyos címeket az otthonunkban tekintünk meg, mozi minőségben. (Jó világos, hogy nem azonos minőség, de ugye a méret a lényeg)

(#128019) lezso6 válasza #48613632 (#128018) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én is 5-öt láttam a moziban. Amúgy meg legalább kétszer néztem végig az összeset sorban.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#128020) Mik76 válasza #48613632 (#128018) üzenetére


Mik76
senior tag

Sajnos a projektorom tobb ezer kilometerre van most tolem.

"Nem ismerek ugyanis innen olyan személyt, aki ezeket a filmeket valóban nem szereti, és ez miatt be sem ült volna rá."
Nekem ez ugy tunik hogy arrol szol ki adott erte penzt moziban. Nekem az utolso a Dr Strange volt, es ez mar igy is marad. Ha a Netflixen elerheto egyik masik akkor talan, de csak talan. Igy is kimaradt egy jopar amit nem hiszem hogy be akarok potolni.
Es tovabbra is megertem hogy ez jo szorakozas sok embernek, nincs ezzel baj. A magam reszerol a keves szabadidomet nem ezzel akarom tolteni. Amennyit lattam az nekem eleg volt egy eletre.

Ugyanez vonatkozik a Disney fele SW filmekre is. Kossz, de kossz nem. :N

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#128021) eeXaa válasza #48613632 (#128010) üzenetére


eeXaa
addikt

"Megkockáztatom a kijelentést, de nem a Marvel és hasonló látványfilmek váltak divattá, hanem ezen filmek fikázása. Valami olyasmi ez, mintha ez lenne az elvárás, hogy belépj az Elit klubba. Itt persze mindenki bőszen bólogat hozzá, de a következő megjelenést meg ugyanúgy tűkön űlve várja"
...teljesen rossz oldalról látod.
az "elit klubba" csak akkor lehet tartozni, ha értesz is a filmekhez, nem csak nézed őket.
....lehet valaki divatból csinálja ahogy mondod, de én itt a topikban nem láttam még ilyen divatvéleményt....
amúgy a "fikázás" mindig jogos, még ha te nem is érted miért, még akkor sem ha mások napokon keresztűl magyarázzák az okát. Nem magamra célzok, én már rájöttem hogy hiába is erőlködnék.

A szuperhíró filmek totális divat manapság, és sajnos ez a divat határozza meg a filmipar jelenét, jövőjét. Ezzel van az "elitnek" baja...
annó én is vártam hogy a technika fejlődésével milyen profin tudják majd megcsinálni ezeket a filmeket, de látván hogy mi sikerült belőle a tűkön ülve várás erős túlzás egy egy új remekművel kapcsolatban, ha róllam van szó. ...megnézem őket, mert miért ne, de többet semmiképpen sem képzelek mögéjük mint amik.

(#128022) Tibiajax válasza eeXaa (#128021) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

........amúgy sokat lehet még erről a marvel-mozi színvonalról, mint jelenségről beszélgetni, vesézgetni? van még oldala, amit nem rágtatok véresre?.......

[ Szerkesztve ]

(#128023) Viszlát válasza erahurka (#127987) üzenetére


Viszlát
addikt

Én pedig ezt azoknak, akik rettegnek a Disney uralomtól. Saját IMDb értékeléseket exportáltam 2000-től 2018-ig. Van élet a blockbustereken kívül is!!4!

Szerk: ha nem lenne egyértelmű, kék a Disney filmek száma, narancs pedig az adott évben megtekintett összes filmek száma. A precizitás jegyében talán fontos megjegyezni, hogy csak azokat a filmeket értékelem IMDb-n, amiket végig is néztem.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#128024) Mik76 válasza Tibiajax (#128022) üzenetére


Mik76
senior tag

Eppen most kezdtunk meg egy latszolag felderitetlen territoriumot.

Miszerint valojaban mindenki szereti oket es rohan a moziba, itt meg paran divatbol szapuljak ezen igazi gyongyszemeket. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#128025) Mik76 válasza Viszlát (#128023) üzenetére


Mik76
senior tag

Jo jo de te egy unikum vagy. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#128026) #48613632 válasza Mik76 (#128024) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát nézd. Aki 5 Marvel filmet is látott moziban, meg közben az összes többit oda-vissza párszor, attól elég hiteltelen egy lehuzó jellegű kritika. Azt elfogadom, hogy némelyik gyengébb, némelyik erősebb, de alapvetően kell, hogy szeresd valamennyire a műfajt, ha egyszer nézed!
És ez lezso kollégára is épp így igaz.
Mert miről beszélünk? nem arról van szó, hogy az Ant-Man, vagy az Endgame ilyen, és ilyen lett, hanem a műfajról van kialakulóban egy bizonyos romlott kép egyesekben.Olyanokban, akik jelenleg is aktív nézők.
Mert azt is mondhatnád, hogy XY filmet láttál utoljára ezek közül, és kb az első 5 után rájöhetsz, hogy mind ugyanaz, és nem okoz élvezetet a megtekintése.
De az MCU (és ez csak az MCU, bár kétségtelenül ez a legnagyobb) empóriumon belül található jelenleg 23 film, és vakon feldobok rá egy heti keresetet, hogy mindet láttad.
Itt kb erről van szó.

(#128027) eeXaa válasza Viszlát (#128023) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem a számukról van szó, hanem a trendről amit diktálnak anyagi vonatkozásban, a szellemi már csak olaj a tűzre...
nem lenne baj ha nem ennyibe kerülne egy egy film, ill. nem keresnének rajta ennyit....

(#128028) Viszlát válasza Mik76 (#128025) üzenetére


Viszlát
addikt

Jó-jó, de igazából nem rólam van szó. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#128029) lezso6 válasza #48613632 (#128026) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez pont fordítva van. Csak úgy lehet kritizálni bármit, ha láttad. Ha nem láttad, akkor mégis mit kritizálsz? Én sokszor azért nézek meg bizonyos filmeket, mert tudom, hogy jó eséllyel nem fognak tetszeni, de látni akarom, mert úgy lesz hiteles a kritikám róluk.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#128030) Mik76 válasza #48613632 (#128026) üzenetére


Mik76
senior tag

"vakon feldobok rá egy heti keresetet, hogy mindet láttad.
Itt kb erről van szó."

Kuldheted a lovet. Te egy amolyan parhuzamos vilagban elsz ahol szerinted tenyleg ezt tartja mindenki alapnak. Osszemosod azt hogy ki mit irt, masra reagalsz, megkerdojelezed hogy az igazat irta-e stb.
Mar mas topikokban is belementel szamtalan parttalan vitaba, nehezedre esik elhinni hogy nem ugy gondolkozik mindenki mint te. Aki meg nem ugy gondolkozik mint te egy ido utan belefarad a szajkarateba, es abbahagyja. De ez nem egy vita ahol a vegen van vesztes meg gyoztes, hanem olyan ahol pont azt kellene megertened hogy ahany ember annyi fele velemeny.
Reszemrol ennyi volt.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#128031) k-adi válasza Viszlát (#128028) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor minek rakod be ide.. jesus

inkább elemezz te is egy marvelt ;]

[ Szerkesztve ]

(#128032) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

A tábornok lánya:

Nagyon rég nem láttam, igazából csak annyi maradt meg bennem, hogy jó film, de mivel felkerült az hbo go-ra, gondoltam egy újranézést megér.

De még mennyire! Izgalmas film, oltári Travolta-beszólásokkal.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#128033) hoffman_ válasza Viszlát (#128023) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Black Mirror: Bandersnatch
1080p eng

teljesen egészségesnek tartom a kapcsolatom a platformmal - illetve inkább szélsőség-mentesnek (bár a Disney+al a küszöbön a HBOgo áremelés kicsit felhúzott). ennek elvileg jelentősége nincs a film-értékelésem szempontjából semmiképp, de azért leírom :d a sorozatot is megnéztem, szerintem hullámzó minőséget, néhány nagyon jó csúcspontot és egy összességében releváns témát dolgozott fel. a filmről is hasonló véleménnyel vagyok. a kissé talán formabontó jellege miatt volt egy érdekes aspektus, amire figyelni kellett/lehetett, de ahogy közeledtünk a végéhez, egyre kevésbé éreztem, hogy működik. érdekes film volt, szerintem inkább kihagyott ziccer, mintsem telitalálat. azt a másfél órát nem sajnálom utólag. a cselekmény környezetét én nagyon kedvelem, a történet magja is tartogat még magában potenciált (Mr. Robot, Ready Player One, Tron, stb.), de itt nem sikerült annyira megfogni.

Joker
Allee eng

nem tudtam kivédeni a topicban és egyéb online platformokon csapódó értékeléseket, illetve részben nem is akartam. sikerült a cselekmény megismerése nélkül elkönyvelni, hogy ez most kicsit más lesz, mint az eddigi képergényadaptáció(-szerű) filmek. emiatt nem pontosan megfogalmazott, de mégis magas elvárásokkal és kíváncsisággal néztem meg tegnap. még éjjel majdnem írtam egy rövid szösszenet, ami annyi lett volna, hogy "nem szokásom pár éve pontokat osztani, ráadásul pláne nem rögtön a befogadás után. mégis ezt 9/10-re értékelem, most." végül nem írtam meg, de gyakorlatilag megtehettem volna. nem tudtam elképzelni, hogy mire fel volt ez a nagy felhajtás, most már talán értem. sok tekintetben rendkívüli a film, számomra legalábbis nagyon erős volt az összhatás. az összes Marvel és DC témájú mozifilm alkotást láttam, többnyire az animációs filmeket is, a játék és képregény univerzummal kapcsolatban korlátozottan, de az áltagnál picit talán jobban tájékozott vagyok. ezek tudatában összesen két mérföldkő volt számomra a témában, a Watchmen és a TDK - illetve talán még ide sorolható az első Vasember, bár ennek a súlya inkább az univerzumépítés után értékelődött fel. ezek mellé sorol be keményen a Joker, az eddigi egyik, ha nem a legjobb képregény-film lett szerintem. döbbenetes számomra, hogy mennyire reális, szörnyen kézzelfogható filmet készítettek el, ami ugyanakkor teljesen megállja a helyét a "szuperhős" univerzumban is. Joaquin Phoenix kvalitását szerintem jól alátámasztja az is, hogy megannyi kérdés merült fel annak idején, mikor kiderült, elvállaljak a szerepet: ő, egy ilyen filmet, mégis hogyan fog szállítani? remekeül, a maga módján. döbbenetes, ahogy összemosta a határokat a karakterdráma és az egyik legnagyobb szuperhős-nemezis születése között. biztosan újra fogom nézni, amint elérhető lesz, mert rengeteg pici részlet volt benne, amit észrevettem és megannyi, amit még nem, de kíváncsian várom. az utalás (ami nekem szembeötlő volt) a 2008-as Jokerre, szintén nagyon ízléses volt. zseniális volt ez a karakterformálás, ezt máshogy nem tudom megfogalmazni. az 1928-as, következő filmem mellett pedig igazán érdekes, így utólag.

The Man Who Laughs
filmklub

érdekes véletlen, hogy ezt pont a Joker másnapján sikerült megnéznem. őszinte vallomás: ez volt az első némafilmem. ennek okán picit ódzkodtam tőle, de számomra is kellemes meglepetés volt, hogy mennyire élvezhető és pörgős alkotás volt. ahhoz mérten, hogy lassan 100 éves lesz a film, teljesen jól befogadható darab. ha tippelnem kéne, akkoriban elég formabontó lehetett. érdekes kitekintő a mai megszokásokból, tudom ajánlani. ami pedig kifejezetten izgalmassá teszi, hogy bár a cselekmény és a dráma annyira talán nem nyomasztó, mint a Joker (bár semmiképp sem könnyed), a címszereplő karakter egyes jellemzői, sőt egy-egy vágókép láttán akár, illetve a cselekmény lefutása tekintetében is, bizony tényleg észre lehet venni párhuzamot a Phoenix-féle Jokerrel.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#128034) #48613632 válasza Mik76 (#128030) üzenetére


#48613632
törölt tag

Figyu, én nem szeretném ebbe az irányba vinni a beszélgetést. Úgy érzem, hogy ez szimpla rágalmazás. Ilyet nem mondtam, és soha nem is akartam mondani, hogy bárki közülünk hazudik. Én meghallgattam az álláspontod, és ezzel kapcsolatban volt egy kérdésem, mert teljesen mindegy, hogy miért, nem szeretnék most ebből akkor vitát generálni, csak mert volt.
Én tisztelettel meghallgatom bárki álláspontját, de nekem is van egy. Nyilván, ha ezek különböznek, akkor mindkettőnkben felmerülnek kérdések, hogy mégis hogy?
Szóval azt mondom, beszélgessünk, erről, vagy bármiről, de ezt a stílust itt most akkor fejezzük abba. Köszönöm :R

(#128035) brownus válasza #48613632 (#128034) üzenetére


brownus
veterán

Te tényleg 48 vagy? :D

(#128036) #48613632 válasza brownus (#128035) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jah. :K És van egy macskám is, itt fekszik az asztalon. Szóval, minden egyben van ahhoz, hogy elpusztítsam a világot. ;] :DDD

(#128037) Viszlát


Viszlát
addikt

The Art of Racing in the Rain 3/10

Némi fenntartással, kutyabolondként viszont nagyon is vártam ezt a filmet, de sajnos beigazolódtak a félelmeim. Nem igazán értem, hogy miért kell a négylábúakból embert faragni, amikor pontosan az bennük a fantasztikus, hogy nem azok. Ezzel szemben ugye már az előzetesben is feltűnik a gondolat, hogy a kutya aki megmutatja a világnak hogyan legyünk emberek... Egy ilyen témájú filmben persze elfér némi túlzás, de amikor félperces körmondatokban kommentálja az eseményeket a négylábú, akkor én már csak vakartam a fejem. A történet maga egyébként is borzalmasan hatásvadász kliséhalmaz, sokszor Hallmark mozikat idéző színvonallal. A vége meg aztán végképp erősen jajj. Sokan hasonlítják a Marley & Me-hez, szerintem a nyomába sem érhet.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#128038) Pitterix válasza Viszlát (#128037) üzenetére


Pitterix
őstag

Épp az imént néztem, hogy esetleg leadják é nálunk moziban, de sajna nem. Asszonypajtival elmentünk volna rá.
Bár, ahogy írtad, hogy a kutya kommentál sok mindent, amit nem kéne, picit elment tőle a kedvem.
Igaz az Egy kutya négy élete is hasonló volt, de ott még éppen belefért.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#128039) Tibiajax válasza Viszlát (#128037) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Hallmark mozikat idéző színvonallal
ahh..ne is mondd. azok tényleg annyira gyengék voltak, h szinte már fájt. ha megláttam a csatornalogót, meg a nevet, már rosszullét kerülgetett
és akkor -amikor elindult itthon- emlékszem hirdették, hogy vadonatúj mozicsatorna!
hűha, nna, egy hbo-alternatíva?? persze....:)

(#128040) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ki vállalja be ezt a trailer alapján: [link] :D (Ill ki bírná végig nézni)?

(#128041) Peti78


Peti78
őstag

Talán nem illik a topik profiljába teljesen, de a Downton abbey a grand event-hez magyar felirata van valakinek/talált/csinált stb? Sok helyen néztem, de nem találtam. Végső elkeseredésemben (az asszony) fordulok hozzátok. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#128042) F34R válasza SunMount3r (#128040) üzenetére


F34R
nagyúr

After Effects-ben keszitett sneak peak porn elozetes. :DDD

(#128043) devil-k


devil-k
nagyúr

Halálod appja
Countdown
1/10

Igazi hulladék, kb. Végős állomás remake.

Zombieland 2. - A második lövés
Zombieland: Double Tap
7/10

Az első részhez képest sokkal jobb, az utolsó 1/3-ad unalmas lett.

Valan- Az angyalok völgye
Valan
7/10

Kellemes csalódás, kb. úgy éreztem magam, mintha egy skandináv krimit néztem volna. Kicsit gyurni kellett volna még a csattanóra, hogy még nagyobbszat szóljon, de ez így sem volt rossz.

Gemini Man
2/10

Na, ez meg kb. a Hatodik napon c. film remake-je lett. Kár volt ezért szenvedni Ang Lee-nek. Klisés, unalmas, kiszámítható, de legalább Magyarországot szuper helynek mutatja be. :DDD

#értékelés

[ Módosította: vond ]

- mozi bolondéria -

(#128044) erahurka válasza devil-k (#128043) üzenetére


erahurka
félisten

Na örülök hogy a Valan hozott egy 7/10-et nálad, lehet akkor beülök majd rá. Nem tudom most hogy mik nyitnak vele egy héten, de ha semmi extra, akkor valszeg nem hagyom ki.

Bár nem vágom az ízlésed, lehet úgy viszonyulunk egymáshoz, mint eeXaa és az ésszerű értékelés.

(#128045) devil-k válasza erahurka (#128044) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tényleg jó film volt. Mostanában pedig egyre jobban teljesítenek a magyar alkotások, pedig én nem igazán szeretem őket.

- mozi bolondéria -

(#128046) atike válasza TeeJay (#127998) üzenetére


atike
nagyúr

Igaz, és amúgy mekkora már, hogy a legtöbb mai brutál látványfilmeknél nincs meg a natív 4K - ellenben jópár régi filmnél (pld Alien, Bad Boys, Apokalipszis most, Die Hard,...) meg valós, natív nagyfelbontás van... :) Ennyire drága lenne 4K-ban renderelni...? :U

Fúúúú ez micsoda mondat lett... :DDD

(#128047) mephi666 válasza atike (#128046) üzenetére


mephi666
nagyúr

gondolom nem gondoltak anno 4k-ra, hogy abban kellene renderelni... sok összetevőből áll ez: magasabb felbontású textúrát használni mindenhez, stb... (ha pl fullhd volt a cél, ehhez igazítottak mindent, akkor lényegében 4k-ra minden alapanyagot újra kellene "építeni" ...a munka nagyját újra el kellene végezni) rendes szalagra rögzített filmnél meg nem tudom mi lehet az a felbontás, amíg szépen nagyítható... (józan paraszti ésszel én erre tudok gondolni)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#128048) atike válasza mephi666 (#128047) üzenetére


atike
nagyúr

Szalagról valami bődületes felbontás növekedést el lehet érni - anno volt valahol téma, akkor sokat utánaolvastunk. 8K is simán, de még nagyobb felbontás is kényelmesen elérhető. Csak hát megint újra kell digitalizálni a filmeket hozzá... :) Star Wars effektus... :D Megint ki lehet adni és újra és újra... :)

(#128049) erahurka


erahurka
félisten

(#128050) atike válasza erahurka (#128049) üzenetére


atike
nagyúr

Azt hittem Scorsese hír már megint... :DDD

;] :P

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.